Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Głosowaniem "uśpili" problem

2017-11-08 17:58
 

Radni powiatowi odrzucili skargę, jaką złożył Paweł Namieśnik na działanie Marii Konkiewicz - kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mogilnie.

W związku z zakończenie procedowania przez Radę Powiatu Mogileńskiego skargi Paweł Namieśnik przedstawia na łamach naszego portalu oświadczenie.

- Jako autor skargi z przykrością przyjąłem głosowanie Rady Powiatu przesądzające o tym, że moja skarga na działania kierownik PCPR jest bezzasadna. Do tej pory jednak dziwi mnie fakt, że po tylu niedomówieniach i ożywionej dyskusji, która coraz to bardziej obnażała faktyczne problemy Pani Konkiewicz tak łatwo przyszło niektórym radnym podnieść rękę przyzwalając jej na dalszą władczą działalność i kierowanie PCPR-em. Tak naprawdę merytorycznie skarga nie została rozpatrzona, jedynie legislacyjnie zablokowano możliwość dalszej dyskusji tak niewygodnej dla Pani Kierownik. Z drugiej jednak strony moja skarga wywołała szerszą niż dotąd debatę na temat relacji PCPR-rodziny zastępcze i pozwoliła już teraz mieć nadzieję, że pozostałe przy swoich obowiązkach rodziny będą miały lepsze warunki sprawowania opieki nad dziećmi i to jest dla mnie pozytyw z całej sytuacji. Oby moja batalia była przykładem, że warto mieć swoje wartości i jeśli jesteś krzywdzony trzeba powiedzieć "nie". Pomimo negatywnej dla mnie informacji o odrzuceniu skargi nadal będę promował misję pieczy zastępczej w formie partnerskiej a nie przez biurokratyczny instytucjonalizm - mówi Paweł Namieśnik.

Warto przypomnieć, że skarga dotyczyła m.in. zaniedbania poprzez nieudzielenie wsparcia rodzinom w trudnych sytuacjach, niedostatecznego diagnozowania dzieci kierowanych do rodzin zastępczych, braku współpracy i partnerskiego podejścia do pieczy zastępczej, czy też zastraszania i szantażowania rodzin chcących wykonywać powierzone im obowiązki.

W tej sprawie odbyły się cztery spotkania komisji rewizyjnej. Na podstawie zgromadzonych dokumentów, konfrontacji i spotkań wypracowane zostało stanowisko, które przedstawione zostało Radzie Powiatu Mogileńskiego.

- Komisja biorąc pod uwagę zarówno treść skargi i załączone do niej dokumenty, jak również wyjaśnienia kierownika PCPR podparte dokumentacją oraz treści wypowiedzi obydwóch stron w trakcie konfrontacji w dniu 16 października doszła do wniosku, że skarga na działanie Pani Marii Konkiewicz jest bezzasadna i takie rozstrzygnięcie rekomenduje Radzie Powiatu Mogileńskiego - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Za odrzuceniem skargi zagłosowało 9 radnych, 3 było przeciwnych, a 3 wstrzymało się od głosowania.

Ponowny powrót do tematu pieczy zastępczej wywołał lawinę odmiennych opinii. Wobec wrażliwego problemu dziecka radni uważali, że sala obrad sesyjnych nie jest dobrym miejscem do rozwiązania tego typu problemów. Padały także słowa o tym, że samo przegłosowanie uchwały w zakresie złożonej skargi nie spowoduje samoistnego zniknięcia sporu.

- Rodziny zastępcze się boją o swoje dzieci. Boją się o to, że nie mając wsparcia mogą sobie kiedyś nie poradzić. I co wtedy? Wyrzucimy ich z pracy? - mówił radny Dariusz Chudziński.

- Ta skarga tak naprawdę to jest pewnego rodzaju incydent, który się wydarzył. To jest sygnał dla rady i radnych, że dzieje się coś niedobrego (...) Będziemy budowali dom dziecka i boję się, że część tych dzieci zostanie przeniesiona do domu dziecka, żeby zapełnić ten dom dziecka - zaznaczał radny Bartosz Nowacki.

Podczas obrad głos zabrała także pracownica mogileńskiego PCPR-u. Jak zaznaczała w imieniu pracowników - wszyscy poczuli się dotknięci zarzutami skarżących. Radni wobec tego zauważali, że sprawa dotyczy jedynie relacji rodzina zastępcza - kierownik PCPR i nikt nie wnosi uwag względem pracy pozostałych osób.

Głos zabrała także sama Maria Konkiewicz, która w tej materii nie ma sobie nic do zarzucenia.

- Żeby kogoś zastraszać, albo na niego wpływać trzeba mieć z nim kontakt (...) Nigdy, przenigdy nie spotykam się sam na sam. Zawsze spotykamy się w większym gronie moich współpracowników, w obecności psychologa, w obecności koordynatora rodziny pieczy zastępczej, nigdy sama (...) Nikt po tylu miesiącach do mnie do gabinetu nie przyszedł - mówiła Maria Konkiewicz, kierownik PCPR w Mogilnie. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [22]» dodaj komentarz   

 » Strzelno (mieszkaniec | 14-11-2017, 11:17:31)

Strzelno to już jest tak słynne i to dzięki p. Burmistrzowi ,bo jak nie chcesz się narobić a chcesz sobie do wypłaty męża dorobić to wal do Strzelna i pracę w gminie dostaniesz bo Burmistrz daje się nabierać na kłamstwa tych obłudnych ludzi,i aż dziw bierze że nie wysyła tych ludzi do pracy w zakładach które naprawdę przyjmują i to w Strzelnie -ale faktycznie bo w zakładzie nie dają kasy za stanie po kątach a w gminie to robią żeby się nie narobić ale kaski zarobić-Patrzy się na to wszystko ze zgrozą bo to marnowanie pieniędzy na tych darmozjadów ale niech się cieszą bo już wkrótce wybory i jak wejdzie nowy Burmistrz to napewno zrobi z tym bałaganem porządek.

 » dzieci (patrzący z boku | 12-11-2017, 14:17:23)

Dajcie dzieci na wychowanie rodzinom zastępczym ale nie dawajcie im za to kasy tylko rodzinne i 500+ a wtedy zobaczycie jak dzieci trafią do domów dziecka szybko i zobaczycie tę miłość tych rodzin.

 » przyganiął kocioł garnkowi (a to ciekawe. | 11-11-2017, 17:08:48)

Panie strażniku niech pan przyjrzy się swojej działalności nim zaczniesz oskarżać innych. Nie wszystko przecież było zawsze ok. A może to tylko urażona duma STRAŻNIKA MIEJSKIEGO!?( nie obytego z odmienną opinią w swojej sprawie?)Nie każdy nadaje się na "rodzinę zastępczą!

 » Do Ktoś (TOM | 11-11-2017, 00:44:16)

Przypomnę przed wyborami..Precz z rozbiorami Strzelna .. Zbyt wiele mieszka ludzi wartościowych w tym mieście aby byli dymani przez patologie !!..

 » A radni ze strzelna (Ktoś | 10-11-2017, 23:34:28)

Pan Mleczko,p.Szarzyński,p.Repulak.. Dziękujemy,wybory już za rok.Będziemy pamiętać STRZELNO

 » Do On (TOM | 10-11-2017, 23:14:10)

Wstrzymują się od głosu tylko ludzie bez własnego zdania!! Ludzie którzy nigdy nie powinni być radnymi .. !!Bo nie mają jaj!!.

 » głosowaniem uśpili problem - do wyborca (ON | 10-11-2017, 21:14:15)

Za odrzuceniem skargi, byli wszyscy radni PSL. Przeciw głosowali: Chudziński Dariusz, Łaganowski Jerzy, Nowacki Bartosz. Wstrzymali się od głosu: Baran Wojciech, Dąbek Jakub i Musidłowski Robert.

 » .... (Aeiouy | 10-11-2017, 21:00:35)

Szkoda tylko, ze wycieto drzewa, ktore przy tej drodze w Bławatach, rosly od kilkudziesięciu lat... Remont/budiwa drogi, ktora praktycznie nikt nie jezdzi...

 » kumoterstwo (hejka | 10-11-2017, 20:31:25)

Zdjęcie "mówi" wszystko !! Dłonie splecione łokcie oparte twarz skryta ! Nuda !

 » kumoterstwo (hejka | 10-11-2017, 19:20:43)

Ręka rękę myje !! Nowa miotła wymiecie śmieci albo sama wyląduje w koszu !!

 » braterstwo (hejka | 10-11-2017, 18:55:06)

Tylko głupcy wierzą w to że przyszłe wybory samorządowe OSUSZA BAGNO!

 » Do mieszkaniec. (Tom | 10-11-2017, 15:56:03)

Matczak iż przegrał szpital oraz rozłożył miasto finansowo na łopatki . To i tak będzie startował na burmistrza bo jest to człowiek bez honoru i poczucia winy. Z miasta przez 16 lat rządów zrobił skansen . Na remont kina kasy nie ma ale na budowę drogi w Bławatach jest kasa. Domyślam się kto tam mieszka. Panie Matczak kończ waść wstydu oszczędź. Pozwól miastu się rozwijać.

 » problemy (mieszkaniec | 10-11-2017, 14:54:47)

A ciekawi mnie czy problem Burmistrza Strzelna też zamiotą pod dywan czy w końcu zacznie się coś dziać.panie Łuczak jest pan super człowiwek bo co drugi jedzie ostro na Matczaka ale pan jeden miał odwagę coś zrobić--szacunek

 » szambo (edzio | 10-11-2017, 00:20:40)

Tego szamba nikt nie oczyści.Trzeba jeszcze przez rok cierpliwie czekać na zmianę władz powiatu.Ciekawe kto zatrudni panią K.po przegranych przez PSL wyborach

 » co do zasady (UPS | 09-11-2017, 14:04:16)

Mam tylko jedno pytanie do radnych,a mianowicie,kto jest zatrudniającym Panią K.? Wystarczy zajrzeć do umowy o pracę.Po co radni mieszają się do spraw personalnych.Chyba,że tu dominuje zasada- to nie ja,to oni tak chcieli. "nikt po tylu miesiącach do mnie do gabinetu nie przyszedł" mówiła M.K. Szanowna Pani,a kto by się odważył!

 » Rodzina (Xxx | 09-11-2017, 10:55:32)

Kolejna sprawa zamieciona pod dywan...przykre

 » no dobra (as | 09-11-2017, 09:58:31)

Tego układu nikt nie rozbije, bo nikt w Radzie Powiatu nie ma jaj, gdyż sa tam dekownicy i lizusy starosty. Dlaczeo nie napisali kto byłprzeciw?

 » pcpr (inni | 09-11-2017, 08:42:21)

ciężko się przebić jednemu (to walka z wiatrakami). Ale kolejne skargi i zgłoszone problemy rozbiłyby ten układ

 » Glosowaniem "uśpili" problem (wyborca | 09-11-2017, 08:38:08)

Dlaczego nie podano nazwisk radnych, kto głosował za a kto przeciw i kto się wstrzymał? Proszę o podanie nazwisk.

 » 111 (NNn | 09-11-2017, 01:06:25)

Nie oceniam w tym sporze, kto ma racje, ale forma rozwiązani przez tj.,,głosowanie" wydaje się być wątpliwa ...

 » Polska mieszkam w Polsce (NNn | 08-11-2017, 23:19:26)

Sprawa załatwiona przez podniesienie ręki przez radnych ...i pni K, ( czysta) sprawa takiej ,,natury " rozstrzygana w taki sposób..bez komentarza - i min.dlaczego ludzie chcą mieszkać np. w Norwegii a nie w PL.

 » ... (Aeiouy | 08-11-2017, 21:31:36)

Załóż Pan kobicie blokadę na koło... Albo jak się ten tego na trawniku...200zł i już Tylko nie po cywilu...a w tym no..."mundurze"..

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Gminne eliminacje w Mogilnie (0)
 » Kolorowe ozdoby we Wronowach (0)
 » W Wójcinie powstanie Dino (3)
 » Zbierają krew dla Antosia (1)
 » EKOpiec w Jeziorach Wielkich (2)
 » Wydobywają naczepę tira (4)
 » Niebezpieczny wypadek w szkole (46)
 » Zderzenie w Kościeszkach (16)
 » Marek Gotowała nie odchodzi (20)
 » Dzielnicowy zatrzymał złodziei (7)
 » O 63 km/h za szybko (11)
 » Będzie remont oczyszczalni (28)
 » Wybrali prezydium rady (5)
 » Kiermasz wielkanocny (0)
 » Ponad 400 tysięcy dla parafii (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016