Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Polityka

Nowe władze Mogilna

2024-05-07 17:56
 

Karol Nawrot złożył przysięgę i został tym samym pełnoprawnym burmistrzem Mogilna. Jednocześnie radni wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczących.

We wtorek, 7 maja w Mogilnie odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Mogilnie. Jej głównym punktem było złożenie ślubowania przez radnych oraz nowego burmistrza. Nie zabrakło również expose Karola Nawrota, który podkreślił chęć współpracy ze wszystkimi mieszkańcami oraz władzami każdego szczebla samorządowego. Nie zabrakło również odniesień do programu wyborczego.

- Wszystkie potrzeby mieszkańców gminy Mogilno, czy to tych mieszkających na samym końcu naszej gminy, czy mieszkających w centrum naszego miasta są tak samo ważne. (...) Jestem przekonany, że wspólnie z radnymi Rady Miejskiej w Mogilnie dokonamy wszelkich starań, by rozwiązać problemy mieszkańców naszej gminy - mówił Karol Nawrot, burmistrz Mogilna.

W czasie obrad wybrano także przewodniczącego rady, którym został Paweł Molenda (PSL), a jego zastępcami zostali: Łukasz Gapiński (PSL), Robert Maćkowiak (W JEDNOŚCI MOŻEMY WIĘCEJ). Tym samy wiadomo, że koalicję rządzącą gminą Mogilno tworzyć będą radni PSL: Łukasz Goździcki, Radzym Jankiewicz, Wioleta Michalak, Paweł Molenda, Przemysław Majcherkiewicz, Barbara Lech, Łukasz Gapiński, Małgorzata Kopeć, Małgorzata Źrałka, Maria Malczewska oraz przedstawiciele W JEDNOŚCI MOŻEMY WIĘCEJ: Robert Maćkowiak, Dorota Czarnecka, Mariusz Staszewski, Marcin Musiał. (PK | fot. AS)

Pełna treść expose burmistrza Karola Nawrota:

Panie radny seniorze, panie starosto, pani starosto, drodzy samorządowcy, koleżanki i koledzy radni, zaproszeni goście, droga młodzieży oraz Wy, drodzy mieszkańcy gminy Mogilno. Dzisiejszy dzień jest dla mnie wyjątkowy. Staję teraz przed Państwem już nie jako burmistrz elekt, ale pełnoprawny burmistrz Mogilna.

Korzystając z okazji raz jeszcze serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim mnie Państwo obdarzyliście. Dziękuję bardzo za wszystkie głosy oddane na moją osobę. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli mnie w czasie kampanii wyborczej, dziękuję wszystkim członkom drużyny Karola, a przede wszystkim dziękuję tym, którzy wykazali się największą wytrwałością, a więc mojej żonie i synowi.

Szanowni Państwo, zrobiliśmy to razem. Zrobiliśmy z mieszkańcami gminy Mogilno. Każdy mieszkaniec gminy Mogilno jest tak samo ważny. Wszystkie potrzeby mieszkańców gminy Mogilno, czy to tych mieszkających na samym końcu naszej gminy, czy mieszkających w centrum naszego miasta są tak samo ważne. Szanowni Państwo, jestem przekonany, że wspólnie z radnymi Rady Miejskiej w Mogilnie dokonamy wszelkich starań, by rozwiązać problemy mieszkańców naszej gminy.

Szanowni Państwo, uwielbiam słuchać ludzi, korzystać z ich mądrości, więc już teraz zapraszam Was wszystkich do współrządzenia naszą gminą. Deklaruję Państwu kontynuację pozyskiwania środków zewnętrznych na tak potrzebne inwestycje w naszej gminie. A widząc zapał i kadrę Urzędu Miejskiego w Mogilnie jestem przekonany, że uda nam się pozyskać wiele środków na tak potrzebne inwestycje w naszej gminie.

Szanowni Państwo, słuchając ludzi i rozmawiając z nimi, słuchałem co z budżetem obywatelskim. Budżet obywatelski jest to coś, co jest potrzebne w naszej gminie i tutaj nie ma odwrotu. Budżet obywatelski powinien być i będzie. Szanowni Państwo, chciałbym także, by w naszej gminie powstała Mogileńska Rada Biznesu, a więc organ doradczy, który służyłby burmistrzowi Mogilna, złożony z przedsiębiorców, którzy mogliby pomagać burmistrzowi, opiniować kluczowe uchwały odnośnie rozwoju gospodarczego naszej gminy, uchwały które są najważniejsze dla właśnie naszej gminy, opiniować projekty różnych inwestycji.

Chcę, by przedsiębiorcy czuli, że nie są tylko do płacenia podatków, a że burmistrz Mogilna na nich liczy, na ich wsparcie i ich mądrość. Szanowni Państwo, zapewniam także, że pamiętam o osobach niepełnosprawnych. To dla nich i z nimi chciałbym łamać wszelkie bariery. Szanowni Państwo, musimy się skupić także na dalszym rozwoju infrastruktury w naszej gminie.

Musimy powrócić do dwóch pasów ruchu przy ulicy Hallera. Stworzyć alternatywne korytarze właśnie dla tej ulicy. Musimy postawić na dalszy rozwój dróg, modernizację dróg już istniejących, budowę nowych korytarzy drogowych, budowę chodników, punktów świetlnych, także nowych odcinków, jeżeli chodzi o wodociągi czy kanalizację.

Szanowni Państwo, musimy także kontynuować przydomowe oczyszczalnie ścieków. Myślę, że wspólnie tutaj, tak jak jesteśmy, zgadzamy się, że są to rzeczy niezwykle ważne. Droga młodzieży, do was kieruję teraz te słowa, wiem, że chcecie, by w naszej gminie powstał klub, miejsce spotkań, w którym wy będziecie mogli spędzać swój wolny czas.

Zapewniam was, że takie miejsce powstanie, a wy młodzi ludzie zostaniecie zaproszeni do jego zaprojektowania. Szanowni Państwo, także mieszkańcy naszej gminy chcieliby powrotu koncertu z okazji Dni Mogilna. Oczywiście koncerty powrócą, bo mieszkańcy naszej gminy zasługują na to, by hucznie obchodzić urodziny swojego miasta, by był czas na zabawę i świętowanie.

Jestem pewny, że o swojej wzorowej współpracy z sołtysami, radami sołeckimi, przewodniczącymi osiedli, także jednostkami ochotniczych straży pożarnej, służb mundurowych, także młodzieży, seniorów, organizacji pozarządowych. Jestem także otwarty na współpracę z wszystkimi samorządami ziemi mogileńskiej, samorządami gmin, ościennych powiatów, tak więc zapraszam do współpracy.

Szanowni Państwo, jestem i chcę być burmistrzem niezwykle otwartym. Otwartym na ludzi, otwartym na prasę. Zapewniam prasę o swobodzie dostępu do informacji. Liczę, że będziecie mnie chwalić, ale także i krytykować. A z tej konstruktywnej krytyki ja będę mógł wyciągać wnioski. Szanowni Państwo, jestem niezwykle szczęśliwy patrząc na skład Rady Miejskiej w Mogilnie, że jest to połączenie doświadczenia i młodości.

Zapewniam Państwa, że wszystkie wasze postulaty, problemy, sprawy, które będziecie zgłaszać będę traktował w sposób równie ważny. Szanowni Państwo, zapewniam też, że mógłbym tutaj mówić godzinami jeszcze o oświacie, o współpracy międzynarodowej, o ochronie środowiska, ale nie chciałbym, by te expose trwało do jutra. Szanowni Państwo, pozwólcie także, że w tym momencie przedstawię także osobę, która będzie moim zastępcą w tej kadencji. Zastępcą moim będzie Pan Marcin Łączny, samorządowiec. Marcin Łączny, więc pracownik Starostwa Powiatowego w Mogilnie. Naczelnik Wydziału Budownictwa, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, w tymże starostwie. Także Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Jeździeckiego, członek zarządu Fundacji Powiatu Mogileńskiego, absolwent i tytuł magistra inżyniera na kierunku zootechniki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, a także zdobył tytuł i studia podyplomowe pięknie z administracji oraz zarządzania.

Szanowni Państwo, wiem, że wszystkich problemów mieszkańców gminy Mogilno nie uda nam się rozwiązać, ale zapewniam Państwa, że uczynię wszystko, co w mojej mocy, żeby tak się stało. Dziękuję bardzo."

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [84]

 
   » KOMENTARZE [43]» dodaj komentarz   

 » Habuhabu mietekkk (Rico | 16-05-2024, 11:54:23)

Przecież jesteś ze Szczelna. A konkretneie z wioski obok. Tego uprzemysłowionego regionu z 3 drogami krajowymi, więc już możesz.

 » prawda (big | 16-05-2024, 10:54:43)

Szanowni Państwo! narzekacie na wybranych radnych, że stary emeryt gdzie młodzi? Ale to Państwo Wy ich wybraliście. Na listach było dużo młodych wartościowych osób, a jak sami widzicie całkowitego przewietrzenia nie było. Zamiast zagłosować na energicznych, kreatywnych z kręgosłupem moralnym głosujecie na innych. To Wasza odpowiedzialność. Często nie głosujecie na kogoś znajomego z zazdrości, złośliwości mimo, że w głębi duszy wiecie, że ta osoba by się sprawdziła na stanowisku radnego. Co do Pana Burmistrza wierzę, że uczyni Mogilno atrakcyjnym. Pozdrawiam

 » Buahaha (Mieeetek | 15-05-2024, 22:18:12)

zaściankowe prymitywy...nadal nie poddajecie argumentów bo ich nie ma! Jak ludzie żyją w Mogilnie? no jak? jak w latach 80tych xd Nie pisałem nic o strefie w Strzelnie więc się nie onanizuj...

 » Nowości (Venom | 15-05-2024, 18:21:45)

Czy może mi ktoś z władz odpowiedzieć ( bo wiem że to czytacie niektórzy) co zamierzacie zrobić dla Kwieciszewa, Goryszewa, Bielic? Czy będą jakieś większe imprezy jak Targi, dożynki albo ogólnie jakieś imprezy ( bo to co sie dzieje ostatnio to jedno wielkie nic. Można by się przejść po mieszkańcach i pozbierać datki na jakąś zapomogę co do imprezy np dożynki w Kwieciszewie albo weekendowe Targi bądź Dożynki w Bielicach? pamiętam jak to było dawniej z prawdziwymi koncertami a nie jak teraz śpiewające babcie.

 » Do błazna (Titi | 15-05-2024, 11:14:43)

No, najlepiej potencjał to wykorzystało mietka Szczelno. 3 drogi krajowe. Nie jedna nie dwieale TRZY. I co macie? Rozebrane pkp i 3 zakłady. Trzy. I kościółek, alleluja! To mietkowe rozumowanie takie między robakiem a kurą. Zobacz gdzie jest Mogilno i jak ludzie tu żyją, a gdzie twoje Szczelno, boszsze. A teraz będzie jeszcze lepiej bo nawet nie wiesz jaka firma wybrała właśnie to miejsce. No ale nie przy 3 krajówkach.

 » Mietekkk (Rinngh | 14-05-2024, 23:19:27)

To wyprowadź się a nie żerujesz na starych rodzicach

 » taaa (Mieeetek | 14-05-2024, 19:22:39)

nie masz argumentów... żadnych.. Stąd tylko farmazony o defekacji... Co, poza klepiskiem. mozesz zaoferować inwestorowi? Pewnie nosa poza tą dziurę nie wyściubiłeś... Opowiadasz banialuki bo nie masz pojęcia jak wyglądają strefy, jaka tam jest infrastruktura itd

 » do Mieeetka :-) (Zdzisiu Szyderca | 14-05-2024, 11:12:35)

Panie Mieeetku, jakby to ująć... "ty wizję masz, jak o poranku s*asz"... zachęcam Pana aby Pan wyprowadził swoje stado baranów na pastwisko, z tego co widzę i czytam, Pańskie myśli pragną doborowego towarzystwa, do którego Ja z pewnością się nie zaliczam. Proszę wybaczyć, że nie wdam się z Panem w inteligentną i merytoryczną dyskusję, ponieważ mój gust oraz sposób przekazu dalece odbiega od Pańskiego. Z serca Panu błogosławię Zdzisław.

 » do szydercy (Zdzichu | 14-05-2024, 07:36:15)

Obudź się, Mogilno to zapyziała dziura z sypialnią dla pracujących w miastach i pozostałych emerytów, z dala od wszelkich ciągów komunikacyjnych. Wegetacja tego miasteczka jest wpisana w jego istotę i nic tego nie zmieni. Ten sam "kwiat samorządności" rządzi od lat a te kosmetyczne zmiany kadrowe nie wpłyną na obraz całości. Większość rady mentalnie tkwi w epoce Gierka a nie Elona Muska. Chciałbym wierzyć, że nowy Burmistrz będzie miał ja.a żeby cokolwiek zmienić, ale jak znam życie zaraz wokół niego zgromadzą się takie "gadzie języki", które będą szeptać jak ma postępować, być może nawet wbrew swojej woli, po to by w ich kieszeniach się zgadzało.

 » do Zdzicha (Mieeetek | 13-05-2024, 16:36:58)

przestań klepać lub powtarzać te farmazony o strefach...Tych jest już dosyć i to z taką infrastrukturą, na którą zapyziałego Mogilna nigdy nie będzie stać. Np strefa w Solcu Kujawskim, rzut kamieniem od autostrady A1, Ski, lotniska... Bydgoszczy , Torunia, z obowiązującym planem zagosp. Co zaoferujesz na tym zad...? Czym przekonasz inwestora do tego skansenu??? Skąd weźmie kadrę? pospzprowskich dziadów chyba na cieciow ogarnie i na tym koniec...

 » gratuluję (Zdzisiu Szyderca | 13-05-2024, 13:26:18)

Panie Burmistrzu, odwieczna prawda jest taka że "nie pytaj kto mówi tylko uważaj na to CO mówi" a będziesz wiedział wszystko. To prawda, jest Pan młodym człowiekiem i jeszcze wiele przed Panem. wiele drzwi stoi przed Panem otworem i wiele możliwości otwiera się dla tej gminy. Prawdą jest też to, że wiele drzwi zamyka się dla "starych układów" i mam cichą nadzieję, że ci ludzie nie będą pukać do Pańskich drzwi ale także, nie będą klepać Pana po plecach. Wiele razy będzie Pan stał samotnie z koniecznością podjęcia kluczowej decyzji dla gminy. Nie będzie wtedy przyjaciół, nie będzie doradców a odpowiedzialność będzie spoczywała tylko na Panu. Życzę Panu w takich momentach dużo siły i dużo odwagi. W słuchaniu ludzi jest coś ciekawego. Można słuchać krzykaczy, ale można też słuchać tych, którzy są cisi, milczący - oni czasami mają w sobie więcej szczerości i prawdy. życzę Panu, aby był Pan uważny. Polityka, to także umiejętność zachowania własnych wartości i zachowania prostoty kręgosłupa moralnego. Jak Pan rozejrzy się dookoła oraz spojrzy Pan na niektórych ludzi (raczej na większość), to ich kręgosłupy moralne potrafią wyginać się jak precle. Jesteśmy tylko ludźmi prawda? Życzę Panu zatem aby nie ugiął się Pan pod tym ciężarem. Będzie to trudne ale zapewniam Pana, że na koniec - będzie warto. Miarą człowieka pozostaje jego człowieczeństwo. A przeszłość i prawda o niej doganiają, nie można przed nią uciec. Cieszy mnie fakt, że wyborcy dokonali tej zmiany. To jest budujące, że takie małe społeczności potrafią samodzielnie myśleć. Chciałby Pan zrobić cos dla biznesu i dla tej Gminy. Spoglądając na lokalizację oraz na sieć drogową bardzo rozsądnym rozwiązaniem byłoby utworzenie strefy ekonomicznej przy trasie krajowej, gdzieś w okolicach Goryszewa i Bielic (większa promocja targów rolnych). Hale i magazyny dla lokalnych Przedsiębiorców, czysta logistyka. Natomiast centrum miasta z turystyką rowerową z wykorzystaniem unikatowego potencjału naszego Klasztoru byłoby czymś naprawdę atrakcyjnym. W tym kontekście, życzę Panu aby otaczał się Pan ludźmi z wizją, z wyczuciem i tylko takich, którzy naprawdę chcą czegoś dobrego dla tej Gminy. Panu i wszystkim wybranym, życzę powodzenia. Zdzisław.

 » gratuluję (Zdzisiu Szyderca | 13-05-2024, 13:26:18)

Panie Burmistrzu, odwieczna prawda jest taka że "nie pytaj kto mówi tylko uważaj na to CO mówi" a będziesz wiedział wszystko. To prawda, jest Pan młodym człowiekiem i jeszcze wiele przed Panem. wiele drzwi stoi przed Panem otworem i wiele możliwości otwiera się dla tej gminy. Prawdą jest też to, że wiele drzwi zamyka się dla "starych układów" i mam cichą nadzieję, że ci ludzie nie będą pukać do Pańskich drzwi ale także, nie będą klepać Pana po plecach. Wiele razy będzie Pan stał samotnie z koniecznością podjęcia kluczowej decyzji dla gminy. Nie będzie wtedy przyjaciół, nie będzie doradców a odpowiedzialność będzie spoczywała tylko na Panu. Życzę Panu w takich momentach dużo siły i dużo odwagi. W słuchaniu ludzi jest coś ciekawego. Można słuchać krzykaczy, ale można też słuchać tych, którzy są cisi, milczący - oni czasami mają w sobie więcej szczerości i prawdy. życzę Panu, aby był Pan uważny. Polityka, to także umiejętność zachowania własnych wartości i zachowania prostoty kręgosłupa moralnego. Jak Pan rozejrzy się dookoła oraz spojrzy Pan na niektórych ludzi (raczej na większość), to ich kręgosłupy moralne potrafią wyginać się jak precle. Jesteśmy tylko ludźmi prawda? Życzę Panu zatem aby nie ugiął się Pan pod tym ciężarem. Będzie to trudne ale zapewniam Pana, że na koniec - będzie warto. Miarą człowieka pozostaje jego człowieczeństwo. A przeszłość i prawda o niej doganiają, nie można przed nią uciec. Cieszy mnie fakt, że wyborcy dokonali tej zmiany. To jest budujące, że takie małe społeczności potrafią samodzielnie myśleć. Chciałby Pan zrobić cos dla biznesu i dla tej Gminy. Spoglądając na lokalizację oraz na sieć drogową bardzo rozsądnym rozwiązaniem byłoby utworzenie strefy ekonomicznej przy trasie krajowej, gdzieś w okolicach Goryszewa i Bielic (większa promocja targów rolnych). Hale i magazyny dla lokalnych Przedsiębiorców, czysta logistyka. Natomiast centrum miasta z turystyką rowerową z wykorzystaniem unikatowego potencjału naszego Klasztoru byłoby czymś naprawdę atrakcyjnym. W tym kontekście, życzę Panu aby otaczał się Pan ludźmi z wizją, z wyczuciem i tylko takich, którzy naprawdę chcą czegoś dobrego dla tej Gminy. Panu i wszystkim wybranym, życzę powodzenia. Zdzisław.

 » Mogilno (mieszkanka | 13-05-2024, 12:30:30)

Ktoś tam pisze , aby zwolnic emeryta z MOPS-u ????? A co robia w takim razie emeryci , których wybraliście w wyborach??? Aż się roi od rządzących ludzi w wieku emerytalnym i więcej ??? Żenada... A Pani Burmistrzowa tez jest pracownikiem Urzędu ?? Nie pokładam nadziei w nowych władzach , bo będą wspierac sie niestety starymi , ktorzy zostali ...

 » Tez mieszkaniec (Podatnik | 13-05-2024, 11:21:26)

Właśnie zwolnienie 50%/czytaj wnikliwy audyt/spowoduje zwiększenie wydajności i co za tym idzie większe uposażenia i niższą cenę za usługi/czytaj mniejsze opłaty np za śmieci dla mieszkańców/ Tam gdzie gminy mają spółki komunalne tam jest drogo!Dlaczego bo jak wyżej napisałem. W orchowie tez pracują ciężko, a opłaty o 40% niższe tak dla przykładu. Tak więc PANIE BURMISTRZU pogonić towarzystwo

 » Środowisko (EKO | 11-05-2024, 22:25:13)

Słyszę coś o odpadach, legalnych czy nielegalnych w Mielenku? Nie wiem, co tam się dzieje, ale możemy podejrzewać - w stylu ogólnopolskich tematów. Ale żeby radny z tej miejscowości nic - ten teges? Komuna? Środowisko w d...ie? Jeśli tak to gdzie sumienie? Nie wiem o jakie odpady chodzi w Mielenku, ale warto by było uruchomić WIOŚ i może CBA, bo jeśli tam są jakieś odpady, które mają szkodzić naszym jeziorom to będzie drugi Wszedzień. Karać ludzi więzieniem, którzy mają gdzieś nasze lokalne, a w dalszej perspektywie polskie środowisko. A więc? Kto dał pozwolenie na składowanie? Burmistrz? Czy starosta? Pytanie który? Duszyna? A Mielenko kojarzę z lokalnym mogileńskim Polakiem.... Jeśli tak, to będzie sprawa podobna do sprawy Pakości i tamtejszych firm - odpady itp.

 » Środowisko (EKO | 11-05-2024, 22:23:01)

Słyszę coś o odpadach, legalnych czy nielegalnych w Mielenku? Nie wiem, co tam się dzieje, ale możemy podejrzewać - w stylu ogólnopolskich tematów. Ale żeby radny z tej miejscowości nic - ten teges? Komuna? Środowisko w d...ie? Jeśli tak to gdzie sumienie? Nie wiem o jakie odpady chodzi w Mielenku, ale warto by było uruchomić WIOŚ i może CBA, bo jeśli tam są jakieś odpady, które mają szkodzić naszym jeziorom to będzie drugi Wszedzień. Karać ludzi więzieniem, którzy mają gdzieś nasze lokalne, a w dalszej perspektywie polskie środowisko. A więc? Kto dał pozwolenie na składowanie? Burmistrz? Czy starosta? Pytanie który? Duszyna? A Mielenko kojarzę z lokalnym mogileńskim Polakiem.... Jeśli tak, to będzie sprawa podobna do sprawy Pakości i tamtejszych firm - odpady itp.

 » do Podatnika (Też mieszkaniec | 10-05-2024, 18:44:25)

Po pierwsze to Panie Burmistrzu a nie Karol. A po drugie to dlaczego się ograniczasz do 50%? Wszystkich z MPGK zwolnić i Ciebie za najniższą zatrudnić, bo większość za najniższą tam ciężko pracuje. Pisać na klawiaturze (co prawda głupoty) umiesz to jest szansa że przy ładowaniu śmieci po przeszkoleniu dasz radę. Na wyższe stanowisko nie aspiruj, dobrze radzę.

 » Burmistrz (True | 10-05-2024, 14:20:35)

Priorytetem jest kultura w naszym mieście Dopóki nie zmieniony zostanie Dyrektor MDK i mzm będzie marazm. Chyba dosyć ten Pan ,,zrobił?Udzie z tych instytucji chcą pracować a nie stałe bać się,,kulturalnego,apodyktycznego dyrektora. Proszę zobaczyć ilu wartościowych ludzi odeszło z tej pracy i przeplaciło to zdrowiem. Trzeba dzialać

 » Życzenia z okazji....pracowników komunalki (Podatnik | 10-05-2024, 12:39:55)

Karol nie idź tą drogą, zmień zarząd szefa i 50% do zwolnienia etatów

 » do Mieszkańca (ploter | 10-05-2024, 10:24:31)

Absolutnie się z Tobą zgadzam. Po za tym, albo emerytura albo praca. Nie zabierać miejsca młodszym. Niektórzy na zdjęciu jeszcze mocno tkwią w epoce Gierka.

 » Czas na zmiany (Mieszkanka | 09-05-2024, 22:32:05)

Panie Burmistrzu, nie tylko Stochliński, wielu emerytów zatrudnionych w Mops, jaki i na Parkowej i Domu Dziennego Pobytu, liczymy, że Pan powie dziękuję,.tyłu młodych ma w Panu nadzieje

 » Czas na zmiany (Mieszkanka | 09-05-2024, 22:31:28)

Panie Burmistrzu, nie tylko Stochliński, wielu emerytów zatrudnionych w Mops, jaki i na Parkowej i Domu Dziennego Pobytu, liczymy, że Pan powie dziękuję,.tyłu młodych ma w Panu nadzieje

 » koryto dla swoich (kaziu z wertepów | 09-05-2024, 12:09:48)

szanowny czytelniku, nie mam z czego się leczyć, a ciebie jak widzę prawda w oczy kole, szanowny kolego, tak mam żal do ludzi, że wybierają starych cwaniaków, mających wiele za uszami, jak gdyby nie było ludzi bez bagażu nadużyć i krętactw, nie unoś się za bardzo, bo ci się co stanie i będzie tragedia, pozdrawiam kulturalnie !!!

 » Odsuń Barczaka. (Psl | 09-05-2024, 07:34:34)

Bo będzie źle. On tak okręca ludzi żeby było tylko po jego myśli i rodziny.

 » Do Nowego Burmistrza (Mieszkaniec | 08-05-2024, 23:26:44)

Proszę się przyjrzeć pracy pracowników w Mops Mogilno, P Stochlinski co tam robi od wielu lat, jako kto kto to jest pomoc biurowa,powołany przez swojego kolegę byłego Burmistrza, to co na emeryturze? w biurze jako pomoc i dieta radnego?widać na zdjęciu jaka minę ma że burmistrz odchodzi, zresztą i tak będą donosili na nowego, do P. Kierownik Mops, można się dodzwonić gorzej jak do papieża, też 3 fuchy jednocześnie więc wszędzie nie może byćo jednej porze, po prostu wiele osób w Mops czuje się jak w prywatnym folwark, robią co się podoba, a godz lecą. Mops nie jest tylko od zasiłków, inne sprawy też są w Mopsie, proszę się przyjrzec, co tam się dzieje, cześć biur pozamykane, grupkami siedzą w paru biurach, i obgaduja

 » Rolka (Parasolka | 08-05-2024, 18:10:53)

Serdecznie gratuluję Panie Pawle. Panie Karolu trzymam kciuki i gratulacje też dla Pana Gapińskiego. Super wynik Panowie. Brawa dla radnych z pslu. Słuchać swoich ludzi, nie dać się omamić koalicjantom i będzie dobrze.

 » :) (Olob | 08-05-2024, 17:15:29)

Zazdro

 » Diety radnych (Observer | 08-05-2024, 15:34:30)

Stachu Inteligent! Całkowicie się z Tobą zgadzam! Tzn. z Twoimi wyliczeniami. Nie dość, że radny bierze taką dietę, to jeszcze ani razu nie zabierze głosu na komisjach czy sesji rady miejskiej PRZEZ CAŁĄ 5. LETNIĄ KADENCJĘ.

 » Mogilno-Sport (bez radny | 08-05-2024, 14:14:54)

Drogi P.Burmistrzu,po tych dniach wiwatów czas zabrać się do pracy i zajrzeć na naszą (piękną) halę sportową - zwiedzić biura p.PREZESA przecież są po kapitalnym remoncie ,łazienkę przy torze bilardowym nie wspominając o szatniach i łazienkach dla użytkowników hali - O ZGROZO .Myślę że dobrze by było zdementować ploty o wizycie C.B.A w naszych niskich progach bo to ciekawe .Inwestycje za halą też dają dużo do myślenia i przyjrzenia się nim.Panie Burmistrzu trzymam Pana za Pańskie słowa z których wynikało jasno CZAS NA ZMIANY - życzę wytrwania i powodzenia w tak trudnej ROLI.

 » Do Kaziu z wertepów (Czytelnik | 08-05-2024, 13:30:12)

A Ty się lecz z nienawiści do ludzi

 » Przewietrzyć (Ja | 08-05-2024, 11:42:17)

Przewietrzyć spółkę Mogilno Sport bo już tam jest bardzo duszno.

 » zdjęcie 46 (696 | 08-05-2024, 09:58:36)

Super jak Duda ze skruszonym Kamińskim

 » brawo (Obywatel | 08-05-2024, 09:11:45)

Teraz Panie Burmistrzu należy zabrać się za czystki w urzędzie i popędzić w piz..du wszystkich znajomych królika, którzy otrzymali stanowiska.

 » Tero podwyżki (Stachu Inteligent | 08-05-2024, 09:08:56)

No to teraz czas na bardzo ważne oraz strategiczne decyzje dla naszego miasta i gminy. W pierwszej kolejności należy w trybie ekspresowym podwyższyć uposażenie nowego burmistrza i jego zastępcy. Nie można też zapominać o podwyżce diet dla radnych. Wszak pracują ciężko. To aż 10 sesji w roku, co przy aktualnej diecie to tylko ok. 2000 zł za jeden dzień a właściwie za jedno posiedzenie (1600 x 12 = 19200 : 10 sesji = 1920 zł) No przecież nikt za takie grosze nie będzie się przemęczać i tak poświęcać!

 » Naiwność wyborców. (Bolo | 08-05-2024, 08:51:00)

Ależ Wy jesteście naiwni.Co Wy myślicie,że Nawrot pracując całe życie w urzędzie teraz będzie kolegów zwalniał? Co najwyżej stołki im pozamienia na niższe.Macie już pierwszy przykład z Molendą,gdzie w koalicji widzę dużo młodych świeżych nazwisk,a i tak wybrany staruch.Teraz czekam tylko jaką ważną posadę dostanie pan Majcherkiewicz(pewnie na tyle ważną że nie będzie już miał czasu tu swoich komentarzy dodawać).A no i oczywiście L.D. też na lodzie nie zostanie,nie łudźcie się.

 » nowa prawie stara rada (kaziu z wertepów | 08-05-2024, 07:50:15)

Panie nowy burmistrzu, mam cichą nadzieję że skończą się te sitwy na stanowiskach, różnego rodzaju Lorki Florki, Lorkiewicze czy niechlujni dyrektorzy, ten "uśmiechnięty" beton pójdzie w pi...u, szkoda tylko ze przewodniczącym został stary komuch, beton, ale widać taki los naszego mikro regionu w powiecie też został beton, i to taki który ma wiele za uszami złego, ale jak widać uśmieszek nie zginął, nadal będzie tańczył i z babki bawił, no i czas wielki pozbyć się tej prawej ręki burmistrzunia, jakim jest straż miejska, to nieroby, biorący kasę za nic nie robienie, do roboty na koniec a nie grzać stołki, chyba że z czasem i panu będą w du...ę włazić i nic Pan nie zrobi, niech Pan nie zawiedzie, ludzie Panu zaufali,

 » APEL (gg | 08-05-2024, 07:27:46)

Przepędzić karuzele handlarzy sezonowych z placu przy ul Hallera!

 » Uczestnicy sesji. (wyborca | 08-05-2024, 07:25:58)

Kto i jakim prawem zaprosił byłego szkodnika Barczaka.

 » jap (jupi | 08-05-2024, 05:54:34)

Brawo Karol, Brawo Paweł, Brawo Łukasz!!!!

 » !!! (Mieszkaniec | 07-05-2024, 22:32:48)

Brawo Panie Karolu, tak wynik wyborczy zrobiliśmy razem, ale teraz nadszedł czas zmian i to nie tylko w gabinetach Burmistrza i jego Vice ale wyborcy oczekują nie ewolucji ale rewolucji w temacie podziału i wydatkowania publicznych pieniędzy oraz zrobienia przeciągu w niektórych gabinetach urzędniczych. Już teraz cieszy mina gminnego grochówkowego, ale tak kończą polityczni zdrajcy że zamiast vice Burmistrza ostanie się tylko sołtysem i to jego nowe towarzystwo- nie wymieniając nazwisk takie trochę żulowate ale sam wybrał.

 » modlący (Och karol | 07-05-2024, 21:13:16)

A,ile z tej okazji zamówiono,zamówić Mszy Św.???Tylko u "Faustyny"???Oczywiście dla pełni szczęścia.

 » Panie Karolu (abc | 07-05-2024, 20:01:15)

Zlikwidować bzdurną 60 przed Dąbr.I jak miśki chcą zimą stać i dbać o bezpieczeństwo nas to niech wezmą łopaty i odśnieżają lub sypią solą.

 » Refleksja powyborcza...smutna (Wyborca | 07-05-2024, 19:51:21)

Czy nie było lepszego kandydata niż odwieczny Molenda na przewodniczącego? Tylu energicznych-mam nadzieję nowych ludzi a tu partyjny beton...co dotąd wniósł? Zdjęcie nr 34 to hit medialny .Zasady kultury witania nowego burmistrza ale te nieszczere uśmiechy...oj! owiną nowego jak nic.Najpierw byli po stronie starego bardzo aktywni by był dalej a teraz "serdeczność" - w myśl zasady - Umarł król,niech żyje król. oraz bardziej wątpię w sens zmiany , czy zmiany? Zbyt wiele naiwności w słowach nowego że z wszystkimi będzie współpracował.Po prostu to utopia która nie doprowadzi do koniecznych zmian,część musi odejść by powiało oczekiwaną zmianą.Wątpię czy tak się stanie...

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wieża ciśnień - konkurs (0)
 » Dachowanie na DW 255 (0)
 » Orkiestra przenosi się do Kruszwicy (2)
 » Nowi sołtysi i przewodniczący (4)
 » Ile kosztują mieszkania? (0)
 » Nowy prezes Mogilno Sport (42)
 » 5 osób wpadło podczas akcji (8)
 » Wakacyjny festyn w Żabienku (8)
 » Włamali się i ukradli lody (6)
 » Jak zorganizować wywóz gruzu? (0)
 » 284 zgłoszenia na KMZB (5)
 » Uderzył w drzewo (0)
 » Czołowe zderzenie (11)
 » Teatr i festyn w ten weekend (8)
 » Zderzenie w Olszy (4)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ