Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Burmistrz Duszyński namawia na Magazyn GS

2017-05-16 14:42
 

Burmistrz Mogilna ponownie przekonuje radnych, by zgodzili się na zakup działki z Magazynem GS.

Przypomnijmy, 19 października 2016 roku podczas sesji Rady Miejskiej w Mogilnie decyzją 18 radnych gmina nie zakupiła nieruchomości gruntowej z Magazynem GS. Za tą uchwałą zagłosowało wówczas zaledwie dwóch radnych - Łukasz Drzazgowski i Piotr Kaźmierczak. Zapowiada się również na to, że po miesiącach namysłów wielu radnych może zmienić zdanie.

- W zeszłym roku wysoka rada nie podjęła uchwały i nie wyraziła zgody na kupno nieruchomości gruntowej. Ten budynek miał być oddany za darmo. Nas interesowała tylko i wyłącznie działka, ewentualnie możliwość dostosowania tego budynku do budynku użyteczności publicznej, a więc budynku, który by wchodził w zasoby instytucji kultury, jakim jest Mogileński Dom Kultury. Tak naprawdę prace na temat rewitalizacji trwają już od wielu lat (...) Chciałbym poprosić jeszcze raz, żebyście państwo jednak zmienili zdanie. To nie jest nic niewłaściwego. Każdy ma prawo przemyśleć, polemizować i przedyskutować. Rewitalizacja tej części miasta wpisuje się w nasz program, który realizujemy (...) W przypadku negatywnej decyzji do tego tematu już nie powrócę, ponieważ nie mamy już czasu - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Równocześnie włodarz gminy zauważa, że ewentualny zakup i modernizacja budynku Magazynu GS nie będą równoznaczne z rezygnacją remontowania i odnawiania innych budynków będących w zasobach gminy.

- My myślimy też o innych budynkach. Mamy też na myśli modernizację i remont Harcówki. W tym roku jest setna rocznica powstania harcerstwa w Mogilnie. To nie jest tak, że ta inwestycja, a więc kupno tej nieruchomości gruntowej, na której znajduje się magazyn spowoduje, że my nie będziemy przeznaczać środków na modernizację tych obiektów które są. Myślimy także o budynku Muzeum Ziemi Mogileńskiej, on też wymaga remontu. Tak naprawdę położenie siedziby domu kultury jest ważne. Centrum miasta nie jest to dobre miejsce - zaznaczał Leszek Duszyński.

Dodatkowo argumentem przemawiającym za próbą zakupienia tej działki ma być "zakłócanie miru domowego" mieszkańcom sąsiadującym z budynkiem MDK-u.

- Bardzo narzekają mieszkańcy, którzy tam mieszkają. Twierdzą, że to im zakłóca mir domowy. Działalność domu kultury wykracza już poza granice, które kilkanaście lat temu nakreślił dom kultury. Kiedyś nie przeszkadzało im, jak grała tylko orkiestra dęta. Ta działalność jest większa. Tam są zespoły hip-hopowe, tam są przeróżne imprezy kulturalne. To jest pytanie - czy Mogileński Dom Kultury ma rozwijać się nadal, czy po prostu przykręcić im nieco śrubę? (...) Mamy pieniądze i liczymy na to, że otrzymamy dofinansowanie. W przeciwnym razie sprzedamy tę nieruchomość i podejrzewam, że na sprzedaży tej działki zarobimy (...) Apelowałbym do państwa, aby za te 70 parę tysięcy kupić tę nieruchomość- mówił burmistrz Mogilna.

Głos w sprawie zabrała także przewodnicząca Teresa Kujawa i radny Łukasz Drzazgowski.

- Byłam bardzo przeciwna zakupowi tego terenu, ponieważ wydawało się wtedy, kiedy pierwszy raz mięliśmy podjąć tą uchwałę, że to ma być obiekt służący tylko Stowarzyszeniu Magazyn Zbożowy GS. Teraz po spotkania z zespołem rewitalizacji dowiedziałam się, że nie. Jest to pomysł na zrobienie obiektu dla Mogileńskiego Domu Kultury (...) Jestem za tym, żeby jak jest okazja ten teren przeszedł w nasze ręce. To nie jest dla stowarzyszenia, tylko to będzie nasza gminna własność (...) Jestem teraz za tym, żeby ten teren przejąć - mówiła przewodnicząca Kujawa.

- Dodam od siebie, żeby jednak radni przychylniejszym okiem spojrzeli na tą uchwałę. Jest to ogromna szansa szczególnie dla mojego, zachodniego osiedla. Ten budynek nie będzie tylko rozległy i przyległy teren i może być naprawdę wizytówką naszego miasta naprzeciwko dworca, który też będzie odrestaurowany, zrewitalizowany. Myślę, że pan burmistrz proponując tą uchwałę doskonale sobie zdaje sprawę, że gmina może to udźwignąć - przekonywał radny Drzazgowski.

Warto również zauważyć, że członkowie Stowarzyszenia Artystycznego Magazyn Zbożowy GS za pośrednictwem swojego profilu Facebook zachęcają mieszkańców do przygotowania i zabrania ze sobą stosownych transparentów. Na najbliższej sesji radni ponownie zmierzą się z tym tematem. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [19]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (0)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (6)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (15)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
 » Motorowerzysta z promilami (2)
 » Potrącił na pasach 11-latkę (9)
 » CIECHRZ: Auto spadło z lawety (6)
 » Parowóz przejechał przez Mogilno (3)
 » Kierował mając ponad 2,5 promila (15)
 » Dołożył pół miliona, choć radni byli przeciw (81)
 » Pyszadło 2018 z Markiem Koterskim (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016