Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Produkują przyłbice ochronne

2020-04-07 21:32
 

Absolwenci i uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie, a także nauczyciele Zespołu Szkół w Strzelnie charytatywnie pomagają i produkują przyłbice ochronne, które posłużą pracownikom szpitala w Mogilnie i Strzelnie. W pomoc zaangażowana jest także jedna z mogileńskich firm.

Trwa drukowanie przyłbic ochronnych dla personelu szpitala w Mogilnie. Gmina Mogilno zamówiła 20 płyt z pleksi o wymiarach 100x70 cm, a Zespół Szkół w Mogilnie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Mogilnie zakupił 28 kilogramów filamentu PET-G i udostępnił dwie szkolne drukarki. Wycięcia elementów z plexi nieodpłatnie podjęła się firma Bucovers z Wiecanowa. W produkcję przyłbic zaangażowani są absolwenci mogileńskiego Technikum Informatycznego - Mikołaj Herwart i Przemysław Wojtal oraz uczeń drugiej klasy Technikum Informatycznego w ZS w Mogilnie, Remigusz Szmyt. Pracują oni charytatywnie, korzystając również z własnych zasobów. Młodzi mieszkańcy gminy Mogilno z własnych środków zakupili części materiałów, a także środki dezynfekujące. Warto podkreślić, że przyłbice produkowane są z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, a przed spakowaniem będą zdezynfekowane. W chwili obecnej największe zapotrzebowanie w produkcji jest na pleksę. Jeśli lokalne firmy lub osoby chętne chciałyby podjąć się zakupu, proszone są o kontakt e-mailowy: mikolaj@herw.art.

W Strzelnie w inicjatywę zaangażował się dyrektor lokalnego zespołu szkół Piotr Cieślik oraz jego zastępca Jarosław Zowczak. Rozpoczęli oni produkcję przyłbic na drukarce 3D, znajdującej się na wyposażeniu nowoczesnych warsztatów szkolnych. Efekty ich pracy zostaną przekazane pracownikom ZOL-u w filii szpitala w Strzelnie. (PK | fot. mogilno.pl, ZS Strzelno)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [4]

 
   » KOMENTARZE [16]» dodaj komentarz   

 » Do sicha (Rebe Icek | 08-04-2020, 22:48:26)

ARM sprzedała za 10złociszy nie przyłbice, a specjalistyczne francuskie maseczki. I to w lutym.. Ktoś zrobil świetny interes..ktoś kiedyś może odgrzebie kto...

 » Przylbice (Paradoks | 08-04-2020, 21:33:48)

Czemu na przylbicach nie ma napisu mieszkańcy ...? Przecież to my ciągle płacimy podatki mimo też głupiej tarczy. Urząd miasta przecież nie istnieje ...wszyscy rozumni zj.bali na L4 .promocja burmistrza ..

 » przyłbice (sicha | 08-04-2020, 21:26:58)

Niestety ten wasz ukochany rząd sprzedał przyłbice z agencji rezerw materiałowych w połowie lutego .Ilość to około 60000 sztuk po bagatela 10 złociszy a lekarze nie mają co założyć piękny to rząd dobrej zmiany porażka totalna.

 » Do ICKA (Tomek | 08-04-2020, 14:44:12)

Jak nie wiesz do czego przyłbice są to nie odzywaj się. Przyłbica jest do ochrony oczu. A maseczka jest pod nią i tak obowiązkowa.

 » do Przedsiębiorca (OBI | 08-04-2020, 13:38:55)

Chyba coś nie tak z liczeniem.Policz te swoje dwa zdania!

 » :) (Icek | 08-04-2020, 12:54:30)

Skoro to coś dajce to ubierzcie sobie taką przyłbicę, rękawice i zgłoście się jako wolontariusze na zakaźny... Robicie w majtki a to tylko zwykłe przeziębienie... Co zrobicie jak bedzie 200.000 przypadków? Panikarze.. Ta idea pomocy jest ok- da komfort psychiczny tym, którzy pracują z pacjentem.. Ale nie dajcie się naciągać na te szmaciane maseczki warte 20 groszy, które są sprzedawane za ogromne pieniadze przez oszustów i zachodnich wyzyskiwaczy i cwaniaków..

 » Brawo (Przedsiębiorca | 08-04-2020, 11:45:24)

Duże brawa dla tych osób. Ja jeszcze w dwóch zadaniach skomentuję nadchodzącą sytuację gospodarczą, która dotknie nas wszystkich. Wszystko odwróciło się o 180 stopni, do niedawna nie mogłem znaleźć pracowników z wynagrodzeniem początkowym 3200 brutto, słyszałem tylko prychanie, ok. Nie minie nawet pół roku, a te same osoby przyjdą do mnie prosząc się o najniższą krajową, bo nie będzie co do gara włożyć. Jeżeli ktoś liczy, że "państwo" nam pomoże, to chyba zamienił się z koniem na głowę. Nikt, począwszy od przedsiębiorcy po zwykłego pracownika, nie otrzyma od nich nic, kompletnie NIC. Ta tarcza to medialny bubel, który niezorientowanym ma pokazać, że rządzący myślą o obywatelach. A tak naprawdę mają ich w głębokim poważaniu, bez znaczenia z jakiej opcji politycznej są. Ktoś już wcześniej napisał, że nie zabije nas koronawirus, ale następująca po nim bieda i ubóstwo, pociągająca za sobą falę samobójstw i tragedii rodzinnych. Z tego co przewidują analitycy, fala zachorowań będzie spadać od czerwca, ale to będzie okres kilku miesięcy, w czasie których gospodarka, będącą w zasadzie martwą, zacznie popadać w ruinę, jakiej nie widzieliśmy nawet za komuny. Gospodarstwa domowe, które nie posiadają wystarczających oszczędności, a takich jest znacząca większość, będą borykać się z ogromnymi problemami egzystencjalnymi, bo przecież trzeba jeszcze spłacać kredyty. Bogaci staną się jeszcze bardziej majętni a skala ubóstwa będzie niespotykana. Przerażające to wszystko, w jakich czasach przyjdzie nam żyć...

 » WYBORY 10 05 (strażak | 08-04-2020, 11:16:13)

Icek, lepiej zajmij się czym bardziej pożytecznym, jak komentowaniem na forum cmg24, wiesz twoje komentarze są "na tak wysokim poziomie intelektualnym jaki ty prezentujesz", Ty pisze z malej litery no bo do ciebie nie można się inaczej odzywać. Brawo dla Wszystkich, którzy włączyli się w tą piękna akcję. Dzisiaj to bardzo potrzebne, w dobie pandemii pomoc innemu człowiekowi to powinna być normalność i tacy chyba zaczynamy być prawie wszyscy, celowo piszę prawie, po te przyłbice, maseczki, rękawice, czy inny specjalistyczny sprzęt dla szpitali powinno zapewnić Państwo, ale dzisiaj dla nich, tych rządzących ważniejsze są wybory, na które stracą miliony, a my mieszkańcy radźmy sobie sami bo ci lepsi bawią się w tym trudnym czasie naszym kosztem. Przyjdzie czas po pandemii, że rozliczymy was wszystkich i tam w rządzie i tutaj na dole w samorządach, dość życia na koszt podatnika, jeszcze w Naszej ukochanej Ojczyźnie i w tych Naszych Małych Ojczyznach będzie normalnie.

 » Brawa (Mogilnianin | 08-04-2020, 10:53:38)

Szacunek dla ludzi,którzy bezinteresownie pomagają w tym trudnym czasie.

 » do Icek (OBI | 08-04-2020, 10:38:01)

Oj Icek, Icek- Ty zawsze niezadowolony.Majtki nosi się na innej części ciała, stąd nie spełniają swojego zadania na głowie. Natomiast założone tam, gdzie powinny być, nie wypuszczą takiego g..na, jak Ty. Trochę nieodpowiedni wpis,jak na moją osobę, ale może dotrze nie tylko do Icka.

 » Przyłbice (Brawo | 08-04-2020, 10:11:26)

Brawo Remek i koledzy,społecznik za mamą i babcią.Dumna babcia z Jezior Wielkich

 » ... (Icek | 08-04-2020, 10:04:19)

Przyłbice i maseczki dają tyle samo co majtki ubrane na głowę... To wirus...człowiek oddycha...i i tak wciągnie.. Tylko maska hepa z filtrami węglowymi- taka jak z hamerykańskich filmów- coś daje..

 » Brawo (mieszkaniec | 08-04-2020, 08:33:18)

To wspaniale, że w Mogilnie taka inicjatywa powstała. Postawa na medal. Czy ktoś uszyje maseczki dla mieszkańców?

 » przyłbice (nie mam | 08-04-2020, 06:56:35)

super, wieki szacun i podziękowania

 » P (Ona | 07-04-2020, 22:54:10)

BRAWO!!!

 » *** (*** | 07-04-2020, 21:48:11)

Brawo Panowie.szacunek dla wszystkich zaangażowanych

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (32)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (11)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (61)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (17)
 » Śmiertelny wypadek w Busewie (14)
 » Udekorowali sołectwo (9)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ