Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Mają własną wizję na drogi

2019-01-03 21:51
 

Wicestarosta mogileński zapowiada kompleksowe rozwiązanie spraw związanych z drogownictwem. W grę wchodzi także zaciągnięcie kredytu na remont dróg na terenie powiatu mogileńskiego.

Obecny Zarząd Powiatu Mogileńskiego podczas sesji budżetowej przyjął projekt budżetu na 2019 rok przygotowany przez poprzedni zarząd, na czele którego stał Tomasz Barczak. Jak poinformował podczas sesji Rady Miejskiej w Strzelnie wicestarosta Marian Mikołajczak - aktualny zarząd ma inny pogląd na sprawy związane z lokalnym drogownictwem.

- Przystępujemy do takiego kompleksowego rozwiązania spraw drogownictwa (...) Poprzedni zarząd przygotował szereg propozycji opracowania dokumentacji i tak dalej. Nie wiem, nie zapoznawałem się z tym, dlatego, że jakby filozofia podejścia do dróg aktualnej władzy jest troszeczkę inna. Chcemy robić kompleksowo, nie po kawałku powiedzmy w poszczególnych wsiach, czy miejscowościach - informował Marian Mikołajczak.

Jak się okazuje planowane jest także zaciągnięcie kredytu, by móc skorzystać z programu umożliwiającego rozwój dróg na terenie powiatu mogileńskiego.

- Jest możliwość uzyskania kredytu. Jest taki program, który umożliwia rozwój dróg, także chcielibyśmy z tego skorzystać tak, żeby we wszystkich gminach wchodzących w skład powiatu ten problem zaistniał. Ja jestem zwolennikiem tego, że powiat jest jeden, ja jestem wicestarostą powiatu mogileńskiego i starosta jest starostą powiatu mogileńskiego i rolą zarządu jest czuwanie, żeby wszystkie części składowe w miarę równomiernie się rozwijały stosownie do potencjału ludnościowego i stosownie do potrzeb - mówił wicestarosta Mikołajczak. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [30]» dodaj komentarz   

 » Polityka (Rozpacz | 08-01-2019, 12:10:27)

Ludzie weźcie się do roboty ,a nie głupoty piszecie !!!. Żegnam

 » Do Hejka (maturzysta | 08-01-2019, 10:39:25)

Hejka- plebs - plebejskie np. pochodzenia....PLEBS TAK ! PLEPS NIE ! Maturzystka tym razem przymknęła oko !

 » Drogi (Hejka | 07-01-2019, 16:34:10)

Kuźwa !szufla kitu i kasa płynie,? Dziś znów prowizorka zrobiona ! ? Chamstwo !!!

 » Inteligencja (z wykształcenia) (Hejka | 07-01-2019, 14:46:17)

Pieski o kości skórę walczą między sobą ! Wystarczy Ochłap rzucic i obserwować jak pleps gryzie sie między sobą ! TRESURA !

 » do wyborcy (maturzystka | 07-01-2019, 07:54:28)

I znów muszę Panu zwrócić uwagę. Pisze Pan o \"magistrze, który nie był magistrem\". chodzi Panu o Aleksandra Kwaśniewskiego, który przecież nie był z wykształcenia historykiem tylko studiował handel zagraniczny na Politechnice Gdańskiej. I ten kierunek Panu nie odpowiada? Kwaśniewski w przeprowadzonej ankiecie został uznany za najlepszego prezydenta III RP. Obawiam się, że jest Pan zakompleksionym zwolennikiem PiS, przypomnę prezydent Kaczyński w tym sondażu został uznany za najgorszego prezydenta.

 » wykształcenie (Krzysztof | 07-01-2019, 07:43:35)

Wyborco, jakie twoim zdaniem powinni mieć wykształcenie sprawujący jakąkolwiek władzę?

 » Do max (WYBORCA | 06-01-2019, 19:26:47)

Tusk - "...polskość to nienormalność ,Schetyna -"zniszczę cię -Schetyna " , Morawiecki (500+}… był jeszcze fizyk Kazimierz Marcinkiewicz ten od Izabel no i jeszcze kolejny historyk ten , któremu z "bólem" WYBORCY podziękowali. Zostawił po sobie tylko czekoladowego orła . Był też taki jeden magister co nie był magistrem a wmówił nam ,że jest magistrem. W Strzelnie też był taki jeden radny budowniczy pedagog , który zgubił basen a wybudował szopę .Inny pozostawił po sobie zasypane fundamenty pod budowę mieszkań socjalnych . Tyle pożytku dla nas po "fachowcach" z politycznego utargu.

 » pan Marian (gosc | 06-01-2019, 11:00:04)

TO PRAWDA ŻE P.MIKOŁAJCZAK JAKO JEDYNY RADNY MÓWIŁ MATCZAKOWI W OCZY ŻE PROWADZI STRZELNO DO RUINY ALE NIE MIAŁ ŻADNEGO WSPARCIA I WSZYSCY ŻLE PATRZYLI NA P. MARIANA,DLATEGO DZIWIE SIĘ ŻE CI RADNI KTÓRZY PATRZYLI Z PRZYMRUŻENIEM OKA NA PRZEKRĘTY MATCZAKA DZISIAJ DOSTALI STANOWISKA W MOGILNIE TYLKO ZA CO CHYBA ZA TO ŻE MIELI STRZELNO W D..E.A JEŻELI MYŚLICIE ŻE KTOŚ OPRUCZ MIKOŁAJCZAKA ZAWALCZY O STRZELNO TO SIĘ STRASZNIE POMYLICIE

 » wicestarosta (max | 06-01-2019, 09:04:41)

We wcześniejszych wypowiedziach pojawia się zarzut, że wicestarosta Mikołajczak jest z wykształcenia historykiem a więc nie ma przygotowania do sprawowanej funkcji. Pragnę przypomnieć że historykami byli m.in. trzej premierzy: Tusk, Schetyna i Morawiecki. Jeśli historyk może być premierem to dlaczego nie może być wicestarostą skala odpowiedzialności jest nieporównywalna. Mikołajczak nie jest surowy w sensie udziału w sprawowaniu władzy był przez kilka kadencji radnym w Strzelnie i z tego co czytałem w lokalnej prasie bardzo aktywnym i rozsądnym on jako jedyny mówił do czego doprowadzą rządy Matczaka ale nie miał wsparcia w innych radnych.

 » Drogi (XYZ | 05-01-2019, 21:07:33)

Co wy paplacie o pięknych drogach budowanych kompleksowo? Starosta na siłę szuka trzech milionów na SP ZOZ- oddział w Strzelnie bo przepadnie mu siedem baniek dofinansowania a chodzi o zmianę charakteru tej placówki po przeniesieniu oddziałów do Mogilna a zaciągnięcie większego kredytu może rozsadzić Wieloletnią Prognozę Finansową powiatu!!! Wicestarosta, jako znany historycznie ekonomista snuje swe myśli o potędze by zaciągnąć kredyt(???)na drogi!!! Chyba,że celem jego jest rozsadzenie finansów i rozwiązanie powiatu! Nie wiem czy ktoś z was zdaje sobie sprawę ile kosztuje kilometr drogi a z dofinansowaniem z krajowych źródeł może być krucho bo tam PiS ma bliższych sercu samorządowców a nie platformersów z Mogilna! Województwo może też mieć problemy z dofinansowaniem bo do tej pory ma że swoimi drogami i ich realizacją problem ok. 3 lat do tyłu Tak więc drogi wicestarosta!!! Rozsadzić powiat!!! Już czas!!!

 » drogi powiatowe (Leon drogowiec | 05-01-2019, 17:44:46)

Panie Marianie,jako historyk na lekcjach opowiadał Pan o faktach historycznych i legendach. Jako wicestarosta nie może Pan rzucać hasełek bez pokrycia bo budżet powiatu składa się z dochodów i wydatków. Chyba, że wzorem Strzelna znajdziecie jako Zarząd parabank biorący niskie odsetki. Za 4 lata wrócimy do tematu ,,kompleksowo".

 » podatnik (Zofia | 05-01-2019, 12:50:52)

Panie Marianie, od pewnego czasu widzę,iż ma pan na tym forum gorącego "psychofana", który podpisuje się "podatnik". Niech się pan tym nie przejmuje, to zapewne jakiś sfrustrowany peeselowiec lub pisior. Obydwu lokalnym środowiskom zaszedł pan mocno za skórę. Tym pierwszym, bo pokonał zdecydowanie ich idoli Szarzyńskiego i Repulak, drugim bo ośmieszał rządy PiS na faceboku. Rozsądni i rozumni mieszkańcy gminy w zdecydowanej większości są za panem o czym świadczą wyniki wyborów. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za pomoc, której udzielił mi pan gdy był pan radnym gminnym.

 » do podatnika (Jola | 05-01-2019, 09:15:04)

JAK NIE UMIESZ CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM TO NIE ZABIERAJ GŁOSU SIEJESZ TYLKO NIEPOTRZEBNY FERMENT.

 » odpowiedż podatnikowi (maturzystka | 05-01-2019, 06:52:21)

Wyjaśnił to już wcześniej "radny". Jeśli chodzi o drugą część mojej poprzedniej wypowiedzi to rozumiem, że Pan się zgadza?

 » Do maturzystki (PODATNIK | 04-01-2019, 23:18:11)

Proszę wskazać miejsce , w którym moja krytyka jest "zupełnie bezpodstawna" ?

 » do wyborcy (maturzystka | 04-01-2019, 22:18:37)

Przeczytałam jeszcze raz redakcyjny tekst oraz Pański komentarz do niego. Zgadzam się z Panem, że komentarz jest surową krytyką wicestarosty Mariana Mikołajczaka. Od siebie dodam, że zupełnie bezpodstawną. Czy Pan nie ma jakiejś fobii na jego punkcie? Wydaje mi się, że podobne teksty pod adresem wicestarosty pod tym nickiem już parę razy czytałam na tym forum.Mylę się?

 » drogi (sołtys | 04-01-2019, 22:09:10)

a jednak podatniku nie umiesz czytać ze zrozumieniem a na dodatek manipulujesz cytując wypowiedż wicestarosty. on powiedział że poprzedni zarząd przedstawił w budżecie szereg propozycji opracowania dokumentacji. najważniejsze są słowa propozycji opracowania. czyli dokumenty te -plany budowy dróg jeszcze nie powstały a w projekcie budżetu były tylko zaplanowane pieniądze na dokumentację. Rezygnacja z części tych projektów nie jest żadnym marnotrawstwem publicznych pieniędzy co cię tak bulwersuje. ciekaw co teraz wymyślisz.

 » Wizja (Hejka | 04-01-2019, 21:39:16)

Uczciwych sznuj ! słabych kochaj ,chama lej w mordę a do zdrajców strzelaj ! ,RECEPTA na Życie za friko

 » Do maturzystki . (WYBORCA | 04-01-2019, 21:29:23)

Tak Szanowna maturzystko ! Z pokorą przyjmuję uwagę ! Tak w języku polskim przedrostki pisze się razem z wyrazami ! WICESTAROSTA,WICESTAROSTA !!! Dziękuję za przypomnienie ! (mój komp.mnie zawiódł). Dodam jeszcze , wracając na chwilę do mojej krytyki wicestarosty . Gdy Pani zakończy edukację i stanie się PODATNIKIEM z wyższym wykształceniem (czego Pani życzę) zorientuje się wtedy Pani jak władza trwoni nasze ciężko zarobione pieniądze- PODATKI ! Gdy pół roku będzie pracowała Pani na nasze jeszcze socjalistyczne państwo a drugie pół roku na swoją Rodzinę wówczas już jako PODATNIK może przypomni Pani sobie i inaczej oceni moją przyznam dość surową krytykę wicestarosty . ŻYCZĘ POMYŚLNOŚCI W NOWYM 2019 ROKU- ZDANIA MATURY I POMYŚLNOŚCI NA STUDIACH.

 » Do podatnika (maturzystka | 04-01-2019, 19:35:11)

Udajesz, że na wszystkim się znasz i wszystko wiesz. Muszę jednak Twoje dobre samopoczucie w tym względzie zmącić. Zapamiętaj, że nie pisze się "vice starosta" tylko "wicestarosta".

 » Do sołtys . (PODATNIK | 04-01-2019, 19:07:10)

Sołtysie nim zaczniesz zarzucać mi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem proponuję byś ponownie odniósł się do treści artykułu ; "Mają inną wizję na drogi" ! Jeśli już to krytykuj autora powyższego artykułu nie mnie gdyż na podstawie treści artykułu krytycznie odniosłem się do bulwersującej mnie jako "PODATNIKA" okoliczności nie zapoznania się z dokumentacją poprzedniej władze z tego tylko powodu , że... "filozofia podejścia do dróg aktualnej władzy jest troszeczkę inna" .To co "troszeczkę inna " to powód by gotową dokumentację i propozycje poprzedników zapłaconą przez PODATNIKÓW bez zapoznania się z nią i bez żadnej oceny niweczyć i wyrzucać do kosza !? Właśnie takie działania musimy ostro krytykować .Już dość !, Dużo zmarnowano naszych pieniędzy bez ponoszenia żadnej odpowiedzialności!

 » Plan (Hejka | 04-01-2019, 18:35:37)

Kuźwa sprzedałes się za dietę sołtysa ?

 » drogi (sołtys | 04-01-2019, 17:59:24)

Podatniku nie umiesz czytać ze zrozumieniem ja byłem na tej sesji i słyszałem co mówił wicestarosta. radny Łojewski zapytał go czy w planach powiatu jest droga ze zbytowa do Łąkiego. starosta odpowiedział mu że jeszcze nie zapoznał się z budżetem przygotowanym na drogi przez poprzedniego starostę, bo nowy zarząd ma inne podejście do dróg. nie było mowy o żadnej dokumentacji to już sam sobie wymyśliłeś. Pamiętam że w projekcie budżetu powiatu na 2109 dużo pieniędzy przeznaczył Barczak na opracowania dokumentacji małych 200 metrowych odcinków dróg. Mikołajczak powiedział że oni chcieli by zamiast tego zrobić porządne drogi i każdej gminie w powiecie. ja też jestem tego zdania. możesz krytykować władzę ale nie zmyślaj.

 » Polityka (Yyy | 04-01-2019, 17:30:51)

Drogi podatniku ! Przynajmniej wice starosta (i nie tylko) chce coś zrobić , zrobić drogi dokładnie ,a nie po kawałku ! Weź Przemyśl człowieku swoje zachowanie , a nie piszesz głupoty ( chyba z nudów) potrafisz tylko krytykować . Żegnam i nie mam zamiaru odpisywać na takie głupoty , bez odbioru.

 » Widzi mi się (Hejka | 04-01-2019, 17:21:12)

Kłam ! Kuźwa kłam !"komuna " w sześćdziesiątych latach "dywanik" położyła a demokracja dziury lata !!!!!!

 » "Ja wiedziałem ,że tak będzie !" (PPDATNIK | 04-01-2019, 13:50:42)

Zaczęło się ...Zamiast przedstawić PDATNIKOM audyt PO poprzedniej "władzy" powiatowej nowy wice starosta z zawodu historyk i nauczyciel ze szczerością publicznie przyznaje , że nie zapoznŁ się z szeregiem gotowych opracowań i dokumentacji dot. dróg pow. opłaconych za pieniądze PODATNIKÓW !!! Bez skrupułów informuje o zmianie filozofii drogowej nowej władzy ! Szanowny panie vice starosto jak można tak traktować pieniądze publiczne , pieniądze PODATNIKÓW ! Skoro są już gotowe rozwiązania po poprzednikach to należy najpierw z nimi się zapoznać , przeanalizować , ewentualnie w jakiejś części zrealizować ,resztę wykorzystać i dostosować do nowej "filozofii drogowej " . Nawet gdy opracowała poprzednia ekipa !!! PODATNICY już raz zapłacili władzy za jedną "filozofię" ! Dlaczego mają płacić za drugą ! Ciągłość władzy obowiązuje i zobowiązuje! W taki sposób filozofię może pan sobie zmieniać w budżecie domowym . Najpierw do wiadomości PODATNIKÓW cała koncepcja drogowa (z wyraźnym zaznaczeniem i wkomponowaniem już gotowych projektów poprzedniej władzy) , dalej dyskusja z PODATNIKAMI a dopiero później dyskusja o kredycie ! Nie może być tak by wąskie grono radnych , polityków amatorów , dyletantów drogowych podejmowało na rachunek PODATNIKÓW tak ważne decyzje rzeczowo finansowe bez udziału PODATNIKÓW - MIESZKAŃCÓW - WYBORCÓW !!!!Zawsze mówiłem - historycy nauczyciele do szkół!

 » Drogi i kredyt (Radosław Mogileński | 04-01-2019, 10:15:38)

Koszty kredytu mogą wynieść tyle, ile w tym czasie byłoby i tak wydane na lepienie dziur. Zatem zyskujemy co najmniej na amortyzacji części samochodowych i bezpieczeństwie. O komforcie poruszania się porządnymi drogami nie wspominając. Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach, ale pod koniec kadencji podsumujemy wykonanie planu i ocenimy.

 » Fundusze (Jk | 04-01-2019, 10:00:07)

W Dabrowie ciagle sa jakies miedzynarodowe dzialania,jacys wolontariusze...Ich wojt jest Euroentuzjasta :-)

 » Polityka (Yyy | 03-01-2019, 22:31:05)

BRAWO Marian ! Mądrze mówisz ,tak trzymaj !

 » pomysł (walec | 03-01-2019, 22:23:14)

Panie wicestarosto trzymam za słowo! Pożyjemy, zobaczymy. A kredyt trzeba spłacić .... kompleksowo.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Trening umiejętności społecznych (1)
 » Biegali leśnymi ścieżkami (0)
 » STRZELNO: Nielegalne automaty (4)
 » Ponad 18 milionów złotych (0)
 » Pzyjezierze nocą niebezpieczne? (22)
 » PSI SERWIS w Mogilnie (0)
 » Śmiertelne potrącenie w Wójcinie (15)
 » Wyremontują dojazdy do pól (12)
 » Remont magazynu coraz bliżej (30)
 » Wypadek przy pracy (1)
 » Woda nieprzydatna do spożycia (6)
 » Kolejne zakażenie w powiecie (20)
 » Zderzenie w okolicach Chabska (10)
 » Rezygnują z organizacji festynu (8)
 » Kto celowo niszczy maszyny? (7)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ