Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - KPP Mogilno

Po alkoholu w słup i drzewo

2018-05-09 13:05
 

Jak może zakończyć się jazda samochodem po alkoholu przekonali się kierowcy Mercedesa i Opla. Jeden z nich uderzył w słup energetyczny, a drugi w drzewo.

W minioną sobotę, 5 maja o godzinie 23:55 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Św. Ducha w Gębicach. Policjanci ustalili na miejscu, że 38–letni kierowca Mercedesa w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna miał 1,64 promila alkoholu w organizmie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 6 maja w miejscowości Czarnotul, gdzie krótko po północy 26–letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego uderzył Oplem w drzewo. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma 0,46 promila alkoholu w organizmie.

Mogileńscy policjanci przypominają, że aktualne przepisy zaostrzają sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz dla kierujących, którzy znajdując się w tym stanie spowodowali wypadek drogowy. Wydłużono okres na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat. Wobec osób kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [15]» dodaj komentarz   

 » Pisk (Dre | 17-05-2018, 01:26:56)

Jesz jeszcze artykul ze kto vectra c, jakimis tam bmw i astrami h rusza po piskach podlega karze bezwzglednego wysmiania i kpiny oraz ogolnego smiechu na sali. Art. 1 kodeksu gimbusa.

 » Do Ktoś (Kodeks wykroczeń | 15-05-2018, 15:06:45)

I tu się kolega niestety myli, ponieważ jest artykuł na ruszanie z piskaczem. Opony piszczą, gdyż auto wpada w poślizg. Celowe wprowadzenie samochodu w poślizg na publicznych drogach to utrata kontroli nad pojazdem i ewidentne zagrażanie bezpieczeństwu, a nadrzędnym celem kierowcy jest zachować bezpieczeństwo ruchu. Art.86.§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny....Bez zbędnych złośliwości proponuję doczytać, douczyć się i stosować do przepisów. Pozdrawiam wszystkich kierowców.

 » Vectra (Rob | 13-05-2018, 23:48:11)

A czego Ci zazdroscic? Vectry śmiertelnie nudnej? Bu ha ha ha..Obecnie to najbardziej nudny, nijaki i wiesniacki woz. Typowy dla mlodych ktorych nie stac na cos za 30 tysi bo bank da tylko te 15 na smetna v3 albo jeszcze nudniejsza astre3..Dobre dobre..ha ha.. No dobre

 » Do mieszkanka (Mich | 13-05-2018, 01:08:02)

Dlaczego pani nie zadzwoni anonimowo??tylko tutaj prosi ...anonimowo może pani zadzwonić na policję...zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu muszą zainterweniowac,a najskuteczniejsze są "zaczajki"

 » Zazdrość (vectra | 12-05-2018, 21:38:18)

Odkąd zdalem prawko nie nauczyłem sie puszczać pedału sprzęgła i albo mi zgasnie albo po piskach ruszam!!!!!

 » Skandal w gebicach (Auu | 12-05-2018, 16:59:22)

Gdzie monitoring gebicki gdzie pieniadze za kamery

 » Skandal w gebicach (Auu | 12-05-2018, 16:56:23)

To jest chore ze mając chodniki szerokie wyłożone polbrukiem ludzki dewoty stare grube itp.i tak idą ulicą w kolo rynku w gebicach i mają czesto problem ze jedzie prawidłowo samochód . dzieci jeżdżą uliacmi pod prad bardzo niebez. Czesto wyskakuje mi któryś pod samochód z chodnika na ulice . jazda bez pasów z mała prędkością niewydaje mi sie ze zwiekszy bezpieczenstwo Plotkujacych i innych Bab

 » La choc iągi (Gebi | 12-05-2018, 16:46:57)

Nieoznakowany samochód policji nie zwieksza bezpieczenstwa oznakowany owszem . A w gebicach to juz ludzie nie mają co robić jak komu co przeszkadza to niech sie wypowie oficjalnie na radzie sołeckiej itp. A anonimowo to moge nawet napisac ze np.dzieci w gebicach jeżdżą rowerkami itp.po ulicach parkingach bez opieki dorosłych bez oznakowania bez świateł często wieczorem cud ze nie wpadly jeszcze pod prawidłowo jadące auta

 » Apel do mieszkańców Mogilna, Gębic itp. (Mieszkanka | 12-05-2018, 15:58:42)

Obecnie każdy posiada smartfona, komórkę z możliwością nagrywania. Proponuję nagrywać tych imbecyli w akcji i nagrania przekazywać naszej Policji. Chyba policjanci będą potrafili zrobić z nich użytek...Kilka numerków i cwaniaczki stracą parę stówek a nawet prawo jazdy, to im się oczka otworzą!

 » Piski pół nocy (A co w Mogilnie się wyprawia | 12-05-2018, 12:01:13)

Szału można dostać! Nikt tego nie widzi, nie słyszt?

 » "podłącze" (Ktos | 11-05-2018, 20:23:26)

Nie wiem od kiedy jest jakiś artykuł na ruszanie z "piskaczami" każdy może szybciej ruszyć i opony mogą piszczeć no ale cóż ktoś tu ma żal że młodzi jeżdżą autami kupionymi za swoje a nie za rodziców

 » Spokojnie,sami się złapią,na drzew albo słup (Gebels | 11-05-2018, 16:43:35)

A po drugie policjanci z dochodzeniówki są chodzi na L4.

 » Zazdrość (Vectra | 11-05-2018, 15:48:39)

Hahah. Widzę że żal dupę sciska. Rozbijają się ? Dziwne nie przypominam sobie. Z chęcią porozmawiam z autorem tego wpisu i dowiem się nowych informacji o moim zabytkowym aucie

 » Gebice (D te | 11-05-2018, 00:51:18)

To tam wiesniacka gimbaza ma takie szroty jak bmw itp.? Przeciez nikt tego łajna nie kupuje juz

 » Apel do Policji!!! (Mieszkanka | 10-05-2018, 22:27:33)

Uprzejmie proszę Panów policjantów, aby przyjechali do Gębic po cywilnemu, nieoznakowanym radiowozem tak pomiędzy 17:00 a 24:00. To co się wyprawia na ulicach wioski to skandal. Jest kilku młodzieńców poruszających się wiekowymi vectrami, BMW, Mercedesami. Nie potrafią normalnie ruszyć, tylko piskacze, nadmierna prędkość, jazda bardzo niebezpieczna. Jazda pod prąd, bez pasów, z nadmierną szybkością. Nie patrzą na to, że są też inni uczestnicy ruchu np. dzieci na rolkach, na rowerkach, piesi. Tylko czekać, aż dojdzie do tragedii. a tych wariatów jest dosłownie kilku,może z 4-5 nie więcej. I co cała społeczność ma cierpieć przez kilku kretynów. Proszę przyjechać po cywilnemu, stanąć na uboczu i się samemu przekonać, co się wyprawia.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Postrzelił znajomego z wiatrówki (0)
 » Kradli narzędzia i przewody (3)
 » Minister może przejąć tylko część rolniczą (15)
 » Targowa niedziela w Bielicach (2)
 » Zmiany w sanktuarium (14)
 » Kolekcjoner strażackich pamiątek (3)
 » BIELICE: 16. edycja targów (3)
 » Zablokował drogę krajową (7)
 » Rockowe brzmienie z satyrą (7)
 » Policjanci będą znakować rowery (3)
 » Bieg po zdrowie we Wszedniu (0)
 » "Pyszadło 2019" rozpoczęte (2)
 » Niezapomniane melodie (1)
 » Metalowy element uderzył w Tico (11)
 » Strażacka wystawa w Dąbrowie (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ