Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Edukacja

Rodzice pytają o Żłobek

2018-02-18 19:47
 

Rodzice dzieci uczęszczających do Żłobka w Mogilnie pytają o dalsze funkcjonowanie placówki po zakończeniu unijnego projektu, który kończy się 30 czerwca 2018 roku.

Do naszej redakcji zgłosili się rodzice dzieci uczęszczających do publicznego Żłobka przy ulicy Konopnickiej w Mogilnie. Jak zaznaczają - nikt z dyrekcji placówki oraz Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli nie chciał przekazać im istotnych informacji.

- Projekt kończy się pod koniec czerwca i pytając Panią Dyrektor, czy Pana Lorka - odpowiedzialnego za Zespół Szkół i Przedszkoli, my jako rodzice nie możemy dowiedzieć się co dalej z funkcjonowaniem w/w placówki. Moje dziecko uczęszcza tam pierwszy rok i nie mogę się dowiedzieć, czy będzie mogło dalej chodzić oraz czy przewidziana jest przerwa wakacyjna oraz zmiany kadrowe. Co ma również duże znaczenie przy planowanej kontynuacji dalszego posłania dziecka - pyta jeden z rodziców.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrektora ZOSiP w Mogilnie, Jarosława Lorka.

- Wszystkie informacje są na bieżąco przekazywane rodzicom. Systematycznie są prowadzone spotkania z udziałem dyrektora Żłobka i dyrektora ZOSiP - informuje Jarosław Lorek.

Jednocześnie podkreślił, że ze względów organizacyjnych i technicznych konieczna jest przerwa w jego funkcjonowaniu w okresie wakacyjnym. Ponadto opłaty za pobyt dziecka w żłobku od 1 lipca 2018 zostaną ustalone przez Radę Miejską, a rodzice zostaną wcześniej poinformowani o wysokości opłat za 1 godzinę pobytu. Stosowna uchwała zostanie przygotowana prawdopodobnie w marcu.

- Nie przewiduje się zmian w funkcjonowaniu Żłobka w Mogilnie. Żłobek dla 48 dzieci będzie funkcjonował od godziny 6:30 do 16:30 - informuje dyrektor Lorek.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, koszt jaki od nowego roku szkolnego mieliby ponosić rodzice dzieci uczęszczających do żłobka miałby wahać się w granicach 600-700 złotych miesięcznie. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [21]» dodaj komentarz   

 » ? (oo | 23-02-2018, 13:01:26)

Pilot nie masz racji, a jak kościoły dostają dotacje, to też uważasz, że jest to żenujące? Na renowację, na przedszkola, na różne inwestycje?

 » Zlobek (Hmmmm | 21-02-2018, 12:55:00)

Zgadzam sie z Pilot. Sa zebrania i mozna isc do sekretariatu. Ja jestem zadowolona ze zlobka

 » Żłobek (Pilot | 20-02-2018, 21:51:15)

Zebrania z rodzicami prowadzone są regularnie do tego każdego dnia mamy kontakt z pracownikami żłobka, jeśli ktoś ma pytania czy uwagi może wejść do sekretariatu czy dyrekcji. Cena jaką płacimy jest niska ale mieliśmy świadomość, że po skończeniu projektu wzrośnie, teraz już wiemy o ile, nie widzę problemu (mimo, że 500+ mojej rodzinie się nie należy). Mam wrażenie, że kwoty jakie padają na portalu podają rodzice, których nie stać na kwoty podane na zabraniu i w rozmowach ze znajomymi je zawyżają aby usprawiedliwić powód zabrania dziecka, ze żłobka. Niestety, wychowanie dziecka kosztuje i chyba każdy kto się decyduje na założenie rodziny ma tego świadomość, no chyba, że tkoś liczy na "jakoś to będzie" albo na "500+". Ludzie wolą dostać jałmużnę niż godnie zarobić, nie walczą o godne życie tylko o dotacje, żenujące.

 » matki (bolek | 20-02-2018, 14:19:37)

Rob, co racja, to racja. Siedzą na fejsie i plotki, ploteczki, kto z kim, kto za ile, a który proboszcz gospodynie na zimowisko w góry zabrał, by nie była z młodym, by nie odszedł , jak poprzednicy, a który radny, ile ma mieszkań, a skąd ma na to pieniądze, a ile na tacę dajemy, a kto pije i z kim, a kto donosi wielebnemu na organistów, a kto handluje marihuaną, a kim ta gloria, co wszystko ma. To tematy rzeka.Taki matczyny plotkarski grajdołek.

 » program się rozłożył (Ziutek | 20-02-2018, 12:28:04)

Dziś czytałem w internecie, że pisowski program Mieszkanie+ już rozłożył się na łopatki, bo deweloperzy nie chcą za darmo budować tych mieszkań, a to znaczy, że czynsz za 1 m2 nie będzie wynosił 15 zł, ale przynajmniej 22-25 zł. (+ do tego media). I co ? Ekonomii nikt nie oszuka.

 » Żłobek (Liki | 20-02-2018, 10:31:28)

Osobiście uważam iż do żłobka w pierwszej kolejności powinny dostawać się dzieci rodziców gdzie oboje pracują. Rozumiem koszty 600-700 zł to nie jest mało, ale opiekunka kosztuję więcej więcej. Ale dla rodziców pracujących myślę że nie będzie problemu płacić takie pieniądze. Rodzice którzy nie pracują a posyłają dziecko do żłobka.... blokują tylko miejsca dla tych co naprawdę potrzebują tego żłobka. A napominając o programie 500+ dla mnie to porażka systemu... Ludzie myślący na pewno wiedzą o czy napisałem. Pozdrawiam

 » Madki (Rob | 19-02-2018, 22:38:20)

Wiekszosc z tych "madek" niepracujacych siedzi non stop na fejsie i se kretynizmy wypisuja cale dnie. Lubuja sie w stronkach typu "jestem madka i jestem dumna z tego" i sobie hi hi ha ha i ble ble..i marzą o karierach blogerek i innych nieudacznic. Albo chodniki szoruja i wystawy ogladaja co by tu sobie na... zalozyc.. Zlobek powinien sprawdzac papiery z PUP czy faktycznie "madka" nie ma roboty. Zenada kobiety, zenada.

 » Bez zamiaru pojęcia do pracy (Gg | 19-02-2018, 14:45:20)

Teraz bedzie tak, jezeli faktycznie bedzie 600-700 zł na m-c, matki niepracujące zabiorą dzieci do domu, za darmo to tak. Matka taka nie bedzie szukała pracy, bo to sie nie opłaca. Podejmując prace, pewnie nie należałoby sie 500+ na pierwsze dziecko izlobek zapłacić , nie opłaca sie.Dzieci robic ipanstwo niech daje, tylko ze z naszych pieniędzy podatników, i ceny wyższe i opłaty, przykre ze młodzi nie chcą pracować, a starsi ludzie musza, i to niektórzy schorowani. Ale przynajmniej jak faktycznie beda te opłaty, beda miejsca dla dzieci mam pracujacych

 » Zlobek (Hmmmm | 19-02-2018, 12:35:44)

Szukanie pracy nie polega tylko na szukaniu jej przed komputerem !!!!! Trzeba sie ruszyc i isc osobiscie. Ludzie jestescie zalosni nic wam sie nie podoba. Co macie do zlobka? Co z matkami ktore wracaja po maciezynskim do pracy? Co z tymi ktore szukaja. Moze i sa takie ktore posadza tylek przed tv ale nie kazdaa jest taka!!!!!!

 » ha ha ha (KK | 19-02-2018, 11:36:30)

Dziecko do żłobka, a czas przeznaczony na szukanie pracy?? Buahahahahaha. Już myślałem, że nic mnie nie rozśmieszy od rana. Hahahahahahaha. Blokowanie żłobka, bo może z łachy za trzy lata robotę znajdę hahahahahaha. Dzieciaka do kojca albo łóżeczka i jazda przed komputer roboty szukać. Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko. Bez tych wszystkich babć i żłobka sznurowadeł byście sobie nie zawiązały. Babka dzieciaka wychowuje, obiady gotuje, pieluchy zmienia, ze szkoły odbiera. Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia wszystkie babki znikają,. A wy co? Ups. Tragedia. Co teraz... Aaaaaaaaa!!!!! Bez tych babek jesteście jak inwalidzi !!!!

 » Zlobek (Hmmmm | 19-02-2018, 10:09:12)

Bylo zebranie z rodzicami dzieci uczeszczajacych do zlobka i wszystko zostalo powiedziane.Tak matki niepracujace.dzieki temu ze dziecko moje jest. W zlobku moglam spokojnie szukac pracy. Nie martwuac sie ze jak juz znajde ta prace to dziecko bedzie pod dobra opieka. Co oczywiscie dlugo trwalo szukanie pracy. I nie mowcie ze matki dzieci w zlobku siedza przed tv i nic nie robia.

 » Nikt nie sprawdza? (i-m-a | 19-02-2018, 09:00:42)

Owszem. Kobiety nie pracują i oddają dziecko do żłobka (bo tak być rzekomo musi) a co jeśli takowa matka znajduje pracę. Sprawdza ktoś, czy dziecku nadal należy się żłobek ? W naszym małym mieście widać, które matki posyłające dzieci do żłobka - pracują.

 » Nikt nie sprawdza? (i-m-a | 19-02-2018, 07:54:00)

Owszem. Kobiety nie pracują i oddają dziecko do żłobka (bo tak być rzekomo musi) a co jeśli takowa matka znajduje pracę. Sprawdza ktoś, czy dziecku nadal należy się żłobek ? W naszym małym mieście widać, które matki posyłające dzieci do żłobka - pracują.

 » Hello (Zoomba | 19-02-2018, 07:50:38)

Ale macie świadomość, że matki, które nie mają pracy powinny wykorzystać czas w którym dziecko jest w żłobku na poszukiwanie pracy i dlatego to było jedno z kryteriów? A propos projektów, to wydaje się, że znów P. Kraśny jest odrobinę do przodu i wygra na podniesieniu opłat po zakończeniu tego proejktu.

 » Dofinansowanie (A | 18-02-2018, 22:54:02)

Przecież od początku było wiadomo, że rodzice będą płacić te śmieszne pieniądze tylko na czas dofinansowania unijnego. jeśli rodzice nie zechcą nadal posyłać swych dzieci do żłobka to żadna strata, będzie miejsce dla innych. żłobek nie pasuje? proponuję opłacić nianię, dopiero zobaczą co tzn.koszty. Poza tym, jeśli prawdą jest że niepracujące matki posyłają dzieci do żłobka, to powinno to być sprawdzone, a dane takich osób przekazane do nadzorującego.

 » afront (matka | 18-02-2018, 22:50:08)

Pragnę nadmienić, iż rodzice żłobkowiczów są na bieżąco informowani na temat sytuacji placówki oraz wszelkich ewentualnych zmian w jej funkcjonowaniu. Relacje rodziców z dyrekcją są partnerskie i nigdy nie słyszałam o jakimkolwiek braku w przekazywaniu informacji. Zdziwił mnie bardzo ten artykuł. Jestem bowiem bardzo zadowolona z opieki, jaką placówka świadczy na rzecz dzieci. Zaś wszystkich, którzy szykanują przyjęcie do żłobka dzieci matek niepracujących odsyłam do przepisów regulujących przyjęcie dzieci do żłobka: "jednym z kryteriów uzyskania dofinansowania projektu jest kryterium obejmujące tylko dzieci rodziców, z których przynajmniej jeden jest w wieku aktywności zawodowej i wyłączony z rynku pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem do lat 3 lub powracający na rynek pracy po urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim, lub wychowawczym"

 » zgadza sie (pravdaaa | 18-02-2018, 22:19:46)

swiete słowa. siedzą w domach i gapia się w TV a dziecko ma wychować Panstwo..:D

 » Żłobek (Żłobek | 18-02-2018, 21:45:58)

A 500 plus na co jest?na imprezy? na chlanie?i w 100% zgadzam się z tym że jeżeli rodzice nie pracują to nie powinni blokować miejsc w żłobkach...

 » Porównania (Ula | 18-02-2018, 21:07:12)

Tak Tom, masz rację, tyle tylko, że w Gdańsku przeciętna płaca wynosi 4000 zł, a nie jak w Mogilnie 2300.

 » Ha ha ha ha (KK | 18-02-2018, 21:00:52)

Płacili grosze to teraz zaczynają się martwić. Niestety nic nie ma za darmo. Nie stać cie na dziecko to oddaj do domu dziecka. Matki NIEAKTYWNE na rynku pracy mają dzieci do żłobka przyjęte a w domu siedzą. Wyliczyć nazwiska??? Z wygody??? Więc wygoda się skończy a zacznie porządek !!! I nie odbijajcie piłeczki w komentarzach, bo mam to w du*ie. Mamusie i tatusiowie buahahahahhaha.

 » ..... (Tom | 18-02-2018, 20:45:07)

Żłobek w Gdańsku kosztuje 1000zł miesięcznie.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zderzenie samochodu z ciągnikiem (0)
 » STRZELNO: Inwestycje 2019 (17)
 » Tenis i szachy we Wszedniu (0)
 » Festyn dobroczynny w Strzelnie (3)
 » Podsumowali Szlachetną Paczkę (2)
 » Stworzyli wigilijny nastrój (15)
 » Grudniowe spotkanie sołectwa (1)
 » Piernikowe wypieki na wystawie (2)
 » Świąteczne warsztaty kulinarne (5)
 » WSZEDZIEŃ: Gleba nie jest skażona (17)
 » Święty Mikołaj w Żabienku (5)
 » Urwał poroże reniferowi (14)
 » Sołecki Mikołaj (17)
 » Będzie sala dla SP3 w Mogilnie (27)
 » MOGILNO: RIO ma uwagi do budżetu (33)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ