Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Sprzedają cegiełki na pomnik

2018-02-03 22:47
 

Stowarzyszenie "Mogileńskie Porozumienie Społeczne" prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę Pomnika Powstańca Wielkopolskiego przy Urzędzie Miejskim w Mogilnie.

Każdy mieszkaniec może wesprzeć budowę Pomnika Powstańca Wielkopolskiego, który powstanie na skwerze przy Urzędzie Miejskim w Mogilnie z okazji obchodów 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego powstania. Uroczystości wraz z osłonięciem pomnika odbędą się w styczniu 2019 roku.

Cegiełki o nominałach 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł i 200 zł można nabyć w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku, Kinie "Wawrzyn", Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie, a także Księgarni "Regionalnej".

Przypomnijmy, że w listopadzie 2017 roku w budżecie gminy Mogilno znalazło się zadanie pn. "Budowa Pomnika Powstańca Wielkopolskiego na skwerze przy Urzędzie Miejskim w Mogilnie". Na ten cel radni przeznaczyli kwotę 30 000 zł. W roku 2018 prognozuje się zabezpieczenie 90 000 zł. Koszt całego przedsięwzięcia będzie opiewał na kwotę 120 000 zł. O tej sprawie pisaliśmy w artykule pt. "Pomnik Powstańca przy ratuszu". (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [5]

 
   » KOMENTARZE [12]» dodaj komentarz   

 » trochę historii (Franio | 06-02-2018, 06:47:33)

Aga, a może pomysłodawcy napisu na cegiełkach chodziło o to, aby dokładnie podać lokalizację pomnika? Kupujesz cegiełkę no to musisz wiedzieć, że pomnik będzie koło urzędu miejskiego w Mogilnie, a nie koło starostwa powiatowego w Mogilnie. Nawiasem, to ciekawe, że mimo, że mamy od 1998 r. ponownie powiat, to starostwo jest lokatorem w budynku ratusza, który to z kolei zaaneksował-skomunalizował w 1990 r. budynek byłego .... starostwa powiatowego (było tam od powstania aż do 1975 r.)

 » jestem za (rebel | 05-02-2018, 17:23:05)

o ile wiem,Mogilno leżało na szlaku walk powstańczych i nie wiem czemu w tym mieście nie miałby stanąć pomnik powstańca,tym bardziej,że powstanie było zwycięskie. Do "krynia" - Nie używaj nicku "kryniu" bo znam dwóch i ani jeden,ani drugi to nie ty. Wiesz, podszywka jest karalna.

 » pomniki (aga | 05-02-2018, 13:09:59)

My lubimy pomniki, tablice. Chociaż nazywają to niektórzy martwymi dziełami. Ale w naszej swiadomości są ciągle żywe. Popatrzcie przy Janie Pawła II, na te brązowe tablice. Też martwe, moze niektórzy czytają. Większość jednak mija. Może to tylko i wyłącznie na pokaz? Może kosztowało mniej? A podłoga się zapada. Ciekawe?

 » a może to urząd jest przy Pomniku? (Aga | 04-02-2018, 21:28:08)

Według mnie napis na cegiełce: "Pomnik Powstańca Wielkopolskiego przy Urzędzie Miejskim w Mogilnie", jest niefortunny. Czy nie można było po prostu napisać: "Pomnik Powstańca Wielkopolskiego w Mogilnie"? Wygląda na to, jakby Pomnik był jakąś agencją, ekspozyturą, wydziałem, filią urzędu miejskiego - PRZY URZĘDZIE!?! Chciałabym poznać opinię w tej sprawie Pani Przewodniczącej Rady Miejskiej, a także jej poprzedniczki (obie są polonistkami).

 » POMNIK (podatnik | 04-02-2018, 19:03:25)

Man nadzieję że Radni z PSL-u jak i Radni Niezależni po wpłaceniu tej SWOJEJ jałmużny na budowę tego pomnika nie zaprzestaną starań w tym kierunku i poświęcą jeszcze parę SWOICH diet na ten cel.Natomiast Mogileńskie Porozumienie Społeczne i tym podobne instytucje za angażowane w realizacje tego pomysłu ,powinny zwrócić się z prośbą o dofinansowanie do Mogileńskich Spółek ,ich rad nadzorczy i Panów Prezesów - a byłoby z kogo ściągnąć porę groszy,nie zapominając o Władzach Powiatowych przecież to mocarze FINANSOWI.Na koniec moja skromna opinia na temat powstania tego pomnika - CHYBIONA INWESTYCJA ,ALE CÓŻ KTOŚ CHCE PO SOBIE ZOSTAWIĆ POMNIK WDZIĘCZNOŚCI ,TYLKO DLACZEGO KOSZTEM PODATNIKA I SZEREGOWEGO MIESZKAŃCA MIASTA CZY POWIATU.

 » W sprawie inicjatorów, panie Mecenasie. (radeknowak | 04-02-2018, 18:05:06)

Czy mógłby Pan szerzej opowiedzieć o działaniach inicjatorów? Nie chciałbym sugerować umniejszania roli seniorów skautingu, ale interesując się od dawna tym przedsięwzięciem nie odczułem w nim roli wspomnianych. Czy było to jakieś konkretne działanie, czy inicjatywa skupiła się na samym pomyśle? Za chwilę ojców sukcesu będzie wielu, a że sam nabyłem cegiełkę wyższego nominału, pragnąłbym wiedzieć nieco więcej o akcji, skoro pojawiają się jakieś wątpliwości.

 » dobry pomysł (Kryniu | 04-02-2018, 15:58:53)

Co to jest za wielka kasa 120 000 zł na pomnik, jak pan burmistrz lekką ręką chce wydać aż ok. 0,5 miliona na remont mini świetlicy w Twierdzyniu. A ten pomysł z sprzedażą cegiełek na remont bieżni jest przedni! Warto skorzystać z tej podpowiedzi panie burmistrzu.

 » do Mecenas (UPS | 04-02-2018, 15:32:05)

A mnie nie dziwi.Zaraz byłby hałas!

 » A może?? (ktoś | 04-02-2018, 13:37:11)

A może niech Duszek powoła Społeczny Komitet Budowy Bieżni na stadionie....buahahahahaha

 » pomnik (jaro | 04-02-2018, 11:56:18)

szanujcie pomniki które już są, nie pomniki świadczą o szanowaniu historii, moim zdaniem to zwyczajna buta, gdzie na samym początku wystąpiły jakieś przepychanki, niejasne sytuacje, co to ma byś ponik ducha i jego świty, ludzie nie dajcie się zwariować

 » realia są inne (Mecenas | 04-02-2018, 09:57:06)

Informacja o zbiórce jest nieprecyzyjna. Sugeruje bowiem, że to Stowarzyszenie "Mogileńskie Porozumienie Społeczne" prowadzi całą akcję zbiórki funduszy na Pomnik. A tak nie jest! Pomnik powstaje "w ramach" Komitetu obchodów 100 lecia Powstania Wielkopolskiego, a inicjatorem jego budowy są harcerze seniorzy z mogileńskiego Kręgu im. Henryka Mazurkiewicza. Cegiełki wydał Komitet obchodów,a nie Porozumienie, które i owszem, włączyło się do akcji poprzez udostępnienie swojego konta bankowego na które można wpłacać pieniądze. Tajemnicą poliszynela jest to, że sugestia, aby to Mogileńskie Towarzystwo Kultury i jego konto bankowe było tym zbierającym datki pieniężne, nie znalazła "uznania" w oczach Pana burmistrza Duszyńskiego, który jednoosobowo zdecydował o wyborze-w tym przypadku, wyborze konta Porozumienia. Dziwi mnie to tym bardziej, że Pan Leszek jest członkiem Mogileńskiego Towarzystwa Kultury.

 » pomniki (mieszkaniec | 04-02-2018, 08:14:31)

WEŻCIE SIĘ PUKNIJCIE W TE WASZE CHORE MÓZGI I POMYŚLCIE ,ŻE ZA TE PIENIĄDZE MOŻECIE WIELE DOMÓW WYREMONTOWAĆ ,A NIE STAWIAĆ MARTWE DZIEŁA I CO TO WAM POMORZE A MOŻE KIEDYŚ ZAMIESZKACIE POD TYM POMNIKEM

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zderzenie dwóch pojazdów (0)
 » Miał cofnięte uprawnienia (2)
 » Kartka od św. Walentego (5)
 » Minister przejmie szkołę w 2020 roku? (27)
 » Reforma obejmie dwie szkoły (21)
 » Szkoła w Rzeszynku będzie filią (4)
 » Chłodnia ma się rozbudować (11)
 » Kradzież torebki w oku kamery (6)
 » VIII Zimowy Bieg Dębowy (4)
 » Sprzedadzą za 20% wartości (41)
 » Szkolenia rolnicze (0)
 » Groził lekarzowi i ratownikom (8)
 » Świetlica w hali do likwidacji (25)
 » Planują budowę dużego bloku (12)
 » Pożegnali kierownika posterunku (13)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ