Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Zdrowie i medycyna

Narzekają na brak lekarzy

2018-01-02 21:00
 

W Strzelnie od dłuższego czasu jest widoczny niedobór lekarzy pierwszego kontaktu.

Podczas minionej sesji radny Ryszard Chudziński zwracał uwagę na problemy mieszkańców korzystających z usług w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

- Ponawiam moje wcześniejsze pytania z poprzedniej sesji odnośnie ustabilizowania sytuacji w POZ-et w Strzelnie. Naprawdę sytuacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej jest momentami dramatyczna (...) To jest sprawa bardzo poważna. Wymaga naprawdę podjęcia jakiś kroków ku poprawie korzystania z lecznicy mieszkańców Strzelna. Mieszkańców jest około 9 tysięcy i z tej lecznicy korzystają i mają momentami utrudnienie, żeby korzystać z porad lekarza. Muszą wstawać o godzinie 5:00, stawać w kolejce, żeby się dostać dzisiaj do lekarza - mówił radny Ryszard Chudziński.

Jak informuje wicestarosta mogileński - efekty wszelkich działań mających na celu pozyskanie nowych lekarzy nie są widoczne dla osób najbardziej zainteresowanych. Problemy sygnalizują także sami pacjenci korzystający z powiatowej służby zdrowia.

- Te pytania otrzymuję co miesiąc, niemal przy każdej sesji. Te same pytania również zadaję lekarzom w zarządzie, panu dyrektorowi SPZOZ, który informuje, że podejmuje działania. Podejmuje takie działania, że my tych efektów nie widzimy, a sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Widzimy to, pacjenci się zgłaszają i mamy dyrektora od spraw medycznych w Strzelnie, który urzęduje przez cztery dni w tygodniu. W zasadzie on odpowiada za obsadę lekarską, pielęgniarską, więc również z nim rozmawiałem. Trwają usilne starania, czy szukania nowych lekarzy. Efektów nie widać. Mam informację, że takie działania są podejmowane, cykliczne SPZOZ się ogłasza i również dyrekcja szuka nowych lekarzy, ale bez skutku, jak widzimy. Niestety z przykrością mogę powiedzieć, że takich efektów na lepsze nie ma. Trzeba czekać - tłumaczył wicestarosta Krzysztof Szarzyński.

Głos w sprawie zabrał także radny Piotr Dubicki. Jego zdaniem problem nagłaśniany przez przedmówców jest powszechnie znany i dotyka najczęściej starsze, schorowane osoby.

- Jestem na tę chwilę szczęśliwy, że bardzo rzadko korzystam z usług waszego szpitala, ale niedawno byłem w laboratorium i posiedziałem kilkanaście minut w kolejce. Proponowałbym, żeby pan starosta osobę decyzyjną z powiatu o 7 rano przysłał kiedyś, niech sobie posiedzi wśród tych ludzi i posłucha prawdy na temat funkcjonowania naszej służby zdrowia. Ci ludzie, którzy często korzystają, oni najwięcej powiedzą prawdy. My tu na sesjach możemy zgłaszać, zgłaszać, zgłaszać i słyszymy na okrągło taką samą odpowiedź. Osoba decyzyjna mogłaby tam posiedzieć, wtedy może patrząc bezpośrednio na tych ludzi zgnębionych przez funkcjonowanie służby zdrowia może w końcu coś by dotarło - komentował problem radny Piotr Dubicki. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [16]» dodaj komentarz   

 » Szpital (Jola | 11-01-2018, 13:50:51)

Brawa dla posla za szybka interwencje w sprawie!!!!

 » SPZOZ (rudy | 07-01-2018, 21:49:54)

Za ten cały bałagan w naszej powiatowej służbie zdrowia, szczególnie w Strzelnie, "podziękujcie" Barczakowi,Szarzyńskiemu, Matczakowi i całemu PSL towarzystwu, które doprowadziło do tego, że w powiecie nie będzie szpitala. Mogilna nigdy nie wybudują a Strzelno nie remontowane albo się rozsypie albo NFZ nie podpisze kontraktu.

 » felczerzy (hejka | 05-01-2018, 17:01:01)

Do borusek ! Nie głupi bo wyjeżdżają? Wyjeżdżając powinni dyplomy które w Polsce zrobili za friko oddać razem z obywatelstwem i krzyż na drogę !!!

 » niby lekarze (ja | 04-01-2018, 14:32:11)

no przychylam sie do pani wyzej piszącej masakra ..a te w rejestracji jak święte krowy siedzą a o tym ze nie sa zbyt mile nie wspomnę

 » Zoz (Pacjent | 04-01-2018, 09:56:27)

Paranoja. Córka tuż po świętach 39 gorączki,dzwonie do przychodni a pani mi mówi że po nowym roku bo pediatry nie ma. Kolejna wizyta tuż po nowym roku dzwonie i ta sama akcja nie ma pediatry, pani zasugerował że mam iść z dzieckiem na izbę a ja się pytam po co? Czas oczekiwania na izbie 3 godziny. Kolejna sprawa rejestracja tel. do przychodni jest od 7.30 ja dzwonie 7.31 a pani mi mówi że już nie rejestrują. To się pytam kiedy i jak ci pacjenci się rejestrować. Paranoja na tą naszą służbę zdrowia.

 » niby lekarz (ja | 03-01-2018, 20:51:30)

w przychodni w strzelnie tej starej na pediatre czeka sie godzne ,dwie i lekarze maja to w du...bo maja czas jeszcze z fochem zbada dziecko

 » Strzelno (O.N.A. | 03-01-2018, 20:36:26)

W szpitalu w Strzelnie na internie jest za mało personelu ! W sali intensywnego nadzoru dyżurka pielęgniarska jest pusta, pacjenci leżący nie mają dzwonków, leżą w przemoczonych pampersach a Panie pielęgniarki przychodzą oburzone, że muszą przebrać pościel, bo nie raczą zacewnikować osoby leżącej, ani zmieniać pieluchy w razie potrzeby. To straszne co piszę, ale to prawda. Pozdrawiam

 » Brak Lekarzy (Iwan | 03-01-2018, 16:43:56)

Panie Ryszardzie, a jak były protesty to pan gdzie był za przeproszeniem.

 » brak lekarzy (borysek1 | 03-01-2018, 16:32:33)

jak to brak lekarzy , rok za rokiem z uczelni wychodzą lekarze , ale lekarze nie idioci jak pozostali pracownicy w naszym SZCZĘSLIWYM kraju za drobne nie będą pracować niech kaczyński i jego świta leczy emerytów

 » felczer¡!!l!!!!! rakasz (hejka | 03-01-2018, 13:28:28)

JAN ! Ile biorą 150 -200 ?? Skończy się to !!!

 » bałagan w SP ZOZ (UW | 03-01-2018, 12:31:12)

Za ten bałagan rejestracyjny odpowiedzialna jest dyrekcja SP ZOZ.Przecież można rejestrować się telefonicznie na poszczególne dni i godziny, a nie stać w kolejce od godziny 5 rano. Nagłe przypadki przyjmować między wyznaczonymi godzinami przyjęć wcześniej uzgodnionych.Tak jest w przychodni SALUS w Mogilnie(przychodnia działająca w ramach NFZ nie należąca do SP ZOZ) i nie ma problemu.Nie ma również problemu z uzyskaniem skierowania do przychodni specjalistycznych.Panowie radni,zajrzyjcie do przychodni i spróbujcie zarejestrować się na jakiś termin,to się nie uda w tym źle zarządzanym SP ZOZ. Co najwyżej uzyska się informacje od dyrekcji,że lekarz dowiedział się od koleżanki o udarze.Taką odpowiedź lekarza przechowuję niczym święte relikwie.Ryba psuje się od głowy.

 » Lekarze (umig STR | 03-01-2018, 09:12:26)

Powiat nie ma środków na zatrudnianie lekarzy, a nowy Szpital się im zamarzył. To ja się pytam, kto będzie w tym szpitalu pracował duchy?

 » J23 (OOO | 02-01-2018, 23:39:28)

J23 ty nie masz nic madrego do powiedzenia - nie zabieraj glosu !!!!

 » Lekarze (J23 | 02-01-2018, 22:41:05)

Jakie miasto taka opieka. Przecież 2/3 osób w kolejce to symulanci którzy nie mając pomysłów na życie wpadli na genialny pomysł jak sobie dzień uatrakcyjnić. Posiedzieć i pogadać do południa a później resztę dnia narzeka że takie kolejki. Sprawdzić ilu z tych chorych wykupuje zapisane na wizycie leki a nie szukać winnych dookoła. A bo Bartczak a że ktoś inny winny, sami jesteście winni że takie dziadostwo robicie. P. S. Ale to tylko Strzelno :(

 » Na zdrowie (Jan | 02-01-2018, 22:08:21)

Co tam pierwszego kontaktu. Najważniejsze że zawsze są osoby gotowe przy ul. Kolejowej - OSTATNIEGO KONTAKTU.

 » brak slow (Trewor | 02-01-2018, 21:17:43)

za ten brak lekarzy odpowiedzalny jest starosta Barczak !!! Ale my wyborcy was wszystkich rozliczymy jak beda wybory Matczaka tez !

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Szybka jazda 19-latka (4)
 » Areszt dla sprawcy potrącenia (36)
 » Wpadł podczas policyjnej akcji (12)
 » Odbiorą choinki (5)
 » Kraksa lawety z osobówką (12)
 » Zmarł Mieczysław Czarnecki (8)
 » Debiutancka płyta i koncert (1)
 » Biegali po leśnych terenach (9)
 » Śmiertelne potrącenie na pasach (138)
 » Śmiertelne potrącenie kobiety (78)
 » Noworoczne spotkanie gospodyń (7)
 » DK 15 całkowicie zablokowana (18)
 » Biletów na dworcu nie kupisz (21)
 » Nagrodzili 43 uzdolnionych (10)
 » Jechał o 56 km/h za szybko (11)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ