Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Ujawnili pedofilów i gwałcicieli

2018-01-02 19:18
 

Jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości, od 1 stycznia jawne są dane najgroźniejszych polskich gwałcicieli i pedofilów wraz ze zdjęciami. Wśród nich są mieszkańcy powiatu mogileńskiego.

Każdy może przez internet sprawdzić Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

– Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy Kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – tłumaczy Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Rejestr jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości. Składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (Rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.

W części ogólnodostępnej znalazły się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. Spośród sprawców czynów popełnionych od 1 października 2017 r. do rejestru publicznego trafiają dodatkowo także recydywiści – jeśli którekolwiek przestępstwo na tle seksualnym popełnili na szkodę małoletniego (do 18. roku życia) i zostali uprzednio skazani na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania.

Rejestr umożliwia przeglądanie jego zawartości m.in. po nazwisku, dacie urodzenia, miejscu urodzenia czy miejscowości, w której przebywa obecnie osoba. Rejestr ma być na bieżąco uzupełniany po uprawomocnieniu się wyroków.

W rejestrze znajdują się również osoby z terenu powiatu mogileńskiego. Po wpisaniu "MOGILNO" w miejscowości urodzenia otrzymujemy dane czterech mężczyzn w wieku od 28 do 58 lat. Wpisując "STRZELNO" otrzymujemy jeden wynik mężczyzny w wieku 42 lat. Warto zauważyć, że część z tych skazanych zakończyła odbywanie swoich kar i obecnie przebywają na wolności.

Rejestr publiczny można sprawdzić na stronie www.rps.ms.gov.pl.

Policyjna mapa zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym

Jednocześnie od października funkcjonuje policyjna mapa zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym. Mapa umożliwia sprawdzenie liczby przestępstw seksualnych w danym mieście, regionie, województwie. Klikając na konkretny obszar otrzymujemy statystyki ukazujące liczbę przestępców, którzy dopuścili się poszczególnych przestępstw seksualnych uwzględnionych w kodeksie karnym. Mapa zawiera dane z ostatnich dwóch lat. W przeciwieństwie do bazy, która zawiera dane osobowe przestępców seksualnych, na mapie można zobaczyć skalę tego zjawiska.

Według danych z początku stycznia 2018 roku w samym powiecie mogileńskim od roku 2015 było 15 przestępstw seksualnych. Najwięcej z nich z art. 200 par. 1, czyli dopuszczenie się obcowania płciowego z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszczenie się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej. Takich przestępstw popełniono w w powiecie 6. Aż 4 przypadki dotyczyły przestępstw z art. 197 par. 1, czyli doprowadzenie przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem innej osoby do obcowania płciowego nazywanego potocznie gwałtem. Z kolei 3 osoby zostały skazane z art. 200a par. 2, czyli za publiczne propagowanie lub pochwalanie zachowania o charakterze pedofilskim. Dodatkowo jedna osoba została skazana za posiadanie treści pornograficzne z udziałem małoletniego poniżej lat 15 oraz za prezentowanie małoletniemu poniżej lat 15 wykonywania czynności seksualnej.

Mapa dostępna jest tutaj. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [19]» dodaj komentarz   

 » prawda (toto | 07-01-2018, 15:50:08)

Tom, masz rację. Jednak wszyscy wiedzą,że fałszywi oszuści i kłamcy są jak plaster miodu. Są uczynni, usmiechnięci, słuchaja zwierzeń, organizatorzy najlepszych imprez,bo nie z swej kieszeni. A pod tym plastrem miodu jest tylko błoto. Jednak wszyscy widzą tylko i wyłącznie to ca na wierzchu.Po co babrać się w prawdzie.

 » Umiecie czytac??? (Ania | 07-01-2018, 09:58:30)

To sa osoby urodzone w Mogilnie!!! A nie zamieszkujace.

 » pedofile (heniu | 06-01-2018, 08:36:38)

Teraz macie dowód jak te czarne diabły trzymają ten marny rząd w ryzach-dlaczego publikują zdjęcia osób choć sami nie wiedzą czy byli słusznie skazani ,bo każdy z nas dobrze wie ilu niewinnych ludzi odbywało kary z pomówienia i do dzisiaj tak jest,PROSZĘ ABY UJAWNIONO ZDJĘCIA FACETÓW CO UDAJĄ ŚWIĘTYCH CHOĆ NIGDY NIE BYLI WIERZĄCYMI,JEDYNIE OSZUSTAMI

 » pedofile (Jan | 05-01-2018, 06:06:11)

A kim niby sa te cwaniaki w sukienkach przeciez to najwieksza sekta w dziejach ludzkosci ,kiedy ich czas dobiegnie konca,kiedy ludzie zrozumieja ze koscioly zbudowano na klamstwie .teraz swiat poszedl do przodu i wszystko mozna znalesc na intrnecie ,jak rowniez to jak powstawali te obludne kaplice.

 » Jaja se robia (Ja | 04-01-2018, 16:46:05)

A gdzie ksieza pis i broni?pokarzcie te krzywe mo..y prez ktore dzieci zostaly skrzywdzone

 » Rejestr (Rejestr | 04-01-2018, 12:23:41)

Bydgoszcz 3 osoby w rejestrze, Inowrocław 2 a Mogilno takie małe miasteczko aż 4 osoby :D ale wstyd....!

 » !!!!! (Tom | 04-01-2018, 10:30:01)

Brak księży... Kpina!!!!!!

 » Zrób coś z tym skoro masz dowody. Proste. (Czak Noris | 04-01-2018, 08:53:59)

Lolek, a jest on skazany prawomocnie? Jeśli masz na to dowody zgłoś się do Ministertwa Sprawiedliwości, napewno go dodadzą do listy wstydu. Plując na cmg noc nie załatwisz.

 » proszę, sprawdzimy system (nazwisko tego Andrzeja | 04-01-2018, 08:14:15)

podajcie nazwisko tego księdza, zobaczymy czy system jest dla każdego czy tylko dla wybranych. chociaz śmiem wątpić, żeby podali księdza do rejestru, od kiedy trwa tvpis o wybrykach duchownych cisza w niej.

 » sprawdzilem (lolek | 03-01-2018, 20:25:01)

Sprawdzilem tego pedofila który w Mogilnie urzedowal na plebani farnej. No i oczywiście niema zadnego Andrzeja S który mialby 64 lata. Dla kleru jest inna lista?

 » Brawo PiS! Dobra zmiana! (Czak Noris | 03-01-2018, 19:12:13)

Brawo Panowe Ziobro i Jaki! Społeczeństwo ma prawo wiedzieć czy w okolicy w której się mieszka nie ma żadnego zyeba zboczonego! Brawo! Niech ludzie widza i pokazują palcem! Koniec czasów kiedy przestępca był chroniony i zakrywany! Wstyd i napiętnowanie do końca życia tez jest karą. Powodzenia w szukaniu pracy zwyrole, a i o oklep za czyny prosciej.

 » Większa mi sensacja (eko | 03-01-2018, 17:04:26)

Wielka mi sensacja take coś powinno być dla każdego wyroku sądowego. Dla tego co ukradł 1 zł i tego co Miliony. A co do rejestru to w Mogilnie nie mieszka żaden tylko 4 jest URODZONYCH w Mogilnie a to różnica. Wystarczy sprawdzić szczegóły i orzeczenie i widać że każde przestępstowo zostało popełnione poza Mogilnem. Ogólnie projekt popieram i liczę na rozszerzenie o MORDERCÓW I ZŁODZIEJI

 » jak on się nazywa? (sprawdxał ktoś? | 03-01-2018, 15:38:49)

ciekawe czy ten ksiądz z mogilna jest w tej bazie?

 » tak,tak (xx | 03-01-2018, 15:08:27)

A wszystkich? Czy tych czarnych utajnili? Bo są pod ochronką? To zapewne ochłap dla plebsu, by cicho siedział i dobrze głosował.

 » I pomyśleć (gość | 03-01-2018, 14:03:52)

i pomyśleć że parę osób pochodzi z Mogilna ...to straszne

 » brawo PiS (jaras | 03-01-2018, 11:49:56)

Jacky coś tak się zirytował czyżbyś tam figurował? Bardzo dobrze, że to udostępnili.

 » PISIORY (jacky | 03-01-2018, 09:48:44)

WYDAJĘ MI SIĘ ŻE LUDZIE KACZUSZKI,(PRZEPRASZAM PANA PREZESA),POMYLILI SIĘ I PRZEZ POMYŁKĘ TO WPROWADZILI

 » UJAWNILI PEDOFILI I GWAŁCICIELI (mogilnianka | 02-01-2018, 22:18:56)

nO WRESZCIE - Brawo PIS tak TRZYMAC !!!!

 » Brawo (Max | 02-01-2018, 20:22:26)

Wreszcie mądra decyzja Pisiorów.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Szybka jazda 19-latka (4)
 » Areszt dla sprawcy potrącenia (36)
 » Wpadł podczas policyjnej akcji (12)
 » Odbiorą choinki (5)
 » Kraksa lawety z osobówką (12)
 » Zmarł Mieczysław Czarnecki (8)
 » Debiutancka płyta i koncert (1)
 » Biegali po leśnych terenach (9)
 » Śmiertelne potrącenie na pasach (138)
 » Śmiertelne potrącenie kobiety (78)
 » Noworoczne spotkanie gospodyń (7)
 » DK 15 całkowicie zablokowana (18)
 » Biletów na dworcu nie kupisz (21)
 » Nagrodzili 43 uzdolnionych (10)
 » Jechał o 56 km/h za szybko (11)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ