Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Jeziora Wielkie - Społeczeństwo

Pożyczka na remont oczyszczalni

2017-12-07 22:30
 

Gmina Jeziora Wielkie zaciągnie pożyczkę w kwocie 648 000 zł na przebudowę oczyszczalni ścieków w Przyjezierzu.

Długoterminowa pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu będzie podzielona na dwie transze. Pierwsza z nich zostanie wypłacona jeszcze w tym roku w kwocie 167 000 zł. W 2018 roku wysokość drugiej transzy będzie opiewać na 481 000 zł. Całkowita spłata nastąpi w przeciągu pięciu lat.

Wysłużona oczyszczalnia obsługuje w chwili obecnej Jeziora Wielkie, Przyjezierze, Gaj, Nową Wieś, Wójcin, Nożyczyn, Kożuszkowo i Kuśnierz.

12 radnych zgodziło się na to, by gmina wzięła pożyczkę na ten cel. Jeden radny był przeciwny tej decyzji. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [10]» dodaj komentarz   

 » do max (arczi | 11-12-2017, 16:48:20)

zgodnie z zasada: wszyscy mysla o sobie, a tylko ja omnie

 » do mieszkańca gminy (max | 10-12-2017, 15:13:19)

Niestety, Polak ma to w genach, że jak dojdzie do władzy, zawsze w pierwszej kolejności będzie prywata i kumoterstwo, niezależnie od opcji politycznej...

 » oczyszczalnia (sąsiad | 08-12-2017, 19:53:13)

LUDZIE CIESZCIE SIĘ ŻE CHCĄ REMONTOWAĆ U NAS W DĄBROWIE ZLIKWIDOWALI OCZYSZCZALNIĘ I ŚCIEKI ZA GRUBĄ KASĘ POMPUJĄ DO BARCINA.KTOŚ PRZYJĄŁ PROJEKT OCZYSZCZALNI KTÓRA DZIAŁAŁA KILKA LAT I PO WSZYSTKIM.MYŚLĘ JEDNAK ŻE WASZA GMINA MA MĄDRZEJSZYCH WŁODARZY NIŻ GMINA DĄBROWA GDZIE TYLKO SIĘ MYŚLI O WYCIECZKACH I IMPREZACH.

 » kredyt (obserwator | 08-12-2017, 16:32:17)

Podstawa to rozmowa i poważne traktowanie drugiej strony. Poprzedni Wójt wiedział wszystko i skłócił wszystkie strony. Mam nadzieję,że może teraz współpraca będzie lepsza. Fakt w gminę Jeziora Wielkie trzeba przewietrzyć i zatrudnić ludzi z wizją a nie takich byle było. Trzymam kciuki za Pana Darka , tylko by nie dał się ograć starym wygą.

 » Wspólne działania (Pinka | 08-12-2017, 08:00:22)

Do "Gajowego...". Dobry pomysł ale ile to już razy się gmina Jeziora ze Strzelnem próbowała dogadać w sprawie Przyjezierza, chyba już na każdej płaszczyźnie działań. Przyje umiera a Strzelno nic nie będzie robiło ale oddać też nie chce. Współczuć tylko mieszkańcom bo nawet jeśli wykazują jakąś inicjatywe to ręce mają związane. Koniec końców całe Strzelno klepie biede, burmistrz zadowolony bo wszyscy maja po równo albo raczej po równo nie mają.

 » oczyszczalnia (mieszkaniec gminy | 08-12-2017, 07:59:34)

Remont remontem a kanalizy w gminie, a nawet w samych Jeziorach to ile osób jeszcze nie ma...czas o tym też pomyśleć zamiast może kolejnej bzdurnej inwestycji. Ta gmina podobnie jak sąsiednia gmina Strzelno musi wymienić najpierw władze wraz z radnymi którzy traktują gminy jak prywatny folwark nie rozumiejąc że gmina potrzebuje zarządzania jak normalne przedsiębiorstwo bez kumoterstwa i prywaty. Inwestycje jeżeli już na kredyt to tylko te które realnie szybko się zwracają przynosząc wymierny zysk i korzyści. To jest akurat inwestycja która powinna być w dużej mierze finansowana z pozyskanych środków zewnętrznych, a kredyt jednie na wkład własny. Już jestem rozczarowany nowym wójtem - starym przewodniczącym, bo na radę nie ma rady....Czas chyba wziąć się na poważnie za zarządzanie gminą i dźwignąć powierzoną odpowiedzialność, bo nowe wybory tuż tuż...

 » do dwóch pierwszych wpisów (UPS | 08-12-2017, 07:38:42)

A kto napisał ile będzie kosztowała przebudowa oczyszczalni.Wyraźnie pisze ile wynosi kwota pożyczki. Tak to bywa. "W zielonym Gaju, ptaszki śpiewają....".

 » ścieki ostrowo (alka | 08-12-2017, 07:16:05)

Burmistrz Strzelna-może wreszcie zrozumie ,że wieś okalająca jezioro winna być w pierwszej kolejności podłączona do oczyszczalni, pamiętajmy przy głosowaniu !

 » nie rozumiem (Zainteresowany | 08-12-2017, 00:09:59)

No to, to rozumiem: poważne zadanie "przebudowa-remont oczyszczalni" w Przyju za 648 000 zł, ale remont zwykłego baraku w Twierdziniu gm. Mogilno za blisko 0,5 mln zł. to tego nie rozumiem. I niech mi burmistrz Mogilnie nie mówi, że budżet gminy Mogilno nie zapłaci za ten remont całej kwoty, bo Unia dopłaci do remontu. A może ci, co decydują o tej dopłacie w końcu sprawdzą na miejscu do czego dopłacają?

 » oczyszczalnia (gajowy gugała | 07-12-2017, 23:47:38)

Podobno oczyszczalnia ma niewykorzystane moce. Ostrowo duża wieś o rzut beretem bez kanalizacji. Czy Strzelno i Jeziora nie mogłyby się dogadać? Wiem że pusto w kasie ale dofinansowanie z UE na takie coś pewnie dają.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Koncert na Dzień Kobiet (0)
 » CHP w gronie Gazel Biznesu (0)
 » Czterech mężczyzn z marihuaną (0)
 » Sprawdzili trzeźwość kierowców (3)
 » VII Zimowy Bieg Dębowy (4)
 » Od marca droższe kino (8)
 » Rodzice pytają o Żłobek (15)
 » Dyżury w Prokuraturze (6)
 » Chce tartanu, a nie żużlu (9)
 » Organizacje społeczne z dotacjami (0)
 » Dyrektor Gotowała zrezygnował (25)
 » Kolizja na Rynku w Mogilnie (9)
 » Zagraj w tenisa stołowego (0)
 » Kultywują kujawską tradycję [TV] (19)
 » Nazwa ulicy bez zmian (17)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016