Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Jeziora Wielkie - Polityka

Sesja miała prawo się odbyć

2017-11-02 19:48
 

Zdaniem radnego powiatowego Jarosława Graczyka, sesji Rady Gminy w Jeziorach Wielkich nie mogła zwołać obecna wiceprzewodnicząca Aneta Bemke.

Podczas minionej sesji w gminie Jeziora Wielkie radny powiatowy sugerował, że w związku z rezygnacją ówczesnego przewodniczącego rady, Dariusza Ciesielczyka obrad nie powinna zwoływać wiceprzewodnicząca.

- Na jakiej podstawie i kto zwołał tą sesję? Z tego co ja wyczytałem w ustawie o samorządzie gminnym, to sesje zwołuje przewodniczący. Przewodniczący podał się do dymisji, czy złożył rezygnację, wiec na jakiej podstawie wiceprzewodniczący zwołuje sesję? Jeżeli już jest wiceprzewodniczący, to z tego co doczytałem, to powinien zwoływać sesję najstarszy wiceprzewodniczący, który jest. Ja nic nie mam do pani Bemke, ale uważam, że w tym momencie jest jakiś prawny despekt. Na jakiej podstawie zwołuje sesję wiceprzewodniczący rady gminy? - dopytywał radny powiatowy Jarosław Graczyk.

Radca prawny obsługujący Urząd w Jeziora Wielkich zapewniał, że wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującym prawem.

- Zwołanie sesji było zgodne z przepisami, ponieważ wiceprzewodniczący zastępuje przewodniczącego pod jego nieobecność i dlatego na podstawie ustawy o samorządzie gminnym ma uprawnienia również do zwoływania sesji - zapewniał radca prawny Urzędu Gminy w Jeziorach Wielkich.

Oprócz tego sekretarz gminy, Grażyna Leśniewska przytoczyła w tej kwestii gminny statut, w którym mowa m.in. o tym, że przewodniczący rady, a w przypadku jego nieobecności wiceprzewodniczący zwołuje sesje rady, przewodniczy obradom, sprawuje policję sesyjną, kieruje obsługą kancelaryjną posiedzeń rady, zarządza i przeprowadza głosowanie nad projektami uchwał, podpisuje uchwały rady oraz czuwa nad zapewnieniem warunków niezbędnych do wykonywania przez radnych mandatu.

Sama wiceprzewodnicząca, Aneta Bemke stwierdziła, że nie musi prowadzić obrad, a zastępować ją może druga wiceprzewodnicząca Elżbieta Kozłowska. Dodatkowo w tym temacie głos próbował zabrać radny Jerzy Burzyński.

- Jeżeli moja osoba jest tak niewygodna, to pani Kozłowska może prowadzić obrady, nie widzę przeszkód. Skończmy dyskusję. Mam takie prawo, że nie dopuszczam do głosu (...) Panie Burzyński, jeżeli tak bardzo przeszkadza panu, że prowadzę obrady, nie rozumiem tego. Chyba wszystko do tego zmierza. Nie będę dyskutować na ten temat. Jeżeli nie jest pan usatysfakcjonowany, to proszę na piśmie, może odpowiem wtedy panu - mówiła wiceprzewodnicząca Bemke.(AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [12]» dodaj komentarz   

 » rozbijanie betonu (leon amator | 09-11-2017, 14:30:08)

Rozbijanie betonu - zeteselowskiego i pezerperowskiego układu kolesiowsko-rodzinnego w naszym powiecie właśnie się rozpoczęło dla dobra nas wszystkich. Zachowanie i mina Kurzawy mówi wszystko. Warto było dożyć tej chwili, szkoda tylko tych straconych prawie 30 lat.

 » Do wiki (Obserwator | 06-11-2017, 09:35:36)

Najwyraźniej pani Bemke czymś sobie zasłużyła na takie komentarze. Wieżę jednak że ma w sobie troszkę honoru i zrezygnuje z mandatu radnej.

 » ile jadu (wiki | 05-11-2017, 21:04:34)

ludzie co z wami z ile was nienawiści to wam widać chodzi o władze albo oto aby P Bemke nie była Przewodniczacą i po to piszecie te oszczerstwa aby przestraszyć ANETE BEMKE , a WRĘCZ BYŁO BY WSKAZANE ABY ZOSTAŁA PRAEWODNICZĄCA jesli rada ją wybierze, w takiej małej gminie a wy wy partjami ludzi dzielicie ZASTAMÓWCIE SIE tu radnych wybiera sie jako ludzi a nie partjie bynajmniej ja tak zaglosował em am, Pani ANETO niech pani nie podda sie presji Medjów itp,

 » ,,przewodnicząca" (obserwator | 04-11-2017, 17:23:41)

Anetko B. kury po podwyrku oprzątać a nie przewodniczyć radzie gminy. Umieć pyskować nie znaczy, że się umie dyskutować.

 » Przewodnicząca (Radny | 03-11-2017, 12:02:58)

Prawda jest jedna, jeśli radna Bemke zostanie przewodnicząca to będzie jasne że glosowala pod siebie i że w gminie działają układy. Jeśli ma choć odrobinę honoru powinna zrzec się mandatu radnej i nie kandydować na przewodnicząca.

 » Ustawa (Mieszkaniec | 03-11-2017, 09:52:52)

Ustawa mówi wyraźnie, że pod nieobecność przewodniczącego, a nie wtedy gdy przewodniczący złożył mandat.

 » Sesja (Gmina | 03-11-2017, 09:39:00)

Skoro stwierdziła że nie musi prowadzić obrad to po co ja dalej prowadziła? Brak honoru i wstydu! NAJWAŻNIEJSZE motto.... po trupach byle do celu. Taka mała gmina a cały powiat o nas huczy. WSTYD!!!!!!!

 » popisy (jw | 03-11-2017, 09:02:23)

pis po jedno dno, ja jak Darek będzie z list pis la mu kandydował to nie ma mojego głosu

 » Rada Gminy (Mogilno | 03-11-2017, 08:14:30)

Po tym wielkim balaganie przy wyborze komisarza , którego narobila pani radna Bemke ludzie już wam nie zaufaja! Jak można wierzyć ludzia, którzy głosują inaczej niż partia z której się wywodzą. Totalna kompromitacja, cały powiat się z was śmieje. Osmieszacie cały urząd gminy ! Wstyd !!!!

 » Sesja (Jezioranin | 03-11-2017, 08:08:28)

Pani Bemke po ostatnim artykule w tygodniku pałuki nie powinna wcale zabierać głosu, udowodniła że dla niej liczy się tylko posada w radzie a reszta się nie liczy, brak wstydu i honoru byle za wszelką cenę być przewodnicząca, na szczęście dużymi krokami zbliżają się wybory i my wyborcy bacznie Was obserwujemy i wybory to zweryfikuja. Czas wielkich zmian w gminie i powiecie już się zbliża.

 » nieważna sesja (Jezioranka | 02-11-2017, 22:56:49)

NSA w wyroku z 2013 r stwierdził, że w przypadku nieobecności przewodniczącego rady gminy , sesję zwołuje wiceprzewodniczący NAJSTARSZY wiekiem. Co na to p.B? Kto teraz stwierdzi nieważność sesji?

 » Przewodnicząca (Spolecznik | 02-11-2017, 21:17:36)

Pani Aneto! Po ostatnim głosowaniu powinna pani podać się do dymisji a nie dalej brnac w bagno. Jakim cudem radna Bemke,,PO" głosuje tak jak chce ,, PIS" ? I to niby zupełnie bez interesowałem ? Nikt w to pani nie uwierzy, czas WAS zmienić bo nic dobrego nie zrobiliście !

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (0)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (5)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (14)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
 » Motorowerzysta z promilami (2)
 » Potrącił na pasach 11-latkę (9)
 » CIECHRZ: Auto spadło z lawety (6)
 » Parowóz przejechał przez Mogilno (3)
 » Kierował mając ponad 2,5 promila (15)
 » Dołożył pół miliona, choć radni byli przeciw (80)
 » Pyszadło 2018 z Markiem Koterskim (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016