Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - KPP Mogilno

Oszukał na 450 złotych

2017-05-13 14:27
 

Mogileńscy policjanci ostrzegają przed nowym typem oszustwa, którego ofiarą pada personel sklepów. Ostatnio takie zdarzenie miało miejsce w Mogilnie, gdzie mężczyzna pod przykrywką zamiany pieniędzy ukradł ekspedientce 450 złotych.

Przestępcy wymyślają coraz to nowe metody na pozbawienie nas pieniędzy. Do jednego z takich oszustw doszło w miniony wtorek, 9 maja na ulicy Hallera w Mogilnie. Nieznajomy mężczyzna mówiący z wyraźnym wschodnim akcentem, w wieku około 55-60 lat, noszący okulary na czole, wszedł do jednego z punktów handlowych i zapytał, czy może wymienić plik 10-złotowych banknotów na większy nominał. Ekspedientka nie podejrzewając podstępu, zgodziła się. Po przeliczeniu kwoty - w sumie 900 złotych, wydała mężczyźnie większe nominały. Oszust w trakcie pobytu był na tyle sprytny, że w zamian przekazał tylko połowę pliku 10-złotówek. Kobieta schowała do kasy przekazane przez niego pieniądze, nie licząc ich ponownie. O oszustwie zorientowała się po zakończeniu pracy. Pokrzywdzona 45–latka straciła w ten sposób 450 złotych.

Policjanci apelują do sprzedawców o czujność i rozwagę przy wymianie gotówki. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [4]» dodaj komentarz   

 » kamery (Hania | 17-05-2017, 14:52:50)

śmiech, to nic nie daje. Co poprawiają jakie bezpieczeństwo? Bo Zdzichu jechał bez pasów? bo 2 chla w parku ? ( bo jak 10 to już trochę sraka leci przez nogawy) To co odpedcie za pieniądze podatników to ZŁODZIEJSTWO i oszustwo takie samo tego z wschodnim akcentem. ON POWINIEN PO GODZINIE BECZEĆ I PIENIĄŻKI ODDAĆ. Gdzie szukać ruskich, banderowców , gdzie mają hotel gdzie się żywicują ? ja mam podpowiadać ? JAZZZZDDA !!! bo jak nie to sama zrobię porządek. Wyrwie chwasta.

 » kto groźniejszy (odp | 15-05-2017, 08:34:24)

kto bardziej winny ten co ma sztukę zioła czy oszust oszukujący niewinnych ludzi, nie panowie władzowie zajma sie tym kim trzeba,

 » 150 kamer powiesili.. (Kk | 14-05-2017, 08:32:15)

150 kamer na miescie powiesili i nic na nich nie wypatrzyli? W którą stronę szedł; do jakiego auta wsiadł.. . W ktora strone odjechał...Nic??? Do tego nagrania z kamer Na posesjach prywatnych... Również Nic?

 » W poniedzialek tez łazili ( Mariusz | 13-05-2017, 14:54:06)

Widziałem dwóch na hallera ale oczywiście police bardziej skup iona na groźnych posiadaczach grama zioła.smutne realia. Może policja by podała jakiś nr tel by mozna było dzwonic Jak widzimy podejrzanych obcokrajowców a nie blokowac numerow alarmowych.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (0)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (5)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (14)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
 » Motorowerzysta z promilami (2)
 » Potrącił na pasach 11-latkę (9)
 » CIECHRZ: Auto spadło z lawety (6)
 » Parowóz przejechał przez Mogilno (3)
 » Kierował mając ponad 2,5 promila (15)
 » Dołożył pół miliona, choć radni byli przeciw (80)
 » Pyszadło 2018 z Markiem Koterskim (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016