Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Polityka

Nowe władze Mogilna

2024-05-07 17:56
 

Karol Nawrot złożył przysięgę i został tym samym pełnoprawnym burmistrzem Mogilna. Jednocześnie radni wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczących.

We wtorek, 7 maja w Mogilnie odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Mogilnie. Jej głównym punktem było złożenie ślubowania przez radnych oraz nowego burmistrza. Nie zabrakło również expose Karola Nawrota, który podkreślił chęć współpracy ze wszystkimi mieszkańcami oraz władzami każdego szczebla samorządowego. Nie zabrakło również odniesień do programu wyborczego.

- Wszystkie potrzeby mieszkańców gminy Mogilno, czy to tych mieszkających na samym końcu naszej gminy, czy mieszkających w centrum naszego miasta są tak samo ważne. (...) Jestem przekonany, że wspólnie z radnymi Rady Miejskiej w Mogilnie dokonamy wszelkich starań, by rozwiązać problemy mieszkańców naszej gminy - mówił Karol Nawrot, burmistrz Mogilna.

W czasie obrad wybrano także przewodniczącego rady, którym został Paweł Molenda (PSL), a jego zastępcami zostali: Łukasz Gapiński (PSL), Robert Maćkowiak (W JEDNOŚCI MOŻEMY WIĘCEJ). Tym samy wiadomo, że koalicję rządzącą gminą Mogilno tworzyć będą radni PSL: Łukasz Goździcki, Radzym Jankiewicz, Wioleta Michalak, Paweł Molenda, Przemysław Majcherkiewicz, Barbara Lech, Łukasz Gapiński, Małgorzata Kopeć, Małgorzata Źrałka, Maria Malczewska oraz przedstawiciele W JEDNOŚCI MOŻEMY WIĘCEJ: Robert Maćkowiak, Dorota Czarnecka, Mariusz Staszewski, Marcin Musiał. (PK | fot. AS)

Pełna treść expose burmistrza Karola Nawrota:

Panie radny seniorze, panie starosto, pani starosto, drodzy samorządowcy, koleżanki i koledzy radni, zaproszeni goście, droga młodzieży oraz Wy, drodzy mieszkańcy gminy Mogilno. Dzisiejszy dzień jest dla mnie wyjątkowy. Staję teraz przed Państwem już nie jako burmistrz elekt, ale pełnoprawny burmistrz Mogilna.

Korzystając z okazji raz jeszcze serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim mnie Państwo obdarzyliście. Dziękuję bardzo za wszystkie głosy oddane na moją osobę. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli mnie w czasie kampanii wyborczej, dziękuję wszystkim członkom drużyny Karola, a przede wszystkim dziękuję tym, którzy wykazali się największą wytrwałością, a więc mojej żonie i synowi.

Szanowni Państwo, zrobiliśmy to razem. Zrobiliśmy z mieszkańcami gminy Mogilno. Każdy mieszkaniec gminy Mogilno jest tak samo ważny. Wszystkie potrzeby mieszkańców gminy Mogilno, czy to tych mieszkających na samym końcu naszej gminy, czy mieszkających w centrum naszego miasta są tak samo ważne. Szanowni Państwo, jestem przekonany, że wspólnie z radnymi Rady Miejskiej w Mogilnie dokonamy wszelkich starań, by rozwiązać problemy mieszkańców naszej gminy.

Szanowni Państwo, uwielbiam słuchać ludzi, korzystać z ich mądrości, więc już teraz zapraszam Was wszystkich do współrządzenia naszą gminą. Deklaruję Państwu kontynuację pozyskiwania środków zewnętrznych na tak potrzebne inwestycje w naszej gminie. A widząc zapał i kadrę Urzędu Miejskiego w Mogilnie jestem przekonany, że uda nam się pozyskać wiele środków na tak potrzebne inwestycje w naszej gminie.

Szanowni Państwo, słuchając ludzi i rozmawiając z nimi, słuchałem co z budżetem obywatelskim. Budżet obywatelski jest to coś, co jest potrzebne w naszej gminie i tutaj nie ma odwrotu. Budżet obywatelski powinien być i będzie. Szanowni Państwo, chciałbym także, by w naszej gminie powstała Mogileńska Rada Biznesu, a więc organ doradczy, który służyłby burmistrzowi Mogilna, złożony z przedsiębiorców, którzy mogliby pomagać burmistrzowi, opiniować kluczowe uchwały odnośnie rozwoju gospodarczego naszej gminy, uchwały które są najważniejsze dla właśnie naszej gminy, opiniować projekty różnych inwestycji.

Chcę, by przedsiębiorcy czuli, że nie są tylko do płacenia podatków, a że burmistrz Mogilna na nich liczy, na ich wsparcie i ich mądrość. Szanowni Państwo, zapewniam także, że pamiętam o osobach niepełnosprawnych. To dla nich i z nimi chciałbym łamać wszelkie bariery. Szanowni Państwo, musimy się skupić także na dalszym rozwoju infrastruktury w naszej gminie.

Musimy powrócić do dwóch pasów ruchu przy ulicy Hallera. Stworzyć alternatywne korytarze właśnie dla tej ulicy. Musimy postawić na dalszy rozwój dróg, modernizację dróg już istniejących, budowę nowych korytarzy drogowych, budowę chodników, punktów świetlnych, także nowych odcinków, jeżeli chodzi o wodociągi czy kanalizację.

Szanowni Państwo, musimy także kontynuować przydomowe oczyszczalnie ścieków. Myślę, że wspólnie tutaj, tak jak jesteśmy, zgadzamy się, że są to rzeczy niezwykle ważne. Droga młodzieży, do was kieruję teraz te słowa, wiem, że chcecie, by w naszej gminie powstał klub, miejsce spotkań, w którym wy będziecie mogli spędzać swój wolny czas.

Zapewniam was, że takie miejsce powstanie, a wy młodzi ludzie zostaniecie zaproszeni do jego zaprojektowania. Szanowni Państwo, także mieszkańcy naszej gminy chcieliby powrotu koncertu z okazji Dni Mogilna. Oczywiście koncerty powrócą, bo mieszkańcy naszej gminy zasługują na to, by hucznie obchodzić urodziny swojego miasta, by był czas na zabawę i świętowanie.

Jestem pewny, że o swojej wzorowej współpracy z sołtysami, radami sołeckimi, przewodniczącymi osiedli, także jednostkami ochotniczych straży pożarnej, służb mundurowych, także młodzieży, seniorów, organizacji pozarządowych. Jestem także otwarty na współpracę z wszystkimi samorządami ziemi mogileńskiej, samorządami gmin, ościennych powiatów, tak więc zapraszam do współpracy.

Szanowni Państwo, jestem i chcę być burmistrzem niezwykle otwartym. Otwartym na ludzi, otwartym na prasę. Zapewniam prasę o swobodzie dostępu do informacji. Liczę, że będziecie mnie chwalić, ale także i krytykować. A z tej konstruktywnej krytyki ja będę mógł wyciągać wnioski. Szanowni Państwo, jestem niezwykle szczęśliwy patrząc na skład Rady Miejskiej w Mogilnie, że jest to połączenie doświadczenia i młodości.

Zapewniam Państwa, że wszystkie wasze postulaty, problemy, sprawy, które będziecie zgłaszać będę traktował w sposób równie ważny. Szanowni Państwo, zapewniam też, że mógłbym tutaj mówić godzinami jeszcze o oświacie, o współpracy międzynarodowej, o ochronie środowiska, ale nie chciałbym, by te expose trwało do jutra. Szanowni Państwo, pozwólcie także, że w tym momencie przedstawię także osobę, która będzie moim zastępcą w tej kadencji. Zastępcą moim będzie Pan Marcin Łączny, samorządowiec. Marcin Łączny, więc pracownik Starostwa Powiatowego w Mogilnie. Naczelnik Wydziału Budownictwa, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, w tymże starostwie. Także Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Jeździeckiego, członek zarządu Fundacji Powiatu Mogileńskiego, absolwent i tytuł magistra inżyniera na kierunku zootechniki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, a także zdobył tytuł i studia podyplomowe pięknie z administracji oraz zarządzania.

Szanowni Państwo, wiem, że wszystkich problemów mieszkańców gminy Mogilno nie uda nam się rozwiązać, ale zapewniam Państwa, że uczynię wszystko, co w mojej mocy, żeby tak się stało. Dziękuję bardzo."

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [84]

 
   » KOMENTARZE [43]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Prezes Mogilno Sport odwołany (7)
 » Zlot w Chabsku (0)
 » Straciła ponad 77 tysięcy zł. (6)
 » Poszukiwani członkowie rady (11)
 » Śpiewają, bo lubią (0)
 » Sala sportowa w Wójcinie (1)
 » Rowerowy zakaz (5)
 » Za szybko o 63 km/h (6)
 » MOGILNO: Utrudnienia w ruchu (5)
 » Po kontroli trzeba oddać 1,8 mln zł (43)
 » Konsultacje dla mieszkańców (6)
 » Rowerzysta zatrzymany 2 razy (5)
 » Apeluje o transparentność (30)
 » Wywrócił się motocyklem (4)
 » Co na miejskie rabaty? (6)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ