Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Zbierali monety w fontannie

2023-05-16 22:06
 

We wtorek, 16 maja w godzinach dopołudniowych operator monitoringu miejskiego podczas obserwacji parku miejskiego zauważył, że w fontannie przebywają osoby dorosłe. Co ciekawe, mężczyźni zbierali monety, które znajdowały się w wodzie.

O powyższym zdarzeniu niezwłocznie powiadomiony został patrol straży miejskiej. Strażnicy udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastali trzech mężczyzn zbierających monety znajdujące się wewnątrz fontanny. Po wylegitymowaniu okazało się, że dwóch z nich to osoby bezdomne.

- Zebrane pieniądze mężczyźni chcieli przeznaczyć na zakup alkoholu. Strażnicy wydali mężczyznom polecenie opuszczenia fontanny, a zebrane pieniądze zostały przez strażników zabezpieczone - informuje Straż Miejska w Mogilnie. (I | fot. Straż Miejska w Mogilnie)

Mogilno

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [16]» dodaj komentarz   

 » grosze (mag | 19-05-2023, 06:43:01)

To ludzie wrzucają pieniądze na kolejny remont fontanny, bo już nie działa a takie nieroby przyszły wybierać te datki, skandal, proponuję umieścić skarbonę stalową przytwierdzoną do płyt granitowych to nikt jej nie ruszy. A czy ładną sumkę strażnicy odzyskali ? To kosztowna inwestycja była i klapa, pieniądze się przydadzą może starczy na przebudowę lu. Hallera tu gdzie codziennie zator.

 » Straz miejska do likwidacji (Fontanna | 18-05-2023, 07:24:58)

Urzędnicy w mundurkach uzurpujacy sobie prawa drogówki, sanepidu, parkingowych, nauczycieli, a z wiedzą jak z kreskówki. Powielone kompetencje istniejacych instytucji. Bojówki gitarzysty do zastraszania. Rozwiązać dziadów a kasę dac na etat granatnikom.

 » Portiernia (Kkk | 17-05-2023, 22:43:05)

Czy straż miejska sprawdziła portkiernie gdzie po byłych inwalidach jest wjazd i wyjazd koło twojego marketu jak tam zrobili sobie bezdomnie koczowisko i Drom pyski

 » to już zbyt trudne (Do max | 17-05-2023, 11:52:14)

Najłatwiej za takie rzeczy karać i to jeszcze bezdomnych. A jak z premedytacją porysują auto bądź hałasują na rondach ( tzw. Palenie gumy) to wtedy NIC nie widzą i nie słyszą! Brawo akcja spektakularna!

 » Pijaki (Max | 17-05-2023, 10:11:36)

Lepiej niech się zabiorą za tych pijaków co chodzą po mieście i parku oraz koło sklepu ABC i przychodni rodzina.Śmierdzą z daleka a tam matki z dziećmi chodzą do lekarza.

 » Monety (Wit | 17-05-2023, 09:46:27)

Czyli mogilenski szeryf był w akcji

 » ... (Mieeetek | 17-05-2023, 08:40:25)

... czy zbieranie monet z chodnika też jest zabronione??... fontanna jak chodnik... miejsce publiczne i wolno podnosić znalezione monety... a poza tym nie wyraziłem zgody na robienie mi zdjęcia u umieszczanie go tutaj...

 » do dobrze zrobili (ploter | 17-05-2023, 07:54:41)

Co tak bronisz? Może to twoja rodzina zbierała te monety? Jak leżą pieniądze na ulicy to też podniesiesz i schowasz do kieszeni, bo to niczyje??? Kradzież to kradzież, naucz się tego raz na zawsze.

 » Wgl (Lenox | 17-05-2023, 07:30:15)

Po co ludzie wrzucają tam monety, no chyba żeby pomóc gitarzyście by nie musiał z tej komunalki z zatrutą wodą ciągle zabierać. Przed pogonią zróbcie se taki staw i tam wdzięczni kibice będą wam wrzucać jak kaczką w podzience a nie nawet z fontanny piniondze pójdą na pogoń.

 » służby się (Krasnal | 17-05-2023, 07:26:40)

Poławianie monet nie jest nielegalne o czym m. in. mówi Wasz kolega po fachu: "- Nie znaleźliśmy żadnej podstawy prawnej, zgodnie z którą moglibyśmy ukarać kogoś za samo wyciąganie monet z fontanny. Kodeks wykroczeń nie przewiduje za taki czyn żadnej sankcji. Tak jak wrzucanie monet do fontanny nie jest nielegalne, tak samo nie jest nielegalne ich poławianie- tłumaczy Wojciech Siółkowski z Biura Prasowego Straży Miejskiej w Gdańsku." A w związku z tym mogileńscy strażnicy powinni mieć przeprowadzone przynajmniej postępowanie wyjaśniające bo: ,,Art. 231. Kodeksu karnego §1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." Art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

 » Służby miejskie (PPP | 17-05-2023, 06:16:35)

Posprzątali,filtry si ę nie popsują zapchają zniszczą od monet - odciążyli służby miejskie trzeba im za to zapłacić a straż mogła iść w zagrożone inne miejsce

 » osoba (osoba | 17-05-2023, 00:30:01)

Serio?Czy to jest przestępstwo? każdy mógł wziąć.

 » cieszę się, że (M | 16-05-2023, 23:44:00)

funkcjonariusze straży miejskiej podjęli stosowne czynności, aby zadbać o porządek publiczny. Chciałbym za pośrednictwem tego komentarza, złożyć wniosek o wyróżnienie ich pracy, brązowym krzyżem zasług.

 » fontanna (ktoś | 16-05-2023, 22:44:54)

No wreszcie te śmierdzące penery umyły se przez przypadek szkulfy.

 » Monety (Dobrze zrobili | 16-05-2023, 22:17:07)

No i co ze zbierali monety ?? Pieniądze leżały, każdy z nas mógł je zabrać, przecież nie ukradli. Nie ma zakazu zbierania monet z fontanny.

 » Monety (Dobrze zrobili | 16-05-2023, 22:16:48)

No i co ze zbierali monety ?? Pieniądze leżały, każdy z nas mógł je zabrać, przecież nie ukradli. Nie ma zakazu zbierania monet z fontanny.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Prezes Mogilno Sport odwołany (3)
 » Zlot w Chabsku (0)
 » Straciła ponad 77 tysięcy zł. (6)
 » Poszukiwani członkowie rady (11)
 » Śpiewają, bo lubią (0)
 » Sala sportowa w Wójcinie (1)
 » Rowerowy zakaz (5)
 » Za szybko o 63 km/h (6)
 » MOGILNO: Utrudnienia w ruchu (5)
 » Po kontroli trzeba oddać 1,8 mln zł (43)
 » Konsultacje dla mieszkańców (6)
 » Rowerzysta zatrzymany 2 razy (5)
 » Apeluje o transparentność (30)
 » Wywrócił się motocyklem (4)
 » Co na miejskie rabaty? (6)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ