Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Społeczeństwo

Zostawiony w otoczeniu pól

2021-10-11 09:54
 

W miejscowości Szczepankowo, wśród okolicznych pól znaleziono psa przyczepionego do ziemi krótkim łańcuchem. Gnieźnieński Oddział Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami zabezpieczył psa i zamierza ustalać właściciela, który zgotował mu taki los.

- Bezduszność ludzka nie ma granic... Jak bardzo trzeba być wyzutym z wszelkich uczuć by skazać psa na takie życie... Miejscowość Szczepankowo w powiecie mogileńskim, w odległości kilku kilometrów od wiejskich zabudowań piękna okolica lasów i pól. Cudowny krajobraz napawający pięknem i spokojem...ale nie dla NIEGO! Część drogi udało się pokonać samochodem, potem kilkadziesiąt minut pieszo skrajem lasu i polami. Na równinie pól w oddali widoczny jakiś punkcik... Podchodzimy bliżej prowadzeni przez osobę zgłaszającą... Serce łomocze z przerażenia czy zdążyliśmy... Jesteśmy już bardzo blisko i widzimy JEST, ŻYJE! - relacjonuje Gnieźnieński Oddział Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami na stronie zrzutka.pl.

Pies jest młody, około półtoraroczny w typie owczarka. Ma wyczuwalne żebra i kręgosłup z niedożywienia. Był bardzo brudny i zaniedbany. Utworzona zbiórka ma na celu sfinansowanie jego potrzeb, należytej opieki i badań weterynaryjnych. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [28]» dodaj komentarz   

 » Do przyklad (Mieeetek | 14-10-2021, 09:48:51)

Przykład miałeś ciężkie życie, chcesz się tym z nami podzielić..? Dawaj... Yogi..tu pies widać, że jest w doskonałej kondycji, nie ma ran, jest energiczny.. Moim zdaniem nie ma przesłanek do działania "od ręki".. Pies był w takiej kondycji że można było zadziałać zgodnie z przepisami prawa.. Ale wtedy zbiórka by nie wypaliła...

 » Mieeetek i Nikt (Yogi Babu | 14-10-2021, 00:52:15)

Najpierw Mieeetek: masz rację odnośnie zgody wójta, burmistrza, prezydenta miasta. Aczkolwiek jeżeli zachodzą przesłanki z art.7, ust.3 zwierzę (w tym przypadku psa) może odebrać właścicielowi policjant, strażnik gminny lub upoważniony przedstawiciel organizacji społecznej (Towarzystwo opieki), powiadamiając o tym fakcie NIEZWŁOCZNIE wójta, burmistrza itd. Czyli najpierw zabiera (tylko sprawa niecierpiąca zwłoki), ale musi niezwłocznie o tym fakcie powiadomić. Teraz "Nikt": proszę napisać w której części komentarza napisałem bzdury. Żebym wiedział do czego mam się odnieść. Sama ustawa o ochronie zwierząt nie jest bzdurą. Nie ja ją napisałem i uchwaliłem, od tego jest Sejm i Senat. Jeżeli ktoś łamie przepisy, nie przestrzega prawa, musi liczyć się z konsekwencjami.

 » do mieetek (Przykład | 13-10-2021, 21:51:59)

Mietek weź się wreszcie za robotę, bo jak tak dalej pójdzie to już niedługo cię komornik zlicytuje

 » do Yogi Babu (Nikt | 13-10-2021, 21:48:01)

Bzdury wypisujesz, czytaj dokładnie USTAWY

 » Yogi (Mieeetek | 13-10-2021, 20:58:11)

Tak..ale..działanie takie wymaga decyzji wójta, burmistrza, prezydenta miasta o odebraniu zwierzęcia.. Nie wolna amerykanka żeby jak najszybciej odpalić zrzutkę w necie i natrzaskać 1300 zł..

 » Pies c.d.n (Yogi Babu | 13-10-2021, 19:51:06)

Zainteresowanym sprawą radzę zapoznać się z Ustawą o ochronie zwierząt. Konkretnie Art.7, ust.3 "W przypadkach niecierpiących zwłoki, kiedy zwierzę padło ofiarą znęcania...(dalsza treść w art.7) upoważniony przedstawiciel organizacji społecznej to zwierzę odbiera". Tutaj pies w dobrej kondycji, nie wymagał natychmiastowego zabrania. Jednak podobny przypadek rozpatrywał Sąd w Szczecinie i uznał że, 'pozostawienie psa bez opieki i niezbędnego wyżywienia, uwiązanego na łańcuchu, jako formę ZNĘCANIA się nad zwierzęciem!" Taka ciekawostka na koniec. Znając życie, Towarzystwo z Gniezna tego się będzie trzymać - pozostawienie bez opieki itd........

 » do Towarzystwa (UPS | 13-10-2021, 17:55:43)

Może "gnieźnieńskie towarzystwo" zainteresuje się wychudzonymi modelkami na wybiegu?

 » Buahaha (Mieeetek | 13-10-2021, 17:33:23)

Fundacje to świetny biznes...znajdźcie sobie w necie ile ta fundacja rocznie zrobiła milionów..liczba..DWUCYFROWA (!) Ile takich psów trzeba "uratować" żeby zarobić na ponad 800 tysięcy kosztów rocznie.. Może z tego nazbieranego 1300zł niech temu chłopu też pomogą..bo bidok musiał kilkadziesiąt minut miedzami i skrajem lasu psa z buda nieść..tak jak ta cała ekspedycja ratunkowa.. Pewnie to wielodzietna rodzina.. musi ich być dużo żeby traktor na pole zanieść.. Jakoś osoba z tej organizacji zamilkła jak zostało wytknięte, że najprawdopodobniej nie zostały spełnione warunki procedury pozwalającej na zabór psa.. Takie działanie powinno być tępione przez prawo i państwo i organa ścigania.

 » Prawo własności (Rolnik | 13-10-2021, 11:33:48)

Dodam tylko może nie na temat, że pole, łąka czy inny teren ma swojego właściciela. Wchodzenie, wjeżdżanie na nie jest równoznaczne z wchodzeniem na czyjeś podwórko. To że jest to teren nieogrodzony nie oznacza "wstęp wolny". Nie twoje, nie masz pozwolenia lub nie ratujesz czyjegoś życia nie masz prawa tam przebywania. Ratownicy zwierząt się znaleźli. ich działanie jest równoznaczne z zabraniem psa z domu z dużego pokoju z kanapy. Masz wątpliwości dzwoń na policję.

 » Święte prawo własności (UPS | 13-10-2021, 08:47:06)

A tam były też głodne myszki? I co na to Towarzystwo? A to pole nie jest własnością Towarzystwa i wkraczając na prywatny teren powinni zostać ukarani! A jeżeli o coś chodzi, to najczęściej o pieniądze. Po co i na co wam zbiórka. A dlaczego tacy dobrzy ludzie nie są bezinteresowni, dlaczego taki dobry zgłaszający nie podał psu wody? Pytania same cisną się na usta. Pies przeszkadzał złodziejom, którzy kradli kolby kukurydzy? "Serce łomocze z przerażenia", że wkroczyliśmy na cudzy teren!

 » Najak (Essa | 13-10-2021, 05:25:59)

Są kraje gdzie ludzie wiedzą co to odpowiedzialność, do takich sytuacji nie dochodzi. Mentalnie jesteśmy zepsuci, topimy, zabijamy siekierą, wkładamy do worków i zostawaiamy, w rowach, lasach itd. zwierzęta, najczęściej nowo narodzone. Coś poszło nie tak, że prosicie o ip Mietka (znajdzie się taki co będzie chciał mu spalić chotę) który jest Trolem. Luzujcie majty ludzie po co tyle stresu. Szanujmy się

 » Pies (Yogi Babu | 13-10-2021, 01:12:33)

Przeczytałem artykuł, obejrzałem krótki film i mam mieszane uczucia. Jest w tej historii wiele znaków zapytania. Nie wierzę że "osoba zgłaszająca" (musi bardzo dobrze znać teren) nie orientuje się czyje to pole na którym znajdował się pies. Ludzie na wsi doskonale orientują się gdzie dany rolnik ma swoje pola. Ten pies nie stał przy ruchliwej drodze i ktoś z przejeżdżających osób łatwo by go zauważył. Pies był na odludziu, w jakim celu tam się znalazł uwiązany na łańcuchu? O to trzeba spytać właściciela pola i psa. Żeby była jasność i żebym nie był źle zrozumiany: nikogo nie bronię, ani nie oskarżam, piszę o tym co zobaczyłem i przeczytałem. Dlaczego nie była najpierw wezwana Policja przez osobę zgłaszającą? Raczej nikt z przypadkowych osób nie ma numeru w swoim telefonie do Opieki nad zwierzętami. Jeżeli chodzi o kondycję psa (trochę się znam), na filmiku nie widać aby był zabiedzony, skołtuniony. Pies jest towarzyski, żwawy, skory do zabawy. Pies w ty wieku powinien dostawać jedzenie raz dziennie. Stan psa nie wymagał natychmiastowego zabrania go przez Towarzystwo Opieki, taką potrzebę powinien stwierdzić lekarz weterynarii. Jeszcze raz powtarzam, tam powinna być wezwana najpierw Policja aby ustaliła okoliczności całego zdarzenia. Drugim razem Towarzystwo z Gniezna zabierze komuś krowę lub konia z pastwiska, bo ich zdaniem jest źle traktowane przez właściciela. Na takie przypadki są odpowiednie przepisy, a nie postępowanie według własnego "widzimisię". Wtedy to już jest anarchia. Osobiście swojego psa nie zostawił bym nigdy na polu na łańcuchu bez opieki.

 » Do opek (Mieeetek | 12-10-2021, 16:00:28)

Ty sobie sprawdź czy masz czyste majty..

 » Buahaha (Mieeetek | 12-10-2021, 15:59:12)

Mieeetek nie jest gamoniem i nie musi żerować na ludzkiej naiwności i żyć że zbiórek i na czyjś koszt.. Gdy zapytałem o to czy zabranie psa odbyło się zgodnie z procedurą prawem przewidzianą jakoś odpowiedzi ze strony zaborców psa nie ma...za to pojawiły się ataki.. Nie trudno dodać 2 do 2ch..

 » ....mietek (Glonojad | 12-10-2021, 13:33:57)

Ludzie zrobić zrzutkę na Mietka żeby mu wybudować budkę do pilnowania pola

 » Do mietka (Opek | 12-10-2021, 13:31:56)

Poprosimy IP mietka bo jesteś śmieszny w swoich żenujących starodawnych wypowiedziach obrońco uciśnionego pożal boże rolnika za 5 zł.moze ty też tak robisz i cb tez trzeba sprawdzić.wybudujemy dla cb specjalnie też taki przybytek i pomóż pilnować pola i plantacji

 » Zniewolony pies. (Rodz. | 12-10-2021, 08:13:09)

Dziękujemy Państwu za interwencję. Dobrze, że są tacy ludzie - wrażliwi na krzywdę zwierząt.

 » takie rzeczy (Hubert N. | 12-10-2021, 06:24:58)

tylko w Szczepankowie

 » Wystarczy chciec (X | 12-10-2021, 01:22:04)

Nie no ale serio w tak małej wiosce nie da sie ustalić wlasciciela? A kto Wam. Wskazal tam w polach tego psa? Nie mial. Odwagi podac nazwiska? Trzeba bylo zapewne pójść z pola droga w kierunku zabudowań a weszlibyscie wprost na podwórko właściciela...

 » ... (Mieeetek | 11-10-2021, 22:38:49)

Bardzo lubię zwierzęta, zwłaszcza cielęcinę i wieprzowinę. Posiadam..ich odpowiedni zapas w zamrażarce.. Nie lubię insynuacji i naginania rzeczywistości.. Na załączonym filmie są same insynuacje..o wodzie, łańcuchu itd. Pies jak widać jest w dobrej kondycji, jest energiczny, nie widać ran itd..(przynajmniej ja ich nie dostrzegam) Dla mie jest to zabór czyjejś własności. Nie widać tu zagrożenia życia zwierzęcia, a więc sprawa powinna zająć się policja bo to nie dziki zachód.. Czy na miejscu była policja lub strażnik gminny, czy był lekarz weterynarii, czy zostały spełnione wszystkie przepisy prawne odnoszące się do takiej interwencji? Co innego zwierzę zamknięte w aucie w pełnym słońcu w lipcowy dzień..wtedy istnieje realne zagrożenie życia zwierzecia.. Liczę że dla uwiarygodnienia się organizacja przedstawi rachunki za opiekę weterynaryjna itp.. Proszę też pomyśleć..pies jest tam okresowo, buraki zaraz z pola znikną i jego obecność nie będzie potrzebna.. Poza tym..gdyby był tam długo to ktoś wcześniej złożyłby takie zawiadomienie.. Dla mnie rozdmuchana afera, są gorsze przypadki.. Nie mam zamiaru jeździć do Gniezna zapoznawać się z jakąś tam dokumentacja.. kto jest ciekawy niech poszuka w internecie rachunku zysków i strat organizacji za 2020 r..same koszty ogólnego zarządu wyniosły ok 855 tysięcy złotych (!) Do szczekaczy..żeby była jasność..nie podoba mi się postępowanie właściciela psa ale też nie znam motywacji nim kierującej.. Człowiek zdesperowany, który sam nie jest w stanie upilnować swojego pola przed szkodami od dzikich zwierząt, być może łapał się tego co przyszło mu do głowy..

 » Do miecia (Swistak | 11-10-2021, 21:31:32)

Jestes idi...a, wiedzialem, ale nie myslalem ze az takim. Gdzie niby mial sie schronic przed sloncem,pod ta plyta azbestowa? Do tego pies nie moze przebywac dluzej niz 12 godz na dobe na lancuchu a sadzac po tym klepisku to przebywa w tej samotni od conajmniej kilku tygodni. Mam tez nadzieje ze nie jestes posiadaczem jakiegokolwiek zwierzecia.

 » Do Pana Mieeetek (TOZ Gniezno | 11-10-2021, 20:30:20)

Mamy tylko nadzieję, że nie posiada Pan żadnych zwierząt, skoro warunki bytowania tego psa uważa Pan za należyte. A zbiórka jest na realną pomoc dla psiaczka.Jezeli ma Pan wątpliwości co do naszej wiarygodności finansowej to zapraszamy do nas gdzie będzie Pan mógł zapoznać się z dokumentacją finansową. Nasz adres Gniezno ul.Warszawska 16/7

 » śmieci (turysta | 11-10-2021, 20:18:31)

A,czyje te okoliczne pola???Tak trudno ustalić????Może w Niedzielę takiego pod "przybytkiem" czarnych ustalą i pod Sąd doprowadzą.

 » Pies (Pies | 11-10-2021, 17:46:29)

A Szczepankowo to taka chrześcijańska wioska.Wlasciciela tego psa też bym proponował tam uwiazac tak tylko na miesiąc

 » .... (Mieeetek | 11-10-2021, 16:49:28)

Ps pies nie jest skołtuniony, woda nie jest z deszczu bo jak widać na filmie nigdzie nie ma ani jednej kałuży. Banda ukradła czyjegoś psa, pytam gdzie jest policja? Cwaniacy chcący zarobić łatwy tysiąc zlotych niech wskażą jaki przepis prawa naruszył właściciel psa, konkretne dowody, a nie teorie o wodzie z deszczu i krótkim łańcuchu.. Jaka jest dopuszczalna długość łańcucha, jaką w tym przypadku łańcuch ma długość? Bajki i pomówienia.. Nie dajcie z siebie robić idiotów bo kiedyś tacy miłośnicy łatwego zarobku może Wam zabiorą kota, psa, konia czy krowę bo parę groszy, nie wymagających żadnej pracy, akurat im się przyda. M y ś l c i e

 » Taaa (Mieeetek | 11-10-2021, 16:38:38)

Pies pilnuje pól przed dzikami i jeleniami.. Proste.. Ma zadaszoną budę, że szczelnym dachem, jest ciepło, pies nie wygląda na zabiedzonego. Że nie ma nic do jedzenia..niech ktoś mi pokaże psa który dzieli sobie michę na 3 posiłki dziennie.. Jak to dorosły pies dostaje miskę raz dziennie. Kolejna akcja żeby nabić konto pseudo ekologicznym cwaniakom... Nie dajcie się nabrać..

 » !!! (Zdzichu | 11-10-2021, 14:12:46)

Ja bym tego zwyrodnialca wsadził du...ą w mrowisko. Co za bydle!!!

 » zostawiony pies (*** | 11-10-2021, 12:43:46)

mam nadzieję,że uda się ustalić właściciela.Zwyrodnialec powinien zapłacić za wszystkie badania.I mieć dożywotni zakaz posiadania zwierząt

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Koncert przy fontannie (1)
 » Konferencja z warsztatami (5)
 » Wygraj gęsią tuszkę (1)
 » Leci woda i zagra muzyka (35)
 » Zrezygnowali z wykonawcy (24)
 » Zderzenie w Bielicach (1)
 » Oświadczenie SM w Mogilnie (0)
 » Pożar w Młynach (1)
 » Uwolnili sarnę (4)
 » Akcja przewonienia gazu (4)
 » Uroczyste przecięcie wstęgi (9)
 » Rocznica napaści ZSRR na Polskę (12)
 » Kujawskie Maki z nowym projektem (0)
 » Podpisali umowę na remont dróg (13)
 » MOGILNO: Zbiórka odpadów (6)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ