Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Odsłonięcie tablicy w parku

2021-07-16 14:24
 

W piątek, 16 lipca w Strzelnie miało miejsce odsłonięcie tablicy upamiętniającą kpt. inż. lot. Grzegorza Falentę. Wydarzeniu towarzyszyło także otwarcie zrewitalizowanego Parku im. Tadeusza Kościuszki.

Park im. Tadeusza Kościuszki został oficjalnie otwarty. Miało tam także miejsce odsłonięcie tablicy poświęconej kpt. inż. lot. Grzegorzowi Falencie, który 31 maja 1995 roku zginął śmiercią lotnika.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. lokalni samorządowcy, zaproszeni goście i licznie zebrani mieszkańcy Strzelna. Społeczność Strzelna może już korzystać z walorów parku wraz z fontanną oraz placu zabaw.

- Ten park jest synonimem zmiany - mówił dziś burmistrz Dariusz Chudziński. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [55]

 
   » KOMENTARZE [75]» dodaj komentarz   

 » Słowa , słowa (Hejka | 28-07-2021, 17:42:30)

Mieszkaniec "ma rację stawia piwo i kolacje " !!!? chłopie zagubiony uświadom sobie w końcu że żyjesz tak jak ZAGRAJĄ a Twoje mądrości , wpisy i cały ten portal to tylko Socjologia , kumasz ?

 » Fontanna powinna być na rynku -, żeby zdobić miasto !!!. (mieszkaniec | 25-07-2021, 23:15:54)

Ten Burmistrz tylko umie i podnośi podatki i opłaty pod swoje potrzeby dochodów z 38 mil. za poprzednika , a teraz do 60 mil. Strzelno siadło gospodarczo , sklepy puste i społeczeństwo nie ma za co opłat zrobić , przez ten wyprzedaż majątku gminnego , to bank nie wytrzyma gospodarczo !!! ,proboszcz też poświęcił pustą fontannę bez wody ??? ten piorun zdrajca wszystko zawinił !!!

 » Odsłonięcie tablicy (Piastowskie | 24-07-2021, 11:09:53)

Fontanna wcześniej czy później będzie tryskac wodą i wszyscy będą szczęśliwi, ale wrócę do tematu "pięknych boisk" na terenie Zespołu Szkół a tak obiecywanych od lat przez dwóch RADNYCH - NAUCZYCIELI pracujących w tejże szkole. Lata płyną a teren wygląda jak wygląda...

 » Fontanna (mieszkaniec | 23-07-2021, 22:35:43)

Przepraszam Panie Burmistrzu ale czy gwarancja obejmuje uszkodzenie spowodowane wyładowaniem atmosferycznym chyba nie? Dlaczego spuszczono wodę z fontanny widziałem jak była napełniana?

 » Wypowiedz (Mieszkaniec | 23-07-2021, 15:27:46)

Tak emocje tylko że przed każdymi wyborami i za przynajmniej dwóch kadencji starego burmistrza robiono zamęt że gmina jest bankrutem a lata mijały i jakoś nie zbankrutowała ale dobra co tam jakby osiem czy dziesięć lat temu p Chudzinski doszedł do władzy to też byśmy byli bankrutami bo dla niego staliśmy na skraju bankructwa. Tylko mi nie pasuje że można być bankrutem i ciągnąć dalej z niczego. Ja się czuję oszukany.

 » Krytyka (Mieszkaniec | 23-07-2021, 14:57:13)

Słuszna uwaga bo czasami milczenie jest złotem. Ale mam ostatnia uwagę.w Pałukach opisują otwarcie parku i pan burmistrz pisze że za kilka miesięcy zakończy się program naprawczy dla gminy czyli bedzie trwał około 2 i pół roku. To problem finansowy gminy nie był tak poważny jak go ukazywano bo skoro można wyjść z bankructwa w tak krótkim czasie to problem był wyolbrzymiony. Może obecny burmistrz jest naprawdę dobrym gospodarzem.

 » Osoba pod linkiem ,,Mkieszkaniec" ma prawo się wypowiadać .Brawo mieszkaniec. (BRAWO ,,TY " MIESZKANIEC | 23-07-2021, 09:49:03)

Dlaczego ktoś chce ograniczać wypowiedzi kulturalne ,szczere i mówiące wprost ,,.Mieszkancowi " . BRAWO,ŻE MASZ ODWAGE ,OCHOTE I CHĘCI RECENZOWAĆ WŁADZE I ŻYCIE PUBLICZNE W REGIONIE. TAK NA MARGINESIE CIEKAWE DLACZEGO LUDZIE SIĘ BOJĄ JUŻ NIE MÓWIĆ, ALE NAWET PISAĆ WPROST ( NAWET ANONIMOWO teoretycznie !!! ) O ŻYCIU PUBLICZNYM W MIEŚCIE STRZELNO - ZASTANAWIAJĄCE PRAWDA ??? ( i szokujący jest ten lęk przed wypowiedziami co myślimy o poczynaniach władzy w regionie ) !!! )MIESZKANIEC CZYTAM TWOJE POSTY, WYPOWIEDZI I DZIEKI ,ŻE JE PISZESZ . BRAWO TY. POZDRAWIAM . NIE SŁUCHAJ TEGO BOJĄCEGO SIĘ WSZYTKIEGO INTERNAŁTY - JEŚLI WSZYSCY BĘDĄ SIĘ BAĆ WYPOWIADAĆ ( KULTURALNIE I NAWET ANONIMOWO ) TO W JAKIM MY MIEŚCIE ŻYJEMY . CZAS SIĘ WYPROWADZAĆ BO NIE DA SIĘ ŻYĆ .DZIĘKI MIESZKANIEC.

 » Mądrości (Hejka | 22-07-2021, 16:31:21)

Mieszkaniec ! Zapanuj nad emocjami ! !Cicho jedziesz dalej zajedziesz !

 » Smród (Le. | 22-07-2021, 08:57:09)

Ten smród jest na pewno szkodliwy dla zdrowia. Niech nasze szanowne.władze zaczną coś robić z tym problemem.

 » Do Piastowskie (Kl | 22-07-2021, 01:47:42)

Bardzo cenna uwaga, smród pojawia się w różnych godzinach, ale regularnie pojawia się po 20-tej codziennie, kto wie skąd, jest to smród chlewni lub szamba, kto coś wie na ten temat?

 » Odsłoniecie tablicy (Piastowskie | 21-07-2021, 20:01:43)

Mam pytanie z innej beczki. Co to za smrody pojawiają się każdego dnia w Strzelnie, człowiek okna nie może otworzyc w mieszkaniu. Co to jest?????

 » Cd (Mieszkaniec | 21-07-2021, 18:21:28)

No a co powiesz na źle postawione diagnozy lekarzy pomyłki sądowe pomyłki lekarskie choroby które dotykają ludzi wypadki drogowe śmierć bliskich haha to też od nas w dużej mierze zależy mamy wpływ wpadki ciążę niechciane przypadkowe no i jeszcze uważasz że jesteśmy kowalami swojego życia no a metoda na wnuczka i przestępcy wiesz kiedy ktoś cię napadnie i okradnie porwania morderstwa no i jak przysłowie ludowe coś nie do końca jest prawdą i się sprawdza w życiu. Te bajki że szkoły to se możesz między swoje bajeczki schować życie jest trudne a ty się zachowujesz jakbyś o nim pojęcia nie miał bo pewnie nie masz.no oczywiście nie wszystkich to dotyczy niektórych nieszczęście i pech omija jak to w życiu.

 » Cd (Mieszkaniec | 21-07-2021, 14:34:00)

No wiesz w parku Kościuszki duże zainteresowanie w godzinach południowych i popołudniowych w dni powszednie ludzie pracy się znaleźli.mamy piękny żłobek może dzieci do żłobka by dać a samemu iść do pracy.chciales zobaczyć nierobów to być może tam są ja nie wiem?

 » Cd (Mieszkaniec | 21-07-2021, 12:35:19)

Zapomniałeś w tym swoim wspaniałym wniosku który wyciągnąłeś dodać jeszcze pijaków ćpunów i alkoholików i złodzieji.No bo przecież jak taki nierób to pewnie patologia społeczna i dno moralne.

 » Cd (Mieszkaniec | 21-07-2021, 12:12:10)

Nie będę się już rozpisywał i wyjaśniał ale jak byś mnie zrozumiał w tych wypowiedziach to byś tak nie pisał. No ale jak ty się ortografia sie zająłeś no to sensu moich komentarzy nie zrozumiałeś bo dla ciebie to wielki nietakt napisać w komentarzu inne ż. Pan z salonów się znalazł z zaścianku Strzelno.

 » Cd (Mieszkaniec | 21-07-2021, 11:34:33)

Jak z ciebie taki pracuś to co ty w tym kraju za takie pieniądze siedzisz i robisz i pewnie jeszcze 500 plus odbierasz z pisowskich programów społecznych a twoi krewni trzynasta emeryturę weź to olej i wyjedź do np Norwegii i rób konkretną kasę bo fachowiec pewnie taki jak ty to tam 20 tysięcy zł zarabia miesiecznie Ja się dziwię ludziom którzy są przeciw PiSowi a pieniądze rozdawane za darmo,jak ty to piszesz biora za friko dla ciebie. Zrezygnujcie z tego ,państwu przysługę zrobicie patrioci wielcy. Wyznawcy zasady "nic od siebie tylko do siebie".

 » odpowiedz do profesora (Mieszkaniec | 21-07-2021, 11:18:17)

Szczerze to czekałem która mądra glowa to zauwazy.No masz rację ale to nie matura i nikt mi nie zabroni ty pewnie polonista jestes i jedynkę mi chciałbyś postawic no ale masz wolne od pracy bo wakacje to nie stawiaj.to tylko prosty portal. Co do tego rozdawania pieniędzy to powiem ci i nie będę pisał z wielkiej litery że w tym kraju rządzi opcja która te pieniądze rozdaje i taki mój pomysł wyprowadź się i wróć jak PO dojdzie do władzy. Bo rozumiem że podatki na te cele płacisz a szkoda kasy no nie... Ah bym zapomniał Donald Tusk wypowiadał się ostatnio o rozkradaniu Polski przez pis to chłop zapomniał ja było wcześniej. Nie jestem pisowcem bo pewnie mi zaraz zarzucisz że z PiSu jestem patrząc na twój tok rozumowania. Tylko ze stwierdze znowu fakt jakim jest to że PiS nam bardzo pomaga w tym mieście tzn burmistrzowi.

 » odpowiedz do profesora (Mieszkaniec | 21-07-2021, 11:02:17)

Szczerze to czekałem która mądra glowa to zauwazy.No masz rację ale to nie matura i nikt mi nie zabroni ty pewnie polonista jestes i jedynkę mi chciałbyś postawic no ale masz wolne od pracy bo wakacje to nie stawiaj.to tylko prosty portal. Co do tego rozdawania pieniędzy to powiem ci i nie będę pisał z wielkiej litery że w tym kraju rządzi opcja która te pieniądze rozdaje i taki mój pomysł wyprowadź się i wróć jak PO dojdzie do władzy. Bo rozumiem że podatki na te cele płacisz a szkoda kasy no nie... Ah bym zapomniał Donald Tusk wypowiadał się ostatnio o rozkradaniu Polski przez pis to chłop zapomniał ja było wcześniej. Nie jestem pisowcem bo pewnie mi zaraz zarzucisz że z PiSu jestem patrząc na twój tok rozumowania. Tylko ze stwierdze znowu fakt jakim jest to że PiS nam bardzo pomaga w tym mieście tzn burmistrzowi.

 » do mieszkaniec (UPS | 21-07-2021, 09:47:55)

Dobrze, że chociaż piszesz komentarze. Wprawdzie z błędami ortograficznymi, ale zawsze coś, jeśli żądasz przez "rz". A mnie się podoba, że obecny Burmistrz Strzelna umie pozyskać pieniądze na odnawianie, mógłby rozdać nierobom, którzy nie są "kowalami swojego życia"(to twój wpis).

 » Wypowiedz (Mieszkaniec | 21-07-2021, 03:20:04)

Nikt nie jest kowalem własnego losu większość jest uzależniona od innych ludzi a ci ludzie od prawa w tym kraju i albo od swoich przełożonych. Dużo zależy od szczęścia i człowieka na którego trafimy. Tak na moje.

 » za Matczaka działo się wiele , (ojoj | 20-07-2021, 21:27:43)

miał gorszą sytuację niż ten anty społecznik , już wszyscy zapomnieli kiedy to w spadu Matczak odziedziczył hale sportową!! to ona pociągnęła Strzelno finansowo na parę lat, dodam ,że budżet za Matczaka zamykał się na poziomie 38mln, a teraz jest prawie 60mln, Matczak miał na utrzymaniu szkoły , przedszkola wiejskie , szpital , i majatku nie wyprzedawał, to był prawdziwy BUrmistrz z ogromnym sercem dla mieszkańców!!!

 » Ludzie niech płacą większe podatki i daniny do gminy na wielki szow jak otwarcie fontanny. (do Pana M | 20-07-2021, 16:05:41)

Jeśli każdy jest kowalem własnego losu to dlaczego podwyższa mu się podatki i daniny w regionie na takie nie działające do końca (?) bzdety jak fontanna . Czy nie ma potrzebniejszych inwestycji jak np . drogi, szkoły, przedszkola, żłobki itd.

 » Wypowiedz (Mieszkaniec | 20-07-2021, 15:26:28)

Kolego z całym szacunkiem ale nie wszystkim zdrowie pozwala a z pracą to nie jest wcale tak kolorowo jak ci się wydaje. Z resztą są ludzie którzy są różni nie wszyscy do wszystkiego się nadają a praca też po znajomości załatwiana.jakby zazu nie było to ci ludzie prawdopodobnie bez pracy by byli bo ja niektórych znam i oni nigdzie nie pracowali latami.zaklady pracy chronionej poza miastem nie ma jak dojechać pksem a cały dzień z dojazdem za 2000 marnować to trochę nie chalo.sa problemy po prostu które proste do rozwiązania jak mówisz ty nie są łatwo mówić.w pracy wymogi a niektórzy nie są w stanie im sprostać a pracować by chcieli to nie lenie którzy za darmo chcą pieniądze.

 » Sytuacja (Marek | 20-07-2021, 14:42:59)

Czemu własne żale wylewacie nad czymś co jest pozytywnego dla miasta,jak ktoś za mało zarabia to trzeba zmienić pracę, jak ktoś napisze że nie ma pracy to uzbierać sobie na kursy i robić to co się chce.Każdy jest kowalem własnego losu, i wszystko od nas samych zależy jak potoczy się życie.

 » Burmistrz (Mieszkaniec | 20-07-2021, 10:55:31)

Ale wtedy też się działo przykład dni Strzelna i gwiazdy ogólnopolskie to była konkretną impreza szkoły i dom kultury też pracowały. Były różne imprezy np w łąkim też.ja osobiście w nich nie uczestniczyłem ale o nich słyszałem. Pan burmistrz planuje jakieś święto czekolady cz tam jakoś tak tylko żeby tam iść to będzie trzeba mieć pełen portfel pieniędzy bo za darmo rozdawać nie będą i co to za wielka filozofia czekoladę można kupić w sklepie w każdy dzień i to dobrą. To nie czasy komuny gdzie był Pewexy. Tego na rynku jest do oporu polskich i zagranicznych firm. Dla mnie bezsensu wydane pieniądze.

 » Wypowiedz (Mieszkaniec | 20-07-2021, 10:41:07)

Tak coś się dzieje a wtedy nic się nie działo to chyba w Strzelnie nie mieszkałeś. Nie będę się rozwodził ale dam przykład dni Strzelna i koncerty gwiazd ogólnopolskich. Byłem świadkiem ostatniego czasu występu młodzieży na rynku zainteresowanie mieszkańców żadne pięć osób na krzyż na to patrzyło.oczywiscie z calym szacunkiem doceniam prace młodych ludzi i że coś robią. Tylko ze szkoły pracowały wtedy też i też się działo. Kultura w mieście kwitła i też w miejscach prywatnych dziś nie mamy lokalu w mieście chodzi mi o bar pub a restauracji to już nie myślę. Pomijając lokale z fast fudami typu kebab.

 » Polemika ble ble (Wania | 20-07-2021, 10:31:53)

zaraz zaraz ale przypilnujmy tych torów kolejowych jak będą przetargi kto to będzie rozbierał i gdzie to się podzieje być może zrezygnują z tej ścieżki rowerowej choć pomysł jest dobry ja stawiam na turystykę i kulturę ale złom wart milionów zł. Zobaczymy jak to będzie i ten park koło trójki też wymaga pracy to jest piękne miejsce ładny park i tam trzeba było zainwestować pieniądze jest staw ,grzybek ławki tylko pomysł i zrobić do mieszkańców było by gdzie odpoczywać spacerować z dziećmi jakaś muzyka marzenie pozdrawiam

 » Park-placyk (Woj. | 20-07-2021, 09:35:08)

Taki se placyk, ale za to z jaką oddany ,,pompą"!!!

 » Fontanna (Ciotka Klotka | 20-07-2021, 06:50:30)

Burmistrz publicznie oszukał mieszkańców mówiąc, że fontanna nie działa że względu na to że piorun uderzył w wieże gdzie znajduje się sterowanie. Prawda jest inna fontanna cieknie czyli bubel, który w perfekcyjnym świecie Dariusza nie może mieć miejsca. Jeżeli nie mówi się prawdy przy takich rzeczach to jakie kłamstwa były i będą nam przekazywane?

 » do segregacja (momo | 20-07-2021, 00:06:30)

masz super racja nasz madry burmistrz i rada nieudaczników wyznaje zasadę sprzedać samochód a za uzyskane pieniądze kupić garaż !!! takie to rządy burmistrza, ogromna wyprzedaż majątku gminy. sprawdź ile wydano na ten park . zmienisz zdanie.

 » Podwyżki , podwyżki, wielkie hasła - a teraz buduje się fontannę. (Wielkie hasała i tyle. | 19-07-2021, 23:23:51)

XYZ napisał bardzo mądrze. Generalnie jeśli jakiś czas temu krążyły hasła, że podnosimy podatki , czynsze itd. podwyżki, aby ratować Strzelno - a teraz buduje się fontanny to co ma powiedzieć przeciętny mieszkaniec , któremu brakuje przed końcem miesiąca na żywność i widzi jak te jego pieniądze są wydawane. Czuje się po prostu oszukany. To był ostatni raz , kiedy głosowałem na tego Pana.

 » park (segregacja | 19-07-2021, 20:21:01)

Witam, jak w Strzelnie rządził poprzedni burmistrz i nic się nie działo wręcz przeciwnie miasto schodziło na manowce to było ok a w tej chwili widać, że jest prawdziwy gospodarz nie ważne z jakiej opcji partyjnej i zaczyna się coś dziać pozytywnie to najlepiej narzekać, pisać głupoty co ślina na język przyniesie. Krakowa też od razu nie zbudowano, pomału miasto będzie coraz piękniejsze nie należy zapominać, że mamy dług do spłacenia, którego sprawcą był poprzedni włodarz. Nie ważne czy ja lubię obecnego Pana Burmistrza ale widać za jego panowania coś się dzieje i tak trzymać. Dziękuje i pozdrawiam.

 » Polemika ble ble (Wania | 19-07-2021, 16:12:36)

No i proszę popatrzeć PO i koalicja walczy by nie zatrudniać swoich, a u nas w naszej gminie proszę zobaczyć kto pracuje gdzie i na jakich stanowiskach mało tego pytanie mam kiedy można będzie przychodzić na sesję bo tyle się nazbierało pytań do pana burmistrza i radnych nie mówiąc o panu przw gm. Jeżeli chodzi o park to teraz mamy dwa parki to który pójdzie pod młotek czy będziemy mieli dwa parki to pytanie informatyczne? A teraz ścieżka rowerowa to kolej tam już nie pójdzie szyny kol złom warty w milionach również pytanie informatyczne ktoś może mi udzieli odp z góry dziękuję.

 » Fontanna (Mogilnianka | 19-07-2021, 15:37:22)

Lato na półmetku a fontanna w Mogilnie nie działa,nie wiadomo dlaczego.W innych miastach ustawiano zasłony wodne dla ludzi,a u nas nic.Park zielskiem zarośnięty,ławek coraz mniej.Ruina.A do mieszkańca mam taki komentarz: Place zabaw dla dzieci muszą być,bo mamy ich coraz mniej.niech się dzieciaki cieszą,A wyciszać można się w domu,albo na cmentarzu.

 » Park (Mieszkaniec | 19-07-2021, 11:47:50)

Jeśli chodzi o te moje roszczenia to zauważ że ja mam prośbę a nie rzadanie. jak nie rozumiesz to twój problem.

 » Park (Mieszkaniec | 19-07-2021, 10:42:40)

Hahaha jaki ty jesteś żałosny bulwersuje cię moja opinia ja mam prawo mieć swoje zdanie i uważam że są mądrzejsze pomysły na spędzanie czasu wolnego. Ja nikogo nie podglądam tylko obserwuje co się dzieje w tym mieście nie będę przyklaskiwal jak mi się coś nie podoba.rozumiesz są ludzie którzy rozumują inaczej niż ty i inni. Po co ja się tłumacze jak masz problem to jest policja prokuratura zgłoś to jak widzisz coś w tym złego. Czy ja podglądam z ukrycia prywatne miejsca człowieku przestań się ośmieszać w moich oczach. A darmowa jazda to nie dla mnie to też dla innych. Ja nie myślę o sobie.

 » Szkoda kasy na taki plac zabaw w tym miejscu . (Bezsens | 19-07-2021, 08:10:28)

Macie racje totalnie bezsensu wydane pieniądze na plac zabaw w takim miejscu przy smrodach samochodów . Szkoda zdrowia dzieci ,że nikt nie podpowiedział panu burmistrzowi,( że to idiotyczny pomysł ) to aż dziw.

 » park (xyz | 18-07-2021, 22:29:01)

Więcej oficjeli niż publiki. Jaka władza, taki sukces i taka impreza. Najlepiej to im wychodzi takie huczne otwarcie, czegoś. Czego? Zacznę od tego "bohaterskiego" czynu, odsyłam do ustaleń komisji wojskowej - błąd pilota i żaden bohaterski czyn. No ale niech tam, była legenda, to niech będzie dalej. Czy nasze miasto aktualnie najbardziej potrzebuje fontanny? Nie ma innych potrzeb? Nasz burmistrz wziął przykład od kolegi partyjnego z Mogilna, fontanna i beton. Wywalanie publicznych pieniędzy na betonozę. Czy po to Pan Chudziński dostał od rządu pieniądze na ratowanie gminy (i głównie swojego stołka) i po to podnosił podatki, czynsze i wszelkie opłaty, żeby budować fontanny? A popatrzcie jeszcze na te podniosłe miny radnych. A burmistrz mówiąc o tym "wielkim sukcesie" jako synonimie zmiany, miał na myśli pisowską dobrą zmianę? Czy to przystoi PeOwcowi? Co na to jego mentor i mistrz senator Brejza ? Rozdwojenie jaźni? Znowu?

 » Pytanie (Hejka | 18-07-2021, 20:28:33)

Tabakiera do nosa czy nos do tabakiery ? Drzwi do urzędu zamknięte ,muszę dzwonic i błagać o " audiencję " ? Lokaj w Liberii przy wejściu (doradze za friko podniesie prestiż i autorytet gospodarza " Kabaret !! Obok Bank Otwarty , ha ha ,

 » do mieszkaniec (UPS | 18-07-2021, 19:14:04)

Przestań mieszać, bo zachowujesz się niczym pokrzywdzony pan, pozbawiony zapomogi z pomocy społecznej. Co ciebie obchodzą mamy, czy opiekunki z dziećmi, chyba, że takie są twoje zainteresowania, ale to jest niedozwolone . Chcesz jechać do Przyjezierza , to jedź, a nie żeby te twoje cztery litery ktoś woził. Roszczeniowiec i podglądacz się znalazł.

 » Park (Mieszkaniec | 18-07-2021, 17:07:56)

Podsumowując nie ubliżając nikomu to ten park Kościuszki jest infantylnie zrobiony. Ale kto co lubi to rzecz osobista i trzeba uszanować. Druga sprawa to wyboru normalnego nie ma w Strzelnie bo parki strzelenskie straszą swoim wyglądem jak w horrorze i brakuje miejsc porządnych na rynku też kiepsko. Więc dużo pracy przed burmistrzem i rada bo się latami w kulki leciało jak Zorro. A teraz się rewolucję robi.

 » fontanna (Wielkopolanin | 18-07-2021, 16:21:07)

Bardzo mi się podoba strzeleńska fontanna wykonana z piaskowca Właśnie taka powinna być w mogileńskim parku, a nie taka jak jest obecnie ( zimne granity, marmury zupełnie nie pasujące do parku ).

 » Park (Mieszkaniec | 18-07-2021, 14:37:09)

Żal mi się zrobiło tych dzieci jak je widziałem na tym placu zabaw z opiekunami. Dwadzieścia osób na 50 m kwadratowych placu. Cieszą się z byle czego. Proponuję zabrać dzieci tym opiekunom do Przyjezierze. Autobusy kursują a taki wyjazd to o wiele większa atrakcją autobus nie drogi jedzenie można zabrać z domu.plaza jezioro i plac zabaw za darmo. Ale najlepiej iść na łatwiznę.a do burmistrza to mam prośbę może by darmowy autobus podstawić w sezonie do Przyjezierze ze strzelna a nie lipę w łąkim odstawiać z jakimiś imprezami.pozdrowionka.

 » Park (Mieszkaniec | 18-07-2021, 13:06:25)

Plac zabaw dla dzieci wypas najmłodsi będą mieli z czego się cieszyć ale czy nie lepiej było zrobić miejsce spokojne zaciszne dla relaksu wszystkich a nie tylko dzieciaków?po prostu uniwersalne ponadczasowe. Trochę filozofuje ale coś jest na rzeczy. Nie dosyć że miejsce ruchliwe od samochodów ruchu pieszych to jeszcze hałas bawiących się dzieci. Są miejsca w Strzelnie gdzie można takie place zabaw stawiać.trzeba było wskrzesić stary Jordanek. Można też takie rzeczy robić na osiedlach.

 » Ciąg dalszy (Mieszkaniec | 18-07-2021, 12:57:00)

Miałem kiedyś w domu fachowca budowlańca który próbował wdrażać swoje pomysły przy remoncie mojego domu namawiał mnie na różne rzeczy które były totalnie bezsensu i szpecily dla mnie i ja się nie zgadzalem na nie. No bo on w tym pracuje i wie najlepiej.I to był fachowiec.nie trzeba być fachowcem żeby mieć poczucie stylu i piękna.

 » Odpowiedz (Mieszkaniec | 18-07-2021, 11:58:03)

Nie mam zamiaru się tłumaczyć haha nie potrafią parku dobrze zaplanować to nie amatorszczyzna a już sam brak wizji i wyobraźni to też świadczy o niefachowosci ktoś się nie nadaje do tej roboty tylko po prostu robi i guzik z tego wychodzi.koniec kropka.chodzi o efekt końcowy a nie o kostkę brukową która położyli fachowo. Materiał i wyposażenie profesjonalne no bo z tego się buduje .

 » do Mieeetka (Wuja | 18-07-2021, 11:45:10)

No i to jest bardzo trafiony komentarz. Zrobili gówienko przy krajówce a gawiedź się cieszy jakby im aquapark postawili hehehe. Park na klasztornym, tam powinno być miejsce dla ogółu mieszkańców. Dlaczego nic tam się nie dzieje? Panie burmistrzu? Halooooo

 » Park (Strzelno | 18-07-2021, 09:56:54)

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

 » do mieszkańca zarzucający amatorszczyznę (też mieszkaniec | 18-07-2021, 07:28:14)

Po twoim wpisie można zorientować się ze jesteś osobą znającą się na rzeczy oświeć zatem rządzących swoimi mądrymi uwagami- w czym przejawia się ta amatorszczyzna i jak ty byś urządził to miejsce.Niech rządzący się nauczą od ciebie.

 » .. (Mieeetek | 17-07-2021, 23:24:33)

Mamy prawdziwy park, ze starodrzewami, stawami przy ulicy parkowej.. Wyglada jak g.. Czemu zostal doprowadzony do takiego stanu? W miescie wszyscy wiedzą kto chce ow park mieć.. I dlatego sie z nim nic nie robi... Zeby nikt go nie bronil i zeby ludziom mydlic oczy, ze pozbywamy sie nie parku, a problemu..

 » Ronda smród spalin pogrzebówka - i co to za park (podatnik | 17-07-2021, 23:01:35)

Ludzie widzą wszystko i mają inną mądrzejszą wizje , tylko nic niemamy dopowiedzenia /??? -jak rada do niczego.A Boniu co chce to ze wszystkim robi - bez pomysłu !!! ĄLE miejsce wybrali na fontane, jakby to było na RYNKU ,to by do dało MIASTU uroku !!! .A tak w tych zasmrodzonych rondach - to strata naszych pieniędzy ,!!! KOMPROMITACJA !!!

 » Strzelno wchodzi w XXI w. w gumowcach (momo | 17-07-2021, 21:51:51)

inaczej się nie da !drogi dziurawe gruzem i kamieniem sypane, niedługo asfalt to tylko na zdjęciach .

 » Refleksja (Kl | 17-07-2021, 21:45:54)

Czy ktoś zwrócił uwagę, że w tym betonowym czymś na każdej latarni jest kamera? Lokalny big brather, słabe to, tak samo w podstawówce "starej" została zlikwidowana zielona klasa i też jest zabetonowane to, co po niej zostało , to jakaś nienawiść do zieleni Pana... wiadomo chyba kogo

 » Park drzewa (Mieszkaniec | 17-07-2021, 21:29:08)

Jeżeli chodzi o wycinkę drzew w parku to jeżeli nadawały się do wycinki to trzeba było je wyciąć wcześniej i podejmować decyzje a nie udawać Greków to tycz się radnych i ludzi od bezpieczeństwa publicznego bo ponoć drzewa były zagrożeniem dla życia i zdrowia więc dlaczego nikt nie interweniował no i oczywiście nie ma winnych.musial przyjść cudotwórca żeby problem zauważyć no to od czego wy byliście przez te lata?od pierdzenia w stołek?czy od udawania Greków.hahaha pośmiewisko.

 » Wypowiedz (Mieszkaniec | 17-07-2021, 21:09:10)

Ronda to rzecz mądra bo te skrzyżowania są niebezpieczne sam bym został potrącony na jednym gościu wyhamowal i stanął na pasach metr odemnie jak bym się nie zatrzymał to by mnie potrącił. A poza tym to ronda to pomysł starej władzy a nie nowej. Tylko że ktoś sobie nie swoje zasługi przypisuje i robi reklamę i kolego piszesz bezsensu. Pasy w tym miejscu na sw ducha to grozne rozwiązanie. Ruch pieszych jest utrudniony i wymaga ogromnej szczególnej ostrożności.

 » Do odpowiedzialnych (Kmita | 17-07-2021, 18:29:14)

Jak zwykle nie będę się rozpisywał krótko Bunio dalej betonuj Strzelno masz jeszcze do wycięcia te młode dorodne kasztany z Skweru i betonuj dalej te dwa nieszczęsne ronda a czarna kieca niech pokropi ,szkoda nazwiska tego lotnika bo to nie wypał 1.spaliny,2hałas,3 zakład pogrzebowy, po prostu ruch uliczny i wy radni nazywacie parkiem wstyd to również moje podatki i mam prawo się zbulwersować i nie zgadzam się jeszcze jedno kiedy będzie wolno chodzić na sesje bo się trochę tego nazbierało a może wam tak pasuje spokój nikt pytań nie zadaje Ameryka allllle wam się z kończy Elderrrradddo Panowie pozdrowionka i betonujcie dalej.

 » Dokładnie ,smrody spalin, TIRY i dzieci - PLAC ZABAW- to jakieś nieporozumienie (SKANDAL !!!! | 17-07-2021, 17:54:52)

T0 nieporozumienie betonowe zwane ,, beton - park " za nasze pieniądze. Przecież płacimy coraz większe daniny , podatki w regionie i to na coś takiego. Po to , aby ktoś zrobił sobie piękne zdjęcia na otwarciu ,, betonowego -parku " . SKANDAL !!!! PRZECIEŻ KTOŚ TAM NIŻEJ NAPISAŁ NA DOLE I MIAŁ RACJE DZIURA NA DZIURZE W DROGACH ( PŁACIMY DUŻE PIENIĄDZE ZA NAPRAWE SAMOCHODÓW ) A TU NA COŚ TAKIEGO KASA IDZIE Z PIENIEDZY PODSATNIKÓW . JEDNO WIEM NA PEWNO NIE ZAGŁOSUJĘ JUŻ NA PANA D. CH . W PRZYSZŁOŚCI.

 » Zmiany (Marek | 17-07-2021, 17:11:43)

Miasto Strzelno krok po kroku wchodzi w XXI wiek.

 » Moich kilka spostrzeżeń (Tytus | 17-07-2021, 16:37:22)

1. Super pan Burmistrz robi reklamę swojej pasieki. Małe to i nie przystoi za publiczne pieniądze. 2. Proszę aby ktoś wreszcie wypowiedział się na temat konkretnej przyczyny tego wypadku z przed dwudziestu kilku lat. Co było powodem rozbicia samolotu. 3. Park... To nie park. To jakiś mix mikro placu zabaw dla krasnali, z trzema na krzyż zabawkami, z ławeczkami ustawionymi w kompletnie niezrozumiały sposób "w koło" w minimalnej odległości naprzeciwko siebie do tego na tzw. przysłowiowej patelni, gdzie udar słoneczny gwarantowany. Kompletna porażka i nieporozumienie. No ale... 4.Tak tragicznego stanu dróg w Strzelnie - w samym mieście - jeszcze nigdy nie było. Kompletny dramat. O co z tym chodzi? Burmistrzu i radni wstydźcie się.

 » Burmistrz (Mieszkaniec | 17-07-2021, 16:21:20)

Nie ubliżając nikomu ale pan burmistrz Moim zdaniem w swoich wywiadach na strzelnicy robi z siebie człowieka bardzo mądrego i bezkrytycznego wobec swojej osoby mówiąc o perfekcyjnej dobrej robocie jaką wykonuje z urzędem.to teraz sami oceńcie jak to się ma w rzeczywistości na przykładzie parku. Do dobrej roboty to tu daleko.kompletny brak wizji i amatorszczyzna.

 » Park (Mieszkaniec | 17-07-2021, 16:09:25)

Byłem dzisiaj w parku Kościuszki fontanna nie działa nie wiadomo dlaczego, było kilku młodych ludzi po 10 minutach poszli sobie. Jeden chłopak przyjechał rowerem zrobił dwa okrążenia przy fontannie i pojechał.bo ten park tylko ładnie wygląda a nie nadaje się do wypoczynku. Pierwsza konkretnie źle wykonana praca burmistrza i wtopione kupę pieniedzy.strach pomyśleć co będzie dalej bo z taka wizja rewitalizacji miasta to będzie to miasto po prostu bezuzyteczne.

 » park (mieszkaniec | 17-07-2021, 15:35:45)

Obserwując lokalnych samorządowców odnoszę wrażenie ,że jedyną pracą jest lansowanie się na FB. Mam pytanie czy w urzędach brakuje pracy ? . Druga sprawa to nazwa park , fakt park to można zobaczyć np. w Mogilnie . W Strzelnie kawałek zieleni zabetonowano jeszcze ksiądz poświęcił. Jeszcze jest kilkadziesiąt drzew przy Parkowej też je wyciąć i zabetonować i w koło Strzelna też opaskę z betonu wykonać i czekać na ulewy to zobaczymy rzeki i usłyszymy sygnały syren . Czy o to chodzi ? ludzie czy wy tego nie widzicie ?

 » Profanacja (Hejka | 17-07-2021, 15:28:13)

Drzewa wykarczowane , obelisk kpt Grzegorza Falendy ( kamień ) błyśnie nie za długi jakiś czas przed wjazdem na posesję dzisiejszych " bohaterów ) wstyd i brak szacunku ( zdegradowany do tablicy nagrobnej ) BETON JAK ZA KOMUNY !pytanie ? Dlaczego Tadeusz Kościuszko a nie "park" Beton im pilota ?

 » do UPS super (momo | 17-07-2021, 14:07:38)

miło przyjść z dziećmi i wdychać z jednej strony smród spalin z TIRÓW, a z drugiej podziwiać Dom Pogrzebowy . brawo radni trwoniący nasze pieniądze na głupoty. Żal tylko Pilota Bohatera.

 » Posyłanie dzieci dzieci do tego pesudo parku przy tych zasmrodzonej od spalin ulicy to na pewno zła sprawa . (Maria | 17-07-2021, 10:23:45)

W innych miastach są małe parki, ale z drzewami i zielenią, których się nie wicina ( modrzy ludzie na siłe nie leją wkoło betonu i budują bzdurnych bardzo drogich gadzetów jakim jest fontanna- można by za te pieniądze drogę załatać częściowo przy tym pseudo parku . ) Tu ewidentnie zostało to spartolone. Co to jest? Park? Na pewno to nie jest nawet mały park miejski. Bywam u rodziny w Strzelnie, ale z swoimi dziećmi do takich miejsc bez zieleni, drzew i z spalinami, ruchliwej drogi z ciężarówkami kopcącymi jak z kominów na Śląsku- 3 metry od placu zabaw się nie wybieram. Kto wymyślił plac zabaw w takim miejscu - pewnie jakiś człowiek bez podstawowego wykształcenia urbanistycznego, przyrodniczego, inżynierskiego . Szok co za cienizna ten pseudo park za tak ogromną kwotę wybudowany.

 » grajdoł (kolaborant | 17-07-2021, 08:49:41)

Sorry,a ktoś tam w ogóle pracuje,czy w godz.pracy sobie urzędnicy spacerek uczynili???Ile "czarni" skasowali,za te kropelki???Rozdawali pączki,czy tylko selfie??

 » a ile to kosztowało (momo | 17-07-2021, 08:39:40)

jako portal rzetelny byście mogli napisać, przecież to żadna tajemnica . Więcej by was odwiedzało.

 » Do UPS (Kl | 17-07-2021, 07:50:18)

Piszesz, by zapoznać się ze słowem "park", zrobiłem to, co i Tobie polecam, odsyłam do Wikipedii i na pewno tym mianem nie można nazwać zabetonowanego placu przy przedszkolu pzdr miłego weekendu

 » do park-beton (UPS | 16-07-2021, 21:59:57)

Poczytaj sobie co oznacza wyraz park, nie mówimy tu o parku narodowym. Bardzo ładnie wygląda teraz ten teren, aż miło tam przyjść z dziećmi. Jak zieleń się rozrośnie, będzie jeszcze piękniej. Jednym zdaniem - miasto pięknieje.

 » PARK (Mieszkaniec | 16-07-2021, 21:47:46)

Kto te parki projektuje. Park to drzewa, krzewy a ścieżki robi się po dwóch latach jak ludzie korzystający z parku wytyczą te trakty. Ten skrawek to beton, bukszpan i fontanna, następny pomnik tym razem burmistrza Darka. Szkoda pieniędzy na takie coś co nie przypomina parku li tylko beton. Popatrzcie co się dzieje u zachodnich sąsiadów, takim bezmyślnym projektowanie tez kiedyś dopuścicie do podobnej sytuacji. Bezmyślna inwestycja, ego burmistrza jeszcze większe, co będzie następne, może basen, bo Mogilno ma, a to by dopiero był pomnik burmistrzu !

 » czy Was pop..... ?? (abc | 16-07-2021, 20:06:50)

Co ma wspólnego BOHATERSKA śmierć Pana Grzegorza z fontanną i placem zabaw?

 » Do kaprys (Mieszkaniec | 16-07-2021, 19:58:12)

Normalni ludzie to olali te szopkę.zauwaz że w mieście jest dużo emerytów rencistów bezrobotnych oraz matek wychowujących dzieci nauczycieli którzy mają wakacje młodzieży szkolnej no i ludzi którzy mieli wolne w tych godzinach a też nie przyszli i oni też są normalni. Ta lipa władzy nikt nie jest zainteresowany. Niech się cieszą że ktoś przyszedł.

 » Krytyka (Mieszkaniec | 16-07-2021, 19:44:07)

Pomysł rewitalizacji parku był dobry ale wykonanie jest bezsensowne moim zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto. Zagospodarowanie terenu jest na lata ale po prostu źle i z tego już nic nie da się mądrego zrobić. Fontanna i ławki do około jak w cyrku jedna przy drugiej zero prywatności i spokoju jak przyjdzie większą ilość ludzi. O normalnej rozmowie można sobie pomarzyć. Frajda jedynie dla dzieci które problemu nie rozumieją. Odsłonięta przestrzeń od ulic wszystko na widoku wszyscy widzą co się robi.ten bubel poprostu ładnie wygląda a w praktyce się nie sprawdzi.porazka.

 » Przepraszam proszę nie nazywać ,, to coś" parkiem. (Park - beton | 16-07-2021, 16:30:29)

W parku są drzewa i zieleń - to na pewno nie ma nic związku z parkiem - wszystko co przypominało park zostało wycięte . Niemcy coś takiego budowali 30 lat temu poszli po rozum do głowy i z plastikowych okien i tego rodzaju ,, dziwactw " z dominacją betonu już dawno temu odstąpili .

 » władza się bawi (kaprys | 16-07-2021, 15:08:01)

no też bym był ale normalni ludzie są o tej godz. w pracy.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Buty trekkingowe: jak wybrać? (0)
 » Koncert Trzech Tenorów (0)
 » STRZELNO: Rozmawiali o obwodnicy (13)
 » Jak zaprojektować sypialnię? (0)
 » Casting do filmu (11)
 » Zamknięta DK 62 (0)
 » Wygraj gęsią tuszkę (2)
 » Świętowali 5. urodziny (4)
 » Inauguracja projektu (3)
 » Muzyczne skarby w Strzelnie (2)
 » Maraton zumby dla Julki (0)
 » Otwarcie Magazynu Zbożowego GS (41)
 » Kolizja i wniosek o fotoradar (19)
 » Mogileńskie Spotkania Plastyczne (2)
 » Charytatywny turniej koszykówki (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ