Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Podpisali list intencyjny

2021-07-13 20:17
 

Samorządowcy z terenu powiatu mogileńskiego i inowrocławskiego podpisali dziś list intencyjny w sprawie współpracy dotyczącej nieodpłatnego przejęcia nieczynnej linii kolejowej nr 231 na odcinku Mogilno-Kruszwica z przeznaczeniem na ścieżki pieszo-rowerowe łączące oba powiaty.

List intencyjny podpisali: starosta mogileński Bartosz Nowacki, starosta inowrocławski Wiesława Pawłowska, burmistrz Mogilna Leszek Duszyński, burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński, wójt gminy Jeziora Wielkie Dariusz Ciesielczyk, burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. W proces mają także zostać zaangażowani posłowie i senatorowie z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak informowano podczas spotkania - w czerwcu 1996 roku zamknięto ruch pasażerki na odcinku Mogilno-Kruszwica, a następnie we wrześniu 1996 roku zamknięto ten odcinek dla transportu towarowego. W połowie 1997 roku ostatecznie zlikwidowano transporty pasażerskie linii 231, pozostawiając jedynie ruch towarowy między stacjami Inowrocław Rąbinek a Kruszwica. Z kolei w kwietniu 2004 roku podjęto decyzję o całkowitej likwidacji linii kolejowej Kruszwica-Mogilno.

- Linia 231 straciła znaczenie już bardzo dawno temu. Na początku lat 90. bardzo mało mieszkańców korzystało z tej linii kolejowej (...) Ten pociąg jeździł tak wolno i miał tak mało pasażerów, że ówczesne PKP w 88 roku zamknęło tę linię kolejową. Różne są w tej chwili plany co do tej linii kolejowej. Wcześniej włodarze gminy Kruszwica, gminy Strzelno zwracali się o chociaż częściowe przejęcie linii kolejowej, ale niestety zawsze władze, obojętnie jakie by to były, PKP odmawiały przekazania odcinków na danych gminach (...) To mieszkańcy popchnęli nas do tego kroku, abyśmy zaczęli działać, abyśmy w końcu przełamali tą złą passę tej linii (...) Aż się prosi, żeby łączyć dwa powiaty - powiat inowrocławski i powiat mogileński, żeby łączyć w końcu gminy - Mogilno, Strzelno, gminę Jeziora Wielkie i gminę Kruszwica. W tej chwili jest ogromne zapotrzebowanie na sport, na ścieżki pieszo-rowerowe - mówił starosta Bartosz Nowacki. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [31]

 
   » KOMENTARZE [26]» dodaj komentarz   

 » Ściema (Hejka | 16-07-2021, 13:42:29)

Nie chcę być " Upierdliwy " ! Zastanawia mnie jedno ! ?' Cała rodzina książęca " bez warunkowo "Elita " Braterskich powiatów wystawia się na fotki ! ? promocja na koszt podatnika ? A GDzie zdjęcia wyborców , żałosne i śmieszne !

 » Zmarnowane dwadzieścia lat (Hejka | 16-07-2021, 12:43:16)

Szacunek dla kolegi który zastanawia się jak to będzie rozliczane , złom w cenie ! Oby nie było podobnie jak w Strzelnie kiedy zabytkowy dworzec nowo bogadcy ( odrobina władzy , przywileje w gminie ) zburzyli ot tak sobie dworzec , STRACH się bać ? 6

 » hej cykliści (abc | 15-07-2021, 21:35:04)

Nie wystarczy Wam 100 metrowy odcinek przy niby galerii żeby się przekonac o wiedzy,wizji i umiejetnosci obecnych władz? I co dalej jak ma ten odcinek być zlikwidowany? A 43 kilometry?zejdzcie na ziemie i bądżcie przeciwni takim pomysłom bo chodz pienądze są niby z Unii to są nasze wspólne ciężko zarobione pieniądze.

 » Do odpowiedzialnych (Kmita | 15-07-2021, 16:29:29)

Nie będę się rozpisywał bo to chyba kpina ja śnię chyba że to prawda ja myślałem że tam będzie smarował pociąg ha ha ha a tu inaczej a kto kasę zwinie za te szyny podkłady i kamień to miliony bo gruzu po tamtym burmistrzu nie ma na tym słynnym składowisku gdzie? się okaże pozdrawiam elitę z Strzelna ha ha ha.

 » "trasa sasa" (benek | 15-07-2021, 15:16:04)

Ciekawi mnie skąd wezmą kasę na tą inwestycję.W cywilizowanych krajach najpierw gromadzi się fundusze, dopiero później ogłasza podjęcie działań.W PiS-landzie są inne zwyczaje.Ważny jest wrzask propagandowy(przykładem "Pinokio"czyli "kombatant od przedszkola")Mateuszek kłamczuszek.A co do tej"fety"wzorowanej na PiS-owskich hucpach to mało jest fotek "Szybkobiegacza"

 » do Alien (rudy | 15-07-2021, 10:47:08)

No tak, nie w całej Polsce, ale w zdecydowanej większości województw, po szczegóły odsyłam do lektury listy projektów programu "Kolej Plus" I i II etap. Dodam tylko, że w II etapie znalazło się też (o dziwo) nasze województwo, gdzie będą rewitalizowane dwie linie kolejowe - to zasługa determinacji społeczeństwa i samorządowców z powiatu żnińskiego, którym nasze POwiatowe miernoty do pięt nawet nie dorastają. Żeby pociągi (a i autobusy) nie świeciły pustkami muszą być dobre (dostosowane do potrzeb pasażerów) rozkłady jazdy i siatki połączeń - prawda stara jak świat i na całym świecie z powodzeniem stosowana, dochodzą do tego też rozsądne taryfy. Niestety nasze województwo z marszałkiem Całbeckim na czele (a do niedawna i z "naszym wicemarszałkiem" Kurzawą) zmniejszyli ilość połączeń kolejowych i zabrało większość ulg, np. dla seniorów i pasażerów, no i kasy jest znacznie mniej. Co prawda zwiększyła się liczba połączeń PKS, ale autobusy jeżdżą puste, bo rozkłady jazdy i siatka połączeń nie są dostosowane do potrzeb potencjalnych pasażerów. Nie jestem z PiS, ale potrafię liczyć i trzeźwo myślę, również o ekologii, bo więcej pociągów, to czystsze powietrze. Od trzech lat na urlop do Juraty jeździmy z żoną pociągami, bez stania w korkach i szukania drogich miejsc parkingowych i jest naprawdę taniej. Nie jest przecież ważne ile społeczeństwo ma samochodów osobowych, proszę popatrzyć na naszych europejskich sąsiadów, ile tam jest samochodów a jak funkcjonują koleje. Wspomnę tylko, że w Polsce sporo ludzi musiało kupić jakiegoś starego nawet rzęcha albo skuterka, by móc dojechać do roboty. W zachodniej Europie również większość towarów przewozi sie koleją a nie ciężarówkami o transporcie wodnym nie wspomnę. Ktoś napisał, że to nie wina tuska, że ludzie kiedyś nie jeździli pociągami i trzeba było zamykać linie kolejowe. Nie tylko jego, ale całej tej bandzie, która rozkradła i wyprzedała za grosze majątek narodowy, z Balcerowiczem na czele. Jak pamiętam, żeby uzasadnić zamknięcie połączenia PKP Mogilno-Strzelno-Kruszwica-Inowrocław, tak ustawiono rozkład jazdy, że nie było chętnych. Tak samo było z liniami do Orchowa i Barcina. I taka jest prawda, ludzie pamiętają dobrze.

 » Do ścieżki com (Brak kultury politycznej RAŻĄCO !!! | 15-07-2021, 09:30:05)

Możesz konstruktywną krytykę ośmiewać winną Tuska itd. , ale w innych powiatach ( nawet małych ) istnieje inny poziom włodarzy MIAST , MIASTECZEK niż medialny szum , szow i tandeta, którą widać na zdjęciach powyżej . Władza tam załatwia takie sprawy , robią takie ścieżki - a dopiero potem wystawiają ,, mordy " do zdjęć - tu jest na odwrót i to świadczy o tych politykach małych , regionalnych przez małe ,, r" . Nie ma co nawet komentować wystarczy bywać w Polsce i małych powiatach róznice kultury polityczniej, inteligencji widać na każdym kroku.

 » ścieżka (cm. | 15-07-2021, 07:18:11)

co by nie zrobić to ludzi nie zadowolisz. Wina tuska ze ludzie pociągami nie jezdzili 40 lat temu. Najlepiej jakby nic nie było. I żeby każdy miał tak samo źle. Wtedy byłoby pięknie. A...i żeby padało non stop. Mi sie wydaje, że bardzo dobry pomysł. Mam nadzieje ze wypali. Powodzenia

 » ... (Mieeetek | 15-07-2021, 03:43:30)

Taaa... A jak strefa ekonimiczna w Bielicach? Dobrze, ze szpital jest..jak sie chętni inwestorzy stratują w kolejce to bedzie gdzie ratowac... Chociaz moze lepiej weterynarz..bo zapewne nawet psa z kulawą nogą nie ma, a gdzie tu mowic o inwestorach. Kolejny show dla naiwnych..

 » Bzdura (Bzdura | 14-07-2021, 23:43:07)

Lepiej wyremontujcie dziurawe drogi w Mogilnie, a nie będą mi tu oczy mydlić ścieżkami rowerowymi.

 » tak tak (Piter66 | 14-07-2021, 21:15:21)

Szołmeny jedne kpina z narodu . Walczta o droge wojewódzką z mogilna do Bydgoszczy żeby po dziurach nie musioł jeździć a nie takie bzdety. A na ty drodze do Kruszwicy to jeszczy jedna hala widowiskowo sportowo powinna stać aby wspólne szoł można było robić. Darmozjady jedne.

 » Rudy ty chyba z PIS (Alien | 14-07-2021, 19:33:49)

W całej Polsce powiadasz, wszyscy się głowią raczej z czego utrzymają te linie bo koszty horendalne a pasażera brak. Trzeba je było reaktywowac z 20 lat temu a teraz to mozna jedynie powspominać swietność koleji z lat kiedy społeczeństwo było biedne a co dziesiąty posiadał samochód. Zobacz z resztą jak mało jeździ autobusami.

 » Zadowolona (Alina | 14-07-2021, 19:24:22)

Mam nadzieje że pomysł ścieszki wypali czekam na efekty

 » Rudy do budy (Tomek | 14-07-2021, 18:43:39)

Widać że nie masz kompletnie pojęcia o historii tej linii. Od połowy lat osiemdziesiątych linia była nierentowna co gorsza nikt nią nie jeżdził. W tej chwili zapytaj się mieszkańców Mogilna lub Strzelna czy potrzebują tego połączenia. Ścieszka jest super pomysłem i mam nadzieję że wypali.

 » do rudy (UPS | 14-07-2021, 18:03:52)

"Scieszki" naucz się pisać poprawnie. Swoje mądrości zostaw dla siebie i weź słownik ortograficzny. Przyganiał kocioł garnkowi.

 » ścieżka torowa (Wacek | 14-07-2021, 16:26:26)

Ten temat będzie rzadziej lub częściej wałkowany do samych wyborów. Aby podpisać nic nie znaczący dokument potrzebny był namiot, stół, krzesła, banery i spędowisko nie zawsze wybranych samorządowców. Na dodatek media celem darmowej reklamy. Czy to ma być tzw. marka powiatu mogileńskiego, o której na początku kadencji marzył jeszcze nasz starosta? Koniec trasy nastąpi pod wiaduktem w Mogilnie, skąd prosta droga na peron nr 1, co umożliwi kontynuację jazdy aż do Berlina.

 » aaa (aaa | 14-07-2021, 13:46:49)

Trzeba mieć tupet, żeby tak się bawić za podatnika pieniądze. Przecież to kpina !!! To jest normalne śmianie się ludziom w twarz. Wstydu za grosz

 » kolej (rudy | 14-07-2021, 12:15:12)

Praktycznie w całym kraju rewitalizuje i odbudowuje nieczynne od lat linie kolejowe, które "światłe i proeuropejskie" rządy PO, PSL i SLD pozamykały i skazały mieszkańców na brak dojazdu do pracy i szkoły. Ścieszki rowerowe, to niech to totalnie niekompetentne tusko- i nowakoPOdobne towarzystwo niech buduje sobie gdzie indziej. Dziwię się wójtowi Ciesielczykowi, że w takim towarzystwie publicznie sie pokazuje, przy takich co chcieli "J..ć PiS" strach stanąć (tyłem). Ci z bożej łaski samorządowcy powinni lepiej podpisać apel o odbudowę tej linii kolejowej i linii do Orchowa. Od wielu lat gnębi mnie myśl, że nienawidzący wszystkiego co polskie, zaborca wybudował linie kolejowe, które w wolnej Polsce polikwidowano i niejednokrotnie obrócono o perzynę dzięki Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, Platformie Obywatelskiej (i jej wcześniejszych wcieleniach: UD i KLD) i Sojuszowi Lewicy Demokratycznej. Zaborca ten wybudował też w Strzelnie szpital, który PO z Mikołajczakiem i Chudzińskim na czele zlikwidowało. Wychodzi na to, że zaborca pruski był lepszy dla naszego społeczeństwa. Wstyd!!!

 » grajdołek (konfident | 14-07-2021, 11:59:21)

Huuuuuraaaa,huuuuurrra----co za "działanie",a było "święcenie"????Może tylko tak ulubione przez (bez)radnych selfie?????Co za"SUKCES". Śmiać,czy płakać nad tym "kabaretem"???Pączki rozdawali może??

 » marzenia (ja | 14-07-2021, 11:01:20)

intencjami brukuje się piekło

 » Pod publiczke( ?) biednego ludu , który to kupi ( ?) - że niby się starają i wspołpracują. (Kabaret medialny | 14-07-2021, 10:30:14)

Takie sprawy i pieniadze załatwia się zakulisowo i przecina wstegę po kilku miesiącach, Oni robią szoł bez projektów końcowych, załatwionej inwestycji w urzędach wyższych i ślęczenia nad papierami. Pewnie łatwiej zrobić szoł i kilka zdjęć no i wakacje znów będą wakacje napewno mam racje - dalszy ciąg słobKabaret s OTTo.

 » Arcymistrz Bareja (abc | 14-07-2021, 10:03:31)

40 lat i nic się nie zmieniło. Nie będzie kabaretu, będzie chór.

 » :) (Olo | 14-07-2021, 01:24:55)

Już to widzę! Burmistrz przez tyle lat nie potrafił zerwać kilka metrów torów przechodzących przez 900 Lecia i zaasfaltować kawałka jezdni - tylko trzeba jeździć po tych wybojach. Nawiasem mówiąc niezła wizytówka Mogilna i osiągnięć burmistrza - powinni w telewizji pokazać.

 » Nie mają czego świętować (Xyz | 13-07-2021, 23:00:50)

Nie mają co robic to święta wymyślają... Przesepleniłaby stary artykuł z archiwum strzelna też by podpisali.

 » hahaha (gitarzysta z zespołem | 13-07-2021, 21:37:24)

wy jo, się nadajecie, do świętowania i otwierania. Normalnie dzień pieszego pasażera jak w Misiu.

 » rewelacja (abc | 13-07-2021, 21:20:13)

Głupi naród wszystko kupi?Tak myślą urzędnicy i posłowie.Będą sie czuć potrzebni i jacy mądrzy.Jak to bedzie się odbywać tzn ''podróż'' rowerem czy pieszo do Kruszwicy?po torach czy podkładach?kto bedzie im ustępował pierwszenstwa przy krzyżowce z drogami?A .najważniejsze.kto za ten pomysł zapłaci?????

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Parking tylko dla klientów (2)
 » Pożar w piwnicy (3)
 » Bitwa na kolory (4)
 » Samochód w jeziorze (9)
 » Więcej bezpiecznych przejść (9)
 » Nowy ambulans w Mogilnie (10)
 » Koncert formacji PRO8L3M (7)
 » Czujnik jakości powietrza (10)
 » Pijany jechał obwodnicą Mogilna (9)
 » Opaska zapewni bezpieczeństwo (4)
 » Odnowiony rynek w Gębicach (10)
 » Dachowanie w Olszy (3)
 » Zwłoki 49-latka w parku (13)
 » Kino plenerowe w Gębicach (3)
 » Wakacyjny rejs Rusałką (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ