Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Przez awarię bez gazu

2021-06-08 23:58
 

AKTUALIZACJA! Części mieszkańcom bloku przy ulicy Dworcowej w Mogilnie odcięto dopływ gazu. Powodem tego była stwierdzona nieszczelność, a usterka miała być usuwana 7 czerwca.

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy jednej z klatek bloku przy ulicy Dworcowej 3A w Mogilnie. Z przekazywanych informacji wynikało, że od 2 czerwca mają odcięty dopływ gazu. Sytuacja ta sprawiła, że osoby te nie mogły korzystać z kuchenek gazowych i ciepłej wody, która jest podgrzewana urządzeniami zasilanymi gazem. Problem ten sami mieszkańcy zgłaszali pod numerem alarmowym Spółdzielni Mieszkaniowej w Mogilnie, jednak odbierający telefon miał poinformować ich, że swój dyżur rozpoczyna od dnia następnego, ponadto, jeżeli "gazownia wyłączyła gaz, to musi z powrotem włączyć".

Pytania dotyczące m.in. powodu tej sytuacji i terminu wyeliminowania ewentualnej awarii skierowaliśmy do Spółdzielni Mieszkaniowej w Mogilnie i Polskiej Spółki Gazownictwa. Spółdzielnia Mieszkaniowa do dnia ukazania się artykułu nie udzieliła odpowiedzi. Z kolei rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa przesłał obszerne wyjaśnia, które prezentujemy poniżej.

- Polska Spółka Gazownictwa dokłada wszelkich starań, by zdrowie i życie odbiorców ekologicznego paliwa, jakim jest gaz było bezpieczne. Powodem wyłączenia pionu gazowego w bloku w Mogilnie ul. Dworcowa 3a była nieszczelna instalacja gazowa wewnątrz tego budynku. Pogotowie Gazowe zamknęło dopływ gazu do ww. bloku 2 czerwca br. ok. godziny 19:30 po zgłoszeniu przez jednego z mieszkańców wyczuwalnego zapachu gazu. W przypadku stwierdzenia nieszczelności na należącej do właściciela nieruchomości wewnętrznej instalacji budynku pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa muszą niezwłocznie zabezpieczyć miejsce zdarzenia poprzez odcięcie dopływ gazu do takiej instalacji. Właścicielem budynku jest Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mogilnie - jest ona zobowiązana do podjęcia czynności niezbędnych do naprawy wewnętrznej instalacji gazowej. Z naszych informacji wynika, że w dniu dzisiejszym tj. 7 czerwca właściciel ma przystąpić do naprawy. Uruchomienie instalacji gazowej nastąpi po wcześniejszym zgłoszeniu PSG gotowości instalacji do uruchomienia i przedstawieniu dokumentów tj. protokołu próby szczelności oraz protokołów kominiarskich. Przedstawiciel Placówki PSG w Żninie jest w kontakcie z Kierownikiem Spółdzielni Mieszkaniowej - poinformował Radosław Jankiewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa. (AS)

AKTUALIZACJA!

09.06.2021r.

- Wznowienie dostawy gazu do mieszkań w klatce III budynku przy ul. Dworcowej 3A nastąpiło w środę 09.06.2021 r. od godz. 8:30 do godz. 12:00. Na tą datę została uzgodniona z Zakładem Gazowniczym próba ciśnieniowa. Jednocześnie nadmieniam, że pracownicy Spółdzielni zostali powiadomieni o zamknięciu dopływu gazu w ubiegłą środę już po godzinach pracy. Po przybyciu na miejsce nie zastali już Pogotowia Gazowego. W piątek 04.06.2021 r. Kierownik Działu Technicznego pomimo, że był to dzień wolny od pracy (za Święto Pracy 1-go Maja) wyszukał i zlecił przedsiębiorstwu zewnętrznemu kompleksowy remont instalacji gazowej w w/w klatce schodowej oraz dokonanie sprawdzenia jej szczelności. Pracownicy Spółdzielni dokonali również sprawdzenia zabezpieczeń. Rozpoczęcie robót ustalono na poniedziałek 07.06.2021 r. W związku z tym, że w budynku nie było gazu nie można użyć standardowych urządzeń do sprawdzania gazu oraz zlokalizować ewentualnego miejsca przecieku. Sprawdzenie szczelności instalacji w takim przypadku odbywa się poprzez pompowanie powietrza w instalację w pionie i sprawdzenie profesjonalnym manometrem czy instalacja utrzymuje ciśnienie. Niezbędny jest też w takim przypadku kompleksowy remont wszystkich elementów instalacji. Po rozpoczęciu prac określono ich zakres co pozwoliło dopiero na ustalenie terminu zakończenia remontu. Po tych ustaleniach możliwe było uzgodnienie daty przybycia pracowników Zakładu Gazowniczego w celu wznowienia dostawy gazu. Jednocześnie po dokonaniu w/w ustaleń możliwe było w dniu 07.06.2021 r. poinformowanie Mieszkańców o terminie wznowienia dostawy gazu. Termin ten też musi uwzględniać to, że przy wznowieniu dostawy gazu Mieszkańcy powinni udostępnić swoje mieszkania w celu sprawdzenia poprawności funkcjonowania instalacji. Remont wykonywany na zlecenie Spółdzielni został zakończony 08.06.2021 r. (wtorek) około południa. Spółdzielnia co roku dokonuje przeglądu instalacji gazowych w każdym budynku. Pracownicy Spółdzielni posiadają również stosowne przeszkolenia oraz uprawnienia do przeglądu instalacji gazowych. Na wyposażeniu Spółdzielni są również profesjonalne urządzenia do wykrywania nieszczelności instalacji gazowych. Z tego też miejsca prosimy o udostępnianie lokali w dniach przeprowadzania przeglądów lub o uzgodnienie z administracją Spółdzielni innego terminu co pozwoli na całościowy przegląd instalacji budynku - informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mogilnie.

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [8]» dodaj komentarz   

 » do spół,lokatorzy (sm | 11-06-2021, 21:56:43)

swięte słowa ale do czynu zachęcam. zobacznie jakmy się rządzimy stycznia 5 to wam oko dęba stanie. jesteście wy teraz 3 swiatem. ha ha

 » GAZ (MISZKANIEC | 10-06-2021, 10:48:52)

Panie kierowniku od spraw technicznych w Spółdzielni Mieszkaniowej wstyd,może nabrałby Pan trochę pokory wobec zaistniałej sytuacji w naszym bloku. Nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawę że nas mieszkańców z klatki trzeciej mogłoby już nie być na tym świecie.Natomiast jeśli chodzi o ponowne podłączenie gazu to nie wykazał Pan w tym względzie szybkich i stosownych działań abyśmy my lokatorzy wrócili do normalnego życia,a o empatii wobec nas to już nie wspomnę bo to słowo zapewne jest Panu obce.

 » Spółdzielnia (Lokatorzy | 09-06-2021, 23:11:39)

Do wymiany prezes oraz panowie z działu technicznego zgłaszane awarie nie są naprawiane .. drzewa krzewy trawy nie przycinane gdyby ci panowie na akord pracowali to może by do pracy się wzięli stanowczo za dużo osób w tych biurach siedzi....a pensje z naszych pieniędzy biorą może czas zrezygnować i wspólnoty mieszkaniowe założyć..

 » AWARIA GAZU (Mieszkaniec klatki lll | 09-06-2021, 19:20:08)

Panie kierowniku od spraw technicznych w Spółdzielni Mieszkaniowej wstyd,może nabrałby Pan trochę pokory wobec zaistniałej sytuacji w naszym bloku.Nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawę z tego,że nas lokatorów z klatki trzeciej mogłoby już nie być na tym świecie. Natomiast jeśli chodzi o ponowne podłaczenie gazu to ni wykazał Pan w tym względzie szybkich i stosownych działań abyśmy my lokatorzy wrócili do normalnego życia a o empatii wobec nas to już nie wspomnę bo to słowo jest zapewne Panu obce.

 » Awaria (Członek | 09-06-2021, 14:52:28)

Najwyższy czas na wymianę prezesa i uległego zarządu. Niech prezes wybiera polityka czy gospodarowanie spółdzielnią.

 » Spółdzielnia mieszkaniowa w Mogilnie (Ciepła woda bez piecyka | 09-06-2021, 12:07:47)

Może najwyższy czas na ciepłą wodę bez piecyków gazowych.

 » Przez awarię bez gazu (Bez gazu tyle dni | 09-06-2021, 09:37:48)

Przez awarię bez gazu tyle dni! Przyszli, zamknęli i tyle roboty bo długi weekend i nikt nic robić nie będzie a prace dopiero trwają a tyle dni już minęło!

 » Niwszczelbe zawory (Joanna | 09-06-2021, 07:45:40)

Spółdzielnia doskonale wie o nieszczelności zaworówdo gazu, zgłaszane to już było od iks lat i tylko pobieżnie reperowali. Jednak teraz to już wiedzieli od 02 czerwca i nic nie robili. Jeszcze śmielumieć pretensje, że zostało to zgłoszone do gazowni a nie do nich. W piątek pracownicy sprawdzali gdzie zostały pozamykane zawory, a w poniedziałek kierownik ds. TECHNICZNYCH stwierdził, że on o awarii wie od soboty wieczora i żadnych pracowników na klatce nie było, to my rozmawialiśmy zgłaszając awarię, informując pracowników że wszędzie zamknięto zawory z duchami? Wstyd panie kierowniku tak kłamać!!! Tak reprezentujecie nas lokatorów?! To wy powinniście nam pomagać! A zwłaszcza w takich sytuacjach! No ale cóż jacy pracownicy, taka firma!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Parking tylko dla klientów (0)
 » Pożar w piwnicy (3)
 » Bitwa na kolory (4)
 » Samochód w jeziorze (9)
 » Więcej bezpiecznych przejść (9)
 » Nowy ambulans w Mogilnie (10)
 » Koncert formacji PRO8L3M (7)
 » Czujnik jakości powietrza (10)
 » Pijany jechał obwodnicą Mogilna (9)
 » Opaska zapewni bezpieczeństwo (4)
 » Odnowiony rynek w Gębicach (9)
 » Dachowanie w Olszy (3)
 » Zwłoki 49-latka w parku (13)
 » Kino plenerowe w Gębicach (3)
 » Wakacyjny rejs Rusałką (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ