Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Rolnictwo

Mała retencja w powiecie

2021-04-06 13:09
 

Starostwo Powiatowe w Mogilnie w ramach realizacji projektu pt. "Mała Retencja w Powiecie Mogileńskim" zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konferencjach on-line, podczas których zostanie omówiony problem suszy.

Ponadto w trakcie wydarzeń przybliżona zostanie tematyka małej retencji oraz przedstawione zostaną działania, jakie może podjąć każdy mieszkaniec powiatu mogileńskiego w celu zatrzymania wód opadowych na terenie własnej nieruchomości oraz sposoby ich dalszego wykorzystania.

W ramach realizacji projektu na terenie każdej z gmin wchodzących w skład powiatu w najbliższych tygodniach powstaną łąki kwietne.

Harmonogram konferencji:
- Gmina Jeziora Wielkie - 12 kwietnia, godz. 12:00
- Gmina Strzelno - 13 kwietnia, godz. 12:00
- Gmina Dąbrowa - 15 kwietnia, godz.12:00
- Gmina Mogilno - 16 kwietnia, godz. 12:00

Wszystkie konferencje odbędą się w formie zdalnej poprzez platformę Google Meet. Link do spotkania zostanie udostępniony w dniu wydarzenia na stronie www.powiat.mogilno.pl.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a partnerem konkursu jest Fundacja "Za górami, za lasami". (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » Strzelno - rowy , a nie retencja (Rolnik | 15-04-2021, 20:05:33)

Jak te księgowa w spółce siedzi i się nudzi to niech weżmie łopate i spuszcza te wodę z rowów , bo kto ma na nią robić .Bo ona już wszystkie rozumy pojadła od siedzenia !

 » .. (Mieeetek | 12-04-2021, 15:20:30)

Na Starczewie jeszcze nie jest tak źle. Najgorzej jest chyba na łąkach za oczyszczalnią w strone Starczewa i drogi do Kruszwicy. Tam kilkanaście (a moze kilkadziesiąt) hektarów ląk i trochę pół przez większą część roku jest pod wodą.. Tam chyba musialby byc wykopany zbiornik na tą wodę bo te smieszne rowki nie maja gdzie jej odprowadzać. Ponoc pojawialy sie tam tez bobry ale skąd by sie wziely to nie wiem..

 » Program - Urzędniczy (A B C | 11-04-2021, 14:29:23)

Jak czytam te opowiadanie o nawodnianiu i kwitnących łąkach , a kwitnące łąki to nieużytki . O Fundacji - za górami i lasami ,której nie widać ,to jest bajka dla dzieci . Tak wyglądają konferencje urzędników ,- czas na zwłokę . Urzędnicy sami nie zrozumieją , działają w utrzymaniu stanowiska swojej pracy - szkoda na was pieniędzy ! Rolnicy widzą czy ktoś zajmuje się Gminną Spółką Wodną w Starczewie i w Strzelnie - Klasztornym ,jak nie mogą wjechać na pola i łąki, bo wylewiska bardzo duże. Księgowa nie chce zatrudniać pracowników do konserwacji , a sama siedzi i pensje sobie bierze ,i z rolników ściąga składki , a zalewiska ją nie interesują .Tak wygląda Zarząd nie odpowiedzialny! Niech się Burmistrz tym zainteresuje bo kanał od Strzelna przez Starczewo już drugi rok nie wykonserwowany , a niektóre boczne to więcej jak 10 lat . Brak odpowiedzialności Urzędów nadzorujących .A kto ma rolnikom pokryć straty ???

 » Te,wodnik szuwarek. Spływaj w trzciny. (Joker | 09-04-2021, 22:32:22)

Betonoza jest tańsza w utrzymaniu. Pislam mózg Ci wypalił chyba do reszty.

 » Do Wielkopolanina. (Jaśko | 09-04-2021, 15:17:53)

Bardzo trafne przedstawienie sprawy. Naprawdę tak było kiedyś , 3 młyny i stawy rybne.

 » ... (Mieeetek | 08-04-2021, 10:20:09)

Taniej jest zmienić prawo i je egzekwować niż wydawać miliony na jakieś małe retencje... Ale zmiana prawa nie daje korzyści.. Nie potrzeba urzędasów, dyrektorów, księgowych... I tylko o to w tym wszystkim chodzi.. Każdego roku osusza się tysiące hektarów łąk i mokradeł... Tym można zająć się niemal za darmo... Krytykuje bo mam do tego prawo.. proste

 » co macie? (abc | 07-04-2021, 19:29:23)

Do Mieeetka?Nie widzicie ilu pcha sie na stanowiska żeby ""ślizgać"" sie przez całe życie za cudze pieniądze.Jeśli na to się decydują to muszą sie liczyć z krytyką.A Mieeetek ma do tego prawo i nie musi żadnego polityka wyręczać.

 » Retencja w Goryszewie (Wielkopolanin | 07-04-2021, 13:58:14)

Swego czasu, ze 25 lat temu myślano całkiem poważnie o mini zbiorniku retencyjnym „w Dolinie Panny”. Chciano w ten sposób zahamować ucieczkę wody do rz. Kwiecieszewicy (Noteci) w Kwieciszewie. Jednak w owym czasie Polska nie należała do Unii Europejskiej i nie mogła korzystać z grantów na ten cel. Przed II wojną światową w dzisiejszej wsi Goryszewo istniały trzy młyny!!! Podgaj - Kawka - Goryszewo. Wszystkie doskonale spełniały swoją rolę zatrzymując, spiętrzające wodę rz. Panny. Na Kawce zaś istniały dodatkowo stawy hodowlane, w których hodowano znakomite gatunki ryb.... Do dziś są widoczne ślady tych stawów.

 » retencja (wodnik szuwarek | 07-04-2021, 12:54:03)

A jak wygląda retencja według Chudzińskiego? Można to zobaczyć na przykładzie parku "Lotnika" koło wieży ciśnień - totalna betonoza! Ale jak ktoś jest z PO, to przecież nic dobrego nie wymyśli. Może brał przykład ze swojego kolegi Bruskiego, który totalnie zabetonował bydgoski rynek i okolice.

 » Do mietka (Alicja M | 07-04-2021, 08:32:16)

Człowieku dla Ciebie wszystko jest źle. Rusz swoje cztery litery i zacznij działać.

 » Mała retencja (Adam | 07-04-2021, 08:29:15)

Byłem na spotkaniach organizowanych przez starostę na temat małej retencji, jeżeli program wypali chylę czapkę z głowy. Wody w całym powiecie brakuje zwłaszcza w gminie Strzelno i tylko mądra polityka może nam pomóc. A swoją drogą te łąki kwietne to bardzo ciekawy pomysł może warto pomyśleć o pszczołach.

 » Mieeeeeetek (Juzek | 06-04-2021, 22:07:50)

Cześć meeeeeetek a ty znowu swoje dyrdymały głosiszi populizm.ile ci za to płacą??

 » ... (Mieeetek | 06-04-2021, 16:43:18)

Mydlenie oczu..tworzy się programy malej retencji jako zasłonę dymną.. Mozna wtedy pokazac, ze "coś robimy".. Jak sie ma do tego karczowanie, osuszanie terenu, melioracja i osuszanie łąk.. Kilka lat temu zmeliorowano kilka hektarów trzcin we wsi Starczewo k. Strzelna.. Nikt z tym nic nie zrobił mimo sezonu legowego.. Prawo jest takie, ze do celow rolniczych mozna wyciac i rozwalic wszystko.. Na dzien dzisiejszy nie sa w stanie na to pole wjechac bo sie zakopia po osie.. Prosze zobaczyc co rolnik zrobil pod wsią Bronislaw, nad jeziorem (przy trasie z Bronislawia do Rzadkwina i Strzelec)na powierzchni ok hektara wycieto trzcine i kilkanascie starych drzew, kilkadziesiąt mlodszych i setki krzewów. Zepchnieto to wszystko na stosy uniemozliwiajace dostęp do jeziora ale i stwarzajace zagrozenie pozarowe..

 » Godziny pracy (Jan | 06-04-2021, 14:24:43)

Temat bardzo ciekawy - jednak godzina 12 nie jest przystępna dla pracujących ludzi. Może dla ludzi z ratusza pasuje taka godzina. Kto dla kogo tutaj jest panie Starosto?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wieża doczeka się remontu? (17)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (12)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
 » Narodowy Program Szczepień (0)
 » RZADKWIN: Zrzut ścieków do jeziora (23)
 » Nietypowe znalezisko w Chabsku (16)
 » Nielegalny hazard w Strzelnie (9)
 » MOGILNO: Akcja na jeziorze (10)
 » Wygraj flagę i gadżety (5)
 » STRZELNO: Wtargnął pod samochód (19)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ