Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Oferty przekraczają budżet

2021-03-31 22:16
 

Po raz trzeci oferty złożone w dwóch przetargach dotyczących remontu szkoły w Strzelnie i zagospodarowania terenu przy szkole w Markowicach są o wiele wyższe niż zakładała gmina.

Gmina Strzelno w marcu po raz trzeci ogłosiła dwa przetargi. Jeden dotyczył remontu budynku Szkoły Podstawowej im. A.A Michelsona w Strzelnie. Swoje oferty złożyły trzy firmy. Jedną z nich był Zakład Budowlany GRINBUD z Gniezna, który zaproponował cenę 4 996 305,07 zł. Za cenę 5 397 300 zł to zadanie chce wykonać spółka KWK Construction Deweloper z Bydgoszczy. Trzecią propozycję złożyła spółka Constructo z Lubicza i opiewa ona na kwotę 6 589 700 zł. Jednak gmina na ten remont może wydać 4 355 477,27 złotych, tym samym najniższa oferta jest za wysoka o ponad 640 tysięcy złotych.

Drugi przetarg dotyczył zagospodarowanie terenu wokół Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach wraz z budową zadaszenia nad boiskiem sportowym i infrastrukturą towarzyszącą. Tu gmina zamierza wydać 1 482 576,63 złotych. Najniższa oferta spółki Sport Halls z Wrocławia opiewa na kwotę 2 338 000 złotych, kolejna spółka Matejko Development z Czapury wyceniła prace na kwotę 2 460 000 złotych. Ofertę złożyła także spółka Gardenia Sport z Warszawy i wynosi ona 2 595 323,96 złotych. Najwyższą stawkę za to zadanie zaproponowała spółka Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna i wynosi ona 2 670 189,78 złotych. Tu także brakuje do najniższej oferty ponad 855 tysięcy złotych.

Włodarz gminy musi teraz zdecydować, czy po raz trzeci unieważnić przetargi, czy może dołożyć z budżetu i realizować te inwestycje. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [13]» dodaj komentarz   

 » Przetargi (Mieszkaniec | 14-04-2021, 13:23:48)

Czy nie dziwi mieszkańców fakt w tym całym zamieszaniu, że nikt nie pyta o zamkniętych trzech szkołach w gminie nie wspominając o służbie zdrowia i zamkniętym szpitalu. Jeżeli burmistrz Strzelna od ponad dwóch lat zapewnia że po sklepie elektrycznym zrobi pomieszczenie dla Klubu Seniora to jak długo będzie trwać adaptacja wyżej wymienionych budynków. O brak pomysłów Pana Burmistrza nie posądzam. Burmistrz bardzo płomiennie mówi w swojej telewizji o planach tylko czy czasu starczy.

 » Ale zleceniodawca (Leśnik | 11-04-2021, 10:35:05)

Skąd taka widokówka i pomysł ,żeby świerki w Strzelnie na rynku ściąć w połowie ,-zamiast podciąć i ukształtować , to zostały zeszpecone . Brak pomysłu włodarza ! " MARNOTRASTWO "?

 » Ściema (Hejka | 05-04-2021, 16:52:58)

UPS ! Czujesz klimat ? Gadać krowie na rowie można nawet kiedy nie kuma ale inteligentne zwierzę jest i nauczy się ! a Demokracja prze na przód i z ludzi robi krowy bez rozumne ! Kumasz, ?

 » capcarapca (mike | 05-04-2021, 13:26:44)

Ten gość wyprzedaje majątek gminny a śmieszni radni mu klaskają

 » burmistrz (miszkaniec | 03-04-2021, 20:34:40)

Pomijając waszą dyskusje, Moje zdanie to takie, że Pan burmistrz powinien znależć po prostu sponsorów w końcu ponoć największy przedsiębiorca w gminie to jego dobry kolega. Zna również innych bogatych ludzi więc niech dadzą coś od siebie a nie tylko biją kase na gminie jakby im mało było. Żłobek to dobry pomysł tylko ciekawe gdzie praca dla młodych mam bo chyba nie w chłodni hehehehe tam jest ciężko. Powinien tu powstać jakiś porządny zakład prywatny a nie dofinansowywany z państwa a z tym jest problem bo trza zysk wypracować a nie pieniądze dostawać za pomysł.Pozdrawiam.

 » do REHOT (UPS | 03-04-2021, 09:48:24)

Gdybyś miał dobrą pamięć i inicjatywę sam byś coś zorganizował jeszcze za czasów tamtego burmistrza, ale tym swoim wpisem, to zrobiłeś "REHOT" sam sobie na całe Strzelno. Pamiętaj jedno, że inwestycje i pomysły na nie realizuje się latami. "Papierologia" zajmuje najwięcej czasu, a Ty jako obserwator dostrzegasz dopiero koniec dzieła.

 » Do UPS i do covid (REHOT | 01-04-2021, 19:25:58)

A ja pamiętam jak burmistrz był radnym i miał" Ecco Homo" ale o stowarzyszeniu i jego działalności nie wiele było słychać! Z chwilą gdy został burmistrzem otworzyły się " kiesy"! Ale co tu zazdrościć! Do "Covid" . Masz rację co do wzrostu kosztów urzędowych, ale jak tu nie dołożyć gdy już prawie wszystkich po poprzedniku w różny sposób udało się pozbyć! I jeszcze jedno co zauważyłem w Strzelnie to wycinka drzew w różnych miejscach miasta, nawet ostatnio na rynku ! A pamiętam gdy obecny burmistrz gdy był radnym to z poprzednikiem toczył boje o prawie każde drzewo! Dziś brakuje takiego obrońcy wśród radnych! Wesołych Świąt!!!

 » Ludzie to są naiwni ?- a może nie-w okolicach pewnej hipoterapii ładnie wysypana i zrobina droga dla grzybiarzy oczywiście. (Naiwni ? | 01-04-2021, 19:17:09)

Grzybiarze mogą nawet wiosną na grzybki jechać - ponieważ droga w okolicach pewnej hipoterapii została zrobiona, wysypana i jest super. Mam nadzieje, że grzybiarze i mieszkańcy powiatu mogil. doceniają wysiłki pewnej osoby ważnej, a nawet bardzo ważnej i nie będą marudzić, że jest wiele miejsc gdzie mieszka tylu ludzi i jest błoto po deszczu itd. Doceńmy i na grzyby i nie czepiajmy się ,że droga, gdzie praktycznie nikt nie mieszka została zrobiona .

 » Kici kici (We | 01-04-2021, 17:42:27)

Żłobek gminny nie jest, warto się zorientować w rewelacjach przed wylewaniem swoich frustracji w internecie. Ale zawsze zamiast działania można pisać bzdury w internecie bo żal tyłek ściska

 » Przetarg (Covid | 01-04-2021, 14:31:45)

Dołożyć z czego chyba, że zmniejszy koszty funkcjonowania urzędu tam wzrosło o 1,5 mln wtedy starczyłoby.

 » do kicia (UPS | 01-04-2021, 09:35:59)

Zorganizował żłobek ten kto umiał to zrobić. Przecież to mogło być Twoje i nazywać się "Kicia". Ale poza prymitywnymi wpisami trzeba umieć trochę więcej. Żłobka w Strzelnie nie było i można było wpaść na ten pomysł i go realizować. Dla mnie to wszystko jedno kto to prowadzi, ważne, że jest.

 » strzelno (kicia | 31-03-2021, 22:59:58)

A może powierzyć te remonty ecce homo, podobnie jak prowadzenie żłobka gminnego i jeszcze parę innych tematów. Oczywiście wszystko pro publico bono .

 » Przetargi (Alf | 31-03-2021, 22:24:44)

Do swojej faworyzowanej szkoły w Markowicach zapewne dołoży. A Michelson to może o tym zapomnieć. Pozdrowienia ze Stodół

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wieża doczeka się remontu? (17)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (12)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
 » Narodowy Program Szczepień (0)
 » RZADKWIN: Zrzut ścieków do jeziora (23)
 » Nietypowe znalezisko w Chabsku (16)
 » Nielegalny hazard w Strzelnie (9)
 » MOGILNO: Akcja na jeziorze (10)
 » Wygraj flagę i gadżety (5)
 » STRZELNO: Wtargnął pod samochód (19)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ