Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - KPP Mogilno

Nielegalnie łowili ryby

2021-03-31 14:35
 

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzelnie prowadzą postępowanie dotyczące nielegalnego połowu ryb na Jeziorze Pakoskim. Sprawa dotyczy 24-latka i 37-latka, którzy zostali ujęci na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej. Mężczyznom grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, 27 marca funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej patrolowali Jezioro Pakoskie w rejonie miejscowości Rzadkwin. Około godziny 21:00 zauważyli dwóch kłusowników, którzy za pomocą sieci typu wonton odławiali nielegalnie ryby na szkodę gospodarstwa rybackiego. Strażnicy ujęli mężczyzn na gorącym uczynku i powiadomili miejscowy komisariat policji. Sprawcami okazali się 24-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego i 37-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Policjanci na miejscu zabezpieczyli 14 sztuk sieci oraz 180 kg ryb różnych gatunków, w większości sandaczy.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Teraz odpowiedzą za kłusownictwo. Zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym za poławianie ryb nie będąc do tego uprawnionym grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd z pewnością zdecyduje o przepadku rzeczy, które służyły do popełnienia przestępstwa. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [13]» dodaj komentarz   

 » ale temat (MAG | 02-04-2021, 19:01:06)

Brak wiarygodnych informacji na tym portalu powielone tylko to co jakiś pismak na stronie policji mogileńskiej napisał Ludzie podchwycili i jarają cię ,że tyle sandaczy nałowili bzdura same leszcze, drobnica, chwast, ale trzeba pewnie podkręcić temat aby sąd wyższą nawiązkę dla gospodarstwa chłopakom dowalił, 180 kilo sandacza razy 5 do 20 krotności wartości nawiązki to niezła dobra kasa. No ale sukces odtrąbiony jest. Ciekawe jak weźnieta się za rybaków co w okresie ochronnym sandacze i szczupaki kroją i sprzedają chociaż święta tradycyjnie takie nie rybne w porównaniu do gwiaztkowych.

 » Kłusownik (Wędkarz | 01-04-2021, 20:12:10)

Czytając tak smutne informacje, aż traci się chęć na porządne i uczciwe wędkowanie. Ci ludzie zabijają całą przyjemność, jaką niesie to hobby. Nieee po to MY wędkarze obmyślamy plany działania, inwestujemy ciężko zarobione pieniądze w sprzęt, aby móc czerpać niejednokrotnie ogromną radość z walki o zdobycz,jak można zejść do poziomu tychże Panów, pójść na łatwiznę, rozłożyć siatki na jeziorze,okraść Gospodarstwo i też mieć zdobycz. Ale czy takie działanie ma jakikolwiek sens ? Czy tacy ludzie nie powinni mieć dożywotniego zakazu wędkowania?

 » podatny (wirus | 01-04-2021, 18:50:14)

No i sobie "dorobili" przed Świętami.Tak trzymać,do roboty niech się biorą,w gospodarstwie rybackim.Kiedy w okolicach Mogilna podobne,kontrole,bo widuje się "łowiących",może i w podobny sposób.Dodatkowo,może opowiedzą,kto od Nich skupował ryby,sandacze może sklepy???Które?Bez podatku??

 » Do k a (Dr.Mercedes | 01-04-2021, 17:26:00)

Jak możesz bronic kradzież. Ciekawe cz.o bys powiedzial gdyby to twoj staw obrobili co ,pistawił bys im jeszcze flaszke wódy ty patolu.

 » drogi (czyste | 01-04-2021, 07:48:15)

Żeby tak od razu do aresztu za rybkę.. oj"Słuszną linię ma nasza władza"

 » Brawo (XD | 01-04-2021, 07:16:04)

Nic tylko chwalić PSR, ludzie się głupio tłumaczą że ktoś nie zna sytuacji rodziny, nie mówimy tu o nielegalnym odłowie kilograma rybki bo nie ma co do gara włożyć tylko 180 kg sandacza, jednej z droższych ryb, w ciągu roku z takich połowów robi się majątek, to zwykły biznes, więc bronienie kogokolwiek w ten sposób jest nie na miejscu, tępić takie osoby, miejmy nadzieję, że trafią na te 2 lata za kraty i wielkie brawa dla PSR jeszcze raz, oby więcej takich akcji.

 » Fajnie (Stiven | 01-04-2021, 03:30:40)

Super mają trudną sytuację więc idą kraść,do roboty niech się zabiorą A nie za złodziejstwo,mam nadzieję że tych co ich bronią też kiedyś ktoś przyjdzie i okradnie,wtedy powiecie nic takiego byli im ciężko.poucinac kusolom ręce to wtedy dostaną rentę i będą mieli za co żyć

 » WalterWhite (S.K | 31-03-2021, 23:55:44)

Znasz ich ze nazwales ich kryminasitami bardzo groznymi .Nie znasz tych osob to im nie ublizaj bo zapewne oni jak ich rodziny czyraja te wszystkie durne komentarze .Ciekawe czy tez bylbys taki wyrywny do oskarzen i wyzwisk jakby to były osoby z twojego otoczenia lub rodziny .Niech kazdy patrzy na siebie na swoje pistepiwanie bo kazdy ma cos za uszami nikt swiety nie jest. A portal cmg24 powinien pod kazdym artykułem uniemozliwic komentowania

 » Dr.Mercedes (K.A | 31-03-2021, 23:08:23)

Moze Ciebie tak do siatek i do wody abys robil za karme .Nie wiesz dlaczego tak robili nie znasz tych osob nie wiesz jaka maja sytuacje rodzinna wiec nie osadzaj.Pamietaj karma wraca.I zycze ci abys kiedys byl na ich miejscu .Nie jestem za klusownictwem lesnym i wodnym ale kazdy ratuje sie jak tylko może.

 » Fajnie (Stiven | 31-03-2021, 20:37:14)

Rzadkwin,przecież tam co druga rodzina to zajmuje się nielegalnym połowem A gospodarstwa na końcu wsi słyną z tego bo z gospodarstwa trudno im wyżyć.brawo tępić takich

 » Brawo policja (Walter White | 31-03-2021, 20:15:25)

Brawo dzielni policjanci że złapaliście tych bardzo niebezpiecznych kryminalistów.Ludzie będa teraz czuć się o wiele bezpieczniej

 » Wpier...ol (Dr.Mercedes | 31-03-2021, 19:19:37)

Zawinąć ich w te siaty i do wody niech robia za karme. Ładujwmy tysiace zlotych w zarybianie a takie h...e kłusują i sie śmieja bo wyrok bedzie znikomy i w zawiasach.

 » ? (Mieeetek | 31-03-2021, 15:16:09)

Do aresztu za pare kilo ryb?? A co, namawialiby ryby do skladania falszywych zeznan? Za klusownictwo z bronią ok, ale z siecią? Szkoda naszych podatków zeby ich w areszcie trzymać. Nadużywa sie tego srodka zapobiegawczego nawet w takiej sprawie, ktora jest jasna. Nie ma obawy matactwa, ucieczki za granice i nie chodzi o mienie znacznej wartosci, a przestępstwo to nie jest zagrożone wysoką karą no i ma nikłą szkodliwość. Gdzie sądy 24godzinne? Powinna sie odbyc ekspresowa rozprawa, klepnąć im po pol roku w zawieszeniu i po 10 tysiecy nawiązki i idzcie chlopy z Bogiem..

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wieża doczeka się remontu? (17)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (12)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
 » Narodowy Program Szczepień (0)
 » RZADKWIN: Zrzut ścieków do jeziora (23)
 » Nietypowe znalezisko w Chabsku (16)
 » Nielegalny hazard w Strzelnie (9)
 » MOGILNO: Akcja na jeziorze (10)
 » Wygraj flagę i gadżety (5)
 » STRZELNO: Wtargnął pod samochód (19)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ