Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Kultura

Mogileńskie Centrum Kultury

2021-03-30 23:28
 

Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku oraz Mogileński Domu Kultury w Mogilnie mają tworzyć jedną instytucję kultury o nazwie Mogileńskie Centrum Kultury.

Podczas ostatniej sesji radni Rady Miejskiej w Mogilnie podjęli uchwałę w sprawie zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury: Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku oraz Mogileńskiego Domu Kultury w Mogilnie w jedną instytucję kultury o nazwie Mogileńskie Centrum Kultury.

Wspomniane połączenie obu instytucji ma na celu przyczynienie się do efektywnego wykonywania zadań gminy w zakresie zaspokojenia potrzeb wspólnoty w temacie kultury, dziedzictwa narodowego i muzealnictwa, uproszczenia struktury zarządzania, usprawnienia organizacji pracy, a także efektywniejszego wykorzystania potencjału kadrowego, finansowego i zgromadzonego mienia.

Dyrektor nowo powstałej instytucji będzie kierował dwoma działami (administracyjnym oraz merytoryczno-organizacyjnym). Dyrektorowi bezpośrednio podlegać będą główny księgowy (kierujący działem księgowym) oraz zastępca dyrektora (kierującym działem merytoryczno-organizacyjnym). W ramach działów swoje zadania będą wykonywali poszczególni pracownicy. Dojdzie do połączenia niektórych stanowisk. Niektóre z nich będą wieloetatowe, na przykład pracownik gospodarczy o różnych zakresach obowiązków (sprzątacz, palacz itd.). Zmniejszy to zatem koszty obsługi. (AS)

Pełna treść uchwały

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [18]» dodaj komentarz   

 » Ck (Figa | 06-04-2021, 15:00:17)

No jak tam kiedy to Centrum Kultury??

 » Kultura (Angel | 03-04-2021, 09:47:02)

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim tym,którzy krzywdzą i są krzywdzeni zdrowych,spokojnych chwil.Może ten czas przyczyni się do zastanowienia się nad sobą,może chociaż trochę zmieni w ich życiu.Żyje się raz i życie pisze różne scenariusze.Jedno jest pewne DOBRO ZAWSZE ZWYCIĘŻA. Wesołego Alleluja. Wszystkiego najlepszego dla portalu CMG24.

 » Do marcel (Wiktorii | 03-04-2021, 00:13:21)

Pozwól,że zacytuję klasyka ,,...gdy już wszystkie sposoby ratunku upadły wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły"

 » Kultura (Marcel | 02-04-2021, 17:17:49)

Nie mogę tego nie napisać bo czuję się wręcz w obowiązku. Z tego co wiem a wiem bardzo dobrze jedna osoba już przepłaciła swoje zdrowie dzięki komu? wiadomo.Straszna choroba do pozbierania się... Dlaczego nikt o tym nie mówi???? Ona jest na tyle lojalna,że milczy i robi błąd bo zapłaciła bardzo wysoką cenę. Może w końcu przestaniecie się bać i pracować tak,żeby to było przyjemnością. Nie ma tak,żeby nie ponieść kary za kogoś krzywdę!!! Zaznaczam,że pomogłem tej instytucji darowiznami -teraz żałuję.

 » połączyć (Miłosz | 02-04-2021, 14:54:11)

Utrzymanie biblioteki kosztuje podatników ponad 1 mln zł. Uważam podobnie jak radni Majcherkiewicz i Przepiórka, że biblioteka powinna wejść w skład nowego Mogileńskiego Centrum Kultury, a wtedy koszty by spadły no i pomieszczenia byłyby lepiej wykorzystane.

 » .. (Mieeetek | 01-04-2021, 22:47:25)

Kultura interesuje w 95% ludzi..w niej zatrudnionych.. Co moze przyciągnąć do muzeum np Wsi Mazowieckiej w Sierpcu czy Ziemi Mogileńskiej ludzi w wieku 18 do 35 lat? Przeciez to juz z nazwy nuda az kapie.. Co z kultury, innego rodzaju, jest dostepne w okolicy? Orkiestry dęte..?

 » Dyrektor (Bolo | 01-04-2021, 21:06:30)

Zgadza się, niema z kim gadać a jak się pojawisz to patrzą na ciebie z byka, kultura w mogilnie już dawno umarła. Pełno miejsc do organizacji imprez, puste budynki bez pomysłu

 » Do obserwatora (Wiktor | 01-04-2021, 14:32:14)

A kogo to wina,że nie ma pracowników DK może by chcieli być?ale są pomijani. Nie mieszaj w to Burmistrza bo nie masz raczej racju.

 » obserwator (123 | 01-04-2021, 13:48:22)

proszę zwrócić uwagę jak pan dyrektor organizuje jakieś imprezy to nie ma pracowników domu kultury za to są jego ludzie z którymi się obraca ale na to musi przyzwalać mu burmistrz

 » Do ziomel (Wiktorii | 31-03-2021, 23:55:29)

Masz rację ziomel nie może dobrze funkcjonować kultura jeżeli rządzi nią człowiek,który nie docenia swoich ,asobów które ma.Ludzie z inicjatywą po.ysłami zaangażowaniem są traktowani jak śmieci.Każdy o tym wie ale nic z tym nie robi.Aż pewnego pięknego dnia dojdzie do tragedii. Wtedy już będzie za późno. Zastanówcie się nad tym.

 » Centrum urzędnicze (Nepotyczna | 31-03-2021, 18:50:51)

Dyrektorem nowo powstałej placówki będzie radny od którego potrzebne są głosy, w dalszej kolejności rodzina radnego, lub znajomi. Nie liczyłabym na żadne zmniejszenie kosztów.

 » Do zioma (Gis | 31-03-2021, 15:27:18)

Zgadzam się z tobą ziom i mam nadzieję,że dlatego ma powstać jedna instytucja kultury,żeby kierował ją odpowiedni człowiek a nie autokrata

 » .. (Mieeetek | 31-03-2021, 15:20:39)

Zamiast jakiejs nudy jak ziemia mogilenska zrobcie muzeum np sadomasochizmu, nierządu itp. W koncu zaczelyby przyjeżdżac autokary..

 » Do bolo (Fater | 31-03-2021, 13:53:55)

Zgadzam się z Tb Bolo przydałaby się młoda krew tak jak w Strzelnie wtedy ta stworzona instytucja na pewno by dużo wniosła w kulture

 » Dom kultury (Kulturalny | 31-03-2021, 12:05:21)

W Gębicach jest Ośrodek Kultury na Rynku. Kiedyś lokal był wyposażony i odbywały się tam imprezy. Siedziba miejscowego stowarzyszenia Sokół. Szkoda, że nie spełnia swojej roli.

 » Istniejący dyrektor (Ziomel | 31-03-2021, 12:01:04)

Przecież istniejący dyrektor Domu Kultury nie nadaje się do niczego. To człowiek, który nie potrafi pracować z ludźmi a jednocześnie nie ma perspektyw na rozwój tego miejsca z nim. Nie to co dyrektor Domu Kultury w Strzelnie.

 » Dom kultury (Marek Marek | 31-03-2021, 05:56:50)

Ciekawe kiedy w Gębicach będzie dom kultury.

 » Mogileńskie Centrum kultury (Bolo | 30-03-2021, 23:41:05)

Mam pytanie czy będzie konkurs na dyrektora i zastępcy do nowo powstającej instytucji.Bo myślę,że nowa jedna instytucja potrzebuje też zmiany w zakresie kierowania.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wieża doczeka się remontu? (17)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (13)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
 » Narodowy Program Szczepień (0)
 » RZADKWIN: Zrzut ścieków do jeziora (23)
 » Nietypowe znalezisko w Chabsku (16)
 » Nielegalny hazard w Strzelnie (9)
 » MOGILNO: Akcja na jeziorze (10)
 » Wygraj flagę i gadżety (5)
 » STRZELNO: Wtargnął pod samochód (19)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ