Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Strefa zażegna zbliżający się kryzys?

2021-03-04 00:26
 

Według starosty Bartosza Nowackiego, 34 hektary pod tereny inwestycje w Bielicach mogą być szansą na rozwój i pracę dla mieszkańców powiatu w zbliżającym się kryzysie gospodarczym.

- Było kiedyś tak głośno o strefie ekonomicznej w Bielicach. Czy są jakieś czynione nowe plany przy drodze krajowej? Czy jest szansa, że powstanie ta strefa w ogóle? - pytała starostę biorącego udział w obradach sesji radna Barbara Lech.

Jak przekazał starosta Bartosz Nowacki - chodzi o dwie działki o łącznej powierzchni około 34 hektarów. Mowa jest także o planie zagospodarowania przestrzennego. Włodarz powiatu zauważał również, że w przypadku dodatkowych środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego, zostaną poczynione starania o uzbrojenie terenu. Chodzi tu między innymi o przyłącza gazowe, elektryczne i częściową niwelację terenu. Wiadomo również, że jedynym minusem w kwestii tego terenu jest klasa gleb.

- Dzisiaj zresztą przyszły do nas dodatkowe obwieszczenia dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego dwóch działek. To są dwie nasze działki o powierzchni prawie 34 hektarów. Plan zagospodarowania przestrzennego właśnie pod strefę, pod teren inwestycyjny. Nazywajmy to strefą, bo strefą jest w tej chwili cała Polska, zgodnie z wytycznymi rządowymi. Mówimy tu o terenach inwestycyjnych. Oczywiście, że cały czas działamy. Przede wszystkim to dziękuję państwu, że rozpoczęliście działania, bo plan zagospodarowania przestrzennego i wszelkie ustalenia z nim związane spoczywają na gminie. Tu dzięki wspólnym rozmowom z burmistrzem działki zostały przez państwa zatwierdzone do uzgodnień i w tej chwili te dwie działki będziemy starali się, no myślę, że to potrwa, panie burmistrzu, przynajmniej z rok czasu - te uzgodnienia. Także nie ukrywam też, że cały czas staram się rozmawiać z inwestorami - mówił starosta Bartosz Nowacki podczas sesji Rady Miejskiej w Mogilnie.

Starosta mogileński zauważał również, że przyszli inwestorzy w pewien sposób będą mogli się przyczynić do redukcji bezrobocia na terenie powiatu mogileńskiego. Warto przy tym zauważyć, że porównując styczeń i luty 2020 roku z tymi samymi miesiącami 2021 roku - przybyło 100 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mogilnie.

- Myślę, że pierwszy, który się pojawi będzie jaskółką, a już kolejne inwestycje, które będą zwłaszcza proszę państwa - nie czarujmy się - ale przy kryzysie, który może za chwilę nastąpić, będziemy jeżeli się okaże, że inwestorzy chcą przychodzić tutaj do powiatu mogileńskiego, będzie to nasz wspólny sukces i te 34 hektary, które mam nadzieję, że szybko zapełnią się, a nasi mieszkańcy będą mieli zagwarantowaną pracę. Bo już widzimy, ja nie ukrywam, że cały czas śledzę, co się dzieje w urzędzie pracy - rok do roku zwiększyła się i to dosyć spora liczba bezrobotnych. Nawet w porównaniu do tych miesięcy, które mamy w tej chwili, czyli styczeń i luty tych bezrobotnych przybyło w ciągu tych dwóch miesięcy 100 osób więcej niż w roku poprzednim. To znaczy, że 100 rodzin może mieć niezapewniony byt - informował Bartosz Nowacki. (AS | fot. Facebook.com/starostamogilenski)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [28]» dodaj komentarz   

 » .. (Mieeetek | 14-03-2021, 13:37:52)

Chyba brak inwestorow.. A nie terenów

 » Do Mietek (Stach | 14-03-2021, 03:58:08)

Do kogo masz chłopie pretensje do nowego starosty Nowackiego ktory widać ze przynajmniej sie stara. Przez 16 lat miałeś Barczaka i ekipę PSL która nie kiwnęła palcem. W Mogilnie brakuje terenów inwestycyjnych a ty mądrości uzewnętrzniasz.

 » .... (Mieeetek | 10-03-2021, 23:09:58)

"Porzuccie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.." Hmm, a czym ta strefa w tym momecie rozni sie od kawałka pola np 5 km dalej? Niech zrobia porządek ze "strefą we Wszedniu". Na taką strefę łosia mozna bylo zlapac 15 lat temu. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.. Trzecia najlepsza strefa ekonomiczna na świecie (!), najlepsza strefa ekonomiczna w Europie (!), najlepsza strefa ekonomiczna dla MŚP globalnie (!) .. Skrzyzowanie A1 i A2, połączenie kolejowe z.. Chinami... Nie mowiac o zwrocie z CIT lub PIT do 55% kosztow kwalifikowanych inwestycji.. I ktos liczy ze inwestor wybierze kawal pola niz powyższą strefe.. Gratuluje dobrego samopoczucia..

 » Mogilno by na tej strefie zarobiło z podatków .. Bo inni by mieli zerro. (gbsfgb | 10-03-2021, 19:35:37)

Mogilno by na tej strefie zarobiło z podatków .. Bo inne gminy by miały zero.

 » Inwestycje (Kandydat na kandydata | 09-03-2021, 23:51:15)

Dobrze by było, żeby w okolicy powstały konkurencyjne firmy, ponieważ w Mogilnie standardem jest najniższa krajowa. Może akurat jakiś inwestor się znajdzie. Druga kwestia to taka, że aż żal patrzeć jak gospodarstwo w Bielicach chyli się ku Upadkowi.

 » I cyknac (Balboa | 08-03-2021, 06:49:47)

Starosta chce cyknac 3 km drogi do Bydzi na rok...to w jego tempie teren uzbroi dla firm za 50 lat.

 » Plany, plany, plany zagospodarowania terenu (Mecenas | 07-03-2021, 21:07:35)

Biznes, to nie tak jak piszesz. Tereny, działki w Mogilnie są, tyle tylko, że pan burmistrz nie robi miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego , który to plan określiłby przeznaczenie terenu. Np. dlaczego do tej chwili L. Duszyński nie pomyślał o takim planie zagospodarowania przy obwodnicy wschodniej Mogilna? A pamiętam, jak otwarta była ta obwodnica, samolubny burmistrz sam przecinał wstęgę i podkreślał jak to teraz wzdłuż tej obwodnicy, jak grzyby po deszczu będą powstawały firmy, warsztaty, zakłady itd. ( no gadał niczym Mateusz Morawiecki). I co? Jakie są efekty, wszyscy widzimy....

 » Strefa (Biznes | 07-03-2021, 16:45:20)

A może by tak pomyśleć o mniejszych przedsiębiorcach i stworzyć dla nich strefę inwestycyjną. W Mogilnie nie ma gdzie kupić ani wybudować hali pod produkcję czy magazyn, dlatego większość ludzi nie zakłada tu biznesu.

 » Do Wałek (STREFA | 07-03-2021, 15:27:31)

No z tym bezrobociem sam wiem co sie dzieje ale cieplutkie posadki trzeba trzymać .Jeszcze ten COVID i wszystcy zadowoleni praca zdalna i skrzyneczka na papiery w drzwiach UP i GMINY .Koscioły otwarte biura zamkniete

 » Do abc (Wałek | 07-03-2021, 12:36:38)

Kolego, zaskoczę cię, prowadzę działalność od 2004r i robię tak od wielu lat. Moja druga połowa robi tak samo, tylko że na etacie u kogoś. Praca, chorobowe i oczywiście praca na czarno, dalej znowu trochę praca i znowu chorobowe oraz praca na czarno. To u nas taka rodzinna tradycja.

 » Życzenia (Ja | 06-03-2021, 18:39:29)

Niech się uda al to są życzenia. Nic więcej.

 » do wałek (abc | 06-03-2021, 16:52:10)

Bądż mądry czy nawet''cwaniaczek''Zrób tak i się dowiedz prawdy zanim zaczniesz prawić morały.Śmiem twierdzić że o działalności nie masz zielonego pojęcia.Nie wiesz co to ZUS i US.I co one potrafią.

 » starosta się martwi... móój booże (rico | 06-03-2021, 16:22:07)

święta racja Wałek. do tego trzeba dodać ciężko pracujących urzędników i mamy pełen obraz grajdoła.

 » Do Strefa ( Wałek | 06-03-2021, 11:31:42)

Masz 100 procent racji z tymi bezrobotnymi. Oto jeden ze sposobów jak można wykiwać dziurawy i słaby system. Taki dekalog obrotnych. 1) aby nie płacić zusu przepisać firmę na emeryta, rencistę może to być dziadek, teść, matka, ojciec. 2) samemu zapisać się do biura pracy i oczywiście pobierać zasiłek. 3) brać zasiłek i nadal pracować na czarno w swojej przepisanej na dziadka firmie. Bez obawy. Nikt nie ruszą czterech liter zza biurek i nie będzie nikogo kontrolować. Jak coś zaproponują np. jakąś pracę sukcesywnie odmawiać, bo co wam zrobią? 4)Jak skończy się zasiłek, wysłać emeryta do biura pracy po dofinansowanie na stworzenie nowego miejsca pracy. Są na to pieniądze i pewnie dadzą. 5) wrócić do swojej firmy jako nowy pracownik. 6) popracować oficjalnie miesiąc góra dwa i iść na L4. Każdy ma jakąś chorobę. 7)Pobierać zasiłek chorobowy i oczywiście nadal pracować na czarno, bo przecież nikt z ZUS nie będzie was kontrolować. ZUS wypłaci zasiłek, a dziadek-pracodawca nie musi odprowadzać składki za pracownika i wszystko gra. 8) po 12 miesiącach, które miną beztrosko pracodawca (dziadek emeryt) zwalnia pracownika ze względów ekonomicznych. 9) pracownik wraca do biura pracy na zasiłek dla bezrobotnych. 10) bierze piniądz z biura pracy nadal pracując u siebie. Tak kółko się zamyka. A wszystko to kosztem uczciwie pracujących frajerów.

 » Strefa (bamber | 06-03-2021, 08:56:44)

We Wrześni to jest dopiero strefa pod inwestycje właśnie teraz rozpoczęła się budowa na 23 hektarach holenderskiej firmy, która da zatrudnienie dla 700 osób.... Nie pisze tu o volkswagenie i innych firmach w tej strefie...

 » strefa (strefa | 05-03-2021, 20:00:00)

jaja robicie z tym bezrobociem zasiłek do reki praca na czarno nadal ,Weznie sprawdzajcie firmy tak jak inne kraje nalot na firme zrobic bez ostrzegania .

 » Do Hejka (Jakub | 05-03-2021, 19:44:47)

Obwodnica Strzelna obiecana jest przez PIS. Mam nadzieję że dotrzymają słowa.Jak mowi stare przysłowie ,, Pożyjemy zobaczymy".

 » Do Andersena (Ania | 05-03-2021, 19:41:28)

Przeczytaj dobrze tekst a potem sie mędrkuj, przecież pan Nowacki wyraźnie powiedział że caly kraj jest traktowany jako tereny inwestycyjne. Ludzie gdzie czytanie ze zrozumieniem

 » Plan (Hejka | 05-03-2021, 12:50:41)

A obwodnica Strzelna ( kiełbasa wyborcza) !? Sorki , rzygać po czym takim to nawet nie ma czym !

 » Hahaha (Ktos | 04-03-2021, 22:10:23)

Oplulem monitor że śmiechu. Już widzę te kolejki inwestorów. Z jednej strony kolejka do Gniezna, z drugiej do Inowrocławia A z trzeciej do Konina. Poroniony pomysł ale jaki Starosta takie pomysły.

 » Haha (Mieeetek | 04-03-2021, 17:43:41)

Ps. Proponuje wycieczkę e do strefy w Łysomicach, Solcu Kujawskim... Niech sobie p.starosta zobaczy jak to wygląda. Takich dróg jak w strefie w Solcu to tylko w Mogilnie na obwodnicy szukać. Dlaczego inwestor ma wybrac gołe pole na prowincji? Przekonac go ma "próba" uzbrojenia terenu? Jak w innych strefach wszystko juz dawno jest w drodze lub na działce.. Cala infrastruktura, bliskosc A1, waznych drog krajowych nr 1 i 10..wielkich miast, w ktorych mozna znaleźć specjalistów w kazdej dziedzinie.. Co takiego powiat moze zrobic by przekonac jakiegoś inwestora?? NIC. Jakie sa atuty tej lokalizacji? ŻADNE. Ta cala strefa to szklane domy Baryki..

 » inwestycje (anna | 04-03-2021, 15:57:17)

Myślę że Radni Rady Miejskiej,a w szczególności z Komisji Sportu powinni zająć się naszą miejską spółką MOGILNO -SPORT i wyjaśnić kto finansuje te mega inwestycje które odbyły się na hali.W czasie pandemi obiekty sportowe były po zamykane i przynosiły same straty a tu niespodzianka i bum w inwestycje i to jakie.Przypomnę że obiekty takie jak pływalnia,hala ,lodowisko,kręgielnia czy hotel były i są zamknięte i na pewno nie zarabiały na siebie a tu taka niespodzianka- wielki szacun dla PREZESÓW I KIEROWNICTWA SPÓŁKI MOGILNO SPORT.

 » Bajki o jakiejś strefie (Andersen | 04-03-2021, 14:22:38)

Pan Starosta zapomniał, że na obszarze całego kraju są ulgi dla inwestorów? Polecam doinformować sie. Polska jest jedną wielką strefą ekonomiczną. Kiedyś można było na to nabierać ludzi. Teraz chyba nikt umiejący czytać ze zrozumieniem nie uwierzy w bajki, z których wynikałoby, że ta lokalizacja jest jakoś szczególnie wyjątkowa i inwestorzy czekają na ruch... samorządowców. Nie jest szczególnie wyjątkowa. A jak za chwilę S5 dojedzie się do Nowych Marz to inwestorzy przerzucą się właśnie na tereny przyległe do tej trasy. Dlaczego? Który inwestor wybierze wąską i krętą dk 15 zamiast szerokiej, bezpiecznej s5? Chyba taki, który całe życie był urzędasem i zapragnął być jak Bill Gates. Dlatego zamiast mamić ludzi jakaś fantastyczną strefą zejdźcie na ziemię. Jak chcecie szukać inwestora to na pewno wykonanie jakiś dziwnych sztucznych podziałow tego tereny wg wizji urzędasów, którzy tak się znają na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, że skończyli na utrzymaniu obywateli nie pomoże a nawet więcej na, lata może spowodować, że chętnych inwestorów nie będzie. Jak się znajdzie inwestor to trzeba zrobić infrastrukturę pod pewnego inwestora a nie robić coś na zasadzie "zza biurka urzędowego" wie się wszystko najlepiej.

 » brawo (haha | 04-03-2021, 11:03:29)

Wicie...rozumicie...myślę ,że nie ukrywam i cały czas śledzę , bo może się okazać, nie czarujmy się proszę Państwa. Cały czas działamy , bo za chwilę jak warto zauważyć pojawi się jaskółka a na pewno bociany , bo to wiadomo patryjoci i na wiosnę wracają. A ja się oczywiście staram cały czas, także dziękuję Państwu ZA TEN NASZ WSPÓLNY SUKCES.

 » Buahaha (Mieeetek | 04-03-2021, 08:44:49)

Ta jasne... Inwestorzy juz robia liste kolejkowa Dzisiejsze strefy to pelne uzbrojenie terenu, swiatlowod, drogi.. Tak jak w Solcu kujawskim czy Łysomicach k. Torunia.. Do tego ulgi podatkowe.. A tu co? Kawal pola.. Moze jakis producent amortyzatorow sie skusi.. Mialby gdzie testowac na tych dziurawych drogach..

 » Strefa (Bielice | 04-03-2021, 05:58:48)

Zaczyna powoli rozbiór gospodarstwa

 » Zbliża się strefa 0 (Elfisto | 04-03-2021, 01:30:58)

Skończy się jak ostatnio. Lokalni "biznesmeni" wyprosili by zaniechać pomyslu by im niewolnicza siła robocza nie odeszła.

 » Odgrzewany kotlet sprzed lat pod publiczkę (Koń Roman | 04-03-2021, 01:22:47)

Postawcie na 34 ha urząd. Całe rodziny się zmieszczą. Zaraz po waszych oczywiście.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wieża doczeka się remontu? (17)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (12)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
 » Narodowy Program Szczepień (0)
 » RZADKWIN: Zrzut ścieków do jeziora (23)
 » Nietypowe znalezisko w Chabsku (16)
 » Nielegalny hazard w Strzelnie (9)
 » MOGILNO: Akcja na jeziorze (10)
 » Wygraj flagę i gadżety (5)
 » STRZELNO: Wtargnął pod samochód (19)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ