Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Kostka zostanie zagospodarowana

2021-03-03 22:21
 

Kostka brukowa pochodząca z rozbiórki fragmentu miejskiego targowiska w Mogilna ma zostać częściowo zmagazynowana i wykorzystana w miejscach, gdzie nie wymaga to dużego nakładu finansowego.

- Rozpoczęły się prace przy budowie targowiska. Czy ta kostka, która będzie ściągana, bo rozumiem, że część tej kostki na pewno będzie usunięta, nie można byłoby właśnie wykorzystać przy chociaż jakiś krótkich odcinkach, czy chodników, czy tam gdzie są jakieś ubytki dróg, wykorzystać tego. Żaby ona nie była rzucona tak byle jak, tylko żeby to wykorzystać, bo to są też materiały budowlane, które w jakiś sposób by można nimi załatać, które mieszkańcy wskazują - pytała radna Wioleta Michalak. Radnej wtórował Robert Przepiórka, który apelował o wykorzystanie polbruku z targowiska do utwardzenia pozostałej część przejścia przez działki przy ulicy Konopnickiej, które łączy dwie części osiedla zachodniego.

- Mamy łącznik naszego osiedla zachodniego przez działki i dosłownie tam brakuje krótkiego odcinka około 20-30 metrów, żeby nie trzeba było brnąć w błocie i zrobić chodnik. Miałem też nadzieje, że z tego targowiska tam uda się uskrznąć - mówił radny Robert Przepiórka.

Według doświadczenia przewodniczącego Pawła Molendy, zdjęcie kostki i jej doczyszczenie jest o wiele droższe niż zakup nowej. Podobne zdanie ma burmistrz Leszek Duszyński, jednak zagwarantował, że część odzyskanej kostki zostanie ponownie wykorzystana.

- Targowisko, rzeczywiście tutaj mogę uspokoić, aczkolwiek, pan przewodniczący ma rację. Nie każda kostka będzie się nadawać do odzysku. My ją sobie zmagazynujemy no i będziemy czekać na propozycje. (...) Będziemy wybierać przede wszystkim takie miejsca, które wymagają niewielkiego nakładu, ale zobaczymy czy ta kostka będzie się nadawać. Będziemy ją magazynować, taka jest prośba do wykonawcy - powiedział burmistrz Leszek Duszyński. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [18]» dodaj komentarz   

 » Kiedy dopłata? (Astron | 11-03-2021, 10:33:53)

No to teraz czekam aż na dniach wyjdzie znowu niedopatrzenie i dopłata ze strony miasta. Kto się założy i stawia piwko jak będę miał racje? Bo zawsze do wszystkiego dopłacamy...ktoś chyba powinien się temu przyjrzeć.

 » Straż miejska (Michał | 09-03-2021, 23:54:30)

Do kilofa z tego co mi wiadomo straż miejska będzie likwidowana i więcej pieniędzy będzie przeznaczone napolicję

 » zweszyłem etaciki dla "fachowców" (kilof | 05-03-2021, 20:09:04)

trzeba będzie utworzyć wakat ds obsługi zdemontowanej powierzchni płaskiej. Może ktoś z rodziny, a może jakiś radny jeszcze by potrzebował. Wolne natomiast jest już stanowisko oglądacza monitoringu w straży miejskiej. Myślę, że można składać CV z ważną legitymacją radnego bądź metryką.

 » Do Swistak (Mieeetek | 05-03-2021, 15:31:01)

Przy takim nap...na stos same sie oczyszczą.. Mam inne doswiadczenie, chociaz moze kostka przy domu nie jest obklejona blotem a piaskiem.. Gmina ma chyba pracownikow.. Chyba mogą w godzinach pracy ja ogarnąć. Nie ma jeszcze koszenia trawników itp..

 » kostka (mieszkaniec | 05-03-2021, 10:45:59)

jak mają problem z czyszczeniem to niech oddadzą, chętnie przygarnę i sobie wyczyszczę..

 » internauta Leszek 1 (Hirek | 05-03-2021, 09:33:55)

Wg mnie mieszkańcy sołectwa Padniewko i ewentualnie Wyrobki powinny skrzyknąć się i pobudować taki Kopiec Leszka (pomnik?) ku chwale burmistrza, który zaplanował aż TRZY połączenia tego sołectwa z Wyrobkami i ul. Wybudowanie. Będzie (kiedyś) obwodnica zachodnia Mogilna, planowana jest odbudowa 3 km drogi Padniewko-Wyrobki i zakończona droga łącząca Padniewko z Gozdawą. A więc POMNIK się należy!

 » A może.. (Leszek 1 | 05-03-2021, 06:29:22)

Niech tak zostanie..i nazwijmy to Kopiec Leszka. Będzie atrakcją turystyczną i promocja gminy No bo gdzie na świecie jest taki kopiec? Prawie jak piramidy.

 » Straż miejska do roboty (Mirosław | 05-03-2021, 02:06:17)

Co stoi na przeszkodzie by straż miejska oczyściła ten gruz? Brak kwalifikacji? czy jak, Poważnie pytam.

 » Do Mieetek (Swistak | 04-03-2021, 21:47:40)

Zeby ulozyc ponownie uzywana kostke trzeba wyczyscic nie z plam oleju itp tylko wyskrobac resztki ziemi z fug. Bo jesli bedziesz probowal ukladac brudna to niestety nic z tego nie bedzie.I tutaj radny Molenda moze miec racje bo kazda sztuke trzeba wziasc do reki i z czterech stron wyczyscic. Takze jesli sie wypowiadac, to trzeba wiedziec o czym sie mowi albo milczec-mieeciu.

 » Oszczędny odzysk kostki (tola | 04-03-2021, 20:24:14)

Przecież straż miejska niema co robić ??? W ramach obowiązku -rozszerzyć zakres pracy -niech oczyszczą kostkę i układają chodniki . Będzie z tego POŻYTEK !!! TO jest zadanie dla Burmistrza Mogilna !!!

 » ?? (Mieeetek | 04-03-2021, 17:50:24)

A z czego ten wypowiadający sie chce tą kostkę czyścić?? Panie, to nie cegła. Tego sie nie kładzie na zaprawę.. Nie fuguje.. Taka kostka brudna np od plam itd ma tez drugą strone, ktora bedzie czysta. Tylko zeby mozna z niej skorzystac trzeba ułożyć, na paletach, a nie j...na sterte jak na zdjęciu..

 » kostka (mieszkaniec | 04-03-2021, 12:44:50)

Co tu czyścić? umorusane są g....m..? ludzie z prac społecznych mogą się tym zająć.

 » Oszczędny (Szkot | 04-03-2021, 10:56:49)

Burmistrza Duszyńskiego takie rzeczy nie interesują. Pamiętam, jak podczas pierwszej jego kadencji (2006-2010) wykonywano remont kapitalny blisko kilometrowej ul. 11 listopada na osiedlu zachodnim. Asfalt zastąpiono polbrukiem, zrobiono setki nowych wjazdów, zjazdów, parkingi na poboczach a stary, bardzo dobry materiał ( płytki chodnikowe, krawężniki, trylinkę ) wywieziono na hałdę na łąkę, a później gdzieś dalej. Nikt nie odzyskiwał dobrego materiału , bo po co się brudzić? A trzeba było dać ludziom za darmo! Teraz też te kostki z placu targowego z pewnością wielu by wzięło na swoje prywatne potrzeby. A może jakaś rada sołecka by skorzystalła?

 » Kostka (Tolo | 04-03-2021, 09:10:03)

Jak to oczyszczanie kostki jest nieopłacalne przecież można przydzielić osoby które mają nakazy sądowe na tzw. idrobki. Czy też ludzi którzy sprzątają park. Na pewno jest to nie opłacalne jak by miała zająć się tym jakaś firma specjalnie.

 » Kostka (Klient | 04-03-2021, 07:55:53)

Trzebabylo nie ruszać tej kostki, no ale jak się ma tyle kasy, że nie ma sie co z nią robić, to co tam, przeciez to i tak nie ze swojej kieszeni

 » Kupa gruzu (Holms | 04-03-2021, 01:24:32)

Nic z tego nie będzie. I co się zrobi? Protokół zniszczenia...

 » Chodnik (Cm. | 03-03-2021, 23:10:56)

Może by tak z tej kostki zrobić chodnik z prawdziwego zdarzenia na ul. Przemysłowej

 » Matko (I córko | 03-03-2021, 23:07:31)

Poziom i składnia wypowiedzi radnych i burmistrza woła o pomstę do nieba. Tego się nie da czytać ani zrozumieć. Jakby w języku mandaryńskim mówili. Masakra. Gdzie ci ludzie kończyli szkoły? Z polskiego pewnie nie więcej niż 2 na świadectwie. Porażka.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wieża doczeka się remontu? (17)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (12)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
 » Narodowy Program Szczepień (0)
 » RZADKWIN: Zrzut ścieków do jeziora (23)
 » Nietypowe znalezisko w Chabsku (16)
 » Nielegalny hazard w Strzelnie (9)
 » MOGILNO: Akcja na jeziorze (10)
 » Wygraj flagę i gadżety (5)
 » STRZELNO: Wtargnął pod samochód (19)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ