Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Zdrowie i medycyna

W szpitalu nie będzie apteki

2021-02-24 20:09
 

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mogilnie, mówi że nie ma szansy na powstanie komercyjnej apteki w budynkach mogileńskiej lecznicy.

Przypomnijmy, że blisko rok temu Zarząd Powiatu Mogileńskiego, chcąc ustabilizować sytuację z nocnym dyżurowaniem aptek, zasugerował, aby w starej części szpitala wydzielić miejsce pod wynajem na cele apteczne. Jednak jak się okazuje, nie ma szans na powstanie prywatnej apteki w murach mogileńskiej lecznicy.

- Na aptekę nie mamy szans, ponieważ SPZOZ nie może być organizatorem apteki. Musi to być farmaceuta, a poza tym my nie mamy powierzchni na tą aptekę. Patrząc na zagęszczenie aptek wokół szpitala, to chyba nie ma takiej potrzeby - mówiła dyrektor SPZOZ w Mogilnie, Ewa Bonk-Woźniakiewicz.

Tym samym mieszkańcy muszą nadal liczyć na dobrą wolę aptekarzy w kwestii nocnych dyżurów. (PK | fot. arch.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [11]» dodaj komentarz   

 » Powiat Inowroclawski (Os. Piastowskie | 27-02-2021, 08:44:59)

Swoją opinię o "umieralni" w grajdolku już mają ludzie z osciennych gmin,-żałosne to.

 » Gdyby tak... (realista | 26-02-2021, 15:47:00)

ktokolwiek z przedstawicieli "wybrańców" Narodu zwanych Zarządem Powiatu zechciał przeczytać ustawę o farmacji w której jasno zostały określone warunki na jakich można otworzyć aptekę...ale po co ? Łatwiej jest "sugerować" utworzenie apteki na terenie szpitala chociaż w myśl przytoczonej ustawy jest to po prostu niemożliwe...Poza tym trudno jest wymagać od działających aptek żeby utrzymywały nocne dyżury dla sprzedaży kilku leków o których najczęściej przypomina się pacjentom wieczorem...Jak ktoś o zdrowie dba to widzi kiedy leki mu się kończą...A w nagłych przypadkach przecież punkty "apteczne" na Orlenach czynne są 24h...mnóstwo leków bez recepty i to dostępne od ręki...

 » Temat (Czytelnik | 26-02-2021, 14:47:56)

To ze pisałem i trochę ok przepraszam za błędy to ni złego się wypow nie pisałem gościu po żadnych promilacha a po drugie nie potrzebuje nauczycielka mi sprawdzać pisow po jakich lekcjach jak kto tu powiedz w komentarzu po ci kogoś pouczać ci co pisali niech patrzą na siebie nikt nie jest do końca idealny wielcy studenci miodek czy ten drugi nie miejcie za złe ze ktoś się wypow mądrze ocenianiacie ludzi panie miodek i ten drugi jakbyście byli mgr polonistyki taka prawda ja nie śmieje z niepełnosprawnych każdy człowiek jest ważny nawet jak mu się nogą pewnie byle byl dobry dla innych w sumie może dobrze sa komen albo i nie ale nie powinien nikt tego mow ze dożywotnio zabronić ortografi a alkohol mie nie interesuje a ze ktoś się bawi na dniach mogilna kiedys to nie znaczy ze ma wypite każdy reaguje na muzykę inaczej a ze nazwa kiedys byla uliczny opryszek oni nic mie maja wspol z lobuzerstwew a ze wtedy przytocz piosenkę bo śpiewali dbaj o zdrowie ludzi politycy pow dbać może ciebie wysłuchają a to różnie bywa a czy zlem był klub muz ges nie a ze były kiedys takie zespoły rap tez to jest muzyka ulicy pan sobota pan peja ale nie moz pow jak ktoś wykonuje alter rock melodyj ze to co be nie nieprawda jeśli komuś podoba się techno pan pija słuchaj sobie ale nie krytykujcie melodyjna muzykę rock and drolla

 » zabronić (Olo | 25-02-2021, 22:32:35)

Niektórym "czytelnikom", jak temu na dole, powinno się dożywotnio zakazać używania naszego pięknego języka w formie pisemnej, nie każdy przecież musi umieć pisać!

 » do czytelnik (cool | 25-02-2021, 21:11:05)

a panu po promilach już podziękujemy....

 » śmieci (turysta | 25-02-2021, 18:55:13)

No,bo i po co w tym "grajdołku"??? A,jest tam jakieś miejsce na "coś", oprócz brania kasy????? Może selfie? ?Tak ulubione, przez "wybrańców" w tym "grajdołku"???

 » apteki (miki | 25-02-2021, 11:14:17)

Proponuję zlikwidować apteki, które nie chcą dyżurować w godzinach nocnych. Jak powiedział klasyk, nie podoba się, można się przebranżowić.

 » Szpital (Wacek | 25-02-2021, 10:38:24)

Dlaczego harcerze mogli odwiedzać chorych a rodziny nie mogą

 » Żenujące (Pacjent | 25-02-2021, 05:36:52)

Szpital w Mogilnie to porażka. Wszystko robione bez przemyślenia i na sile. Oczywiście, że nie ma tam miejsca na Apteke, tam na nic nie ma miejsca nie mówiąc o parkingu na dwa auta. Ktoś, kto to wymyślił chyba wysłał rozum na urlop.

 » Lekcja (Miodek | 24-02-2021, 22:55:34)

Czytelniku, poproś panią od j.polskiego po lekcjach niech Ci sprawdzi jak piszesz bo oczy bolą.

 » Zycie (Czytelnik | 24-02-2021, 20:43:51)

To ze apteki nie ma to nic choć najw to wiedza lekarzy może maja wiedzę ale w sumie najgorsze sa udary zawały nowotwory coraz mlodzi umierają 59 rok życia jest taka piosenka ulicznego opryszka zespół alter zespół nie żadne łobuz tylko nazwa dbaj o zdrowie może ciebie wysłuchują może się cis zmieni melodyjna muzyka władze powiatowe zalez im na dobrej medycynie a ze brakuje czasem lekarzy którzy są dociekliwi różnie to bywa nikt za darmo tez mie chce dyżurów w szpitalu przychodni ale nieraz warto być człowiekiem dla pacjenta tak samo jak straz oni jada do akcji ok nie wiedzą co ich czeka czy kto zyje sami naraz życie by tstow innych a staraz w powiecie mog odwaz ludzie ale ta form nie traci nadziei dla nich licza się sekundy straz pożarna naprawdę ratują gaszą duże poświęcenie ciezki zawod co tu nie mówić bardzo ciężko kawałek chleba każde tam służby sa inne ale strażacy to odważni ludzie on czuwają by mogli ludzie są spokojnie a przecież nieraz pożar wybuchnie w nocy ogień to żywioł moz powiedz najlep gra emergency to gra a akcje pisze samo życie scenariusze sa o wiele cięższe choć nie jestem srazakiem podziwiam tych ludzi osp psp mogilno jrg psp inowroclaw wspaniali ludzie zwyczajni i niezwyczajni dyspon super sprzętem bo tak jest od lat w pow inowroc i mogilenskim

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wieża doczeka się remontu? (17)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (12)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
 » Narodowy Program Szczepień (0)
 » RZADKWIN: Zrzut ścieków do jeziora (23)
 » Nietypowe znalezisko w Chabsku (16)
 » Nielegalny hazard w Strzelnie (9)
 » MOGILNO: Akcja na jeziorze (10)
 » Wygraj flagę i gadżety (5)
 » STRZELNO: Wtargnął pod samochód (19)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ