Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Dwie koncepcje obwodnicy

2021-02-24 11:44
 

Władze gminy Mogilno przekazały radnym dwie koncepcje budowy zachodniej obwodnicy Mogilna, która ma łączyć część przemysłową miasta z ulicą Kościuszki.

W pierwszej koncepcji zakłada się powstanie ronda przy obecnym skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicą Wybudowanie oraz drugiego ronda przy ulicy Przemysłowej/Obrońców Mogilna. Natomiast druga koncepcja wskazuje na budowę zwykłego skrzyżowania przy ulicy Kościuszki. Projekty różnią się także formą skomunikowania ulicy Wybudowanie oraz istniejącego tam zakładu produkcyjnego. W obu przypadkach zakłada się wyburzenie jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Wybudowanie 2.

Sama obwodnica ma spełniać parametry drogi klasy G. Jej całkowita długość to ok. 2 km, szerokość pasa ruchu 3,5m, szerokość pobocza asfaltowego – 2,0m, szerokość ścieżki rowerowej min. 2,0m, szerokość pobocza gruntowego – 1,0m.

Poniżej publikujemy pliki z zaprojektowanymi koncepcjami zachodniej obwodnicy Mogilna. (PK)

Wersja I - cz. 1
Wersja I - cz. 2
Wersja II - cz. 1
Wersja II - cz. 2

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [6]

 
   » KOMENTARZE [51]» dodaj komentarz   

 » Mogilno w środku ronda (As. | 08-03-2021, 16:56:07)

To rondo służyć by mogło jednocześnie za bieżnię. A w środku postawić amfiteatr i kort tenisowy, essa pomysłowy widać jest.

 » Rondo (essa | 08-03-2021, 05:00:55)

Mam pomysł - Mogilno w w środku ronda. Nie pozdrwiam Was dziady. Essa

 » Obwodnica (Xyz | 07-03-2021, 18:19:14)

W sprawie obwodnic powinno zostać sporządzone referendum, ponieważ część mieszkańców nie chce mieć koło swojego domu obwodnicy, ponieważ nie po to wyprowadzali się z centrum miasta to raz, dwa tereny przeznaczone pod obwodnicę zachodnią mają podłoże torfowo-bielicowe, co stwarza duże ryzyko nietrwałości nawierzchni jezdni jak i zwiększa znacząco koszty budowy. Trzecia kwestia to sprawa notorycznego pogłębiania przez p. Duszyńskiego dziury budżetowej naszego powiatu, czy stać nas na to i jakie skutki tych nieudanych inwestycji poniesiemy za kilka lat.

 » Obwodnica (Brzęczyszczykiewicz | 07-03-2021, 18:13:09)

Ludzie opamiętajcie się co wy robicie. Chcecie otoczyć Mogilno obwodnicami jak średniowieczny zamek fosami. Najpierw naprawcie te drogi, które są i róbcie ronda o średnicy większej niż koło od Bizona, ponieważ to głównie spowalnia ruch.

 » Obwodnica (Ursus | 04-03-2021, 22:40:13)

Ten co wymyślił te obwodnicę to zwykły idiota.

 » Obwodnica (Oburzona | 03-03-2021, 11:11:00)

Wszystko pięknie wygląda na papierze ale ciekawe czy ktoś ruszył tyłek i wymierzył jak to w rzeczywistości będzie wyglądało...nie wyobrażam sobie na Iskrze obwodnicy co ludzie mają wyjsc zza ogrodzenie prosto na drogę tam po prostu jest za wąsko , tereny przy wjeździe na Iskrę od strony Mogilna podmokłe gdzie schronienie znajdują zwierzęta , masakra ludzie zastanówcie się ...ludzie uciekają z miasta budują się płacą podatki chcą mieć spokoj , możliwość przejść się z dziećmi na spacer a tu im obwodnicę chcą wybudować!!!

 » Obwodnica zachodnia to jedno, ale... (Kamil | 03-03-2021, 10:55:53)

... w Pałukach w ubiegłym tygodniu była też mowa o obwodnicy "północnej", przebiegającej przez Iskrę, koło starej "rakarni", ul. Zbożową i dalej przez tory na osiedle zachodnie. PO CO TO KOMU? Wystarczy, żeby wybudować drogę od krajówki, przez Rakarnię i dalej, choć i to zbędny wydatek, na który nas nie stać. Iskra nie chce obwodnicy przebiegającej przez jej środek- nie jest nam do szczęścia potrzebna.

 » Obwodnica (Kandydat na kandydata | 03-03-2021, 02:11:47)

Nasz burmistrz coraz gorzej wymyślą, coraz gorzej wygląda, coraz gorzej wyrabia nic nie myśli o mieszkańcach, tylko o swoich pomysłach nie do końca trafionych.

 » Olga (alfa | 02-03-2021, 17:56:04)

jak ktoś zna się na wszystkim to nie zna się na niczym

 » ... (Mieeetek | 01-03-2021, 18:18:16)

Zamiast topić miliony w tą niepotrzebną obwodnicę lepiej by Wam zbudował parking naziemny z lądowiskiem dla LPRu tak jak np zrobili to w Brodnicy. Podgrzewana płyta lądowiska z podgrzewanym łącznikiem na OIOM, z parkingiem chyba na dwa poziomy. Kosztowało to 6 milionów i uzyskało dofinansowanie w 85% (!) I śmigłowiec medyczny miałby gdzie lądować i przybyłoby kilkadziesiąt miejsc parkingowych.. A gmina czy powiat dołożyłyby do tego ułamek kwoty.. Chociaż oni w LPR wiedzą, że trzeba lecieć do Inowrocławia:d

 » ludzie nie do zastąpienia???? (OLga | 01-03-2021, 14:57:56)

Czy "sponiewiarany"przez p.Duszyńskiego -były kandydat na burmistrza, radny powiatowy p.Leszczyński (jako radny - skuteczny) ma zająć się tematem budynków - mieszkań komunalnych....czy dlatego ,że jest fachowcem w tej dziedzinie???....czy to awans?czy nie ma młodszych???upchnięty w nagrodę czy coś innego ???...czy to może - nie daj Boże nepotyzm polityczny....:(....dziękuje z góry za mądre podejście do tematu

 » Super projekt (Observer | 28-02-2021, 10:37:29)

Nigdy nie przypuszczałem, że burmistrz Leszek Duszyński jest tak doskonałym fachowcem w zakresie planowania i urbanizacji, że zna się na budowie obwodnic i wie, jak powinny one przebiegać! No, po prostu alfą i omega drogownictwa! Ot, przyjrzyjmy się przebiegowi obwodnicy PÓŁNOCNEJ Mogilna, która wg Duszyńskiego będzie przebiegać od obwodnicy wschodniej ( Iskra) , dalej wejdzie w ul. Zbożową , przejdzie przez tory kolejowe, rz. Pannę i wyjdzie za szkołą na Szerzawach ( ul. Konopnickiej). I dalej skieruje się wprost w ...ul. Leszka Białego, czyli w osiedle kilkudziesięciu domków jednorodzinnych.... a tam .... no właśnie panie burmistrzu? Co dalej, jak tiry mają dojechać do ul. Padniewskiej?

 » Najgorszy burmistrz gminy od zawsze (Julka | 28-02-2021, 08:38:40)

Obwodnica zwiększyła ruch ciężarowych przez Żabno wylatowo, ale co tam Duszynski już o tych miejscowościach dawno zapomniał. Mandaty na swoje wizje to wie gdzie zbierać. Poczekamy...

 » Tak trudno zrozumieć? (Mecenas | 27-02-2021, 17:35:42)

Kiedy w końcu sympatycy Strzelna zrozumieją, że OBWODNICA STRZELNA to zadanie dyrekcji DRÓG KRAJOWYCH, a w Mogilnie mają być budowane obwodnice ze środków własnych Gminy Mogilno + z Urzędu Marszałkowskiego- Zarządu Dróg Wojewódzkich i innych np. unijnych.

 » Obwodnica (Mieszkaniec cmg | 27-02-2021, 16:58:35)

Naprawdę powstrzymajcie Duszyńskiego od tych jego pomysłów. Obwodnica jest potrzebna Strzelnu, a nie Mogilnu. W Mogilnie to potrzeba mieszkań socjalnych i naprawy tych dróg, które są, a nie obwodnicy, która zupełnie nie spełnia swojego zadania.

 » Obwodnica (Padniewczanin | 27-02-2021, 16:54:33)

Ludzie opamiętajcie się obwodnica powinna obwodzić miasto i osiedla, a nie kończyć się na osiedlu domków jednorodzinnych na Stawiskach. Nasz burmistrz wgl nie liczy się z mieszkańcami. Co on wyrabia na ile chce jeszcze zadłużyć naszą gminę. Nie wiem czy burmistrz zdaje sobie sobie z tego sprawę

 » Obwodnica (Realista | 27-02-2021, 10:45:10)

Obwodnica zachodnia Mogilna w większości przebiegać będzie przez podmokłe łąki na których mają swoje legowiska Czajka zwyczajna oraz żuraw i bocian biały. Wszystkie te ptaki są pod ścisłą ochroną w Polsce. Zamiast topić miliony w bagna to ruch można puścić drogą od Padniewka do Gozdawy-Chabska i dalej w kierunku Poznania. W miejscu proponowanego ronda przy ul. Kościuszki i wybudowanie zrobić parking przycmentarny.

 » Obwodnica (Drogowiec | 27-02-2021, 10:03:40)

Puknij się w łeb, obwodnica na osiedlu domków.

 » Obwodnica (Ekolog | 27-02-2021, 09:55:29)

Teren przez który ma przebiegać obwodnica zachodnia Mogilna leży na terenie podmokłym, który jest miejscem zerowania bociana białego i żurawia zwyczajnego oraz miejscem legowym Czajki zwyczajnej. W zeszłym roku została zrobiona droga z Padniewka do Chabska, która w zupełności da się ominąć miasto. Po co wydawać miliony i niszczyć Polską przyrodę.

 » obwodnica (Grazyna | 26-02-2021, 19:33:08)

Pamietam ze mieszkancy Strzelna manifestowali zeby w koncu urzad wzial sie do roboty i Morawiecki nawet mowil w tv ze Strzelno dostanie pieniadze na obwodnice Strzelna - dla Strzelna jest bardzo potrzebna obwodnica , przeciez tam nie mozna przejsc na druga strone ulicy bo samochody ciezarowe jada jeden za drugim i taki nie zatrzyma ruchu zeby stanac i przepuscic pieszych . Musi stac sie tragedia zeby w koncu ktos pomyslal zeby ciezarowe samochody nie przejezdzaly przez Strzelno w kierunku Konina , Inowroclawia czy Poznania !!!!!!!!!!!Juz smiertelne wypadki zdarzyly sie na przejsciach dla pieszych !!!

 » Racjonalnie (Budowniczy | 26-02-2021, 17:07:34)

Nie mam nic wspólnego ze strzelnem, jestem z cmg. Ale obwodnica powinna być w Strzelnie. Od 40 lat. Zabytkowe miasto niszczeje. Mieszkańcy kiszą się w nieswoich spalinach.

 » Duszynski (Mexicano 21 | 26-02-2021, 13:10:25)

Rób Pan tak dalej Panie Duszyński to mieszkańcy Pana na taczkach wywiozą. Dlaczego Pan remontujesz magazyn GS, żeby sobie w nim na gitarze pograć, a dlaczego została wybudowana bieżnia... Traktuje Pan gminę jak swoje prywatne podwórko nie licząc się z zdaniem mieszkańców. Dziękujemy Panu za podwyżki mieszkań socjalnych, zniszczenie Jordanka i inne tego typu inwestycje. A Strzelno nie może się doczekać obwodnicy tam to jest ona naprawdę potrzebna.

 » obwodnica (leon amtor | 26-02-2021, 11:36:58)

Jeżeli w Mogilnie (tylko w ciągu drogi wojewódzkiej) powstanie dalsza część obwodnicy, to tylko od ronda przy komunalce do ronda w Krzyżówce. Wywalanie publicznej kasy w błoto (bagno) tylko po to, żeby rolkarze mieli kawałek dalej jest bez sensu. Jeżeli Duszyński, wzorem Kurzawy, liczy iż obwodnica w Mogilna da mu dalej sute koryto, to się myli. Idiotów popierających PO i PSL jest coraz mniej. Dziwię się że najlepszy mogileński burmistrz Pan Stanisław Łaganowski nie chce startować w wyborach, pokazałby PlatfusOm jak rządzić - za Jego władzy nie było grosza długu. W Strzelnie, ze środków centralnych, oczywiście obwodnica zostanie zrealizowana, przeszkodzić temu może tylko PO. Oczywiście jeżeli dalej "trzej tenorzy" - burmistrz, proboszcz i były kandydat na burmistrza i PiS będą usilnie zabiegać o zjazd z tej obwodnicy do Wymysłowic, to realizacji tej inwestycji może znacząco się opóźnić. Jeżeli ważniejszy jest interes sponsora niż całej gminy, to niech wyborcy rozstrzygną.

 » Chcemy wąskich dróg a nie szerokich (Tiki | 26-02-2021, 10:55:32)

Dlaczego wzdłuż dróg koncepcyjnych nie ma parkingu na jednym pasie? Bo jak dobrze wiemy jest to jeden z wymogów burmiszcza by zwęzić drogi kosztem potrzebnych parkingów i ścieżki rowerowej i bieżni i toru pływackiego i bobslejowego i piwo żubr.

 » Budowa (Roki | 26-02-2021, 10:50:52)

Powstrzymajcie tego Duszynskiego od budowy dróg. Oni nawet na wiejskich polnych drogach się nie znają. Byście widzieli jak robili remonty na pałę bez dokumentacji, wjechali na pole i robili bo tak im się wydawało. Nie mam pretensji do pracowników ale do gminy. Dramat. Od kuzynki z bszczy wiem że wojewoda do końca kadencji nie ruszy tematu obwodnicy więc próżne starania i mydlenie oczu.

 » apropo (ciekawski | 25-02-2021, 22:33:25)

Podobnież szykuje się remont mostu na Hallera po stronie Biedronki. Jak wtedy będzie wyglądać organizacja ruchu? Drugą stroną? Wahadłowo? Proszę mnie oświecić?

 » Obwodnica Strzelna (Sąsiad | 25-02-2021, 20:12:44)

Obwodnica jest bardziej potrzebna niż Mogilnu!!

 » Strzelno (Mieszkaniec | 25-02-2021, 20:09:12)

Strzelno bardziej potrzebuje obwodnicy, a nie Mogilno!

 » Obwodnica (Anonim | 25-02-2021, 20:06:51)

OBWODNICA DLA STRZELNA, NIE DLA MOGILNA!!!!

 » Powiat Mogileński to powiat najbardziej zacofany w całym województwie. (Obywatel | 25-02-2021, 20:05:04)

Mogilnu obwodnica nie jest potrzebna , ale Strzelno jak najbardziej. W Strzelnie krzyżują się trzy drogi krajowe i jedna wojewódzka, a w Mogilnie tylko na obrzeżach wojewódzcka 254. Mogilno za 2 lata pewnie dostanie obwodnicę, a Strzelno za 10 lat. Taka jest sprawiedliwość na tym świecie.

 » "budowniczy" (zizi | 25-02-2021, 15:39:57)

Duszyński,a kiedy wybudujesz obiecaną skocznię narciarską?

 » nazwa (Zdzisiu Szyderca | 25-02-2021, 12:37:04)

ul. Obrońców Bagien ? Czy są jeszcze na terenie Gminy miejsca z bagnami, rowami i torfami na których będzie można wybudować obwodnicę? Ewentualnie dodatkowy most nad torami albo tunel pod jeziorem? Jakby to ująć, powodzenia Państwu życzę. Jestem na tak. Słuszną koncepcję ma nasza władza Zdzisław S.

 » Nie dla tirów (Żabno | 25-02-2021, 09:32:55)

Czytam dzusiejsze Pałuki i muszę przyznać, że drogowcy z Bydgoszczy mają 100% racji , żeby obwodnicę będąca częścią drogi wojewódzkiej nr 254 poprowadzić nie na Żabno i Wykatowo tylko na Bielice. Mieszkańcy Żabna nie chcą zwiększonego ruchu. Chcą wyremontowanej drogi lokalnej, która ma służyć przede wszystkim im. Wszyscy na tym skorztstkaja. Niech drogowcy z Bydgoszczy poszerza drogę od ronda do ronda w kierunku Bielic. Jest tam teren. Jest miejsce. Nie trzeba żadnych przepraw przez bagna. Przykład mostu w Bydgoszczy, który grozi zawaleniu jest idealnym przykładem na to, że rzeczywistości okazuje się inna niż to co na papierze. Tak dla poszerzenia drogi na Bielice. tak dla wyremontowania drogi na Żabno w kierunki na Wykatowo i zrobienia zakazu dla tirów. Nie dla obwodnicy przez bagna. Nie dla tirów przez Żabno.

 » obwodnica (dr | 25-02-2021, 09:15:57)

Pan Leszek po prostu widzi co się dzieje obwodnice odciążają ruch w mieście,skracają czas przejazdu i bezpieczeństwo.Kto ma jakieś wątpliwości proponuję się wyprowadzić do Strzelna w okolice rynku :).Wiem że niektóre inwestycje wymagały korekty,samo życie .Też twierdzę że na Hallera powinno się przywrócić dwa pasy a po co tam parking,na pewno za jakiś czas dojdzie do przebudowy te korki i smooooggg to masakra

 » Obwodnica (Obwodnica | 24-02-2021, 21:37:14)

Może zrobi Pan sobie Panie Leszku obwodnicę od swojego domu do ratusza? Jakie opłaty teraz wzrosną?

 » Pomyśleć, później robić (Komentator | 24-02-2021, 21:35:30)

Łatwo wydaje się nieswoje pieniądze. Proszę spojrzeć na obwodnicę, która już istnieje w jaki sposób odciąża ona ruch i komunikację. Co do inwestowania w gminę. Mieszkańcy Strzelna od dawna zabiegają o obwodnicę i co gdzie jest nasz pomysłowy dobromil. O co tu chodzi?...o to,żeby pochwalić się co Ja takiego zrobiłem dla was i głosujcie na mnie, a co się za tym kryje nasze dzieci i wnuki będą jeszcze ponosić konsekwencje pomysłów Burmistrza i koszty życia w Mogilnie będą na poziomie Poznania, a zakładów pracy jak nie było tak nie ma.

 » Obwodnica (Andrzej | 24-02-2021, 21:07:10)

Jestem za koncepcją z rondami ,będzie bezpieczniej no i tania obwodnica ,grunty Gminne za wyjątkiem byłego sklepu GS

 » Obwodnica (Obiektywny | 24-02-2021, 21:04:49)

Nie jestem Ani z Mogilna ani ze strzelna ale w mogilnie obwodnica jest potrzebna jak świni siodło co w strzelanie byłaby bardzo potrzebna no cóż mózgi na stołkach myśla inaczej. Życie!!!

 » Koncepcję budowy wykonano za ile SIE PYTAM? (Bonifacy | 24-02-2021, 18:21:50)

Czas na referendum zanim skończy się tragedią.

 » Jak Wam dogodzić (CM | 24-02-2021, 17:45:47)

Szanowni adwersarze , Są włodarze którzy na nic nie mają kasy i gminy ledwo ciągną prawie bez inwestycji - są krytykowani, inwestujesz też źle więc kiedy jest ok?? Akurat ten Burmistrz nie jest moim ulubieńcem, ale ma wizje rozwoju gminy. Zastanówmy się jakie mamy alternatywne połączenie zachodniej części gminy z pozostałą częścią - tylko poprzez wiadukt. Dlatego moim zdaniem musi być alternatywny objazd tego miejsca z południowej jak i północnej strony- od Bydgoszczy.

 » Inwestycje (Mieszkaniec | 24-02-2021, 17:07:14)

Z takimi pomysłami to niedługo będziemy mieli lotnisko w Mogilnie i stadion Narodowy.

 » ... (Mieeetek | 24-02-2021, 16:54:31)

A po przerznietych wyborach usiądzie se na jej koncu i bedzie pozdrawial Polakow.. Ludzie, co Wy z ta obwodnica, nie macie tranzytu.. Połatajcie drogi bo u Was jak na Ukrainie, az wstyd..

 » Inwestycje (Mieszkaniec | 24-02-2021, 16:31:42)

Z takimi pomysłami to niedługo będziemy mieli lotnisko w Mogilnie i stadion Narodowy.

 » Przyszłość (Disney | 24-02-2021, 16:25:57)

Zobaczycie Państwo jak te inwestycje odbija się na naszych kieszeniach przez tego "dobrodzieja" Leszka Orzeszka

 » Kiedy będzie oddana? (Klucha | 24-02-2021, 15:58:18)

I jakie koszty dla nas mieszkańców?. Czy będzie jakaś dotacja na budowę? Bo papier wszystko przyjemnie. A u tego Burwistrza na pewno i tak na końcu inwestycji zabraknie kasy. I dopłacimy My wszyscy.

 » Nie będzie niczego (Kononowicz | 24-02-2021, 15:38:06)

Rób Pan tak dalej Lechoslawie, a nie będzie niczego tylko długi, podwyżki i dziurawe drogi w Mogilnie. Kiedy projekt budowy skoczni na górce w Chabsku?

 » Fantazja burmistrza (Oburzony | 24-02-2021, 14:59:54)

Siedzą na stołkach i kombinują. Może by naprawić te drogi, które już są zamiast wydawać miliony, a później podnosić opłaty za wszystko co się da.

 » Obwodnica (Kandydat na kandydata | 24-02-2021, 14:54:06)

Brawo Panie Duszyński ile już długu ma nasza gmina?

 » faktycznie (Jahn | 24-02-2021, 14:37:28)

...mam wrazenie ze nie jest to niechlujstwo redakcji cmg24, ale takie mat.otrzymano z Urzędu Miejskiego...naprawdę niewiele "idzie" wyczytać z tych map - skoro niewyrazna jest m.in 'legenda" tych map....trochę szkoda....:(

 » Ze (Jakość | 24-02-2021, 12:51:31)

Wrzućcie link do miejsca gdzie można lepiej przybliżyć te fotki, bo nie wiadomo co do czego... jakie to ulice itd.

 » i podatki do góry (Partyzant | 24-02-2021, 12:25:13)

Dotychczasowe drogi utrzymajcie w należytym standardzie. Już jest obwodnica do nikąd nieskończona bo wojewoda się śmieje z tego waszego burmiszcza. Drogi dziurawe, nieodśnieżone, chodniki wertepy, ścieżka rowerowa jednokierunkowa 100 metrów. Lampeczki zatopione w asfalt. Napchali urzędów i sklepów do centrum zwężając jeszcze jedyną drogę i zdziwieni że się korkuje. A tu znowu marzy się kolejna słomiana inwestycja niczym z filmu Miś. Koniaczek?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wieża doczeka się remontu? (17)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (12)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
 » Narodowy Program Szczepień (0)
 » RZADKWIN: Zrzut ścieków do jeziora (23)
 » Nietypowe znalezisko w Chabsku (16)
 » Nielegalny hazard w Strzelnie (9)
 » MOGILNO: Akcja na jeziorze (10)
 » Wygraj flagę i gadżety (5)
 » STRZELNO: Wtargnął pod samochód (19)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ