Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Nielegalny zrzut ścieków

2024-04-15 23:11
 

Kontrola stanu sanitarno-porządkowego na terenie gminy Mogilno to jedno z priorytetowych zadań Straży Miejskiej w Mogilnie. Nieprawidłowości dotyczące ścieków wykryto ponownie w Wylatowie.

- Strażnicy miejscy od wielu lat kontrolują posesje pod kątem wywozu nieczystości ciekłych. W roku 2019 większość kontroli miała miejsce na terenie miejscowości Wylatowo. Ujawniono wtedy, że wiele posesji podłączonych jest do kanalizacji deszczowej i nieczystości ciekłe przedostają się bezpośrednio do rzeki Panny Południowej, a dalej do Jeziora Szydłowskiego. Na właścicieli powyższych posesji nałożony został obowiązek odcięcia nielegalnych odpływów. Ponadto, w niektórych przypadkach sprawy skierowane zostały do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Rekontrola pokazała, że mieszkańcy dostosowali się do zaleceń i odcięli nielegalne odpływy. W tym roku problem pojawił się ponownie. Dzięki informacjom uzyskanym od mieszkańców miejscowości Wylatowo okazało się, że przynajmniej jeden z mieszkańców odblokował stary odpływ do kanalizacji, przez co ścieki zaczęły ponownie wpływać do rzeki Panny. Strażnicy miejscy ustalili sprawcę wykroczenia, którego zobowiązali do natychmiastowego odcięcia nielegalnego odpływu - informuje Straż Miejska w Mogilnie.

Strażnicy miejscy apelują do wszystkich mieszkańców o pozbywanie się nieczystości ciekłych zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Mogilno.

Wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi podlega karze grzywny w wysokości 1000 zł. Po skierowaniu sprawy do sądu, wysokość grzywny może wielokrotnie wzrosnąć. (I | fot. Straż Miejska w Mogilnie)

Straż Miejska w Mogilnie

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [31]» dodaj komentarz   

 » Tir-twoje cm (Osiedlowy | 29-04-2024, 06:04:54)

Drogi Panie nie udawajmy, że chodzi o pojedynczego rogala. Wszyscy dobrze wiemy, że całe Wylatowo latami waliło nieczystości płynne i stałe prosto do jeziora. Później narzekacie,że woda brudna i pretensje do władz, że nic z tym nie robią. Po komentarzach poniżej wyraźnie widać,że tkwicie jeszcze w głębokim PRL. Co do asfaltu,to jak go nie było to lamenty,że nie ma. W momencie kiedy zaczęli remont to asfalt cienki i chodnik nie taki. Co drugi na socjalu siedzi i wymagania jak książęta. Królestwo kolorowych małpek.

 » asfalicik na cm i ciężarówki (tir | 25-04-2024, 20:57:44)

na drodze z Wylatowa do Chabska jest znak b18 mówiący o zakazie ruchu dla wszystkich pojazdów, których rzeczywista masa całkowita przekracza 8 ton. Ale przecież ani policja ani straż miejska nie zna się na tak skomplikowanych przepisach. NIGDY, ale to NIGDY, NIGDY nie było tu żadnej kontroli. Nowo zrobiony centymetrowy dywanik przygniecie azbestowe rury pośród popękanych ścian domów. Ale hu,jtam, chłop walnął kloca do rzeki.

 » Kwieciszewo (popieram | 20-04-2024, 07:04:02)

Tak szczególnie te "bezodpływowe" szamba z bloków. Porównać pobór wody i wywóz. R. jest już za burtą i nic nie może.

 » Scieki (Mieszkaniec | 19-04-2024, 11:35:39)

Kwieciszewo jak najszybciej skontrolować bo jest taki odor,ze nie można na ogrodzie posiedzieć.Scieki wylewają na ogród a sasiedzi muszą znosić ich zapachy.

 » do Radar (Mieeetek | 18-04-2024, 21:17:57)

czyńcie sobie ziemię poddaną... Więc kapie się ile wlezie, do mycia zębów zużywam wiadro wody... Nie segreguje, itd.. A czemu? Bo mi to wisi co będzie po tym jak pójdę do piachu... Niech się reszta frajerów martwi i daje się rąbac przez lewactwo na kasę. Głupi jesteście wierząc w te brednie... Przykład pani Rusin, która jest eko że hoho...i milion dobrych rad na temat eko każdemu udziela... a tylko przesiada się z samolotu na samolot i jakoś nie przejmuje się emisjami samolotów które wożą jej tyłek

 » Mietek (Radar | 18-04-2024, 16:49:41)

No powiem,że takiego poziomu intelektu to dawno nie miałem okazji widzieć. Po co szambo lepiej walić do jeziora. Tej Mieczysław a powiedz po co się myć, możesz się w wannie np. utopić. Lepiej nie ryzykować i się perfumować:( Jesteś przypadkiem benadziejnym. Żegnam ozięble

 » sranie w ....... (JAG | 18-04-2024, 09:14:07)

MAG, czyli według ciebie, jak wszyscy srają to i nam wolno, jesteś miernotą

 » do Radar (Mieeetek | 17-04-2024, 23:25:41)

rzeka spłynie do Bałtyku czy gdzieś tam i gitara. A wodę brać z ujęć podziemnych. Czysta i zdrowa. A po co szambo? Ileś ludzi rocznie ginie w Polsce bo wpadają do szamba lub podczas czyszczenia dusi je metan Lepiej żeby w g...wdepli, to śmiercią nie grozi.

 » do lokalnego o J.Mogilno (MAG | 17-04-2024, 18:54:15)

Bzdury piszesz nie masz wiedzy. Zapraszam na stronę GIOŚ gdzie zamieszczono ostatnie wyniki badań monitoringu i oceny jednolitych części wód powierzchniowych jeziornych. Mogilno nie odstaje od tego co mamy w całym regionie podobnie jak j.Pakoskie,j.Popielewo, j. Gopło, stan tych wód jest zły i jak podano jest zły potencjał ekologiczny. Na 891 monitorowanych akwenów 8 ma dobry stan wód. Stwierdzenia o skażeniu są trywialne, świadczą o nieznajomości tematyki. Przykładowo J.Przedwieśnia użytkowane rybacko przez PZW to klasa sama w sobie stan idealny, jedyna perełka w regionie.

 » SM Mogilno (MAG | 17-04-2024, 17:48:06)

Popieram działania Straży Miejskiej. Uczciwy mieszkaniec nie musi się niczego bać. Tylko cwaniaki próbują na wywozie szamba oszczędzić bo rzeka i jezioro nie są ich. Oj gdyby tak lali prywatnemu właścicielowi do akwenu to było. Mentalność z czasów komuny społeczna czy państwowa własność traktowana bez szacunku. Tylko srogie kary zapobiegną degradacji środowiska. I zadośćuczynienie dla rybackich użytkowników tych wód. Zwalczanie śmieciarzy w lasach też popieram. Fontanna też mi się podoba.

 » Mietek i jego ekobzdury (Radar | 17-04-2024, 17:46:39)

Czcigodny Mieczysławie. Czyli uważasz, że picie własnych odchodów jest ok? Co to za argumenty? Może wróćmy do średniowiecza i palmy "czarownice"? Ta twoja komuna... Jesteś niereformowalnym ignorantem. Wszyscy w koło mają się składać na twoje szambo , kanalizację a ty masz prawo tego żądać. Jesteś beznadziejny. Dla twojej wiadomości komuna się skończyła, człowiek rozumny myśli przyszłościowo. Dla takich co nie rozumieją, że walenie kupska do rzeki przyszłości nie ma.

 » ps (Mieeetek | 17-04-2024, 16:32:56)

Do nawiedzonych ekofiko, którzy jak to ekofiko są niedouczeni lub celowo mijają się z prawdą... NIE MA NORMY ZAWARTOŚCI AZBESTU W WODZIE.. Nie ma bo... JEST NIESZKODLIWY!!! Azbest jest szkodliwy dla organizmu tylko jeśli dostaje się do niego drogą wziewną.. I jest na to mnóstwo badan m.in. prowadzonych przez WHO...

 » SMRÓD (WCZASOWICZ | 17-04-2024, 15:14:29)

Skatrolowac również Wioskę Wiecanowo !!! KONIECZNIE DRODZY STRAZNiCY PILNIE!!!!!

 » syfiarze z komunalki (bóbr | 17-04-2024, 12:01:52)

największym trucicielem rzeki jest osławiona komunalka, która regularnie spuszcza (pod przykrywką czystej wody), ścieki do rzeki, niech zasrańcy ze straży miejskiej ruszą du*y i przejdą się to na własne oczy zobaczą, może w końcu jak nie ma już starego władcy coś w końcu zobaczą,

 » Jezioro Mogileńskie (Lokalny | 17-04-2024, 06:52:50)

Prawda jest taka że jezioro w Mogilnie od wielu lat jest niezdatne do jakiejkolwiek aktywności, badania robione x lat temu wykazały że woda w zbiorniku jest SKAŻONA. I przez tyle samo lat panowania wspaniałego burmistrza zdołali wybudować jedynie fontannę. Ciekawe na jakiej podstawie jest dopuszczenie połowu ryb oraz wybudowanie "molo" (xd) z rowerkami wodnymi przez geoprestige? Skoro woda jest w stanie, w którym powinien być zakaz jakiejkolwiek aktywności? To naprawdę musi skończyć się w prokuraturze.

 » Rzeka (Nick | 16-04-2024, 18:55:58)

Dobrze , że od kiedy pamiętam rzeka śmierdzi z kilkuset metrów. Stan wody od kilku lat jest po prostu opłakany. Nawet konie się w niej kąpały, a teraz wielkie oburzenie , że szambo ktoś wylał do rzeki. Gdzie straż miejska była te wszystkie lata ? Do wlepiania mandatów to pierwsi ale żeby zrobić coś porządnego to nie ma komu. Niestety przyszło nam żyć w chorych czasach

 » modlący (grajdołek | 16-04-2024, 18:49:47)

Typowy "polaczek",zawsze "dzień dobry",oczywiście co Niedziela do kościółka i tzw "komunia",zeby widzieli lokalni----dawać do "cienia".Donoszący już nagrode otrzymał???

 » Mieszkaniec + (Radar | 16-04-2024, 18:49:24)

Mieszkaniec,jedzenie masz nic do ukrycia to nie musisz się przejmować...Defekujecie do własnej szklanki. Przestań pisać farmazony.

 » zrzut 5000 mega ton (gonzo | 16-04-2024, 18:41:04)

Oczywiście nie pochwalam zanieczyszczenia, o ile to nie jest jakaś woda typu deszczówka czy coś. Bo Straż Miejska to taki specyficzny twór urzędników w mundurkach mający wszelakie prawa i umiejętności i wszech specjaliści jeszcze trochę to będą usuwać ciąże. Wiarygodni jak obietnice tuska. Do rzeczy. Parę lat temu Duszyński przysłał na Wylatowo swoje pieski. Zasadnym jest, jeszcze raz podkreślę, że gnoić do wody nie wypada. Pieski zgodnie z zaleceniem nie tylko srjącym po krzakach mandaty dawali. Oberwało się również za psa. Za brak nr. na domu w remoncie. Za złe parkowanie. Cokolwiek wieśniak zawinił otrzymał mandat. Chodzili od domu do domu szukając paragrafu. Nadmienić należy, że w tym samym czasie bobelki z przedszkola, szkoły, ośrodka zdrowia wesoło leciały do rzeki. Więc zastraszył ludzi. Porobili oczyszczalnie. A 200 m dalej jest ujęcie wody pitnej. Jednak zgodnie z prawem, cel osiągnięty, burmiszczu nie musi kanalizy robić bo sobie mieszkańcy sami zrobili. Ma z czego melodyjki zrobić do fontanny? Ma. Jednak nie wszyscy z oczyszczalnią zdążyli, ale teraz już nie można zrobić bo? Bo jest ujęcie wody pitnej! Nie wspominając o azbestowej rurze z tąże wodą gdzie założono 2 cm asfalcik. Dramat. Do tego na zebraniu wiejskim część mieszkańców zachwycona (minionym) włodarzem przy akompaniamencie niezrozumiałego śmiechu radnej twierdzą, że rura "ozdrowiała".WTF? kolejni specjaliści - do straży miejskiej ich! Faktycznie, możemy liczyć tylko na nowego burmistrza i normalne podejście do tematu.

 » Strary burmiszcz (Ivopiwo | 16-04-2024, 16:42:42)

Wójt z Dąbrowy każdemu zapewnił przydomówkę a Duszyński zapewnił każdemu geesy. Ani kanalizy ani przydomówki XXI wiek ten sam powiat ale fontanna gra.

 » ekobzdury (Mieeetek | 16-04-2024, 16:39:13)

Za komuny z chałup, z fabryk, z gospodarstw wszystko szło do gruntu, rzek i jezior... I jakoś ryby były, ludzie byli zdrowi i żyli po 80 lat... Teraz ludzie świrują pawiana z powodu ekologi. Doprowadzaa się społeczenstwo do ubóstwa i zależności w imię interesów lewaków brukselskich. Elity, ze swoimi tęczowymi przyjaciółmi, będą latać i wozić się limuzynami i bida na rowery..

 » Stary burmistrz (Gad demyt | 16-04-2024, 16:30:45)

Stary burmistrz pokazał drogę spuszczając ścieki komunalki w święta w ilości nie obliczonej. Pewien zakład również. Zresztą z tej samej wioski przedszkole, szkoła, osrodek zdrowia także. Bylo na cng24. Ja się nie dziwię.

 » Ścieki i śmieci (K2 | 16-04-2024, 16:21:25)

Zjawisko zaśmiecania natury osiąga skalę bezpowrotnej dewastacji środowiska, w którym żyjemy. Jezioro Mogileńskie skażone przemysłowymi ściekami (trwało to kilkadziesiąt lat) w dalszym ciągu zatruwane jest ściekami bytowym mieszkańców "podłączających" się do Panny. Ci sami ludzie, którzy zachwalają porządek i przestrzeganie prawa na zachodzie mają w nosie własne otoczenie, w którym żyją. Widać, że mandat 1000 zł to za mało!

 » Stary Burmistrz (Paweł | 16-04-2024, 12:32:08)

Stary Burmistrz nic nie zrobił dobrego dla mieszkańców Wylatowa i innych miejscowości. W XXI wieku brak kanalizacji w zwartej zabudowie to skandal. Budowa przydomowych pseudo oczyszczalni ścieków za kilka lat skończy się koniecznością ich likwidacji i znów właściciele będą musieli ponosić wysokie koszty. Można Nowy Burmistrz będzie miał zdroworozsądkowe podejście i zamiast nasyłać Straż i karać poważnie pochyli się nad problemem. Panie Burmistrzu czekamy na to.

 » Hmm.... (tomasz z Mogilna | 16-04-2024, 12:21:22)

Rekontrola wykazała że jest ok? Dobrze że mieszkańcy zgłosili bo było by dalej ok :P. Po ,,super " interwencji straży miejskiej do dzisiaj w jeziorze mogileńskim przy małym mostku próżno szukać małych rybek. Ale dobrze że są,bo przynajmniej jest komu zgłosić. Szkoda że ludzie nie dbają o środowisko... widoczne za mały mandat dostał i doszedł do wniosku, że warto jest truć wody polskie.

 » powinni (Młoda matka w leginsach | 16-04-2024, 11:41:59)

takie sprawy, zawsze kierować do sądu, każdy człowiek rozumie jakie to szkodliwe, więc nie można zakładać niewiedzy czy nieświadomości.

 » scieki (konick | 16-04-2024, 09:38:40)

Fajnych sąsiadów macie e tym Wylatowie. A sprawca taki porządny, zawsze dzień dobry mówił i w niedzielę w kościele bywał. Typowy Polak.

 » Dla ściekowiczów (Ekolog | 16-04-2024, 08:15:16)

Lepszą karą jest wykąpać te osoby w tym ścieku i jeszcze 0,5 litra do wypicia. BRUDASY I NIECHLUJE! Za małe kary!

 » Szamba (Mieszkaniec | 16-04-2024, 06:43:14)

Dlaczego do tej pory na ostrzale są osoby z szambami na które się zasłużył i wywożą regularnie a elita mająca założone szamba ekologiczne nie wywożą wcale bo niby pozostała woda po oczyszczeniu jest zdatna do picia można ją odprowadzać do zbiorników wodnych przez odpływy deszczówki i tam nie ma kontroli bo to są nazwiska Ale teraz będzie uczciwie dla wszystkich Sprawa zgłoszona wyzej

 » Szamba (Mieszkaniec | 16-04-2024, 06:41:24)

Dlaczego do tej pory na ostrzale są osoby z szambami na które się zasłużył i wywożą regularnie a elita mająca założone szamba ekologiczne nie wywożą wcale bo niby pozostała woda po oczyszczeniu jest zdatna do picia można ją odprowadzać do zbiorników wodnych przez odpływy deszczówki i tam nie ma kontroli bo to są nazwiska Ale teraz będzie uczciwie dla wszystkich Sprawa zgłoszona wyzej

 » . (Login | 15-04-2024, 23:19:10)

1000 zł. No ku..a śmiech! 50 tys minimum

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Kolizja przy wymijaniu (1)
 » Spektakl w Mogilnie (1)
 » Zamienił tablice rejestracyjne (0)
 » Informacje o KSeF (0)
 » 31 mandatów za prędkość (7)
 » Logo dla poprawy wizerunku (7)
 » Praca dla kontrkandydata (73)
 » Plac zabaw z ogrodzeniem (9)
 » Majowa niedziela w Bielicach (13)
 » Świętowali z orkiestrą dętą (1)
 » Występ i mogileńska wystawa (4)
 » Kradzież hulajnogi (2)
 » Dyrektor zwolniona (41)
 » Grają już 50 lat (0)
 » Muzyczny weekend (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ