Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Kurtko-śpiwory dla bezdomnych

2021-02-15 15:40
 

Osiem sztuk chroniących przed zimnem kurtko-śpiworów otrzymał Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mogilnie. Trafią one do osób bezdomnych z terenu gminy Mogilno.

Jesień i zima to czas, kiedy pomoc osobom bez dachu nad głową staje się jeszcze ważniejsza niż w pozostałych miesiącach. Marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej (ROPS) co roku włącza się w inicjatywy mające na celu wspieranie służb w niesieniu pomocy bezdomnym. Przedstawiciele szesnastu instytucji odebrali z rąk marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej i wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego łącznie 200 chroniących przed zimnem kurtko-śpiworów.

- Pragnę podziękować wszystkim państwu za wielkie serce, które na co dzień okazujecie potrzebującym, wypełniając misję świętego brata Alberta. Dziękuję za to, że wyciągacie do nich rękę, zwyczajnie z potrzeby serca i dostrzegacie w nich człowieka – zwracał się do przedstawicieli instytucji marszałek Piotr Całbecki.

Kurtko-śpiwór to okrycie wierzchnie łączące w sobie kurtkę i śpiwór. Został wyprodukowany z wodo- i wiatroszczelnej tkaniny odpornej na pleśń z ocieplanym polarem. Kurtkę można traktować jako zwykłe okrycie wierzchnie, a dolną część – odpinany śpiwór – zakładać tylko do snu. Kombinezon ma kilka obszernych kieszeni oraz długie ściągacze z polaru, które zastępują rękawiczki.

Kurtko-śpiwory powstały ramach projektu "Ciepłe serce" realizowanego przez Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II w Bydgoszczy w partnerstwie z marką odzieżową Volcano z Osielska w powiecie bydgoskim.

Z terenu powiatu mogileńskiego, 8 sztuk kurtko-śpiworów otrzymał Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mogilnie.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w Polsce pozostaje bez dachu nad głową ponad 30 tysięcy osób, w Kujawsko-Pomorskiem nieco ponad 1,5 tysiąca. Większość to mężczyźni (ponad 85 proc.); połowa ma 41-60 lat, blisko jedna trzecia ponad 60; 1,5 proc. legitymuje się wyższym wykształceniem. Przyczyny bezdomności są od lat te same: eksmisja, konflikty rodzinne, uzależnienie, przemoc domowa, bezrobocie, zadłużenie, choroba i niepełnosprawność, odbywanie kary więzienia. (I | fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [25]» dodaj komentarz   

 » bezdomni = bezrobotni (xyz | 18-02-2021, 21:09:09)

A może, jak to kiedyś mawiał Balcerowicz potrzebującemu i głodnemu lepiej zamiast ryby dać wędkę. Gdzieś tam jest napisane, że w policji są wakaty, no to zamiast obrażać godność bezdomnych poprzez dawanie im tych kurtko-śpiworów, dajmy im tę robotę w policji, bo to tacy zdolni i kreatywni ludzie.

 » bezdomni = bezrobotni (xyz | 18-02-2021, 21:08:47)

A może, jak to kiedyś mawiał Balcerowicz potrzebującemu i głodnemu lepiej zamiast ryby dać wędkę. Gdzieś tam jest napisane, że w policji są wakaty, no to zamiast obrażać godność bezdomnych poprzez dawanie im tych kurtko-śpiworów, dajmy im tę robotę w policji, bo to tacy zdolni i kreatywni ludzie.

 » Do patryjota id..ta (Leszek 1 | 18-02-2021, 16:08:21)

No właśnie w waszych POpapranych umysłach tak jest. Konstytucja wolność słowa dyskryminacja hasła potrzebne jeżeli chodzi o wasze wypowiedzi..jak ktoś pisze inaczej to was boli . A co likwidacji połączeń to sprawdzić można na PKP czy tak bylo. Martwie się jedynie że marszalek nie przekazał pieluchomajtek bo ty już POpusciles.

 » do (leon amtor | 18-02-2021, 07:42:04)

"Patriota" (ciekawe czyj?) zarzuca mi pisanie bzdur ale nie wskazuje o jakie bzdury i nieprawdziwe sprawy chodzi. Napisałem tylko i wyłącznie PRAWDĘ !!! Kto tego nie widzi, to musi się cofnąć ze swoją edukacją do przedszkola i zapisać się w kolejkę do psychiatry.

 » do troli leszka i leona (Patriota | 17-02-2021, 22:13:37)

Dwa pisowskie trolle(pewnie to jedna i ta sama osoba) nakręcone pisowską propagandą piszą na cmg w kółko te same bzdury, aż uszy więdną. Ciekawe ile wam za te kłamstwa płacą?

 » . (halo | 17-02-2021, 18:37:18)

Naliczyłem 25 sztuk

 » Rozdawanie (Mieszkaniec | 17-02-2021, 14:33:36)

Przestańmy w końcu rozdawac, nauczmy sie, ze nie ma nic za darmo,jedni pracują i nie stać ich na wakacje czy swoj dom, część nic nie robi i zyje im sie dobrze, tu coś dostaną, tam coc dostaną , dzieci darmowe wakacje, gdzie tu sprawiedliwość, może podwinąc sie noga, ale trzeba sie podnieść i próbować dalej

 » Śpiwory (Podróżny | 17-02-2021, 13:23:39)

Po co kurtko-śpiwory!? W Janikowie bezdomny śpi w nowym budynku dworcowym na podłodze podgrzewanej bez kurtko-śpiworu.Czyli nowy dworzec powstał dla tej osoby , a podróżni wolą stać na dworze. Dziękuję redakcji za artykuł o zlikwidowanych połączeniach.

 » Do Leon amtor (Leszek 1 | 17-02-2021, 06:17:37)

Bardzo trafne spostrzeżenie. Szkoda że takich zdroworozsądkowych jest w CMG jest mniejszość ( widać po wynikach wyborow ). Inni są pod wrażeniem TVN i tacy POpaprancy będą się cieszyć z darów Calbeckiego. Jak za czasów Kolumba. Zabieram wam złoto ( połączenia kolejowe) a daje plastikowe paciorki ( tu kurtki dla bezdomnych 8 szt.) Na pewno nasze Słońce z kierowniczka mops są uradowani darami.

 » czy były testowane? (bezdomny | 16-02-2021, 19:36:26)

w tych plandekach mam sobie wyciąć dziury na nogi czy je**ąć się pod sklepem na leżąco?

 » marszałek (leon amtor | 16-02-2021, 16:09:50)

Ktoś bardzo trafnie zarzuca Całbeckiemu brak priorytetów, bo nie ma (POdobno) piniędzy (jak mawiał pewien Vincent) na połączenia kolejowe, żeby ludzie mieli czym dojechać do pracy, co stwarza bardzo realne niebezpieczeństwo wzrostu bezrobocia a jest kasa na śpiwory dla degeneratów, co uczciwą pracą nie splamili swoich rąk. Platformersów, zeteselowców i czerwonych nie interesuje rozwój gospodarczy i likwidacja bezrobocia, tylko jak największe upodlenie Polaków, co widać było wyraźnie za ich rządów od 1989 roku. Zamykanie zakładów pracy, złodziejska prywatyzacja, likwidacja połączeń kolejowych i autobusowych (żeby ludzie nie mogli dojechać do roboty) a z drugiej strony wspieranie pseudofilantropów z "róbta co chceta" na czele. Polska miała być, według PO, PSL i SLD rezerwatem taniej siły roboczej i miejscem robienia dobrych interesów dla "elyty". Budowano też najdroższe na świecie mosty, które po 2 (Warszawa) czy 6 latach (Bydgoszcz) trzeba zamykać. O wyrobie autostadoPOdobnym nawet nie wspomnę - sypiące się wiadukty i krzywe jezdnie. To że tamci tak robili, mogę jeszcze zrozumieć przecież robili to dla własnych korzyści, ale że są jeszcze zwykli zjadacze chleba, którzy na te kreatury dalej głosują i je POpierają, to tego logika nie obejmuje. Nie mogę też zrozumieć, dlaczego nasze władze powiatowe i gminne nie zajęły jednoznacznego stanowiska w sprawie likwidacji połączeń kolejowych. Dodam tylko, że pozostałe województwa (nawet Mazowsze ze Struzikiem na czele) nie likwidują połączeń kolejowych a zdecydowana większość województw przywraca zamknięte przed laty linie kolejowe. O drogach wojewódzkim 254 i 255 nie wspomnę, bo przypomniało mi się słynne z "Potopu" powiedzenie - "Kończ waszmość, wstydu oszczędź". Tylko czy "oni" wiedzą co to wstyd ? Zdrowia wszystkim życzę.

 » kurtkospiwory (marcin | 16-02-2021, 13:31:53)

Dać te kurtkośpiwory menelom, a ci je sprzedadzą. Zarobioną forsę puszczą przelewem. Taki będzie finał zorganizowanej na nieco ponad 2 lata przed wyborami akcji. Niektórzy w Polsce dostają kota na tle bezdomności. Znam bezdomnych z laptopem, komórką za 500 zł itp. Im pomóc może tylko przymus pracy.

 » do xyz (Zdzichu | 16-02-2021, 12:07:10)

d... nie zawracaj z tymi "braćmi mniejszymi",ludzie są najważniejsi...

 » rr (Gitarzysta z zespołem | 16-02-2021, 11:35:12)

Czy są jeszcze koszulki piwopartyzant?

 » Dobry pomysł (MAG | 16-02-2021, 08:49:09)

Pomysł jest dobry. To sprzęt dla tych co nie są wpuszczani do schroniska bo ciągle nawaleni śpią na zewnątrz. Po tygodniu zlane i os...ne będzie można wyrzucić. I po krzyku ktoś zrobił fajny interes na zamówieniu publicznym. A droga do Bydgoszczy zawalona śniegiem i dziury wizytówka województwa.

 » drogi (czyste | 16-02-2021, 07:31:35)

No tak łatwiej dać to coś niż resocjalizować i dać im zajęcie.Znów temat zastępczy.

 » hehehh Skoro tylko 8 śpiworko-kurteczek będzie na stanie . (PnotD | 16-02-2021, 00:16:59)

To wychodzi na to, że owe "mundurki" będą nosić bezdomni na zmianę! Mniej pijący w dni parzyste, a bardziej pijący w nie parzyste!

 » . (xyz | 15-02-2021, 23:24:30)

A ja mam pytanie czy w czasie tych mrozów ktoś pomyślał o braciach mniejszych w parku i jest wysypana słoma przy jeziorze? Nie ma mnie w cmg i nie mam jak sprawdzić. Nasi Bracia mniejsi w postaci zwierząt nie mają wyboru aby gdzieś się schronic i niestety są skazani na naszą łaskę lub niełaskę

 » Pieniądze wyrzucone w błoto (Jpr | 15-02-2021, 22:32:04)

Jaki ten świat zrobił się popier...lony. o kosztach tych 8 zestawów cisza ktoś zrobił na tym niezłą kasę .. Może kurs morsowania I to bez limitu byłby lepszym rozwiązaniem

 » .. (Mieeetek | 15-02-2021, 20:41:29)

Taa, i pralki na szelkach jeszcze im dać.. Pozniej talon na wodkie na caly miesiac i mieszkanie z "rodzina na swoim".. Dwie ręce niech im posłużą do roboty, a nie wlazenia w śpiwór. Większość wali wódę i sami wybrali sobie taki los, wiec niech sami sobie radzą..

 » dane niepełne (ciekawy | 15-02-2021, 20:38:17)

A czemu 8 szt., a nie 28, lub np. 4 ? 8 szt.- ilość robi wrażenie..Jednak brak informacji, czy po prezentacji odbył się bankiet dla lokalnych władz, no i brak sesji fotograficznej elity, także artykuł niepełny.

 » ważne (bezdomny | 15-02-2021, 20:30:21)

a jest kieszeń na flaszkę?

 » do cm (zmotoryzowany | 15-02-2021, 20:27:14)

cm kup sobie samochód

 » gedhrhthrthrt (erhrtjtyu | 15-02-2021, 18:34:49)

To w Mogilnie jest tylko ośniu bezdomnych? Cy może więcej? A jeśli więcej to kto i w jaki sposób rozdzieli te cuda między nimi i w jaki sposób się odbędzię to przekazanie? I po drugie ciekawe na jak długo nowy nabytek im starczy i jak długo posłuży. I czy ktoś będzie to monitorować?

 » bezdomni praca (cm. | 15-02-2021, 17:51:18)

Jak pan Całbecki dalej tak będzie podchodził do połączeń kolejowych to tych kurtko-śpiworów będzie potrzebnych więcej.Połączenia kolejowe to jest dojazd do pracy i powrót z niej. Nie ma dojazdów,nie ma pracy i idziemy po kurtko-śpiwory.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Parking tylko dla klientów (2)
 » Pożar w piwnicy (3)
 » Bitwa na kolory (4)
 » Samochód w jeziorze (9)
 » Więcej bezpiecznych przejść (9)
 » Nowy ambulans w Mogilnie (10)
 » Koncert formacji PRO8L3M (7)
 » Czujnik jakości powietrza (10)
 » Pijany jechał obwodnicą Mogilna (9)
 » Opaska zapewni bezpieczeństwo (4)
 » Odnowiony rynek w Gębicach (10)
 » Dachowanie w Olszy (3)
 » Zwłoki 49-latka w parku (13)
 » Kino plenerowe w Gębicach (3)
 » Wakacyjny rejs Rusałką (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ