Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Burmistrz znalazł pieniądze?

2021-02-11 14:03
 

Burmistrz rozstrzygnął przetarg na budowę pawilonu handlowego wraz z budynkiem socjalnym dla handlujących na miejskim targowisku przy ulicy Kasprowicza w Mogilnie. Tym samym zdecydował się dołożyć brakujące blisko 143 tysiące złotych.

Przypomnijmy, że do ogłoszonego przez gminę Mogilno przetargu stanęło dwóch oferentów. Najniższą cenę zaoferowało konsorcjum firm, gdzie liderem jest PPHU EVENTUS Arkadiusza Kalińskiego z Inowrocławia, a partnerami są: PPHU PREBUD Włodzimierza Bestrzyńskiego z Inowrocławia i PW Simbud Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Cena jaką zaproponowali to 2 195 836,67 zł. Co ważne, gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel 2 053 218,91 złotych. Tym samym najniższa oferta była wyższa o blisko 143 tysiące złotych.

Jednak pomimo brakującej kwoty burmistrz Leszek Duszyński zdecydował o wyborze konsorcjum firm z Inowrocławia i Bydgoszczy. Co ciekawe, tym razem na rozstrzygnięcie przetargu nie czekał, aż radni uchwalą poprawki do budżetu, dokładając brakującą kwotę. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [19]» dodaj komentarz   

 » Fatalne drogi w Mogilnie (Gezza | 22-02-2021, 15:23:13)

Czy mozna prosic o zporzadzenie listy ulic z najbardziej uszkodzonym asfaltem? I przeznaczenie srodkow na naprawe? Mamy od pol wieku, jedyne w rejonie, Technikum Drogowe, a jednoczesnie najpaskudniejsze drogi w tej czesci kraju. To kiepska reklama uczelni.

 » Brak kontroli (ABC | 19-02-2021, 18:19:52)

Burmistrz robi co chce , i mówi co mu pasuje. Złamanie prawa go nie dotyczy ?

 » No to kiedy podwyżki dla mieszkańców?? (Leszek 1 | 13-02-2021, 18:02:12)

Będzie bolało nas mieszkańców, bo tacy bezradni sympatyzujący z burmistrzem i PO POtrafia tylko podwyżki serwować ludzia. Za swoje bzyrne fanaberie min magazyny, to da, zapłacimy My mieszkańcy.

 » tak sobie myślę, że (Były radny | 13-02-2021, 10:47:33)

Podatnik słusznie zauważył, że Pałac Zbożowy będzie generował niemałe koszty utrzymania, no ale zawsze parę osób z otoczenia burmistrza znajdzie tam pracę. Oczywiście bez znajomości, nepotyzmu itd. Teraz z kolei, jak się "mówi na mieście", powoli, bo powoli ale w końcu dociera do Słońca Mogilna fakt, że budżet Gminy Mogilno jest przejadany i wydatkowany na utrzymanie wszystkiego (zwłaszcza sport i kultura), a już gorzej jest z nowymi inwestycjami. Dlatego Duszyński nie chce zagospodarowywać I pietra odnawianego budynku dworca PKP i chce to piętro użyczyć starostwu. Asekurant? Tyle mówi się o ochronie środowiska, a gmina Mogilno specjalnie nie dba o to. Przykład: tzw. harcówka - filia MDK do dziś ma stare ogrzewanie "na wyngiel" i smrodzi po okolicy ( a dlaczego nie na gaz? który jest przy ul. Kościuszki???). A tak dla przypomnienia: to za czasów burmistrza Łaganowskiego zlikwidowano kilkanaście osiedlowych kotłowni węglowych, podłączono szkoły, przedszkola, urząd miejski do systemu centralnego ogrzewania Pozostawiono tylko 2 kotłownie (ul. Polna i ul. Dworcowa).... a co najważniejsze, burmistrz Stanisław Łaganowski mógł tylko pomarzyć o środkach unijnych, które obecny burmistrz ma na wyciągnięcie ręki. Taka jest różnica.

 » zsdfg (srfg | 12-02-2021, 15:23:30)

Mam rozumieć, że burmistrz ze swoich zaskórniaków, które przez tyle lat siedzenia na stołku zarobił, wyłożył te brakujące 150 klocków? Czy może radni pomogli i ze swoich dołożyli? Wystarczyłoby wyremontować obecne targowisko i postawić porządne wiaty, bo te co są, to już nawet o pomstę do nieba przestały wołać...

 » Sukces (Muzyk | 12-02-2021, 09:28:57)

Nie można krytk burmistrza tak rzadzi jak umie trzeba być cierpliwym a wtedy miasto wypięknieje juz niedligona najleo lat 2022 i i 2o25 to będą super lata wierze pan Leszek to osoba otwarta przyjazna i wspan artysta sceny niezalz muzyka zainp go dala mu sile w polityce nigdy mow nie ma spraw trudnych to tylko klienta pieniędzy mogilno jest miastem pow nie porow go do poznania i bydgosz mogilno idzie swoja ścieżka skromna finansowa ale swoja

 » Inwestycja (Podatnik | 12-02-2021, 02:16:40)

Bardzo dobrze, że powstanie targowisko bo do tej pory to był parking. Dziwię się że Sanepid wogole dopuszcza tam sprzedaż wszelkie normy higieniczne są przekraczanie po prostu ich nie ma. Takie inwestycję to popieram one są pro rozwojowe i będą się zwracać, gmina podniesie opłaty targowe i będzie zwrot nakładów w niedługim czasie:). A ten tzw Palac Zbozowy to jest dopiero kicz wiecie drodzy mieszkańcy 500 tys co rok będzie NAS kosztowało utrzymanie roczne tego budynku tzw kultury któregoś z kolei. W tym roku gdzieś w październiku kolejna podwyżka podatku,śmieci. Proszę zapomnieć o modernizacjach dróg itp co niżej piszecie w komentarzach. Pałac Zbożowy będzie NAS bolał tak jak Biblioteka bez parkingu ,a bacówka pusta co nie znaczy że nie kosztuje utrzymanie. Słońce Mogilna mam nadzieję że zajdzie za 3 lata .

 » Nie ze swoich (Wredota | 11-02-2021, 21:29:07)

No ze swoich nie wyłożył. Zresztą, to tylko jednak nieco ponad połowę półrocznej pensji zarządzającego Mogilno sport, więc żadne pieniądze...

 » ma gdzieś mieszkańców (Zbychu | 11-02-2021, 21:26:13)

Znalazł 143 000 zł? Dobrze szukał! A jakoś nie może kawałka chodnika wybudować między targowiskiem a Ogrodową. Ile lat się o tym mówi a Lechu ma to gdzieś. Ludzie chodzą po jezdni wśród poruszających się aut! Horror!

 » radni są niepotrzebni (Wizjoner | 11-02-2021, 21:17:51)

Ktoś! A Ty wiesz? Opowiadał mi jeden z radnych poprzedniej kadencji, że podsłyszał rozmowę burmistrza Duszyńskiego, który powiedział do jednego gościa, „że radni mu są w ogóle niepotrzebni i że mu przeszkadzają w jego wizjonerstwie”. Rozumiesz?

 » Mam dość jeden gość robi co chce (Miro | 11-02-2021, 20:35:12)

Panie burmistrz nie ma Pan władzy absolutnej. Może radni pokażą w końcu jaja i obrona swoje racje. A może trzeba zorganizować przedterminowe wybory?

 » bezpieczeństwo (CM. | 11-02-2021, 19:15:10)

Nie tylko tu przychodzi kilka starych Babć jeszcze chwila i też taki będziesz. W dniu targowym nie wiadomo jak przejść i przejechać. I Na pewno jakieś rozwiązania w sprawie ładnego targowiska i parkingu oraz bezpieczeństwa wokoło się należy .Tylko żeby nie było jak na przebudowie drogi na Hallera blokada całego miasta i i 5 razy więcej spalin .To rozwiązanie już jest do przebudowy Zrobić dwa pasy i po prawej na miasto bezpośrednio , po lewej na rondo wbić się na wysepkę lub tylko barierki i likwidacja parkingu i po problemie

 » grajdołek-targowisko (podatny od Judasza | 11-02-2021, 18:01:36)

No i zobaczcie,jakże "utalentowanego" sobie w tym "grajdołku wybrali."Znajduje" 143 000zł i buduje.Kolejny przykład,żeby Takiemu,postawić pomnik,monument,może rondo nazwać tak gospodarnego "włodarza"????Czy,tak modne wśród urzędników(poruszających się bez maseczek po Urzędzie) selfie będzie??

 » dołoży (naiwny | 11-02-2021, 17:47:26)

"Burmistrz zdecydował się dołożyć brakujące 143 tysiące złotych"-rozumiem, że ze swoich, prywatnych pieniędzy?

 » Zenada (Ktos | 11-02-2021, 17:09:36)

To co robi Duszyński zakrawa na kpinę. Za nic ma radnych. Znając realia mogileńskir i poprzednie inwestycje to jeszcze nie koniec odkładania kasy na ten projekt.

 » przetarg (nul | 11-02-2021, 15:31:42)

znalazł 143tys !!! Normalnie dziecko szczescia

 » Burmistrz do dymisji (Mogilnianin | 11-02-2021, 15:10:22)

Bo naprawdę aż tak potrzebne jest targowisko gdzie przychodzi kilka starych babć... drogi w mieście i poza miastem wołają o pomstę do nieba... już nie wspomnę ze w ogóle nie są odśnieżane!!!! Burmistrz sobie lekka reka kolejne NIESWOJE pieniądze dokłada - brawo brawo za gospodarnosc... oby to była Teoja ostatnia kadencja bo zamiast się rozwijać inpolepszac życie mieszkańcom robisz dokładnie na odwrót.... Duszynski do dymisji natychmiastowej

 » PIENIĄDZE (JAN | 11-02-2021, 15:05:32)

ZNALAZŁ - TO MOJE NIECH ODDA

 » Znalazł... (Gad demyt | 11-02-2021, 14:44:49)

Typ się robi coraz to bezczelniejszy. A zaradni po rodzinnych, biznesowych układach przyklasną każdy nawet najgłupszy pomysł zresztą przecież złamanie prawa jest nieistotne wg RIO.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Barbórka w Mogilnie [TV] (29)
 » Wyższa pensja i diety (7)
 » Umów wizytę w urzędzie (1)
 » Nielegalny tytoń i papierosy (10)
 » Chcą odwołać starostę (182)
 » Uchwalili wysokie podwyżki (63)
 » Zderzenie 3 samochodów (11)
 » Kontrolowali rowerzystów (1)
 » Kwas hialuronowy dla młodej cery (0)
 » Opel dachował w Olszy (15)
 » MOGILNO: Inwestycje 2022 (32)
 » DĄBROWA: Inwestycje 2022 (15)
 » JW: Inwestycje 2022 (9)
 » MOGILNO: Zakopał żywcem psa! [TV] (72)
 » Miesiąc aresztu za rozbój (4)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ