Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Kultura

"Trochę zimy w środku lata"

2021-01-06 15:57
 

Mogileński Dom Kultury zaprezentował opis głównych bohaterów i krótki zarys początku fabuły opowiadania, którego dalszą część mogą stworzyć zainteresowani mieszkańcy.

Założeniem programu jest stworzenie (napisanie) opowiadania lub nawet powieści przez mieszkańców gminy Mogilno. Ze strony organizatorów został stworzony początek wraz z charakterystyką bohaterów, natomiast treść tworzona będzie przez wszystkich chętnych. Propozycje kontynuacji tekstu będzie można przesyłać na specjalnie utworzony adres e-mail. Codziennie w dni robocze do godziny 13:00 będzie publikowany fragment wybrany z nadesłanych propozycji. Teksty, które będą zawierały wulgaryzmy nie będą brane pod uwagę. Publikowany będzie jeden fragment wybrany z nadesłanych materiałów. Każdy nadesłany tekst musi być opatrzony imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu. W trakcie tworzenia utworu nie będą publikowane żadne dane osobowe. W momencie, gdy utwór zostanie ukończony istnieje możliwość wydania go w formie drukowanej, wtedy dopiero autor zostanie zapytany o zgodę na publikację danych. Na uczestników czekają nagrody - niespodzianki. Osoba do kontaktu - Leszek Bukowski, tel. 505 126 630.

"Trochę zimy w środku lata"

Opis głównych postaci:
1. Natalia - 17 lat, wysoka, szczupła blondynka, wysportowana, dobrze zapowiadająca się snowboardzistka, mistrzyni kadry juniorów.
2. Paulina - mama Natalii, 39 lat, pracownica banku, wysoka, szczupła blondynka.
3. Krzysztof - nieżyjący ojciec Natalii, miał 42 lata, właściciel firmy consultingowej, zginął w wypadku samochodowym (postać do retrospekcji).

Krótki zarys początku fabuły:

Natalia jechała z ojcem samochodem na zawody snowboardowe. Gdy już byli niemal na miejscu, pirat drogowy wymusił pierwszeństwo i ich samochód dachował. W wypadku zginął Krzysztof, a Natalia trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Obrażenia kręgosłupa spowodowały, że Natalia ma porażone nogi i ląduje na wózku inwalidzkim. Na szczęście obrażenia kręgosłupa nie muszą być trwałe, jest nadzieja, że leczenie i rehabilitacja pozwolą Natalii wrócić do normalnego życia, a być może do kontynuowania kariery sportowej. Powrót do funkcjonowania bez wózka inwalidzkiego nastąpi latem, stąd tytuł "Trochę zimy w środku lata". Natalia ma też koszmar senny, który się powtarza, lecz gdy się budzi, nie pamięta nic z koszmaru.

Początek:

Kolejny raz obudziła się w nocy, cała zlana potem. Jej krzyk obudził Paulinę, która przybiegła do jej pokoju.
- Natalio, co się stało, córeczko?

Teksty należy nadsyłać na adres e-mail: natalia.trochezimy@interia.pl. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [8]» dodaj komentarz   

 » powieść (brzoza | 16-01-2021, 21:58:45)

cd mama:połóż się już kochanie i sprobuj usnąć. Następnego dnia Natalia wstała.umyła się i zjadła śniadanie. natalka:wiesz manuś zadzwonię do Radka dawno nie rozmawialiśmy. mama:dobry pomysł zaproś go do nas zrobię coś dobrego do jedzenia. natalka:tak jak powiedziała zrobiła. mama:Nati zaprosiłaś Radka? natalka z wielkum smutkiem:mamuś on nie odbiera-jest sygnał.ale nie odbiera...powiedziała z wielkim smutkiem. mama: nie martw się może jest zajęty i nie może odebrać.Zadzwon pozniej-a moze oddzwoni-pocieszała. natalia:mamo może nie odbiera bo ja nie dbierałam? mana:przecież wiedział.że jesteś chora i nie możesz odebrać. natalia:a może po prostu jestem mu nie potrzebna?przecież nie trenujemy razem.nie mamy ze soba kontaktu mama:còreczjo jeżelu był to prawdziwy przyjaciel to zadzwini.jezeli nie to jego sumienie cdn

 » Powieść (Brzoza | 16-01-2021, 16:12:32)

Ciąg dalszy powieści: Natalia: Miałam sen w którym ojciec powiedział mi, ze ten wypadek był zamierzony Mama: Co rozumiesz pod pojęciem zamierzony? Natalia: Ktoś chciał się mnie pozbyć,była to grupa ludzi mamo, którzy opracowali plan jak to zrobić Mnie posadzili na wózek inwalidzki, żebym już nigdy z niego nie wstała Mama:co ty dziecko mówisz??? Natalia tak, żebym nie robiła tego co lubię,co kocham, żebym cierpiała i nie podniosła sie-tu Natalia zaczęła płakać Ale ja mamo nie dam sie., bo upadłam stałam się uwięziona w swoim ciele. Ale ten kto upada podnosi się ze zdwojone sila-nie dam sie-Natalia przytulia się do mamy. Nagle zobaczyła ojca i powiedziała glosno-OBIECUJE CI to tato!. Dobro zawsze pokona zło-tak zawsze mowiłeś Cdn

 » bez jaj (złotousty | 09-01-2021, 15:09:31)

Tragedia....w takim wypadku idę posłuchać Zenka

 » ... (Mieeetek | 07-01-2021, 16:54:28)

Trafila do lokalnego cudotwórcy "byłym, zrobiłym, widziołym", ktory wyremontował ją za więcej niz początkowo obiecywał.. no ale jak zaczął w niej grzebac to wyszlo pare innych spraw, ktore musiał naprostowac..

 » .... (.... | 07-01-2021, 14:08:39)

Ludzie fabuła straszna!!! coś optymistycznego, miłego powinno być, mało dookoła tragedii, zła itp:(:(:(

 » masakra (qwerty | 06-01-2021, 23:45:21)

czy Ci którzy to wymyślili - POMYŚLELI najpierw ? Jak najszybciej tą tzw. propozycje należy usunąć i może lepiej nic na razie nie proponować - chyba w tym wypadku lepiej nic jak cokolwiek.

 » Zły sen (Przerażony | 06-01-2021, 20:55:09)

Czy to się dzieje naprawdę?!

 » Powieść (Zuzia | 06-01-2021, 17:28:59)

Błagam zmieńcie całą fabułę na coś optymistycznego. Mój Tata zginął w wypadku i nic nie jest już tak jak było;(. Może coś o powrocie do normalnego życia?? Że możemy wychodzić na dwór do koleżanek, że ten wirus odchodzi w zapomnienie. Proszę

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zatrzymali dilera na parkingu (1)
 » Kino w plenerze (0)
 » Wieża doczeka się remontu? (19)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (13)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
 » Narodowy Program Szczepień (0)
 » RZADKWIN: Zrzut ścieków do jeziora (23)
 » Nietypowe znalezisko w Chabsku (16)
 » Nielegalny hazard w Strzelnie (9)
 » MOGILNO: Akcja na jeziorze (10)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ