Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - KPP Mogilno

Potrącenie pieszej na przejściu

2020-12-30 14:06
 

Kierująca samochodem Opel Astra potrąciła kobietę na przejściu dla pieszych. Policjantom tłumaczyła, że nie dostrzegła jej, bo miała zaparowane szyby w aucie. Mundurowi za rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zatrzymali 25-latce prawo jazdy.

Do wypadku doszło w środę, 30 grudnia o godzinie 7:35 na drodze przy ulicy Jagiełły w Mogilnie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierująca samochodem marki Opel Astra potrąciła przechodzącą przez przejście 71-letnią kobietę. Poszkodowana z podejrzeniem złamania prawej nogi została przetransportowana do szpitala.

Podczas czynności sprawczyni potrącenia tłumaczyła, że nie zauważyła pieszej, bo miała zaparowane szyby w aucie. Mundurowi za rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zatrzymali 25-latce prawo jazdy.

- Pamiętajmy, zaparowane szyby w znaczący sposób ograniczają widoczność, co przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego każdy pojazd powinien być tak przygotowany do jazdy, aby nie stwarzał zagrożenia dla kierującego oraz innych uczestników ruchu. Ten obowiązek spoczywa na właścicielu lub użytkowniku auta i to oni będą w konkretnych okolicznościach zmuszeni ponieść ewentualne konsekwencje jego niedopełnienia - mówi st. asp. Tomasz Bartecki. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [22]» dodaj komentarz   

 » Piesi przepraszam, ale kużwa ile można gęsiego przepuszczać. Żaden pieszy się nie zatrzyma ani na 10s. (Kk | 17-01-2021, 21:50:42)

Popieram Wszyscy piesi, którzy nie zatrzymają się przed przejściem i nie sprawdzą lewa, prawa co się dzieje na jedni - mandacik. Ile to jest przypadków, że idzie taki w kapturze chodnikiem i myk na przejście bez zatrzymania i sprawdzenia czy mu TIR d..y nie rozjedzie. No,to od poniedziałku kontrola monitoringu,mundurowi w okolicach przejść dla pieszych i karać mandatami chodzących po przejściu z telefonami w dłoniach.Kasa do budżetu się przyda.

 » do pieszy (UPS | 07-01-2021, 01:00:00)

A pojazd się prowadzi? Na smyczy, jak pieska? Dotychczas to wiem, że pojazdem się kieruje!

 » A (Wy eksperci | 06-01-2021, 20:19:14)

A Kobitka co miała zaparowane skoro nie widziała że auto się nie zatrzymało!! Gdzie zachowanie szczególnej ostrożności ze strony pieszego?

 » do kierowcy (Pieszy | 05-01-2021, 20:06:07)

I właśnie dlatego należy MYŚLEĆ prowadząc pojazd mechaniczny, odpowiada się za czyjeś życie! Na przejściu ( i przed nim) dla pieszych, pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo, wprowadzenie nowego przepisu było jedynym sposobem na polskich kierowców, charakteryzujących się tragicznie niską, powiedziałbym-azjatycką kulturą jazdy. Najlepiej widać to w statystykach wypadków, również na przejściach dla pieszych, w porównaniu zresztą Europy- tragedia! Nie muszę tego nikomu tłumaczyć. Niestety jedynym sposobem na wychowanie przeciętnego polskiego kierowcy jest zaostrzanie przepisów. Ilu z nich zatrzyma się z własnej woli przed przejściem dla pieszych widząc potulnie stojącego przed nim i czekającego pieszego? Każdy może zrobić sobie krótki test. A apropo wyhamowania przed przejściem ,to jest to bardzo proste- wystarczy zwolnić przed przejściem, inaczej mówiąc, zachować odpowiednią prędkość:) I tyle. Choć dla wielu to bardzo trudne.

 » Do pieszy (Kierowca | 04-01-2021, 16:40:31)

Jakbys nie wiedzial latwiej cofnac noge z jezdni niz zatrzynac pojazd mechaniczny, dla twojej wiadomości jezdze od 28lat bezkolizyjnie, zero pkt na swoim koncie

 » wypadek (podatny od Judasza | 03-01-2021, 17:25:28)

No,to od poniedziałku kontrola monitoringu,mundurowi w okolicach przejść dla pieszych i karać mandatami chodzących po przejściu z telefonami w dłoniach.Kasa do budżetu się przyda.

 » Przejscia dla pieszych (Gezza | 03-01-2021, 16:06:41)

Fakt, ze wszysty chodza ubrani w kolorach gleby i asfaltu tez nie pomaga.

 » do kierowcy (Pieszy | 01-01-2021, 23:03:06)

Pacanie nie widzisz nic złego w rozjeżdżaniu pieszych na przejściu dla pieszych!? To takie głąby jak ty powodują tego typu wypadki.

 » PRZEJSCIA (mieszkaniec | 01-01-2021, 22:05:21)

GMINA CHWALI SIE DOSWIETLONYMI PRZEJSCIAMI, A TZW KOCIE OCZKA DZIALAJA CO TRZECIE , GDZIE GWARANCJA

 » Kto te lampy zaprojektował? (tomasz z Mogilna | 01-01-2021, 09:27:14)

Lampy wymienić! Już lepiej świeczkę lub pochodnie zamontować. Kto widział by promień światła na przejściu był rozproszony na wysokości wzroku kierowcy siedzacego w samochodzie ciężarowym, a nie był skierowany na przejście dla pieszych! Co z tego że ładne, jak niefunkcjonalne! Zresztą w Mogilnie to wszystko robi się na pokaz nic z głową.

 » Mandaty (Kierowca | 31-12-2020, 23:28:45)

Lepic mnndaty tym którzy przy pasach sobie ucinają pogaduchy, a moze kierowca ma czekac az jeden z drugim sie nagada, tego policja i straz miejska nie widzi, zawsze tylko winny kierowca

 » wypadek (podatny od Judasza | 31-12-2020, 17:48:05)

Kto,komuś takiemu wydał prawo jazdy???25-lat,prawo jazdy zapewne od kilku lat i "zaparowane szyby",są tłumaczeniem???Tylko możliwe w takim "grajdołku".Po,co tak kosztowny monitoring w tym miasteczku,skoro nikt nie kontroluje pieszych i kierujących,szczególnie na przejściach i rondach,te "wyczyny" są porażające,podobnie jak wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych.Gmina,nie potrzebuje kasy z mandatów???

 » świete (cmg | 31-12-2020, 17:16:27)

samochód ma byc sprawny nadający sie do uzytwkowania na jezdni. A jak się nic nie widzi przez szybę a i tak podejmuje decyzje o kontynuowalniu jazdy to wina jest jednoznaczna. A to, że w Mogilnie ludzie chodzą jak swiete krowy to jest znanym faktem juz w obrębie województwa. Ubierze się na czarno i wyskakuje w nocy zza drzewa kiedy jezdnia jest pokryta lodem i nie weźnie pod uwagę, że moge miec problemy z zatrzymaniem. nie, ona ma pierwszenstwo...

 » Przejścia dla pieszych (Zainteresowany | 31-12-2020, 10:52:42)

Niech w końcu oświetlą wszystkie przejścia to będzie można zobaczyć pieszego bo gdy jest ubrany w ciemnye ciuchy to nie raz widać go zaraz przy przejściu i gdyby ie to że jedzie się przepisowo to 8 na 10 ciu było by potrąconych...

 » brak widoczności (młoda | 31-12-2020, 09:52:12)

zaparowane szyby? O zgrozo, brak widoczności i jak tu jechać.Nie ma usprawiedliwienia. Z tym zabieraniem prawa jazdy to koszmar, może jakieś upokarzające roboty publiczne w ramach kary?

 » do ktoś (max | 31-12-2020, 09:35:16)

A jakie ma to znaczenie, czy był to kierowca zawodowy czy też nie, popełnił wykroczenie i policjant słusznie uznał, że należy zatrzymać uprawnienia: "Podstawą prawną zatrzymania kierowcy prawa jazdy za wykroczenie stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym jest, tak samo jak za spowodowanie wypadku lub kolizji drogowej, art.135 ust.2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym." Czego tutaj nie rozumiesz???

 » Potracenie (Janusz | 30-12-2020, 23:15:03)

Sam mialem nie raz sytuacje bo nie payrza a wchodza na jezdnie albo daga baba z baba i nagle wlazi nie trudno o wypadek

 » PKP (XL | 30-12-2020, 17:23:57)

Przy pkp dworcu ludzie chodza przy klombie po ulicy. Niedawno jeden wlazlby mi pod kola o maloco i wtedy bylaby wina kierowcy. I monitorig jest a Policja nie widzi jak tam piesi chodza.??

 » wypadek (wirus | 30-12-2020, 17:18:09)

A,nie brała udziału wcześniej,w tych spacerkach ulicznych z "błyskawicami"???Co,za polot w tym "tłumaczeniu",kto komuś takiemu prawo jazdy wydał???Żenujący poziom,ale w tym "grajdołku"???

 » Hmmm (Ktoś | 30-12-2020, 16:30:08)

Za takie coś zatrzymanie prawa jazdy? A gdyby to był kierowca zawodowy?. Traci pracę A po czasie sąd zwraca prawo jazdy. I co dalej?

 » Potrącenie na przejściu (Smutna | 30-12-2020, 16:19:28)

Z artykułu trudno jest wywnioskować kto tak naprawdę zawinił seniorka, która może nagle wtargnęła na przejście czy kierowca kobieta, która wjechała na przejście kiedy to starsza osoba jeszcze go nie opuściła. Osobiście doświadczyłam i również często widoczne jest to, że kierowcy nie czekają aż pieszy opuści przejście tylko kiedy jest na połowie jego przejeżdżają tuż za pieszego plecami i dodam że to staje się plagą. W dzisiejszych czasach kiedy to większość społeczeństwa jest schorowana kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność bo nigdy nie wiadomo czy ktoś nie zasłabnie, potknie się i to właśnie na przejściu a tym bardziej kiedy widzi się seniorów. Pamiętajmy życie i zdrowie ludzkie jest najważniejsze.

 » ... (Mieeetek | 30-12-2020, 14:29:11)

Bo wieśniaki, z wrodzonej chytrosci, nie wymieniaja filtru kabinowego za 40-50 zl.... Prymitywy..

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Trzy wydarzenia w Chabsku (1)
 » Nabór do "Lata w teatrze" (0)
 » Dzień Dziecka w Dąbrowie (0)
 » Niezapomniane melodie w Strzelnie (0)
 » 29-latek uciekał przed policją (5)
 » Wykonywali kwiatowe bukiety (1)
 » Czołowe zderzenie pojazdów (13)
 » Przez awarię bez gazu (8)
 » Przebudują drogę krajową (5)
 » Pijany za kierownicą ciężarówki (1)
 » Ostatni dzień "Pyszadła" (3)
 » Tymon Tymański w amfiteatrze (10)
 » InoRos w Mogilnie (2)
 » Wypadek na DK 25 (5)
 » Pierwszy dzień festiwalu (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ