Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Chcą aktywizować mieszkańców

2020-05-13 23:50
 

Gmina Strzelno wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków ZAZ chce założyć Spółdzielnię Socjalną POŻYTEK, która miałaby m.in. aktywizować odchodzących z ZAZ Przyjezierze pracowników i prowadzić klubokawiarnię w budynku biblioteki w Strzelnie.

W trakcie najbliższej sesji Rady Miejskiej w Strzelnie podjęta ma być uchwała o utworzeniu Spółdzielni Socjalnej POŻYTEK, której założycielem byłaby gmina Strzelno i Stowarzyszenie Sympatyków ZAZ. Głównym celem działania ma być przywrócenie na rynek pracy, poprzez prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa w oparciu o osobistą pracę członków, osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, osób których kwalifikacje zawodowe mogą być niewystarczające dla samodzielnego poruszania się po rynku pracy oraz umożliwienie osobom bezrobotnym aktywizację zawodową. Jednocześnie spółdzielnia ma prowadzić działalność społeczną i oświatową na rzecz swoich członków oraz środowiska lokalnego, a także działalność społecznie użyteczną w sferze zadań publicznych. W swojej działalności gospodarczej spółdzielnia może prowadzić usługi gastronomiczne, noclegowe, utrzymania zieleni i sprzątania, a także zajmować się opieką nad dziećmi i osobami starszymi oraz organizować zaplecze techniczne imprez.

- Powoływana spółdzielnia socjalna jest pierwszym podmiotem tego typu powoływanym przez Gminę Strzelno. (...) Skierowana jest przede wszystkim do osób, które uczestniczyły w reintegracji społecznej i zawodowej prowadzonej przez MGOPS w Strzelnie oraz ZAZ Przyjezierze - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Każdy członek będzie musiał dokonać wpisowego wynoszącego 100 złotych oraz zakupić minimum jeden udział wart 1000 złotych. Sama spółdzielnia ma być finansowana z funduszy udziałowych i celowych oraz środków zewnętrznych m.in. Funduszu Pracy, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, funduszu OWES, dotacji unijnych i rządowych.

- (...) do wyjścia na otwarty rynek pracy przygotowuje się 10 pracowników niepełnosprawnych. Spółdzielnia dałaby zatrudnienie przede wszystkim dwuzmianowej obsłudze klubokawiarni w zaadaptowanym lokalu gminnym usytuowanym na Rynku w Strzelnie. (...) Dodatkowym argumentem na konieczność podjęcia takich działań jest obowiązek wynikający z uwarunkowań ustawowych w zakresie rehabilitacji zawodowej niepełnosprawnych w ZAZ. Co do zasady po trzech latach pracy w zakładzie aktywności zawodowej - zgodnie z Indywidualnym Programem Rehabilitacji pracownicy wskazani przez Zespół Programowy - powinni wyjść na otwarty rynek pracy - napisała w sprawozdaniu z działalności ZAZ Przyjezierze księgowa Magdalena Nawrocka. (PK)

Projekt uchwały wraz ze statutem spółdzielni socjalnej

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » do Zdzichu (OBI | 16-05-2020, 18:27:24)

Kukurydzę się sieje, a nie sadzi.

 » ... (Zdzichu | 15-05-2020, 14:40:35)

dobrze ktoś napisał, zaorać tę całą gminę, zasadzić kukurydzę, będzie więcej pożytku...

 » Burmistrz (Ktoś | 15-05-2020, 11:44:46)

Kici kici to ty jesteś naiwny i z jego świty!!!! Nikt nie obraża osób niepełnosprawnych szacun dla nich. Dla mnie stowarzyszenia,burmistrz,zaz i Łąkie wystarczą,żeby mieć wątpliwości i podejrzenia.

 » STRZELNIOKI (Kicikici | 14-05-2020, 20:16:11)

Macie chore podejście, aktywizacja niepełnosprawnych, ludzi w jakimś stopniu wykluczonych zawodowo, chorych chcą zatrudniać a Wam się nie podoba, bo spiski widzicie. W Łąkim odbywał się turnus rehabilitacyjny żadnej rehabilitacji tam Ci ludzie nie odbywają więc nie sra... Cie ogniem jak nie znacie tematu. Wystarczy spojrzeć na stronę na fejsie Zazu. Tam wszystko jest napisane, na prawdę nie kłamie czytanie nie boli.polecam każdemu Ale tak już jest ze najwięcej fermentu sieją Ci co mają najmniejsze podejście. Takie czepianie się o wypłaty, powiązania z gminą..... Jest kryzys, każdy się z nim mierzy, a Wy CEBULAKI macie problem, że coś się otwiera. Że pojawia się światło w tunelu, że coś się będzie w Strzelnie dziać? Nie lepiej być człowiekiem? I wspierać jeden drugiego? Szczególnie jeśli w grę wchodzą osoby niepełnosprawne? Pozdrawiam i życzę zdrowia i więcej życzliwości na co dzień.

 » Tak budowano socjalizm ! (księgowy | 14-05-2020, 19:05:10)

ŻADNYCH pieniędzy PODATNIKA na odbudowę SOCJSLIZMU !!!

 » strzelnioki (l | 14-05-2020, 17:34:09)

Mieszkanka ty się Strzelniokami nie przejmuj to jest specyficzna odmiana" ludzi" choć byś na sławnym rynku rozdawał sztaby złota to i tak będą marudzić, że mogły by więcej się świecić .

 » strzelnioki (l | 14-05-2020, 17:33:12)

Mieszkanka ty się Strzelniokami nie przejmuj to jest specyficzna odmiana" ludzi" choć byś na sławnym rynku rozdawał sztaby złota to i tak będą marudzić, że mogły by więcej się świecić .

 » Do mieszkanka (STRZELNO | 14-05-2020, 12:30:07)

A Ty to adwokat diabła widać, że jesteś z jego kliki.

 » Wielki szacunek za danie możliwości ludziom niepełnosprawnym (Mama | 14-05-2020, 11:07:28)

Brawo, że coś takiego powstaje. Ludzie niepełnosprawni potrzebują pracy jak powietrza, potrzebują docenienia.

 » Spółdzielnia (Mieszkanka | 14-05-2020, 10:48:52)

Nie rozumiem skąd te hejty. Serio macie problem z tym, że ludzie chorzy wyjdą na otwarty Rynek pracy? Te śmiechy pod głównym komemtarzemm na Facebooku. Ciągle te same osoby. Ja rozumiem, że jest kwarantanna że się nudzicie. Ale radzę żyć własnym życiem, serio żyje się prościej. Nic się nie działo w Strzelnie źle, dzieje się też źle. Ludziom się nie dogodzi. Przestancie więc malować sztuczne historie

 » Burmistrz (Ktoś | 14-05-2020, 10:34:20)

A rehabilitacja osób niepełnosprawnych z zazu odbywa się w Łąkim. No co niektórzy potrafią się ustawić za przykrywką stowarzyszenia.

 » Zaz (Kolka | 14-05-2020, 06:43:42)

A w Zaz były wypłaty?

 » Zaz (Kolka | 14-05-2020, 06:42:48)

A w Zaz były wypłaty?

 » Powodzenia (Djajba | 14-05-2020, 00:10:28)

Świetny pomysł, nic tylko pogratulować!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Policja apeluje do motocyklistów (6)
 » Rozmowy będą nagrywane (3)
 » Patron nowego ronda w Mogilnie (2)
 » Zmiana na stanowisku kierownika (0)
 » Przegrana w drugiej instancji (7)
 » Potrzebna krew dla Julki (0)
 » Kontrolowali zachowania pieszych (18)
 » Wygłosi referat o szkolnym radiu (0)
 » 17 kierowców z mandatami (9)
 » Trwa nabór chórzystów (0)
 » Nauczanie hybrydowe (0)
 » Wygraj gęsią tuszkę (2)
 » Robili i puszczali latawce (6)
 » Rewitalizują park w Strzelnie (36)
 » Nowe władze Porozumienia (7)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ