Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Zasady bezpieczeństwa na dłużej

2020-04-09 20:08
 

Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużone zostało obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.

Egzaminy najwcześniej w czerwcu

Matury i egzamin kończący podstawówkę zostaną przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. Jednak o konkretnych terminach będziemy informować co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.

Ponadto wszystkie szkoły pozostają zamknięte do niedzieli 26 kwietnia. Do tego czasu - tak jak dotychczas - placówki mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.

Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe od 16 kwietnia

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Przedłużamy również obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa.

Do niedzieli 19 kwietnia 2020 r. obowiązują nadal:
- ograniczenia w przemieszczaniu się;
- zakaz wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego;
- ograniczenia w wydarzeniach o charakterze religijnych – w kościołach może przebywać maksymalnie 5 osób. Zasada obowiązuje również w święta Wielkiej Nocy!
- ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych i wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych;
- zasady w poruszaniu się przy pomocy komunikacji publicznej i samochodami większymi niż 9-osobowe;
- zawieszenie działalności zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu itd.;
- zakaz korzystania z parków, lasów, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich;
- zamknięcie restauracji;
- ograniczenia dotyczące liczby osób w sklepach, na targach i na poczcie;
- ograniczenia w działalności instytucji kultury (w kinach, teatrach itp.).

Do niedzieli 26 kwietnia obowiązuje nadal: - zamknięcie szkół i uczelni;
- przedszkoli i żłobków;
- zamknięcie pasażerskiego ruchu lotniczego;
- zamknięcie międzynarodowego ruchu kolejowego.

Do niedzieli 3 maja obowiązuje nadal:
- zamknięcie granic (prawo do przekraczania polskiej granicy mają nadal m.in. obywatele RP, cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP, osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę;
- obowiązkowa kwarantanna dla osób przekraczających granicę z Polską.

Do odwołania obowiązują:
- ograniczenia w zakresie organizacji imprez masowych i zgromadzeń.

(gov.pl/koronawirus)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

 » do Gezza (UPS | 14-04-2020, 07:56:35)

I też go nie ma na tym świecie.Taka jego wolność.

 » Restrykcje (Gezza | 13-04-2020, 20:21:56)

"Ci co garna sie zeby rezygnowac z wolnosci dla zapewnienia sobie wiecej bezpieczenstwa, nie zasluguja ani na wolnosc ani na bezpieczenstwo" - Benjamin Franklin.

 » Niepotrzebna histeria (Mieszkaniec | 10-04-2020, 19:13:39)

Najgorszy wirus jaki może nas spotkać to ludzka głupotą i brak umiejętności logicznego myślenia. Teraz widać jak łatwo zmanipulować społeczeństwo. Wystarczy odpowiednio długo i intensywnie wmawiać ludzia w jakim to są "niebezpieczeństwie" i histeria gotowa. Czechy, Austria, Dania już wracają do normalnego życia bo stwierdzily że dalsze restrykcje nie mają sensu. Szwecja w ogóle podeszła do tematu epidemii z dystansem. A my jak zwykle- w czarnej d.... Jak się obudzimy to się okaże że prze ten sztuczny kryzys będziemy mieli bezrobocie i gospodarkę na pozostałe lat 90 tych.

 » wirus (gosc | 10-04-2020, 16:25:02)

A WIECIE PO CO KACZYNA WYMYŚLIŁ NOSZENIE MASECZEK --ŻEBY JAK NAJWIĘCEJ LUDZI ZMARŁO,PRZECIEŻ SZUMOWSKI NIEDAWNO ŚMIAŁ SIĘ Z NOSZENIA MASEK I POWIEDZIAŁ PRZED KAMERAMI ŻE TO NIC NIE POMAGA-WIDZIELIŚCIE KACZYNE JAKE ZGRUPOWANIE BYŁO I CO DLACZEGO NIE ZATRZYMANO ICH DO UKARANIA,A DLATEGO ŻE TO WSZYSTKO JEST PO TO ŻEBY POKAZAĆ ŻE POLACZKI SKACZĄ JAK IM KAŻEŁ KAŻE,PAMIĘTAJCIE CI KTÓRZY SPRZEDALIŚCIE SIĘ ZA 500 ZŁ I ZA 13TKI OCZYWIŚCIE NIE WSZYSCY ,BO MIĘDZY TYMI PODŁYMI LUDZMI SĄ UCZCIWI,ŻE WKRÓTCE TEN WASZ WŁADCA POZBAWI WAS TYCH PIENIĘDZY A WTEDY KTO BĘDZIE PŁAKAŁ A KTO SIĘ UŚMIEJE Z WAS SPRZEDAWCZYKI

 » A (Tomek | 10-04-2020, 14:23:23)

Dziś widziałem prawdziwe zagrożenie kierowca BMW oczywiście cmg przed komedia i na oczach p0liciantow wyprzedziła na trzeciego reakcja policji zero poszli sobie97

 » Wirus (GGG | 10-04-2020, 10:07:42)

Zastanawia mnie do czego dąży nasza władza.Wirus?Chyba medialny.Zadajmy sobie pytanie czy rzekomy wirus tyle by przetrzymał w powietrzu?To by już nas dawno nie było.Tyle czasu już mineło i jakoś nikt w cmg nie umarł,a oni teraz jak będzie przychodzić ciepło każą nam nosić rękawiczki i maseczki?Paranoja!

 » Do miesxkaniec (Lila | 10-04-2020, 10:02:27)

Jesteś tak samo mądry jak premier W Brytanii i skończył na oiom-ie

 » Do miesxkaniec (Lila | 10-04-2020, 10:00:00)

Jesteś tak samo mądry jak premier W Brytanii i skończył na oiom-ie

 » : mieszkaniec (obserwator | 10-04-2020, 06:57:56)

To wyjedź do Szwecji !!!!!!!!!!!!!!! Czy leczysz się psychiatrycznie ? A podobno w innym państwie noszą sedesy na głowie . I dlaczego Ty tego nie wiesz ?

 » fake (coronatime | 09-04-2020, 23:31:33)

śmiertelność w Europie spadła w ciągu ostatnich kilku lat to trzeba było coś wymyślić. Sprawdzcie statystyki na euroMomo

 » zakazy (mieszkaniec | 09-04-2020, 23:14:45)

Maseczki od 6 zł i więcej. Rękawice od 80 zł za 100 szt. Kogo stać na to kiedy kolejne zakazy zakazują pracować? Rząd wprowadza kolejne zakazy , które są niezgodne z konstytucją. Nie można wprowadzić stanu wyjątkowego??? NIE!!! Dlaczego??? Ponieważ trzeba byłoby płacić odszkodowania i w ogóle. Trzeba dawać mandaty bo nie ma kasy w budżecie. nie wolno wyjść na ulicę bez maski i rękawic, odstęp 2 metry - pytam gdzie jest PIS kiedy chodzę do pracy i tam nie przestrzegam żadnego z w/w zasad. PARODIA I WYCIĄGANIE NASZYCH PIENIĘDZY!!!!!!!!

 » Maski (Tolo | 09-04-2020, 22:32:12)

Zaraz zaraz od kiedy zakład pracy to miejsce publiczne?

 » zagranica (wyborowo | 09-04-2020, 21:55:50)

to gdyby wrócić w niedzielę 3 maja, to kwarantanna, a po 3 maja już nie bo na wybory nie można by iść. Ekstra pomyślunek. Rzeczywiście, będzie potrzebna urna ale inna. Wybory po trupach.

 » Niepotrzebna histeria (Mieszkaniec | 09-04-2020, 21:51:46)

Czekam kiedy ludzie się opamiętaja. Szwecja kompletnie zignorowala "zagrożenie" i nie odnotowano żadnego wzrostu zachorowań. Zacznijcie myśleć, szukać informacji a nie ślepo wierzyć w to co powiedzą w tv. Zwykła grypa jest groźniejsza niż covid19 i ma większy współczynnik umieralności. W zależności od miesiąca umieralnośc na powikłania grupowe to 50-120 osób na miesiąc!!! To jest manipulacja.

 » 20 stopni, a ja będę w szaliku chodził... (Hrabi | 09-04-2020, 21:41:54)

Maseczki i rękawiczki za darmo rozdawać, bo jak nie to przyjdę do sklepu w kominiarce

 » 3 maj (strzelno | 09-04-2020, 21:28:53)

Debilizm

 » Hmmm (Mieszkaniec | 09-04-2020, 20:54:51)

Już nie wiem czy się śmiać czy płakać, co ten PiS jeszcze wymyśli

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (32)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (11)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (61)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (17)
 » Śmiertelny wypadek w Busewie (14)
 » Udekorowali sołectwo (9)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ