Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Dążą do przejęcia Przyjezierza

2020-04-08 23:59
 

Wójt oraz radni Rady Gminy w Jeziorach Wielkich wystosowali do władz Strzelna pismo związane ze zmianą granic administracyjnych gminy Jeziora Wielkie. Chodzi o wydanie opinii w sprawie włączenia do granic gminy Jeziora Wielkie obrębu geodezyjnego Miradz.

Na początku kwietnia do Urzędu Miejskiego w Strzelnie wpłynęło pismo wystosowane przez wójta Dariusza Ciesielczyka o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej mającej na celu wyrażenie opinii w sprawie zmiany przebiegu granic gminy Jeziora Wielkie, poprzez włączenie do jeziorańskiej gminy części gminy Strzelno. Mowa o części obszaru geodezyjnego Miradz - terenu obejmującego kompleks turystyczno-wypoczynkowy, część terenu Państwowych Lasów Miradzkich wraz z nieruchomością zabudowaną - oczyszczalnią ścieków.

Warto przypomnieć, że we wrześniu i listopadzie 2019 roku Rada Gminy w Jeziorach Wielkich podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic administracyjnych gminy Jeziora Wielkie i przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami. W wyniku tych konsultacji mieszkańcy gminy Jeziora Wielkie wyrazili wolę włączenia do terytorium swojej gminy części obszaru gminy Strzelno.

Szczegóły uzasadniające zmianę granic administracyjnych znajdują się w jednej z uchwały podjętych przez radnych Rady Gminy w Jeziorach Wielkich. (AS)

Przyjezierze


Przyjezierze


Przyjezierze

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [36]» dodaj komentarz   

 » Powiat Inowroclaw (Os. Piastowskie | 11-04-2020, 22:40:14)

Nasze miejsce w powiecie Inowrocław,to nie uniknione! kwestia czasu! , burok z Gebolewa cały czas dziurę wierci,tak nas nie trawi, ale ale ten szpital pociągnie ten karlowaty powiacik z miastem na uboczu, ze znajdą się w CZN,napewno lepiej brzmi niż C...e M....o G.....w!

 » Możecie sobie chcieć (Strzelniok | 11-04-2020, 13:39:00)

Hej jeziorańscy badylarze możecie sobie pomarzyć że dostaniecie Przyjezierze. Pomarzyć sobie możecie nic więcej. Róbcie sobie te swoje frukta a od strzelenskiej części Przyja precz!!!

 » Do inianin. (MIESZKANIEC STRZELNA | 10-04-2020, 18:52:28)

RAZEM możemy wiele . Musimy rozpocząć dyskusję nad bezsensem jaki wynika z przynależności do karłowatego powiatu z miastem na uboczu . Musimy dokonać podsumowania CO MAMY Z PRZYNALEŻNOŚCI do słabiutkiego powiatu , który istnieje tylko i wyłącznie naszym kosztem ! Nie mamy nic do stracenia ! Zarówno za czasów komuny Strzelno jak i obecnie jest stłamszone tą przynależnością ! Jak długo ma trwać ten marazm powiatowy ?!? REFERENDUM W STRZELNIE I MOGILNIE DA ODPOWIEDŹ , ŻE ZMIANY SĄ NIEUNIKNIONE !

 » do mlody mieszkaniec Strzelna (inianin | 10-04-2020, 15:58:42)

Tak sobie ten watek (i podobne) czytam od dluzszego czasu i musze powiedziec, ze na prawde zal mi Strzelna. Pamietam je glownie z polowy lat osiemdziesiatych i widze, ze od tamtych lat poza marketami i betonowa kostka na ulicach nic sie nie zmienilo! A nawet na gorsze, bo zniknela "Piastowska", ktora byla niczego sobie. Coz, wiele jest w Polsce podobnych miasteczek... Co od przynaleznosci Strzelna do powiatu inowroclawskiego, to osobiscie nie mialbym nic przeciwko, ale co ja moge, biedny mis... ;)

 » Do ze Strzelna. (MIESZKANIEC STRZELNA | 10-04-2020, 14:23:58)

Ty z pewnością nie jesteś ze Strzelna ! Jeśli nie czujesz, że Przyjezierze jest NASZE i musimy je uratować !

 » przyje (ze strzelna | 10-04-2020, 13:21:23)

super wiadomość całe Przyjezierze oddać jezioranom, kłopot i koszty z głowy.

 » Strzelno do Inowrocławia (Młody Mieszkaniec | 10-04-2020, 12:56:36)

Smutne jest w tym wszystkim to, że nikt nas nie chce. Mogilno na nas się wypina i ma naszą gminę w poważaniu, a Inowrocław nawet nie zająknie się by wykonywać jakieś kroki w kierunku powiększenia powiatu o naszą gminę. Zostaliśmy sami i próbujemy podgryzać nogi sąsiednim gminom pokazując jacy to jesteśmy ważni. O obiecanej obwodnicy nawet nie wspomnę, bo obecna sytuacja wykluczy budowę jakichkolwiek w kraju. Przykre ale prawdziwe jest to co ktoś tutaj niedawno napisał, nie mamy nic do zaoferowania prócz masy problemów. Trzeba szukać swojej przyszłości w innych miejscach w Polsce, do czego namawiam ludzi młodych, bo tutaj czas stanął w miejscu. Szkoda mi naszego miasta...

 » Do mieszkańca strzelna (REHOT | 10-04-2020, 11:10:05)

Zgadzam się z tobą, kolego, że takie powiaty nie powinny nigdy powstać! Ale powstały dzięki ówczesnym kacykom rządzącym! Przypomnę wam wszystkim, że konsultacje w sprawie odejścia Strzelna do Inowrocławia odbyły się kilka lat temu i mieszkańcy, którzy uczestniczyli w zebraniach w 90% poparli wniosek o odejście od Mogilna, niestety stanowisko rady oraz zawirowania polityczne ( wybory) nie pozwoliły na dalsze prowadzenie działań w zakresie zmiany przynależności do powiatu!

 » Do Tomasz . (MIESZKANIEC STRZELNA | 10-04-2020, 11:02:09)

Wiem ,że wielu Mogilnian "chce" do WIELKOPOLSKI ! Połączmy więc siły i powiedzmy GŁOŚNO ' władzy", że nie chcemy utrzymywać powiaciku bez żadnych perspektyw rozwojowych . To co dzieje się obecnie to "klajstrowanie " rzeczywistości jak za czasów komuny przez dawnych przefarbowanych towarzyszy po PZPR=SLD i ZSL=PSL. Zapraszam do rozmów w tym temacie na forum. Możemy wspólnie dokonać tej zmiany czy władza chce czy nie ! Musimy dla MŁODEKO POKOLENIA OTWORZYĆ SZERSZĄ PERSPEKTYWĘ JEGO ROZWOJU. To lepsze niż przymusowe trwanie w obecnym zaścianku . Nie traćmy czasu ! Kto za...?

 » podział (Franc | 10-04-2020, 09:44:21)

Takie gminy jak Jeziora Wielkie dawno powinny zniknąć z mapy polski . Podzielić pod Kruszwicę i Strzelno i problemu nie ma. Tak gmin w Polsce są setki i tysiące nie potrzebnych urzędników . Strzelno powinno przejąć Przyjezierze i kropka .

 » STRZELNO DO POW.INOWROCŁAW !!! (MIESZKANIEC STRZELNA | 09-04-2020, 23:58:46)

Nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienie na istnienie karłowatego powiatu Mogilno wbrew wymogom istnienia powiatów tj. powiat musi składać się z pięciu gmin i liczyć minimum 50 tys. mieszkańców .Karłowaty powiat to pasożytniczy, biurokratyczno-urzędniczy zbędny ciężar spoczywający na barkach ciężko pracujących PODATNIKÓW . W skali Kraju jest ok.100 podobnych pasożytów! Takie sprawy załatwiane są na najwyższych szczeblach władzy państwowej. To nieunikniona operacja w niedalekiej przyszłości ! Dość żerowania na PODATNIKACH lokalnych kacyków partyjnych gminnych i powiatowych nie ponoszących żadnej odpowiedzialności za swoje złe decyzje!

 » Czytajcie uważnie (Tomasz | 09-04-2020, 23:21:40)

Ja jestem za tym aby Mogilno należało do Wielkopolski większe możliwości perspektywy . Niż w tym zapyziałym kujawsko-pomorskim . Co Wy na to

 » Do mieszkańca (REHOT | 09-04-2020, 21:45:50)

Jakimże trzeba być neptykiem i niedouczonym matematycznie typem by pisać takie "androny" o zadłużeniu Strzelna! Burmistrz Chudziński przejmując rządy mimo usilnych poszukiwań długów po poprzedniku znalazł ich tylko ok 32% w skali budżetu przy dopuszczalnej ustawowo 60% w skali budżetu! Sąsiednie gminy mają większe zadłużenie , oprócz Dąbrowy Mogileńskiej! Wystarczy sięgnąć do BIP gmin by to sprawdzić a nie pisać kłamstwa! Pozdro!

 » przyjezierze (jezioranin | 09-04-2020, 20:24:35)

patrząc na wypowiedzi strzelniaków wieśniaków widzę że inteligencją nie grzeszą

 » do Mieszkańca Strzelna (Mieszkaniec | 09-04-2020, 20:03:21)

Czy przeczytałeś może niżej to co napisałem, czy zrozumiałeś czy masz z tym jakiś kłopot??? Wasze chciejstwo poparte masą długów i brakiem perspektyw, zaściankowością nazywasz posagiem?? To już nawet ciężko oceniać nawet w kategorii żartu. Jeszce raz powtórzę, najpierw należy zapytać mieszkańców powiatu inowrocławskiego o to czy chcę przyjąć taką biedę z nędzą. Gmina JW przeprowadziła sprawę Przyjezierza zgodnie z kolejnością i to Strzelno może nie wyrazić chęci na takie zmiany, a ma do tego prawo.

 » STRZELNO DO POW.INOWROCŁAW !!! (MIESZKANIEC STRZELNA | 09-04-2020, 17:40:45)

Strzelno do powiatu INOWROCŁAW ! Za jednym ruchem znika karłowaty powiat Mogilno i skarłowaciała gmina J. Wielkie ! To zadanie po opanowaniu korona-wirusa !!!Dość wspierania wygórowanych ambicji Mogilna zarówno za czasów komuny i obecnie zawsze kosztem Strzelna ! Z takim "posagiem jak PRZYJEZIERZE oraz położenie komunikacyjne gwarantujące perspektywiczny rozwój Strzelna to gwarancja powodzenia przejścia do pow. INOWROCŁAW ! NIE MA ZMIAN BEZ RYZYKA !JUŻ NIC NIE MAMY DO STRACENIA ! Musimy wyzwolić się wreszcie z mogileńskiej (nie)podległości !

 » ... (Mieszkaniec | 09-04-2020, 17:21:55)

do wszystkich szczekaczy strzeleńskich, nie chodzi mi o kontekst ale o formę działania, mianowicie gmina JW przeprowadziła na swoim terenie konsultacje społeczne z mieszkańcami, dotyczące przejęcia część Przyjezierza, i tak powinno się to robić; a piszę to w kontekście bzdur co niektórzy piszą dotyczących przejścia gminy Strzelno pod powiat inowrocławski, gdzie tam właśnie powinno być najpierw przeprowadzone referendum lub co najmniej konsultacje, a nie w Strzelnie, bo samo chciejstwo niepoparte właściwie niczym to stanowczo za mało....

 » Przyje (mieszkaniec | 09-04-2020, 17:15:06)

Super temat zastępczy dla Wójta. Pokażcie co zrobiliście w Przyjezierzu? . Co było do sprzedania to sprzedano a teraz szukanie przestrzeni. Wolę być w Strzelnie bo burmistrz Chudziński ma jaja i działa.

 » Oczekuje (On | 09-04-2020, 16:28:24)

Niech Pan wójt zajmie się zabezpieczeniem mieszkańców w środki przeciw wirusowi np.maski plyny rekawiczki jak zrobiły to niektóre gminy A nie wielka sprawa Przyjezierza gdzie ludzie przestają przyjeżdżać

 » POTRZEBA Z POTRZEBY (mieszkaniec | 09-04-2020, 15:53:23)

Proponuję ażeby Nasz Pan Wójt wraz ze swoją WYSOKĄ RADĄ i odpowiedzialnymi urzędnikami Starostwa zadbali należycie o personel i podopiecznych D.P.S w SIEMIONKACH a nie zajmowali się teraz bzdetami chyba że ktoś wyczuł w tym niezły INTERES.

 » Pryjenzierze (Maciora | 09-04-2020, 15:40:18)

Tak samo Pon może oddać Przyjenzierze so Strzelna

 » przyjezierze (mieszkaniec | 09-04-2020, 15:10:56)

Panie Wójcie proponuję zmienić paru pracowników którym będzie się chciało pracować. Przykład Wilczyna czy Strzelna nie wspomnę o Mogilnie. W Jeziorach to w gminie jakiś koronawirus od lat. Do roboty Przyjezierze to nie tylko parking . Mama nadzieję,że Strzelno pokaże jak się zarządza ośrodkiem w Przyjezierzu. Przykład domu kultury w Strzelnie i nowego dyrektora , tylko pozazdrościć.

 » obietnice (misiek | 09-04-2020, 13:15:15)

A jak tam Panie Wójcie obiecana hala... czekamy i jakoś ani widu, ani słychu.

 » jaki rozwój? (??? | 09-04-2020, 13:01:53)

jaki rozwój?, jest po Przyjezierzu już, ani wody, czas zatrzymał się w latach 80, na dodatek covid 19. Mam prośbę do radnych i włodarzy gminy JW, zajmnijcie się poważnymi sprawami

 » Przyjezierze (Strzelno | 09-04-2020, 11:07:29)

Oddać to i spokój i tak nic tam się nie dzieje nie wspominając o inwestowaniu w naszą część.

 » a się naczytałem! (Zdzisiu Szyderca | 09-04-2020, 10:53:44)

Doprawdy z zaciekawieniem zapoznałem się z treścią. Dawno takiego gniota nie czytałem. Ja p...lę! Czy nie macie Państwo w urzędach ludzi od polonistyki? "Potrzeba.... wynika z potrzeby"? po pierwszym zdaniu uznawszy, że jestem lekko poddenerwowany, udam się na miasto, ponieważ POTRZEBA wyjścia na miasto, wynika z POTRZEBY zarażenia się c**j wie czym. I są godziny dla emerytów. Wybaczcie kochani, że rzucam mięsem. Pierwsze zdanie powinno brzmieć np. "propozycja zmiany granic wynika z potrzeby" lub "wprowadzenie zmian... wynika z potrzeby" Idę za potrzebą. Zdzisław S.

 » Przyjezierze (J23 | 09-04-2020, 10:06:15)

Bardzo dobre posunięcie władz sąsiadujących ze sobą gmin co do zarządzania przyjem. Strzelno to jednak świetlana przyszłość ...

 » Jezioro (Jezioro | 09-04-2020, 09:42:17)

Może od razu całe Ostrowo niech przejmą bo przecież tu jest początek i większą część jeziora?? A po drugie wójt i burmistrz musieli się już dogadać co kto przejmie i dostanie.

 » WARA OD PRZYJEZIERZA ! (STRZELNO MIESZKANIEC | 09-04-2020, 08:34:47)

WARA OD NASZEGO PRZYJEZIERZA. Proponuję odwrotnie ! Ogon merda psem ! Ostrzeżenie dla radnych i całej RM. by nie znaleźli się w niej ochotnicy przehandlowania kolejnej naszej PERŁY ! Podobnie jak ze Szpitalem ,terenem zagrabionym Szkole na Kościuszki całkowicie zamykając Jej perspektywiczny rozwój , Dworcem Kolejowym ,przynależnością do karykatury pow. Mogilno itp.,itd. We wszystkich tych "operacjach " maczali paluchy radni wybrani przez nas samych ! WIĘC UWAŻAJMY BY W WIRUSOWYM ZAMIESZANIU NIE SKRADZIONO NAM PRZYJEZIERZA ! Trzeba mieć tupet by wystąpić z tą propozycją . Chyba, że komuś zależy na uszczupleniu uciążliwego zakresu działania i obowiązków ?

 » Przyjezierze (Ika | 09-04-2020, 08:21:31)

Ten kompleks wypoczynkowy podzielony na 2 gminy daje jednej i drugiej gminie sporą kasę . Pozbyć się pieniędzy których gmina Strzelno potrzebuje byłoby nie na miejscu

 » Korona (prawy i sprawiedliwy | 09-04-2020, 08:18:11)

Wójt i ta cała Rada może ruszą tyłki i zaczną coś robić i wspomagać mieszkańców w czasie pandemii. W około inne samorządy starają się wspomagać walkę z pandemią a w gminie Jeziora siedzą na tyłkach wychodząc z założenia,że tu jest teren na którym nie było i nie będzie koronowirusa.

 » Przyjezierze (gleba | 09-04-2020, 08:10:02)

Zbyt łakomy kąsek :)

 » Handel (Handel | 09-04-2020, 08:06:10)

To jest efekt pomocy PISu przy pożyczce dla Strzelna. Oddajcie Przyjezierze dla Jezior gdzie rządzi PIS.

 » Rozbiory (OBI | 09-04-2020, 07:47:29)

Najpierw rozbiory gmin, a potem Polski! Zaborcy się znaleźli.

 » ot co (lio | 09-04-2020, 06:38:22)

to może niech gmina STRZELNO przejmie Przyjezierze,co za różnica,Mogilno wzięło prawie wszystko oddajcie teraz i to.Też mi gmina Jeziora bez jezior .

 » Buahaha (Rebe Icek | 09-04-2020, 00:33:37)

Takie gminy jak Jeziora nie powinny istnieć.. Parę domów przy jednej ulicy... Tam nic nie ma. Nawet gimnazjum nie mieli..Tzn mieli w...Strzelnie A aspiracje jak jakiś Wilczyn..

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (32)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (11)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (61)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (17)
 » Śmiertelny wypadek w Busewie (14)
 » Udekorowali sołectwo (9)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ