Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

STRZELNO: Zamknęli cmentarze

2020-04-08 21:04
 

Ksiądz kanonik Otton Szymków w porozumieniu z burmistrzem i sanepidem zdecydował o zamknięciu cmentarzy na terenie Strzelna.

- Zakazuje się wstępu na tereny cmentarzy w Strzelnie (z wyłączeniem wstępu w celem sprawowania kultu religijnego i dokonania pochowania zwłok). W związku z tym bramy cmentarzy zostają zamknięte. Obostrzenie to wydajemy w porozumieniu z Burmistrzem Strzelna i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną - czytamy na Facebooku Parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy w Strzelnie.

Zakaz dotyczy cmentarza przy ulicy Kolejowej i Sportowej w Strzelnie i obowiązuje do 11 kwietnia włącznie. Jeżeli rząd zdecyduje o przedłużeniu obecnych obostrzeń to zakaz ten również będzie dalej obowiązywał. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [37]» dodaj komentarz   

 » Quiz świąteczny (Italodisco | 17-04-2020, 08:07:49)

Burmistrz włoskiego Bergamo - miasta w bogatej części Włoch, dotkniętego pandemią koronawirusa w filmie dokumentalnym BBC oprowadza ekipę filmową po mieście i szpitalach. Burmistrz ubrany jest w skromną sportową kurtkę, stonowane granatowe spodnie i podróżuje po mieście małym Fiatem 500. Jak widać nasza lokalna elita polityczna potrzebuje do podróżowania po Strzelnie i wywiadów w lokalnych gazetach kratkowanych garniturów, butów z czubkami oraz SUVów oraz terenówek. A tam czepiam się, w końcu w Bergamo nie znają się na modzie, burmistrz Bergamo to jakiś tłumok, BBC to nie to co paluki a fiatem 500 to pewnie jeździ bo promuje lgbt. Hahahaha. Strzeleńskie dziwaki.

 » Cmentarz jest otwarty (Robert | 14-04-2020, 21:31:44)

Codziennie przechodzę przez cmentarz do pracy i codziennie jest otwarty.

 » Cmentarz jest otwarty (Jozio | 13-04-2020, 14:55:52)

Cmentarz jest otwarty. Zamknięty był tylko w czwartek

 » sddv (dv | 12-04-2020, 10:57:42)

A wczoraj ok. godz. 14.00 cmenarz przy ul. Kolejowej otwarty na oścież. więc nieprawdą jest, że zamknięte

 » cmentarz (strzelnianin | 11-04-2020, 23:07:22)

Tytul nie powinie brzmiec ZAMKNELI A ZAMKNAL tzn zarzadca a zarzadca kto jest Oczywiscie nasz Pralat wiec nie dziwcie sie ze zamkniete bo musi lizac du*e aby go PIS nie wyje*alo na emerytyre i juz zawczasu pozamykal cmentarze

 » zamknęli cmentarz (XYZ | 11-04-2020, 22:14:30)

Dziwne bo dziś w Wójcinie na cmentarzu było ludzi więcej niż w Marketach.

 » Cmentarz w Strzelnie (jano145@interia.pl | 10-04-2020, 23:40:50)

Byłem w Strzelnie, przejechałem 80 km by położyć stroik i posadzić kwiaty na 4 grobach swoich bliskich. Co zastałem? Łańcuch i kłódkę. Dzisiaj się dowiaduję, że cmentarz jest otwarty. Nadgorliwa interpretacja przepisów przez włodarzy miasta i proboszcza a do tego postrach, że będę ukarany przez policję i straż miejską spowodowało, że musiałem odjechać. Żałosne i pozbawia dalszego komentarza.

 » Konstytucja (Konstytucja | 10-04-2020, 17:01:43)

Chce tylko poinformować, że Cmentarz jest ponownie otwarty. Bardzo dziękuje ! Jestem bardzo szczęśliwy ! Przy najbliższej okazji wrzucę na tace podwójną albo i potrójną kwotę co zwykle dawałem. Teraz uważajmy na siebie, nie grupujmy się. Osobiście dziś założyłem maseczkę. Zdrowych i Spokojnych Świąt wszystkim życzę !

 » nowoczesność (OBI | 10-04-2020, 08:20:41)

To się nazywa nowoczesne "liberun veto"

 » Do xzy (Do xzy | 10-04-2020, 07:48:14)

Gościu psychicznie chory. Skoro leki nie pomagają to użyj cegły lub rozpędź się i w ścianę ! Może chociaż kultura wróci. Naprawdę zmarły mnie zarazi ? Bezsens kompletny. Prędzej w kolejce do supermarketu się zarazimy lub w samym budynku ! Zdecydowanie za późno wprowadzono nakaz zakrywania twarzy wtedy by nie było problemów. Jedynie co Nas może uratować to tylko spokój i zdrowy rozsądek. Nie wariujemy ale też przestrzegajmy obostrzeń. Zdrowia !

 » "KONSTYTUCJA" (obserwator | 10-04-2020, 07:23:09)

Zgadzam się z Tobą . Rebe Icek - zapisz się do szkoły ażeby Twój chory bełkot spróbował naprawić .

 » Do xzy (Rebe Icek | 09-04-2020, 21:27:42)

Jakiej sytuacji? Więcej ludzi ginie na drogach niż z powodu tego zwykłego przeziębienia. Trza wiec pozamykac drogi i zakazać samochodów! Rząd powinien ogłosić tarcze antysamochodową. Cyrk.. Z powodu przeziębienia pisiory i takie wiesniaki nakręcone przez TV wykoncza ten kraj i miejsca pracy.

 » do Konstytucji (obywatel | 09-04-2020, 20:10:26)

nie potrzebuję twojego żalu i współczucia, i nie jestem widzem TVPis w szczególności; sam mam bliskich na cmentarzu i jednego jestem pewien, nigdzie nie uciekną w przeciągu najbliższych miesięcy, a nawet jak pójdę w czerwcu oni nadal będą tam leżeć; a jak będę chciał się pomodlić za ich duszę zrobię to w domu; naprawdę można tak zrobić a przy okazji nie siać bezsensownego fermentu, który akurat teraz do niczego nie jest nam potrzebny;

 » to gdzie i jaka władza sięga? (Luter | 09-04-2020, 19:48:28)

u nas klecha rzecze że cmentarz jest wasz i kościół też, ale tylko on piniondze bierze

 » KONSTYTUCJA (KONSTYTUCJA | 09-04-2020, 17:18:54)

Do obywatel: Niestety ten czas mam bardzo dawno za sobą. Prędzej jest mi na cmentarz niż naukę, ale zdążono mnie nauczyć miłosierdzia. Ciebie pewnie nie, bo widać z Twojej strony tylko JAD. Pewnie za dużo TVPis. Szkoda mi Ciebie, tak naprawdę. Po ludzku mi Ciebie szkoda. Czy ja mam pretensje, że zamknięto cmentarz ? Mam pretensje, że nie dano mi szansy na pomodlenie się przy grobie Najbliższej. Wystarczyło tylko kilka dni wcześniej zakomunikować, że cmentarz będzie zamknięty przed Świętami i każdy miałby czas by przygotować grób z godnością. Czy to naprawdę dużo ? Czy to naprawdę wiele ? Nie spodziewałem się tego po moim Proboszczu takiego prezentu na Święta. Takiej partyzantki. POZYTYWNE CHRZEŚCIJAŃSTWO. Nie spodziewałem się po burmistrzu tak irracjonalnej decyzji. Dodam, że na Ciebie Darku głosowałem i zawiodłem się. Przy kolejnych wyborach przypomnę sobie o tej sytuacji.

 » Cmentarze (XZY | 09-04-2020, 16:04:04)

Ostatnio krytycznie wypowiadalem sie na temat p. Chudzinskiego i muszę stwierdzić że prywatnie go nie lubie wręcz nienawidze sle zawsze star się być obiektywny mimo uprzedzeń i teraz ktoś taki jak Chudziński przydał by sie jako Kpmendant Strazy Miejskiej bo Wy Debile nie rozumiecie sytuacji jaka panuje trzeba Was karać i to wysokimi mandatami inaczej mie zrozumiecie powagi sytuacji chyba ze ktos umrze Wam wsrod bliskich. To nie jest jakas t chinska grypa uswiadomcie sobie to debile.Nalezy Was karac i jeszcze raz karac ćmoki pierdolone. Mam nsfzieje ze po zapowiedziach rzadu dot.zakrywanoa twarz posypia sie mandaty. Bo inaczej z tym glopim narpd sie noe da.Wy

 » Konstytucja (Młody | 09-04-2020, 15:58:00)

Tym dokumentem, o którym piszesz, możesz sobie podetrzeć, wiesz co, dokładnie jak robi to władza. Możesz iść do sądu, oczywiście, ale powiem ci jak to będzie wyglądało: sprawa trafi do "odpowiedniego sędziego", który wyda "odpowiedni wyrok", dodatkowo dowali tobie koszty sądowe; oczywiście się odwołasz do okręgowego, wtedy sprawa również trafi do "odpowiedniego sędziego"... mam ci pisać dalej??? trzeba było zmienić władzę kiedy była ku temu okazja w czasie wyborów, a teraz to można sobie nadmuchać w trąbkę, bo do tego na szczęście mamy jeszcze prawo.

 » do konstytucji i zrozpaczonej (obywatel | 09-04-2020, 15:47:25)

czytaj człowieku ze zrozumieniem, tego uczą w I klasie szkoły podstawowej, cmentarz jest terenem kościelnym i kościół w osobie księdza kanonika w porozumieniu z burmistrzem tak zadecydował; pomódl się za bliskich, którzy spoczywają ale zrób to w domu i sieć na swojej d... tam gdzie masz siedzieć i nie wymachuj konstytucją; to samo tyczy się zrozpaczonej, pomódl się w domu, bo jeszcze wielokrotnie zdążysz pójść na ten cmentarz, a pochowani bliscy, na 100% raczej pretensji wnosić już nie będą...

 » zamykanie (wuj JAROSŁAW | 09-04-2020, 15:27:17)

Drodzy mieszkańcy Strzelna i okolic ten wasz włodarz i wspaniały wasz Kaznodzieja mogą ZAMYKAĆ - ale drzwi za sobą i niech uważają ażeby to nie było Ich ostatnie zamknięcie w swej karierze.Jak na razie główny Pinokio nie wprowadził stanu nad zwyczajnego,co nie daje żadnych podstaw prawnych do ograniczania praw obywatelskich zgodnie z OBOWIĄZUJĄCĄ jak na razie KONSTYTUCJĄ RP.Możliwe że nasze nocne ludki w nocnych obradach coś spłodzą i jutro rano dowiemy się że nie wolno NAM ;oddychać; i każdy z obywateli jest zobligowany do oddania połowy swego miesięcznego wynagrodzenia na ratowanie WASZEJ BIEDNEJ SŁUŻBY ZDROWIA ALBO PARAFII.BARDZO PROSZĘ TYCH CO WPROWADZAJĄ TAKIE POROZUMIENIA O TROCHĘ WYOBRAŹNI - PANDEMIA ,PANDEMIĄ ALE NIE DAJMY SIĘ PONOSIĆ FANTAZJI I ZACHOWAJMY ZDROWY ROZSĄDEK I TOK MYŚLENIA.Na koniec proponuję wysłuchanie wczorajszej wypowiedzi rzecznika Komendy Głównej Policji,z której dowiemy się co NAM wolno a czego nie wolno i gdzie trzeba zachować zdrowy ROZSĄDEK.NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ W TYM CIĘŻKIM DLA NAS WSZYSTKICH CZASIE.

 » Do Olo (Ktoś | 09-04-2020, 13:23:10)

Olo ty się lecz jak nie widzisz co on wyprawia. Panoszy się jak władca i wielki Pan nie szanując nikogo i niczego. Przyjedź jest już oddane i ugadane. Co do śmieci za 33 zł to sam nawarzył piwa i myślał, że ciemnogród będzie cicho siedział. Jak będzie trzeba to się zorganizujemy i pójdziemy pod urząd!!!

 » wirus (ktoś | 09-04-2020, 12:55:31)

Zamiast cmentarz zamykac niech policja sprawdzi wioski bo dzieci latajom po Bronisławiu bo matka pijana. jeżdżom rowerami i sie gonią. Gdzie opieka i policja.

 » cmentarz (werte | 09-04-2020, 12:55:22)

Bardzo dobra decyzja, uprzątnięcie grobów trochę później nie zaszkodzi zmarłym w żaden sposób. Niestety żyjącym może bardzo. Dla wierzących ważniejsza modlitwa, dla wierzących tak sobie pewnie ładne plastikowe kwiatki.

 » cmentarz (rencista | 09-04-2020, 11:19:22)

jestescie w dobrej sytułaci że dopiero 11 macie zamkniete my już od srody siedlimowo i jeziora wielki mamy zamkniete

 » cmentarz (oto | 09-04-2020, 10:49:42)

chudy kolejny strzał w kolano.Ale jaja.

 » Cmentarz (Olo | 09-04-2020, 09:48:53)

Ten kto pisze głupoty na temat burmistrza powinien w trybie pilnym udać się do psychiatry. Bo na pewno ma nierówno pod sufitem .

 » KONSTYTUCJA (KONSTYTUCJA | 09-04-2020, 09:41:37)

Szanowny Burmistrzu, księże proboszczu. Jeśli nie pójdę na grób Żony w te Święta to będę zmuszony zaprosić Was na wizytę, ale do sądu za łamanie konstytucji. Zgodnie z art 228 ust 3 Konstytucji RP, w związku z art 52 ust 1 oraz art 31 ust 3, nie ma możliwości ograniczenia poruszania się po terytorium RP bez wprowadzania stanu nadzwyczajnego. Dodam, że aktualnie rząd wprowadził tylko stan epidemii. Nie zamknięto cmentarzy. Macie jeszcze czas naprawić swój błąd.

 » wirus (jo | 09-04-2020, 08:37:51)

Świrus go za to dopadnie.

 » WTF ???? (WTF ???? | 09-04-2020, 08:09:14)

Burmistrz chyba upadł na głowę. Rząd nie zamknął cmentarzy. Proszę przeczytać obostrzenia. Wchodzić pojedynczo, bezpieczna odległość od drugiej osoby 2 metry. Zaznaczam, to jest bezprawie i samowola. Piękny prezent dla Nas, mieszkańców urządziliście. Cmentarz zamykacie ale w niedziele do kościoła w liczbie 50 osób możemy przyjść ? Ojjj, będzie skandal ! Burmistrzu, lepiej skup się na zabezpieczeniu DPS Siemionki bo to jest Twój obowiązek, wyzwanie. W Polsce najwięcej zakażeń jest właśnie w szpitalach i DPS'ach a nie na cmentarzach.

 » cmentarz (xyz | 09-04-2020, 01:33:33)

Strzelno jak zwykle chce zabłysnąć , szkoda że nie od tej strony co powinno. Co do wirusa , mam kolegę który pracuje w szpitalu , obecną sytuację skomentował nagonką medialną , i specjalnym wywołaniem paniki strachu u ludzi. No cóż takim społeczeństwem zastraszonym lepiej się manipuluje.Wirusy były są i będą.Ktoś w obecnej sytuacji chce zarobić na szerzeniu tej paniki.

 » zamknięte (ooo | 09-04-2020, 01:18:43)

Brama cmentarza w Wójcinie 7 kwietnia ok godz 17 już była zamknięta. Jest napisane że do odwołania.

 » Koronawirus (Nikt | 09-04-2020, 00:28:44)

Wg. Mnie jest ok...Zamkneli i jest zakaz wstepu... Wszystko po to zeby chronic ludzi... Jest tylko jedno ale... Zabrania sie niby mycia aut na myjni samoobslugowej tez wporzadku ale dlaczego jej poprosty nie zamkniecie-wtedy wszystko bylo by jasne... A tak myjnia w najlepsze otwarta, ludzie myja a policja mandaty wlepia... Zrobcie cos z tym...

 » Vvvv (Parafia | 08-04-2020, 23:58:54)

Tak po za tematem niby nakazy zakazy a Otton odwiedza niby chorych i jeździ po wioskach i to jest ok naraża innych i sam siebie

 » SKANDAL (Zrozpaczona | 08-04-2020, 23:06:22)

To jest skandal !!! Strzelno jako pierwsze miasto w całym województwie zamknęło cmentarz. Bydgoszcz, Toruń mają otwarte. Uważacie się za pępek świata ? Jak mam iść na grób syna ? Do biedronki mogę iść i się nie zarazę ? a na cmentarz to już nie ? Ottonie i burmistrzu tego ci miasto nie zapomni !!! To jest wbrew konstytucji !!! W urzędzie to chyba pracują ludzie ograniczeni bo rząd nie zamknął cmentarzy. Rzecznik rządu się wypowiedział na ten temat. Wpiszcie w Google.

 » ... (Rebe Icek | 08-04-2020, 22:55:12)

Racja! Teraz pozamykajta chodniki, rury z gazem, stacje benzynowe... Bo panuje jakieś zwykle chińskie przeziębienie, z powodu którego nikt w Polsce nie umarl (żaden zgon nie został stwierdzony z powodu koronokonusa..nigdzie nie ma w karcie zgonu ze przyczyną jest koronakonus!). To wszystko to sciema żeby idioci kupowali maseczki i rękawiczki za 100zl pudełko.

 » No i bardzo dobrze ważne (Janek | 08-04-2020, 22:11:49)

Nie potrafią ludzie zrozumieć że mają jeżeli jest taka mozliwosc siedzieć w domu nie kusić losu żeby się zarazić a później zarazić kogoś w domu kto będzie miał słaby organizm i umrze . Ludzie są tak dziwnie że jeżeli nie widzą zagrożenia to nie uwierzą . Uwierzą dopiero jak znajomy lub ktoś bardzo bliski umrze . Wówczas zrozumieją ale to już będzie za późno . Wiec Ludziska siedźcie w domach i chrońcie swoje rodziny i najbliższych . Pomyślcie czasem o drugiej osobie . Pomyślcie że przez wasze ignorowanie zakazu skazujesz na śmierć swoją bliską osobę .

 » Kamieniarze (Ja | 08-04-2020, 22:01:09)

A co z kamieniarzami? Przecież muszą pracować i utrzymac swoje firmy!

 » Otton na emeryturę - po co to przedłużać? (Siostra Klara | 08-04-2020, 21:47:39)

Otto, proszę zejdź już z abony na zasłużoną/nie zasłużąną (niepotrzebne skreślić) emeryturę, bo zaczniesz niedługo kasłać jak Alojzy pod koniec...

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Walczą z podrzucaniem śmieci (2)
 » Objazdowy Dzień Dziecka (1)
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (33)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (13)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (64)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (18)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ