Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Wypływ ścieków w centrum Mogilna

2020-01-08 12:55
 

Od blisko dwóch tygodni ścieki wypływają do rowu melioracyjnego zlokalizowanego pomiędzy Placem Wolności a ulicą Powstańców Wielkopolskich. Prezes MPGK twierdzi, że to chwilowe wypływy spowodowane zapychaniem kanalizacji śmieciami, jakie mieszkańcy wrzucają do kanalizacji.

Na portalu społecznościowym Facebook mieszkaniec Mogilna, Przemysław Urbaniak opublikował filmy i zdjęcia prezentujące spuszczanie ścieków z kanalizacji do rowu melioracyjnego w centrum Mogilna. Twierdzi on, że taka sytuacja trwa już od blisko dwóch tygodni. Wspomniany rów melioracyjny biegnie pomiędzy Placem Wolności a ulicą Powstańców Wielkopolskich tuż za kamienicami i Szkołą Podstawową nr 2 w Mogilnie, w kierunku Jeziora Mogileńskiego, łącząc się z nim przy ulicy Benedyktyńskiej. Jak się okazuje, wspomniane rury zlokalizowane za budynkiem byłej Karczmy Fuks to element gminnego systemu kanalizacyjnego, który został wybudowany i nadal pozostaje systemem ogólnospławnym. O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy m.in. prezesa MPGK Artura Lorczaka.

- Faktycznie od ok. 2 tygodni borykamy się z częstymi zatorami sieci kanalizacyjnej na odcinku od ul. Hallera do ul. Powstańców Wlkp., które powodują przelewanie się ścieków z kanalizacji. Nie jest to jednak stały wypływ, lecz wypływ chwilowy trwający do czasu odblokowania zatoru przez pracowników - wyjaśnia prezes Artur Lorczak.

Z wyjaśnień komendanta Straży Miejskiej w Mogilnie, Mirosława Kussa wynika, że strażnicy otrzymali zgłoszenie o wypływie ścieków, 24 grudnia 2019 roku i przekazali je do MPGK. Jeszcze tego samego dnia pracownicy gminnej spółki mieli zareagować i przystąpić do prac udrożnienia kanalizacji.

- Pracownicy Spółki praktycznie przez całe święta i przez kolejne dni bez przerwy pracowali przy udrażnianiu kolektora. Staramy się reagować możliwie szybko na każde zgłoszenie o zatorze. Przeprowadzimy również dodatkowe kompleksowe czyszczenie najbardziej narażonego na zatory odcinka sieci - informuje prezes MPGK.

Jak się okazuje, niedrożność sieci kanalizacyjnej spowodowana jest wyrzucaniem do kanalizacji odpadów, które tam nigdy nie powinny się znaleźć, a są to m.in. głowy i wnętrzności ryb, szmaty, tłuszcze.

- Niestety w okresie przedświątecznym i w dniach następnych ilość zanieczyszczeń stałych w płynących ściekach przekroczyła nasze najczarniejsze przewidywania. Są to przede wszystkim ścierki, szmaty, a także odpady kuchenne, głowy i wnętrzności ryb (!), tłuszcze, itp., które powodują zatory. Na załączonym zdjęciu nr 1 widać odpady, które tylko dzisiaj rano (tj. 07.01.2020r. - przyp. red.) wydostaliśmy z jednej tylko studni kanalizacyjnej zlokalizowanej w ul. Powstańców Wlkp. Pozostałe zdjęcia to odpady, które wyciągnęliśmy w poprzednich dniach. Odpady te nigdy nie powinny znaleźć się w ściekach, a ich ilość jest porażająca - mówi Artur Lorczak, prezes MPGK.

Prezes Artur Lorczak apeluje do mieszkańców, aby nie wrzucać do kanalizacji rzeczy, które powinny znaleźć się w pojemnikach na odpady.

- Apeluję również do mieszkańców by nie wrzucać do kanalizacji odpadów stałych, które blokują kanalizację, w tym przede wszystkim szmat, ścierek, chusteczek, ale również odpadów kuchennych, tłuszczy itd. Tym bardziej, że przecież będą one odebrane bez dodatkowych opłat w ramach systemu odbioru odpadów komunalnych - informuje, Artur Lorczak.

Nadal niewyjaśniona pozostaje kwestia, jak możliwe jest odprowadzanie ścieków do rowu melioracyjnego, nawet w przypadku niedrożności sieci kanalizacyjnej. Według Ireneusza Stachowiaka Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, tę sprawę powinien wyjaśnić burmistrz we współpracy z przedstawicielami Wód Polskich.

- W pełni zasadne będzie wystąpienie do Urzędu Miasta i Gminy Mogilno z prośbą o przeprowadzenie oględzin terenowych z udziałem przedstawicieli Wód Polskich jako organu wydającego pozwolenia wodnoprawne i podmiotu zarządzającego wodami Skarbu Państwa, których celem będzie m.in. ustalenie nieruchomości, z których ścieki są odprowadzane oraz stwierdzenie czy zrzut ścieków odbywa się zgodnie z wydanymi pozwoleniami. Jeśli okaże się, że pozwolenia wodnoprawne zostały wydane, to działania powinny podjąć Wody Polskie. Jeśli pozwolenia uzyskały podmioty gospodarcze i z oględzin będzie wynikało, że ścieki są zanieczyszczone substancjami chemicznymi, to działania powinien podjąć na wniosek Wód Polskich bądź Burmistrza Mogilna WIOŚ w Bydgoszczy, jako organ uprawniony do kontroli. Jeśli okaże się, że do cieku oprowadzane są ścieki komunale, to działania powinien podjąć Powiatowy Inspektor Budowlany lub Burmistrz Mogilna, w zależności od ustaleń i nadanych kompetencji - informuje Ireneusz Stachowiak, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Toruniu.

Do tematu powrócimy, gdy otrzymamy odpowiedzi z kolejnych instytucji. (PK | fot. MPGK)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [4]

 
   » KOMENTARZE [44]» dodaj komentarz   

 » A co z ochroną środowiska ? Może do tv trzeba wysłać nagranie (Ja | 14-01-2020, 16:36:24)

Po prostu Wstyd Polsko !!!

 » Sciek (Mogilnianin | 13-01-2020, 20:14:24)

Mogilno to jeden wielki sciek

 » pływak (m | 13-01-2020, 10:42:21)

ja bym zrobił rondo

 » ???? (Mieszkaniec | 11-01-2020, 16:22:50)

Po obejrzeniu tego filmiku mam nadzieję ,że miejscowa prokuratura wszczęła już śledztwo z urzędu w sprawie permanentnego zatruwania środowiska i jeziora.Całkowicie nie rozumie stanowiska p.Stachowiaka jako strażnika od ochrony środowiska ,że to przestępstwo powinni wyjaśnić burmistrz i wody polskie ,tego samego dnia jak dowiedział się o procederze trucia środowiska powinien zawiadomić prokuraturę ,jeżeli tego nie zrobił to jest odpowiedzialny za ukrywanie przestępstwa a na to są paragrafy.Autor filmik powinien podesłać do programu "Interwencja"-oni już nadadzą mu rozgłos i powiadomią odpowiednie organa.Czyste powietrze dla nowego szpitala!

 » Mizerna Praca Grona Koleżków - czysty Banaś Sp. z o.o. (ilona | 11-01-2020, 13:53:04)

czas przyjrzeć się kusowi, jakie śmieci wyrzuca, gdzie parkuje, co kupuje, ile zużywa wody (MPGK podaje takie inf. przez telefon) Mamy człowieka i paragraf się znajdzie.

 » do kichy (Waldi | 11-01-2020, 12:27:00)

kicha, pan komendant Kuss tak się trzyma prawa, że na ulicy przy której mieszka parkują masowo auta, a jest to tzw. strefa zamieszkania i tego robić nie wolno. No, ale widocznie sąsiedzi Kussa mają dyspensę straży miejskiej.

 » ototo (Zdzichu | 10-01-2020, 17:42:53)

Spokojnie... Każde szambo zostanie oczyszczone... Jak w Mroczy zaczęli czyścić to burmistrz przed świętami wylądował na trzy miesięcznym "urlopie" na koszt podatnika, a skarbniczka gminy melduje się na komisariacie gdyż ma dozór policyjny... Walec sprawiedliwości jedzie wolno..ale dojedzie...wszędzie..

 » "nieudacznicy" (ivan | 10-01-2020, 10:32:10)

Gdyby tak można było wykąpać Lorczaka i Duszyńskiego w tym rowie,od razu wzięli by się do roboty.

 » gleba mówi (gleba | 10-01-2020, 06:02:48)

Prosze w takim razie anulowac wszystkim mieszkancom Wylatowa mandaty i zgodnie z tym co zrobila straz miejska w przypadku spolki zaleznej od gminy - poinformowac ich o nieszczelnosciach i prawdopodobnych chwilowych zatorach w odplywach. Jednoczesnie mieszkancy poinformuja wladze gminne, ze (zgodnie ze slowami prezesa Lorczaka): "borykamy się z częstymi zatorami sieci kanalizacyjnej , które powodują przelewanie się ścieków z kanalizacji" - co za pier.... glupot. Przeciez to chamska rura odplywowa, widac, ze latami tam "robi swoje"

 » To nie żarty (Mg | 09-01-2020, 23:23:54)

Czy to nie dziwi nikogo, że nagle gdy zaczęto modernizować oczyszczalnię nagle zrobił się problem z zapchanymi rurami. A może jest tak... W oczyszczalni pracuje teraz jakąś firma i rozbudowuje obiekt i wcześniej po cichu można było gdy był nadmiar... upuścić w bagna i do rowów które są za oczyszcalnią, 4ale teraz nie wypada bo obcy patrzą na ręce! To się zapycha przed oczyszcalnią! Niech Wody Polskie i inspektorzy sprawdzą stan rowów również poza oczyszcalnią!

 » Scieki (Mieszkanka | 09-01-2020, 21:25:09)

Brak słów w jakim mieście mieszkamy.

 » taka sytuacja (cunami | 09-01-2020, 21:19:36)

kompetencje tzw. straży miejskiej to zlepek uprawnień urzędnika, policjanta i parkingowego. Taka instytucja od wszystkiego, czyli do niczego. Porobili jakieś szkolenia i szczycą się wiedzą ekspertów. Dobrze, że im broni nie dali. Mają jeszcze czelność walczyć o przywileje emerytalne. No zresztą ten jeden już jest emerytem bo ciężko służył w wojsku. Co zrobią gminie w tej sytuacji? Nic. Kompetencji zabrakło bo przecież nie dadzą kary szefowi. Dręczyć prostych ludzi mandatami to koniec możliwości. Po co to utrzymywać? Mam nadzieję, że w następnych wyborach nowi radni będą mieli więcej życiowej wiedzy i odwagi.

 » Odpowiedzi (Cmg | 09-01-2020, 20:27:32)

Pytacie gdzie straz miejska na osiedlu zachodnim stoja na parkingu i patrza kyo jak dymi ale co z tego wynika?

 » Wylatowo (Romantyczny | 09-01-2020, 20:04:09)

Wylatowo posiada najbardziej urokliwą rzekę w Polsce Panna Szambiarka - śmierdząca nie wartka... Truciciele szykować kasiorę te wszystkie lata spuszczania ścieków spowodują, ze i tak się opłaci. Ps. Temat nie ucichnie.

 » Szlak mnie trafi (Miro | 09-01-2020, 19:39:42)

Może zamiast podnosić opłaty za ścieki tym którzy za to płacą Pan Lorczak zaczął by windykowac tych co nie płacą a się podłączyli. Jak nie wiedzą jak to zrobić to powiem wystarczy przejść się do delikwenta i wrzucić mu do kibla barwnik, jak wpłynie płaci karę z odsetkami. A na marginesie to może Pan burmistrz i pan Lorczak może by się rozliczyli z ilości wywiezionych śmieci oraz ile na nich zarobili, bo przecież inne gminy twierdzą że to Góra złota a u nas ciągle podwyżki. Przecież na szkle można zarobić na papierze również. Proszę o reakcje

 » A ten mały (Komendancik | 09-01-2020, 17:05:45)

A ten nasz mały komendancik straży wiejskiej, to zgłosić tylko potrafi? Całe Wylatowo przeleciał i mandaty wystawiał, a tu co? Po co istnieje ten twór jak straż miejska? Żeby gnoić nas? Tych z których ma wypłatę i ciepłą posadę?

 » śmieci (miki | 09-01-2020, 16:26:24)

wystarczy zaczopować wyloty rur i czekać na zgłoszenia, gdzie wybiją.

 » smród władzy (kicha | 09-01-2020, 16:14:39)

już widzę ja pan generał ze straży się weźmie za robotę, to mandaty się posypią że aż miło, wszak czy to nie on wyjaśniał że mandaty kroi (Wylatowo), bo trzeba się trzymać litery prawa, czekam z niecierpliwością panie Kus

 » Straż (Smieszne | 09-01-2020, 13:15:24)

Gdzie straż miejska gdzie kary biednych ludzi to mandaty wystawiają A tu A tu mogileska wladza straż miejska ma strach tych ludzi ruszyc

 » Mpgk (ja | 09-01-2020, 12:59:30)

Jak nie ma być zatorów jak. A ulicach syf jakich mało. Nikt nie sprząta. Może znów zrzucić na mieszkańców a MpGK niech kasuje jak za śmieci.

 » sposób na mpgk (Dek | 09-01-2020, 11:28:39)

Przestańmy płacić za ścieki (bo płacimy za usługę która nie jest wykonywana) od razu się zainteresują i podejmą działania żeby to naprawić

 » Przyroda (Mieszkaniec | 09-01-2020, 11:02:01)

Jak to mówią nic się nie stało he he przeciera każdy wie że święta komunalka ceny podnosi za odpady no ale jak widać samochodów tyle nowych nakupowali więc lepiej w pole puścić i do rzeki tam nikt nie chodzi tylko oni w czasie suszy mówią że to wody gruntowe ludzie ważne by kasa się zgadzala

 » Prezes (Tolo | 09-01-2020, 06:41:46)

Skoro obecny prezes nie daje sobie rady to trzeba zmienić na kogoś kto się wykaże.Spychanie winy na mieszkańców no nie wiem żadna szmata czy głowa ryby raczej nie przejdzie.Wystarczy za dużo zwykłego papieru a ubikacje się potrafią zapchać a gdzie miały by przelecieć takie rzeczy.

 » Scieki (ktoś | 08-01-2020, 22:06:32)

Warto by też wytropić tego co od czasu do czasu pompuje ścieki do naszej rzeczki Panny. Już kilka razy widziałem z mostu przy skrzyżowaniu Kościuszki z Hallera płynące do jeziora śmierdzące ścieki. Zawsze to było w niedzielę ok 21 wieczorem. Trudno jest o tej porze kogoś zawiadomić.

 » Pieniądze (Tata Radny | 08-01-2020, 21:22:01)

Szanowni Państwo. Wpływy z podatków są obecnie dużo mniejsze, a jak łatwo się domyślić potrzeb jest wiele. Problem ścieków jest oczywiście poważny, ale jak możecie Państwo z licznych komunikatów ws. budżetu doczytać, aktualnie są bardziej palące problemy, szczególnie w zakresie infrastruktury sportowej gminy. Będą zatem fundusze rzędu paru setek tysięcy złotych wpompowane w boisko (chyba, że w połowie się okaże, że jednak potrzeba więcej), a na wspomnianą naprawę niestety pewnie środków zewnętrznych nie uda się pozyskać, więc wizerunkowo nie jest ona opłacalna, z co za tym idzie - no nie da rady.

 » Czy to jakiś żart? Szef komunalki-wypad ze stołka! (Joker | 08-01-2020, 20:55:57)

Tym już powinna zająć się prokuratura. Oczywiście zamiejscowa. Burmistrza też nie powinni oszczędzać. Wiocha dla straży miejskiej bo czepiają się ludzi ze wsi mając takie szambo w centrum miasta! Brawa dla autora filmu.

 » mała warszawa (czaskoski | 08-01-2020, 20:24:52)

Oj złe wzorce bierze nasz lokalna władza.

 » Do wiochmena (Maania | 08-01-2020, 20:02:04)

Wiochmen wrzucił gacie A zgania na innych. Ty łajzo patrz na siebie.

 » A co (Anty | 08-01-2020, 19:18:34)

Z ściekami które są regularnie zrzucane przy mostku koło mili

 » Oszustwo (Mir | 08-01-2020, 19:10:24)

Drodzy mieszkańcy! Czy ktoś nas nie robi w balona!? Rachunek za wodę składa się z pobranej wody oraz że ścieków. Za ścieki płaci każdy z nas 2razy więcej niż za wodę! Logiczne bo koszt uzdatniania ścieków jest duży. Tylko w tym przypadku usługa nie została wykonana! Fundusze nie musiały być przeznaczone na uzdatnianie wody! Więc za co my płacimy!Jak rozliczy się z tego prezes i jego rada parafialna na którą my wszyscy się składamy!

 » Białoruś (Zdzichu | 08-01-2020, 18:36:40)

Swoją drogą to jak na jakiej Białorusi.. Stadion, hala na pokaz, a środkiem miasta g...a rowem płyną. W XXI w.

 » Ale zabawa (Życzliwy sąsiad | 08-01-2020, 18:36:29)

No Panie Kuss do roboty!!!! Ile mandatów Pan wystawiłeś? A może wszystko jest ok jak u Pani Sołtys z Wylatowa, która donosi na mieszkańców zamiast im pomagać i walczyć o wieś:)

 » ... (Zdzichu | 08-01-2020, 18:33:04)

Zwykła ściema mająca zamaskować nieudolność i infrastrukturę z czasów przed rewolucji przemysłowej.. Pieniądze widać, ze nie idą na infrastrukturę tylko na pensje.. Wielkie miasta typu Poznań, Warszawa czy jakiś tam Toruń musiałyby być permanentnie zaczopowane i zalane ściekami. Przecież np w Poznaniu na osiedlu Orła Białego jest falowiec liczący ok 1000 mieszkań. Wiec pewnie minimum 3000 mieszkańców, plus okoliczne budynki..i ludzie tak samo wyrzucają szmaty, śmieci itp przez sedes... I nie brodzą w g...po kostki... Wiec weźta się za robotę i wymianę elementów nieefektywnych, a nie szukanie wymówek.

 » ... (OnCzyliNikt | 08-01-2020, 17:52:17)

A rzeczką w parku to niby co leci? Chyba dobry temat dla Uwagi czy Interwencji! P.S Pozdrawiam Mogileńskich rybaków i dużo zdrowia ,rybki z jeziora muszą być baaardzo smaczne!

 » śmieci "grajdołka" (obserwator | 08-01-2020, 17:26:52)

Ewidentnie Zarząd,Prezes MPGK,nie radzą sobie z odbioorem śmieci,kanalizają---czas na wymianę kadry,lub zmienić operatora.Czy i po ile były mandaty za zatruwanie środowiska??

 » równi i równiejsi (szypa | 08-01-2020, 16:53:45)

Prawo musimy niestety znać i je stosować - mówił Kuss mieszkańcom Wylatowa. Jakie tu zastosujesz prawo, Panie Komendancie Straży Miejskiej w Mogilnie?

 » scieki (wiochmen | 08-01-2020, 16:25:56)

A te szmaty i zastałe ścieki od lat to na pewno ludziska ze wsi przywieźli i wrzucili. Przecież my na wsi to ciemnogród i trzeba pogonić tak jak w Wylatowie. Tak samo jak śmieci do kontenerów przy blokach to ludzie ze wsi wrzucają. Opalanie na wsi wielu smierdzi i należy przechodzić na opal ekologiczny. wzór dała nam władza przechodząc w miejskiej ciepłowni z gazu na miał , no super ekologia i ekolog Roman z głową w chmurach.

 » scieki (wiochmen | 08-01-2020, 16:25:32)

A te szmaty i zastałe ścieki od lat to na pewno ludziska ze wsi przywieźli i wrzucili. Przecież my na wsi to ciemnogród i trzeba pogonić tak jak w Wylatowie. Tak samo jak śmieci do kontenerów przy blokach to ludzie ze wsi wrzucają. Opalanie na wsi wielu smierdzi i należy przechodzić na opal ekologiczny. wzór dała nam władza przechodząc w miejskiej ciepłowni z gazu na miał , no super ekologia i ekolog Roman z głową w chmurach.

 » Mpgk (J23 | 08-01-2020, 16:03:49)

Mpgk jest to twór utrzymywany za nasze pieniądze a do tego towarzystwo wzajemnej adoracji jest nie do ruszenia. Najłatwiej powiedzieć że ludzie szmaty wrzucają do kibla a bieżąca obsługa sieci mieć głęboko w D.... Ciekawe ile lat tak te ścieki tam płyną?

 » Szmaty (Miejscowy | 08-01-2020, 15:00:20)

Ludzie opanujcie się z tym wyrzucaniem szmat czy innych odpadów do kanalizacji! Kanalizacja to nie śmietnik. A potem płacz że wszystko zapchane.

 » co burmistrzu zostawisz następcy? (kapitan uran | 08-01-2020, 13:38:01)

zaniechanie gminy jest porażające. Bardzo dobrze, że Wody Polskie wzięły się za truciciela - gmina Mogilno. Nie tylko ścieki, ale i śmieci te palące się i składowane i niby gospodarowane. Teraz się szuka rozpaczliwie winnych. Ale co dalej? Przez 3 kadencje z pełną świadomością nic się nie robiło. Zachciało się sportowego kurortu i innych chybionych pomysłów a na podstawy nie ma pieniędzy.

 » Na co idą pieniadze (Dek | 08-01-2020, 13:28:04)

Na co idą nasze pieniądze płacone miedzyinnymi na komunalke? Na pensje prezesa który w żywe oczy kłamie ze to chwilowe? Odkąd pamietam ścieki zawsze tam wypływały i nikt z tym nic nie robi - właśnie dlatego ten teren nazywają bagna Panie Lorczak czas ustąpić ze stanowiska

 » Scieki (Adi | 08-01-2020, 13:15:25)

Kuss do roboty bloczki z mandatami i jedziesz. A nie zapomnialem sorry to jest gminna spolka przeciez im wolno przepraszm

 » Prezes do wymiany (Lechu | 08-01-2020, 13:02:31)

Prezes do wymiany! Tyle już lat a jest coraz gorzej!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Trening umiejętności społecznych (1)
 » Biegali leśnymi ścieżkami (0)
 » STRZELNO: Nielegalne automaty (4)
 » Ponad 18 milionów złotych (0)
 » Pzyjezierze nocą niebezpieczne? (22)
 » PSI SERWIS w Mogilnie (0)
 » Śmiertelne potrącenie w Wójcinie (15)
 » Wyremontują dojazdy do pól (12)
 » Remont magazynu coraz bliżej (30)
 » Wypadek przy pracy (1)
 » Woda nieprzydatna do spożycia (6)
 » Kolejne zakażenie w powiecie (20)
 » Zderzenie w okolicach Chabska (10)
 » Rezygnują z organizacji festynu (8)
 » Kto celowo niszczy maszyny? (7)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ