Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Otworzyli drogę i sklepy

2019-12-12 11:52
 

W czwartek, 12 grudnia dokonano otwarcia parku handlowego w Mogilnie i wyremontowanego fragmentu ulicy Hallera wraz z nowym rondem.

"A Centrum" - taką nazwę nosi park handlowy, który został otwarty przy ulicy Hallera w Mogilnie. Znajdują się w nim salony takich firm jak: KiK, Martes Sport, Neonet oraz CCC. Zgodnie z ustaleniami władz gminy z inwestorem, prywatna firma wyremontowała fragment ulicy Hallera oraz wybudowała rondo u zbiegu ulicy Hallera z ulicą Ogrodową oraz wjazdem do parku handlowego. Powstała także około 100 metrowa asfaltowa ścieżka rowerowa.

- Cieszę się, że ta inwestycja wreszcie się zakończyła, bo były utrudnienia dla mieszkańców. (...) Czy nam to się podoba, czy nie zmieniła się przestrzeń w mieście. Jedyną szansą, żeby to skomunikować było wybudowanie ronda i to się udało, choć to były trudne prace, szczególnie ziemne. Jak państwo widzicie, samochodów z roku na rok przybywa. Ruch u nas jest bardzo duży, wewnętrzny ruch szczególnie. Analogicznie płynnie ten ruch się odbywał. Ronda powodują, że następuje spowolnienie ruchu, ale ma to też być płynny ruch. Nie może to też być tylko przestrzeń adresowana na wyłączność dla samochodów, stąd też trochę to dziwi, fragment ścieżki rowerowej wybudowany przez inwestora, ale my będziemy oczywiście budować ścieżki rowerowe. Będziemy starali się zmienić mentalność mieszkańców. Nie tylko samochody, ale też ścieżki rowerowe i inne możliwości komunikacji - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Burmistrz zapowiedział, że gmina będzie we własnym zakresie remontowała pozostały fragment ulicy Hallera. (PK)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [29]

 
   » KOMENTARZE [87]» dodaj komentarz   

 » Otworzyli drogę i sklepy (Xjnx | 19-02-2020, 12:30:18)

To jest pomylka inwestorska , gofniane sklepy wszedzie to samo, zero ruchu ceny z kosmosu, chyba ktoś urzadzil sobie pralnie . A najlepsze slowa "bórmiszcza" "czy to sìe komuś podoba czy nie " . Otoz panie bórmiszczu ma sie podobać i tylko podobać , ma pan społeczeństwo w głebokim poważaniu z tego wynika.

 » zdanie słońca mogilna (Dek | 23-12-2019, 11:09:03)

dlaczego burmistrz nie chce sie wypowiedzieć i przyznać do błędu? żenada...

 » Korki korki i jeszcze raz korki (Dek | 20-12-2019, 14:49:49)

I co panie burmistrzu - pana plan zwiekszenia przepustowości nie wypalil... korki nadal sie tworzą i tworzyć będą... Zastanawiam się jak pan wpadł na ten pomysł zlikwidowania jednego pasa i tym samym (w pana mniemaniu) zwiekszenia przepustowosci ruchu... Moim skromnym zdaniem powinno sie zlikwidować mozliwość skretu z hallera (jadąc od miasta) w kościuszki i z kościuszki w strone wiaduktu - ludzie sie pchaja samochodami a na hallera ich wszyscy przepuszczaja co powoduje jeszcze wieksze korki. Naprawde projektant tego bajzlu nieźle musial dać w łapę żeby takie partactwo zatwierdzono... podtrzymując - burmistrz do dymisji!!!!

 » dziwię się (urbanista | 18-12-2019, 21:36:13)

Nasze Słoneczko Mogilna znowu przespało okazję. Skoro już Duszyński "zaplanował" 5 miesięczne utrudnienia związane z przebudową skrzyżowania Hallera z Ogrodową, to mógł już przy okazji, za jednym zamachem zrobić na koszt gminy remont dwu jezdniowego pasa Hallera między mostkiem a wjazdem do Biedronki ( tam jest zaniżenie jezdni i straszne kałuże stoją) oraz remont Hallera od nowego ronda chociaż do przejścia przy markecie MILA. No, ale po co myśleć?

 » Galeria (Kandydat | 17-12-2019, 21:33:17)

Zamiast wychodzić z takimi inwestycjami poza miasto to pan burmistrz z radą korkuja ruch samochodowy w mieście a ronda to co raz mniejsze niech budują. Lepiej można byłoby namalować rondo i na jedno by wyszło (ha ha). Czekamy na ścieżkę pieszo-rowerową od cmentarza w stronę Gozdawy, chociaż do przejazdu kolejowego....

 » Do Agniecha (Dek | 15-12-2019, 21:09:21)

Ty się w głowę uderzyłeś? Gdzie się miasto rozwija? Chyba tonie w betonie, zieleni coraz mniej a bezsensownych inwestycji coraz więcej. Może by tak następnym razem zapytano mieszkańców co by chcieli żeby było zrobione w mieście a nie własne bezsensowne widzimisie burmistrza....

 » Do wszystkich.. O wszystkim (Agniecha | 15-12-2019, 19:18:43)

Uważam, że nasze miasto się pięknie rozwija, a co ważniejsze żyje... Przejeżdżając przez Mogilno czuć miasto, całkiem nowoczesne. Mamy dużo zieleni i dużo sklepów, dla każdego coś miłego... Jest czysto i zadbanie! Współczuję tym ciągle na coś narzekajacym...

 » All (Ja | 15-12-2019, 18:05:06)

Wzorem jednego z komentarzy poniżej... także jestem podniecony - tyle, ze bezmyślnością ww. inwestycji. Przejście dla pieszych za rondem, aż prosi się o wypadek... a w ogóle, to proponuje wyciąć cała zieleń w miejsce wszędzie postawić tego typu budki z hotdogami, a później płakać na jakość powietrza i latem na brak cienie. Korupcyjny styl życia wszystkich nas zgubi. A osobie która wymyśliła zwężenie drogi przy tej niby galerii i zrobienie 100 drogi rowerowej - należy dać nagrodę burmistrza - odcisk twarzy słońca Mogilna w betonie... nic głupszego nie przychodzi mi do głowy (podobnie jak ta ścieżka rowerowa).

 » coś o tym wiem (Heluta | 15-12-2019, 15:12:53)

Zdzichu! Urbanista był w Urzędzie Miejskim w Mogilnie. Doświadczony pracownik L.R.. I co? Nie pasował panu burmistrzowi Duszyńskiemu do wizjonerstwa ojca miasta, no i został wyautowany z ratusza. Inni sami odeszli np. M.W. czy A.K.

 » Pierwszy na rondzie (Dek | 15-12-2019, 11:39:37)

Wczoraj 14.12.2019 już mielismy pierwszego kaskadera który pojechał prosto i zostawił ślady na rondzie... hahaha mówiłem ze ludzie nie potrafią jeździć na rondzie...

 » .... (Zdzichu | 14-12-2019, 21:53:28)

Problemem małych, zapyzialych ośrodków miejsko-wiejskich jest brak...urbanisty i brak zainteresowania pracowników tym, ze czasy gdy zaczynali 20pare lat temu się zmieniły i cała otoczka też. Do dziś bulwersuje mnie to ze starostwo sprzedając działkę pod budowę marketu k.osiedla piastowskiego nie wymogło położenia nowego chodnika wzdłuż posesji. To w dzisiejszych czasach są standardy, które inwestorzy przełykaja jako ocztwiste! Tak samo przebudowa czy budowa nowej drogi w standardzie, w tych czasach, ma przystosowanie do ruchu osób niepełnosprawnych i wózków. Inaczej juz się nie buduje. Ale tu nikt tego nie przyswaja... Przecież to wystarczy wpisać w warunkach przetargu-1 zdanie(!) Jak można dopuścić do niszczenia majątku w postaci boiska przez rozjezdzanie go ciężarówkami?

 » Rondo (Kierowca | 14-12-2019, 21:32:20)

Byłem dzisiaj pierwszy raz. Na rondzie co chwilę ktoś stał........ Przejście dla pieszych za rondem.......... . Galeria?............

 » RONDO (Stary Rak | 14-12-2019, 19:07:30)

Ty masz chyba rondo w głowie. Widać, że nie masz pojęcia o tym co chcesz napisać. Więc nie produkuj się niepotrzebnie. A wykonany i zrealizowany projekt poprawią pewnie ten bubel uczniowie w ramach pracy maturalnej w Technikum Drogowym w Mogilnie. Przynajmniej będzie gratis. Jak myślał projektant widać nawet na parkingu gdzie miejsca parkingowe dla inwalidów i osób niepełnosprawnych usytuowano z dala od wejścia do tych sklepów. Szkoda, że nie przy Szpitalu.

 » Ulica Sienkiewicza i Grobla (Graża | 14-12-2019, 18:43:02)

Odbiegając od temu pseudo galerii , czy ktoś się zainteresuje tym co się wyprawia przy budowie drogi na Sienkiewicz i Grobla.Firma która to wykonuje przed rozpoczęciem pracy powinna wyposażyć wszystkich mieszkańców tych ulic w kalosze i łodzie do dotarcia do posesji.Tylko w Mogilnie ktoś pozwala na taki syf i błoto pozostawione podczas robót oraz uniemożliwienia dotarcia do budynków .Pragnę jeszcze zauważyć jak podczas tej inwestycji jest marnowana inna niedawna inwestycja czyli boisko ( murawa) po której teraz jeżdżą nie tylko samochody ale koparki i inny ciężki sprzęt.Jedno się buduje inne się marnuje.W dużym mieście gdyby wykonawca pozostawiał w takim stanie drogę i uniemożliwiałby mieszkańcom dojście do ich posesji szybko zakończyłby pracę , ale w Mogilnie wszystko wszystkim wolno.GRATULACJE

 » Burtniki (Gezza | 14-12-2019, 15:33:57)

Cale miasto jest przepelnione niepotrzebnymi,wysokimi burtnikami. Teraz malowane zolta farba linie na zachofzie wystarczaja. Lepieej dla niepelnosprawnych i dzieci na deskorolkach i wrotkach. Kierowcy, wbrew powszechnemu przekonaniu "ZWALNIAJA" kiedy przestaja widziec po bokach wysokie burtniki. Przy mroczno-pomaranczowym oswitleniu miasta latwo sie o nie podknac, czy wywalic rowerem. Dla opon samochodow wysokie burtniki to tez nic dobrego, a wysepki burtnikowe na parkingach tylko utrudniaja wyjezdzanie. Nie mowiac o zielsku i smieciach jakie sie tam gromadza. Zielen mamy w parkach i lesie. Wpychanie plackow trawy w miescie i tak nie wiele daje. Wysokie burtniki byly potrzebne w odleglej przeszlosci zeby deszcz nie zmywal z drogi konskiej kupy do domu. Dzis tego problemu nie ma.

 » do Pani (Jankiel | 14-12-2019, 11:28:08)

Pani! No trochę luzu. Po co zaraz się podniecać i to samej, gdzieś w kącie A Centrum? Mało apetyczne. Poza tym przepięknie nasz burmistrz zabudował 5000 metrów kwadratowych Parku Miejskiego. Teraz proponuję aby nasz Ojciec Miasta zadbał o dzielnice zachodnią i na łące zgodził się postawić Lidla i Tesco, no i jeszcze trzecią Biedronkę, bo jak szaleć to szaleć!

 » do muflon (bolo | 14-12-2019, 08:42:25)

No pacze,pacze i nie wierze.

 » Brawo (Pani | 14-12-2019, 07:58:05)

Moim zdaniem pięknie zrobione-i te fajne sklepy.Dziekujemy Panie Burmistrzu.Jestem ogromnie podniecona ta inwestycja. Przepięknie!

 » ... (Zdzichu | 14-12-2019, 05:03:45)

Siedze se w cieciówce i se myślę, ze jezdeśta niesprawiedliwe i nie umieta dostrzec ze jest konsekwentny wizjoner! Powstało \"centrum handlowe\" ale dużo wczesniej bieżnia lekkoatletyczna żeby ludzie z miasta byli szybsze przed tymi zez wioski na otwarciu!

 » śmiech na sali (sad | 13-12-2019, 23:57:10)

A te 6 zdjęcie bije na głowę droga rowerowa jest a rowerzysta jedzie na pasie dla samochodów

 » sratatata (I AM | 13-12-2019, 22:41:17)

Po co te wywody niedowartościowanych ludzi i pewnie patologii.Budynek stoi,ludzie kupują a peda...y wypisują bzdury hehehe tyle w temacie.

 » banditierka (muflon | 13-12-2019, 16:41:34)

Jeśli cały czas nie rozumiecie, zrozumcie, nie słuchajcie co mówią - otwórzcie oczy i paczcie. Dla mniej kumatych, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...............

 » rondo (tomasz | 13-12-2019, 16:40:23)

stojąc w korku przy ścieżce rowerowej po prawej sznur samochodów po lewej można by powiedzieć półmetrowy krawężnik gdzie jak zrobić miejsce jadącej karetce na sygnale?

 » Xd (Ja | 13-12-2019, 15:12:51)

"Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy" (art. 25. Prawa o ruchu drogowym). Za złamanie przepisu grozi300 złotych i 2 punkty karne.

 » Sklep (Emi | 13-12-2019, 14:32:14)

Zapraszam do mogilna o godzinie 14 oraz 15. Brawa za płynność ruchu!!!

 » Rowerzyści (Paw | 13-12-2019, 12:50:06)

I teraz tylko czekać jak geniusze mogileńscy kierowcy będą potrącać rowerzystów na ścieżce bo jak wiadomo co niektórzy mają problem z poruszaniem się na rondzie :-))) co nie zwalnia z obowiązku rowerzystów z ostrożności ale jak wiadomo mają pierwszeństwo na ścieżce.

 » Eldorado mandatowe (Romek | 13-12-2019, 12:46:32)

Oj będą mandaty za wjazd na skrzyżowanie(rondo )pomimo braku możliwości opuszczenia skrzyżowania(ronda) kto wjedzie na rondo i się tam zatrzyma oj biada oj biada, portfel się skurczy

 » CMG (CM | 13-12-2019, 11:42:29)

Najlepsze zdj. nr 29 kiedy to Pan Burmistrz przecina wstęgę a w tle syf w krzakach hahaha

 » do Rowerzysta i xxx (Wielkopolanin | 13-12-2019, 11:39:06)

No cóż, póki co ścieżka rowerowa wzdłuż PUSZKI minimalnie spełni soje zadanie lub w ogóle. No bo... zjeżdżam rowerem ul. Hallera w kierunku centrum miasta. Musze więc wybrać lewy pas jezdni do jazdy na wprost. Na prawym pasie jest prawoskręt w ul. Kościuszki. Choć pas ten jest idealnie na wprost ścieżki rowerowej, to ja, rowerzysta tak jechać nie mogę, bo przeciąłbym linię ciągłą skrzyżowania ul. Kościuszki z Hallera. Mogę oczywiście jechać prawym pasem, skręcić w prawo w ul. Kościuszki i co? Zejść z roweru na pasach? Przeprowadzić rower przez pasy by za chwilę przejechać nową ścieżką rowerową 80 metrów? Marudzę, ale takie są fakty. Praktycznie nowa ścieżka rowerowa jest prawie wyłącznie dla rowerzystów zjeżdżających z ul. Kościuszki.

 » Rondo (Jolka | 13-12-2019, 11:17:00)

Najlepsze z możliwych rozwiązań. Rondo spowalnia ruch ale jest on płynny pomomo tego że spowolniony. Do miasta i tak był de facto 1 pas. Drugi był do skrętu w Ogrodowa i i tak był krociutki więc nie wiem o co wam ludzie chodzi. Teraz dzięki temu że jest rondo nikt nie jest uprzywilejowanych. Ci którzy wyjeżdżają z Ogrodowej w końcu mogą to spokojnie zrobić a nie stać przysłowiowe pół godziny. Jest też bezpieczniej. Ruch najbardziej spowalniaja piesi przechodzący przez pasy ale 8ch też trzeba uszanować. Drogi są dla wszystkich a nie dla wybranych. Malkontentom polecam włączyć myślenie. Chyba, że nie mają włącznika no to w takim wypadku nic już nie pomoże. Nawet autostrada.

 » pompka (ja | 13-12-2019, 09:35:06)

niechlujnie, na odpier....l, byleby pokazówkę odstawić, a to wystąpienie pod baldachimem rodem z cmentarza, pobiło wszystko, sami przydupasy, do kogo oni mówili, przecież ich nikt nie słuchał , ha ha ha

 » do Rowerzysta (xxx | 13-12-2019, 09:25:44)

Pan na zdjęciu nr 6 jeśli zamierzał skręcić w Piłsudskiego lub zawrócić,jechał poprawnie i bez wykroczeń.Jeśli pojechał prosto to już inna sytuacja,ale tego nie widać ze zdjecia.

 » bubel (ccc | 13-12-2019, 09:23:06)

A no właśnie.Jadę Halera w stronę miasta i na rondzie chcę skręcić w prawo do galerii.I chcę pzepuścić pieszych idących również w stronę miasta.Nie ma miejsca nawet na jedno auto między rondem a przejściem-zdjecie nr 13.Czyli blokuję w takim wypadku rondo.Fajnie.

 » Ścieżka rowerowa (Rowerzysta | 13-12-2019, 09:07:18)

Na zdjęciu nr 6 widać w pełni wykorzystaną ścieżkę rowerową.

 » Rondo (Astron | 13-12-2019, 08:22:21)

Niema lepszego rozwiązania niż rondo, wolniej ale każdy płynnie przejedzie. Korki się robią ze względu na osoby które po tym rondzie nie potrafią się poruszać!

 » Rondo (Rambo | 13-12-2019, 07:58:53)

Prośba do cmg przypomnijcie rodzę tym kierowcom co jeżdżą na pamięć jak się jeździ po rądzie . Ludzie sygnalizujcie w którą ulicę zjeżdżacie!!!

 » smoła i pierze (juh | 13-12-2019, 07:22:59)

do dymisji, i do rozliczenia - to nie może tak być. Przejęcie działki przez prywatnego inwestora, droga korek, temat na niezły reportaż. Następny burmistrz ma pole do popisu. A ten jeszcze planuje zmartwychwstanie GS u. Pośród jego cudacznych inwestycji brakuje tu jeszcze skoczni.

 » ściezka (rowerzysta | 13-12-2019, 06:25:44)

na ścieżkę rowerową nie można wjechać z ciągu ulicy Hallera, czy tam nie są znaki poziome do poprawki

 » DROGA (MICHAL | 13-12-2019, 00:15:08)

Panie Duszynski o czym Pan mowi spowolnienie ruchu plynny ruch czys sie Pan czegos najadl,przecierz likwidacja jednego pasa ruchu to katastrofa,kto dal na takie cos zgode ,albo moze inaczen kto komu posmarowal,zycze Panu powodzenia w nastepnych wyborach ,pozd

 » DROGA (MICHAL | 13-12-2019, 00:14:15)

Panie Duszynski o czym Pan mowi spowolnienie ruchu plynny ruch czys sie Pan czegos najadl,przecierz likwidacja jednego pasa ruchu to katastrofa,kto dal na takie cos zgode ,albo moze inaczen kto komu posmarowal,zycze Panu powodzenia w nastepnych wyborach ,pozd

 » Do redakcji i innych (Dek | 12-12-2019, 23:06:04)

No i gdzie są zdjęcia z godzin o które prosiłem??? Nie ma??? Bo korki sięgały aż do urzędu pracy. Bublem jest nie pasaż handlowy a infrastruktura obok - droga i rondo. Jak już ktoś napisał Pepco nie ma ronda i jakoś nikomu to nie przeszkadzało no chyba ze teraz tam burmistrzyni wymyśli kolejne... Korki będą już zawsze i to jest wina burmistrza który się na to zgodził a dziś dumnie wygadywał farmazony o poprawie ruchu w Mogilnie. Tu trzeba pomyśleć o drugim alboni trzecim łączniku dwóch części miasta bo Hallera i wiadukt to przy obecnej liczbie samochodów to stanowczo za mało. Podtrzymuje burmistrz do dymisji

 » niestety (XxX | 12-12-2019, 22:35:40)

Niestety nie uniknięto błędów jak widze.... Ktoś myślał przy projektowaniu?? Pas postojowy przy drodze a dalej krawężnikiem oddzielona ścieżka rowerowa?? i co, ludzie mają wychodzić z zaparkowanych samochodów na ścieżkę?? kto ma mieć połamane kości pieszy bo wejdzie pod rower czy rowerzysta bo mu drzwi otworzą...?? No i zdj. nr 10... brawo... a gdzie zachowane 5 m od krawędzi ronda do przejścia/przejazdu?? no i ciekawostka... czy wlot od "A-Centrum" stanowi drogę publiczą?? jeśli nie to jest to zjazd - a zjazdów publicznych nie wolno lokalizować w obrębie skrzyżowania... Inwestycja sama w sobie na plus... ale przydałoby się "bardziej z głową"

 » Galeria A(Lumpex) (Zawiedziona | 12-12-2019, 22:22:06)

W tym Mogilnie to same sklepy, nic nie ma , a teraz jeszcze ten (Lumpex co niby Galeria się zwie ????!!!) Duszynski, żaden Gospodarz miasta,kto go wybrał ? Żenujące... Na szczęście pracuje w Poznaniu!!!!.

 » Galeria A(Lumpex) (Zawiedziona | 12-12-2019, 22:20:59)

W tym Mogilnie to same sklepy, nic nie ma , a teraz jeszcze ten (Lumpex co niby Galeria się zwie ????!!!) Duszynski, żaden Gospodarz miasta,kto go wybrał ? Żenujące... Na szczęście pracuje w Poznaniu!!!!.

 » why???? (773652 | 12-12-2019, 21:57:53)

moim zdaniem skoro jest parking przy galerii to po co jest parking przy drodz? spokojnie bylo mozna zrobic sciezke rowerowa i chodnik i zostawic 2 pasy ruchu co nie? chyba ze jest to zrobione pod policje zeby dalej mieli gdzie łapac....

 » why???? (773652 | 12-12-2019, 21:42:45)

moim zdaniem skoro jest parking przy galerii to po co jest parking przy drodz? spokojnie bylo mozna zrobic sciezke rowerowa i chodnik i zostawic 2 pasy ruchu co nie? chyba ze jest to zrobione pod policje zeby dalej mieli gdzie łapac....

 » rondo (swój | 12-12-2019, 20:58:06)

Nic Wom ludzie nigdy nie pasuje,zawsze żle,Rosło zielsko niedobrze jest sklep niedobrze.Dejta spokój bo sie czytać nie chce.Wesołych Świat i smacznego jajka

 » do joker (I AM | 12-12-2019, 20:45:32)

Joker ty deb...u.Kogo straszysz.Żeby przyjechało TVN Turbo to musisz zgłosić i sie podpisac.Tyle komentarzy negatywnych było chyba 109 a dzis tłumy ludzi.Dwóch pisze te nagatywy i wątroby im gnija ze złości.Brawo Burmistrz.Brawo nowe inwestycje.Niech żyje Lechu heheheheh

 » rondo (Zdzisiu Szyderca | 12-12-2019, 20:33:37)

jedynie dodam, że na rondzie tej wielkości, to tylko te czarne kruki i wrony z parku, co to od wieków, tak soczyście zasrywają leje, będą zawracać. Albo i nawet nie. Przelecą prosto. Chyba, że komary po ciemku w szuwary zawrócą. Komuś na pewno to rondo się przyda. Wesołych Świąt dla Państwa. Zdzisław S.

 » Galeria (Irka | 12-12-2019, 19:49:55)

Wszyscy psiocza,na burmistrza i gminę za tę inwestycję,ale jest to postawione na gruncie prywatnym przez prywatnego inwestora

 » że tak powiem (Zdzisiu Szyderca | 12-12-2019, 19:49:05)

daj Wam Boże zdrowie i pieniędzy na paliwo. W mojej opinii ów przybytek handlowy, jak również ścieżka rowerowa, PASUJĄ przy parku JAK... wymiona do byka. Weselcie się i radujcie!. Wasz Zdzisław S.

 » Galeria (Pan | 12-12-2019, 19:30:48)

Ale frajdę mają mieszkańcy a Mogilno to i tak zadupie jakich mało. Ogarnijcie się

 » Psy szczekają... (... | 12-12-2019, 18:47:45)

Wszyscy tu wielce się udzielają, a pół Mogilna w "A Centrum" siedzi. O godz. 18.00 tyłu zaprkowanych samochodów,to nawet przed Biedronką nigdy nie było.

 » Przepraszam, jestem z Mogilna (Joker | 12-12-2019, 18:44:51)

Ten bubel drogowy będzie niedługo na tvn turbo. Mam nadzieję że chociaż to podniesie walory turystyczne miasta.

 » Rozbudowa Mogilna (Karol | 12-12-2019, 18:17:10)

TERAZ CZEKAMY NA LIDLA

 » przyjazne miasto (S | 12-12-2019, 17:54:55)

Przejście dla pieszych przez Hallera od strony apteki w stronę parku krawężniki wysokości 5-6 cm.W dzisiejszych czasach takie utrudnienia dla niepełnosprawnych są niespotykane, ala Mogilno to inne miasto.Leszek brawo ty.

 » fuszerka (fuszer | 12-12-2019, 17:49:57)

żenada, żeby zaburzyć ruch samochodu, nie galeria ale powiedzmy sobie szczerze barakiem targowiskowym, co to za galeria, gdzie są trzy sklepy z czego praktycznie niczym się nie wyróżniająca od obecnych w tym mieście. brawo robienie konferencji z mikrofonem i przecinanie wstęgi to pokaz niepowagi wobec mieszkańców. brak słów...

 » sklepy i droga (były instruktor nuki j. | 12-12-2019, 17:47:20)

Ludzie co wy chcecie Mogilno jest do przodu niedługo piesi opanują drogi a samochody będą stały w domu. Przy planowanych zmianach w przepisach Mogilno przystosowuje już drogi do zmian chodzić pieszo w kozim mieście hi hi hi..

 » Neonet (Romek | 12-12-2019, 17:44:17)

Z tymi kosmicznymi cenami i tak pójdziecie na dno,nie pomoże nowa chata i armia zagubionych sprzedawców.Ceny macie 20 procent wyższe od innych salonów RTV,AGD.

 » Droga (Ruch | 12-12-2019, 17:04:05)

Jeszcze NIK za bardzo nie miał możliwości jazdy przez nowe rondo a same negatywne komentarze są. Najpierw sprawdźmy jak będzie. Super, że miasto inwestuje bo robi się małymi kroczkami ładniejsze. Jeśli będziemy wyjeżdżać na ronda tylko wtedy gdy jest możliwy zjazd z niego to ruch będzie płynny. Najgorsze są korki gdy ktoś bezczelnie stanie na środku i uniemożliwia wjechanie innym na rondo, tak jak dzialo się to przy zjeździe z mostu w ostatnim czasie.

 » dziwne (rob | 12-12-2019, 17:02:57)

tym asfaltem z tej ścieżki to lepiej było zalać rozp.....tory po strzelniaku bo wjazd do Mogilna to wstyd...

 » dziwne (rob | 12-12-2019, 17:02:25)

tym asfaltem z tej ścieżki to lepiej było zalać rozp.....tory po strzelniaku bo wjazd do Mogilna to wstyd...

 » 2 pasy (xxx | 12-12-2019, 16:57:37)

Ludzie co wy z tymi 2 pasami przecież 2 pasy były na odcinku ok 50m i to drugi do skrętu w lewo. Korki biorą się z tego, że ludzie boją się wjechać na rondo jak widzą, że ktoś inny zbliża się do ronda i stoją aż rondo będzie puste( wiem, że tak mówią przepisy ale w większym mieście taki jeden z drugim to nigdy by nie wjechał na rondo) Druga rzecz to sygnalizacja kierunku jazdy, która ułatwiłaby innym użytkownikom podjęcie decyzji. Pytanie do władz, kto odebrał porządek (błoto i piach) oraz oznakowanie poziome (brak) na pasach ruchu w kierunku wiaduktu?

 » 2 pasy (xxx | 12-12-2019, 16:54:30)

Ludzie co wy z tymi 2 pasami przecież 2 pasy były na odcinku ok 50m i to drugi do skrętu w lewo. Korki biorą się z tego, że ludzie boją się wjechać na rondo jak widzą, że ktoś inny zbliża się do ronda i stoją aż rondo będzie puste( wiem, że tak mówią przepisy ale w większym mieście taki jeden z drugim to nigdy by nie wjechał na rondo) Druga rzecz to sygnalizacja kierunku jazdy, która ułatwiłaby innym użytkownikom podjęcie decyzji. Pytanie do władz, kto odebrał porządek (błoto i piach) oraz oznakowanie poziome (brak) na pasach ruchu w kierunku wiaduktu?

 » porazka (cmg | 12-12-2019, 16:49:23)

po pierwsze jak rowerzysta jadac od strony przejazdu kolejowego ma wjechac na swoja sciezke jesli bedzie stal samochod w gotowosci do startu od strony kosciuszki??a po drugie po co ta sciezka jesli ten rowerzysta ze zdjecia z niej nie korzysta i utrudnia ruch reszcie kierowcow? tak jak w tytule porazka!!

 » Ruch (Ttt | 12-12-2019, 16:43:37)

Aut przybywa więc zabierzemy 1 pas r Jezdni i zróbmy parking do 4 sklepowej galeryjii... Super logika burmiszczu

 » Rondo (Ddd | 12-12-2019, 16:40:20)

I tak się jeszcze zastanawiam czy nie jeździć przez Chałupska... Droga też ok pół godz może i krócej...ale przynajmniej będę jechać a nie stać w korku na wduszonym sprzęgle. Współczuję tym co muszą akurat za grubszą potrzebą a tu korek i nie można nawet wycofać....:)

 » Rondo (Ddd | 12-12-2019, 16:19:25)

Galeria ok. Nie czepiam się. Cieszę się chociażby ze sklepu CCC :))) Ale to rondo..... żenada. Czuję się jakbym mieszkała w Poznaniu. Z ulicy Przemysłowej jadę pół godziny na ul. Powstańców WLKP gdzie normalnie wcześniej jechałam max 15min przy dużym ruchu. Moim zdaniem wystarczyło zrobić zjazd z prawego pasa do galerii i tyle. Przecież większość jedzie do miasta lub skręca na Pelikan a nie do galerii. A teraz jeden pas.... Z każdej strony korki nie dziwne ale wk.... Pepco nie na ronda i żyje. Ludzie wjeżdżają i wyjeżdżają i problemu nie ma. A teraz to jeden wielki korek i nic więcej. Na paliwo chyba też nie zarobię i spalę sprzęgło bo co chwila bieg 1 bieg 2 potem 1 i znowu 2. Brak słów....

 » rondo (Strzelnianin | 12-12-2019, 16:18:18)

Fajne rondo ,a w Strzelnie za rok będą takie dwa ha ha ha.

 » korki (678 | 12-12-2019, 15:59:59)

Przepraszam bardzo czy u nas w miescie jesst taki dzial jak drogówka która by mogla zajac sie korkami w miescie najlepiej udawac ze sie nic nie widzi a ludzie stoja w korkach po 2 godz gratulacje

 » Uroczystości (,63 7b | 12-12-2019, 15:50:42)

Z ładnego zielonego miasteczka buduje się asfaltowo-betonowa pustynia.W takim miasteczku jedna linia autobusowa likwiduje korki.W większych miastach miejsca parkingowe są likwidowane a ich miejsca zajmuje zieleń.

 » Pomocy (rowerzysta | 12-12-2019, 15:02:51)

Proszę o wyjaśnienie.Jadę Hallera z wiaduktu i chcę skręcić w Piłsudskiego.Mogę jechać drogą czy mam zjechać na ścieżkę rowerową,przejechać nią 50 metrów i włączyć się do ruchu na rondzie?

 » Pomocy (rowerzysta | 12-12-2019, 14:48:45)

Proszę o wyjaśnienie.Jadę Hallera z wiaduktu i chcę skręcić w Piłsudskiego.Mogę jechać drogą czy mam zjechać na ścieżkę rowerową,przejechać nią 50 metrów i włączyć się do ruchu na rondzie?

 » ŚCIEŻKA (BLABLA | 12-12-2019, 14:02:04)

Jakim pasem mam jechać chcąc wjechać na ścieżke rowerowa ? :D o.O

 » Ul.Hallera (Nico | 12-12-2019, 13:58:43)

Jeden pas ruchu w tym miejscu to jakaś kpina.....i ten odcinek sciezki rowerowej.Masakra.

 » Kretynizm (Wojciech77 | 12-12-2019, 13:08:46)

Zdjęcie nr 6. Obok drogi ścieżka rowerowa a niedorozwinięty idiota jedzie rowerem drogą.

 » lipa droga (podatnik | 12-12-2019, 13:08:20)

za nasze podatki zrobiony parking przy drodze . za wykonanie oddał bym do sadu .skandal

 » zdj. nr 6 oto przykład potrzeby (deskorolkarz | 12-12-2019, 12:40:01)

Prawo o Ruchu Drogowym Art 33. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.

 » lipna droga (ale lipa | 12-12-2019, 12:37:40)

z****ista opcja zrobic z dwóch pasów jeden, od teraz korki wpisane będą na stałe w naszym krajobrazie, ktos kto to akceptował powinien beknąć

 » ścieżka rowerowa (Adam | 12-12-2019, 12:34:52)

Bardzo dobrze widać "mentalność"na zdjęciu numer 6. ścieżka rowerowa obok a idiota na rowerze gdzie?

 » Prośba do redakcji cmg24 (Dek | 12-12-2019, 12:30:32)

Bardzo proszę dołączyć do tego artykułu zdjęcia zrobione między godzina 14:00-17:30 gdzie ruch jest największy i jakie wtedy będą korki i jak „płynnie” będzie odbywał się ruch pojazdów - bardziej to proszę. Pokażcie jak to wyglada w praktyce - niech każdy to zobaczy

 » księdza nie było o otwarciu? (nononoet | 12-12-2019, 12:28:47)

jeszcze brakowało żeby zagrał na gitarze czy czym tam on niby potrafi. Będzie zmieniał \"mentalność mieszkańców\"? czyli od dzisiaj korki to tzw. mentalność? Kpina.

 » Burmistrz i jego klamstwa (Dek | 12-12-2019, 12:26:03)

Hahaha burmistrz chyba sam się nie słyszał - dla usprawnienia ruchu zrezygnowano z jednegonoasa ruchu - brawo brawo za bezmyślność... o ścierkach rowerowych słyszymy od dwóch kadencji nijakość nie widać ani jednego metra więcej wybudowanego przez pana Duszynskiego... chce remontować dalej Hallera - zamknie pasy przy biedronce i zrobi wahadło jednym pasem i znowu będą korki - z reszta i tak będą korki bonkudzie (jak już pisałem w poprzednim temacie) nie potrafią jeździć po rondach - kolejna porażka burmistrza - burmistrz do dymisji

 » Co (Dr.Mercedes | 12-12-2019, 12:23:03)

Dlaczego wstęga była w komunistycznym kolorze? Tyle komentarzy że sklepy niepotrzebne a ludzie czekali już od 6 rano parodia piosenki.

 » lipna droga (ale lipa | 12-12-2019, 12:19:25)

zaje*ista opcja zrobic z dwóch pasów jeden, od teraz korki wpisane będą na stałe w naszym krajobrazie, ktos kto to akceptował powinien beknąć

 » Zdjęcie nr 6 (XYZ | 12-12-2019, 12:16:46)

No i po co ta ścieżka rowerowa? :)

 » pod osłoną nocy... (jo-jo | 12-12-2019, 12:10:13)

zdj.10-zajeb.....rozwiązanie komunikacyjne!za chwilę będą (oby nie) informacje o potrąceniu kogoś.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Policja apeluje do motocyklistów (6)
 » Rozmowy będą nagrywane (3)
 » Patron nowego ronda w Mogilnie (2)
 » Zmiana na stanowisku kierownika (0)
 » Przegrana w drugiej instancji (7)
 » Potrzebna krew dla Julki (0)
 » Kontrolowali zachowania pieszych (18)
 » Wygłosi referat o szkolnym radiu (0)
 » 17 kierowców z mandatami (9)
 » Trwa nabór chórzystów (0)
 » Nauczanie hybrydowe (0)
 » Wygraj gęsią tuszkę (2)
 » Robili i puszczali latawce (6)
 » Rewitalizują park w Strzelnie (36)
 » Nowe władze Porozumienia (7)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ