Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - KPP Mogilno

Za szybko o 72 km/h

2019-11-04 12:53
 

Policjanci mogileńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 47-letniemu kierowcy, który jadąc w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 3 listopada o godzinie 7:25 na ulicy Kolejowej w Strzelnie. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 47-letniego kierowcę osobowego Citroena, który w terenie zabudowanym przy ograniczeniu do 50 km/h pędził z prędkością 122 km/h. Mężczyzna w związku z popełnionym wykroczeniem i zignorowaniem zasad bezpieczeństwa został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Dodatkowo mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

 » radarowy... (expert | 11-11-2019, 01:39:46)

Czy ktokolwiek może potwierdzić iz Emil Rau, słynny pogromca fotoradarów był w jakiś sposób związany/powiązany z komisją Maciarewicza

 » radarowy... (expert | 11-11-2019, 01:39:15)

Czy ktokolwiek może potwierdzić iz Emil Rau, słynny pogromca fotoradarów był w jakiś sposób związany/powiązany z komisją Maciarewicza

 » TU-TU (obserwator | 08-11-2019, 07:01:02)

Kolego że znasz angielski to bardzo dobrze . Jeżeli używasz terminu 'milicjant" ( miast POLICJANT ) to coś Ci kolego się pokręciło . Dlaczego obrażasz ludzi pracujących w Policji??? Taki z Ciebie retoryk i moralista ? A wydaje mi się że pochodzisz z pokolenia " mam zawsze rację i wszystko mi się należy " I nie mieszaj do swoich głupawych komentarzy swojej rodziny . Bo u mnie w domu jak dzieci były małe i chciły pić to mówiły "piciu-piciu " Więc może pisz pod innym NICKIEM . A jeżeli chwalisz się znajomością języka angielskiego to bardzo chętnie z Tobą pokonwersuję w języku rosyjskim .

 » do "sru tu" (tu-tu | 06-11-2019, 09:00:38)

Jeszcze raz podkreślam, jestem ZA ŚCIGANIEM I KARANIEM KIEROWCÓW PRZEKRACZAJĄCYCH DOPUSZCZALNĄ PRĘDKOŚĆ - SZCZEGÓLNIE W TERENIE ZABUDOWANYM!!! Nie chciałbym aby "taki kierujący" zrobił krzywdę mnie, komuś z mojej rodziny, ani wyobraź sobie - RÓWNIEŻ TOBIE. Mój nick - "Tu-tu" to w Wielkopolsce mówią dzieci jak chcą pić. Pewnie Twoja rodzina pochodzi z Kongresówki albo "zza Buga" i tego nie wiesz. Dlaczego atakujesz ad-personam adwersarza a nie - merytorycznie -Jego wypowiedź. Dane, o których piszę - łącznie z tymi 80 m - pochodzą z oryginalnej angielskojęzycznej instrukcji obsługi urządzenia - bo na 99,99% mierzyli ULTRALYTE. ANGIELSKI ZNAM NA TYLE, ŻE JESTEM W STANIE PRZECZYTAĆ ŻE ZROZUMIENIEM INSTRUKCJĘ W ORYGINALE. Spotkało mnie coś podobnego "po lepszej stronie Wisły" - w okolicach Pułtuska. Po 80-100 m od ruszenia samochodem ze skrzyżowania, gdzie musiałem się zatrzymać - i znak stop i układ skrzyżowania - włączałem się do ruchu z jezdni pod kątem prostym, "milicjant" zmierzył mi 81 km/h. Nie znam auta (nawet w F1) z takim przyspieszeniem a to była skodzinka Yeti. Odległość, z jakiej "zmierzono mi" prędkość kilkunastokrotnie przekraczała tych wymaganych 80 m. Z premedytacją napisałem "MILICJANT" bo w jego obwinieniu i protokole skierowanym do sądu była niewiarygodna liczba błędów ortograficznych i gramatycznych. Sędzia uchylił wszystkie z pytań (te z mojego 1 wpisu) , które zadałem "milicjantowi" podczas, hue, hue, przewodu sądowego. Rozprawa nie była nagrywana (wtedy sędzia może się szarogęsić bez żadnych ograniczań - to on np. rządzi wpisaniem do protokołu, co chce). O tym, że rozprawa nie była nagrywana dowiedziałem się, kiedy zażądałem kopii nagrania do wykorzystania przy odwołaniu od "wyroku". Najzabawniejsze było stwierdzenie milicjanta, że co to za kara 300 zł - "Wy, na Zachodzie zarabiacie lepiej niż my na Mazowszu" - to nie jest dotkliwa kara. Nie zdawałem sobie sprawy, że ciągle, mentalnie jest kilka "Polsk". Więcej ostrożności w ferowaniu opinii i wyroków o bliźnim życzę.

 » ... (Zdzichu | 05-11-2019, 19:28:43)

Skoro warunki i umiejętności mu na to pozwalały to tak jechał.. A ze przepisy są z ubiegłej epoki....

 » a Michelsona (mk | 05-11-2019, 12:25:15)

A na Michelsona na wysokości Biedronki takich by nałapali na kopy a czemu nie łapią ?? Tego nie wie nikt

 » do mojej wypowiedzi (max | 05-11-2019, 11:02:12)

błąd pomiaru w granicach 10% powinno jeszcze być...

 » Ludzie (Buła | 05-11-2019, 07:47:40)

Wam to ciągle źle. Złapali pirata drogowego - źle bo policja nie wykształcona. Za moment ktoś zabije kogoś na drodze to będzie "a gdzie była policja". I też będzie źle. O za naród....

 » do tu-tu sru tu (max | 05-11-2019, 07:46:55)

nie mówimy tutaj o przekroczeniu prędkości o 18 czy 22,5 km/h gdzie można jeszcze dyskutować z POLICJANTEM ale o 72 km/h; nawet gdyby urządzenie miało błąd pomiaru (założyłeś z góry, że "pomyłka" jest tylko w górę) to i tak jechał z prędkością ok 109 km/h....

 » tu-tu (obserwator | 05-11-2019, 05:31:11)

Czy maturę zdałeś czy nie to akurat jest szczegół . Jeżeli zadałeś to może wstąp do policki i pokaż na co Cię stać . A najlepiej przestań oglądać kreskówki a zacznij coś innego , np: TU-tu jest specjalista co mi pomoże . Skąd wziąłeś te dane ? Czy jesteś wstanie napisać z jakiego źródła wiedzy korzystałeś ? a ja chętnie to sobie sprawdzę .

 » wypadek (prędkość | 04-11-2019, 18:47:21)

do pomiar-ciekawe czy byś też się tak wymądrzał jak by ci taki kierowca zabił kogoś na drodze.Tak narzekasz a jak trwoga to ciekawe do kogo pójdziesz,chyba na kolanach :)na tą twoją milicję. Są od tego i mają ścigać i karać tylko chyba te kary są za małe bo przekraczający prędkość-piraci oraz pijani kierowcy nic sobie z tego nie robią

 » do tu-tu (kg | 04-11-2019, 17:06:44)

od ponad 30 lat mamy Policjantów a nie Milicjantów. Po czym wnosisz, że Policjant nie potrafi myśleć? jest zdaje sie 300tys miejsc pracy w policji na ten moment. Proszę się zgłosić i sprawdzić swoich sił.

 » Za szybko (Kierowca | 04-11-2019, 16:47:21)

Tu tu to sie wczoraj polsatu naogladał i taki dzis douczony...

 » do tu-tu (rau | 04-11-2019, 16:39:04)

Emil, to ty??? A, i jeszcze jedno, milicji to w tym kraju nie ma od niemal 30 lat. No ty to zapewne maturę zdałeś na 156 punktow.

 » szybkość (gg | 04-11-2019, 14:42:11)

za Za te przewinienie powinno być wywiezienie samochodu o tyle kilometrów ile było przekroczenie na koszt winowajcy i marsz pieszo do samochodu.

 » pomiar (tu-tu | 04-11-2019, 13:20:16)

A jaki błąd pomiaru ma urządzenie, przy pomocy którego dzielni milicjanci zmierzyli prędkość z dokładnością do 1 km/h? Mierzyli z ręki czy ze statywu? A kiedy to urządzenie było ostatnio standaryzowane? A milicjant był prawidłowo przeszkolony w zakresie obsługi tego urządzenia pomiarowego? A pan milicjant i sędzia z sądu powiatowego wie, że pomiar jest wykonany prawidłowo jeśli pomiędzy urządzeniem pomiarowym a pojazdem jest odległość maks. 80 m? Itd., itp.. Żeby było jasne - jestem ABSOLUTNIE ZA ŚCIGANIEM osób, które przekraczają dozwoloną prędkość ALE ARBITREM W SPRAWIE NIE MOŻE BYĆ MILICJANT, KTÓRY ZDAŁ MATURĘ NA 30 PUNKTÓW A JEDYNE CO WIE O OBSŁUDZE URZĄDZENIA POMIAROWEGO JEST MIEJSCE, GDZIE SIĘ "DUSI NA CYNGIEL".

 » prawo jazdy (Roman | 04-11-2019, 13:19:27)

To grubo pojechał, pewnie myślał, że jedzie obwodnicą.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Walczą z podrzucaniem śmieci (3)
 » Objazdowy Dzień Dziecka (1)
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (33)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (13)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (65)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (18)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ