Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

MIRADZ: Nadal trwa śledztwo

2019-09-18 00:00
 

Nadal nie wiadomo jak doszło do wypadku w miejscowości Miradz, w którym zginęły cztery młode osoby. Nam udało się ustalić, że pojazd był wyposażony w wideorejestrator, jednak prokuratura nie zdradza, czy był on włączony w momencie wypadku i czy cokolwiek zarejestrował.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 11 sierpnia około godziny 5:00 rano. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Audi A3 na prostym odcinku jezdni z bliżej nieustalonych przyczyn zjechał 
z drogi i uderzył w drzewo. Na skutek doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 20-letni kierowca oraz troje pasażerów w wieku 17, 18 i 25 lat. Auto miało poruszać się z prędkością około 140 kilometrów na godzinę.

Prokuratura Rejonowa w Mogilnie nadal oczekuje na wyniki sekcji zwłok oraz stanu trzeźwości kierującego pojazdem. Prawdopodobny termin ich otrzymania to koniec września. Niezależenie od tego, w sprawie tej wykonywanych jest szereg czynności procesowych mających na celu wszechstronne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia, w tym przyczyn wypadku oraz osoby, ewentualnie osób, które przyczyniły się do jego zaistnienia.

- W tym celu m.in. zabezpieczono zapis z wideorejestratora pojazdu (który jest poddawany stosownej analizie), weryfikowane są miejsca, w których potencjalnie mógł znajdować się monitoring obejmujący miejsca istotne z punktu widzenia odtworzenia okoliczności zdarzenia, zabezpieczono także telefony ofiar - w celu poddania ich stosownym badaniom. Wyjaśniane są różne wątki pojawiające się w śledztwie w zakresie niezbędnym do dokonania obiektywnych ustaleń dotyczących przyczyn wypadku - informuje Agnieszka Adamska-Okońska, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Jak się okazuje, młodzi ludzie w nocy z 10 na 11 sierpnia bawili się w jednej z dyskotek w Przyjezierzu. Nieoficjalnie rodzina jednej z ofiar dowiedziała się, że w dyskotece lub jej okolicach miało dojść do sprzeczki pomiędzy ofiarami a nieznanymi jak dotąd osobami. Po czym te same osoby miały urządzić pościg innym pojazdem za uczestnikami wypadku. Jednak do tej pory nie udało się potwierdzić tych informacji.

Z uwagi na etap śledztwa Prokuratura Rejonowa w Mogilnie nie udziela szczegółowych informacji dotyczących wyników wykonywanych czynności, ani nie komentuje hipotez pojawiających się w przestrzeni publicznej.

Osoby które były świadkami wypadku lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat jego przebiegu, proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Mogilnie przy ul. Rynek 6, tel. 315 95 00. Informacje, nawet te anonimowe można także przesłać w formie elektronicznej na adres mogilno@bg.policja.gov.pl.

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

 » *** (xd | 14-10-2019, 15:38:00)

https://ino.online/post/3733/tragedia-kolo-przyjezierza-kierowca-byl-nietrzezwy.html

 » xd (ch*jcieto | 07-10-2019, 20:29:03)

zacznę od tego że osoba która robiła te zdjęcia powinna gorzko tego pożałować a po drugie dajcie sobie już spokój z tymi komentarzami . każdemu mogło się to przytrafić więc jak coś nie pasuje nie komentujcie bo oceniać potraficie ale dam sobie rękę odciąć że połowa komentujących nie zna tych ludzi dzięki nara xddd

 » Do gezza (Kjw | 23-09-2019, 10:57:56)

Zamiast pisac komentarze z anonima to lepiej bys pomógł bo pisac tak to kazdy może

 » Miradz wypadek (Gezza | 21-09-2019, 23:25:41)

Nalezy przeslac do wszystkich operatorow sieci komorkowych w kraju o zbadanie obszaru 500m2 naokolo miejsca wypadku, podajac wspolzedne ( Latitude, Longitude) w okresie 10min przed i po wypadku. Okaze sie czy byly w poblizu jakies inne telefony komorkowe ponad 4 ktore nalezaly do ofiar. Wtedy latwo dojsc czy, i kto byl w poblizu i mogl cos widziec. Sam takie dochodzenia robilem. Moge pomoc.

 » Zdjęcia (Kib | 21-09-2019, 15:31:30)

Gdzie można zobaczyć te zdj?

 » Miradz wypadek (Gezza | 19-09-2019, 22:23:45)

Gdyby w sluzbach publicznych byli sami swienci, nie mieliby orkiestry dentej.

 » Jaja (Nic | 19-09-2019, 15:17:56)

Ku*wa zamknijcie się zginęły cztery osoby A wy robicie sobie jaja co mają powiedzieć rodzice co?szczere kondolencje dla rodzin

 » FOTKI ( zniesmaczony | 19-09-2019, 14:17:11)

Niedługo bomba pyknie skąd foteczki wyciekły Nawet wśród strazaków są czarne owce i to w OSP widocznie brak adrenaliny no cóż siedzieć tyle godzin w pracy brak rozrywki hm.

 » wypadek (obywatel | 19-09-2019, 11:58:59)

Winny musi być wskazany, tak by rodziny mogły wystąpić do bliskich sprawcy z ewentualnymi roszczeniami finansowymi. Odpowiednie kancelarie już stoją w blokach startowych.

 » Wypadek (Donald | 19-09-2019, 10:47:29)

Ale Co to teraz im zycie zwroci, zginelo 4ch mlodych ludzi a wy na sile chcecie znalesc w innego by rodziny ktore przeszli koszmar zaczeli nawzajem sie nienawidzic.

 » psp (qwerty | 19-09-2019, 00:31:29)

wlasnie moze ktos sie zainteresuje faktem zrobienia fotek zmasakrowanym cialom przez strazaka ktore kraza po sieci bo on sobie pstryknal i powysylal kolesiom

 » Miradz wypadek (Gezza | 18-09-2019, 22:05:47)

Smartfony w kieszeniach uczestnikow wypadku napewno maja w serverach zapisy audio wszystkiego co dzialo sie, oraz co mowiono w samochodzie. Powinny wiele dostarczyc sledczym.

 » A ilu strażaków wyleciało z pracy... (Ciekawski | 18-09-2019, 15:06:18)

...za robienie zdjęć ofiarom i włamanie na konto mediów społecznościowych? Nie chodzi tylko o osp ale i także tych z psp mogilno. Jak te postępy śledztwa? Niektórzy to wyjątkowi degeneraci niegodni munduru.

 » Oby prawda wyszla na jaw (Haha | 18-09-2019, 12:42:47)

Xyz -a moze Ciebie szukaja i tak sie burzysz kolego? Jezeli by policja twierdzila,ze to tylko predkosc i alko nie ciagli by sledztwa tak dlugo.

 » Strzelno (Strzelno ub | 18-09-2019, 10:44:39)

Jak mają wideo rejestrator to czego jeszcze szukają chyba kozła

 » Serio? (XYZ | 18-09-2019, 07:36:34)

Nie wiadomo? Prędkość i alkohol, kogo to dzieciaki, że szukają kozła (jelenia) ofiarnego?

 » Ciezki temat (Ja | 18-09-2019, 05:50:52)

Jak na zdolnoscì prokuratorów z Mogilna to sprawa ich przerasta.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (0)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (32)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (11)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (60)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (17)
 » Śmiertelny wypadek w Busewie (14)
 » Udekorowali sołectwo (9)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ