Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Mogileński Bobas Plus?

2019-06-09 12:09
 

Burmistrz Mogilna, Leszek Duszyński zapowiedział wprowadzenie programu wyprawek dla bobasów i 1000 złotych dla rodziców z gminy Mogilno.

Program wyprawek i pieniężnych gratyfikacji miałby ruszyć po zakończeniu budowy szpitala w Mogilnie i uruchomieniu w nim oddziałów chirurgicznego, dziecięcego, ginekologicznego i położniczego. Plany zakładają, że budowa szpitala ma zakończyć się jesienią tego roku.

- Już niebawem przedłożę Radzie Miejskiej w Mogilnie projekt uchwały "WYPRAWKA DLA MOGILEŃSKIEGO BOBASKA". Każde dziecko urodzone w szpitalu w Mogilnie otrzyma list powitalny i wyprawkę rzeczową, zaś ich rodzice na stale zamieszkali w gminie Mogilno dodatkowo jednorazowy zasiłek pieniężny w wysokości 1000 zł - informuje Leszek Duszyński, burmistrz Mogilna.

Warto zauważyć, że w 2017 roku na terenie powiatu urodziło się 481 dzieci, natomiast w samej gminie Mogilno 279 bobasów. Zakładając średni koszt wyprawki na 200 złotych i przyjmując liczbę dzieci z terenu gminy na około 280, średni roczny koszt tego programu może wynieś gminę blisko 400 tysięcy złotych. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [27]» dodaj komentarz   

 » wiadomości telewizyjne (OBI | 15-06-2019, 08:45:10)

We wczorajszych wiadomościach podawano,że cena w Warszawie za śmieci segregowane wynosi 10,00 (dziesięć) złotych od osoby.W Mogilnie 18,00zł. Zapłacą za gest Burmistrza Mogilna emeryci i renciści, oraz Ci trochę więcej zarabiający,czyli tacy co nie otrzymują 500+,bo niewiele przekraczają dochody, i nie mają czasu na "imprezy" na ławeczkach w parku i przy fontannie.Radni do dnia dzisiejszego nie wiedzą skąd taka cena za śmieci.Nikt nie przedstawił szczegółowego wyliczenia.Jak nie wiadomo,gdzie zakwalifikować dany koszt,to w najlepiej w śmieci.

 » 500+ (Hejka | 14-06-2019, 14:05:35)

Liryk !jaki sens jest tłumaczyć idiocie że robią to dla jego dobra !? Cwaniacy 500 biorą i plują że dają ! Mentalność tych ludzi zakorzeniona jest jeszcze w zaborach , Co ukradniesz to Moje ! Złodziej "przedsiębiorca " to autorytet dla kogoś takiego ,

 » Polaczki (Liryka | 12-06-2019, 22:26:49)

Nie ma slow na idiotow którzy nie moga dorwać sie do 500 plus i dlatego tak pluja jadem. Wiadomo z was mamusia nie umiala wychowac no ale coz widocznie w glowie jej bylo malowanie paznokci :) skoro wszedzie jest patologia oczywiscie wy tez nia jestescie. Glupie komentarze glupich ludzi typu ceny rosna-czy ktoś jest takim idiota zeby myslec ze po likwidacji tego programu ceny zmaleja? Hehe. A ciemnota pisząca ze kiedyś mialo sie 5 dzieciakow i bez tego programu sie przezylo-ciemnoty ale bylo inne zycie bylo wszystko tańsze! Bez porownania. Pamietam jak moj ojciec zarabial 2tys i robilo sie zakupy ze hoho. Mnostwo kasy a teraz? Az tacy zazdrosni jesteście o te zalosne pieniadze? 500zl to nie jest duzo ale wielu może pomoc. A i ja nie dostaje tych pieniedzy po prostu nie jestem takim debilem jak wy. Zal mi was. Rodzice nie umieli was nauczyc empatii. Pewnie sami z patologi wychodzicie i teraz wszedzie ja widzicie.

 » do burmiego (zatroskany | 11-06-2019, 13:53:12)

Zamiast dawać jakieś "bombelki"plus wspomógłbyś burmiego ze Strzelna podsyłając mu wizerunkowom pomoc w postaci odpowiedniego kreatora, który zająłby się odpowiednim ubiorem do danej sytuacji. Niestety burmi w tym temacie jest "totalnym zerem"cytując klasyka.

 » 500+ (JA | 11-06-2019, 13:48:30)

Podejrzewam że większość osób która tak wielce krzyczy na te 500+ sama je pobiera.

 » się POrobiło (rudy | 11-06-2019, 13:00:39)

Ale się POrobiło po tych wyborach. Jak "totalni" dostali w cztery litery, to teraz nawet lokalny POlityk jest (puki co w obietnicach) bardziej prospołeczny niż prezes Jarek. A co tam, obiecać (jak to w PO) zawsze można, może ciemny lud już zapomniał Tuska i innych i to kupi.

 » Do "do bogatych" (Radek | 10-06-2019, 23:26:27)

Skoro zarabiasz 2500zł to kto Ci kur** kazał robić 5 dzieci i narzekać że nie starcza na węgiel XDDDD 1 bombelek nie starczy ?

 » 500Plus dla BOMBELKA XDDDDD (Radek | 10-06-2019, 23:19:33)

Zastanawia mnie jedna rzecz, może rodziny500 Plus mi podpowiedzą?? Jeżeli brak mi wykształcenia i pochodzę z ubogiej rodziny, dlaczego decyduje się na zrobienie 3 dzieci ??? Jedynym sposobem na życie jest pobieranie zasiłku, przecież to pogłębia patologie!

 » błazenada (vtr | 10-06-2019, 22:31:58)

płaska ziemia, antyszczepionkowce, bieżnia, teraz ten pomysł z upy, lechu weź nie ćpij już

 » Do tego 500plus (Zdzichu | 10-06-2019, 17:25:01)

A kto tym ludziom kazał robić tyle dzieci??? Ktoś chłopa na babe wsadzal i dociskał? Jak nie umie niech nie r...a! Stac cie na jedno to rob jedno. Czyjas wina bo ktoś jest gamon i nie potrafi zarobić na rodzinę? Bo lepiej siedzieć i stękac wyciągając łapę po publiczne? Niech ruszy d..i jedzie na zachód do roboty a nie leżeć i zalewać formę...

 » 1000 na bobasa (Hejka | 10-06-2019, 15:13:41)

Kiełbasa wyborcza , pan i władca na miesiąc przed wyborami ratusz tęczowymi kolorami ozdobi a o tysiącu po wyborach to radzę zapomnieć naiwniacy !!

 » Mogileński bobas plus (xxx | 10-06-2019, 14:00:08)

Przepraszam, dzieci same na świat się nie prosiły, każdy mądry i inteligentny człowiek wie, że dziecko to inwestycja długoterminowa, więc trzeba się zastanowić, czy "robić dzieci" bo kasa z tego niezła, czy mieć jedno lub dwójkę i stać mnie na wychowanie ich. Tych co mają więcej dzieci, to są przeważnie osoby z wykształceniem podstawowym i z terenów gminnych, gdzie dzieci się "robi" po to by były wykorzystywane do wychowywania braci i sióstr swoich i były wykorzystywane do pracy.więc nie mów mi, że jesteś biedny bo masz ileś tam dzieci. Najpierw trzeba było się zastanowić, czy cię stać na to a dopiero później "robić" je.

 » pomoc (Edward | 10-06-2019, 13:05:48)

Internauta DO BOGATYCH kipi złością i obraża innych internautów. Powiem tak: jako emeryt, kupiłem jesienią 2 tony węgla za co zapłaciłem wraz z przywozem całą moją miesięczną emeryturę. Z uwagi na chorobę serca nie mogłem sam wrzucić tego węgla do piwnicy. Poprosiłem młodego sąsiada 500+ o pomoc i oświadczyłem, że mu za tę usługę zapłacę. Sąsiad odparł krótko, żebym się .... odpier...ł. Teraz sąsiad może dostanie na kolejne dziecko 500+ i jeszcze od burmistrza 1200 zł! To dopiero będzie panisko.

 » do komentarza (max | 10-06-2019, 11:52:18)

moi rodzice ciężko pracowali i wychowali naszą cała piątkę bez grosza od państwa, bez socjalu i różnych dodatków; umieli mądrze gospodarować tym co zarobili a my jako dzieci wiedzieliśmy na co możemy sobie pozwolić i nie było z tym żadnego problemu; a teraz z każdej strony wyciągane są ręce po pieniądze, na które, my wszyscy ciężko musimy pracować i odprowadzać w formie podatków; tak, tak, pieniądze nie biorą się z drukarni, jak myślą niektórzy; nie jestem przeciwnikiem dofinansowania dzieci ale nie w postaci gotówki dla rodziców ale wyłącznie form nauki, spędzania wolnego czasu, dodatkowej edukacji, czy rzeczowych pomocy naukowych dla DZIECI, i to pod warunkiem, że przynajmniej jedno z rodziców pracuje i odprowadza podatki; obecnie 500+ jest formą kupowania głosów przy urnach, co ma absurdalnie krótkie nogi, a o konsekwencjach przekonamy się wszyscy niebawem, podobnie jak to miało miejsce w Grecji, ale mało kto o tym teraz myśli; ekonomiści i ludzie, którzy potrafią liczyć głośno o tym mówią, ale ich głos traktowany jest jak knowanie "zaplutego karła reakcji", który działa na szkodę państwa, którego miłościwie nam panujący, mentalnie osadzeni są w głębokim PRL-u, a opozycja nie ma nic sensownego nam do zaproponowania i dlatego w następnych wyborach sromotnie przegra; na koniec, nikt nie zazdrości 500+, tylko rozsądni ludzie patrzą ciut dalej niż tylko na następny dzień, a z własnego doświadczenia wiem, że przyszłość w trybie błyskawicznym staje się rzeczywistością, a wtedy będzie już za późno by uchronić nas wszystkich przed katastrofą finansową...

 » 500plus (Do bogatych | 10-06-2019, 00:10:59)

Jesteście debilami macie kasę i zazdroscicie biednym wielodzietnym rodzinom 500plus i innych ich dzieci też chcą w końcu mieć lepiej i mieć na ubrania,książki,lepsze jedzenie,węgiel na zimę i również rodzice na czynsze,rachunki bo każdy z was durnie co wypowiadacie się nie ma pojęcia jak ciężko wychować i utrzymać np 3-5 dzieci oraz opłacić wszystko .Np. Mąż pracuje,żona wychowuje dzieci i pensja 2500zl ma wystarczyć???! Jeśli tak to jesteście kretynami! Węgiel na zimę 800zł tona!,opłaty,rachunki,czynsz to równa się 700zł! Dodać jedzenie dla dzieci czasami 1000zl na miesiąc bando cepów! Plus pieniążki na szkołę klasowe itd,paliwo do pracy i właśnie czego wy debile zazdroscicie pomylency chcecie narobcie dzieci i zobaczymy czy nawet z 500plus będzie wam lekko . A dzieci to dar od Boga a nie krytykujecie je bo ktoś ma ich duzo ,jeśli sami wielcy bogole jesteście czyimiś dziećmi bo dopóki ma się rodziców jest się dzieckiem ! Może to trafi w serca patoli którzy zazdroszczą tylko czego???! Czasami z 500plus i pracującym mężem rodzinom ledwo wystarcza bo wszystko państwo podnosi w cenach artykułów spożywczych itp. Więc po prostu państwo da lecz wie jak to odzyskać. Zastanówcie się a nie krytykujecie rząd bo 500plus daje(lecz w podatkach itd wychodzi na swoje)i krytykujecie biedne rodziny normalne wielodzietne,które naprawdę chcą i zamierzają dobrze wychować swoje dzieci oraz dac im namiastkę tego co mają bogacze ,więc jestem na tak z wszystkimi pieniędzmi które da rząd na dzieci przynajmniej będą jadly coraz to lepsza szynkę,ser,będą miały na lepsze ubranka,buciki,sprzęt komputerowy jeśli lubią pograć lub do nauki,będą miały na 4 tony węgla na zimę aby nie marzły,na stół nastawiony jedzeniem w Boże Narodzenie i na godne prezenty pod choinką! To tylko i aż dzieci . NASZE POLSKIE DZIECI bo każdy z nas jest dzieckiem i każdy z nas potrzebuje miłości i bycia potrzebnym oraz podstawowych naprawdę godnych produktów do życia i egzystencji na tym świecie. I mam gdzieś głupie komentarze od nie nazwałbym tego ludźmi tylko bestiami. Pozdrawiam każda rodzinę która ma więcej dzieci oraz która dostaje na dzieci 500plus !

 » Żłobek (Mama | 10-06-2019, 00:10:22)

Dofinansowac żłobek a nie podwyżka!

 » bobas plus (nul | 09-06-2019, 21:54:45)

a na krowe kiedy bedzie ???

 » Wyprawka dla Mogilenskiego bobaska (Kamil | 09-06-2019, 21:18:16)

Najważniejszy problem dotyczący Mogilna to drogi, normalnie masakra odprowadzam gróbe pieniądze za podatki drogowe z aut i nic się nie dzieje dziury i koleiny jak były tak są ,tu jest potrzebna osoba która z tym zrobi porządek a nie tylko jedno i to samo. Tak wyjdziecie wyborcą najgłębiej naprawdę mówię wam każdy przyzna mi racje

 » szpital (strzelno | 09-06-2019, 19:45:41)

Kto pojedzie do tego szpitala to chore wole Inowrocław bo jest bliżej

 » obłuda (mieszkanka | 09-06-2019, 18:47:49)

Jak można być tak obłudnym burmistrzu. Niejednokrotnie wyśmiewał pan obecny rząd i krytykował jego politykę względem pomocy polskim rodzinom nazywając rozdawnictwem. Mówił pan też, że nie pozwoli by nasza gmina taką politykę prowadziła i nie była nigdy gmina socjalną. A tu co??? A no tak kampania parlamentarna się rozpoczęła i postanowił pan pomóc swoim kolegom z KE. Tu wcale nie chodzi o dobro mieszkańców naszej gminy i tylko naiwni się na to nabiorą.

 » Jestem przeciw (Mecenas | 09-06-2019, 18:43:06)

Absolutnie jestem przeciwny pomysłowi burmistrza! Na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży jest w budżecie zaledwie kilkanaście tysięcy, a tu bobas z rodziny biednej, czy bogatej ma otrzymać taką kasę? Zgadzam się z przedmówcami, że na takie rozdawnictwo nie wolno sobie pozwolić, kiedy jest tyle potrzeb dookoła np. remont ulic w mieście. Przecież przez 5 letnią kadencję to bobasowi będzie nas, podatników kosztować aż 2 mln złotych!

 » wyprawka (bobas | 09-06-2019, 15:53:38)

Mamy już PREZESA 500+ - a teraz dołączył PAPA 1000+ ,tylko czy to ta sama FORMACJA ? - Pytanie nasuwa się samo - Z CZYJEJ KASZY PÓJDĄ NA TO PIENIĄDZE ? - oczywiście z NASZEJ WSPÓLNEJ ,MIASTA I GMINY - można się bawić ?. DROGI ROZDAWCO NA TERENIE MIASTA JAK I GMINY INWESTYCJI JEST BEZ LIKU - ALE ZAWSZE SŁYCHAĆ - BRAK ŚRODKÓW ,A JEDNAK ŚRODKI SĄ - POLITYKA DOBRA -LUDZIE DADZĄ -BRAWO TAK TRZYMAĆ .

 » Kasa (Mieszkanka | 09-06-2019, 13:55:08)

Co za rozdawnictwo !!! Pan z PISu ?

 » Śmieszne (Zdzichu | 09-06-2019, 13:49:40)

Rodzice dostają becikowe, 500+.. Ten pomysł jest bez sensu. Zrobcie cos dla rodziców i dzieci co pomoże im gdy zdecydują się na dzieci. Infrastruktura tj przedszkola i żłobki, zrobcie cos by była praca dla tych rodziców. A może zamiast wywalac te pieniądze zatrudnijcie w gminie opiekunki, którym rodzice czasami nieodpłatnie mogliby podrzucić na parę godzin dzieci.. Albo jakieś warsztaty-darmowe korepetycje.. To ze dacie paczkę pampersow i tysiaka nie spowoduje ze nagle ludzie zdecydują się na dzieci. Zrobić i urodzić to nie sztuka.. Ale co dalej..

 » Wyprawka (Kdr | 09-06-2019, 13:28:44)

Może lepiej Sz. P. Burmistrzu dla rodzin wielodzietnych obniżyć stawkę za ŚMIECI!!! Dobrze jest dbać o Tych co są mieszkańcami Pana Gminy a nie Obiecywac

 » ? (Ktoś | 09-06-2019, 13:23:32)

Nie neguje samego pomysłu ale nie idźmy w stronę polityki państwa socjalnego. Dlaczego osoby ktore nie mają dzieci mają utrzymywać czyjeś

 » Z pieniedzy (Podatnikow | 09-06-2019, 12:56:21)

A to wszystko z pieniędzy podatników - mieszkańców Mogilna i gminy. Brawo! Bo przecież z nikąd kasa na ten wymysł się nie weźmie. Rodzice dostają becikowe, 500+, a teraz mają dostać wyprawkę. A drogi w mieście dziurawe. Niedługo wystawię rachunek miastu za wymianę zawieszenia, bo na mogileńskich miejskich drogach tak po tyłku dostaje, że niedlugo do wymiany. Ciekawe co wtedy miasto zrobi? Zapłaci? Otóż nie.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Walczą z podrzucaniem śmieci (3)
 » Objazdowy Dzień Dziecka (2)
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (33)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (13)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (65)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (18)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ