Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Polityka

Wspólne posiedzenie rad

2019-06-04 23:21
 

We wtorek, 4 czerwca z okazji 30. rocznicy Święta Wolności odbyło się wspólne posiedzenie Rady Powiatu Mogileńskiego, Rady Miejskiej w Mogilnie, Rady Miejskiej w Strzelnie, Rady Miejskiej w Trzemesznie, Rady Gminy w Dąbrowie, Rady Gminy w Jeziorach Wielkich i Rady Gminy w Orchowie, zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Sąsiedzi".

Podczas wspólnego posiedzenia prof. dr hab. Stanisław Jankowiak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wygłosił wykład pt. "Krok ku wolności - Wybory 4 czerwca 1989". Następnie rady przyjęły okolicznościowe oświadczenie z okazji 30. rocznicy wyborów '89. Uroczystości towarzyszyła wystawa archiwalna "Na drodze do wolności. Wybory 4 czerwca 1989 roku do Sejmu i Senatu w zbiorach archiwów państwowych". Nie zabrakło przy tym występu mogileńskiej formacji tanecznej Rockin Style Crew i chóru "Hemantus" z Mogilna.

Wystawa "Na drodze do wolności. Wybory 4 czerwca 1989 roku do Sejmu i Senatu w zbiorach archiwów państwowych" będzie dostępna dla mieszkańców przez cały czerwiec w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [50]

 
   » KOMENTARZE [15]» dodaj komentarz   

 » "SWIĘTO WOLNOŚCI"...? (antycom. | 07-06-2019, 07:24:40)

Święto wolności ....reglamentowane pod dyktando komuchów Jaruzelskiego i Kiszczaka za zgodą zdradzieckiej części działaczy Solidarności z Bolesławem na czele! Nie zakłamiecie historii ! Niby święto a miny jak na stypie pogrzebowej . Coście tacy smutni dawni towarzysze PRZEWODNIEJ SIŁY NARODU POLSKIEGO z PZPR i ZSLu!? Sumienie was gryzie , że zmarnowaliście pół wieku NARODOWI POLSKIEMU ? Że rękoma waszego aparatu ucisku UB i SB ,armii donosicieli , zakładowych kacyków partyjnych, tajnych współpracowników UB i SB ,ORMOWCÓW ,lektorów ,zakładowych sekretarzyków POP itp. trzymaliście CAŁY NARÓD za twarz hamując Jego rozwój cywilizacyjny ! Wasza oferta to kartki na cukier już od 1976 roku oraz późniejsze na rajstopy mięso ,masło ,mięso z kością i bez kości , buty, alkohol , benzynę ,talony dla towarzyszy partyjnych na samochody i węgiel na przydział z Geesów (GS), i cała tzw. towarów reglamentowanych spod lady z papierem toaletowym i szlagierowym historycznym już dziś waszym wielosezonowym hitem SZNURKIEM do SNOPOWIĄZAŁEK na czele ! Przypomnę wam towarzysze i towarzyszki o asygnatach na ciągniki i maszyny rolnicze( za łapówy też) oczywiście !Tak było ! Chyba nie zaprzeczycie , że tak było ! I teraz rozumiem te wasze smutne minki na tym święcie tzw. "wolności" reglamentowanej ! Istotnie wasz świat waszego "dobrobytu" komunistycznego dla niektórych się zakończył! Jednak demokracja jak widać jaka by nie była wam odpowiada ! Nawet możecie przyjechać na święto wolności i świętować wasz upadek . Tylko co zrobić z pamięcią ,której nie da się wymazać ,zresetować. Obok was żyjemy MY , których wykorzystywaliście korzystając z waszej nad nami władzy ! Co zrobić z sumieniem i obawą , że moje akta tajnego współpracownika SB będą ujawnione . Archiwa IPN dziś są jawne ! Wystarczy pojechać do IPN i zapytać o swoją historię z tamtych czasów . Po czterech miesiącach ma się na tacy donosiciela na ojca , matkę rodzinę . Trzeba ujawniać takie kanalie by pokazać młodemu pokoleniu mechanizm działania komuny!

 » Rada (Xyz | 07-06-2019, 00:10:20)

Co to wgl ma być ? Rada , kabaret , chór? Po co i komu i na co ? Tak ,tak , będziemy zgodnie współpracowac bo jesteśmy sąsiadami.....

 » Brawo RSC. A gdzie skatepark? (Skater | 06-06-2019, 22:44:13)

Właściwie po występie RSC, w tej burzy oklasków, Rene powinien podejść do mównicy i dziękując za uznanie powiedzieć, że o pełni rozwoju dla tego nurtu w mieście anty-skatingowym nie ma miejsca... Gloria hipokryzja!!!

 » Burmistrz (Strzelno | 06-06-2019, 12:32:13)

Drogi Panie burmistrzu Chudziński tak Pan się troszczy o swoją małą ojczyznę czy to tylko pozory? Czas wykazać się,taka temperatura,a Pan jeszcze nie zamontował żadnego zraszacza wody! Proszę pokazać na co Pana stać, a nie tylko populistyczne informację przekazywać w pseudo wywiadach.

 » Jak wygląda droga nr 254, kużawianka? (otua | 05-06-2019, 22:41:43)

siedzą i udają, że pracują na rzecz społcz. Pytam się tego waszego wice marszałka s ałka

 » Do Jełop (Dr.Mercedes | 05-06-2019, 19:26:42)

Twoje pseudo oddaje cię w 100% .

 » Dr.Mercedes (Jełop | 05-06-2019, 17:31:22)

Koci to masz mózg

 » Powrót (Były | 05-06-2019, 15:10:25)

Do Mogilna komuna i zomo wróciło.

 » Do ciekawski (Dr.Mercedes | 05-06-2019, 14:08:03)

Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz

 » sama mądrość (wuja Wacek | 05-06-2019, 13:03:05)

Ciekawski, ty jednak jesteś bardzo mądry, ja pierdzielę tyle wiedzy , szok

 » Do dra Mercedes (Ciekawski | 05-06-2019, 10:52:10)

Z ciekawości, określ ile to większa połowa, bo mnie uczono, że połowa to zawsze 50%. Poza tym rada- po dr nie robimy kropki ;)

 » brak tematu (wnuk | 05-06-2019, 10:17:33)

towarzystwo wzajemnej adoracji

 » Nic (Dr.Mercedes | 05-06-2019, 09:47:04)

Młodzież skorzystała ze nie przyszła ,w przeciwnym razie była by zniesmaczona poziomem tego spotkania.ogladajac zdjęcia widać że wieksza połowa radnych zupełnie nie wie po co tam się znalazła.

 » WYBORY 04 06 (WYBORY 04 06 | 05-06-2019, 09:05:37)

W 89 r. byłem członkiem KW (komitety wyborcze), brałem czynny udział w wyborach do sejmu,senatu a potem do samorządów, które były pierwszymi wolnymi wyborami po 45 r. Z chęcią wziął bym udział w tym spotkaniu, biorąc urlop, ale znowu jak zwykle władza zrobiła spotkanie dla siebie, oni jak tamci przed 89 r. zamykają się we własnej szklanej kuli, robiąc z samorządów przechowalnie dla swoich lub jak w małej biednej gminie biuro podróży ( czytaj: wojaże turystyczna ) dla władzy.Kochana władzo, pamiętajcie, że wyborcy mogą wam dać kiedyś lekcję demokracji i ukrócą wam, te wasze zapędy wykorzystywania władzy do celów prywatnych.

 » Historia (l | 05-06-2019, 00:09:10)

Zacna impreza szkoda, że tak mało młodzieży mogliby wiele skorzystać

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Trening umiejętności społecznych (1)
 » Biegali leśnymi ścieżkami (0)
 » STRZELNO: Nielegalne automaty (4)
 » Ponad 18 milionów złotych (0)
 » Pzyjezierze nocą niebezpieczne? (22)
 » PSI SERWIS w Mogilnie (0)
 » Śmiertelne potrącenie w Wójcinie (15)
 » Wyremontują dojazdy do pól (12)
 » Remont magazynu coraz bliżej (30)
 » Wypadek przy pracy (1)
 » Woda nieprzydatna do spożycia (6)
 » Kolejne zakażenie w powiecie (20)
 » Zderzenie w okolicach Chabska (10)
 » Rezygnują z organizacji festynu (8)
 » Kto celowo niszczy maszyny? (7)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ