Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Uczcili 30 lat wolności

2019-06-04 15:30
 

We wtorek, 4 czerwca Strzelno rozpoczęło świętowanie 30 lat wolności. Z tej okazji odbył się "Promienisty Marsz Wolności".

W samo południe na Rynku w Strzelnie odbył się "Promienisty Marsz Wolności", w trakcie którego uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego zaprezentowały historię pierwszych częściowo wolnych wyborów.

Kolejne imprezy zaplanowano na czwartek, 6 czerwca, gdzie o godzinie 16:30 ze Wzgórza świętego Wojciecha wyruszy 30-kilometrowy Rowerowy Rajd Wolności. Następnie o 18:00 na placu przy hali sportowej odbędzie się "Piknik wolności". Gościem specjalnym będzie Leonard Szymański oraz zespół muzyczny SONET.

Organizatorami wydarzeń są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie, PTTK w Strzelnie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [28]

 
   » KOMENTARZE [15]» dodaj komentarz   

 » OBI (Klemens | 07-06-2019, 13:13:32)

Piękne.. ale antycom. tego nie zrozumie.

 » do antycom. i podobnym (OBI | 07-06-2019, 09:11:59)

Ja nie muszę wchodzić na google, ja znam rzeczywistość co było i co jest.Przed wojną proboszcz (tajemnica spowiedzi) współpracował z dziedzicem i po spowiedzi wielkanocnej wielu parobków,którzy się wyspowiadali,że ukradli trochę pszenicy na mąkę, na placek wielkanocny,żegnało się z pracą, bo niby dziedzic odkrył ten fakt.Do dziś tych "dobrodziei" nie opublikowano w IPN.Ci sami po wojnie znowu byli sługami, nie tylko bożymi i tak to historia kołem się toczy.Po co tyle zawiści.Wszyscy staniemy się i tak łupem robaka i nie pomoże na to żaden antycom, czy przefarbowany lis.

 » Do OBI (Dorżnąć watahę | 06-06-2019, 12:03:24)

Google -inwentarz archiwalny w niebieską ramkę wpisz 0085/1529- szukaj...

 » Do OBI (Dorżnąć watahę | 06-06-2019, 11:24:25)

OBI.... tylko prawda historyczna nas WYZWOLI ! Również ta niewygodna dla przefarbowanych czerwonych KOMUCHÓW i wszelakiej maści kapusiów , donosicieli i sługusów z PZPR dziś SLD ! IPN -00851/1529 t.3 Poszukaj w zakładce -inwentarz archiwalny i w niebieską ramkę wpisz podany numer. Może to twój bliski kolega....lub sąsiad ....???? Pomyśl o ofiarach komuchów....którzy z narażeniem życia mieli wtedy odwagą przeciwstawiać się komunie

 » Hipokryzja patryjotyczna (Zofia | 06-06-2019, 10:21:20)

aNTY..com pewnie pokazuje ,że było wielu, którzy byli po tamtej stronie PZPR -NAWET W NASZEJ MAŁEJ GMINIE - a teraz udają i chca uczyć młodziez wolności, demokracji - jak gdyby nigdy nic NIE ROBILI , NIE DZIAŁALI , NIE BYLI AKTYWNI W TAKTYCH SŁUSZNIE MINIONYCH CZASACH ....KIEDYS KLASKALI ,,CZERWONYM" NA ZAWOŁANIE - A TERAZ NIBY TACY WIELCY ZWOLENNICY ,,SWIETA WOLNOŚĆ"....I PEWNIE O TO CHODZI M.IN antycom ... i słusznie popieram....TEGO GOŚCIA!!! LUDZIE NIE MAJA HONORU ZA GROSZ I MYSLĄ,ŻE WSZYSCY MAJA SŁABA PAMIEC - O TUZ LOKALNI DZIAŁACZE Z DAWNYCH CZASÓW - PAMIETAMY WAS Z TAMTYCH CZASÓW I PRZESTAŃCIE ŚCIEMNIAĆ MŁODZIEŻY !!! ZERO CHARAKTERU I WIECZNY KONFORMIZM.

 » do antycom. (OBI | 06-06-2019, 08:03:05)

Obudź się ze snu.Minęło 30 lat, a Ty ciągle jeszcze walczysz i nie wiesz z kim i o co.

 » Jak to się stało... (antycom. | 05-06-2019, 21:13:01)

Jak to się stało , że w wolnej od komuny Polsce dyrektorem szkoły zostaje towarzysz PZPR -dziś SLD jeden z ostatnich członków tej przestępczej antypolskiej organizacji z czasów dekady stanu wojennego!? ? Co taki towarzysz może opowiedzieć Młodzieży o WALCE Z KOMUNĄ o WALCE O WOLNĄ OD KOMUCHÓW POLSKĘ ? Niech powie jak jego reżimowa władza przy pomocy służby bezpieczeństwa opartej na donosicielstwie ,kapusiach, ORMOWCACH ,ZOMOWCACH terroryzowała Polaków .

 » wpisy (J-23 | 05-06-2019, 19:01:57)

Drodzy komentujący wszystko co dzieje się w waszym miasteczku - JESTEŚCIE ŻENUJĄCY,WIDAĆ ŻE ILORAZ WASZEJ INTELIGENCJI WYNOSI MNIEJ NIŻ ZERO - ALE JAKIE MIASTO TACY MIESZKAŃCY(oczywiście nie do wszystkich ta uwaga)- POZDRAWIAM MĄDRYCH I MYŚLĄCYCH!!!!!.

 » W pochodach 1 -majowych ci smai ludzie brali udział (11 | 05-06-2019, 16:45:38)

Wiele osób zgromadzonych ( co widac na zdjeciach) brali udział w pochodach 1 majowych , ku chwale PZPR - czynny udział chwalebny i aktywny w obronie PZPR posiadali legitymacje i aktywnie trzymali z tamtą władzą- a terz młodzieży ściemnija ,że byli zwolennikami zmian . Kochana młodzieży<< nie wirzcie tym komuchom , którz udaja wielkich demokratów. HIPOKTYZJA KIEDYŚ PZPR-OWCY TERAZ WIELCY DEMOKRACI - MŁODZIEŻ JEDNEGO NIE LUBI ŚCIEMY I JĄ CZUJE Z DALEKA - DLATEGO TAKA MAŁA FREKWENCJA OKRĄGŁY STÓŁ TO DOGADANIE SIE KOMUCHÓW Z PSEUDO SOLIDAR.( NOWEJ NIE TEJ Z 80 ROKU ) I UGRUNTOWANIE SIE MENENKLATURY - CZYLI PRZEJMOWANIE PANSTWOWYCH ZAKŁADOW ZA DOSŁOWNIE 1 ZŁ.

 » prawy a nawet sprawiedliwy (do antycom. | 05-06-2019, 08:53:58)

Teraz nareszcie masz "wolność" pod rządami jedynie słusznego ugrupowania komunistycznej pisobolszewi!!!

 » do antycom. (Miki | 05-06-2019, 07:16:47)

widzisz antycom. jakie prostaki z was, że was tak wygibali komuchy i okraglostolowcy. wywalili was w kosmos a teraz smarkacie jak was pokrzywdzili. żeby taki majstersztyk się udał, wystarczyło wygibac całe niezbyt rozwinięte mentalnie społeczeństwo. więc pisz te swoje dyrdymaly ale nie oczekuj konstruktywnej dyskusji, bo do tego potrzeba inteligencji. a cechą ludzi inteligentnych jest to, że każdy problem traktują syntetyczne icałosciowo używając w dyskusji wielu punktów widzenia. w twoim wywodzie tego zabrakło, więc tym bardziej nie dziwi mnie, że tak łatwo było was wygibać.

 » 1 maj (Klemens | 05-06-2019, 06:47:38)

Na pochodach było więcej ludzi. Dzis udało się zebrać tylko garstkę dzieciaków. Ale prawie jak za komuny, zadowolona z siebie władza była, radośnie było, sztandary były. Trzeba było jeszcze towarzysza od watah spędzić ze swoją watahą to by za tło robił.

 » Powalające tłumy (Komuch | 05-06-2019, 06:43:44)

Jak widać tłumy świętowały, hahah. A reszta nie miała czasu, bo etaty kręcą, żeby pospapłacac kredyciki. Piękny widok tak żałosny tak jak dzisiejsza demokracja i jej przedstawiciele. Zabrakło na tej paradzie jeszcze byłych towarzyszy, donosicieli i innych męt, które z Prl-u doskonale wyskoczyły do demokracji. No powaliły mnie te tłumy, hahah..

 » Trzydziesci lat wolnosci....????? (antycom. | 04-06-2019, 22:12:02)

Jakiej wolności? Takiej pod dyktando Jaruzelskiego i Kiszczaka i Bolka ? Szkoda tych oszukiwanych dzieciaków ! Może towarzysz członek PZPR dziś SLD -nauczyciel gimnazjum dopowie o blisko półwiecznym zniewoleniu NASZEJ OJCZYZNY przez komuchów , których wspierał swoją przynależnością do tej antypolskiej organizacji ! Niech powie jak władza ludowa w czerwcu 1956 r. strzelała do robotników w Poznaniu , w 1968 stłumiła studencki zryw ku wolności na Polskich uczelniach a Polaków pochodzenia żydowskiego zmusiła do opuszczenia NASZEGO KRAJU . Niech opowie jak komuna w grudniu 1970r.strzelała do POLAKÓW na wybrzeżu w Gdańsku , Gdyni, Szczecinie a 1976 do strajkujących pracowników Radomia.1981 GENERAŁ- KOMUCH w CIEMNYCH OKULARACH WPROWADZA STAN WOJENNY PRZECIWKO NARODOWI POLSKIEMU ! Tysiące ludzi walczących z komuną zostaje zamkniętych w więzieniach ! Tysiące Polaków zostaje zmuszonych do opuszczenia Ojczyzny bez możliwości powrotu do Kraju. I wreszcie tzw. "okrągły stół" kontrakt zdrady Narodu zawarty z komunistami przez część zdradzieckiej Solidarności pozwalający do dziś byłym towarzyszom komunistycznym korzystać z demokracji bez poniesienia żadnej odpowiedzialności za półwieczne gnębienie Polaków !

 » yoł (A | 04-06-2019, 20:16:34)

co to ma być ? nie porwaliście ludzi ?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Trening umiejętności społecznych (1)
 » Biegali leśnymi ścieżkami (0)
 » STRZELNO: Nielegalne automaty (4)
 » Ponad 18 milionów złotych (0)
 » Pzyjezierze nocą niebezpieczne? (22)
 » PSI SERWIS w Mogilnie (0)
 » Śmiertelne potrącenie w Wójcinie (15)
 » Wyremontują dojazdy do pól (12)
 » Remont magazynu coraz bliżej (30)
 » Wypadek przy pracy (1)
 » Woda nieprzydatna do spożycia (6)
 » Kolejne zakażenie w powiecie (20)
 » Zderzenie w okolicach Chabska (10)
 » Rezygnują z organizacji festynu (8)
 » Kto celowo niszczy maszyny? (7)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ