Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Mogileński wątek w dokumencie

2019-05-12 17:26
 

W minioną sobotę, 11 maja bracia Sekielscy upublicznili dokument o pedofilii w polskim Kościele pt. "Tylko nie mów nikomu". W filmie pojawia się również wątek związany z Mogilnem.

W sobotę, 11 maja w warszawskim kinie "Elektronik" odbył się pokaz przedpremierowy dokumentu Tomasza Sekielskiego i Marka Sekielskiego. W filmie przedstawiono wstrząsające wypowiedzi ofiar księży pedofilów. Co ważne, są w nim również konfrontacje osób skrzywdzonych ze sprawcami, którzy przyznają się do dokonywania czynów pedofilskich wobec małych dzieci. Autorzy zwracają także uwagę na problem ukrywania sprawców pedofilii przez Kościół katolicki w Polsce.

- Mam nadzieję, że ten film pomoże w dochodzeniu do sprawiedliwości, w dochodzeniu do prawdy i pomoże też innym ofiarom, które wciąż żyją w kręgu zmowy milczenia - mówił Tomasz Sekielski.

W dokumencie pojawia się także wątek związany z Mogilnem. Jedna z ofiar opowiada o byłym księdzu Andrzeju S., gdzie wymienia ostatnie miejsca jego pobytu. W tym przypadku chodzi tutaj o Mogilno, kiedy to przez blisko pół roku wydalony ze stanu kapłańskiego, Andrzej S. odprawiał msze i spowiadał wiernych w różnych parafiach. Bracia Sekielscy w swojej produkcji zawarli także fragmenty relacji wideo naszego portalu z mogileńskich obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej z maja 2017 roku, w których uczestniczył były ksiądz Andrzej S. W filmie są również pokazane urywki z przejazdu przez Strzelno.

Film "Tylko nie mów nikomu" został sfinansowany dzięki publicznej zbiórce. 2,5 tysiąca osób wpłaciło na jego produkcję łącznie około 450 tysięcy złotych.

W materiale "Tylko nie mów nikomu" nie wystąpił żaden z ważnych hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce. Większość z nich odmówiła komentarza w tej sprawie. Jednak po premierze filmu na platformie Youtube swoje oświadczenie wydał abp Wojciech Polak, Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. (AS, PK | fot. PK, fot. zrzut youtube.com/sekielski)

Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego.

Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu.

Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła.

Jako delegat Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc osobom pokrzywdzonym.

Ujawnione informacje pokazują jak bardzo potrzebne są przepisy najnowszego dokumentu papieża Franciszka ("Motu Proprio" Vos estis lux mundi) Trzeba wyjaśnić wszystkie sprawy. Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności.

Musimy chronić dzieci i młodzież.

Dla Kościoła nie ma innej drogi.


Abp Wojciech Polak
Prymas Polski Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [12]

 
   » KOMENTARZE [94]» dodaj komentarz   

 » film (emi | 25-05-2019, 10:35:43)

Zauważyliście, że coraz więcej zatrzymanych księży?Teraz dopiero ruszyła lawina tego, co złe działo się w klerze i to na wysokich szczeblach.Jednak nie do wszystkich dociera prawda. Dla wielu każdy ksiądz to święty, jak Rydzyk.Dobrze, że młodzi widzą te sprawy realnie.Siła w młodych i w ich spojrzeniu na fałsz.

 » do Rafała (cicho | 24-05-2019, 12:48:58)

Film poruszył istotne tematy. Jednak nie wszyscy potrafią to o czym piszesz. Jak wiesz ten przy targowisku musi mieć panią swoją. Ale kij ma dwa końce. Z jednej strony dobrze, że ją ma, bo wie o wszystkim, co się dzieje na plebanii i wśród owczarni i może podjąć rozsądne decyzje. A z drugiej strony żle, bo ma za duży wpływ na jego decyzje, za dużo jej słucha. Ale taka rola gospodyń. Źle, bo przy targowisku dużo młodych odeszło. Niektórzy znaja fakty i wiedzą dlaczego, ale o tym lepiej nie mówić. I tu kłania się film braci. Dobrze, ze są odważni ludzie wśród społeczeństwa, którzy potrafią mówić o trudnych tematach, a nie zamiatać pod dywan.

 » Do Cicho (Rafał | 23-05-2019, 22:23:52)

Masz w 100% rację gdyby nie film działo by się to nadal i księdza byliby bezkarni . Teraz na parafiach niech każdy ksiądz zwraca uwagę na drugiego . A dorośli na dzieci . Żeby same nie chodziły na plebanię . Bo niby po co . Ksiądz ma dwie ręce więc sam potrafi sobie posprzątać ,ugotować itd. Dobrze ,że ten film został nakręcony .

 » Atom (Ja | 23-05-2019, 20:04:05)

O, kolejny ekspert od atomu... nie potrafiący przeczytać nawet wiki (internet tez nie jest dla wszystkich). Tak, tak lepiej płacić za prąd więcej niż Niemiec ale rząd da z pieniędzy innych 500+. Nie atom Cię wykończy tylko głupota albo ten rząd, albo jedno i drugie.

 » do Grażyny (film | 23-05-2019, 13:04:18)

Grażyna,ten przy targowisku przepraszał,ale mówią, ze tam baba rządzi, to popełnia błędy,jak zamąci mu w łepetynie, to tak być musi.Ważne, że przeprosił parafian za błąd.

 » film (cicho | 22-05-2019, 21:11:06)

Uważam,że gdyby nie film braci, to tego typu sprawy nadal by były zamiatane pod dywan. Zauwazcie, kiedy kler zaczął mówić i przepraszać. Dopiero po emisji filmu. A tak to była zmowa zmilczenia. Nawet u nas. Napietnują ofiary, a za ich sprawców się modlą. Czy to nie puste słowa, że prawda wyzwoli?

 » Film (Zakłamanie | 21-05-2019, 21:50:00)

Kościół był zawsze zakłamany. Poczytajcie o papieżu Aleksandrze VI,który uznał swoje dzieci z nieprawego łoża i dbał o ich finanse.

 » cicho -sza.... (cicho-sza | 20-05-2019, 20:51:28)

O Strzelnie ...cicho-sza...jeszcze chwileczkę...

 » Ksiądz z Slaboszewo (Gosc | 20-05-2019, 16:42:05)

Nie płacił ksiądz tylko kuria płaciła ponieważ w takich przypadkach przewidziany jest budżet alimentacyjny z kurii . Gdy byłem w młodym wieku do szkoły w slaboszewo chodził chłopak o którym wszyscy wiedzieli ze jest synem w/w księdza . Po latach spotkałem go i wyglada teraz niczym wymaluj jego ojciec . Czy był porządny to nie mnie oceniać ale znane są przypadki ze zaczepiał młodociane niewiasty i pytał je o kolor majteczek np. Ale jak to na wsi jak ksiądz takie rzeczy robi to powód do radości bo to zaszczyt a nie obelga dla nie których rodzin .

 » film (54321a | 20-05-2019, 10:10:48)

Tylko nie mów nikomu (Ktoś | 15-05-2019, 09:43:44) Swego czasu w Słaboszewie też był pewien ksiądz, który miał to i owo na sumieniu. Polecam książkę pt. Chciałem być księdzem. To był "porządny facet" bo łożył na swoje dziecko.

 » Do plusa (Do PLusa | 19-05-2019, 20:38:23)

Plus jesteś imbecylem i nie znasz historii chyba wypadków i zagrożeń jakie niesie za sobą elektrownia atomowa. Jak chcesz mieszkać na bombie to się wyprowadź tam gdzie te elektrownie są bo ja ich tu w PL nie chcę.

 » I jak tam dzisiaj na kazaniu księża (Grażyna | 19-05-2019, 15:38:05)

I co księża ustosunkowali się do filmu ? Starali się jakoś wytłumaczyć tą wielką tragedie ,które przeżyły dzieci i młodzież w "Polskim kościele" Któryś coś powiedział ?

 » Film (Elza | 18-05-2019, 21:37:47)

Odważny film.Odważni ludzie.Sławne Mogilno i ich proboszcze.Czy obłuda i zakłamanie kleru będzie miało kiedyś koniec?

 » Yes PIS nas okradl (Gezza | 18-05-2019, 11:29:59)

Tak jak przeczuwalem tylko PO +( wiele innych liter alfabetu), gwarantuja, ze my polscy katolicy, bedziemy bogaci. Na niczym innym im nie zalezy. Beda tez niezlomnie bronic naszej suwerennosci. Mimo drobnych niedostan, jak brak planu na cokolwiek, oprucz baa- baa mantra walki z kisciole, so to prawdziwi patrioci. Spac nie moga zeby nie rozmyslac o biednych ploskich katolikach i jak tu im przyjsc z rzeczywista pomoca. Widze to w oczach milosnej konsternacji Schetyny.Za sprawa waszych rozswitlen, przejzalem. I za to dziekuje.

 » Plus (JaOK | 17-05-2019, 21:32:14)

Koszt programu 500+ w ciągu trzech lat to koszt budowy elektrowni atomowej (z której to prąd jest dużo tańszy niż z węgla jak teraz). Jednak co tam, wstajemy z kolan i dlatego mamy najdroższy prąd w UE (tak, tak). Lepiej posłać kasę do Torunia. Acha film Sekielskiego dziś w TVN o 23:00.

 » 123 (Ja | 17-05-2019, 20:45:12)

Otrzeźwieją. Każdy (słownie KAŻDY) Polak skalda się na to co PIS Ci dał. W cenach wszystkiego. Jeśli nie widzisz to Twój problem. Według wyliczeń każdy (od niemowlaka do emeryta) płaci średnio 2200PLN rocznie aby PiS mógł kupić głosy w ramach 500+. Jak powiedział Teacher - rząd nic nie daje bo nic ma, jeśli tobie daje to znaczy ze komuś zabrał. I jak zajdzie potrzeba następnym razem to Tobie także zabierze. Zadziwiający jest brak elementarnej wiedzy skąd rząd bierze pieniądze.

 » Ktoś (Gosc | 17-05-2019, 16:19:42)

Dzięki za odp .rozumiem sytuacje.pzdr

 » boga nie ma skoro ... (zx | 17-05-2019, 15:47:23)

skoro ludzie to kościół to po co te wszystkie sakramenty nie wiem czy po czymś takim wogule chciał bym wejść do kościoła czy nawet dzieci dać do sakramentu jedno wielkie obrzydzenie i wstręt blee ... kase biorą za sakramenty różne i za mszę i jeszcze pieniędzmi chcą wynagradzać krzywdę szok, głosząc słowo Boże co niedzielę i w święta i namawianie do spowiedzi i oczyszczenia , Boga nie ma skoro coś takiego się dzieje ....

 » Do Anty (123 | 17-05-2019, 15:33:30)

Twoja propaganda mnie poraża. Kiedy i gdzie tak powiedział Kaczyński. Śmiejesz się z 500 plus. Pomyśl który rząd do tej pory dał coś ludziom? Poprzedni a może SLD.Fakt że sposób dystrybucji jest nie tak jak powinien, ale to już osobna kwestia. Przyjdzie "zbawca" Europy to będzie trzecia Irlandia bo druga już była.

 » kK (Anty | 17-05-2019, 11:39:54)

Opanujcie się! Kościół żąda od Polski naprawdę niewiele: - żywienia swoich ludzi z budżetu, - prawa do przejmowania nieruchomości, - wpływu na kształt ustaw, - dostępu do dzieci. Ustąpcie. Kościół to ostoja polskości. Tak powiedział przecież Pan Prezes a wy dostaniecie swoje 500+.

 » Do gosc (Ktos | 17-05-2019, 08:49:21)

Mowa o księdzu, który był tam proboszczem w latach osiemdziedziesiątych i wcześniej. Nie podam nazwiska, bo nie opublikują tego.

 » Pedofilia (Lala | 16-05-2019, 22:26:26)

W Dąbrowie teraz też są ministrantki. Może też niektóre mają się czymś pochwalić...

 » Ksiądz z Slaboszewa (Gosc | 16-05-2019, 21:23:34)

Do poprzednika ! O jakim księdzu mowa była w poście ? Pytam z czystej ciekawości !

 » jeszcze o nim usłyszycie (gzyk | 16-05-2019, 16:25:58)

no dobra... a co z ksiedzem Grzegorzem.I....kim.ze Strzelna byłym rezydentem, był 4 lata odsuniety, teraz jest na parafii w Damasławku,jeszcze o nim usłyszycie,czyżby niedlugo ukaze sie na cmg artykuł pod tytułem "wątek strzelenski"

 » abc (Strzelnianka | 16-05-2019, 15:22:38)

w Strzelnie w latach siedemdziesiątych za pewnego ks. były nawet ministrantki

 » Xxx (Adam | 16-05-2019, 08:12:43)

Pedofilia pedofilią, ale tylko bardziej kumaci wiedzą czemu tak mocny temat został zapuszczony właśnie teraz...właśnie jesteśmy sprzedawani żydom poprzez ustawę 447. Wiara teraz będzie rozmawiać przez dwa tygodnie o filmie Sekielskiego, kiedy za naszymi plecami rząd podpisuje cyrograf z diabłem.

 » Proboszcz z Dąbrowy ?? (Kk | 15-05-2019, 22:36:29)

Gdzie grał w którym momencie?

 » Do ks (Kamil | 15-05-2019, 21:29:40)

Piszesz że ksiądz pedofil był goszczony w kościele przy targowisku ? Wow. Jestem Ciekaw jak ustosunkuje się proboszcz . Jak mógł tutaj trzymać takiego człowieka . To się w głowie nie mieści . Jak się wytłumaczy parafianom na kazaniu . Jeżeli wikariusze wiedzą że ich proboszczowie w jakiś sposób źle się zachowują w stosunku do dzieci młodzieży , powinni natychmiast zgłaszać to do prokuratury . I tak usunąć chorych facetów z kleru . Nie wiem co teraz będzie ten film otworzył oczy tak naprawdę na to że kościół wcale taki święty nie jest za jakiego się uważał .

 » Do Gezza (Mirek | 15-05-2019, 21:18:11)

Co byś zrobił gdyby ksiądz ,któremu ufasza taki fajny ksiądz do ,którego każdy idzie bo pomoże wysłucha okazuje się tak strasznym człowiekiem . Który skrzywdził Twoje dziecko co wówczas byś powiedział . Nie mówię za każdy ale ksiądz który zrobił krzywdę dziecku teraz czy sto lat wcześniej powinien być osadzony przez organy ścigania . A po trzecie czym się chwalisz że księża kupowali ci drogie zabawki . Wstyd się tym chwalić chłopie. Jeżeli są tacy wspaniali niech w swoich parafiach biednym dzieciom z biednych powtarzam biednych rodzin zafundują wakacje itd.

 » Gezza zgadzam sie (AntyGezza | 15-05-2019, 17:40:38)

masz rację z tym, kto urządzał w średniowieczu polowania na czarownice. Za te czarownice KK też przepraszał i jak widać wiele się nie nauczył. W końcu oprzytomniales i mądrze prawisz. Polać mu. Doskonały przykład z tym paleniem czarownic.

 » Film (Mirek | 15-05-2019, 15:19:40)

Ciekawe jakie honorarium dostal proboszcz z Dabrowy za udział w filmie? Całkiem dobrze zagrał. Wiedziałam że to dobry aktor zarówno w filmie jak i w życiu.

 » dalej o kosciele (Gezza | 15-05-2019, 15:07:29)

Moja teoria jest, ze zanim co napisal zmierzyc sobie cisnienie. Powyzej 130 bym nic nie pisal. Sredniowieczne polowania na czarownice nie byly wiele inne. Tlum rozbujanych do szelenstwa narwanych dokonywal samosadow na zupelnie przypadkowych osobach. Bo ktos gdzies powiedzial, ze inny widzial, "jak w nocy rozmawiaja ze zwierzetami a potem w lesie pala ognisko i jedza pieczone niemowleta" - i mamy nowoczesne spoleczenstwo.

 » Kościół (Adam | 15-05-2019, 11:54:23)

Biskup powinien być mężem jednej żony---tak naucza nas Słowo od Boga. Ale przewrotny i chciwy człowiek wymyślił celibat i potem 20% księży pije alkohol, 20% ma na boku kobitki, 20% ma na boku facetów, 15% lubi dzieci, 20% zbiera pieniądze--- więc pozostaje 5% niby normalnych....aaa jeszcze hazard...

 » szok (gosc | 15-05-2019, 09:58:13)

Powinni mieć normalnie rodziny to by tego nie było i na pensji

 » Tylko nie mów nikomu (Ktoś | 15-05-2019, 09:43:44)

Swego czasu w Słaboszewie też był pewien ksiądz, który miał to i owo na sumieniu. Polecam książkę pt. Chciałem być księdzem.

 » Do ANTY (123 | 15-05-2019, 07:57:37)

Po co obrażasz jak nie potrafisz czytać. Nie bronię pedofili tym bardziej księży tylko podkreślam że wielu z nich robiło złą robotę bo zostali zwerbowani. Co do samego filmu ciekawe dlaczego wypłynął właśnie w tym momencie - czyżby na zamówienie PO-paprańców ?

 » Kto da wiecej. (bolek | 15-05-2019, 07:38:54)

To co zaczęło się teraz dziać w przestrzeni publicznej po emisji filmu to czysta hipokryzja. Wszyscy doskonale znali temat ale nikt nie ruszał bo był niewygodny aż tu nagle eureka. Obudzili się wielcy narodu, głównie władze kościelne i politycy. Teraz będą sie licytować kto wiecej dowali kary pedofilom. Takiej obłudy dawno nie widziałem.

 » Statystyka (mini | 15-05-2019, 07:38:33)

Statystycznie ten niby margines to jakieś 10% czyli na 1000 księży 100 może być trefna. Niezły margines.

 » Śmiechu warte (Maciu | 15-05-2019, 07:23:08)

Do psychologa, psychterapeutow i psychiatrów powinno się wysyłać księży, bo to oni mają problem. Geza rozumiesz?

 » Gezza (pepe | 15-05-2019, 07:12:39)

Gezza i co wynika z Twoich teorii? To, że w dzieciństwie dostawales od księdza zabawki i ci skórki nie przeczepali? Idąc twoim tokiem rozumowania, to fakt, że nikt cię nie zamordował oznacza, że problemu zabojstw nie ma i nie ma się czym przejmować, bo przecież ludzie w większości są ok. Ja mialem do czynienia z ksiezmi przez kilkadziesiąt lat i również z ich strony nie spotkało mnie nic złego. Właściwie spotkało, bo nie dawali. i zabawek. Czy na tej podstawie nie mam dostrzegać win kościoła, który jako instytucja nie sprostal zadaniu rozliczenia się z pedofila. Dziś kuria świdnicka przeprasza wiernych za słowa księdza Sławomira Marka gdzie twierdzi on, że każda kobieta jest potencjalna prostytutka. więc idąc za słowami pasterza mi wolno zastanowić sie, czy każdy ksiądz jest potencjalnym pedofolem? Ludzie, ogarnijcie się, bo właśnie postawa takich małych krotkowzrocznych poplecznikow kleru prowadzi KK do upadku. Księża już sygnalizują, że problemem kościoła są owszem księża, ale również wierni, którzy ślepo i nadgorliwie biorą się za obronę instytucji kościoła pomijając księży i Boga. I tu się z nimi zgadzam. Ogarnijcie się. Bo bronicie sprawy, która obronić się nie da. KOBIETY PAMIĘTAJCIE - W OCZACH KSIĘDZA KATOLICKIEGO KAZDA Z WAS JEST POTENCJLANA PROSTYTUTKA. Pan Gezza zapewne również obroni wyżej przedstawione stanowisko księdza KK.

 » Gezza (pepe | 15-05-2019, 07:08:13)

Gezza i co wynika z Twoich teorii? To, że w dzieciństwie dostawalaes od księdza zabawki i ci skórki nie przeczepali? idą twoim rokiem rozumowania, to fal, że nikt cię nie zamordował oznacza, że problemu zabojst nie ma i nie ma się czym przejmować, bo przecież ludzie w większości są ok. ja mialem do czynienia z ksiezmi przez kilkadziesiąt lat i również z ich strony nie spotkało mnie nic złego. na tej podstawie nie mam dostrzegać win kościoła, który jako instytucja nie sprostal zadaniu rozliczenia się z problemem pedofilii. dziś kuria świdnicka przeprasza wiernych za słowa księdza Sławomira Marka gdzie twierdzi on, że każda kobieta jest potencjalna prostytutka. więc idąc za słowami pasterza mi wolno zastanowić sie, czy każdy ksiądz jest potencjalnym pedofolem? Ludzie, ogarnijcie się, bo właśnie postawa takich małych krotkowzrocznych poplecznikow kleru prowadzi KK do upadku. Księża już sygnalizują, że problemem kościoła są owszem księża, ale również wierni, którzy ślepo i nadgorliwie biorą się za obronę instytucji kościoła pomijając księży i Boga. I tu się z nimi zgadzam. Ogarnijcie się. Bo bronicie sprawy, która obronić się nie da.

 » Do 123 (Anty | 14-05-2019, 22:57:26)

Puknij się w czoło. To jakby "owi agenci"podłożyli ci 7letnią dziewczynkę to też byś skożystał jak ksiądz z dokumentu? Brednie pleciesz i tyle. A komuna dobrze robiła z klechami bo teraz czują się ponad prawem drenując nasz biedny kraj. Odsunąć ich od kasy,zabrać majątki i niech żyją w ubóstwie jak większość ludzi. A na komentarz katolika to nie mam słów. Może to obrońca pedofilów lub jeden z nich?

 » jeszcze o nim usłyszycie (zygzak | 14-05-2019, 22:46:00)

Patrzę teraz na zdjecia z parafii w Damasławku gdzie ks.I**** zostałtam proboszczem i zal mi tych wszystkich ministrantów.....reszta do przemyslenia

 » Obudzili się (czarny zawisza | 14-05-2019, 22:42:32)

jest dobrze. obroncom kleru zajęło trzy dni podniesienie szczęki z podłogi. ale już są gotowi bronić kleru, bo przecież nie ofiar i Boga. po trzech dniach glowkowania wpadli i znaleźli wyjaśnienie pierd Sekielskiego. i co wymyślili, a to że to wszystko robota KGB, SB, UB i Żydów. Jako wzorowi obrońcy pochwalcie się co przypalacie, bo takich bzdetow bez zioła nie da się wymyślić. ale dobrze, że jesteście i po trzech dniach milczenia i lapania karpia wrociliscie, świat bez was jest jednak smutny.

 » ksieza sa w ogromnej wiekszosci ok (Gezza | 14-05-2019, 22:16:50)

Kochani, dajcie spokoj kosciolowi. Kiedy bylem malym chlopcem wielu ksiezy przychodzilo do nas do domu. Mielismy telefon. W latach 70' to byla zadkosc w Mogilnie. Zamawiali rozmowy do swoich rodzicow i krewnych. Zaden nigdy nie zrobil mi nic zlego. Na swieta dostawalem od nich najlepsze zabawki. Takie ktorych rodzice nie mieli pieniedzy mi kupic. Ich ubior budzi we mnie wylacznie dobre skojazenia. Po co ta gorczka. Pedofilia, zdarza sie we wszystkich grupach zawodowych. Brak dowodow, ze malzenstwo jej zapobiega. Jesli ktos odczuwa ataki "rage" przeciwko komukolwiek, moze warto porozmawiac z psychologiem zamiast pomstowac na caly kosciol.

 » ksieza sa w ogromnej wiekszosci ok (Gezza | 14-05-2019, 22:14:12)

Kochani, dajcie spokoj kosciolowi. Kiedy bylem malym chlopcem wielu ksiezy przychodzilo do nas do domu. Mielismy telefon. W latach 70' to byla zadkosc w Mogilnie. Zamawiali rozmowy do swoich rodzicow i krewnych. Zaden nigdy nie zrobil mi nic zlego. Na swieta dostawalem od nich najlepsze zabawki. Takie ktorych rodzice nie mieli pieniedzy mi kupic. Ich ubior budzi we mnie wylacznie dobre skojazenia. Po co ta gorczka. Pedofilia, zdarza sie we wszystkich grupach zawodowych. Brak dowodow, ze malzenstwo jej zapobiega. Jesli ktos odczuwa ataki "rage" przeciwko komukolwiek, moze warto porozmawiac z psychologiem zamiast pomstowac na caly kosciol.

 » TAKA PRAWDA ! (Kawa na ławę ! | 14-05-2019, 21:19:22)

Ale ,ale....jest jeszcze kolejny temat do otwartego przegadania z całym stadem Bożych owieczek ....dotyczący wiarygodności (niewiarygodności ) księży posiadających swoje własne owieczki - dzieci z nieprawego łoża. Jest tego ładne stadko...Jak rozmawiamy to rozmawiajmy o wszystkim ! Każda parafia ma swoją historyjkę....

 » Apropo (123 | 14-05-2019, 21:07:25)

Sekielski puścił pierda a reszta się podnieca. Jeśli to taki obiektywny publicysta niech zrobi materiał o dziennikarzach, artystach, nauczycielach Każdy kto chodź trochę interesował się czasami komunistycznymi wie że istniał Wydział IV, przeznaczony wyłącznie do walki z Kościołem. Praca tego wydziału spowodowała, że duchowni jako jedyna grupa społeczna czy zawodowa, zostali podani kompleksowemu rozpracowywaniu. Dlatego też każdemu młodemu człowiekowi, z chwilą przekroczenia progu seminarium czy nowicjatu, zakładano tzw. TEOK, czyli teczkę ewidencji operacyjnej na księdza. Skrupulatnie zbierano w nim wszystkie informacje personalne, w tym też plotki i donosy oraz informacje pozyskane od tajnych współpracowników. Szczególną uwagę zwracano na tzw. "kompr-materiały", czyli materiały kompromitujące. Tworzono także charakterystyki, z uwzględnieniem tak cech pozytywnych, jak i negatywnych. Pracowała przy tym spora grupa funkcjonariuszy i ekspertów, oczywiście utrzymywana z kasy państwa. Po święceniach kapłańskich lub ślubach wieczystych danego figuranta (tak w języku esbeckim określano osobę rozpracowywaną), jego teczka była przesyłana do komendy MO tego powiatu, na terenie którego podejmował on pracę duszpasterską. Przy przenosinach do innej parafii czy klasztoru, teczka ta wędrowała do stosownej komendy. W ten sposób powstał bardzo rozbudowany system zdobywania informacji.Na koniec warto zaznaczyć, że część TW zrywało po pewnym czasie współpracę z bezpieką, za co SB mściła się na nich np. poprzez ujawnienie materiałów kompromitujących. Z części rezygnowali z powodu słabej przydatności sami esbecy. Natomiast niektórych agentów po 1989 r. przejął Urząd Ochrony Państwa lub Wojskowe Służby Informacyjne i dlatego też ich teczki są nadal przechowywane w tzw. zbiorze zastrzeżonym IPN.

 » sugestia (obywatel | 14-05-2019, 20:35:18)

księża u nas w kraju powinni mieć żony, dzieci i rodziny !! Nie było by problemu, wyżyli by się erotycznie i by im te głupoty wyleciały z głowy.

 » Pedofilia (Pogoda | 14-05-2019, 19:36:45)

Polak przeprasza ale co zrobił aby ukrucic pedofilie w kosciele? Przez tyle lat jest prymasem i biedaczek nic nie wiedział o poczynaniach swoich podopiecznych. Teraz jest w Dąbrowie bierzmowanie i obecny proboszcz powiedział 30 zł od dziecka. Czyli 10 zł na krzyżyk i tu uwaga!!! 20 zł na paliwo do biskupa. Bierzmuje właśnie Polak

 » Czarna kolumna (czarny | 14-05-2019, 17:49:52)

Czarna kolumna ochłonęła wreszcie. Trzy dni było trzeba czekać na obrońców, po trzech dniach zmartywstali i komuna i SB im w głowie, haha. Ale was kopnelo w sobotę, bo normalnie to zaczynacie ujadac po godzinie. Ale to dobrze, to znak, że zaczyna wam się palić pod kopytami.

 » KOLEDZY - ZBOKI (DZIEKAN | 14-05-2019, 16:18:53)

Drodzy Bracia w czarnych kiecach - proponuję ażebyście swoje popędy seksualne odprawiali z córkami lub synami swoich szanownych kolegów - współbraci noszących czarne kiecki, Oni z pewnością wyrażą na to zgodę i nie będą się niczego czepiać ,a tego towarzystwa w Polskich parafiach jest bez liku.Pozdrawiam czerwone głowy panów którzy zarządzają tą SEKTĄ ZBOCZEŃCÓW W SUTANNACH!!!!.DO CIĘŻKIEJ ROBOTY ZAGNAĆ TO TOWAŻYSTWO.

 » ! (234 | 14-05-2019, 15:07:23)

Poczytajcie trochę jak werbowali przyszłych księży do robienia złego wizerunku https://info.wiara.pl/doc_pr/186685.Duchowni-i-SB

 » Nie Batman !!!! (Ministrant !!! | 14-05-2019, 14:52:54)

Ten kto nie oglądał filmu niech się nie wypowiada !!!! Nazwisko było podane to nie Batman !!!! Batman był ok, był najlepszym opiekunem ministrantów !!!!

 » Czarne owce (M | 14-05-2019, 14:15:35)

Ludzie komentujcie i obrażacie wszystkich księży,A przecież nie każdy jest taki jak ci zwyrodnialcy z filmu , wręcz uważam, że to jest margines, a akurat nie przeczytają tego ci którzy, krzywdzili te dzieci, a mogą to przeczytać księża którzy akurat służą w naszym regionie, jak oni mają się czuć, żyć wśród nas jak wy wypisujecie takie rzeczy generalnie o księżach. w każdej rodzinie, w każdym zawodzie znajdzie się jakaś zakała, w kapłaństwie niestety też, ale nie obrażajmy od razu wszystkich, tylko dlatego, że czujemy się anonimowi

 » Parafia (Ks | 14-05-2019, 14:12:08)

Gościł się w parafii N.M.P.kaplica przy targowisku

 » Przestancie (Katolik | 14-05-2019, 13:55:24)

Przestańcie bezbożnicy! Bez kościoła nadal bylibyście pod panowaniem komuchow. Nie wiem jak partia PiS może pozwalać na oczernianie Kościoła. Bez nas nie będzie 500+. Nie widzicie, ze to akcja lewaków i PO? Wiekszosc przypadków była dziesiątki lat temu, a to wskazuje na materiały preparowane przez SB i UB przeciw kościołowi. Opamiętajcie się - bez KK i PIS po następnych wyborach wejdą obcy emigranci oraz zgniły zachód i wtedy zobaczymy. Będziemy się bali o swoje wnuki i dzieci. To wszystko fałszywki. Z Mogilnem tez. Więcej bezbożników jest wśród nauczycieli niż na parafiach mówili o tym w dzienniku.

 » Do Kamil (Joker | 14-05-2019, 11:13:00)

Ten zwyrol był ponoć u księdza z fary A odprawiał we wszedniu. Ksiądz z fary mógł nie zczaić bazy bo miał problem z alkoholem. Najgorsze jest zastaszone wiejskie społeczeństwo które podobno wiedziało o nim (Ktoś go rozpoznał) A nikt linczu nie zrobił. Wstyd za takich.

 » purpuraci (colt | 13-05-2019, 22:37:52)

jestem ciekaw czy za tuszowanie pedofoli gądecki będzie miał smiałość przyjechać do rodzinnego Strzelna

 » 2002 wtedy naprawde było o tym głośno -wnioski - zero- dziś 2019 i co - i nic-bez komentarza. (Marek | 13-05-2019, 22:12:11)

CZY WIERZE ARCYBISKUPOWI STANISŁAWOWI GĄDECKIEMU W TO CO MÓWI - NIE, NIE, NIE - NIE WIERZE !!!!, PONIEWAŻ JEGO POPRZEDNIKOWI Arcybiskuppowi metropolicie POZNAŃSKIEMU JULIUSZOWI PAETZOWI - NIE WYTOCZONO !!!! MU PROCESU W CELU POCIĄGNIĘCIA !!!! DO ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ !!!!- TO BYŁ ROK 2002 . CO SIĘ ZMIENIŁO OD TAMTEJ PORY - NIEKTÓRZY TWIERDZĄ,ŻE NIC- JA TEŻ. ROK 2002 DZIŚ 2019 I CO ???? .. i nic ... cisza ( BEZ KONKRETNYCH CZYNÓW) .. inne parafie, zakony- TURYSTYKA KOŚCIELNA itd. BEZ KOMENTARZA. A OFIARY .... MAJA SŁOWA , SŁOWA , SŁOWA GÓRNOLOTNE, OGÓLNIKI ITP OD NAJWYŻSZYCH W KOŚCIELE , KIEDY JEST GŁOŚNO MEDIALNIE I TYLKO TYLE .. I KOLEJNE OFIARY I KOLEJNE ,KOLEJNE, KOLEJNE I ZNÓW SŁOWA , SŁOWA SŁOWA ... ARCYBISK. BISK. I PROBOSZCZÓW

 » Która parafia i którego księdza to był kolega (Kamil | 13-05-2019, 21:54:44)

Do kogo przyjechał były ksiądz pedofil . Do której parafii i który proboszcz pozwolił odprawiać mszę takiemu człowiekowi . Czy to zgodne z prawem ? Odprawiał mszę ,spowiadał . Miejmy nadzieję że żadnemu dziecku krzywdy nie zrobił . Taki człowiek powinien być zamknięty . A ci którzy o tym wiedzieli i pozwolili mu tu być i pracować piwonii być pociągnięci do odpowiedzialności .i niech nie mówi mi nikt że tzw \"koledzy po fachu nie wiedzą co się dzieje w firmie \" chodzi mi o to że nie uwierzę że żaden ksiądz w Polsce nie wie o drugim że jest za coś ukarany .to tak jak ja pracuję w firmie jako ślusarz i nie wiem czy któryś z pracowników w mojej firmie czegoś nie przeskrobał gdzie pracuje nas ponad 500osob.wszyscy wszystko wiedzą w zakładzie i tu również .

 » Ryzyk (Didi | 13-05-2019, 20:03:15)

Teraz prosimy wziąć się za Rydzyka. Tam dopiero będą afery. A następne pytanie jest takie w końcu wziąć się za świadków Jehowy a tam tak samo jest dużo pedofili

 » O! (Mieeetek | 13-05-2019, 18:28:07)

Nigdy nie pozwoliłbym swojemu dziecku na zabawy w ministranta/lektora czy harcerstwo!!! Dla jego bezpieczeństwa. Sam nigdy nie miałem z tym nic wspólnego i moje dzieci tez nie będą. Zapomnieliscie o ksieżulku, który był "schowany" kilkanaście miesięcy w Strzelnie...a później poszedł na parafie w Wielkopolsce..? Myślę, ze jeszcze kiedyś obejrzymy go...w mediach..kto wie w jakiej roli...

 » Pasterz pszczeli (bolek | 13-05-2019, 17:10:33)

Odważnie i w samo sedno i tak trzymaj. Tylko pamiętaj co ostatnio powiedział Naczelny Kraju. "Kto podnosi rękę na kościół to i podnosi ją na Polskę" a to brzmi prawie jak słowa Cyrankiewicza "Kto podnosi rękę przeciwko władzy ludowej to niech będzie pewien, że mu tą rękę władza ludowa odrąbie". Żebyś się nie zdziwił ze rano u drzwi stanie załoga... Brudzińskiego.

 » Wiara. (bolek | 13-05-2019, 16:53:14)

Po co to w ogóle się podniecać? Nie chodzę do belzebubów w czarnych katanach i kropka. Nie czujecie tego, że ich zachowanie to nic innego jak tęsknota do czasów kiedy byli czymś ponad ludźmi, czymś przed czym zwykły człowiek klękał i całował po rękach. Naiwność ludzka trwa do dzisiaj. Nie potrafimy sobie wyobrazić, że to może tylko pewien rodzaj podporządkowania sobie ludzi dla zaspokojenia własnych potrzeb. Dla zysku i wygodnego życia.

 » xxx (Kaziu | 13-05-2019, 16:20:32)

Od dobrobytu im się głowach pier...! Komunię na mszy powinni dawać w rękawiczkach

 » Piszecie że ksiądz mówił o powołaniach kapłańskich (Marek | 13-05-2019, 16:04:31)

Nie długo wyjdzie na jaw że młodzi chłopcy wstępujący do seminarium również byli wykorzystywani . Świat staje do góry nogami . Teraz skończy się bujanie za pieniądze parafian . Ludzie przestaną dawać miejmy nadzieję kościół ma dosyć majątku .

 » ,,,,,,,, (parafianin:) | 13-05-2019, 15:18:40)

"Głęboki żal,ubolewanie,przeprosiny, współczucie"-te wszystkie wymuszone sytuacja frazesy,wygłaszane świeto..bliwym głosem przez facetow w sukienkach i czerwonych myckach na kilometr wala fałszem i hipokryzją, i sa tak samo szczere jak szczera jest bezinteresownosc niejakiego rydzyka zwanego ojcem.Paradslanie -jedeynym w tej materi szczerym klechą jest Flaszka -Głódz,ktory szczerze mowi zeby pocałowac go w du.e[nie dosłownie,ale taki jest sens jego słow],,bo tak naprawde mysla wszycy pozostali purpuraci,ale tego nie powiedza glosno........

 » Nie płaćcie księdzu! (Marian | 13-05-2019, 13:37:59)

Za żadne sakramenty. I nie dawajcie na tacę. Jest fundusz kościelny i konkordat który wystarczająco drenuje nasz biedny kraj!

 » MOG (Sek | 13-05-2019, 13:07:58)

myślę że to jest nie jeden z wątków nie tylko w CMG może jeszcze inne by się znalazły.Powinno się ograniczyć spotkania do minimum tak jak spanie w klasztorze przed bierzmowaniem ??? wycieczki księży z dziećmi bez osób świeckich, rodziców ,spotkania indywidualne sam na sam A w nawiasie skąd się biorą dzieci księży ???.Jaki jest przedział wiekowy matek ??? Rodzice zwracajcie uwagę na takie szczegóły.

 » Film (Przemo | 13-05-2019, 12:40:20)

Bardzo dobrze że wkoncu ktoś się odważył na taki film i jestem za tym żeby ujawniać wszystkich pedofilów bo to jest chore co księża wyprawiala... Czarna Mafia!!! Trzeba ich ukrucic

 » Tylko nie mów nikomu (Anna | 13-05-2019, 12:11:14)

Tak jak to ktoś powiedział w mediach "wszyscy wszystko wiedzieli" a jak się robiło bardzo głośno to na inną parafię aby wyciszyć.

 » Obłuda (Jacek | 13-05-2019, 11:52:53)

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski wydało komunikat że ze względu na brak obiektywności dziennikarza pana Sekielskiego ( takie otrzymywali podobno informacje - ciekawe kiedy i od kogo - imiennie niech przedstawią) powstrzymuje sie od komentarza i udziału w filmie , wszyscy łącznie z prymasem W.Polakiem i Przewodniczącym KEP arcybiskupem Gądeckim odmówili z tego powodu komentarza a teraz nagle po emisji programu przepraszają i dziękują za upublicznienie chociaż o wszystkim dokładnie wiedzieli czy to nie fałsz i obłuda i?

 » Do wszystkich (123 | 13-05-2019, 11:50:33)

Każdy zdrowy facet jest potencjalnym pedofilem niezależnie od tego gdzie pracuje.

 » Nie nadążam za tymi sprawami (Ricardo | 13-05-2019, 11:16:47)

Wczoraj w kościele MBNP w Mogilnie odczytany został list księdza prymasa Wojciecha Polaka .... o modlitwę w sprawie powołań kapłańskich. Wg mnie prymas wybrał najgorszy moment dla takiego listu! Przecież dzień wcześniej ksiądz prymas złożył oświadczenie w sprawie pedofilii w kościele, dlaczego więc nie czytano w kościołach tego oświadczenia? Ks. Arcybiskup prosił też o finansowe wsparcie dla seminarium duchownego w Gnieźnie. Dyskusyjny sprawa, tym bardziej, że prymas dodał w swoim liście, że za parę dni będzie wyświęconych na księży AŻ .... trzech diakonów. Tylko trzech! I kurii nie stać na wykształcenie trzech młodych mężczyzn?

 » Nie nadążam za tymi sprawami (Ricardo | 13-05-2019, 11:16:06)

Wczoraj w kościele MBNP w Mogilnie odczytany został list księdza prymasa Wojciecha Polaka .... o modlitwę w sprawie powołań kapłańskich. Wg mnie prymas wybrał najgorszy moment dla takiego listu! Przecież dzień wcześniej ksiądz prymas złożył oświadczenie w sprawie pedofilii w kościele, dlaczego więc nie czytano w kościołach tego oświadczenia? Ks. Arcybiskup prosił też o finansowe wsparcie dla seminarium duchownego w Gnieźnie. Dyskusyjny sprawa, tym bardziej, że prymas dodał w swoim liście, że za parę dni będzie wyświęconych na księży AŻ .... trzech diakonów. Tylko trzech! I kurii nie stać na wykształcenie trzech młodych mężczyzn?

 » Trudna decyzja (Stach | 13-05-2019, 10:59:57)

... i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom... „ Z tym nie będzie łatwo, jeśli w ogóle jest możliwe.

 » Smutne... (Nina | 13-05-2019, 10:54:26)

Niestety w wielu środowiskach zdarzają się nieprawidłowe zachowania... Osoba będąca pedofilem, nigdy nie powinna być księdzem...Wielu dzieciom "zniszczono" psychikę, poczucię własnej wartości. To straszne..! Ale przerżające jest to, że Ci co wiedzieli nie reagowali!Reagujmy na złe zachowania, nawet na te z pozoru błahe.

 » Uważajcie (Ondryszek | 13-05-2019, 10:53:29)

uważajcie z komentowaniem bo znajdzie się nadgorliwy obrońca kleru i odpowiednie organa wpadną z wizytą na chaty nie o 8-ej, nie o 9-tej ale o szóstej nad ranem. Dopadną was i doprowadzą do celi szybciej niż tych pedofilów w sukienkach.

 » odgrzewany kotlet (tfnowski hit | 13-05-2019, 07:26:37)

a co wy teraz tacy zdziwieni. Janek II o wszystkim wiedział tylko zdusił to w sobie i zabrał do pudła, ratzinger - pożądny niemiec zaraz abdykował, a bergoliowi wleźli na głowę. Nie od wczoraj wiadomo i nie od 100 leci - od 1500 lat wiadomo, że to mafia sexualno, polityczno, biznesowa. (burdele dla mężczyzn, kobiet, wojny, łowcy niewolników, skrytobójcy - to wierzchołek) a tvn starym kotletem próbuje wpłynąć na wyborców. to nic nie da. Będzie jeszcze gorzej. oni mają ponad 2000 lat doświadczenia

 » Biedne owieczki (Pasterz pszczeli | 13-05-2019, 07:25:59)

Czarny kler kosił, kosi i będzie kosic was mentalnie, finansowo i seksualnie. Po obejrzeniu filmu mam wrażenie, że oglądałem film o zoorganizowanej mafijnej ośmiornicy, postawionej ponad prawem. Biskupi śmieją się z Wam prosto w te zafrasowane gęby i nic sobie z tego nie robia, bo i po co? Kogo ma się bać Flaszka Głódź? Wczoraj dał świadectwo zrozumienia tematu. On ma się bać chorowitego ze strachu ojca tej ziemi Gądeckiego? Dobrze ze oddał honorowego obywatela, bo znów osmieszylibyscie się na całą Polskę. Wierzycie nadal w te bajki? Dopóki Państwo nie zrobi zporządku ta instytucja sama nigdy się nie oczyści. Ale Państwo i Samorządowcy zajmują się wieszaniem krzyży w urzędach (skarbowym również), szkołach i innych instytucjach - dlaczego? Bo ma na to wasze przyzwolenie, dlatego, że nie reagujecie.W krzyzach jesteście profesjonalistami, żebyście tak skutecznie umieli rządzić i zapewniać nam dobrobyt. Zapytani o patriotyzm potwierdzicie, że biało - czerwoną flagę i orła oddali byście życie. Więc pytam dlaczego pozwalacie by w szkołach godło wisiało gdzieś na boku, a na eksponowanych miejscach wiesza się krzyże. Strzelnianie w filmie pokazali wasze piękne romańskie miasto, jak to jest, że JPII (umniejszajacy sprawom pedofilii) nie otrzymał honorowego obywatela, a o od kilku lat obwiesiliscie się krzyżami w Urzędzie? Macie rozdwojenie jaźni czy was to nie interesuje? Boicie się kościoła, proboszcz musi wam mówić co jest dobre a co złe. Więc Kościół i Państwo traktują was jak owce, które trzyma się za mordy. Posłuchajcie sobie wczorajszego kazania ks. Jacka Pruska może coś do tych waszych główek dotrze. A teraz rączki złożyć, marsz do kościółka a w domowych pieleszach jęczeć jaki to kler podły. I tu dochodzimy do waszej hipokryzji i zakłamania. Ale to temat na inny film.

 » cennik (onik | 13-05-2019, 03:40:55)

Wybrałem z rodziną życie bez kościoła. I to jest mój świadomy wybór! Pytam, dlaczego w obliczu śmierci osoby mi bliskiej zmuszony jestem iść do księdza w sprawie miejsca na cmentarzu!!! Dlaczego nie mam wyboru i muszę zabulić słoną kasę wg cennika księdza za miejsce na "jego" cmentarzu? Dlaczego w Mogilnie nie ma cmentarza komunalnego? DLACZEGO ?

 » ... (ktoś | 13-05-2019, 03:31:41)

Szok - kłamstwo, obłuda i obrzydliwy brud! To wszystko w kościele, to robią duchowni!? Czemu oni są ponad prawem ? Najlepiej powiedzieć, że to dzieci są winne ! A ksiądz po udowodnieniu winy zamiast w więzieniu ląduje w innej parafii ! I cisza, tajemnica... I jak tu zaufać księdzu, jak się spowiadać ? Jak przyjąć komunię z rąk, co do których nie wiemy czy są "CZYSTE" ? Zamiast przybliżać nas do Boga, oceniają nasze życie, wytykają nam nasze błędy i słabości, traktują nas według swojego cennika! Pytam jakim prawem ?

 » Kastracja (Anna | 13-05-2019, 00:12:01)

Moim skromnym zdaniem kandydat na księdza dzień po święceniach i przysięgięciu celibatu powinien mieć kastracje ale nie chemiczną tylko chirurgiczną wszak to mu w teorii nie potrzebne i wiadomo by było który byłby z powołania.

 » Mocny film (Jacek | 12-05-2019, 22:20:41)

Powinni go puścić wszystkim tzw "moherom" z szacunkiem wszystkim starszym Panią czasem i Panowie . Żeby starsze osoby zobaczyły jak Ksiądz z krwi i kości nie żaden aktor przyznaje się i mówi to od tak . Bardzo bolesne cieszę się że żaden z moich bliskich kuzynów czy brat nie był ministrantem bo patrzył bym na niego ze strachem czy czasem nie został skrzywdzony a tajemnice trzyma w sobie . Jak można dziecku zrobić taką krzywdę a drugi niby mądrzejszy biskup przecież po studiach są wszyscy . Taki Biskup wie i nic z tym nie robi nie zgłasza tego do prokuratury tylko przenosi na mniejszą parafie gdzie taki ksiądz ma jeszcze większe pole do popisu . Ale jeden z drugim księdzem w Mogilnie tego dziecka nie ochrzci bo rodzice nie mają ślubu ale nie ważne ,że się kochają ,że kochaja dziecko. I wiele można przytaczać mądrości księży. Ale takiego przestępstwa nie widzą i udają ,że nie wiedzą co się w ich gronie dzieje . Wiedza co się dzieje w każdym z naszych domów ale co się u nich w Domu dzieje nie wiedzą . Kpina .

 » film (jan | 12-05-2019, 21:16:14)

nawet przedszkole w Strzelnie załapało się na filmie

 » Andrzej S. (Onomato | 12-05-2019, 21:10:10)

Uczył mnie kiedyś ksiądz Andrzej S. "Batman", ciekawe czy to o niego chodzi?

 » Tylko nie mów nikomu (Mariola | 12-05-2019, 19:57:48)

Obejrzałam szok I niedowierzanie, ale jeszcze większy szok po komentarzach szanownych oficjeli kościelnych, a potem się dziwią że coraz mniej ludzi w kościołach. Szok

 » A co z tym księdzem z Mogilna (Bobek | 12-05-2019, 19:46:25)

Ile chłopców skrzywdził . Ile razy odwoził ministrantów do domu . Zapytajcie swoje pociechy . To jest niepojęte . To się w głowie nie mieści . I nadal pewnie jest gdzieś w jakieś parafii i oczywiście każdy ksiądz udaje że nic się nie stało nikomu nic nie zrobił . A Biskup ci powie byle czego nie oglądam . Facet krzywdzi chłopców oni nic z tym nie robi a on pewnie gdzieś siedzi na jakieś wiosce i krzywdzi kolejnego chłopca . Ten Andrzej Srebrzyński ciekawe gdzie siedzi powinien być zamknięty w więzieniu .

 » Bezkarni (Ee | 12-05-2019, 19:34:16)

Masakra,zaklamanie. Pedofile Normalnie idą do więzienia a tu chodzą bezkarnie. Młodym ludzia już na starcie zniszczyli życie bo jak żyć z takim obciążeniem.Wspolczuje.

 » W głowie się nie mieści co oni zrobili dzieciaką . Myślisz ,że to dobry ksiądz a tak na prawdę ... (Adam | 12-05-2019, 19:32:11)

Niech starsze osoby dają więcej na tzw tacki a księża będą się bawić ,kupować auta,jeździć na drogie wycieczki za nasze wasze pieniądze . Będą krzywdzić dzieci ! Po obejrzeniu tego filmu zastanawiam się po co chodzić do kościoła rodzicie zastanówcie się czy posłać swojego syna na ministranta .córkę do sypania kwiatków .Przecież ksiądz pedofil nie ma napisane na twarzy, że jest zły wręcz przeciwnie wzbudza duże zaufanie jak tu można usłyszeć od skrzywdzonych osób . "Mama zgadzała się zawsze jak ksiądz chciał mnie zabrać na weekend " przyjaciel rodziny itd. Można być wierzącym nie trzeba się modlić w kościele Bóg jest wszędzie . Obrzydzenie mnie bierze jak sobie pomyślę że mam pójść do kościoła i słuchać patrzeć na księdza . Długo tam nie zawitam . Rozmawiajcie z dziećmi strzeżcie je chrońcie przed tak złym dotykiem . Żeby żadne dziecko nie cierpiało i nigdy żadne dziecko nie zabrało bólu cierpienia ze sobą do grobu poprzez samobójstwo przez takich zwyrodnialców . Ten film powinien być puszczony w TP ku przestrodze . Ludzie uważajcie .

 » ksiadz (nico | 12-05-2019, 19:19:50)

Myślicie ,że tylko on jedyny z całej śmietanki , otwórzcie oczy i zobaczcie co sie dzieje w kościołach .To dopiero wierzchołek góry ,przykre ale prawdziwe

 » Just 447 (mieszkaniec | 12-05-2019, 18:45:51)

Just 447(ustawa) ludzie, grozi Polsce największe niebezpieczeństwo od czasów II wojny światowej.

 » Mogileński wątek (Hans kloss | 12-05-2019, 18:30:04)

A w kościele takich świętych udaja pedofile

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Walczą z podrzucaniem śmieci (2)
 » Objazdowy Dzień Dziecka (1)
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (33)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (13)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (64)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (18)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ