Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Miliony na ratowanie gminnego budżetu

2019-05-08 22:15
 

Radni Rady Miejskiej w Strzelnie wyrazili zgodę na zaciągnięcie długoterminowej pożyczki z budżetu państwa w wysokości 13 761 353,73 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów.

We wtorek, 7 maja podczas obrad sesji 12 radnych jednogłośnie wyraziło zgodę na zaciągnięcie przez gminę pożyczki z budżetu państwa na kwotę 13 761 353,73 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów.

Przypomnijmy, że na początku roku Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy wezwało gminę Strzelno do opracowania i uchwalenia programu postępowania naprawczego. 14 marca przygotowany program naprawczy został przyjęty przez radnych, a niespełna miesiąc później uzyskał pozytywną opinię składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy.

- W pozytywnie zaopiniowanym programie postępowania naprawczego Gminy Strzelno zawarto szereg przedsięwzięć, których realizacja ma przyczynić się do uzyskania oszczędności. Analiza wykazała jednak, że zapewnienie płynności finansowej Gminy wymaga pozyskania środków ze źródeł zewnętrznych - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Zgodnie z założeniami programu postępowania naprawczego pożyczkę planuje się zaciągnąć w 2019 roku. W środę, 8 maja miał zostać złożony stosowny wniosek o udzielnie wielomilionowej pożyczki z budżetu państwa. Według założeń 12 660 260,89 zł ma zostać przeznaczone na pokrycie planowanego deficytu budżetu, a 1 101 092,84 zł gmina planuje przeznaczyć na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Źródłem spłaty pożyczki mają być dochody własne budżetu gminy w latach 2022-2034.

Stronami umowy pożyczki będzie gmina Strzelno reprezentowana przez burmistrza Dariusza Chudzińskiego i Ministerstwo Finansów. Formą zabezpieczenia uzyskanej pożyczki ma być wystawienie weksli własnych in blanco wraz z deklaracją wekslową.

Wielomilionowa pożyczka ma przyczynić się do realizacji i podejmowania kolejnych działań, które w dłuższej perspektywie przełożą się na polepszenie sytuacji ekonomicznej gminy. Ponadto według założeń, wpłynie również na odsunięcie zagrożeń realizacji zadań publicznych. (AS)

Prognoza

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [97]» dodaj komentarz   

 » Wataha (Alibaba | 24-05-2019, 07:35:58)

Pytanie do pracowników zatrudnionych do prac w mieście za czasów p. Matczka. Jakie przestępstwo popelniliście i z jakiego paragrafu, podejmując pracę, która wam zaproponowano legalnie? Pomijam kwestię czy wykonywlaiscie ja dobrze czy tak na odbebnienie. Bo w komantarzu nazwano Was leniwą watahą snują a się po mieście. Dlaczego nie reagujecie? Za efekty waszej pracy powinni być rozliczeni wasi przełożeni i zlecający zadania. Pan radny mieniacy się doskonałym przedsiębiorca powinien wiedzieć, że nawet dobry pracownik bez nadzoru i rozliczenia zadań będzie się snuł, prawda? No i co z tą watahą - da się to stwierdzenie wybronic czy wali Pan tak dla zasady? Może wyjaśni nam radny co w ki tekście wpisu znaczyło dla radnego słowo wataha, bo pańskim obroncom słabo to wychodzi.

 » Auto (Strzelno | 19-05-2019, 23:29:58)

Proszę, proszę nasz burmistrz już zakupił sobie nowy samochodzik. Niech się Pan tak nie ukrywa. Nas "prostaków" i "nierobów" ze Strzelna nie stać,ażeby w Takim szybkim tempie się dorobić.

 » podatnik (nick | 19-05-2019, 13:23:55)

Koprowski niemoże być przewodniczącym rady bo koledze Burmisztrzowi odrazu by dawał podwyżki pensji ,nieważne zaco ,kosztem długów i pożyczki obywateli,a u siebie we własnej firmie to działa odwrotnie, to jest Watah 1. Niezroumiłe ze pożyczka Rządowa dla samorządu i około 3,7 miljona odsetk , 1,1 milj,..na spłate wcześniejszych kredytów a pozostałe 12,6 milj...będiemy spłacać latmi .Jak Burmistrza i tej rady morze już niebyć, i to się nazywa plan naprawczy. A kto z tej kasty korzysta ??? Brał P radny udział na spotkaniu i promowaniu książki w strzelnie z R. Sikorskim i Burmisztrzem i te watahy zostły panu w głowie . Gratulacje dla wyborców takiego radnego

 » Radny w Busku Zdroju (Kisiu | 19-05-2019, 11:28:27)

Jak podają media Radny Miejski w Busku Zdroju ranił nożem dwójkę policjantów gdy ci interweniowali podczas awantury radnego w sklepie. Sprawą zajmuje się prokuratura, a może się okazać, że Pana Randego zdenerwowali mieszkańcy np. głupim pytaniami, krytyką ich działań i że się czepiali. Słuchał, słuchał i się zdenerwował, więc jako elyta polityczna użył noża. A kto elycie zabroni. A Wy tu psy wieszacie na biedaku, że do watahy was porównał. Piszę se chłopina sam ze sobą na forum po różnymi nickami.. no to niech se pisze. PR se wyrabia. Wolno. Marzecie się, że watahy, a że w urzędzie was wulgarne wzywają, a że kombinują. Jak jeden z drugim słyszeliście władzę to zareagowaliście jakoś czy nie? Przyzwyczajcie się wybraliście elitę no to macie elytę. Niech się bawią u nas, bo w Busku załatwiają to nożami.

 » wataha (mieszkaniec | 19-05-2019, 10:56:43)

A JA POWIEM ŻE PAN RADNY NIKOGO NIE OBRAZIŁ MÓWIĄC TE SŁOWO,BO TO PRAWDA ŻE CI LUDZIE SZLI KAŻDEGO DNIA I PATRZĄC KIEDY BĘDZIE CZAS NA JEDZENIE I TO TAKIE WŁAŚNIE POLOWANIE PODOBNE DO WILKÓW,DLATEGO PAN RADNY MA RACJE,BO CZYŻ NIE BYŁO TAK ŻE TYLKO PATRZELIŚCIE GDZIE SIĘ UKRYĆ ŻEBY NIC NIE ROBIĆ ALE ZAROBIĆ

 » Nie nakrecejta się ludzie (Klemens | 19-05-2019, 09:44:46)

Ludzie nie nakręcejta się bo to je dopiro poczuntek. To to uni narazie robią wstęp. Dziać to się dopiro zacznie niedługo, pożyjemy oboczymy. Ta elyta jeszcze nie powiedziała pirszygu słowa. Poczekejta a bydzie się działo. Basiory z watahy nie takie numera no zafunduja.

 » Procenty (Norek | 19-05-2019, 00:53:31)

Szanowni państwo, czy wiecie, że gmina musi się liczyć z kosztami na rzecz zakupów procentowych dla burmistrza i pani zawodniak. Jako że celebryta nie wypada pić taniego piwa czas co wieczór na dobre whiskey z szanowny kolega. Następnego dnia pokazuje się wśród nowej elyty na targach rolnych pani zawodniak. Tylko pani pamięta że chlanie w miejscu publicznym to lekka przesada, a ponoć odstawila pani piwko na rzecz mocniejszych trunków. Ratujcie gminę i picie denat

 » STODOŁY (DP OBI | 18-05-2019, 18:15:30)

A KTOŚ MÓWIŁ ŻE BURMISTRZ TYCH ZE STODÓŁ ZATRUDNI NA AUTOBUSY I WIECIE CO ŻE JEŻELI OBIECAŁ IM PRACE TO MOŻE I TAK ZROBI.

 » Do Myśliwy. (Członek watahy | 18-05-2019, 17:56:11)

Co Myśliwy ...to Myśliwy... w punkt. Trafiony w punkt samozwańczy (może celowo wyznaczony)dla zbadania nastrojów przewodnik innej watahy . Reszta oberwała rykoszetem ! Musimy się policzyć . Czas na referendum powoli dojrzewa!- to przecież nasza broń i amunicja ! Dlaczego z niej nie skorzystać nim ostrzygą nas do cna i jeszcze na tym dobrze zarobią?!..

 » Whaaaaaat????? (Filip | 18-05-2019, 15:30:31)

Chyba się coś panu panie radny pokiełbasiło i to ostro. Jakie watahy??? Czujesz się pan już aż tak mocny? Halo! Ziemia! Halo! Ziemia do radnego Koprowskiego! Wyleciałeś pan poza orbitę przyzwoitości. Halo, tu Ziemia! Mimo, że nie byłem nigdy w grupie pracowników interwencyjnych i to nie w moim kierunku te pańskie "watahy" poleciały to czuję ogromne zażenowanie tym pańskim niskich lotów wywodem. Zejdź pan na Ziemię i schowaj się pan do tej swojej hali, bo wstyd mi za takiego RADNEGO!

 » Panie biznesmen (Lafirynda | 18-05-2019, 15:09:29)

Jak juz się Pan odezwiesz to musisz pan później przepraszac. Nabalaganisz Pan i musza za Pana kolegi oczami świecić, dobrze że jeszcze oni każą Panu przepraszać. I taki z Pana biznesmen co watahy że Strzelna przeganiał. Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.

 » do GMINNA WATAHA (OBI | 18-05-2019, 11:34:00)

Szanowny obywatelu.Ja natomiast Twój komentarz "ludzie sprzątający gminę" rozumiem,że chodzi o tych co już wysprzątali kasę miasta na zaspokojenie tylko swoich potrzeb.I co Ty na to?

 » do obrażonych (OBI | 18-05-2019, 11:29:19)

Najbardziej obrażeni zawsze są ludzie, którzy w życiu nic nie zrobili, tylko zawsze oczekiwali na mannę z nieba typu 500+ i zapomogi z pomocy społecznej.Jeśli chodzi o watahę, to moim skromnym zdaniem, należy rozumieć tych, którzy "okupują", wymienione przeze mnie wcześniej ośrodki, aby zaspokoić swoje potrzeby życiowe, natomiast sami nic od siebie nie dają.Nie znam osobiście Pana K.,jednakże,jako osoba nie związana z tym środowiskiem oceniam to na "trzeźwo" i myślę,że te głosy obrażonych powinny zamilknąć, mając na uwadze dobro swojego miasta.

 » Panie radny Koprowski (GMINNA WATAHA | 18-05-2019, 08:55:33)

Jeszcze kilka wejść na forum a POznamy prawdziwe oblicze radnego koprowskiego ! Nazwanie ludzi sprzątających gminę watahą to POGARDA DLA TYCH LUDZI I CZŁOWIEKA. NIECH TO PAN POWIE GŁOŚNO SWOJEJ ZAŁODZE !....A WŁAŚCIWIE JUŻ PAN TO ZROBIŁ! ILE TRZEBA MIEĆ POGARDY W SOBIE DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA , który zgodnie z prawem został zatrudniony ?! Zapożyczył pan tę POgardę od kolegi z PO Sikorskiegi - jeszcze tylko krok by dorżnąć WATAHĘ ! Gratuluję empatii do WYBORCÓW z w watahy ! ZAPAMIĘTAMY !

 » Watahy (Myśliwy | 18-05-2019, 07:11:08)

Jeden pełowoec już dożynał watahy, drugi radny cieszy się że przepędzono watahy, jakiemuś aktywiście znów watahy uciekały i chowały się po kątach podczas wizyt kontrolnych, inne watahy dorwały się do lokalnej polityki. Ach te watahy - tylko gdzie te wilki? Strzygą owieczki.

 » Troszkę pokory panowie ładni. (Mówi się Pan Radny | 18-05-2019, 00:26:32)

Szanowni Panowie ładni, w zachwytach nad własnymi osobami proponuję jednak zachować pewien umiar i minimum przyzwoitości. Jak narazie nic jeszcze Panowie ładni nie osiągneliście i zapomnieliście, że od osądów waszej pracy są wyborcy, a nie wasze doskonałe mniemanie o sobie. Czytając wpisy poniżej mam wrażenie, że jedyne co was cechuje to poczucie humoru, niskich lotów to humor ale jednak jest. Dalej robi się coraz straszniej. Czy wy Panowie ładni naprawdę macie o mieszkańcach i wyborcach tak niskie mniemanie? Teraz zastanówmy się czy ktoś kto w rozmowach żąda tytułować go per Pan Radny i strofuje rozmówców - cechuje się kulturą osobistą i ogładą polityczną? To jest ta pokora i szacunek dla grupy nieradnych? A teraz pożartujmy. W Strzelnie stosuje się nowy jezyk włodarzy ładnych w UM a większość już wie jaki to poziom języka. Po mieście krążą już legendy, więc mamy kulturę i nową jakość polityczną...taką wysokich lotów w butonierce. W Strzelnie kulturalnie rozmawia się o byłych pracownikach i wcale nie używa się wulgaryzmów. A teraz z innej beczki. Strzelno to już Dolina Krzemowa że Panowie Ładni zapraszają kogoś na rozmowy do firm? Panie Radny w której siedzibie firmy mam się z Panem Radnym umówić? Jeżeli mam jakiś wybór to wybiorę tę mniej odrapaną. Rozumiem, żeby rozmawiać z oponentami potrzebują Panowie ładni własnego podwórka by poczuć się pewniej czy mieć przewagę nad rozmówcami? Tylko pytam. Otóż niech Panowie ładni zrozumieją, że to nie Panowie ładni będziecie zapraszał i umawiali kogoś do siebie i nie Panowie ładni będziecie wyznaczali godziny. Niebawem to Panowie ładni przyjdziecie do nas, byśmy oddali nasze głosy na Panow ładnych i dla tych głosów znajdą Panowie ladni czas wolny. Miejmy nadzieję, że wtedy będziecie Panowie ładni skromniejsi i pokorniejsi. Ja mam ogólnie taką propozycję by wszyscy odpowiedzialni Panowie ładni przestali pisać dyrdymaly tylko zaczęli od własnego podwórka, a kiedy już je ogarniecie i nauczycie się kultury języka wtedy nazwiemy was Panami Radnymi i nie będziecie musieli tego żądać, bo to bardzo źle o Panach ładnych świadczy. Przestańcie się Panowie ładni nagrywać na sesjach, przestańcie się wzajemnie ośmieszać, udawać zatroskanych bo i tak wspólnie gracie i swoje być albo nie być, nawet kosztem miasta. Co najważniejsze przestańcie nazywać się profesjonalistami, bo to co teraz robicie to czysta amatorka. Zgodzicie się Panowie ładni ze mną czy was to przerasta intelektualnie? Tylko pytam.

 » Do Pana radnego ... (POLAK | 17-05-2019, 22:45:38)

Szanowny Panie radny w pełni popieram Pana radnego P. Jankowskiego za zwróconą Panu uwagę dot. obrażenia ludzi , których nazwał Pan "watahą" - OCZEKUJĘ PRZEPROSIN .!

 » DO kAROL (wybory | 17-05-2019, 22:35:32)

Proszą o rzeczowe i sensowne uzasadnienie twojej wściekłości. Na szczęście masz tylko jeden maluczki głosik . Idź głosować na komuchów :towarzysza Milera, Cimoszewicza , Rossatiego ,Biedronia ,tw.Boniego . Różę Thun, nowoczesną i innych KODziarzy i awanturnicze lewactwo !!!!!

 » Refleksja (Kl | 17-05-2019, 21:28:07)

Do radnego, ta gmina nie ma żadnej przyszłości...

 » ... odpowiedzi w temacie (Radny RM R. Koprowski | 17-05-2019, 20:44:02)

Szanowni Państwo. Jak już wspominałem, mogę prowadzić polemikę tylko i wyłącznie w temacie zagadnień dotyczących Miasta i Gminy Strzelno NIE ODPOWIADAM NA ZACZEPKI I PROWOKACJE W temacie hali chłodni- Każda firma ma własny terminowy koncept zwiazany z rozwojem, z rozbudową. Burmistrz i Radni nie mają na to żadnego wpływu. Chcę również podkreślić- jeśli wygra przetarg i złoży akces gotowosci budowy to procedury związane ze wszystkimi zezwoleniami trwają ustawowo znaczny okres czasu. Post dotyczący okradania pracowników przez przedsiębiorców jest z podtekstem politycznym, ja nikogo nie okradłem, może mnie Pan/Pani przeprosić. Nie jestem politykiem i nigdy nie kreowałem sie na taką osobowość, jestem radnym gminnym który chce dostrzegać pozytywne wartości z Was, Państwa płynące i w miarę mozliwości radnego wdrażać ku rozwojowi naszego regionu. Byłbym bardzo usatysfakcjonowany, gdyby też pojawiły sie posty z sugestiami, propzycjami na lepsze dziś i jutro naszego Strzelna i całej Gminy. Jest to temat do szerokiej dyskusji, która na pewno wniosłaby pozytywne działanie społeczne. Przepraszam, za błędy , jeśli są bardzo rażące, aczkolwiek myślę ,że nie zaniżam średniej pozostałych postów. Zapraszam również do dyskusji na fb.

 » wszystko po staremu (rudy | 17-05-2019, 16:40:29)

Jak ma być w Strzelnie dobrze, jak ludzie wybierali i wybierają z szyldem PSL,SLD,PO. To tak jak kraju - dopóki rządzili z tych partii, był syf, kiła i mogiła a właściwie jak twierdził minister od Tuska "..., ... i kamieni kupa". Ludzie masowo wyjeżdżali za granice (blisko 3 miliony)a ci co zostali zaiwaniali jak niewolnicy za minimalne wynagrodzenie a często i bez umowy (jakie z tych lat będą emerytury, jest oczywiste). Dobrze żyło się tylko aferzystom, biznesmenom okradającym pracownikom i tym na tłustych państwowych i samorządowych synekurach.

 » PiS won!!!! (karol | 17-05-2019, 14:50:33)

26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego – idźmy na wybory żeby PiS nie wygrał! Odsuńmy tę partię od władzy!

 » do Pawła Jankowskiego (Cecyl | 17-05-2019, 13:03:14)

Taki obecnie widać słownik obowiązuje wśród wybranych... Zapominają jednak, że nic nie jest dane na zawsze. JAK TAM NOWA HALA W CHŁODNI BURMISTRZU???? HAHAHAHAHA

 » Post Pana Radnego. (Paweł Jankowski | 17-05-2019, 11:33:47)

Szanowny Panie Radny. Nie można publicznie porównywać ludzi do watahy, która w słowniku odnosi się do wilków.

 » do maciej (OBI | 17-05-2019, 09:12:29)

Wszystko wskazuje,że jesteś osobą niedojrzałą, zarówno intelektualnie, jak i społecznie.W związku z tym zrozum, że Pan Radny K. nie kierował swoich komentarzy do Ciebie, tylko do swoich wyborców i to w zakresie zarządzania gminą, a nie w zakresie nauczania języka polskiego.

 » Gmina Strzelno (Os. Piastowskie | 17-05-2019, 00:52:54)

Kiedy referendum o odejściu z pow. Mogilenskiego! Tylko nauczycielom z Cieslikiem na czele jest dobrze!(obcy człowiek)-Os. Piastowskie,wspólnota mieszkaniowa!!!, pzdr

 » Do Maciej (Ty | 16-05-2019, 23:27:29)

Nie obrażaj,tak nie wolno. Szanujmy się nawzajem.

 » do radnego Koprowskiego (maciej | 16-05-2019, 21:51:08)

W wolnych chwilach sugeruję zajrzeć do słownika, bo jakość Pańskich wypocin chluby intelektowi nie przynosi. Niech się Pan nie kreuje na polityka, bo to żałosne.

 » prąd i program naprawczy (nnn | 16-05-2019, 19:09:22)

PROGRAM NAPRAWCZY JUŻ DZIAŁA.......PRĄD W HALI PRZY GIMNAZJUM WYŁĄCZONY. TYLKO TAK DALEJ BĘDZIE CIEMNOGRÓD

 » ... nadmiar demokracji to anarchia. (Radny RM R. Koprowski | 16-05-2019, 19:01:49)

Szanowni Państwo. Myśle ,ze to nic nadzwyczajnego ,ze osoba publiczna jakim jest radny informuje i wyjaśnia słuszność decyzji jakich był współautorem.Tym bardziej ,ze na takim forum każdy uczestnik może wyrazić swoje zdanie, opinię bez podpisu, nie narazając sie na dziwne spojrzenia, czy też komentarze na ulicy, czy w markecie. Krótko odpowiem w ramach mojej wiedzy i kompetencji na poruszane przez Państwa tematy. Radni zostawi wybrani przez Społeczeństwo w wolnych demokratycznych wyborach i...i właśnie Ci radni z pośród siebie również z zachowaniem zasad demokracji wybrali przewodniczących komisji stałych przy Radzie Miejskiej. Dlatego tez każdy mieszkaniec powinien to uszanować, nie znaczy ,że sie zgadzać, taka jest demokracja. Z mojego doświadczenia wiem ,ze najczęściej sa niezadowolone z wyborów te osoby które na nich nie były... a madrości mówią... "nieobecni nie maja głosu" . Dlatego tez bądź uczestnikiem decyzyjnym - idź na wybory. Dla przypomnienia jestem przewodniczącym komisji rewizyjnej, której głównym zadaniem jest kontrola prawidłowosci wykonywania przez Burmistrza uchwał RM, oraz kontrola jednostek podległych pod Burmistrza, również, a nawet w szczególnosci kontrola pobieranych i wydawanych pieniędzy. Mogę zapewnić ,ze na bieżąco prowadzony jest kontroling w/w działań i jednostek. Politykę kadrowa kreuje w UM Burmistrz, gdyż On jest pracodawcą. Proszę sobie wyobrazić ,ze zatrudniacje w domu ogrodnika, a on Wam ścina wszystkie róże które tak pięknie zakwitły... i co z takim osobnikiem robicie??? Tak wiele razy juz było pisane w róznych publikacjach o programie naprawczym i kredycie, jednakże z Państwa wpisów wynika ,ze potrzebna była informacja od osoby- radnego który podpisując się odpowiada za treść wpisu. Nie mam takiej wiedzy , czy w poprzednich latach przedsiębiorcy mieli umarzany podatek. Mogę odpowiedzieć tylko za siebie, od 1994 roku prowadzę działalnośc gospodarcza na terenie Gminy Strzelno, nie miałem nigdy umorzonego podatku, sporadycznie odsetki.Zwolnienia z pracy w szkołach, urzędzie. Proszę wziąść pod uwagę to ,że by wprowadzić radykalne reformy to również potrzebne sa radykalne decyzje, także w zatrudnieniu. Taka moja prywatna dygresja, było źle gdy wataha udajacych ,ze pracuja przemierzała ulice Strzelna i... i teraz też jest źle gdy tej watahy juz nie ma. Nie można zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko. W mojej ocenie przy obecnym niedoborze ludzi do pracy to jesli ktoś ma chęc do pracy i faktycznie pracuje, nie bedzie miał problemu z zatrudnieniem. Powtórzę również to co mówiłem na jednej z sesji RM - w każdym zawodzie obowiazuje zasada KONKURENCYJNOŚCI. Nie mozna zastawiać sie tytułami, przywilejami, rynek pracy to żywy organizm i sam dopasowuje sie do potrzeb.Jeśli ktoś z Państwa chciałby osobiście, czy też w "małej" grupie porozmawiac ze mna na tematy dotyczace spraw Strzelna i Gminy to zapraszam do mnie do firmy po uprzednim ustaleniu terminu spotkania.

 » Praca (Ty | 16-05-2019, 17:01:56)

Ci co nie umieją czytać ze zrozumieniem,niech się nie wypowiadają. Populizm to było głównym tematem!!!!!!!

 » PRACA (mieszkaniec | 16-05-2019, 13:52:18)

Jeżeli uważacie że Burmistrz jest od zapewnienia ludziom ze Stodół pracy to powinien też załatwić a raczej zapewnić prace pracownikom Urzędu Gminy których pozwalniał ,jeszcze zostali panie które pracują w autobusach ale im prace ma zapewnić firma która wygra kontrakt na przewóz dzieci,bo pan Burmistrz wątpie aby miał pieniądze na zatrudnienie dalszej współpracy tych pań.

 » Strzelno (gosc | 16-05-2019, 13:40:14)

pan KOPROWSKI przewodniczącym a pan Pieszak do dymisji

 » przekleństwa (ja | 16-05-2019, 12:45:46)

Najbardziej co szokuje w obecnym burmistrzu Strzelna to brak ogłady i szacunku dla drugiego człowieka .Wyższośc nad drugą osobą - WŁADZA TO JA!!! A przeklinanie i rzucanie wulgaryzmami przy pracownikach i interesantach??? . Oj nie ładnie!!!

 » do podatnik (OBI | 16-05-2019, 11:42:39)

Jeżeli już masz tak szczerych radnych, to może ujawnią ilu podatników prowadzących działalność gospodarczą w regionie działania Burmistrz Strzelna w ostatnich latach były zwolnionych od podatków od nieruchomości i transportowych.Może o tym wie również ten Pan "od finansów" i stad zmowa milczenia i tak trzeba było wybrać.Tu najlepiej wiedzą radni,którzy prowadzą przedsiębiorstwa, a nie pozostali radni wykonujący zawód nauczyciela.

 » Szanowny Panie radny KOPROWSKI. (PODATNIK | 16-05-2019, 11:10:34)

Cieszę się również ,że na publicznym .forum otwiera Pan wymianę poglądów z WYBORCAMI NASZEJ GMINY ! Moim zdaniem patrząc w przyszłość nie może Pan tym samym usprawiedliwiać ludzi , którzy sprawując -pełniąc zaszczytną funkcję radnych w poprzednich kadencjach doprowadzili do katastrofy finansowej gminy! Dziś ci ludzie nie mają moralnego prawa pouczać nas PODATNIKÓW tym bardziej obciążać ogromnym kredytem na pokrycie ich nieudolności w sprawowaniu pieczy nad naszymi pieniędzmi . Jestem przekonany ,że w swojej firmie dawno by Pan się takich "fachowców" pozbył!. Druga sprawa to należy pokazać PODATNIKOM jakie ma plany i co nowa władza zrobiła z obniżeniem kosztów własnych ! Chcemy to zobaczyć na papierze ! Czy i jak długo jeszcze w podległych gminie jednostkach panował będzie socjalizm , i PRL!? Popieram -Pieszak nie może dłużej być przewodniczącym komisji budżetowej ! To człowiek niewiarygodny w temacie "uzdrawiania finansów publicznych naszej Gminy .Na przewodniczącego proponuję radnego Pana radnego REMIGIUSZA KOPROWSKIEGO ! Kto za?

 » do Radny RM Strzelno (OBI | 16-05-2019, 08:33:07)

To wszystko co Pan napisał w swoim komentarzu, zostało już napisane 09-05-2019, tylko bardziej skrótowo,ale bardzo zrozumiale.Pan to tylko rozwinął, może tak trzeba, abyście lepiej zrozumieli w Strzelnie.Przecież nowy Burmistrz Strzelna z okruchów cudownie nie rozmnoży chleba, ale szanując okruchy i zbierając do wspólnego kosza można je napełnić.Wszyscy myśleli, że nowa władza z pustego,nawet gorzej, bo poniżej dna,napełni to wszystko w jednej chwili.Do pracy Rodacy,nie tylko kierunek do opieki społecznej!

 » Radna (Ona | 15-05-2019, 23:08:49)

Cała rada jest winna za to, co się stało z naszą gminą. A PSL-owskie gwiazdy tym bardziej. Jedna pani radna to 100% celebrytka. Przy następnych wyborach pamiętajcie kogo wybieracie

 » Populista (Ty | 15-05-2019, 23:01:48)

Burmistrz jest populistą,ponieważ mówił na sesji,że nauczyciele i pracownicy szkoły w stodołach mają zapewnione inne etaty. I co się stało? Pan Kaniasty dostał zlecenie na wręczenie wypowiedzeń z pracy. Właśnie tak funkcjonuje ten człowiek.

 » Radny (On | 15-05-2019, 22:53:27)

Mam nadzieję Panie Koprowski,że będzie Pan przyglądał się pracy Pana burmistrza i w razie jakiś nieprawidłowości zastosuje Pan i rada odpowiednie środki. Nie pozwólcie SOBĄ manipulować.

 » Szanowny Panie Radny ! (WYBORCA | 15-05-2019, 22:51:51)

Gratuluję odwagi ! Jest Pan Pierwszym radnym , który odważył się na dyskusję na forum z WYBORCAMI ! Mam jednak jedną uwagę do Pańskiej oceny katastrofy finansowej naszej Gminy ; pominął Pan główne źródło tej katastrofy jaką jest(była) gminna oświata . Proponuję jednak uwiarygodnienie naprawy finansów gminy rozpocząć od zmiany przewodniczącego komisji budżetu , który jako były przewodniczący RM jest za nią przede wszystkim współodpowiedzialny !!! Pieszak ,Cieślik , Dubicki zmarnowali szansę by dziś w imieniu WYBORCÓW ICH DZIECI I WNUKÓW zaciągać wielomilionowy dług !!! Pieszak do natychmiastowej dymisji !

 » ... dlaczego kredyt??? (Radny RM Strzelno | 15-05-2019, 20:48:52)

Szanowni Państwo Z wielką uwagą i zrozumieniem przeczytałem Państwa posty. Zawieraja wiele trafnych spostrzezeń, refleksji, ale również krytycznych uwag pod kontem władz Strzelna. Jako radny RM chcę w kilku zdaniach podać teze z uzasadnieniem o słuszności wprowadzenia postępowania naprawczego, oraz zaciagniecia długoterminowej pożyczki z budżetu państwa. Budżet Gminy Strzelno po wyborach samorządowych był w bardzo złej kondycji. Zobowiazania wobec firm wykonujacych usługi dla Gminy, zadłużenie wobec Skarbu Państwa(subwencje), całkowicie "rozjechały" system płatnosci podatków, oraz czynszów mieszkań komunalnych, oraz wiele, wiele innych czynników spowodowało, że Gmina stanęła na skraju bankructwa, z wizją zarządzania komisarycznego. Dlatego tez jedynym na ten czas rozwiązaniem było wprowadzenie postępowania naprawczego. Rygorystyczne przestrzeganie ptogramu naprawczego, oraz żelazna dyscyplina finansowa, stała sie kierunkową drogą do zaistnienia normalnosci.. Zaciagnięcie kredytu z budżetu Państwa pozwoli Burmistrzowi i Radzie na zaspokojenie roszczeń wierzycieli, oraz podejmowanie decyzji zmierzających do normalizacji funkcjonowania Gminy. Rozumiem Państwa frustracje i roszczenia do poprzedniej władzy. W mojej ocenie jednak na dzień dzisiejszy vendetta nie ma żadnego, ani w literze prawa, ani normalnego logicznego uzasadnienie. Patrząc w przeszłość nie zbudujemy przyszłości. Jestem przedsiębiorca, ekonomicznie patrzę na możliwości naszej Gminy. Długi ktokolwiek by nie zaciągnął to następcy, tzw. prawni spadkobiercy muszą spłacać. W stosunku do Gminnych długów nie można zastosować "zrzeczenia się spuścizny". Musimy też brać pod uwagę, że przez wiele, wiele lat część społeczeństwa naszej Gminy, żyła z róznego rodzaju "wsparć finansowych" serwowanych przez poprzednią władzę gminną. To rozdawnictwo i bezkarność finansowa w obowiązku płacenia podatków i czynszów dostawiła kropkę nad "i" do zapaści finansowej Gminy. Reasumując, w mojej ocenie zaciagniecie nisko-oprocentowanego kredytu z budżetu państwa to jedyna i słuszna decyzja w możności realizacji celów odnowy Strzelna i całej Gminy. Serdecznie zapraszam Mieszkańców Gminy do dyskusji, rozmów, bo dzięki Waszym propozycjom, sugestiom my radni możemy tworzyć wspólne dobro jakim jest nasza Gmina Strzelno. Radny RM w Strzelnie Remigiusz Koprowski Mając na uwadze realizację mojego programu wyborczego podaję do publicznej wiadomosci rozliczenie diety radnego za okres 6- miesięcy Listopad 2018 kwota diety 231,22 PLN 1. Wyjazdy, mat biurowe inne wydatki związane z praca radnego 40% podstawy diety radnego - 92 PLN Grudzień 2018 kwota diety 630,76 PLN 1. Wydatki radnego 40% diety - 252,00 PLN 2. ZSZ Strzelno wsparcie finansowe Studniówka - 300,00-PLN Styczeń 2019 kwota diety 630,76 PLN 1. Wydatki radnego 40% diety 252,00 PLN 2. Pomoc finansowa dla Pogorzeców - 650,00 PLN Luty 2019 kwota diety 630,76 PLN 1. Wydatki radnego 40% diety 252,00PLN 2. PTTK Strzelno wsparcie finansowe 300,00 PLN Marzec 2019 kwota diety 630,76 PLN 1. Wydatki Radnego 40% diety 252,00 PLN 2. FANTOM dla OSP Strzelno 200,00PLN 3. Festiwal Piosenki Dziecięcej SP nr 1 - 300,00 PLN 4. Uczniowski Klub Sportowy Olimp - 300,00PLN 5. Roztańczone Dzieciaki konkurs SP nr 1 - 200,00PLN Kwiecień 2019 kwota diety 630,76 PLN 1. Wydatki radnego 40% diety - 252,00PLN 2. Paczka dla potrzebujacych - 36,38PLN 3. Wsparcie finansowe Wielkanocne dla osób najbardziej potrzebujących - uzgodnienie z MGOPS Strzelno - 600,00 PLN Łączna kwota wydatków - 4.238.38 PLN Łączna kwota pobranych diet - 3.385,02 Różnica - 853,36

 » Kredyt (J23 | 15-05-2019, 19:38:21)

Sztuka nie jest zaciągnąć kredyt, sztuka jest go spłacić. Uważam że ten kredyt to gwóźdź do trumny dla gminy. Ciekawi mnie skąd władza weźmie wolne 100,000 zł miesięcznie na ratę skoro kasa jest pusta. Owszem z podwyżek, tylko jak wygląda sciagalnosc długów w gminie. Uważam osobiście że max 3 lata i gmina pójdzie pod młotek.

 » Psychika (OBI | 12-05-2019, 13:54:51)

PS i hejka to ta sama osobowość.Lubi ubliżać-pisząc w ten sposób nawet nie zauważa, że kieruje je przeciwko sobie.

 » Do OBI (PS | 12-05-2019, 11:26:10)

OBI zadbaj o siebie, bo coś złego dzieje się z Twoją psychiką.

 » Do hejka (? | 12-05-2019, 10:05:35)

Ściemniaczu! Po twoich komentarzach słowach które używasz wypowiadając sie zarówno na tematy związane z gminą Strzelno i Mogilno nie sposób nie wiedzieć kim jesteś:)

 » do hejka (OBI | 12-05-2019, 09:08:20)

Pożytki i długi mogą być bez testamentu i dziedziczysz je ustawowo. Oczywiście można się zrzec.To samo możesz zrobić i wyprowadzić się ze Strzelna i nic na Ciebie nie ciąży.Może jeszcze nie zrozumiesz,to napiszę prosto.Jak opuścisz Strzelno i udasz się do krainy "dobrobytu", to żaden Burmistrz Strzelna nie będzie Cię ścigał, abyś spłacał pożyczki Strzelna, a miasto to będzie miało o jednego "pobudzonego" mniej.

 » do hejka (OBI | 11-05-2019, 21:50:50)

Z nikim nie trzymam.Jestem dla siebie Panem, Wójtem i Plebanem i na tym polega moja wyższość.I nawet nie muszę nikogo obrażać,ponieważ wiem,których granic nie należy przekraczać.Lubię takie komentarze,bo w ten sposób wiem więcej o ludziach i wiem, czy naprawdę są ludźmi.Czy też "mamona" pozbawiła ich człowieczeństwa.A to jest straszna choroba i dostrzegam,że czyni to spustoszenie w Twoim organizmie.

 » Ol (Gm | 11-05-2019, 21:05:33)

W gminie teraz zostaną jako pracownicy dupowłazy, osoby bez swojego zdania i bezosobowe. Wszyscy ci którzy mają własne zdanie i szacunek do swojej osoby odeszli lub niebawem odejdą. Szanujący się człowiek nie pozwoli sobie na takie traktowanie,bezczelne i prostackie.

 » Testament (Hejka | 11-05-2019, 18:16:04)

OBI pajacu , rodzinne długi zapisane w testamencie mogę przejąć i spłacać lub odrzucić , mam wybór , Gmina stawia mnie i moją rodzinę przed faktem dokonanym i oczekuje jeszcze poklasku ?

 » strzelno (mieszkaniec | 11-05-2019, 17:35:52)

Witam wyborcy jak macie troche czasu jedzcie zobaczyc co sie dzieje w łakim pod lasem przejazdem byłem to tam dopiero jest inwestycja za wasze podniesione podatki ploty figury lawki z drzewa taki był wasz wybór

 » Prowokator (Hejka | 11-05-2019, 17:08:14)

OBI zakłamany i bezczelny jesteś ! Zawsze blisko "władzy" nie zapomnij przekręcić palcem !

 » Gmina (Hejka | 11-05-2019, 15:36:04)

OBI burmistrz , radni , wszyscy doradcy , nawet radca prawny żerują na naiwności mojej i Twojej piszesz o prawach , o wynagrodzeniu wybrańców a co z obowiązkami ? Święte krowy ?

 » Wstyd (Eroo | 11-05-2019, 13:16:19)

Będąc w U.M słyszałem jak Pan burmistrz odnosi się do pracowników wstyd za takie teksty aż mnie ciarki przechodzą do tej pory

 » Strzelno (gosc do ludz | 11-05-2019, 11:22:14)

Za poprzednim Burmistrzem głosowali wszyscy pracownicy Urzędu ale przedewszystkim interwencyjni ,bo wiedzieli że nowy Burmistrz zlikwiduje Urząd pracy pod jego drzwiami i za to brawo dla nowego Burmistrza bo kto to słyszał żeby ludzie pracowali po godzinie lub 2/3 a wypłaty brali jak ci co naprawdę ciężko pracują-weżmy panie autobusowe -pracują rano godzine a potem z dwie a wypłatki biorą za 8 godz.w Strzelnie są panie którym brakuje do emerytury 2 lata więc tym paniom niech pan Burmistrz pomoże i zatrudni od nowego roku jako opiekunki w autobusie a młode znajdą prace .

 » do MIESZKANKI (mieszkaniec | 11-05-2019, 07:37:08)

BRAWO dla ciebie kobieto! To dzięki takim jak ty mamy teraz taką sytuację finansową w gminie bo traktowaliście ją jak dojną krowę. Jak hieny zbiegaliście się na korytarzach urzędu.Byleby coś wyciągnąć. Skończyło się- już krzykiem nic nie załatwisz. I na miłość boską- co to jest GMINNA?

 » Haha (Ewelinka | 11-05-2019, 06:37:09)

Gmine zadluzyl i zniszczyl Pan z Jaworowa. Nie wiem co maja w glowie ci co nalatuja na nowego burmistrza i rade a wiem co maja... Ze sie socjal w gminie skonczyl

 » Nauczyciel (Ja | 10-05-2019, 21:46:31)

Za strajk nie dostaliśmy pieniędzy

 » SESJA GMINY (MIESZKANKA | 10-05-2019, 21:11:07)

Brawo dla Gminny i dla WŁADZY SUPER GROMADA DO NISZCZENIA GMINNY oraz MIESZKAŃCÓW!BRAWO DLA GMINNY ORAZ WŁADZY!!!!

 » do hejka (OBI | 10-05-2019, 19:43:20)

Prowadzę własną działalność.I rozróżniam dietę od wynagrodzenia,oraz to,że każdą pożyczkę trzeba spłacić, a jak nie zrobię tego ja,to muszą to zrobić następne pokolenia.A zadaniem moich komentarzy jest podnosić ciśnienie krzykaczom odpustowym,którzy w dniu wyborów leczą, nie tylko alkoholowego.

 » Obi (Ty | 10-05-2019, 17:26:58)

Obi ale jesteś teoretykiem,rzeczywistość jest inna.

 » Jakie były wypłaty za strajk w oświacie (obywatel | 10-05-2019, 15:27:58)

No ciekawa sprawa została poruszona. Czy ktos może wie jak bylo z wynagrodzeniem za strajk? Bo generalnie to ten strajk był wymierzony w obecny rząd i tylko po to. Peowcy i inne twory z opozycji naszczuły na rząd nauczycieli. Wiadomo jest rok wyborczy trzeba zrobić trochę hałasu. Więc nie zdziwiłbym się gdyby POwskie samorządy zapłaciły za strajk. W formach dodatków itp.

 » Do OBI (księgowy | 10-05-2019, 13:49:06)

OBI - nie pouczaj innych. Jesteś cienias! Pieszak w poprzedniej kadencji był wybrany przez większość radnych na Przewodniczącego Rady Miasta !!!Miał obowiązek działać w imieniu wszystkich WYBORCÓW ! Nie wmawiaj mi, że sam go wybrałem ! Przede wszystkim nigdy nie zagłosuję za komuchem przefarbowanym dziś na demokratę z SLD!! Tym samym Pieszak nigdy nie podjął żadnych działań by nie dopuścić do katastrofy finansowej gminy ! Za to ponosi znaczącą odpowiedzialność !

 » Gmina (Hejka | 10-05-2019, 13:26:00)

Obi paragrafy , zarządzenia , wszystkie niuanse prawa samorządowego znasz ? Ciekaw jestem ile lat na mój koszt podatnika żyjesz bez odpowiedzialności za decyzje a twoje mądrości życiowe stosuj we własnym życiu ,

 » gdzieś " pod borym"... (do OBI | 10-05-2019, 12:15:48)

Skoroś taki światły to powiedz nam ile kosztowało wysypanie kruszywa i utwardzenie drogi polnej prowadzącej od wsi Łąkie od strony Jeziorek polami do plaży od strony lasu. Koniec lub jak kto woli początek tej drogi mieści się pod lasem w Łąkiem, gdzie fundacja Ecce Homo postawiła swój skwer a po przeciwnej stronie nasz burmistrz posiada swoje ranczo w budowie. Ponowię moje pytanie: ile kosztowało utwardzenie tej drogi? Czy ta inwestycja była niezbędna przy obecnej sytuacji finansowej miasta i gminy? Czy nie ma bardziej potrzebnych inwestycji?

 » wyborcy (ludź | 10-05-2019, 12:07:32)

To że teraz trzeba tak zrobić to czyja wina? Odpowiedź jest banalnie prosta! WYBORCÓW!!! Kto głosował na poprzednika niech się walnie w pierś. No może bardziej w głowę!!

 » do księgowy (OBI | 10-05-2019, 10:55:28)

Żaden z Ciebie księgowy, bo byś wiedział, że dieta jest rekompensatą za czas związany z wykonywaniem mandatu radnego i nie jest (również nigdy nie była) wynagrodzeniem.Natomiast mandat radnego powierzyłeś sam tej osobie i miej pretensje do siebie i Tobie podobnym.Nawet gdyby Strzelnem rządził komisarz,to zapłacą wyborcy,którzy tak, a nie inaczej wybierali przez lata.Tu nie jest wina bezpośrednia poprzedniego Burmistrza.Rządził tak, jak pozwalano mu rządzić.

 » do ZR,Mietek i Wam podobnym (OBI | 10-05-2019, 10:47:55)

Widzę,że Wasza wiedza kończy się tylko na żądaniach, a nawet nie wiecie o tym, że Burmistrz jest tylko reprezentantem miasta i gminy, oraz wykonawcą uchwał Rady Miejskiej.Gdybyście chociaż poczytali uchwały, to byście wiedzieli, kto i za co odpowiada.

 » Zadłużenie Strzelna w 2010 (Jan | 10-05-2019, 10:32:22)

Zadłużenie gminy Strzelno na dzień 30 czerwca 2010 r. wynosiło 9.189.596,93 zł. Na zadłużenie składają się obligacje, kredyty i pożyczki oraz zobowiązania wymagalne. Fragment z artykułu w Pałukach nr 974 (41/2010)

 » Do OBI (ZR | 09-05-2019, 23:48:43)

Ani ja, ani moja rodzina nic nie ,,przejaďła" więc nie godzimy się na wyłudzenie naszych pieniędzy! Jeżeli Ty się obżarłeś, to płać!!!

 » Księgowa (Mieeetek | 09-05-2019, 22:59:09)

Przepraszam bardzo.. Ale od ilu lat pani główna księgowa/skarbnik gminy Strzelno, pełni swoją funkcję? Gdzie była i co robiła tyle lat? Czy nadal sprawuje swoja funkcje?? To jest ok??

 » Jakie były wypłaty za strajk w oświacie? (mieszkaniec | 09-05-2019, 22:53:14)

Kto wie? Jakaś dziwna cisza zapanowała ? Czy to prawda ,że za strajkujący nauczyciele otrzymali pełne wynagrodzenie?

 » Warto wiedzieć....dieta Pieszaka 04.2016r. (księgowy | 09-05-2019, 22:44:50)

Dieta Pieszaka-Przewodniczącego Rady Miasta Strzelna w/g oświadczenia majątkowego z 04. 2016 roku to 1324 zł miesięcznie = 15888 zł za rok 2015 !!! Warto spokojnie przyglądać się jak gminne finanse zmierzają do katastrofy finansowej i jeszcze brać za to wynagrodzenie a dziś mieć czelność zadłużać PODATNIKÓW za swoją indolencję , wygodnictwo i konformizm !

 » Idea (Ok | 09-05-2019, 21:59:04)

W ilu projektach bierze udział Ecco Home, stowarzyszenie żony pana burmistrza............pozostawiam do przemyślenia i wyciągnięcia wniosków. RACZEJ NIE DLA IDEI

 » Słuszna decyzja (OBI | 09-05-2019, 21:49:42)

Jeżeli to jest pożyczka z budżetu państwa i faktycznie urzędujący Burmistrz Strzelna ja uzyska, to chwała mu za to.Przecież odsetki, to zaledwie 3% w stosunku rocznym.Już samo uzyskanie takowej pożyczki, to wielki plus dla Burmistrza,ale ktoś, kto nie ma pojęcia o zarządzaniu, to nie wie, że stare długi,co się przejadło, należy spłacić. Te krytyczne głosy, niech odpowiedzą, która gmina nie jest zadłużona?

 » Do Oni... (PODATNIK | 09-05-2019, 21:48:47)

Pieszak był przewodniczącym Rady Miasta ! Pieszak miał obowiązek wobec wszystkich WYBORCÓW bić na ALARM ! Nie podjął żadnych działań , żadnych skutecznych spotkań z MIESZKAŃCAMI-WYBORCAMI by dużo wcześniej przedstawić dramatyczną sytuację finansową gminy! Miał też do dyspozycji radnych opozycji , którzy również nigdy nie zainicjowali spotkań z WYBORCAMI ! Opozycji wystarczało głosowanie przeciw koalicji Matczaka . To za mało. Tym dziś się usprawiedliwiają ! Dziś ci sami radni winni katastrofy finansowej gminy ochoczo głosują za zaciągnięciem kredytu na pokrycie zadłużenia ,za które są WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ! To skandal ! Trzeba zrobić wszystko by pozbyć się pasożytów żyjących na rachunek PODATNIKÓW! Dlaczego przewodniczący poprzedniej kadencji Pieszak nie podjął żadnych działań w imieniu WYBORCÓW ? Wtedy trzeba by było się narazić powiatowemu układowi politycznemu i powiatowej podległości zawodowej ! Wybrało się wygodnictwo ! W podobnej sytuacji znajdował się radny Cieślik,Repulak, Mikołajczak -podległy zawodowo byłemu staroście ! Wygodnictwo i własny interes był przed dobrem WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW - WYBORCÓW ! Dziś wielu z tych "ekonomicznych specjalistów" na barki PODATNIKÓW bez naszej zgody wrzuca ogromny ciężar , który będą dźwigać nasze dzieci i wnuki do 2034 roku ! TO SKANDAL ! Mamy prawo pozbyć się wszystkich odpowiedzialnych za tę katastrofę !Pieszak za "tę robotę " pobierał od PODATNIKÓW MIESIĘCZNĄ znaczną wypłatę widniejącą na zeznaniu podatkowym! To kpina !Skoro nas obciążają -zmuszają do kredytu my PODATNICY musimy ich zmusić do znaczącego obniżenia diet radnych o 80% !Kto za?...policzmy głosy WYBORCY!

 » strzelno (mieszkaniec | 09-05-2019, 18:47:14)

Przykład na osiedlu dziury latali gruzem cegłami a na prywadnym ranczu pod lasem droga pociagnieta do samego domku cegła na budowe wiecie juz gdzie pojdzie kasa na budowe agro pod lasem burmistrza niech kazdy sie przejedzie ta droga przez las zrobi tam wszystko tak ze jak nie przejdzie nastepnych wyborow tamta agroturystyka bedzie mu przynosic dochody druga sprawa mial nie podnosic sobie pensj a ona sam sobie podniosł prosze to sa oszczednosci w gminie i atrzcie dalej jak ona wpada dalej w dlugi i ja rozwiaza jak na pomorzu w tym roku

 » Kredyt zaufania (Hejka | 09-05-2019, 18:09:24)

Pytanie ? Jaki zastaw gmina zadłużona po uszy Przedstawiła , Mieszkańców ? Radni z imienia i nazwiska podpisali się że będą spłacać kredyt ? Balcerowicz miał czym handlować , fabryki huty stocznie , tysiące hektarów ziemi i co zrobił ? Kuroniówka zapomogi emigracja młodzieży za życiem , komisarz rządowy i prokurator

 » Gmina (Hejka | 09-05-2019, 16:35:08)

Kuźwa cwaniacy kredyt na mnie na obywatela załatwiają ? Komisarz z pistoletem w kaburze na tych chłopców to mało ! Kadencja minie i wykupią się z odpowiedzialności za swoje decyzje

 » Rada (Oni | 09-05-2019, 16:25:50)

Pieszak nie miał większości w radzie,więc na litość boską DAJCIE spokój. Wybierajcie dalej PSL,i takich burmistrzów,to nasza gmina będzie mlekiem i miodem płynącą. Tacy ludzie jak Pan Koprowski,którym nie chodzi o to żeby dostać jak najlepszy stołek czy zbierać profity,to są ludzie odpowiedni.

 » długi (mieszkaniec | 09-05-2019, 14:26:52)

A CO NIEKTÓRZY TO MÓWIĄ ŻE STRZELNO WCALE NIE MA TAKICH DŁUGÓW NO BO WEŚCIE SAMO ZATRUDNIENIE TYCH OSÓB KTÓRZY ZA 1,600 ZŁ TAM NIE POSZLI ALBO AUTOBUSY CAŁY CZAS KURSOWALI CHOĆ BYŁ STRAJK I JEŻDZILI PUSTEI TAK CZASAMI OBSERWUJE JAK NA ŁĄKE JEDZIE JEDEN A POTEM DRUGI I GMINA NARZEKA NA KASE-ZRESZTO SZKODA SŁÓW NA GMINE W STRZELNIE

 » spłaca (mimi | 09-05-2019, 13:48:11)

a wy mysleliscie ze nowy burmistrz i rada splaca ze swoich 19 baniek ?? podjeli bardzo dobra decyzje aby skonsolidowac zadluzenia

 » Honor (Mogilnianin | 09-05-2019, 13:02:46)

Podatnik i księgowy! Całkowicie się zgadzam, ale trzeba mieć jeszcze to Coś - HONOR.

 » Propozycja (Jacek | 09-05-2019, 12:46:12)

Proponuje rozpocząć akcje zbierania podpisów w celu odwołania tych radnych którzy przyczynili sie do takiej katastrofalnej sytuacji finansów naszej gminy . Może za pomocą fb lub poprzez media ? Sam czuje sie oszukany bo w ostatnich wyborach głosowałem na pana Pieszaka a nie wiedziałem że on i inni przyczynili sie do tego stanu naszej gminy wielokrotnie na spotkaniach zapewniał że nie ma tragedii a tu pożyczka którą bedą musiały spłacać nasze dzieci . Myśle , że podobnie myślących do mnie jest w naszej gminie dużo wiecej , tak robić nie można musi być jakaś odpowiedzialność .

 » Szok (Jacek | 09-05-2019, 12:33:52)

Zobaczcie Drodzy czytelnicy jakie olbrzymie odsetki trzeba bedzie zapłacić w ciagu tych lat . Rzeczywiście powinno sie pociągnąć do odpowiedzialności tych radnych którzy przez poprzednie lata tez byli radnymi , czy nie mogli nic zrobić ? Jak głosowali za budżetami wcześniej ? Czy nie mogli ratować gminy wcześniej ? To szok i wielka kpina , dlaczego nikt ich nie pociągnie do odpowiedzialności ? Doprowadzili gminę do bankructwa a teraz podnoszą rękę za zaciągnięciem kolejnego kredytu ? Może ktoś nam mieszkańcom to wyjaśni gdzie byli wcześniej Pieszak , Cieślik i inni?

 » TAKA PRAWDA ! (PODATNIK | 09-05-2019, 11:24:43)

Radni, którzy doprowadzili do ruiny gminne finanse dziś w roli uzdrawiaczy "fachowców" od ich naprawiania !TO JAKAŚ KPINA !!!! Pieszak ,Cieślik , Szarzyński , Dubicki , wcześniej Mikołajczak, Zawodniak , Repulak, Pułkownik to plejada głównych "architektów" tej katastrofy ! Dziś Bogu Ducha winne czterolatki nie zdają sobie sprawy , że Ich kosztem Ich Rodzice zostali zmuszeni do spłacania zadłużenia ,do którego doprowadziła "tzw. elyta władzy"od trzech-czterech kadencji zarządzająca pieniędzmi PODATNIKÓW! Niestet sami tę "elytę" sobie zafundowaliśmy!!!!To Przykre !Rok 2034 koniec spłaty zadłużenia ….GRATULUJĘ DOBREGO SAMOPOCZUCIA i oczekuję na honorowe zdanie mandatów RADNEGO !!!...JEŚLI MACIE HONOR !!!

 » Nowy Balcerowicz czy Mesjasz ? (rudy | 09-05-2019, 10:52:05)

Kreował się na nowego Mesjasza, zbawcę Strzelna. I co ? I wyszło, że to raczej nowy lokalny Balcerowicz, którego "uzdrowienie" polskiej gospodarki odbija się czkawką do dnia dzisiejszego, zwłaszcza dla zwykłych, uczciwych obywateli a w kabzę obrośli różnego rodzaju złodzieje i aferzyści. Z Balcerowiczem łączą naszego burmistrza te same poglądy polityczne. Postaw na PO, to obudzisz się z ręką w szambie. Należy z historii brać nauczkę.

 » Pieszak do dymisji ! (księgowy | 09-05-2019, 10:44:33)

Radny Pieszak do natychmiastowej dymisji z funkcji przewodniczącego komisji budżetu ! Jako były przewodniczący poprzedniej RM , która jest współodpowiedzialna za katastrofę finansową gminy nie ma moralnego prawa dziś uzdrawiać finansów publicznych ! Przestańcie udawać , że nic się nie stało ! PIESZAK DO DYMISJI !

 » do Strzelno (Gugu | 09-05-2019, 09:48:58)

A spodziewales się po naszym burmistrzu wyrazów uznania dla sprawy, ludzi, którzy nie są mu już do niczego potrzebni? Ja się nie spodziewałem. Szlachetność i wielkość polega przede wszystkim na bezinteresownosci. Najpiękniejszym a za razem najtragiczniejszym w swoim obrazie było wystąpienie na tej sesji 95 letniej seniorki, spoleczniczki z Jeziorek, kiedy stojąc przed tymi śmiesznym radnymi i ciężkimi samorzadowcami powiedziała na czym polega działalność na tym gruncie. 60 lat społecznej działalności. Za darmo. Ani złotówki. Żadnych profitów. Nawet z tego co powiedziała nie pobierala żadnych pieniędzy z tytułu delegacji. Jeżeli gdzieś w jakiejkolwiek sprawie jeździła to ZA SWOJE! Aż nie pasowała do tego "towarzystwa" przed którym przemawiala. W momencie tych wielkich oszczędności i zaciskania pasa w naszej gminie to było bezcenne wystąpienie. Nieźle musiało wejść w pięty tym samorządowym strzelenskim "spolecznikom".

 » jest co żreć (plebsik | 09-05-2019, 08:58:01)

no to zafundowali sobie niezły torcik do żarcia a plebsik będzie spłacał, ha ha ha , to się nazywa przedsiębiorczość, władza to jednak władza, co tam długi, bierze się kolejne do żarcia na bieżąco, a co tam , liczy się tu i teraz,

 » Komisarz (On | 09-05-2019, 08:09:56)

Zostaliśmy oszukani,bo to co teraz obserwuje to definitywnie widać, że te wszystkie opowiastki w stylu " nasza mała ojczyzna "to nic innego jak tylko skok na stołek. Komisarz byłby lepszym rozwiązaniem,ale teraz ci siedzący na stołkach nie dopuszczą do tego.

 » Dług (Dr.Mercedes | 09-05-2019, 07:22:02)

Kto Was uczy liczyć???.wziąść kolejny kredyt ażeby w du...py było ciepło? Obywatele i tak zapłacą A wy bawicie się dalej.... Weźcie przykład z Dąbrowy i zacznijcie jeździć po świecie ludzie i tak zapłacą.

 » strzelno (mieszkaniec | 09-05-2019, 04:49:51)

Ciekawe ile tej kasy trafi do kieszeni radnych burmistrza itd zobaczymy

 » Do xxx (Aaa | 08-05-2019, 23:01:31)

Biorą jeden duży kredyt, aby spłacić kredyty z parabankow, których jest wiele.

 » Sesja (Strzelno | 08-05-2019, 22:55:18)

Oglądałem całą sesję i jestem w szoku. Ponad 20 lat była w Strzelnie straż miejska.Wczoraj definitywnie została rozwiązana i ani jednego słowa z ust burmistrza na ten temat. Wypadałoby chociaż podziękować za współpracę.

 » ... (arczi | 08-05-2019, 22:52:20)

w miedzy czasie mogilno ma 80.000.000,00+ dlugow i wszystko jest wporzadku :D

 » Xxx (Xxx | 08-05-2019, 22:24:18)

Znaczy się... Biorą kredyt, by splacic kredyt?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Walczą z podrzucaniem śmieci (3)
 » Objazdowy Dzień Dziecka (2)
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (33)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (13)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (65)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (18)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ