Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Edukacja

Nauczyciele rozpoczynają strajk

2019-04-08 00:09
 

W związku z ogłoszonym na poniedziałek, 8 kwietnia ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, w większości placówek edukacyjnych na terenie całego powiatu nie odbędą się zajęcia edukacyjne. Sytuacja ta potrwa aż do odwołania.

Na terenie całego powiatu mogileńskiego uczniowie na pewno nie będą mieli problemów z dojazdem do szkół. Transport do i z placówek ma funkcjonować jak dotychczas. Inaczej będzie już z samymi lekcjami. Większość szkół poinformowała, że zajęcia do odwołania zostają zawieszone. W zamian w placówkach mają być czynne świetlice, w których uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę.

Obecnie większość szkół podstawowych z terenu gminy Dąbrowa, Mogilno, Strzelno i Jeziora Wielkie poinformowało o przyłączeniu się do ogólnopolskiego strajku. Wiemy, że w gminie Mogilno i Strzelno nie będą strajkować przedszkola. Zatem przedszkolaki będą miały zapewnione normalne zajęcia.

Natomiast w placówkach powiatowych strajk zapowiedzieli nauczyciele Zespołu Szkół w Bielicach, gdzie zajęć nie będzie. Nie ma informacji co z lekcjami w Zespole Szkół w Mogilnie i Strzelnie.

W poniedziałek okaże się jakie szkoły i ilu nauczycieli protestuje. Tym samym dopiero wtedy będzie wiadomo, jak zostaną zorganizowane egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [324]» dodaj komentarz   

 » ważniaki (rodzic | 29-04-2019, 23:27:00)

Jakoś po chamskim potraktowaniu uczniów powróciliście ze zwieszonymi uszyskami i ogonami do szkółek tak wam niedobrze ,,baby wiejskie,,mają więcej niż wy a się trzymacie jak rzepy szkółek czarne owieczki bo prawda taka, że pracujecie zaledwie 5 miesięcy w roku, w żadnym z zawodów nie ma takiego leniuchowania a jak wiejskie baby na kasie to w takim razie wy DZIADY.

 » Czy warto było.....??? (księgowy | 29-04-2019, 22:02:50)

Czy warto było wspierać kampanię wyborczą i polityczną towarzysza BRONIARZA??? A teraz kasa się zgadza ? Pogratulować naiwności i ujawnienia swego prawdziwego oblicza wykazanego także w kompromitujących występach artystycznych! Brak poczucia odpowiedzialności wobec UCZNIÓW oraz głupota dyskwalifikują was jako nauczycieli. Nie ma przymusu być nauczycielem. Można iść krowy pasać i śpiewać im głupawe piosenki na zielonej łączce !

 » Do Nauczyciel (Rodzic | 26-04-2019, 19:24:52)

Nauczycielu, nie wiem, jaki jest Twój poziom nauczania, ale cbyba nie za wysoki. Sam powinieneś się wiele nauczyć, a przede wszystkim, szacunku do ludzi. Nazywanie kogoś wiejską babą, nie przystoi nauczycielowi! Jeśli tak ubolewasz, ze owa "wiejska baba" zarabia więcej niż Ty, to mozesz zasiąść na kasie, przecież nie musisz uczyć, a z Twoim podejsciem do dzieci i młodzieży, zrobisz im tylko przysługę, zaprzestając nauczania, myslę tu o Twojej opinii co do matur i że świat się nie zawali. Twój na pewno nie. Skladaj sobie do prokuratury, zawiadomienia i co tylko chcesz, nawet majtki na 4 częsci. Chyba jesteś mało kumaty, jesli nie wiesz, jak powstają akty prawne

 » Do Nauczyciel. (PODATNIK | 25-04-2019, 13:15:02)

Nauczycielu- to oczywiste , że musisz z czegoś żyć ale to wcale nie oczywiste byś musiał być NAUCZYCIELEM i uczyć w szkole biorąc za zakładników dzieci i młodzież w targowaniu się o lepszą płacę !Zmień pracę np.droga wolna do korpo. ODWAGI - socjalizm się skończył...idź uczyć za strajk nie waz się żądać zapłaty W TEJ chwili Twój guru zawiesił strajk .Do ROBOTY !

 » Do nauczyciel!!!! (ola 72 | 25-04-2019, 11:06:26)

Odczep sie w koncu od kasjerow!!!Jak My mamy tak dobrze to skladaj podanie i jazda.Zobacz jaka to lekka praca,a za ta wiejska babe z checia bym Ci pojechala ale jestem dobrze wychowana w przeciwienstwie do Ciebie!!!

 » Matury (Nauczyciel | 25-04-2019, 09:20:06)

Strajkuję nie klasyfikuję. Jak minister od edukacji jest taka mądra, że teraz mają klastfikowac dyrektorzy albo starosta to ja złożę zawiadomienie do prokuratury. Lepiej, żeby nawet wszystkie te dzieci nie zdały w tym roku matury. Świat się nie zawali. A pieniądze dla nauczycieli muszą się znaleźć. Ja zarabiam niecałe 2200,00 netto. Muszę z czegoś żyć. To nienormalne, żeby wiejska baba z kasy w markecie miała więcej niż nauczyciel.

 » Brawo (Nadzieja | 25-04-2019, 09:11:36)

Brawo Padniewo,wreszczie małe zrozumienie powagi sytuacji,choć nie wszyscy to zrozumieli(wiadomo kto nadal nie pracuje)ale w większości dzieci się uczą.My rodzice jednak tego nie zapomnimy, to była ogromna nieodpowiedzialność.

 » Piąta koumna PZPR . (antycom. | 25-04-2019, 07:51:10)

Najwyższy już czas uwolnić gminną oświatę ze złogów komuny i towarzyszy PZPR - przestępczej organizacji . Nie może być dziś tak by gminną oświatą w WOLNEJ OD KOMUNY POLSCE KIEROWALI byli towarzysze POLSKIEJ ZJEDNOCZONEJ PARTII ROBOTNICZEJ !!! To URĄGA GODNOŚCI LUDZI WALCZĄCYCH Z KOMUNĄ ! Nic dziwnego , że to głównie oni wspierają antyrządowy strajk towarzysza Broniarza i Schetyny !

 » strajk (joker | 24-04-2019, 20:43:13)

A jak sie ma strajk w szkołach prywatnych?

 » Na krowy i świnie (Ja | 24-04-2019, 15:20:25)

Jeśli będą pieniądze na krowy i świnie, to niektórzy nauczyciele powinni się załapać na tą kasę

 » Strajk (PIT | 24-04-2019, 11:42:56)

Hej nauczyciele pochwalcie się, ile mieliście na konto w tym roku 13-tej pensji. Będzie to odzwierciedleniem prawdziwych miesięcznych dochodów netto.

 » do belfra (rodzic | 24-04-2019, 11:38:58)

Wykazałeś się błazeństwem, pomijam prośby rodziców. O oceny.Ale stałeś się. malutkim włączając wątek Kościoła w tak denną dyskusję na tejże stronie.Ćóż pokazałeś denny75709 poziom belferku.

 » strajk (obywatel | 24-04-2019, 11:29:25)

Już dosyć tej błazenady,siedzą w szkołach, nic nie robią tylko żądają ....A obowiązki??? Idżcie do korpo.Tam Was docenią...przez tyle lat nikt się nie odezwał,a teraz daliście się Podpuścić ...żal.

 » strajk (eM | 24-04-2019, 08:00:05)

najbardziej zabolało chyba nie to, że podwyżki nie znalazły się w piątce kaczyńskiego, ale że pieniądze będą na krowy i świnie, co uwidacznia w jakim poważaniu władza ma to grono, któremu na początku sprzyjałem, ale teraz widzę, że zwierzęta w pełni zasługują na te pieniądze.... impet strajkowy wygasa, a społeczeństwo już jest bardzo negatywnie nastawione na nauczycieli, co wskazuje na rychłą porażkę strajkujących; co do wypowiedzi Belfra, to niestety ukazał całą prawdę o rodzicach, którzy próbując pomóc swoim pociechom wyrządzają im ogromną krzywdę, kiedy okazuje się, ze szóstkowy uczeń z Mogilna, na studiach na przeciętnej uczelni okazuje się kompletnym głąbem, i wtedy jest lament...

 » wiedzą jak zagrać (Malcolm xd | 23-04-2019, 08:46:25)

Pokazują gołe pensje do kamery,bez wysługi, bez nadgodzin, bez dodatków typu 13-sta i 14-sta pensja,bez kasy wakacyjnej. Złóżcie podania do Biedronek, tam wam się skończą przywileje i chora karta nauczycielska. Tam nie będzie pracy 18 godzin w tygodniu ...

 » Strajk (PIT | 23-04-2019, 00:19:45)

A o oświadczeniach majątkowych radnych nauczycieli nadal ani słowa. Ale niewygodny temat, nie ma co.

 » do belfra (Malcolm xd | 22-04-2019, 10:36:34)

Już w tej chwili idziecie w takie zakłamanie-nie macie nic na swoją obronę za ten wstyd, który żeście narobili, że teraz to na oceny zrzucacie hahaha ale skoro taki niski poziom i słabe stopnie mają wasi chlebodawcy czyli uczniowie,to tylko o was świadczy jak marnie nauczacie, że trzeba uciekać do internetu by za was po lekcjach w domu dzieci douczać. Cóż jaka praca taka płaca..

 » do belfra (Malcolm xd | 22-04-2019, 09:37:42)

Gdzie Twój poziom belfrze, ty o lizaniu tyłka???I to ma być nauczyciel,gdzie ma pensję dzięki rodzicowi,który wysłał dziecko do szkoły w której belfrze robisz marnie na swój chleb ???Zobaczymy czy Ty przysłowiowej ,,D,, za chwile nie będziesz lizał gdy strajk się skończy i wrócisz modląc się byś wypowiedzenia nie dostał lub kolejny raz belfrze będziesz przerabiał ten sam rok a biedny uczeń pokrzywdzony przez Ciebie jak np. maturzysta w nerwach też.Pokazaliście już Wasze pospólstwo, plebs i dno. Prawdą jest, że lepiej krowie dołożyć i świni a nie Wam.

 » Wszystko dla ocen (Rodzice | 22-04-2019, 09:06:34)

Oj zabolała rodziców prawda, oj zabolało!:)))a za takich mądrych się mają!Rodzic dla ocen zrobi wszystko, święta prawda! Nieważne co dziecko umie!A są w szkołach naprawdę przypadki takie,że hej! ale po co o tym pisać, żeby się ci sprawiedliwi rodzice udławili jadem?Jaka prawda wiedzą wszyscy, łącznie z ich i innymi dziećmi!

 » Oceny ach oceny! (Sąsiadka | 22-04-2019, 09:03:23)

Święta prawda!Oceny są najważniejsze dla większości rodziców i dla dzieci, które biedne mają za zadanie mieć tylko najwyższe, nieważne czy zasłużone!Mają tak robić, żeby je mieć! Po trupach, często oszustwem!Tak, tak kochani, wszyscy wiedzą jakich to metod uczą rodzice swoje pociechy!Od małego!Często same dzieci zdradzają swoich rodziców, bo mówią w sekrecie innym o metodach mamusi najczęściej!

 » Oceny najważniejsze (xxx | 22-04-2019, 08:59:07)

Popieram!W każdej szkole są tacy rodzice i jest ich zdecydowana większość!Święci rodzice nagle!Wstydzić się powinniście za to wymuszanie i upadlanie się dla tych niezasłużonych 5 czy 6!Często wasze dzieci nie wiedzą najprostszych rzeczy, a inni rodzice naprawdę o tym wiedzą, bo nasze dzieci wiedzą też co się dzieje na lekcjach!I to nie tylko zdanie nauczycieli, ale innych rodziców, bo my chcemy żeby dzieci coś miały w głowach, a nie tylko oceny!

 » nieładnie (mamusia | 22-04-2019, 08:54:48)

Drodzy chrześcijańscy rodzice!nie zakrztuście się własną żółcią!Oceny? Cóż to za obłuda kochani? Przecież znacie to z codzienności, a niektórzy rodzice są tak zapobiegliwi, że kserują sprawdzianiki w nadziei, że brat lub siostra będą mogły się wykuć na pamięć i dostanę tę upragnioną 6!Tak, tak, prawda w oczy kole! a powiedzcie co jeszcze wyczyniacie dla pseudo-mądrości waszych pociech!zamawiacie teściki z różnych wydawnictw (macie przecież tez w rodzinach n-li) i teściki, byleby dziecko dostało 5 czy 6!

 » Belfer wie jak to jest (Rodzic | 21-04-2019, 22:03:14)

Belfer pisze o lizaniu t....w, bo jego rodzice, tak załatwiali pozytywne oceny dla niego. Pisze to wsystko, z własnego doświadczenia. Właśnie dlatego, mamy taki poziom nauczania, bo belfry, zostali belframi poprzez lizanie t....w

 » racja (xx | 21-04-2019, 21:45:45)

Jarosław sie nie ugnie, prze do przodu. Dlaczego? Bo ma kler za sobą. Dobrze , ze nie strajkują.

 » Oceny ach oceny! (Belfer | 21-04-2019, 17:54:43)

Jak tam po wizycie w kościółku? Już po komunii? Wszyscy byli? a jakże!Nauczyciele, spokojnie, już niebawem przyjdą ci sami co tu wypisują błagać o 5 i 6 dla swoich przemądrych, zdolnych dzieci! ci sami będą wam t..i lizać, a uwierzcie, że potrafią naprawdę wiele! niejednemu nawet się nie mieści w głowie do czego są zdolni rodzice w walce o (nie)słuszne oceny! nie dzieci, bo większość z nich ma gdzieś stopnie, ale rodzice, którzy usiłują błysnąć jeden przed drugim, o tym zapomnieliście drodzy rodzice?A nagonkę to robicie wy sami, nikt inny, tego też uczycie własne dzieci. Uwierzcie, dzieci mówią dużo więcej w szkole niż wam się wydaje.Tak więc udanych świąt!Wystawianie ocen tuż tuż...:)

 » Racja p. Kuby (Ol | 20-04-2019, 21:23:10)

Ludzie opamiętajcie się , słownictwo z rynsztoka . Zza klawiatury łatwiej bo anonimowo, a w świēta do komunii pierwsi będziecie. Pan Kuba ma rację. Zapraszamy do zawodu nauczyciela i wychowawcy, do szkoły. Skąd w was tyle nienawiści ??? Wszystkim spokoju trzeba. Najlepsze życzenia świäteczne.

 » kompromitacja (rudy | 20-04-2019, 17:59:20)

Mdli i poraża już ta medialna nagonka, zawsze możecie zmienić zawód i kwalifikacje, zresztą w naszej gminie gro nauczycieli jest jeszcze bez tytułu mgr to nabierzcie wody w usta , ale skoro kasjer ma super to proponuje uderzyć do marketu tyle, że tam nikt wam nie da płatnego zdrowotnego rocznego urlopu , odkryjcie całą prawdę o sobie a te afisze widniejące przy wejściach do szkól, że strajk robicie w interesie uczniów jest obłudą i zakłamaniem.

 » popieram (Malcolm xd | 20-04-2019, 17:36:54)

jaka praca, taka płaca , nic dodać nic ująć jeszcze bym im zabrał a nie dołożył.

 » Dla strajkujących nauczycieli. (WYBORCA | 20-04-2019, 15:17:28)

Wykorzystajcie czas świąteczny na lekturą MAŁY KSIĄŻĘ ! Może to was oświeci . Zróbcie to zanim rękoma BRONIARZA I SHETYNY zburzycie spokój w NASZEJ OJCZYŹNIE ! Jednocześnie poprawicie mizerne dane dot. czytania książek przez nauczycielski stan (10% )!

 » Do antycom.( podróbka ) (antycom. (oryginał) | 20-04-2019, 15:05:57)

antycom. zostaw mój nick w spokoju . Używam go od lat ! Wymyśl coś swojego !

 » Życzenia dla nauczycieli (Zajączek | 20-04-2019, 11:56:36)

Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzę nauczycielom, smacznego jajka i bogatego zajączka, żeby soeawił Wam prezent, abyście wreszcie, obudzili się przy kasach w marketach, żebyście nie musieli tak zasuwać w szkole, tylko pikać sobie kody na skanerach. Wreszcie odpoczniecie i zarobicie

 » dajcie im jeszcze więcej! (obserwator | 20-04-2019, 09:03:54)

Lepiej krowie czy świni dołożyć niż nierobom stale mającym mało,pokazujecie jakim pospólstwem jesteście,chyba kasjer w biedronce ma więcej kultury i taktu niż wy.Oby ten strajk wyszedł wam czubkiem głowy i z podkulonymi ogonami weźmiecie się za robotę wreszcie.Tylko kiedy?????Jak stale na wolnym jesteście!!!I za co tu wam dopłacić!

 » żenada (rodzic | 20-04-2019, 08:23:56)

żadnemu ani grosza, kosztem naszych dzieci urządzili sobie cyrk!!!Nie potrafią teraz się ogarnąć i biorą zwolnienia bo za nie 80% wynagrodzenia się należy,za strajk mają zero za każdy dzień swojego nieróbstwa od ponad 2 tyg.strajk,święta,majówka i wakacje,stuknijcie się w puste głowy!!

 » "WYRABIAMY SOBIE PRZEZ LATA MARKĘ" (antycom. | 20-04-2019, 07:59:30)

HEH,FRUSTRATY WYŁUDZACZE JUŻ POKAZALI SWOJE OBLICZE I,,MARKĘ,,NIEDOUCZONE DNO,WYDŁUŻCIE IM JESZCZE WAKACJE,WOLNE W WEEK.I ŚWIĘTA.A NAJLEPIEJ WYPOWIEDZENIA I DO ŁOPATY,TAM POCZUJĄ JAK WYGLĄDA PRACA SKORO IM SIĘ NIE CHCE W STOŁKI ZA BIURKIEM BĄKÓW PUSZCZAĆ I OBGRYZAĆ DŁUGOPISÓW.WOLNEGO MAJĄ DUŻO,NIECH DOROBIĄ KTO IM NIE KAŻE SKORO IM WIECZNIE MAŁO.

 » L4 (zyta | 20-04-2019, 07:35:49)

Do roboty belferki,straciliście w oczach wszystkich tym swoim wyłudzaniem i 4 m-cznymi już trwającymi wakacjami,jeszcze wam mało nieroby skryte pod kartą nauczyciela stojące w miejscu.żal uczniów,którymi toczycie to widowisko medialne, nie was.

 » Strajk (PIT | 19-04-2019, 23:15:28)

TAK CZYTAM TE WSZYSTKIE KOMENTARZE I ZASTANAWIA MNIE JEDNO: DLACZEGO ŻADEN ALE TO ŻADEN Z NAUCZYCIELI NIE ODNIÓSŁ SIĘ DO KWESTII OŚWIADCZEŃ MAJĄTKOWYCH NAUCZYCIELI RADNYCH. JAKBY TYCH WPISÓW NIE BYŁO. CZYŻBY NIEWYGODNY TEMAT? NO TO PYTAM PONOWNIE. JAK KWOTY W OŚWIADCZENIACH MAJA SIĘ DO WASZYCH NARZEKAŃ I ŻADEN KOLOSALNYCH PODWYŻEK, NO JAK? ODPOWIE KTÓRYŚ UCIEMIĘŻONY BELFER? PROTEST W 100% POLITYCZNY!!!

 » Do Zyty (Xyz | 19-04-2019, 21:27:24)

Pisać cię jednak ktoś nauczył , a szkoda.... Frustracja i złość przemawia ..

 » fala (zaniepokojony | 19-04-2019, 19:25:10)

nadchodzi fala strajków, czemu nie, jeśli można coś od rządu wytargować. Policjantom i pracownikom sądu się udało ( nie byli tak zachłanni, jak nauczyciele). Strajk zapowiadają pracownicy socjalni.

 » urlop + (gość | 19-04-2019, 19:20:41)

Kaczyński do swojej piątki powinien doliczyć dodatkowy urlop dla nauczycieli. za mało mają wolnego, więc dodatkowy miesiąc w kwietniu, bo do wakacji daleko.

 » Strajk (PIT | 19-04-2019, 17:37:36)

TAK CZYTAM TE WSZYSTKIE KOMENTARZE I ZASTANAWIA MNIE JEDNO: DLACZEGO ŻADEN ALE TO ŻADEN Z NAUCZYCIELI NIE ODNIÓSŁ SIĘ DO KWESTII OŚWIADCZEŃ MAJĄTKOWYCH NAUCZYCIELI RADNYCH. JAKBY TYCH WPISÓW NIE BYŁO. CZYŻBY NIEWYGODNY TEMAT? NO TO PYTAM PONOWNIE. JAK KWOTY W OŚWIADCZENIACH MAJA SIĘ DO WASZYCH NARZEKAŃ I ŻADEN KOLOSALNYCH PODWYŻEK, NO JAK? ODPOWIE KTÓRYŚ UCIEMIĘŻONY BELFER? PROTEST W 100% POLITYCZNY!!!

 » Wsg Inowrocław (:) | 19-04-2019, 15:33:50)

Takich po Wsg w Inowrocławiu z wygórowanym mniemaniem o sobie wszędzie pełno:)

 » Wsg Inowrocław (:) | 19-04-2019, 15:31:01)

Takich po Wsg w Inowrocławiu z wygórowanym mniemaniem o sobie wszędzie pełno:)

 » czeski film (zyta | 19-04-2019, 12:40:13)

Do roboty lenie śmierdzące, żerujecie na krzywdzie uczniów, obiboki pracujące 5 m.cy w roku. Wstyd i hańba, że uczniowie jako wasz chleb powszedni są narzędziem w waszych chorych rozgrywkach w tym nie uzasadnionym żebractwie za nic jak szarańcza bez honoru za grosz, wyścig szczurów na czele z Broniarzem!!!Do roboty!!!

 » Nauczyciele (Kasia | 19-04-2019, 10:02:09)

Śmieszne, że ci,, inteligentni,, nauczyciele (oczywiście nie mam na myśli wszystkich) wyśmiewają z ludzi pracujących w supermarketach, jeśli naprawdę uważają, że to takie proste zadanie to niech przyjdą, rozladuja towar z dwóch ciężarówek, poukladaja je na sklepie, poprzenoszą ceny. Może wtedy zauważa, iż ta praca nie należy do lekkich tak jak oni uważają.

 » Taki kraj... (rudy | 18-04-2019, 22:28:28)

Taki kraj niestety, do "wyjątkowej kasty" dołączyli teraz "wybitni inteligentni i wykształceni". Jak beznadziejne jest nasze sądownictwo i jak niski jest poziom naszego ciała pedagogicznego jest powszechnie wiadomo a wyjątki potwierdzają przecież regułę.

 » świńska inteligencja (stivi łonder | 18-04-2019, 20:43:29)

.

 » Dzisiaj ludzie koncza prywtne - zaoczne i OD RAZU WIELKA elita??? (np.WSG ,KPSW | 18-04-2019, 18:35:44)

Dzisiaj ludzie kończą prywtne szkoły wyższe np. takie WSG w Inowrocławiu, Millenium w Gnieżnie i jakieś tam KPSW w Bydg.itd.- płacąć....płacąc...i niektórzy mówią tylko płacąc... i wielka elita ,inteligencja, która dostaje się do szkół DOŚĆ CZĘSTO po plecach szerokich , znajomościach i rodzińce ....potem ublizaja PANIĄ W MARKETACH -(JAK WPISY NA DOLE POD NIC. NAUCZYCIEL) NIE MA CO KOMENTOWAĆ. E-INTELIGENCJA RZĄDZI I STRAJKUJE.

 » Pożałujecie tego straku (wikacy | 18-04-2019, 16:27:22)

jak kasjer się pomyli to buli ze swoich, jak nauśmiciel się pomyli to nic się nie dzieje.. Myślą, że są elitą. żałośni. Oby nigdy już nieodbudowali niezasłużonego zaufania społecznego. Jest szansa aby teraz zabrać im te wszystkie przywileje. Mam nadzieje że Jarosław się nie ugnie.

 » Podziękowania dla niestrajkujących z Dąbrowy (Rodzic | 18-04-2019, 15:08:21)

Jako rodzic ucznia zdającego egzamin bardzo dziękuję niestrajkującym nauczycielom i dyrektorowi ze szkoły w Dąbrowie za to, że nie zostawili gimnazjalistów i ósmoklasistów piszących egzaminy, przykro, że tak wiele złych słów musieli usłyszeć od swoich strajkujących "niby" kolegów z grona. Zapewniam, że jest ogromna grupa rodziców którzy doceniają wspaniałą postawę tych niestrajkujących osób i to co zrobili dla naszych dzieci. Wszystkim tym nauczycielom, którzy z taką pogardą mówią o innych zawodach np. kasjerach z marketów mówię, że nie ma w słowniku języka polskiego słów dosadnie określających Wasz brak poziomu i kultury osobistej.

 » Popieralem Was ale.................. (WOJCIECH | 18-04-2019, 14:30:43)

250 zl.brutto zo 90 minut pracy odrzuciliscie.To wyjezdzac na zachod.Na zmywaku dostaniecie wiecej.My plebsy/tak o nas mowicie/nie chcemy Wam placic za marna prace.My plebsy jestesmy Waszymi pracodawcami

 » Strajk trwa i bedzie trwać??/ (strajk... | 18-04-2019, 13:50:58)

Strajk trwa i będzie trwać w ramach kampanii wyborczej opozycji Po ,.PS itp., a dzieci??? wydaje się, że ....postawa....a kogo to obchodzi....

 » Odczepcie sie od kasjerow!!! (ola 72 | 18-04-2019, 13:07:15)

Odczepcie sie od kasjerow!!!!!Myslicie ze tylko siedzimy na kasie a co byscie kupowali gdybysmy tira za tirem nie rozkladaly!Buleczek wam nie wypiekaly.Kurde wszystko samo sie robi!!!!

 » Drogi nauczycielu (Taki nikt | 18-04-2019, 00:15:28)

Jeśli zabierasz głos na forum, to chociaż się nie ośmieszaj i pisz poprawnie. My, ciemna masa, możemy popełniać błędy, ale nauczycielowi, nie wypada. Jak chcesz uczyć nasze dzieci, skoro sam nie potrafisz pisać, tworząc, Bóg wie jakie zdania.

 » A jednak dzici mają rację (Rodzic | 17-04-2019, 23:39:05)

Nierzadko, dziecko przychodzące ze szkoły, mówi, że pani jest głupia. Wtedy rodzic tłumaczy, że to nie prawda itd. Od dziś z czystym sumieniem, można zgodzić się z opinią dziecka i powiedzieć - tak, masz całkowitą rację

 » Nauczyciel (Kk | 17-04-2019, 23:34:49)

Ludziska kochane, proszę Was opanujcie się. Wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma. Nie można w ten sposób postępować. Nie ma ludzi niezastąpionych. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Nie można się non stop obrzucać gównem. Wszyscy chcemy zarabiać więcej, ale musi mieć to uzasadnienie w efektach pracy. Może i Pani na kasie nie musiała kończyć uniwersytetu, ale zapewniam, że na jej dochód w ciągu 12 M- cy pracy przypada o wiele więcej godzin pracy niż podstawowy wymiar godzin nauczyciela. proszę podać dochód i podzielić przez ilość przepracowanych godzin i wszystko jasne. Nauczycielu jest dużo trudnych kierunków jak medycyna, robotyka, pielęgniarstwo gdzie trzeba uczyć się i cały czas być na bieżąco. Męczy mnie osobiście takie bezsensowne porównywanie. Ktoś podaje kwotę, ale ja się pytam za co?Może tak zrobić kasy samoobsługowe i zlkiwdować zajęcia wf-u w szkołach no bo nauczyciel wychowania fizycznego to już przeżytek. Teraz w modzie jest trener osobisty podejście indywidualne najlepiej jeszcze z działalnością co by nie obciążać budżetu gminy. Panie ze sklepu nie musiały by się użerać z klientem przy kasie. Towar na półki i o 12-tej do domu. Pracując w księgowości też nie jest łatwo bo przepisy się zmieniają i czasami nie da się psa przez kota podzielić:) Reasumując każdy ma prawo do nauki lub nie, do zmiany pracy lub nie, do poszukiwania lepszej bytności lub nie. Szanujmy ludzi cokolwiek robią. I mam pytanie na koniec na jaką cholerę np. Biologia dla mechanika, przeciż w szkole podst. I średniej przerabia to samo - czy to nie są nadmuchane godziny?

 » Testy sprawdzające dla nauczycieli (Rodzic | 17-04-2019, 23:33:43)

Powinno się kontrolować, czy nauczyciele nadal mogą wykonywać swój zawód, w końcu uczą nasze dzieci. Niejedna pani matematyczka z pidstawówki, oblała by test maturalny z tegoż przedmiotu. Klepie zadania, które zna już na pamięć i chce uczyć dzieci. Kiedyś jakomś cudem, nie rzadko za pieniądze, pokończyły szkoły i teraz udają wielkich wykształciuchów, a inteligencji nie mają za grosz, o kulturze nie wspomnę. Pazerne i nie liczą się z resztą społeczeństwa. Jest tylko ja i poza mną nikt inny. Jeśli na kasie może usiąść byle idiota, to zmień pracę, nie udawaj, że uczysz dzieci, tylko zasuwaj na kasę i pikaj sobie kodami

 » Testy sprawdzające dla nauczycieli (Rodzic | 17-04-2019, 23:32:15)

Powinno się kontrolować, czy nauczyciele nadal mogą wykonywać swój zawód, w końcu uczą nasze dzieci. Niejedna pani matematyczka z pidstawówki, oblała by test maturalny z tegoż przedmiotu. Klepie zadania, które zna już na pamięć i chce uczyć dzieci. Kiedyś jakomś cudem, nie rzadko za pieniądze, pokończyły szkoły i teraz udają wielkich wykształciuchów, a inteligencji nie mają za grosz, o kulturze nie wspomnę. Pazerne i nie liczą się z resztą społeczeństwa. Jest tylko ja i poza mną nikt inny. Jeśli na kasie może usiąść byle idiota, to zmień pracę, nie udawaj, że uczysz dzieci, tylko zasuwaj na kasę i pikaj sobie kodami

 » Nauczyciel (Kk | 17-04-2019, 23:24:11)

Ludziska kochane, proszę Was opanujcie się. Wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma. Nie można w ten sposób postępować. Nie ma ludzi niezastąpionych. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Nie można się non stop obrzucać gównem. Wszyscy chcemy zarabiać więcej, ale musi mieć to uzasadnienie w efektach pracy. Może i Pani na kasie nie musiała kończyć uniwersytetu, ale zapewniam, że na jej dochód w ciągu 12 M- cy pracy przypada o wiele więcej godzin pracy niż podstawowy wymiar godzin nauczyciela. proszę podać dochód i podzielić przez ilość przepracowanych godzin i wszystko jasne. Nauczycielu jest dużo trudnych kierunków jak medycyna, robotyka, pielęgniarstwo gdzie trzeba uczyć się i cały czas być na bieżąco. Męczy mnie osobiście takie bezsensowne porównywanie. Ktoś podaje kwotę, ale ja się pytam za co?Może tak zrobić kasy samoobsługowe i zlkiwdować zajęcia wf-u w szkołach no bo nauczyciel wychowania fizycznego to już przeżytek. Teraz w modzie jest trener osobisty podejście indywidualne najlepiej jeszcze z działalnością co by nie obciążać budżetu gminy. Panie ze sklepu nie musiały by się użerać z klientem przy kasie. Towar na półki i o 12-tej do domu. Pracując w księgowości też nie jest łatwo bo przepisy się zmieniają i czasami nie da się psa przez kota podzielić:) Reasumując każdy ma prawo do nauki lub nie, do zmiany pracy lub nie, do poszukiwania lepszej bytności lub nie. Szanujmy ludzi cokolwiek robią. I mam pytanie na koniec na jaką cholerę np. Biologia dla mechanika, przeciż w szkole podst. I średniej przerabia to samo - czy to nie są nadmuchane godziny?

 » Za mało? (c-agro | 17-04-2019, 22:35:33)

Nauczyciele proszą o pieniądze i o to żeby zdrowa pracująca część społeczeństwa nie na państwówce ale na własny rachunek i w prywatnych przedsiębiorstwach dołożyła im z ciężko zarobionych złotówek, bo to nam podniosą podatki żeby im dołożyć.

 » Do nauczycliela (DD | 17-04-2019, 22:31:27)

Gdybym wiedział,jak sie nazywasz to naprawde nie posłabym dzieci do szkoły do Ciebie - bo po prostu jesteś id..io..tą !!!! Podaj nazwisko -a zobaczysz ,że bedziesz miał puste ławki we wrześniu.Zrób test podaj nazwisko i zobaczysz jak ludzie zareaguja- jeśli cenia Twoje ,,myśli (te zwiazane z kasą i pracą w Biedr.) - wypowiedzi "to bedziesz miał pełna sale .

 » Do nauczyciela. (Kasjer dużego marketu | 17-04-2019, 22:26:42)

Nauczycielu - Ty i całe strajkujące ciało pedagogiczne bardzo ciężko pracujecie … ale na całkowitą utratę zaufania społecznego ! Z pogardą i butą strajkując potraktowaliście dzieci, młodzież , maturzystów oraz Ich rodziców . Teraz z pogardą wypowiadasz się o ciężko pracujących kasjerach .Tylko kasjer gdyby pomyślał o strajku i tak jak Ty nauczycielu ogłosił , że rozpoczyna strajk to w piątej minucie pożegnałby się z firmą ! Ty nauczycielu mentalnie żyjesz w PRLu. W żadnej prywatnej szkole( nie odważyłbyś się strajkować ! A gdybyś to zrobił podzieliłbyś los kasjera ! Za bramę ! Dla niejednego nauczyciela niebawem kasa w markecie będzie deską ratunku ! Strajkujcie dalej aż rodzice maturzystów poproszą was o odszkodowania finansowe za zmarnowany rok nauki! Kompromitujcie się dale1 . Teraz już tylko jesteście żałośni!

 » Nauczyciel (Nauczyciel | 17-04-2019, 20:30:51)

Ci co tak niby ciężko pracują na tych kasach w marketach zobaczyli co to za trudne zadanie uczenie dzieci. Siedzi sobie taki jeden z drugim na kasie i pika tymi kodami. Kasuje pieniążki i cała robota. Żeby podjąć taką pracę nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji. Co innego nauczyciel. Musi mieć studia, dokształcać się. Sklepowa od pikania kasą nie musi nic umieć. Siedzi i pika. Bierze za to też dobrą kasę.

 » Nauczyciel (Nauczyciel | 17-04-2019, 20:28:20)

Ci co tak niby ciężko pracują na tych kasach w marketach zobaczyli co to za trudne zadanie uczenie dzieci. Siedzi sobie taki jeden z drugim na kasie i pika tymi kodami. Kasuje pieniążki i cała robota. Żeby podjąć taką pracę nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji. Co innego nauczyciel. Musi mieć studia, dokształcać się. Sklepowa od pikania kasą nie musi nic umieć. Siedzi i pika. Bierze za to też dobrą kasę.

 » felczer (ostatnie deska ratunku | 17-04-2019, 16:20:43)

Jutro ostania deska ratunku dla strajkującej elity narodu . Desant PO eL-4 .Bo za strajk nie płacą ! A po świętach do roboty . A po wypłatę za zmarnowany czas dzieci , młodzieży , rodziców oraz za żenujące występy artystyczne do Broniarza i Schetyny!

 » strajk ,swieta , majówka , potem znowu ZNOWU STRAJK I swieto,... (SZKOŁA -A PO CO???? | 17-04-2019, 15:38:10)

STRAJK, SWIETA , MAJOWKA POTEM ZNOWU STRAJK , SWIETO ,,BOZE CIAŁO ".To juz nie tygodnie , to miesiace-mozna dojsc do wniosku, że szkoła nie jest konieczna w zyciu młodych ludzi. MOZE TO WŁASCIWY WNIOSEK ...

 » chorzy (belfer | 17-04-2019, 12:30:36)

a jak tam tak elita strajkująca z Dąbrowy? Już nie strajkują teraz chorują ... masowo :) Gdzie wasz honor? Z jednej strony chcecie coś wywalczyć ale z drugiej kasy brak... żenada

 » przepędzić darmozjadów (krasicki | 17-04-2019, 11:26:50)

proteścik, święta, majówka wakaacje znów będą waakaaacje, na pewno mam racje

 » Jesteście narzędziem. .... (Franciszek | 17-04-2019, 10:40:24)

Kochani pedagodzy ,jeszcze nie widzicie ,ze jesteście tylko narzędziem do zawieruchy.Mysle ,ze wasza inteligencja i rozum da Wam to do myślenia.

 » Brawo nauczyciele! Poparcie dla nauczycieli (Irek | 17-04-2019, 06:22:11)

Nauczyciele, nie traćcie czasu na to forum, przecież tu piszą... (sami wiecie kto), odwdzięczycie się za to poparcie. Niech ta gawiedź sama się udusi we własnym sosie!i tak niczego nie chcą wiedzieć, byle hejtować, o to im chodzi.

 » Nie każdy tyle samo pracuje w domu (miki | 17-04-2019, 06:12:13)

Oczywiście, że pensje powinny być zróżnicowane, wśród nauczycieli również, przecież nie wszystkie wymagają takiego samego nakładu pracy, ale o tym niekt nie pomyśli (pewnie z racji tej portalowej mądrości). O tym należy pomysleć i o to walczyć, o zróżnicowanie wynagrodzeń! Tak jak i zresztą w innych wspaniałych dodatkach dla narodu. Biorą ci, którzy mają kolosalne dochody, i to wcale nie chodzi tylko o nauczycieli.

 » Stop dodatkom dla wszystkich (Kris | 17-04-2019, 06:08:15)

no właśnie, jak w każdym zawodzie, to dlaczego bezmyślnie wylewacie pomyje na wszystkich nauczycieli?Prawda jest taka, że nie macie co robić rodzice, otrzymujecie wszystkie możliwe dodatki i w domach się kisicie, czekając aż rząd da więcej. A co!Dewiza "Jak dają, to bierz"!Lepiej nie pracować , tylko zajmować się wypisywaniem banialuk! Brawo!Dzieci się od Was uczą, widać to w szkołach!

 » Wielka środa dla nauczycieli! (A. | 17-04-2019, 06:04:20)

Biedne małe dzieciaczki?A to dobre! Niech ten pseudo-dziadzia zobaczyłby wnuka zza ukrytej kamerki, to by się dopiero się zdziwił! A do kościółka już pobiegliście?Bo po hejcie na tym portalu pewnie trzeba biec i udawać przykładnego katolika.Życzę zdrowia wszystkim pseudo-dziadziusiom i ich małym, biednym wnusiom. Kolejny dowód, że wychowanie i postawy przechodzą z pokolenia na pokolenie.

 » Do Ulka (Zibi | 16-04-2019, 22:45:00)

Po Twoim komantarzu wnioskiję, że Ty, do tych światłych i wyedukowanych, nie należysz

 » @Nauczyciel (Zibi | 16-04-2019, 22:37:36)

Jeśli uczysz, tak jak piszesz, to co Ty robisz w szkole? Czytając komentarze dziadka, człowiek od razu wie, o czym prawi, a u Ciebie, drogi nauczycielu, nie wiadomo o co lotto. Zamiast strajkować, powinieneś się doedukować, bo potem, nasze dzieci, będą takimi analfabetami, jak ich nauczyciel.

 » Do Nauczyciel. (Dziadek | 16-04-2019, 18:38:39)

Drogi nauczycielu. Nie pogubiłem się ! Istotą jest to ,że Ty i szanowne ciało pedagogiczne opuściliście najważniejsze grono swoich chlebodawców ! Porzuciliście dzieci i Młodzież ! To nie Wy jesteście w szkole i oświacie najważniejsi . NAJWAŻNIEJSI SĄ UCZNIOWIE ! Te małe dzieciaczki PORZUCONE przez Was i Młodzież , którą do dziś szantażujecie egzaminami maturalnymi są NAJWAŻNIEJSZE! Wystarczy wprowadzić konkursy w doborze kadry nauczycielskiej do wszystkich szkół podstawowych i średnich oraz kontrakty na określony (np.5letni czas zatrudnienia )z możliwością jego przedłużenia zależnego od wyników nauczania ! Wtedy zniknie chęć do głupawych przyśpiewek i przebierania się w bydło ! ŻYCZĘ PRZEMYŚLENIA SWOJEJ POSTAWY W CZASIE ŚWIĄT . To dobry czas na refleksję ! Nie każdy nauczyciel to dobry nauczyciel...tak jak w każdym zawodzie ! Ten strajk pokazał rzeczywistość !!! Polecam lekturą oświadczeń majątkowych nauczycieli radnych. Bardzo ciekawa lektura ! Pozdrawiam.

 » @ Pedagog akademicki z szaletu publicznego (Zibi | 16-04-2019, 14:31:49)

Nauczyciele, to taka sama elita narodu, jak pani z biedronki. Pani z biedtonki, lepiej wykonuje swoją pracę, niż niejeden nauczyciel, swoją. Śmieszą mnie nauczycielki, które, będąc uczennicami, ledwo dawały sobie radę z nauką, a teraz uczą nasze dzieci. Pokończyły studia zaoczne i tylko dlatego je pokończyły, bo płaciły czesne. Nie ma co się oszukiwać, ale gro z tego ciała pedagogicznego, nigdy nie powinno uczyć

 » cytat (xx | 15-04-2019, 21:50:15)

Być nikim , ale sobą w swiecie, który czyni wszystko , co w jego mocy , dniami i nocami, , by zrobić z siebie przeciętniaka, oznacza walkę w najcięższej bitwie, w jakiej dane było walczyć ludzkości , a która nigdy się nie kończy. Edward Estlin Cummings

 » Do Dziadka (Nauczyciel | 15-04-2019, 21:36:08)

Drogi Dziadku. Przeczytaj swój pierwszy komentarz, piszesz że wnuk pyta Ciebie że nie może iść do szkoły a nie że nie mógł. Coś się zagubiłeś w tej sprawie. A jeżeli chodzi o poprzedni tydzień to z tego co wiem uczniowie chodzili do szkoły, były zajęcia opiekuńcze. Pisząc na Twój post poruszyłem problem jakim jest mówienie nieprawdy przez p. minister że dzieci nie chodzą do szkoły od dzisiaj jak napisałeś, bo winni są nauczyciele. Widzę, że nauczyciele mają u Ciebie minus, ale to nie upoważnia Ciebie do pisania o nieprawdzie, chyba, że jesteś obserwatorem TVP lub TVPINFO. Pozdrawiam i życzę Wesołych i Spokojnych Świąt a Wnukowi niech Pan przekaże że na pewno Jego Pani jeżeli strajkuje to również w Jego sprawie. Pozdrawiem

 » Pedagog akademicki (Pedagog akademicki | 15-04-2019, 21:16:54)

A co wam się wydaje, że uczenie dzieci to łatwa praca? Na kasę do marketu to może byle głupek usiąść. Nauczycielem może zostać tylko elita narodu.

 » do Ldi (kasa | 15-04-2019, 19:27:04)

Szkoda,że nie zauważyłaś pierwszej części tekstu odnośnie dochodów. Refleksji nigdy nie zawiele. I

 » Rodzice też mają obowiązki, naprawdę (Remi | 15-04-2019, 19:06:33)

Szkoda, że nie wszyscy rodzice pamiętają, że od rodzica też się wymaga!I to jakaż ciąży nad nimi misja!Idea!A nasze podatki idą na 500+ i jakoś trzeba się z tym pogodzić, a ileż to naszych podatków idzie na te wszystkie dodatki, zapomogi i inne z gmin (a my doskonale wiemy ileż to tego dostajecie, jakie tego pożytkowanie również). Czas z tym skończyć.Rodzic ma też obowiązki i powinien dawać przykład dziecku. Każdy o tym wie.Zamiast urągać innym, weźcie zaopiekujcie się własnymi dziećmi.Opieka nie jest jednoznaczna z eksmitowaniem dzieciątka z komputerem lub telefonem do drugiego pokoju.

 » Do Nauczyciel. (Dziadek. | 15-04-2019, 18:59:04)

Drogi nauczycielu . Wnuk opowiadał mi dziś o minionym tygodniu - 8- 15 04. Z tego co wiem -nie raczyliście zająć się przez tydzień dziećmi . Ważniejsze są wasze sprawy ! Tego nie potrafiłem wytłumaczyć . Czekam na pedagogiczną podpowiedź ! Straciliście dużo w oczach dzieci i społeczeństwa !

 » Brawo nauczyciele (Gabi | 15-04-2019, 18:58:56)

Popieram! Do pani Z. to się na pewno zajmie wnukiem. A wnuk rodziców nie ma? Są zajęci wydawaniem 500+?W końcu dzieci wychowują rodzice (choć wielokrotnie widać odwrotność:))). Nie zwalajcie winy na innych! Dzieci mają rodziców bądź opiekunów i to oni dbają o ich wolny czas! Zawsze dzieci mogą się przecież spotkać z rówieśnikami!Jaki to problem?

 » Refleksji refleksji oj refleksji (Idi | 15-04-2019, 18:44:26)

Każdy nauczycielem może zostać!Proszę bardzo.Nie musicie być tak zgorzkniali z tej zawiści. Alleluja pobożni chrześcijanie!Alleluja!A tę pobożność to widać na kilometr, to tego uczą w kościołach co niedzielę?Podobno zazdrość to grzech..może już nie jak to czytać, to już nie:)))Alleluja!

 » n-le dostaja kase z naszych podatków (Podatnik1 | 15-04-2019, 16:42:27)

N-le dosja kase z naszzych podatków - mamy prawo wymagać - to jest oczywiste. Dość . Rodzice moga przejąc inicjatywe.

 » Do Belfer (Zocha | 15-04-2019, 14:25:31)

Belfer, jeżeli twoja żona przygotowuje się codziennie przez tyle godzin do lekcji, to chroń nas Boże przed takimi nauczycielami. Co za ściemę uprawiasz z tymi godzinami pracy. Nauczyciele mają 4 MIESIĄCE W ROKU WAKACJI. Więc nawet gdyby poza swoim pensum (18 h/tygodniowo) poświęcili dodatkowe 4 godziny to rękawa sobie nie wyrwą. Przestać drogi belfrze robić zwykłym ludziom wodę z mózgu. Większość ludzi "uczących" w szkole powinna zmienić zawód bo chronicznie nie cierpią dzieci. Jest grupa porządnych, zaangażowanych pedagogów, którzy nie szantażują i nie biorą dzieci jako zakładników. Każdy ma prawo do protestu, Jednak ZNP i niektórzy niezbyt rozgarnięci nauczyciele jako jedyny postulat podnieśli wyższe wynagrodzenia. Więc Belfrze nie kłam, bo będziesz wyglądał jak Pinokio

 » Odpowiedź dla Dziadka (Nauczyciel | 15-04-2019, 12:23:55)

Myślę, że to pytanie do p. minister, bo jak Dziadek na pewno wie dobrze od 15 kwietnia są egzaminy w szkołach podstawowych i zgodnie z przepisami uczniowie klas 1-7 mają dzień wolny od zajęć. Tak więc drogi Dziadku napisz do "pierwszego" nauczyciela RP aby zajęła się Twoim wnukiem. Pozdrawiam

 » kasa (Współczucia | 15-04-2019, 11:23:14)

Pochwalcie się Państwo Nauczyciele ileż to 13 taki otrzymaliście, dodatku motywacyjnego,#funduszu socjalnego,kasę na wczasy pod gruszą, nagrody z ok.Komisji Edukacji? Co nazbierało się tego prawda? Inni tego nie mają i nie będą mnieć.Rząd Wam daje,a Wy odrzucacie.Wiadomomo o co chodzi,dowalić PIS.Dobro wraca! Jak możecie spojrzeć dzieciom w oczy?Zasiłki wsparcia finansowego rosną,najlepiej gdyby emeryci oddali Wam swoją 13tkę.Biedni nauczyciele,wolę wesprzeć naprawdę potrzebujących.Życzę refleksji wielkanocnej.Alleluja!

 » zachęcam do lektury oświadczen majątkowych (wyborca | 15-04-2019, 10:52:13)

Ciekawa lektura oświadczeń majątkowych . BIP - MOGILNA ; BIP-STRZELNA ;BIP- JEZIOR WIELKICH ;BIP - DĄBROWY . Szuka w zakładce rada gminy ; oświadczenia majątkowe radnych ! Bardzo ciekawa lektura "strajkujących " nauczycieli- radnych z naszego wyboru ! BIP- Biuletyn Informacji Publicznej ! Wszystko jest jawne ! Bez obawy można PUBLIKOWAĆ PRAWDĘ O ZAROBKACH DZIŚ STRAJKUJĄCYCH NAUCZYCIELI -RADNYCH !Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej! Czy radny nauczyciel zarabiający rocznie np.;84tys ,czy radny o rocznym zarobku; ponad 70 tys. czy 71tys. czy 82tys. plus dieta radnego 16tys. czy 73tys.czy 67tys. to małe zarobki ? Oni też dziś mają powody do strajku ? Dlaczego strajkują kosztem dzieci i młodzieży?

 » Serce pęka ! (Dziadek | 15-04-2019, 10:34:20)

Dziś wnuczek (8.l) pyta mnie : dziadku dlaczego nie mogę chodzić do szkoły ? Chciałbym się spotykać z moją klasą i Panią ! Co mam odpowiedzieć ? Nauczyciele ….co mam odpowiedzieć …? Myślę ,że cierpliwość rodziców za chwilę się skończy .. Nie igrajcie ! Nie jesteście nadzwyczajną kastą ! Jesteście NAUCZYCIELAMI moich wnuków ! Jesteście przede wszystkim PRACOWNIKAMI utrzymywanymi z pieniędzy podatników ! OPAMIĘTAJCIE SIĘ ! Kto płaci za puste przejazdy autobusów szkolnych ?Kto liczy koszty waszego niedorzecznego - perfidnego protestu w czasie egzaminów ? Ani grosza za godziny strajkowe ! Tym strajkiem pokazujecie oblicze drugiej nadzwyczajnej kasty tym razem działającej kosztem DZIECI i MŁODZIEŻY ! KOMPLETNY BRAK POCZUCIA ODPOWIEDZIALNOŚCI dyskwalifikuje was jako nauczycieli ! Kto nie chce pracować z naszymi wnukami i dziećmi niech lepiej już zmieni zajęcie ! Nie ma ludzi niezastąpionych !

 » strajk nierobów (uczeń były | 15-04-2019, 09:03:10)

wystarczy popatrzyć jakimi furami ta "bieda" podjeżdża do pracy, nie mam nic przeciwko, ale niech nie pierd....ą, o głodowych pensjach, pity na stół, wyjdzie cała prawda o chciwych nauczycielach,

 » Niech ujawnią PIT-y (PIT | 14-04-2019, 23:58:59)

Dokładnie -pomóc ,współczuć naucz.- ale niech ujawnia PIT-y -zobaczymy to ich biede???

 » strajk (jgfg | 14-04-2019, 23:33:38)

Nikt o nadgodzinach nie pisze ponieważ, żebym miała etat muszę jeździć do trzech szkół, a osamotniona w tym jeżdżeniu nie jestem...

 » w (ge | 14-04-2019, 22:19:22)

Po pierwsze szkoła niczego nie uczy, po drugie jest kilka rodzajów nauczycieli, ci którzy chca cie cos nauczyc i ci co stoją przy tablicy byle kasa się zgadzała. Szkoła uczy tylko głupich regułek nie, życia. Nie bądzcie kolejną cegłą w ścianie. Nie zabijajcie w swoich dzieciach kreatywności, i nie hodujcie kolejnego bydła.

 » Strajk (Realista | 14-04-2019, 22:10:28)

A tak poza tym, to życzę Wam nauczyciele, aby PO wygrała najbliższe wybory. Wówczas zobaczycie, jakie będziecie mieli kokosy. Zresztą nie tylko Wy się przekonacie, jak będzie fajowo!

 » Strajk (Realista | 14-04-2019, 22:02:19)

Rząd powinien ujawnić dane z PIT tych nauczycieli, którzy najgłośniej krzyczą. Wówczas wszystko byłoby jasne. Jak te głodowe pensje mają się do oświadczeń majątkowych radnych-nauczycieli, no jak? Czy ktoś z Państwa nauczycieli to nam wyjaśni ?

 » Do podatnika (Polka | 14-04-2019, 20:46:09)

Żal, żal mi Ciebie Podatniku!

 » władza (Rambo | 14-04-2019, 19:16:27)

Pis narobił tyle złego w dziedzinie socjalu, że już niedługo nikt pracować nie będzie. Konsumpcja rośnie ale tylko wewnątrz państwa. Niestety w żadnym jeszcze kraju to na dobre nie wyszło. Ale "bezrozumny" naród to kupuje. Zatem zniszczyć oświatę to zyskać wyborców. To się bardzo opłaca.

 » Przywrócic godziny ,,karciane 2h (2 godziny obowiazk. przywrócić | 14-04-2019, 16:54:32)

Skoro tak bardzo chcą poprzedniego ( gdzie nie było podwyzek przez 4 lata PO!!! To im to dać. Przywrócić godziny karciane 2 godz.w tygodniu obowiązkowo pracowali bez kasy za te godziny -PIs im to zlekwidował w tamtym roku - no ale juz tego nie pamietaja. Dają sie wyd...pczyc politycznie - przez PO i Broniarza- rozgrywani partyjnie miesiąc przed wyborami- a niby taka e-ntyligencja !!!!- a rozgrywani sa jak dzieci w przedszkolu przez Pana Bronka i reszte kom...u..chów

 » Strajk (Rodzic | 14-04-2019, 14:26:07)

Niech nauczycielą dającym korepetycje rząd wprowadzi kasy fiskalne,to wtedy zobaczymy jak mają mało i ile godzin dorabiają w ciągu miesiąca,niemała sumka się uzbiera.

 » Głowa do góry nauczyciele (Ulka | 14-04-2019, 14:06:58)

Poparcie dla nauczycieli jest ogromne w całej Polsce i chwała za to!Na szczęście są jeszcze światli, wyedukowani dobrze ludzie!Fundusz dla strajkujących jest tego żywym dowodem, liczne wypowiedzi również!A tym co tu jest nawypisywane nie warto się martwić, wiadomo kto tu pisze i jaki poziom reprezentuje.

 » Tak trzymać nauczyciele! (Pigi | 14-04-2019, 14:03:27)

Rodzice, wstyd! Widać o co wam chodzi, bo na pewno nie o wiedzę i umiejętności Waszych dzieci. Wciskacie im takie kity, to tylko im pogratulować dorosłości.A z tymi "5" i "6" to święta prawda! Dla ocen zrobicie wszystko i nieważne czy są zasłużone czy nie.

 » Strzelno (sprawiedliwy | 14-04-2019, 13:40:45)

Kolejny raz widzimy jaka niesprawiedliwość dzieje się na naszych oczach. A jeszcze nie tak dawno było takie oburzenie jak biedne dziewczyny z pasów tracące źródło utrzymania wzięły dzień urlopu. Ile wtedy pisaliście o braku odpowiedzialności przez te biedne dziewczyny. Nawet nie brakło nauczycieli aby je negatywnie oceniać. One bezpowrotnie straciły najniższą krajową, natomiast nauczyciele strajkują bo żądają najniższej razy trzy. Trochę pokory Strzelnianie zwlaszcza w oskarżeniach o odpowiedzialność. A karma kiedyś wróci.....

 » polityka (obserwator | 14-04-2019, 13:38:56)

600 tys. nauczycieli, to 600 tys. wyborców, PIS zdaje sobie sprawę, że nauczyciele nie będą na nich głosować, więc nie spełnią ich żądań, natomiast opozycja podjudza do strajku ( czy podjudzanie do czynów bezprawnych jest karalne?), bo dzięki nauczycielom mogą wygrać wybory.

 » dość już (znudzony | 14-04-2019, 12:57:56)

W moim środowisku, nauczyciele postrzegani są jako dość zamożna grupa zawodowa. Moimi sąsiadami jest małżeństwo nauczycielskie, oboje uczą w szkole podstawowej, co roku wyjeżdżają na wakacje za granicę i 2 tygodnie nad polskim morzem, w spa, ponieważ, jak mówią, pogoda wtedy jest mniej ważna: baseny, animatorzy zajmujący się dziećmi itd. nie wspomnę o markowych ciuchach i luksusowych samochodach. Kolejna znajoma nauczycielka, nie otrzymała renty po mężu, ponieważ jej dochód przekroczył ponad 100% przeciętnego wynagrodzenia. Dlaczego nauczyciele nie mówią, ile dostają za nadgodziny? Ile mają dodatków? Ile samorządy dokładają do wynagrodzeń? Ilu nauczycieli zatrudnionych w szkołach specjalnych zarabia 5-6 tysięcy i więcej? nie zazdroszczę im tego, bo to ciężka praca, ale niech mówią prawdę.

 » strajk (michu | 14-04-2019, 12:31:50)

Mi w pracy jak się bąsałem szef powiedział,, jak nie pasuje to są lepsze firmy droga wolna '' i się zwolniłem nie narzekam polepszyłem sobie

 » do roboty! (adamsłowacki | 14-04-2019, 10:39:11)

broniarz jest skończony. Jeżeli matury się odbędą to komuniści znp - owcy go dorżną, jak matury się nie odbędą to rodzice wezmą sprawy w swoje ręce. Nauczyciele sami sobie zapracowali na taki los i opinie w społeczeństwie. Dzieci uczą się od rodziców, korepetytorów bo szkoła to tylko miejsce spędzania czasu "nauczycieli". Bardzo trafnie posumował to Jarek: święte krowy i świnie i nic nie dostaniecie!!! Prawdziwe zwierzęta natomiast tak. ha ha ha ha ha ha . zresztą popatrzcie na hałturę i grafomanię jaką ci nauczyciele popełniają w internetach. I oni śmieli uczyć moje dzieci?! Tak, teraz pokazali swoje prawdziwe oblicze.

 » Ooo (Dr.Mercedes | 13-04-2019, 22:09:39)

Co im dzieci zawinily niech strajkuja sami A nie naszymi dziećmi niech wezmą to na swoją klatę A nie NASZą MATURĘ

 » strajk (xx | 13-04-2019, 21:23:10)

Należy jednak mieć także na uwadze to, co przyznał kardynał, gdy wprowadzano nauczanie religii do szkoły, że za wykonywaną pracę należy się godziwa zapłata. I tak doszła księżom dodatkowa kasa. A teraz tak, jak w Złotoryi ksiądz podczas mszy obraża strajkujących nauczycieli.

 » Praca (Sarin11 | 13-04-2019, 17:35:03)

Pamiętajcie nauczyciele o tym,że dzieci będą pamiętać.postawiliscie sprawę jasno-kasa ważniejsza od dziecka? KIJ MA DWA KOŃCE.Wszystko w temacie.Na lekcjach dzieci wam się za to odwdzięczą. PAMIETAJCIE.

 » Do Polka. (PODATNIK | 13-04-2019, 17:06:21)

Szanowna Polko gdzie byli nauczyciela gdy rządząca PO nie dała Im żadnej podwyżki przez ostatnie cztery lata rządów a Ich szefowa minister Kluzik Roztkowska mówiła ,że 60% nauczycieli zarabia 6tys.zł miesięcznie ! Gdzie był wtedy prowokator towarzysz Broniarz ? Czy dzieci nauczycieli otrzymują 500+ ? Czy dzieci nauczycieli otrzymują wyprawki szkolne 300zł . Czy emeryci nauczyciele otrzymają trzynastą emeryturę ? Czy nauczyciele w szkołach dostrzegają , że zniknęło ubóstwo i głód wśród dzieci , którego nie dostrzegała PO ? Czy nauczyciele dostrzegają , że zmniejszono również dla Nich wiek emerytalny ? Czy nauczyciele dostrzegają tę różnicą jak rządziła PO a jak rządzi Prawo i Sprawiedliwość ? Myślę , że po kilku dniach strajku macie już pewność , że daliście się wciągnąć w wyrachowaną rozgrywkę POlityczną ludzi nie mogących pogodzić się z utratą władzy . Ludzi , którzy dziś z wytrawnymi komuchami próbują waszymi rękoma obalić rząd , który mimo niewątpliwych błędów uczynił i czyni dla społeczeństwa bardzo dużo pozytywnego ! Nie mogę zrozumieć dlaczego nie bierzecie pod uwagę zrealizowanych już obietnic wyborczych PiS z ,których dziś również korzystacie . Musicie sami znaleźć w sobie siłę i bez towarzysza Broniarza i jego popleczników politycznych w spokoju i ciszy poszukać wspólnie rozwiązanie Waszych spraw płacowych . Tylko w ten sposób możecie odbudować zaufanie uczniów i Ich RODZICÓW , którym również cierpliwość się kończy.

 » pazerność (gość | 13-04-2019, 15:30:55)

wypowiedzi, przynajmniej w większości, nie mają nic wspólnego z polityką. Wiele jest grup zawodowych źle opłacanych, po 35 latach pracy 2900 brutto to częsty przypadek. Po prostu wkurzająca jest postawa nauczycieli żądających 1000 zł podwyżki. 15% to jest super podwyżka, brać i kończyć strajk, bo już się brzydzi słuchać. Ktoś tu proponował przejrzeć oświadczenia majątkowe radnych - nauczycieli, szokujące w zderzeniu z lamentem, jak to mało zarabiają. poczytajcie sobie. swoją drogą, dziennikarze nie powinni powtarzać tych bzdur. Na początku kariery zawodowej WSZYSCY mało zarabiają, nie tylko nauczyciele stazyści. Niech udowodnią pitami ile zarabiają.

 » Nauczyciele (Ania | 13-04-2019, 14:08:04)

Widać jak ciało pedagogiczne ma źle, skoro w czasie strajku wymienia się stary samochód na nowy. Ludzie to widzą i nie wierzą w niskie zarobki nauczycieli. Karczewski trafnie to skomentował a Kaczyński postawił w odpowiednim szeregu z krowami i świniami...

 » Strajk (Nr1 | 13-04-2019, 13:45:21)

Chcę się zapytać nauczycieli,mówicie że strajk nie jest skierowany do uczniów,a co z wiedzą którą powinniście przekazać uczniom po egzaminach. Przez Was te konsekwencje waszego strajku odbiją się w późniejszym czasie.Więc się pytam to nie krzywda dla uczniów. STRAJKUJCIE w WAKACJE! Życzę Uczniom bardzo dobrych wyników.

 » oceny górą (sąsiad | 13-04-2019, 13:25:24)

A wszystko w tej roszczeniowej postawie rodziców się rozchodzi o te 5 i 6! Wystarczy je wstawiać a od razu rodzic zadowolony i nie obchodzi go nic więcej, nie ma szacunku, nieważne co to dziecko umie, potrafi, liczy się ocena.To ona rządzi rodzicem. Często dzieci w ogóle nie przejmują się ocenami i do niczego nie dążą, ale za to rodzic i jego chora ambicja bądź niespełnione nadzieje!a jaka jest zawiść i rywalizacja między rodzicami właśnie o te oceny.Potrafią kosztem swoich ukochanych dzieci walczyć tylko o stopień.Wiedza jest dla większości rodziców kompletnie nieistotna.Dotyczy to zdecydowanej większości rodziców.

 » Kiedyś serce było większe (Absolwent SP 1 | 13-04-2019, 11:00:42)

Kończyłem podstawówkę w latach 90tych. Serdecznie pozdrawiam emerytowanych jak i pracujących nauczycieli wychowania fizycznego, p. Rydwelską, p. Maciążek, p. Długokęcką, p. Kowalską, p. Wieczorka. Byliście najlepsi, oddani pracy. SKSy po godzinach, Wasz wolny czas.. To se ne vrati. Tak mnie jakoś wzięło na wspominki odbiegając od tej zadymy pozdrawiam Was serdecznie i wytrwałości życzę!

 » Do Podatnika- bardzo madra wypowiedz (LL | 12-04-2019, 21:43:43)

Wyjatkowa jak na cmg- mądra, bardzo mądra wypowiedz. Brawo.

 » Strajk (Polka | 12-04-2019, 21:29:18)

Ten jad tu wylewany, jest przerażający. Tak potrafią tylko pisowcy. Okazuje się, że w mogileńskim jest ich sporo, a mówi się, że tu komuchy rządzą. Gdyby tak było, sądzę, iż przeważająca większość wypowiedzi nie byłaby tak obraźliwa w stosunku do ludzi, którzy odważyli się zamanifestować niezadowolenie z sytuacji w oświacie, jaką zafundowała nam obecnie rządząca partia.

 » Sanowny Pqniw magistrze. (PODATNIK | 12-04-2019, 17:51:45)

Zostaliśmy podzieleni już przy okrągłym stole ! Tam tkwią korzenie dzisiejszego bezsensownego strajku . Dziś komuchy narzucają Wam scenariusz mający doprowadzić za wszelką cenę do obalenia rządu ,który od 3,5 roku stara się jak może by zmniejszyć różnice bytowe POLAKÓW i różnych grup zawodowych . Wasze sprawy płacowe również brane są pod uwagę ! Nie można tego robić w atmosferze szantażu i przymusu w czasie egzaminów szkolnych , nadchodzących matur i naboru na studia wyższe . Strajk jest działaniem przeciwko dzieciom i młodzieży , co jest typowe dla komuny , którą obecnie reprezentuje towarzysz Broniarz ze swoim kilkunastotysięcznym zarobkiem . Tak naprawdę Broniarzowi wcale nie chodzi o dobro i interes uczniów , Ich rodziców i nauczycieli , tylko idąc na pasku komunistycznej i totalnej opozycji próbuje zburzyć spokój w państwie a przy okazji załapać się na następną kadencję szefa ZNP. To jego osobisty interes i główny cel by przy Waszym udziale go osiągnąć ! Drodzy NAUCZYCIELE I RODZICE ocknijcie się z politycznej manipulacji prowokatora Broniarza ! Przecież zależy Wam na dobrej edukacji dzieci i młodzieży a nie na politycznej hucpie Broniarza ! Pieniądze lubią milczenie ! Tylko w warunkach ciszy i spokoju można osiągnąć porozumienie w sprawie godnego wynagrodzenia nauczycieli .BEZ towarzysza Broniarza !!! Towarzysz Broniarz to znany z historii koń trojański . Wiadomo co przyniósł Troi . KLĘSKĘ i ZGUBĘ ! Jak pokazuje tragiczna historia Naszej Ojczyzny bezrozumne działanie Polaków nieraz przyniosło klęskę . Najwyższy już czas na rozwagę i głęboką refleksję dla dobra wszystkich POLAKÓW ! !

 » strajk (Gezza | 12-04-2019, 17:49:24)

Ci troje wgladaja jak lalki ventriloquisty. Rzad powinien wstrzymac wszystkie wyplaty tym co strajkujom. Przygotowac i oglosic tymczasowe kontrakty dla chetnych nauczycieli, (z posrod emerytowanych), z dobra stawka dzienna. A nastepnie zaczac etapowo wysylac, wpierw ostrzezenia a nastepnie zwolnienia z pracy. Szefowie zwiazkow to " falszywi pasterze" postkomuny, otoczeni stadem wystraszonych owieczek.Polscy podatnicy placa za ksztalcenie swoich dzieci. Zdrajcom interesow narodu polskiego nie nalezy wkladac do kieszeni panstwowych funduszy.

 » strajki nauczycieli (Gerard | 12-04-2019, 17:14:10)

Szkoda, ze nie zyje juz Mrs. Thatcher. Moglaby poradzic naszemu premierowi jak obchodzic sie ze zwiazkami zawodowymi co szanarzuja rzad.

 » biuletyn informacji publicznej (gość | 12-04-2019, 16:06:08)

to zaiste, fascynująca lektura, można się dowiedzieć, ile faktycznie zarabiają nauczyciele, bez oglądania ich PIT-ów, przeważnie w każdej gminie, jest choć jeden radny nauczyciel, nowi radni składali oświadczenia majątkowe w XII 2018 r.I tak np. radny- nauczyciel w Żninie podał, że zarobił 100 tys. zł, radny-nauczyciel powiatowy w Mogilnie, a właściwie już były nauczyciel, podał dochód z zatrudnienia w zespole szkół 90 tys. zł. Biedacy...

 » Kiedy (Koniec | 12-04-2019, 16:04:51)

A czy w przyszlym tygodniu Panstwo tez strajkuja? Czy w naszym powiecie strajkuje jeszcze jakies przedszkole oprocz Dabrowy? Moze pora przepisac gdzies dzieci. Bo caly tydzien organizowania opieki wystarczy. W wakacje mogliby strajkowac!

 » Proszę Was nie przesadzaj cie. ... (Zofia | 12-04-2019, 12:36:12)

Kochani przyjaciele PEDAGODZY nie przesadzajcie,od dwóch lat jestem emerytka i znam sytuacje w oświacie. Pracowałam z dziećmi 37 lat i nigdy nie postąpiła bym w taki sposób.Pamiętajcie młodzież ten to będzie pamiętać. Proszę zastanówcie się.

 » do podatnika (mgr | 12-04-2019, 12:21:03)

Szanowny panie. Czułem wewnętrzne że jest pan inteligentny i mimo różnicy zdań rozumie pan sytuację w jakiej znalazła się oświata. Nie chodzi tylko o nauczycieli a całość. Dyskusja naszą nie była jałową dysputą jakie jest dużo w przestrzeni medialnej. Rozumiem że więcej nas łączy niż dzieli. Nie pozwólmy na dzielenie społeczeństwa. Oczywiście tęsknię za spokojem i dalszą praca na rzecz młodych ludzi. I na pewno tak się stanie. I nie omieszkam przeprosić uczniów i rodziców za zamieszanie wokół szkoły. Przeprosić w poczuciu godności honoru ale i odpowiedzialności. Pozdrawiam serdecznie

 » Nauczyciele (NEMO123 | 12-04-2019, 08:30:29)

Hhhhhhmmm...... Jak tak to czytam, to mi wychodzi, że nauczyciel to najcięższy zawód świata. Niby "w żadnym zawodzie człowiek nie jet tak ważny jak w zawodzie nauczyciela" np. dla lekarza nie jest tak ważny, dla ratownika, dla strażaka...naród jak się nie zgadza i nie popiera to hejtuje.....gdyby nie nauczyciele to by z nas nigdy nic nie wyrosło....są przeciążeni pracą, która pochłania wszystkie siły - 18 godzin w tygodniu, pewnie dlatego mają tyle wolnego.... naród jest głupszy niż sto lat temu i to nie jest wina nauczycieli... a państwo policyjne tworzy się nie stosując odpowiedni aparat państwowy, ustanawiając takie a nie inne prawo, tylko robi się odpowiednio wyżej wynagradzając policjanta niż nauczyciela. I to piszą nauczyciele.... I to mnie przeraża...

 » Poznań, Opole (gość | 12-04-2019, 08:05:54)

wspierający strajk mieszkańcy Poznania i Opola to pewnie sami nauczyciele i ich rodziny. Jeśli w Mogilnie jest ponad 100 nauczycieli, to w Poznaniu jest ich kilka tysięcy. To już tłum.

 » Strajk nauczycieli (Gall Anonim | 11-04-2019, 21:23:56)

Kiedy w 1980 roku "wybuchła Solidarność" na murach pojawiły się hasła takie jak np. cytat z Lenina- Państwo policyjne to takie państwo, w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela... Dziś policjant rozpoczynający pracę zarabia 2 razy tyle ile rozpoczynający pracę nauczyciel i okolo 500 zł więcej niż nauczyciel dyplomowany. Od państwa policyjnego do dyktatury pozostaje już tylko maleńki krok...

 » strajk (gość | 11-04-2019, 21:14:12)

Tak się składa, że w radzie miejskiej w Strzelnie zasiadało kilku nauczycieli, w oświadczeniach majątkowych za 2013 r. ich zarobki wynosiły 70 tys. zł, 79 tys. zł, itd., to było 6 lat temu, to ile teraz zarabiają? Naprawdę, biedacy z pensją 5 - 6 tys. miesięcznie. Można sprawdzić w BIP Strzelno.

 » Nie zgadzam się ... (PODATNIK | 11-04-2019, 21:10:30)

Nie zgadzam się by wice starosta utrzymywany z pieniędzy PODATNIKÓW jeździł po szkołach i udzielał wsparcia strajkującym utrzymywanym również z NASZYCH PODATKÓW nauczycielom ! To jawne działanie antyrządowe ! Nie do takich celów został Pan z woli WYBORCÓW radnym powiatu a następnie w wyniku politycznego powiatowego " układu-kontraktu" wice starostą !

 » Do Pana magistra. (PODATNIK | 11-04-2019, 20:58:45)

Szanowny Panie magistrze ! W żadnym moim wpisie nie próbowałem Pana dyskredytować ! Miałem tylko odmienne zdanie . Chciałem tylko zrozumieć ,jak człowiek uwielbiający swoja pracę z młodzieżą może strajkować . Teraz gdy oświadcza Pan ,że był internowany tym bardziej nie mogę pojąć jak to możliwe ,że dziś pod wodzą Broniarza kacyka partyjnego PZPR strajkuje Pan i bierze udział w politycznej akcji zmierzającej do obalenia rządu a nie strajkował Pan za rządów PO-ZSL , który Wami gardził !? Jeśli to prawda o Pańskim internowaniu proszę podać numer teczki IPN dotyczący opiekuna SB., któremu zawdzięcza Pan internowanie ! W odpowiedzi podam numer do ipn swojego opiekuna SB. Czas strajku dobiega końca niebawem wróci Pan do uwielbianej pracy , Młodzieży i odpocznie Pan od polityki. Czego Panu szczerze życzę !

 » strajk (em | 11-04-2019, 20:42:24)

A moja babcia ma 1000 zł emerytury i musi sobie radzić sama. Ciekawe, czy emeryci też będą strajkować o godne życie?

 » władza (dr no | 11-04-2019, 19:06:25)

To że burmistrzowie Duszynski i Chudzinski oraz wójt Barczykowski interesuja się strajkiem nauczycieli to wiadomo. Ale co na to starosta Nowacki. Z tego co wiadomo ma to gdzieś. Fantastyczny samorządowiec. Nawet Warszawa nam go zazdrości. Wstyd!!!

 » Taki sobie np. nauczyciel wf (WF. | 11-04-2019, 18:00:07)

Taki sobie nauczyciel WF ( nie sprawdza klasówek itd.) i ma dostawac 7 tysiecy przy 18 godzinach pracy - zamknie szkołe bo stajkuje - I PEWNIE MAMY MU KLASKAĆ.... ABY WALCZYŁ I ZAMKNĄŁ SZKOŁE NA 2 LUB TRZY TYGODNIE ... POLSKA - NAPRAWDE POLSKA . BRONIARZE PL SZOKUJĄ !!!!.

 » do dr no (Strajkująca z Bielic | 11-04-2019, 17:15:11)

Starosta Nowacki nie musi się tym zajmować. Od oświaty w starostwie jest wicestarosta Marian Mikołajczak, który odwiedził nas w poniedziałek w pierwszych godzinach strajku. Wiem, że przed nami był w swojej macierzystej placówce w Zespole Szkół w Strzelnie. Przekazał nam swoje wsparcie i zapewnił o solidaryzowaniu się z nami. Jako nauczyciel z długoletnim stażem zna sytuację tej grupy zawodowej.

 » Do kl (Strajki | 11-04-2019, 14:50:54)

Masz rację "kl". Wszyscy powinni pomyśleć i się zjednoczyć, a nie pluć na siebie siebie jadem. Łatwo krytykować, tam gdzie nas nie ma. I dobrze się rozpisałeś.

 » władza (dr no | 11-04-2019, 14:42:33)

To że burmistrzowie Duszynski i Chudzinski oraz wójt Barczykowski interesuja się strajkiem nauczycieli to wiadomo. Ale co na to starosta Nowacki. Z tego co wiadomo ma to gdzieś. Fantastyczny samorządowiec. Nawet Warszawa nam go zazdrości. Wstyd!!!

 » do podatnika (mgr | 11-04-2019, 13:47:45)

Witam Pana ponownie. Krótko. W stanie wojennym byłem internowany i bardzo proszę nie pisać że nie mam wiedzy tamtych czasów oraz historii. Pan tyko próbuje zdyskredytować moja osobę. I niestety nic pan nie wnosi w dyskusji.

 » do Magi (strajk | 11-04-2019, 13:19:00)

Rzeczywiście jesteś sfrustrowana. Kościół zostaw w spokoju.Jest duży i dla Ciebie znajdzie się miejsce. Wyczuwa się od Ciebie ogromną nienawiść.Życzę zdrowia.

 » Strajk (Filip | 11-04-2019, 13:02:39)

Nauczyciel taki z powołania w mojej szkole jako rodzic dziecka na palcach policzyć jednej reki można. W tamtym roku afera z Nauczycielami we wsi Wylatowo w tym roku strajk gdyby malo zarabiali to by sie nie bili o fotel dyrektora.

 » Zakładnik (Rodzic | 11-04-2019, 12:43:01)

Nie płacić im ani grosza dosyć zarabiają za nic w czasie zajęć siedzą w gminie na sesjach niektórzy . Niech każdy nauczyciel przestawi w gazecie kwitki ile zarabia miesięcznie i o co oni walczą. Mają 4 miesiące wolne w roku i to jeszcze mało

 » Belfer (Zimny | 11-04-2019, 11:54:22)

Chciałem zostać nauczycielem,ale wszystkie etaty szczelnie obsadzone.

 » ile (ciekawski | 11-04-2019, 09:34:06)

A tak właściwie to czego wy nauczyciele chcecie? 1000 zł podwyżki? Dla każdego może? Tylko o kasę chodzi? Z jakiej racji macie mieć tak wysokie podwyżki? Dlaczego się tak bardzo wywyższacie ponad inne grupy pracownicze? Bo musieliście się kształcic? Serio? Smiech... Studia pedagogiczne w porównaniu do np finansów są niczym.. Tacy wykształceni, inteligentni a w głupie dyskusje się tu wdają, aż oczy bolą od tych waszych aroganckich komentarzy. Trochę pokory.

 » 72 (Dr.Mercedes | 11-04-2019, 07:17:06)

Robią 72h. W miesiącu maja 2,5 miesiąca wolnego za 2700 na rękę i jeszcze mało.zapraszam do pracy u prywaciarza 200h za 1880.zasłanianie sie dziećmi jest obludne. Dlaczego strajk będzie przerwany a okres świąteczny.

 » Do nauczycieli (Ja | 11-04-2019, 07:06:51)

Oczywiście jak lubiom prace z dziećmi to niech pracują za darmo. Niech dopłacają za ten przywilej. To będzie hit. U nas w gminie to przejdzie zrobi się fikcyjne przetargi na stanowisko nauczyciela i już będziemy mieli kadrę za darmo (podobne do tych ze zbiorem śmieci). Podobno do komisji biorą także niepiśmiennych (tak było w Bielicach - mundurowi) to ja tez chce gdzie się zapisywać można.

 » Nie poddawajcie się zgorzkniałym (dk | 11-04-2019, 06:05:38)

Brawo nauczyciele tak trzymać!nie poddawajcie się!

 » Do belfer (julek | 11-04-2019, 06:04:02)

Belfer nie kłam. Twoja żona nie pracuje dzień w dzień po 14 godzin. Ja sam byłem nauczycielem więc mi kitu nie wciśniesz. Mam liczną rodzinę w której są nauczyciele i pedagodzy, i to co piszesz jest wierutną bzdurą mydlącą ludziom oczy. Zdarzają się okresy, kiedy rzeczywiście trzeba dużo pisać zwłaszcza w domu i komuś kto nie umie sobie zorganizować pracy faktycznie to tyle zajmuje. Ale co najwyżej dwa razy w roku a właściwe raz. Na końcu roku szkolnego podczas wystawiania uczniom opinii i wypisywania świadectw. Trwa to może tydzień. A do pozostałych: to nie jest żaden hejt tylko merytoryczne wystawianie opinii przeciwników strajku, zgodnie z niezrozumieniem jego podstaw. Bo nie można ich zrozumieć przy takiej argumentacji nauczycieli. Pracują mało, o wiele za mało w skali roku a żądają nie wiadomo czego. Tak dobrze jak ta grupa zawodowa nie ma nikt.

 » Szkoda (Magi | 11-04-2019, 05:58:00)

Drodzy nauczyciele, nie czytajcie tych bzdur wypisywanych przez nieszczęśliwych,zazdrosnych rodziców,pełnych zawiści,siadających w pierwszych ławeczkach w kościele, uczących swoje tego,co doskonale pokazują ich dzieci w szkołach, szkoda Waszego czasu, ich nienawiść jest tak ogromna,a głupota nieograniczona,że żadna siła tu nie pomoże.Szkoda tłumaczeń, szkoda emocji, oni niczego nie chcą rozumieć ani wiedzieć.To tak jak w szkole, jedni są w stanie wchłonąć wiedzę, inni nie. Wstyd rodzice, wstyd!

 » strajk (KL | 11-04-2019, 02:33:07)

witam! miałem nie pisać ale nie wytrzymałem. jak strajkowali policjanci na naszym tu forum huczało- nic nie robią, kasę chcą, jak się nie podoba to niech się przekwalifikują albo na kasę do biedry. a oni nie po to się uczyli, kończyli szkoły, kursy żeby teraz się przekwalifikować . chcą być dla bezpieczeństwa obywateli ale nie za tą kasę. gdy strajkowali górnicy,hutnicy to tez większość pisała że jak im nie pasuje to mogą sobie poszukać pracy gdzie indziej. gdy strajkowały pielęgniarki to hasła szły typu- siedzą , piją kawki , jak im się nie podoba to niech się przekwalifikują! mam kuzynkę pielęgniarkę-pamiętam jak czuła się dotknięta tymi hasłami. nie po to sie uczyła,liceum medyczne, jakieś dokształcania, a przecież ona chce być przy chorych, dbać o nich, pomagać im. a tu takie słowa. tak jest za każdym razem jak ktoś strajkuje. ( a zauważyliście ,że za każdym razem jest wspomniane o uczeniu się, kończeniu szkół, dokształceniu się? i tu pojawiają się nauczyciele) dalej- pani pielęgniarka pisze,że jakby nauczyciele popracowali tak jak ona z chorymi, z brudnymi pampersami etc. to widzieliby dopiero co to praca. myślę ,że jak Pani się skarży na te pampersy i inne niedogodności to można by napisać -nie pasuje przekwalifikować się. ale myślę ,że lubi mimo wszystko tę pracę i czuje Pani do niej powołanie. żeby tylko lepiej płacili to by było super. no i tak właśnie wydaje mi się ,że jest z nauczycielami. już nikt nie pamięta że gdyby nie ta nauka i oni to nie bylibyśmy tymi kim obecnie jesteśmy-policjantami, pielęgniarkami, księgowymi, bankowcami, inżynierami itd. nie potrafilibyśmy nawet przeczytać co tu jest napisane i wpisać własnego komentarza. nasze mogileńskie środowisko bardzo łatwo doradza(szyderczo) o zmianach jak nie pasuje obecna posadka. ale łatwo się obraża,że takie uwagi dotyczą ich. ktoś tu fajnie napisał o posiedzeniu przez parę godzin z własnymi dziećmi. spróbowałem. nie wyszło, nie nadajemy już na tej samej fali. po 15min. już usłyszałem parę haseł po których odechciało mi się. może odpuśćmy sobie już te zjadliwe komentarze, uszanujmy ich trud, przypomnijmy sobie jak to było kiedys w szkole , jak się z ulubiona nauczycielka dyskutowało, jak żal było opuszczać mury szkoły. pomyślmy o tym ,że tak na prawdę wiele im zawdzięczamy. ale co tam , zrobicie jak chcecie. pojedziecie znowu po nich, pewnie i po mnie, ale ich popieram, a jak wy nie popieracie, to chociaż tego im nie okazujcie .mówienie ,że nic nie robią jest nieprawdą. robią wiele czego dowodem jesteście chociażby Wy. a żal ,że coś w życiu nie wyszło, to nie do nich tylko do siebie. powiecie,że mało zarabiacie, to ich wina? zawsze możecie się przekwalifikować i zostać ... kim chcecie. zostawcie ich walkę w spokoju, sami o takie podwyżki też walczyliście a reszta na was psy wieszała. było wam przykro , im teraz pewnie też jest. i zablokujcie już możliwość komentowania, może starczy? to do CMG24. (się rozpisałem, przepraszam)

 » Drogi panie magistrze... (PODATNIK | 10-04-2019, 22:52:54)

Dlaczego Pan strajkuje ? Nadal nie rozumiem ? Uwielbia Pan pracę z młodzieżą a mimo to strajkuje . Zadałem proste pytanie? Odpowiedź pokrętna! Chcę Panu uświadomić ,że to moje POKOLENIE wywalczyło prawo do strajku !!! Ostrożnie z wypowiadaniem się na temat "tego pokolenia"! Trochę pokory i szacunku oraz wiedzy o pokoleniu walczącym z komuną narażającym zdrowie i życie by dziś mógł Pan ( z powodu dziejącej się Panu "krzywdy "strajkować)i to pod przywództwem Broniarza członka przestępczej organizacji partyjnej PZPR ! Gratuluję braku wiedzy o najnowszej historii POLSKI ! Warto ją uzupełnić dla siebie i młodzieży! Pozdrawiam Pana magistra !

 » do Venoma (strajk | 10-04-2019, 21:58:02)

Słusznie piszesz. Wyłącznie ty to zauważyłeś. Lekcji religii jest nadmiar, 2 godz.i to na terenie szkoły. A ksiądz ma dochód podwójny i zarobek w szkole i zarobek na parafii, dlatego nie strajkuje,zarabia podwójnie,To są święte krowy, ich nigdy nikt nie ruszy.Jedyna w Polsce klasa ludzi niestrajkujących.

 » hejt (belfer | 10-04-2019, 21:54:01)

proponuje tym wszystkim hejterom którzy myślą że pedagodzy pracują tylko 18 h i jest to lekka i przyjemna praca zrobić taki eksperyment. Zabrać swoim pociechom tablety kompy telefony i wszelki takie gadżety i usiąść z nimi przez około 3 h sam na sam i spróbować porozmawiać z nimi na różne tematy ( historia polski , matematyka, wos. biologia itp. itd) Pro co wiecie z różnych dziedzin życia w końcu każdy jest specjalista. Będziecie mieć dużo łatwiej w końcu pracujecie sam na sam lub z zaledwie kilkoma osobami no i są to Wasze ukochane dzieci. Jednakże bądźcie w tym wszystkim stanowczy i jeżeli dziecko będzie się poddawać lub reagować nie chęcią nie pozwólcie żeby odeszło lub przestało pracować z Wami :) Macie dużo łatwiej praca z własnymi dziećmi które znacie i sami wychowywaliście i sami jesteście bardzo mądrzy w końcu pokończyliście różne szkoły. Sprawdźcie im race domowe , przygotujcie się z nimi do prac klasowych itp, itd. Moja żona jest nauczycielka i oto jej plan dnia.8-15 praca ,15-16 obiad i kawa 16-22,23 sprawdzanie kart pracy, klasówek, przygotowywanie się do zajęć itp, itd. W weekendy podobnie praca ok 8 h dziennie oczywiście za darmo. Tusz do drukarki kupiony za swoje i papier również. Proponuje wszystkim zrobić taki mały eksperyment. I mam pytanko czy któryś z Was zabiera prace do domu w takim wymiarze i tyle pracuje za darmo za najniższa krajową? ostatnia wypłata mojej żony 2015 zł już nie wspomnę o tym że jest cały czas dyspozycyjna bo przecież rodzic w ndz dzwoni żeby się o coś zapytać:) chciałbym aby praca nauczyciela wynosiła 40 h w tyg od 8-16

 » Strajk (Rodzic.. | 10-04-2019, 21:49:50)

Ludzie dajcie sobie luz.Tak jak niema idealnych rodziców tak i niema nauczycieli.Każdy kij ma dwa końce.Zgodze sie z tym że dzieci są przeciążone ale to nie jest wina tylko nauczycieli ale rządzących.Czytam to wszystko i widze że i nauczyciele i rodzice zapomnieli że tu chodzi o dzieci.Zamiast sie sprzeczać i obrażać na wzajem powinliśmy połączyć siły i doprowadzić do zmiany nauczania dla dzieci.Żaden nauczyciel dla dziecka nie będzie dobry gdy będzie musiał od rana do wieczora siedzieć przy książkach.Potem bunt dziecka i tp.!!!Co do 500+ dostanie każde dziecko nauczyciela też.Co do postu że nauczyciel ma zawsze racje to współczuję tego kogoś dzieciom .Bo dziecko mósi znać swoją warotść i umieć bronić swoich praw i radzić sobie w różnych sytuacjach. To nauczyciel może obrażać, poniżać,oceny zaniżać? Nie!!!Dziecko też ma uczucia.Szanujmy sie ludzie nawzajem to będzie ok.To są nasze dzieci dlaczego sie godzimy na taki system nauczania?

 » Wstyd (Obserwator | 10-04-2019, 21:43:18)

Wstydzcie się, przystępując do strajku powinniście się liczyć z tym, że rodzice będa się burzyć i ta strona jest jedynym miejscem gdzie mogą sie wyżalić, a wy nauczyciele " z powołania" odszczekujecie się gorzej niż te niby nie wychowane dzieci. Nie podoba wam się krytyka, ale sami do niej doprowadziliście i z każdym dniem będzie gorzej.

 » szkoły niepubliczne o uprawnieniach publicznych (szkoły niepubliczne | 10-04-2019, 21:32:26)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » Tak sobie (Żenada | 10-04-2019, 21:29:50)

Mam propozycję... Jak WY wszyscy którzy jesteście przeciwko strajku nauczycieli i tak ich krytykujecie!!!!Uważacie że to niemoralne, bo za dużo zarabiaja A nic nie robią bo to...Bo tamto..!!!! Niech każdy spojrzy na siebie i sam siebie rozliczy z tego jakim jest pilnym pracownikiem!!!!!A jak wam to przeszkadza to po co wysyłacie dzieci do szkół jak wam nauczyciele przeszkadzają .żal mi was .I tak na koniec żal wam D... ściska. Strajkujcie i wy nikt wam tego nie zabrania pozdrawiam

 » do podatnika (mgr | 10-04-2019, 21:26:25)

Drogi panie. Czy czytanie ze zrozumieniem jest tak trudne???? Woli pan prowadzić demagogię niż dyskusję. Nie mam sobie nic do zarzucenia w kwestii wykonywanej pracy. Nie szukam poparcia wśród uczniów ani nigdy nie prowadziłem uczniów w kierunku polityki. To pana słowa które kompletnie nie wynikają z moich słów. Uwielbiam pracę z młodzieżą i dlatego mojej pracy nie zmieniam. Ale z pańskich słów wynika że pracy z dziećmi na poziomie wychowania będzie jeszcze więcej niż jest. Myli pan wątki dyskusji. Gubi pan myśl przewodnią moich słów. Próbuje pan coś napisać uprawiając przy tym populizm. Czekając na poklask innych komentujących. Jednak pisząc że ja się osmieszam dyskredytuje pan własną osobę jako partnera w dyskusji. Nie zmieni to jednak ani mojego ani pańskiego poglądu tej sytuacji. Ma pan prawo do własnego zdania i mimo wszystko szanuje to. Pozdrawiam serdecznie

 » Pytanie (rudy | 10-04-2019, 21:04:14)

Pytanie: Czym różni się pedofil od nauczyciela ? Odpowiedź: Pedofil naprawdę lubi dzieci!

 » Posyłac do społecznych (szkołY SPOŁECZNE ZAPRASZAJĄ | 10-04-2019, 21:00:13)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » Posyłac do społecznych (szkołY SPOŁECZNE ZAPRASZAJĄ | 10-04-2019, 20:59:43)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » do podatnika (mgr | 10-04-2019, 20:29:41)

Drogi panie. Czy czytanie ze zrozumieniem jest tak trudne???? Woli pan prowadzić demagogię niż dyskusję. Nie mam sobie nic do zarzucenia w kwestii wykonywanej pracy. Nie szukam poparcia wśród uczniów ani nigdy nie prowadziłem uczniów w kierunku polityki. To pana słowa które kompletnie nie wynikają z moich słów. Uwielbiam pracę z młodzieżą i dlatego mojej pracy nie zmieniam. Ale z pańskich słów wynika że pracy z dziećmi na poziomie wychowania będzie jeszcze więcej niż jest. Myli pan wątki dyskusji. Gubi pan myśl przewodnią moich słów. Próbuje pan coś napisać uprawiając przy tym populizm. Czekając na poklask innych komentujących. Jednak pisząc że ja się osmieszam dyskredytuje pan własną osobę jako partnera w dyskusji. Nie zmieni to jednak ani mojego ani pańskiego poglądu tej sytuacji. Ma pan prawo do własnego zdania i mimo wszystko szanuje to. Pozdrawiam serdecznie

 » do podatnika (mgr | 10-04-2019, 20:11:26)

Drogi panie. Czy czytanie ze zrozumieniem jest tak trudne???? Woli pan prowadzić demagogię niż dyskusję. Nie mam sobie nic do zarzucenia w kwestii wykonywanej pracy. Nie szukam poparcia wśród uczniów ani nigdy nie prowadziłem uczniów w kierunku polityki. To pana słowa które kompletnie nie wynikają z moich słów. Uwielbiam pracę z młodzieżą i dlatego mojej pracy nie zmieniam. Ale z pańskich słów wynika że pracy z dziećmi na poziomie wychowania będzie jeszcze więcej niż jest. Myli pan wątki dyskusji. Gubi pan myśl przewodnią moich słów. Próbuje pan coś napisać uprawiając przy tym populizm. Czekając na poklask innych komentujących. Jednak pisząc że ja się osmieszam dyskredytuje pan własną osobę jako partnera w dyskusji. Nie zmieni to jednak ani mojego ani pańskiego poglądu tej sytuacji. Ma pan prawo do własnego zdania i mimo wszystko szanuje to. Pozdrawiam serdecznie

 » do podatnika (mgr | 10-04-2019, 20:00:38)

Drogi panie. Czy czytanie ze zrozumieniem jest tak trudne???? Woli pan prowadzić demagogię niż dyskusję. Nie mam sobie nic do zarzucenia w kwestii wykonywanej pracy. Nie szukam poparcia wśród uczniów ani nigdy nie prowadziłem uczniów w kierunku polityki. To pana słowa które kompletnie nie wynikają z moich słów. Uwielbiam pracę z młodzieżą i dlatego mojej pracy nie zmieniam. Ale z pańskich słów wynika że pracy z dziećmi na poziomie wychowania będzie jeszcze więcej niż jest. Myli pan wątki dyskusji. Gubi pan myśl przewodnią moich słów. Próbuje pan coś napisać uprawiając przy tym populizm. Czekając na poklask innych komentujących. Jednak pisząc że ja się osmieszam dyskredytuje pan własną osobę jako partnera w dyskusji. Nie zmieni to jednak ani mojego ani pańskiego poglądu tej sytuacji. Ma pan prawo do własnego zdania i mimo wszystko szanuje to. Pozdrawiam serdecznie

 » Do Nicka i innych skamlących (Mieszkaniec | 10-04-2019, 19:15:59)

Możecie sobie szczekać a i tak karawana jedzie dalej. Prezes nie postawił was w szeregu nawet z krowami i świniami, to musi boleć. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przeprowadzenie egzaminów.

 » Lenie (Lenie | 10-04-2019, 19:04:05)

Lenie pośle dzieci do prywatnej.

 » Strajki (Do Wszystkich | 10-04-2019, 17:41:02)

I znowu naród skłócony. Gdy niedawno strajkowali rolnicy wielu ich "hejtowało". Teraz "hejtują" nauczycieli. Za chwilę "shejtują" kolejnych odważnych strajkujących. Każdy zawód jest potrzebny, każdy ma swoje plusy i minusy. A może o to chodzi, żeby wszystkich prowokować i skłócać, bo to jest rządzącym na rękę,bo takim narodem łatwo się steruje.

 » Nauczyciele strajk (adgj | 10-04-2019, 16:42:36)

Wojciech Cejrowski o strajku nauczycieli (10:40) - https://gwiazdy.wp.pl/wojciech-cejrowski-o-strajku-nauczycieli-zaatakowal-znp-6368613431380097a

 » Cfuvx (Kuba | 10-04-2019, 15:57:04)

Brawo ZNP! Precz z łamistrajkami!

 » wywalić na zbity ryy. (broniaż | 10-04-2019, 15:39:02)

jest lista rodziców, którzy chcą pozwać dyrektorów placówek i gminę w pozwie zbiorowym.

 » Strzelno (Strzelno | 10-04-2019, 15:31:41)

Jakie szkoły w Strzelnie strajkują ??????.

 » Do magistra (PODATNIK | 10-04-2019, 15:19:34)

Panie magistrze konkretnie : dlaczego Pan strajkuje ? O jakie poniżanie Panu chodzi ? Która władza Pana poniża? Szkolna , gminna ,powiatowa czy rządowa ? Czy poprzednia władza nie poniżała Pana nie dając żadnych podwyżek.? Ośmiesza się Pan ! Jako pedagog nie powinien Pan szukać wsparcia u MŁODZIEŻY w sporze waszej grupy zawodowej z władzą! To Pana obowiązek by Młodych nie wciągać w ten spór ! PODATNICY płacą Panu za nauczanie nie za politykę! Jeśli Panu ta praca nie odpowiada można ją zmienić ! To proste i logiczne ! Nie ma przymusy być nauczycielem ! Tak robi tysiące POLAKÓW dobrze wykształconych magistrów inżynierów itp. Do roboty ! Można też założyć własny biznes ! Tu jednak trzeba mieć pomysł i odwagę ! To nie to samo co ciepła posadka i etacik zafundowany przez PODATNIKÓW ,którzy nie mają czasu na strajkowanie !!! Do roboty !

 » Strajk (Obywatel | 10-04-2019, 15:09:04)

Jeżeli burmistrz przekaże środki na wypłatę wynagrodzeń dla nauczycieli za czas strajku osobiście złożę oficjalną informację odpowiednim organom o złamaniu przepisów. Proszę nie brać tego jako puste słowa. Nie ma zgody na takie postępowanie!!!

 » strajk nauczycieli (zainteresowany | 10-04-2019, 14:44:29)

właśnie się dowiedziałem, że burmistrz Mogilna zapłaci nauczycielom za czas strajku. Chciałbym się dowidzieć z jakiej puli będą te pieniądze. Proponuję wszystkim pracownikom obsługi i administracji strajkować nic nie będziecie robić jak nauczycieli a zapłacą wam.A wszyscy wiemy że duża liczba nauczycieli to żony, córki i inni członkowie rodzin pracowników urzędu.Skoro decydowali się na strajk to wiedzieli o konsekwencjach. Ludzie trochę uczciwości, i i honoru.

 » brak słów (Rodzic | 10-04-2019, 14:38:34)

Widać troskę o uczniów, na zajęcia, na egzaminy strajk a na przerwę swiąteczną zawieszenie strajku..oj wdzięczni są wam rodzice uczniów

 » Strajk (Gość | 10-04-2019, 14:35:56)

Nie no lepiej zrobić sobie czwórkę dzieci,brać 500+ a później emeryturę bo się należy i nic nie robić..Mało tego zamiast uczyć dzieci kultury i szacunku do innych,bo tego powinni uczyć rodzice to jeszcze pretensje do całego świata albo nauczycieli,że zwracają dziecku uwagę jak się źle zachowa..to Wy rodzice macie tego dzieci uczyć a nie my nauczyciele..My możemy Wam pomóc i przekazać Waszym dzieciom wiedzę..Kiedyś nauczyciela się szanowało,miał on poważanie,uczono nas,że nauczyciel ma zawsze rację a uczniowie oprócz praw mieli też obowiązki..teraz za to mają tylko prawa a obowiązków żadnych..ale to tylko i wyłącznie wina rodziców,którzy uczą dzieci buty i roszczeniowości..pozdrawiam strajkujących!jestem z Wami całym sercem i nie zazdroszczę pracy w tych czasach i z taką postawą ludzi wokół

 » cuda się dzieją (rodzic | 10-04-2019, 13:53:20)

W trakcie strajku nagle wszyscy rodzice potrafią załatwić opiekę dla swoich dzieci, ale jak chore chodzą do szkół czy przedszkoli to nie mogą wtedy tez zostac w domu?

 » do podatnika (mgr | 10-04-2019, 12:19:23)

Witam. Właśnie w pańskiej wypowiedzi jest sprzeczność. Właśnie nie o kasę tu chodzi a pan bez zrozumienia tekstu pisanego tak jak większość rzuca argumenty które do mojej wypowiedzi mają się nijak. W tym problem. Następnie jest pan przeciw strajkowi bo jest pan przeciw nauczycielom. Tak nie można. Choć poziom pana retoryki jest bardzo znamienny. Broniarz nie ma tu nic do rzeczy. Strajkuję bo mam powody o których już wcześniej pisałem. A młodzież która "niby" opuściłem daje mi wyraz że robię dobrze pisząc i mówiąc o tym nie tak jak pan zza szkiełka a osobiście. To dodaje tylko sił, że następne pokolenie już nie będzie takie jak większość tego pokolenia.

 » ciekawe (rodzic | 10-04-2019, 11:14:01)

A podkreślanie tego jacy nauczyciele są wykształceni jest nie na miejscu. w dzisiejszych czasach ludzię w większosci są więc to nic wyjątkowego, nauczycielem powinno się zostawać z powołania a wykształcic każdy się moze.

 » ciekawe (rodzic | 10-04-2019, 11:11:35)

Dziwne jest to że tylu rodziców ma nagle co z dziećmi zrobić na czas strajku i nie chodzą do szkół czy przedszkoli, ale jak chore to puszczają bo przecież nie można wtedy w domu z nimi zostać. Jak rodzice popierają to się będzie przeciągać. Powodzenia

 » i oczywiście (julek | 10-04-2019, 08:18:38)

I oczywiście żadnych konkretów. Nauczyciele piszą, że żal, że nie rozumiemy. Ale argumentów za tym, że należy się więcej za mniej żaden nie podał. Bo się należy i już. Czy się stoi czy się leży....

 » Moloch (Adi | 10-04-2019, 05:56:34)

Dobre! Rodzice, nie rozśmieszajcie reszty świata, my też mamy dzieci i nam wstyd za Was!!!!Temat od podszewki? To dopiero żart:))))Od podszewki to może znacie,ale mowę głupoty, zazdrości i nienawiści.

 » Biedne dzieci (Jolo | 10-04-2019, 05:54:02)

Niech dzieci dziękują że mają nauczycieli,bo bez nich byliby naprawdę biedni, co obrazują komentarze rodziców bez grama obiektywizmu,za to pełni nienawiści(a do kościółka pewnie pierwsi biegają). Nikt inny tak jak rodzic nie kształtuje postawy dzieci, wszyscy o tym wiedzą.Biedne dzieci.

 » nareszcie cos (Iza | 10-04-2019, 05:50:59)

Dziękujemy!nareszcie mądry rodzic!byłoby cudownie gdybyście tak zrobili!tak jest!dzieci w domach nie na egzaminach!brawo brawo

 » . . . (nicK | 10-04-2019, 00:04:17)

Hej! Nie tego Was uczyłem przez ostatnie trzydzieści lat. Owszem – mieliście być krytyczni, oryginalni, odważni w sądach, niekonformistyczni – ale nie uczyłem złośliwości czy zawiści, której tu tak wiele. Jad i nienawiść pochodzi od Was, a że jesteście słabi i w większości nie pracujecie nad sobą, to właśnie widać… Czepiacie się, że działam odtwórczo, a przecież to jakby mieć pretensję do kierowcy o to, że tylko kierownicą kręci i narzeka. Wypominacie czas mojej pracy – ale to i Was z zazwyczaj kiepskiego i opornego materiału Polskie Normy każą mi kształtować gotowego na spotkanie z rzeczywistością człowieka z tej wielkiej szarej masy wrzuconej w tryby systemu oświaty. A że jako rodzice, bracia czy siostry w tym taśmowym procesie mi nie pomagacie, to nie dziwcie się, że i moje dzieło pojawia się jedyne w swoim rodzaju – w wielu miejscach ułomne, a mimo to piękne. Piękne miłością do człowieka, którą widzą tylko naiwni. Wy pewnie nie uważaliście na moich zajęciach. A może to ja uznałem, że ‘z pomocą nauczyciela’ dacie sobie w dalszym życiu radę. Sorry, jeśli macie o to żal – jak widać jednak się co do Was pomyliłem. Pewnie będę musiał utwardzić stanowisko… Wyobraźcie sobie, że od kilku lat normalni inaczej wymyślili dla mnie nauczanie obwoźne z wizytami w paru szkołach – nie mówcie więc na serio, że osiemnaście lekcji to mało, bo w żadnej placówce, mając uprawnienia do nauczania czterech przedmiotów, nie mam szans na pełny etat (moje koleżanki i koledzy to jednak aktywna konkurencja o szerokim spektrum zachowań wrednalnych). PITy nie kłamią; robicie to Wy twierdząc, że rocznie mam więcej niż pięćdziesiąt k brutto. I wyobraźcie sobie – nie udzielam korepetycji i to nie dlatego, że nie miałbym wzięcia – przeciwnie – rzucam kwotę, po czym w oczach widzę albo zażenowanie (jeśli wylosuję zero), albo panikę (kiedy podaję realną cenę zajęć), a wtedy dziewięcioro z dziesięciorga potencjalnych klientów czmycha. I dalej: Czyżbym to jednak ja tkwił w błędzie, wypominając wady naszych przesłodkich milusińskich? Oj, chyba nie, bo te aniołki są już z drugiego pokolenia zaborczych i cynicznych bezstresowców, którym z zasady sojusz pedagożek i psycholożek rożków nie przycina. Co prawda ci nasi młodsi również drążą temat i domagają się wyjaśnień, dlaczego nauczyciel uważa się za lepszego, ale im to można wybaczyć z racji ich nieskalanej prostoduszności i dziecięctwa. Dorosłemu jednak odpowiedzieć wypada ludową mądrością: Obyś cudze dzieci uczył! Ty – właśnie Ty! Bo Ty ze swoją wiedzą, doświadczeniem, mistrzostwem, elokwencją, cierpliwością, komunikatywnością i inteligencją jesteś przecież lepszy od wszystkich! – w tworzeniu nieprzemyślanych czy, kolokwialnie ujmując, głupawych wpisów również – ale, wracając do rzeczy, myślę, że wystarczyłoby kilka lekcji w tak zwanych klasach integracyjnych (to też co najmniej odważny, ba brawurowy, by nie rzec szaleńczy, wymysł naszego pozbawionego środków i zaplecza powszechnego szkolnictwa) i każdy z pytających o drogę by pobłądził. I z tym zapytaniem: Co autor miał w końcu na myśli? wszystkich Was zostawiam. Udanego strajku – tego życzą sobie frajerzy – zatem się zgadza :)

 » . . . (nicK | 10-04-2019, 00:02:38)

Hej! Nie tego Was uczyłem przez ostatnie trzydzieści lat. Owszem – mieliście być krytyczni, oryginalni, odważni w sądach, niekonformistyczni – ale nie uczyłem złośliwości czy zawiści, której tu tak wiele. Jad i nienawiść pochodzi od Was, a że jesteście słabi i w większości nie pracujecie nad sobą, to właśnie widać… Czepiacie się, że działam odtwórczo, a przecież to jakby mieć pretensję do kierowcy o to, że tylko kierownicą kręci i narzeka. Wypominacie czas mojej pracy – ale to i Was z zazwyczaj kiepskiego i opornego materiału Polskie Normy każą mi kształtować gotowego na spotkanie z rzeczywistością człowieka z tej wielkiej szarej masy wrzuconej w tryby systemu oświaty. A że jako rodzice, bracia czy siostry w tym taśmowym procesie mi nie pomagacie, to nie dziwcie się, że i moje dzieło pojawia się jedyne w swoim rodzaju – w wielu miejscach ułomne, a mimo to piękne. Piękne miłością do człowieka, którą widzą tylko naiwni. Wy pewnie nie uważaliście na moich zajęciach. A może to ja uznałem, że ‘z pomocą nauczyciela’ dacie sobie w dalszym życiu radę. Sorry, jeśli macie o to żal – jak widać jednak się co do Was pomyliłem. Pewnie będę musiał utwardzić stanowisko… Wyobraźcie sobie, że od kilku lat normalni inaczej wymyślili dla mnie nauczanie obwoźne z wizytami w paru szkołach – nie mówcie więc na serio, że osiemnaście lekcji to mało, bo w żadnej placówce, mając uprawnienia do nauczania czterech przedmiotów, nie mam szans na pełny etat (moje koleżanki i koledzy to jednak aktywna konkurencja o szerokim spektrum zachowań wrednalnych). PITy nie kłamią; robicie to Wy twierdząc, że rocznie mam więcej niż pięćdziesiąt k brutto. I wyobraźcie sobie – nie udzielam korepetycji i to nie dlatego, że nie miałbym wzięcia – przeciwnie – rzucam kwotę, po czym w oczach widzę albo zażenowanie (jeśli wylosuję zero), albo panikę (kiedy podaję realną cenę zajęć), a wtedy dziewięcioro z dziesięciorga potencjalnych klientów czmycha. I dalej: Czyżbym to jednak ja tkwił w błędzie, wypominając wady naszych przesłodkich milusińskich? Oj, chyba nie, bo te aniołki są już z drugiego pokolenia zaborczych i cynicznych bezstresowców, którym z zasady sojusz pedagożek i psycholożek rożków nie przycina. Co prawda ci nasi młodsi również drążą temat i domagają się wyjaśnień, dlaczego nauczyciel uważa się za lepszego, ale im to można wybaczyć z racji ich nieskalanej prostoduszności i dziecięctwa. Dorosłemu jednak odpowiedzieć wypada ludową mądrością: Obyś cudze dzieci uczył! Ty – właśnie Ty! Bo Ty ze swoją wiedzą, doświadczeniem, mistrzostwem, elokwencją, cierpliwością, komunikatywnością i inteligencją jesteś przecież lepszy od wszystkich! – w tworzeniu nieprzemyślanych czy, kolokwialnie ujmując, głupawych wpisów również – ale, wracając do rzeczy, myślę, że wystarczyłoby kilka lekcji w tak zwanych klasach integracyjnych (to też co najmniej odważny, ba brawurowy, by nie rzec szaleńczy, wymysł naszego pozbawionego środków i zaplecza powszechnego szkolnictwa) i każdy z pytających o drogę by pobłądził. I z tym zapytaniem: Co autor miał w końcu na myśli? wszystkich Was zostawiam. Udanego strajku – tego życzą sobie frajerzy – zatem się zgadza :)

 » Do mgr (PODATNIK | 09-04-2019, 23:50:11)

Panie magistrze-sprzeczność logiczna! Jeśli uwielbia się pracę to się pracuje ! NIE STRAJKUJE ! Nie porzuca się młodzieży , której nauczanie jest pańskim obowiązkiem opłacanym przez ciężko pracujących po 40 ,60 , a nawet 70 godzin tygodniowo PODATNIKÓW ! POprzednia władza PO, która zlikwidowała 2500 szkół w POLSCE, zwolniła kilka tysięcy nauczycieli a o podwyżkach kazała zapomnieć jakoś panu nie przeszkadzała!? Zabrakło wtedy odwagi na strajk ? Nie musi pan być nauczycielem ! W korporacji też potrzebni są fachowcy nawet od wfu. Tylko tu w korporacji o strajku Pan zapomnij ! To możliwe jest w socjalistycznej POLSKIEJ OŚWIACIE GWARANTUJACEJ WAM DOZGONNĄ POSADKĘ I CIEPŁY ETACIK niezależny od stopnia przekazanej wiedzy ,w której dziś dawny kacyk PZPR Broniarz jest dla was moralnym autorytetem !!! WSTYD !Najwyższy czas na wprowadzenie konkursów przy zatrudnianiu nauczycieli do pracy w szkołach na określony czasowy kontrakt z możliwością jego przedłużenia uzależnionego od wyniku nauczania~!! DO ROBOTY NIM SKOŃCZY SIĘ CIERPLIWOŚĆ PODATNIKÓW was utrzymujących!!

 » AJ waj (Rodzic | 09-04-2019, 23:46:30)

Uważam, ze władza powinna wyciągnąć rękę do nauczycieli...z gumową pałką...

 » strajk (uczeń | 09-04-2019, 22:31:09)

Każdy z nas chodził do szkoły i znamy temat od podszewki, więc nikt nam nie będzie wciskał kitu, że nauczyciele pracują tygodniowo 45 godzin i urlopu mają 26 dni w roku. Świat solidaryzuje się z nauczycielami, bo uwierzył w ich kłamstwa. 18 godzinny tydzień pracy, to pół etatu za 2500 zł, każdy by tak chciał.

 » nie wszyscy są tacy sami (mgr | 09-04-2019, 22:18:39)

Witam wszystkich. Jestem nauczycielem i strajkuję. Szczerze to nie wierzę w żadne podwyżki. I wcale ich się nie spodziewam. Strajkuję przeciw postawie rządu wobec nas- nauczycieli. Przeciw pogardzie i poniżaniu. Ale nie tylko nauczycieli -również innych grup. Pracuję zgodnie z pensum, potrzebami szkoły i poleceniami przełożonych. Ale jeśli miałbym pracować w wakacje to nie miałbym nic przeciwko. Mogę to robić bo uwielbiam tę pracę. Uwielbiam pracę z młodzieżą.

 » Reforma szkolnictwa (Rodzic | 09-04-2019, 22:07:39)

Rodzice niech też strajkują i nie wysyłają dzieci na egzaminy skoro nauczyciele mają gdzieś uczniów kończących szkoły!!!!

 » Za dwa lata jak w Korei :( (Się uczyłem | 09-04-2019, 22:02:52)

Ah ta wiejsko-małomiasteczkowość

 » Oddychajcie! (Zizi | 09-04-2019, 21:43:46)

Zachęcam do edukacji i pracy w szkole, koniecznie jako nauczyciele, na żadne inne argumenty dla was szkoda czasu, to utopia, bo i tak nic do was nie dotrze. Nie zwlekajcie!

 » do bez wykształcenia. (KKK | 09-04-2019, 21:01:44)

dziwne rzeczy piszesz o WSP. w 1993 roku wszyscy kończyli po 5 latach studiowania a nie po 4. dziwne....

 » Nie popieram strajku kasty oświatowej ! (PODATNIK | 09-04-2019, 19:57:38)

Jedyna grupa zawodowa uprzywilejowana KARTĄ NAUCZYCIELA przez generała w ciemnych okularach przy okazji wprowadzenia STANU WOJENNEGO !!! Do dziś skwapliwie bezrefleksyjnie korzysta z przywileju nadanego przez człowieka ,który na dekadę zniewolił cały NARÓD ! Wtedy w 1981 r. zabrakło nauczycielom odwagi by strajkować przeciw komunie w obronie bohaterów , dzięki którym mogą dziś strajkować ! !!! Zabrakło też nauczycielom odwagi za rządów PO gdy zlikwidowano w POLSCE 2500 szkół ,zwalniano nauczycieli a o podwyżkach musieli zapomnieć ! DZIŚ ODWAGA STANIAŁA !

 » Maciej (julek | 09-04-2019, 19:05:23)

Maciej to napisz jaka ta prawda jest.... Oświeć nas... Na razie rzuciłeś w eter ogólnikowym zaprzeczeniem nie podając żadnych merytorycznych argumentów. Nie ma ich?

 » Strajk (Ja | 09-04-2019, 19:02:02)

Niech strajkują w wakacje! Może wtedy coś wywalcza.

 » Żenada (Maciej | 09-04-2019, 18:33:39)

Gratuluję tak ogromnej wiedzy oświeconym piszącym te pełne pogardy i zawiści komentarze nie mające nic wspólnego z rzeczywistością

 » Czy nauczyciele myślą o tym jaką krzywdę wyrządzają swoim uczniom? (Rodzic | 09-04-2019, 18:11:57)

Strajk nauczycieli przed egzaminami i maturą to skrajny egoizm i całkowite zaprzeczenie tego, co nauczyciele mówią o swojej pracy, że jest to misja, odpowiedzialnośc za uczniów- nie ma żadnej odpowiedzialności gdy zostawia się uczniów w kluczowym czasie z nieprzerobionym programem, bez powtórek przed egzaminem. Ktoś z was myśli o tych dzieciakach, co one czują zostawione przez was same sobie? Idą dwa roczniki do szkół średnich wynik egzaminu ma wielkie znaczenie, czy wiecie jak wielu młodym ludziom rzucacie w tym momencie kłodę pod nogi? inni ludzie też są wykształceni a jakoś się z tym nie obnoszą bo tego wymaga ich praca. Ten wasz strajk wielu ludziom zabrał resztę szacunku dla was.

 » przyłączmy się (gość | 09-04-2019, 17:50:36)

do strajku powinny dołączyć wszystkie najmniej zarabiające grupy zawodowe, np. pielęgniarki.

 » przyłączmy się (gość | 09-04-2019, 17:49:40)

do strajku powinny dołączyć wszystkie najmniej zarabiające grupy zawodowe, np. pielęgniarki.

 » strajk (gość | 09-04-2019, 17:28:14)

Nauczyciele walczą o większą kasę dla siebie, czy o coś jeszcze? Bo widząc różne, płomienne hasła zastanawiam się, czy coś mi umknęło?

 » bez obrazy (tez wykształcona | 09-04-2019, 17:24:14)

Ci z nauczycieli co studiowali 5 lat to historia, bo nie wszyscy kończyli uniwersytet, a WSP jest od 1974 r 4 letnie.W nowym systemie jest znów inaczej, ale po studiach obecnie w systemie 2 stopniowym jest jeszcze inaczej.Pokażcie proszę te podyplomówki ale z uczelni, dokształcanie też i wtedy uczeń na podniesienie kwalifikacji nie będzie musiał przepisywać prac nawet w wakacje i nie będzie krzyku. A tak nawiasem tak pisałem i mogę potwierdzić .Do pracy Panowie i Panie, zwiększą czas pracy i wtedy wszystko zrobi się w szkole, bez sprawdzianów w domu,

 » Wykształcenie (Mieszkanka | 09-04-2019, 17:23:49)

Szanowna pani nauczycielko.Widzę, że lubisz chwalić się swoim wykształceniem. Czyżby przerost formy nad treścią. To ja teraz tobie powiem pani nauczycielko.Jestem pielęgniarką z wykształceniem wyższym, ze specjalizacją i licznymi kursami .Często mówicie, że się chcecie zamienić na inną pracę- zapraszam do zanieczyszczonych pampersów,ropiejących odleżyn i częstego kontaktu z cierpieniem i śmiercią. Nikt nie mówił, że będzie łatwo i ja sxanuje swoich pacjentów mimo wszelkich trudności, bo wiedziałam na co się piszę. Więc i wy szanujcie dzieci,bo dzięki nim zarabiacie pieniądze.

 » strajk (kicia | 09-04-2019, 16:56:43)

Mam nadzieję, że strajkujący nie otrzymają wy wynagrodzenia za ten okres, chociaż odbiją to sobie korepetycjami. Moim zdaniem na podwyżki powinni liczyć tylko najlepsi a nie (a jest ich większość) miernoty, które trafiły do tego zawodu po układach i znajomościach bo do innej pracy się nie nadają. Większość z nich to córki i synowie byłych nauczycieli z awansu społecznego i po linii partyjnej (w PRL nauczyciele to była najbardziej upartyjniona grupa zawodowa). Nie jest również tajemnicą, że poziom szkół pedagogicznych jest marny w porównaniu do innych uczelni a co można mówić o tych "pedagogach", którzy po lichej maturze z pomocą mamy i taty poszli "uczyć" a studia zrobili zaocznie np. na słynnej z "wysokiego poziomu zielonogórskiej Sorbony". Również tzw. awanse zawodowe powinny być uzależnione od osiągnięć a nie "bo po 5 latach każdemu się należy". Szkoda, że Broniarz i jemu podobni starzy komuchy siedzieli cicho za Tuska i Kopacz, czyżby bali się że potraktują ich gazem i gumowymi kulami jak górników. Ciekawe co w tym gronie robi była szefowa pielęgniarek Gardiasowa. Popieram tych, którzy namawiają "biednych" nauczycieli do pokazania swoich pitów, nawet bez powszechnych dochodów z korepetycji.

 » wykształceni (rodzic | 09-04-2019, 16:19:09)

Tak samo moja droga to że się ma dzieci nie świadczy o tym, że jest się dobrym rodzicem, pokory życzę.

 » Tak trzymać (Waldek | 09-04-2019, 16:05:40)

Nauczyciele, głowy do góry i do przodu! Jesteśmy z Wami! Wiele środowisk i mądrych ludzi, dzieci i młodzieży jest z Wami, każdy kto chce znać prawdę ma dostęp do takich źródeł!wystarczy włączy wiarygodne programy!Nie przejmujcie się takimi wpisami, bo to tylko wizytówka tych rodziców, rozgoryczonych,niespełnionych i pełnych zawiści,większość ma zapewne dzieci z problemami, do których sami doprowadzili! Nie dajcie się! nareszcie pokazaliście siłę!Szacun!

 » wzorowi rodzice (Hallo! | 09-04-2019, 15:57:16)

Najważniejsza misja to bycie rodzicem, niedoścignionym wzorem do naśladowania...hmm..niedaleko pada jabłko od jabłoni, święta prawda..rodzice, trochę pokory, bo takimi wzorami to wy nie jesteście, a przecież to takie piękne- wychowywać, nauczać, rodzic to najlepszy nauczyciel!a jak nauczacie to widać doskonale!nie tylko w szkole.tylko pozazdrościć pasji rodzicielskiej i wzorców dla dzieci.nie ma co.kolejne pokolenie będzie super.

 » misja (Zen | 09-04-2019, 15:52:27)

A inne zawody to nie misja? lekarze, policjanci, strażacy, księża i inni... cóż, nic dodać...to może wszyscy niech za darmo pracują? a panie w sklepach?to też misja!może znieśmy płatne posady! super pomysł!rodzice pokażcie jako pierwsi jak umiecie(swoim dzieciom dajcie choć raz dobry przykład) pracować za darmo!dla dzieci!przecież już tyle dodatków macie to nie problem prawda?

 » strajk (go.ść | 09-04-2019, 15:48:15)

większość w tej chwili ma ukończone 5-letnie studia i podyplomówki, więc rzeczywiście nie ma się czym chwalić. Jak wynika z ponizszych wypowiedzi, społeczeństwo nie popiera nauczycieli. 1000 zł podwyżki to pazerność.

 » Nie popieram strajku nauczycieli ((A) | 09-04-2019, 15:46:27)

Ludzie ogarnijcie się.Czy zwykły sprzedawca za kasą w supetmarkecie czy może sprzątaczka w szkole a może piekarz czy mechanik są w jakimś sensie gorsi niż Wy nauczyciele!!!Jeżeli tak uważnie to wydaje mi sie ze to już dyskryminacja,a szacunek należy się każdemu nie tylko wam!!Pokażcie swoim uczniom o co na prawdę mają walczyć nie tylko o pełne portfele ale takze o prawo do nauki która Wy macie obowiazek im przekazywać art.4 ustawy o systemie oświaty

 » rodzice (matka | 09-04-2019, 15:45:34)

Zainteresujcie się lepiej co te wasze niby skrzywdzone dzieci robią po szkole albo za ścianą w domu. To wy powinniście się wstydzić zamiast sączyć jad.No i najbardziej całą sytuacją przejmują się te biedne dzieci.wiemy, wiemy, przecież to własnie te same dzieci opuszczają ciągle lekcje z przyzwoleniem rodziców, a teraz wam źle? Żal mi was.Szkoda czasu na cudzą głupotę. Uważajcie żeby się nie udusić tą złościa, a może by tak lepiej z dzieckiem własnym czas spędzić zamiast przed komputerem i telefonem go sadzać?polecam

 » szkolni terroryści (sadam | 09-04-2019, 15:42:26)

co taki nauczyciel potrafi poza swoim niby zawodem? NIC! nigdzie indziej do roboty go nie wezmą bo się nienadaje. Banda nieudaczników życiowych z kursami katechety, wuefu, małego chemika i kursu przyspieszonego mnożenia. D O R O B O T Y !

 » Dla zazdrosnych (Justa | 09-04-2019, 15:38:32)

To się zamień, tylko czy dasz radę? To się okaże szybko, daję tydzień.

 » Jadowitym (Maxi | 09-04-2019, 15:37:07)

Uszczypliwa mamo, ja również życzę refleksji. My też jesteśmy ludźmi.

 » Do Helena (Pik | 09-04-2019, 15:32:14)

Ty mówisz o odpowiedzialności? Nauczyciel jest odpowiedzialny, ponieważ kształci dzieci i młodzież.Jest odpowiedzialny za ich bezpieczeństwo przez pół dnia. To nauczyciel w przedszkolu, szkole czy internacie bierze odpowiedzialność za wasze dzieci. Nikt inny. Po drugie,powiem to co mówicie do nauczycieli. Jeżeli nie podoba wam się praca pielęgniarki to do Biedronki na kasę. Tam jest przecież raj. Każdy sam wybiera zawód i wie co się z nim wiąże.Nikt nikogo nie zmuszał, żeby został pielęgniarką, kasjerką czy kierowcą. Ten kraj już spadł na psy. Tylko nagonka jednych na drugich. Gdzie ta wasza solidarność? Już dawno umarła.

 » Wyksztalcenie (Ola | 09-04-2019, 15:22:19)

Drodzy nauczyciele tak jak wy mam magisterke i to nie jedna tylko dwie oraz podyplomowke. Moja ambicja kazała mi się po pedagogice przyznać do błędu i iść dalej. Pracuje po 40 godzin w tygodniu i często tak jak i wy zabieram pracę do domu. A wy ile godzin w tygodniu pracujecie ???? 20 ? Za pół etatu to u tak dobre wynagrodzenia macie. Czego mam wam zazdrościć??? Gdybym chciała uczyła bym w szkole ale miałam większe ambicje pracuje w księgowości a w weekendy wykładam na uczelni. Każdy jest kowalem swojego losu. Ale to szczyt bezczelności domagać się kokosow za kilkanaście godzin w tygodniu.

 » Strajk (Wer | 09-04-2019, 15:21:06)

Jeśli ktoś pisze tutaj o jakiejś walce politycznej to jest zwykłym trollem, lub partia rządząca wyprała mu mózg. Kto toczy walkę polityczna od kilku lat to wy już dobrze wiecie. Dostaliscie darmową kasę i jesteście tacy mądrzy.Teraz każdy kto upomni się o swoje jest wrogiem narodu. Bolszewizm w czystej postaci... Zresztą wtedy też pogardzano wyksztalconymi, a wywyższano ciemna masę.

 » do Anabel (max | 09-04-2019, 15:11:43)

jeżeli z takim wykształceniem, o którym napisałaś w swojej wypowiedzi zostajesz nauczycielem znaczy, że jesteś nieudacznikiem życiowym; wszystko w temacie...

 » do Anabel (julek | 09-04-2019, 14:52:47)

Anabel ja byłem nauczycielem... Pokończyłem te podyplomówki i 5 letnie studia magisterskie. I ty mi nie mów, że to ciężkie studia były. Może poza kilkoma przedmiotami jak teoria wychowania czy historia wychowania z Jundziłem nic ciężkiego i nie do ogarnięcia tam nie było. Zresztą to i tak zawsze zależy do tego, na jakiego wykładowcę się trafi. Natomiast większość obecnych nauczycieli nie ma wykształcenia stricte pedagogicznego. Nauczają ludzie, którzy pokończyli matematykę, biologię czy historię na studiach niepedagogicznych. Później porobili jakieś tam podyplomówki i inne śmiechu warte kursy i nauczają. Ciężkie studia to koleżanko są z fizyki atomowej, robotyki, elektrotechniki, informatyki czy choćby medycyny. Tam ludzie codziennie uczą się do 2 / 3 nad ranem i na 08:00 idą na zajęcia. I ja będąc nauczycielem skończyłem takie właśnie, kolejne w swoim życiu studia (zaoczne, które z dziennymi i tak się nie równają ale nie tak lajtowe jak wszystkie pedagogiki). Więc nie mydl ludziom oczu, jak to ciężko było, bo nie było. I teraz w pracy nauczyciela też nie jest. To prosty i niewymagający nie wiadomo czego zawód. Najlepiej opłacany w sferze budżetowej w przeliczeniu na godzinę pracy w roku. Z wielkimi profitami w postaci wakacji, ferii, wolnych świąt i karty nauczyciela, która daje przywileje i do niczego nie zobowiązuje...... Wystarczy trochę predyspozycji. Ja odszedłem i bynajmniej nie ze względu na pieniądze. Uprzedzając twoje pytanie napiszę, że najzwyczajniej, chciałem robić coś swojego i to robię. Jestem szczęśliwy, nie zarabiam nie wiadomo czego ale za to jestem panem dla samego siebie. A teraz podaj koleżanko dochód ze swojego PIT za 2018 i ilość przepracowanych w roku godzin łącznie z tymi, które wypracowałaś tak ciężko w domu.

 » podwyzka (hm | 09-04-2019, 14:44:47)

kiedy prawie 40 lat temu obnizali pensum z mojej strony byl radykalny sprzeciw. Moim zdaniem ilosc godzin lekcyjnych i pozalekcyjnych trzeba bylo podwyzszyc. Dzis zdania nie zmieniam. Wykladnia ile kto ma "na reke" nie interesuje spoleczenstwa, dzis raczej patrza jaka jest srednia za godzine. A ta jest wyjatkowo wysoka. Nigdy nauczyciele nie beda miec poparcia spolecznego (oczywiscie poza bezposrednio zaangazowana rodzina). Tak nalezy zorganizowac czas przebywania nauczyciela na terenie placowki, aby zdazyl zrobic wszystko. 30 godzin przy tablicy i 5 godzin na zajecia pozalekcyjne i przygotowanie do lekcji. Pozostale 5 godzin na prace inne typu wycieczki i szkolenia. Oczywiscie z normalnie liczonym urlopem (wedlug zyczenia moga to byc swieta). Wowczas mozna naliczac wyjatkowo wysokie pensje.Zycze powodzenia. Bede krzyczec ... nauczyciele, jestem z wami!

 » wykształceni (po szkołach | 09-04-2019, 13:32:36)

To,że nauczyciel ma studia,podyplomówki i kursy to nie znaczy,że każdy jest świetnym belfrem.W innych zawodach też trzeba podnosić kwalifikacje i wcale się tym nie chwalimy, nas się rozlicza za wyniki pracy. Trochę pokory nauczycielu,nie wyliczał swoich zdobyczy naukowych ,bo nie zawsze znajdują. odbicie w wyk.pracy.Życzę refleksji...

 » Do zazdrosnych (Anabel | 09-04-2019, 12:54:04)

To trzeba było zostać nauczycielem i się kształcić, jak tak żal d... ściska!Jeszcze nic straconego, proszę się kształcić, 5- letnie magisterskie, ze dwie, trzy podyplomówki i co najmniej kilka kursów kwalifikacyjnych, to potem możemy rozmawiać wielmożna pani pełna jadu, pozdrawiam.

 » Brak slow (Ola | 09-04-2019, 12:48:23)

Wiecznie im mało chętnie się z nimi zamienię. Niech idą do biura na 8 godzin modlą się o wolne w wakacje żeby zająć się dzieckiem nie wspomnę już o feriach i przerwach świątecznych. Ile godzin dziennie pracują???? Zabierają pracę do domu ok ale drodzy Państwo ja księgowa też:) takie życie. Bardzo chętnie pójdę do pracy na 20 godzin w tygodniu albo i mniej :) z wolnymi wakacjami feriami też jestem z wykształcenia pedagogiem ale realizuje się w weekendy na uczelni wyższej chciałam więcej zarabiać wystarczyło się przekwalifikowac A nie płakać i strajkować w tak ważnym i stresujacym dla młodzieży okresie . Jedna prawda jaką praca taka płaca....

 » Strzelno (gosc | 09-04-2019, 12:47:10)

W STRZELNIE STRAJKUJĄ AUTOBUSY JEŻDZĄ PO DZIECI ALE CHYBA PRZEDSZKOLAKI A AUTOBUS Z PEKAESU TO CHYBA NIE JEŻDZI TO CO ROBI OSOBA KTÓRA JEŻDZI Z TYM KIEROWCĄ -OJ CHYBA TEŻ PÓJDĘ DO BURMISTRZA O PRACE OPIEKUNKI W AUTOBUSIE BO CZYŻ NIE CHCIELIBYŚCIE DOSTAWAĆ KASY ZA GODZINKĘ JAZDY .

 » Praca (Sarin11 | 09-04-2019, 12:45:23)

Nauczycielu wziąłeś dziecko za zakładnika, z terrorystami się nie dyskutuje, trzeba wam teraz zabrać wszelkie przywileje a jest ich dużo

 » STRAJKI (BELFER | 09-04-2019, 12:38:12)

NIE ROZUMIEM JEDNEGO, TERAZ ZACHCIEWA SIĘ IM STRAJKÓW,P.BRONIARZ SIĘ NAGLE OBUDZIŁ,20 LAT TEMU JAK WPROWADZANO TAMTĄ REFORMĘ NIKT NIE WALCZYŁ O LUDZI, KTÓRZY TRACILI ETAT, NIE WALCZONO Z TAMTYMI RZĄDAMI O PODWYŻKI.NAUCZYCIELE WIELE RZECZY ROBILI PO GODZINACH, ŁĄCZNIE Z DALEKOBIEŻNYMI WYCIECZKAMI, TAK NAKAZYWAŁ HONOR. TERAZ ROZGRYWA SIĘ WALKA POLITYCZNA DO KTÓREJ POSŁUŻONO SIĘ DZIEĆMI.NIECH ZWYCIĘŻY ROZSĄDEK!!!!

 » Do BELFRA (julek | 09-04-2019, 12:31:53)

Belfer - wszystko się w tych słowach niemalże zgadza ale \" przeciążony pracą, która pochłania wszystkie siły\" to ty chyba sobie jaja robisz. \"Niepewny o swoją przyszłość\" przy obowiązującej karcie nauczyciela, która chroni go jak posła immunitet czy \"należytego odpoczynku i płodnej bezczynności\" to już jest z Twojej strony bezczelność. I nie mydl ludziom oczu, bo jak sam wskazałeś napisał to pedagog a nie, że \"naród potrafił to zrozumieć\". Naród wtedy i dziś tego nie rozumie i nie zrozumie, bo nie ma w tym za grosz logiki. To był głos i słowa takiego samego nauczyciela / pedagoga jakimi jesteście teraz wy, a nie narodu. Więc albo nie kłam albo czytaj ze zrozumieniem. Zresztą ze strony nauczyciela to tak by wypadało choćby ze względu na szacunek do zawodu.

 » Strajk (Pik | 09-04-2019, 12:13:26)

Najlepsze jest to, że wielu komentujących bierze darmową kasę od państwa...czyli od nas, wszystkich uczciwie pracujących.Nauczyciel musi się uczyć i dokształcać całe życie. Nie za państwową kasę, tylko za swoją. Jeśli ludzie w tym kraju będą nieukami kończącymi edukację na podstawówce, to ten kraj nie ma racji bytu. Wykształceni uciekną za granicę, a tutaj zostanie jedynie patologia, tumany i emeryci. Już brakuje np.lekarzy. Na koniec dodam jeszcze... po niektórych wpisach widać, że analfabetyzm wtórny jest na wysokim poziomie.

 » KOMUCH RZĄDZĄ OŚWIATĄ ! (PODATNIK | 09-04-2019, 11:53:23)

Brawo nauczyciele wspierajcie nadal starego komucha ,który gra Wami dla interesu własnego ! 12 tysięcy miesięcznie jemu wystarcza ! Wy jesteście gwarancją jego kasy ! Do tego Was potrzebuje! Gdzie WY i Broniarz byliście jak rządziła PO,? Ile dostaliście wtedy podwyżek WSTYD !

 » Do nauczycieli (Helena | 09-04-2019, 11:40:23)

W szkole nr 3 strajk,pokażcie roczne rozliczenia i wszystko się wyjaśni. Jeżeli nie macie nic do ukrycia,rozmawiałam ze spotykanymi pielęgniarkami panie pielęgniarki nie mają nic do ukrycia.Porozmawiamy o godzinach pracy o odpowiedzialności i o pracy w nocnej porze i świętach oraz o urlopach.ZGODA?

 » Babcia (Ola | 09-04-2019, 09:44:31)

Ja muszę chodzić do pracy i pracuje za 2 tyś i nie myślę nawet o strajkowaniu, nauczyciele wykorzystują dzieci żeby jeszcze więcej kasy nabić ciągle im mało . U nas w Strzelnie to już dość gminę zadłużyli nygusy jedne.

 » xx (lil | 09-04-2019, 09:43:22)

a ileż dzieci nie uczęszcza systematycznie do szkoły, tylko w zamian ten właśnie "dobry",troszczący się niezwykle o jego wysoki poziom edukacji rodzic, wypisuje mu usprawiedliwienia(lub nie, bo o tym też często zapominają- tacy obowiązkowi),niesamowita odpowiedzialność rodzice!

 » do Mama (OBI | 09-04-2019, 09:01:28)

Szanowna Mamo.Brak znajomości przepisów podatkowych nie przemawia na Twoją korzyść,jeśli chodzi o zakres wiedzy.Istnieje coś takiego jak działalność nierejestrowa i to jest zgodne z prawem.

 » STRAJK NAUCZYCIELI (BELFER | 09-04-2019, 08:41:28)

Ponad sto lat temu wybitny polski pedagog Jan Władysław Dawid pisał- " dlatego w żadnym zawodzie człowiek nie ma tak wielkiego znaczenia, jak w zawodzie nauczycielskim. Architekt może być złym człowiekiem i zbudować dom piękny, inżynier,który pobudował drogi i mosty mógł być człowiekiem lichym. A już nauczyciel zły jest sprzecznością samą w sobie. Nauczyciel niepewny o swoją przyszłość, przeciążony pracą, która pochłania wszystkie siły, terroryzowany i poniżany przez zwierzchników staje się apatyczny i na wszystko obojętny, bywa często zły i złośliwy wobec swojego ucznia zamiast być jego przyjacielem i bratem. Ironią byłoby szukać u takich ludzi Duszy Nauczycielstwa. Dopóki żyjemy w tym świecie, dusza objawiać się może tylko w ciele i przez ciało. Więc i dla duszy nauczycielstwa muszą być najpierw dane lub wywalczone zewnętrzne materialne warunki: Prawo do słusznej płacy, należytego odpoczynku i płodnej bezczynności" Słowa napisane sto lat temu brzmią dziś ze zdwojoną siłą. Sto lat temu naród potrafił to zrozumieć, a dziś niestety ma z tym problemy.....

 » strajk (nauczyciel | 09-04-2019, 08:05:42)

Podjęcie decyzji o strajku to duża odpowiedzialność.Bo jeśli w szkołach było tak że nauczyciela nie było kilka tygodni w pracy z uwagi na zwolnienie lek.To wiadomo, że wystąpiły ogromne zaległości programów.Zatem czy odpowiedziialnym jest strajk w takiej szkole?Ten nauczyciel powinien teraz odpracowywaç od rana do nocy,a nie teraz szumnie strajkowć.

 » Nauczyciele podziękują (Irka | 09-04-2019, 06:44:43)

Ustalmy postulat! Niech w szkołach będzie tylko nauka, od wychowania są rodzice. Gratuluję pomysłu.Widać, że to głos rozsądku kochającego rodzica dbającego o nauczycieli i dzieci.Tak trzymać rodzice.

 » Brak wycieczek- to jest to! (Joanna | 09-04-2019, 06:34:33)

Przyłączamy się do rewelacyjnego pomysłu!dziecko i rodzic=zabawa (i na pewno dzieci się ucieszą:)))), szkoła=nauka.Nareszcie ktoś tu myśli.

 » Cudowny pomysł (OlaLa | 09-04-2019, 06:31:32)

Podtrzymajmy ten wspaniały pomysł!Kreatywni rodzice mogliby wreszcie zapewnić własnym dzieciom atrakcje i się wykazać , a nie zrzucać wszystko na komputery i telefony.w szkole tylko nauka.tak powinno być. Pozwólmy się wykazać rodzicom.

 » Spełnienie marzeń (Maria | 09-04-2019, 06:27:45)

Ja też jestem za!Oby się ziściło!Tak było kiedyś! Żadnych atrakcji dla dzieci! jeśliby zająć się tylko nauką, bez tych zbędnych dodatkowych przywilejów dla ucznia, to można by na nauce się skupić i wreszcie materiał byłby powtórzony, utrwalony i zrealizowany,a zadań domowych mniej! no i uczeń zadowolony!i więcej w domu przy rodzicu!i ten wspólny, miły czas!bajka!Życzę tego z całego serca, ja i wielu moich kolegów!zero wycieczek i innych takich rozrywek!Nauka górą!

 » jestem za (Bunio | 09-04-2019, 06:21:45)

Wycieczki są dla dzieci nie dla nauczycieli!to oni załatwiają tysiące spraw z tym związanych + jeszcze całodobowa (wielodobowa)opieka nad rozwydrzona bracią.od razu widać,że zorientowana inteligencja tu pisze! A niektóre dzieci nigdzie nie wyjadą jeśli nie ze szkołą! Brawo rodzice

 » Super (Alicja | 09-04-2019, 06:16:29)

Wypiszcie najlepiej ze wszystkiego. To dla nauczyciela żaden problem, bo nie będzie musiał użerać się z cudzymi dzieciaczkami.Mogą przecież nigdzie nie jeździć.A ile dla nauczycieli mniej pracy, straconego czasu prywatnego, nadstawiania karku i spokojne nocki we własnym domu.Obyście wypisali!!!

 » Przekazywanie wiedzy. (Ja | 09-04-2019, 05:21:57)

Niech lepiej nauczyciele wezmą się za dobre przekazywanie wiedzy. Bo niektórzy z naszych szkół nie potrafią tego robić. Dlatego przez nich dzieciaki nasze muszą brać korepetycje. Nie bronię tu tylko mojego dziecka, ale gdyby padły nazwiska nauczycieli to dopiero rozgorzał by tu temat.

 » Wycieczki i wakacje (Ja | 09-04-2019, 05:17:36)

Właśnie, jestem ciekaw za co jadą nauczyciele na te zagraniczne wycieczki? Oczywiście, że za nasze pieniądze. I to im nie przeszkadza. Następnie, wakacje są od tego, że dzieci mają odpocząć,a nie chodzić do szkoły. Strajk nie obowiązuje dzieci. One nie strajkują. no i kto słyszał o płatnym urlopie w wakacje? Oczywiście mówię tu o dwumiesięcznym i dwutygodniowym we ferie. I jeszcze mają mało?

 » Nauczycielu. (KUBA | 09-04-2019, 01:21:33)

No to powiedz mi nauczycielu, ile godzin w roku przepracujesz łącznie z tymi, o których ciągle tak głośno słyszę, że je wypracowujesz w domu? Ile ? Wyjdzie Ci 180 w miesiącu w skali roku ? NIGDY !!!. Powiedz mi jeszcze nauczycielu, dlaczego wszystko to, co jest ponad 18 godzin w tygodniu jest płatne ekstra jako nadgodziny. Zwykły człowiek, jeśli ma płacone ekstra za nadgodziny to są to nadgodziny ponad wymiarem 40 godzin w tygodniu.Powiedz mi nauczycielu jak to jest, kiedy idzie się do pracy na 09:00 a kończy o 13:00 ? Jak to jest, kiedy nie pracuje się w weekendy, w nocy, w święta, na druga zmianę do 22:00.Powiedz mi nauczycielu jak to jest mieć rok w rok wakacje, ferie zimowe, długi majowy weekend ? Powiedz mi nauczycielu, dlaczego niemalże wszystkiego sam muszę uczyć dziecka w domu wykonując pracę za ciebie. Wiem, pomagać dziecku w odrabianiu lekcji jest obowiązkiem rodzica i z tym się zgodzę ale na chwilę obecną, to ja ciebie nauczycielu muszę zastępować, bo to z czym dzieci przychodzą w głowach po szkole woła o pomstę do nieba. Policz sobie nauczycielu swoje godziny łącznie z tymi poświęconymi na pracę w domu przy herbatce i TV i podziel swój dochód z PIT'a przez tą wartość. I wtedy napisz, ile zarabiasz na godzinę. Nie napiszesz bo ci będzie wstyd. Ukrywasz to przed wszystkimi skrzętnie bo doskonale wiesz, że nikt tak jak ty dobrze nie zarabia za poświęcony na pracę czas.

 » Wycieczki (Sarin11 | 08-04-2019, 23:29:18)

Wiem ze w naszym powiecie na początku maja i czerwca są organizowane wycieczki zagraniczne przez nauczycieli.proponuje wycofać dzieci z tych wycieczek bo ego nauczycieli spadło i może tak być ze zaczną strajk za granicą i pytam się co z naszymi dziećmi? Opieka nauczycielska gdzie jest?

 » nauczyciele (MArtinek CMG | 08-04-2019, 22:51:36)

Ja im dałbym podwyżki nierobom choler...ym ! 20 godzin w tygodniu odpękają , święta , wakacje 2 miechy i jeszcze mało mają !!! Państwo powinno nie pójść na żadne kompromisy nie podoba się strajkujcie i nie dawać nauczycielom wypłat wtedy sami wrócą uczyć dzieci ! a jak sie nie podoba im to powinni zapierdzielać po 10godzin lub 12 dziennie przy szypie bo do niczego innego się nie nadają wykształceni w jednym kierunku i nic poza tym ! Dzieciaczki tylko cierpią oraz rodzice ! ciąglę w dupach im mało jakby tonę piasku codziennie musieli szypami ładować na ciężarówki ! ZERO LITOŚci dla Nauczycieli ! zero podwyżek a jak sie nie podoba kopa w dupę i fizycznie zapierda...ać!!!

 » A korepetycje (Mama | 08-04-2019, 22:32:18)

Dziwi mnie jeszcze ze nikt nie wspomnial o korepetycjach i prywatnych lekcjach. Kto sie przyzna ile na lewo wyciaga?? Bo paragonow raczej nie wystawiaja...

 » Do abc (Rodzic | 08-04-2019, 21:53:19)

Po co ktoś się ma przekwalifikowywac? Ja nie lubię zajmować się obcymi dzieciakami dlatego mnie ten zawod nie interesuje.. Problemem polskiej szkoły jest to, ze pracuje w niej dużo miernot i nie ma narzędzi żeby leni i obibokow eliminować. Nauczyciel który nie ma żadnych sukcesów i nic nie robi ma taka sama pensje jak taki który ma w roku olimpijczyków..

 » strajk (1-1 | 08-04-2019, 21:26:42)

A w oknie szkoły wielki napis STRAJK ile czasu na wyk.poświęciliście? Żenada!

 » do PODATNIKA (222000222 | 08-04-2019, 21:17:22)

Może chcesz się "przepracowany podatniku" przekwalifikować na nauczyciela? Zapraszam. Poczujesz te kokosy i przywileje, które ma nauczyciel. Takie głupie komentarze najczęściej wypisują ludzie,nie mający zielonego pojęcia o pracy nauczyciela. Ty i tobie podobni prawicowi hejterzy to jedynie słuszna - "ciężko pracująca" - grupa ludzi. Prawda jest taka, że nauczyciela nikt nie zastąpi, ale nauczyciel jest w stanie zastąpić każdego z was - "hejtujący bohaterowie"

 » Do kuby (Mieszkanka | 08-04-2019, 21:17:06)

Jak strajkowały pielęgniarki, to oddziały były obstawione personelem wystarczająco, żeby żaden pacjent nie ucierpiał. Tak więc od pielęgniarek wara.A jeżeli chodzi o podwyżki, to strajkowały, ale nie żądały takiej kwoty jak nauczyciele,a i tak dostały marne grosze.Jak nie jesteś chłopie w temacie ,to nie wypisuj bzdur.

 » do krytykujących pracę nauczycieli (xxx | 08-04-2019, 20:54:08)

Zwracam się do tych co krytykują nauczycieli i sposób ich pracy ....to nie nauczyciele układali i narzucali podstawy programowe, to nie nauczyciele wprowadzili tyle materiału do opanowania. Mamy taki system nauki-encyklopedyczny ,że dzieci muszą uczyc się w domu...to nie Ameryka!!!

 » popieram WŚCIEKŁĄ UCZENNICE :) (zocha | 08-04-2019, 20:51:16)

BRAWO

 » Strajk (N-el | 08-04-2019, 20:47:25)

Prawie wszyscy, którzy tu piszą, prezentują typową, małomiasteczkową pisowską mowę nienawiści. Obrzydzenie mnie bierze. Gdzie ja żyję. Boże wróć naszej Ojczyźnie spokój.

 » do abc (OBI | 08-04-2019, 20:46:05)

Dlaczego zawód nauczycielski przechodzi z pokolenia na pokolenie? Jeżeli tak źle ma mama, to po co tak źle ma mieć córka, czy syn?

 » Broniarz terrorysta (123 | 08-04-2019, 20:19:52)

tu nie chodzi tylko o pieniądze - poczytajcie i wyciągajcie wnioski https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/6280-czlowiek-z-kariery-szef-zwiazku-nauczycielstwa-polskiego-slawomir-broniarz-zarabia-12-tys-zl-tyle-w-polsce-nie-zarabia-zaden-nauczyciel

 » Do laików (abc | 08-04-2019, 19:51:17)

Wszyscy, którzy nie mają bladego pojęcia o pracy z dziećmi, a wypisują te brednie o nauczycielach, zapraszam do przekwalifikowania się i do "roboty" w szkole. I oby zaznali tej "18- godzinnej słodyczy" chociażby przez tydzień. Wtedy mogliby dyskutować. Osobiście wyznaję zasadę "Zanim cokolwiek powiesz, pomyśl".

 » Praca (Wektor | 08-04-2019, 19:48:23)

przecierz jak tak ciezko pracujecie nikt was w szkole nie trzyma droga wolna niema ludzi nie zastapionych,a nie walic lekcje do domu na popoludnie i co maja powiedziec te dzieciaki i rodzice,trzeba zmienic sposob nauczania a nie odpieprzyc 45 min.lekcji i nazadawac do domu i potem wyzywac od debili.

 » strajk (lula | 08-04-2019, 19:39:18)

A ja se pytam za co te pdwyzki ze ja musze z dzieckiem siedziec i odrabiac lekcje ,uczyc go calymi popoludniami ,popoludnie powinien miec czas dla siebie w szkole powinien byc uczony a nie w domu za to podatnicy placa a spytajcie sie nauczyciela czy Kopernik byla kobieta to odpowie to nie moja dziedzina takich mamy nauczycieli.

 » Szkola (Abc | 08-04-2019, 19:16:00)

Niech oddadza 500plus i dać im podwyszki wiecznie mało za parę godzin dziennie soboty ferie świąteczne zimowe wakacje wolne ,zmienić prace i dobra.Nie jeden ze studium policealnym wielki nauczyciel.

 » Wakacje (Sarin11 | 08-04-2019, 19:01:09)

Proponuję żeby strajkowali w lipcu lub sierpniu, nawet głodówka. Teraz jest dobry czas bo mogą strajkować w święta wielkanocne.lany poniedziałek w szkole.

 » do Marzena (jan | 08-04-2019, 18:15:41)

chroń nas Panie Boże od takich magistrów którzy piszą "jusz: xD

 » podwyżki to nie tylko sprawa nauczycieli ! (rodzic | 08-04-2019, 17:56:39)

pozdrawiam wszystkich strajkujących nauczycieli płaca nauczyciela to punkt odniesienia do zarobków dla wielu grup społecznych, tak było zawsze. To świadczyło o uczciwości i rzetelności państwa. Strajkujcie i walczcie o swoje wynagrodzenie (doceniam waszą pracę, moja trójka dzieci przeszła szkołę podstawową,a jedno kończy gimnazjum. Szkoła zawsze byłą dla mnie jako rodzica wsparciem). Niech się skończą czasy wszechuwielbianej przez pracodawców płacy minimalnej. Państwo powinno dawać przykład i doceniać swoich pracowników, a wtedy może różnego rodzaju szefowie też inaczej spojrzą na ludzi, szczególnie młodych, zaczynających prace, pragnących się usamodzielnić. Nauczyciele walczcie o swoje bo walczycie również o normalność dla nas wszystkich.

 » opinia (emeryt | 08-04-2019, 17:39:25)

Kiedy,za PO-PSL---likwidowano szkoły,zwalniano nauczycieli,była cisza,bo "właściwa" opcja,teraz co????Jak mawiał "bul",od żyrandola-----nauczyciele---weżcie kredyty i zmieńcie pracę jak Wam się coś nie podoba---to również "urok" demokracji----tak trudno Wam to pojąć,zrozumieć??Podobno wykształceni,a samodzielnie nie myślą,tylko w "gierki" polityczne się wdają.A,może macie za dużo czasu wolnego,wakacji i to przeszkadza??Więc do roboty.

 » do Agi (Mia | 08-04-2019, 17:35:16)

"kazdy z Was moglby byc nauczycielem ",takie myslenie obnaza system oswiaty i mentalnosc tzw.ludu.Nie wystarczy okazac sie dyplomem wyzszej uczelni,musowo posiadac predyspozycje do pracy z dziecmi /mlodzieza.Konieczna reforma szkolnictwa,takiej nie bylo nigdy.Zlikwidowanie gimnazjow zachamowalo wysiew nieukow z papierkiem.Ale to zadna reforma byla tylko konieczna poprawka systemu.

 » Strajk (Mika | 08-04-2019, 17:03:09)

Ludzie.. Przecież wiadomo że żaden inteligentny człowiek nie popiera tego strajku. Strajk bronią inni nauczyciele. Jestem za tym żeby dać tej grupie społecznej podwyżkę nawet większą pod warunkiem że będą pracować we wakacje i ferie. Studia nie mają tu kompletnie znaczenia. Plecy plecami jak zawsze. Ale jeśli nauczyciele chcą kasy mimo że patrząc na ilość przerobionych dni mało nie mają to są bezczelni. I cierpią uczniowie więc niezły przykład dajecie. Wyobrażacie sobie jakby przez 5 dni strajkowali wszyscy pracownicy sklepów marketów itp? Toż to chaos by był. A czy oni są gorsi? Nie. Nawet po studiach czasem wyboru nie mają. To jest żenada. Ale jeszcze bardziej żenujący są ci tzw polaczki cebulaki którzy twierdzą że lepiej odebrać 500 plus na dzieci i dać nauczycielom-nie wiem co z was za zawistne gnidy bo nawet nie podejrzam że jacyś nauczyciele mogą tego chcieć-nawet dzieciom.odebrać? Może obracacie się w patologi że tyle jej widzicie...przykro mi. Wiele dzieci skorzystalo i jest pewniejsze siebie. Zdaje sobie sprawę że absolutnie nikt kto używa we właściwy sposób mózgu by tego nie napisał i tak nie twierdzi i wiem że tymi osobami są przede wszystkim żałośnicy którzy nie mogą się dorwać do tej kasy..-może to wy jestescie patologią? Także niech nauczyciele strajkuja ale cholera jasna nie mają zle. Chcą mieć lepiej za nic ale nie mają najmniejszego prawa ogłaszać że mają tak zle. No to czekam na hejt od nauczycieli i oczywiście zazdrosnych polaczkow którzy nie dostaja pieniędzy na dzieci ;-) matka się za was powinna wstydzić.

 » Strajk nauczycieli (Jojo | 08-04-2019, 16:51:00)

Ja wszystko rozumiem, ale te nagodziny wypłacane w lipcu i sierpniu to kpina.Karta nauczyciela do likwidacji!!

 » Strajk (Victoria | 08-04-2019, 15:39:01)

Brawo nauczyciele za walkę o swoje! Trzymam kciuki!!! :)

 » strajk (kuba | 08-04-2019, 15:22:16)

aha! a jak strajkowały pielęgniarki to nikt nie mówił,że kartą przetargową są chorzy! a teraz biedne dzieci. jak rolnicy blokowali drogi niewinnym kierowcom to też nikt ich nie żałował i nie mówił żeby obstawili sejm bo tam zapadają decyzje a nie u kierowców czekających w korkach w ich samochodach.

 » strajk (kuba | 08-04-2019, 15:17:38)

do wszystkich hejtujących! proponuję się przekwalifikować na nauczyciela, skończyć studia i do szkoły skoro to takie rarytasy i tyle wolnego i taka kasa. nauczycieli coraz mniej bo nie chcą się użerać z dzieciakami , którzy nie wynieśli z domu wychowania i zachowują się jak nie powiem co. każdy ma prawo do godności w pracy a młodzież nie ma litości. tak więc na studia i do szkół!!! pozdrawiam nauczycieli !

 » strajk (mieszkanka | 08-04-2019, 13:58:11)

Z jednej strony rozumiem nauczycieli,że chcą zarabiać więcej,jak zresztą każdy.Jednak nie rozumiem dlaczego przez tak ohydny szantaż,a kartą przetargową są dzieci .Czy nie jest paradoksem to,że dzięki dzieciom mają pracę i zarabiają,i to właśnie one są ich narzędziem do osiągnięcia celu.Nie tędy droga,przez to zyskaliście sobie dużo wrogów w społeczeństwie.Każda grupa zawodowa chce więcej zarabiać ale nie kosztem innych(w tym przypadku dzieci i rodziców).Z tego co wiem porozumienie jest już podpisane,a przyd**asy Broniarza,któremu zależy tylko na rozgrywce politycznej i dzieci ma w tzw.głębokim poważaniu niech się zastanowią co jest dla nich najważniejsze.

 » Nauczyciele (Dwa końce | 08-04-2019, 13:57:51)

Każdy kij ma dwa końce.Jeden koniec trzyma dzisiaj p.Broniarz z częścią nauczycieli,co będzie gdy drugi koniec chwycą rodzice?

 » przypominam że.... (PODATNIK | 08-04-2019, 13:23:41)

To MY PODATNICY CIĘŻKO PRACUJĄCY PO 40 , 60 z nawet 80 godzin tygodniowo UTRZYMUJEMY STRAJKUJĄCYCH NAUCZYCIELI . Trochę pokory z tymi żądaniami płacowymi ! Nie każdy nauczyciel to DOBRY NAUCZYCIEL . Czy inne zawody są szczególnie uprzywilejowane kartą zawodową ? Czy istnieje karta listonosza , budowlańca ,projektanta skomplikowanych budowli inżynierskich , karta chirurga , hutnika ,pilota? Każdy może zmienić miejsce pracy jeśli nie odpowiadają mu warunki płacowe. NIE MA PRZYMUSU BYCIA NAUCZYCIELEM !!! Wiem , że jest znaczna grupa NAUCZYCIELI z POWOŁANIA oddanych służbie NAUCZANIA ! Jest TEŻ GRUPA WYJĄTKOWO ROSZCZENIOWO-POLITYCZNA wykorzystująca obecnie młodzież i dzieci do siania zamętu POLITYCZNEGO ! Wprowadzić konkursy przy zatrudnianiu NAUCZYCIELI z możliwością przedłużania kontraktu zatrudnienia uzależnionego od wyników nauczania ! Wtedy strajku nie będzie ! DO ROBOTY !

 » strajk (katarzyna | 08-04-2019, 13:23:32)

Jak mozecie zazdroscic emeryta.Aco powiecie o pracownikach sprzatajacych miasto,kierowcach karetek pogotowia,pielegniarkach pracownikach marketow,czy oni tez nie placa rachumkow tez nie chca wyjechac na wakacje.pOWIECIE ze ci pracownicy leza a moze maja zmienic prace to moze kazdy,to co wiem to wiekszosc w marketach ma stednie lub policealneMoze tak jak w grecji duzo chcieli a teraz obciete o piecdziesiat procent i co wtenczas powiedza panowie z ZNP.Dzisiaj slyszalam wypowiedz jednej pani po co emerytom 888zl.bez tego wytrzymali to i teraz niepoytzebne.CHAMSTWO

 » Strajk (Marzena | 08-04-2019, 12:59:06)

Nauczyciele to Święte Krowy jak w Indiach niech przepracuja jak ja 180 godzin i też mam wyższe magisterskie to pogadamy.Tylko większe pensje i większe jusz mam tego dosc

 » Strajk (Nikoś | 08-04-2019, 12:53:41)

Rzygać się chce słysząc o tym strajku..za robotę niech się wezmą a nie ciągle im mało. Za Platformusow non stop dostawali kasę i ciągle im mało. A młodzieży nie potrafią przekazać wiedzy..

 » Belfry (Naw | 08-04-2019, 12:25:30)

Ktoś komu tak żal że nauczyciele chcą więcej niech sam się ruszy i pójdzie do szkoly na tydzień pracy. Gwarantuje że szybko by uciekł. No tak patologie matki które mogły pójść do pracy po urodzeniu 4 dzieci mogą dostać i to jest ok. ? Rodzice zapomnieliscie o własnym wkładzie w wychowanie swoich dzieci coraz częściej są źle wychowani

 » Strajk (Cmg99 | 08-04-2019, 12:24:35)

PiS ma dawać w ramach podwyżki po dwie krowy i swiniaka

 » brawo nauczyciele (rolnik | 08-04-2019, 11:58:12)

Brawo nauczyciele!!! PiS sobie z was kpi. Zresztą podobnie jak z polskich rolników, sędziów, pracowników sądów i prokuratur, policjantów, pracowników administracji samorządowej, pracowników różnych inspekcji, niepełnosprawnych i członków ich rodzin, młodych lekarzy i innych grup zawodowych oraz społecznych. Jako rolnik, w pełni popieram strajk nauczycieli!

 » Szkoła (Aga | 08-04-2019, 11:47:55)

Wasze komentarze naprawdę są dziwne.polak zawsze musi narzekać,sama nie jestem nauczycielem i mogłabym narzekać że oni mają dobrze a ja muszę pracować za bezcen 40 h,ale kogo to wina, większość z was tylko narzeka na nauczycieli i mówi że mają dobrze.nie chce się tego czytać ponieważ ludzie każdy z was mógł być nauczycielem i pracować tylko 18 h do kogo macie te pretensje , przecież każdy jest kowalem własnego losu.to że im zazdrościcie świadczy o waszym poziomie,zawsze możecie się przekwalifikować

 » Strajk nauczycieli . (Mia | 08-04-2019, 11:37:05)

Czy przecietny nauczyciel posiada niezbedne kwalifikacje by uczyc dzieci i mlodziez ? Polskie szkolnictwo w rankingu swiatowym jest na zenujaco niskim poziomie.Ten polityczny strajk nauczycieli pokazuje,ktorym pedagogom zalezy na dobru ucznia.Nalezy dobrze oplacac dobrych nauczycieli,takich ktorzy potrafia przekazac wiedze,wychowywac i budzic respekt.Spora grupa nie powinna nigdy pracowac w szkolnictwie.Przyjrzec sie pracom w oswiacie,dobrych wysoko wynagradzac,zroznicowac place a odsiew bedzie naturalny.

 » nauczyciele (Jolka | 08-04-2019, 10:55:17)

Ludzie, to co wypisujecie, to już przesada. Najpierw poczytajcie dogłębnie ile faktycznie pracuje nauczyciel, i żadne to 18 h. Nie macie zielonego pojęcia, a już dodatkowo na temat tego ile nauczyciel dodatkowych rzeczy zabiera do domu, i jakie koszty ponosi na własne kształcenie.

 » Do Eugeniusz. (Gg | 08-04-2019, 10:44:09)

Człowieku! Nauczyciel to też człowiek mający rodzinę i płacący rachunki. Z powołania to może sobie nauczać ksiądz religii. Jednak im jakoś do głowy nie przyszło, żeby zrezygnować z uposażenia za pracę w szkole.

 » Strajk (Venom | 08-04-2019, 10:40:03)

Nie wiem dlaczego się tak oburzacie na nauczycieli. Prawda jest taka, że programy są ustalane na górze. Po co religia w szkołach kosztem innych przedmiotów? Po co przeładowane programy nauczania? Na siłę chcą zrobić ze wszystkich geniuszy . To się nie uda. Po drugie bądźmy szczerzy. Wielu rodziców traktuje szkołę jako przechowalnię. Nawet mamy, które nie pracują przyprowadzają chore dzieci do przedszkola i szkoły.Jesli jesteście tak mądrzy ,uczcie swoje dzieci w domu. Jest taka możliwość. Niestety wielu rodziców nie radzi sobie z zadaniami na poziomie podstawówki.

 » Strajk (Student | 08-04-2019, 10:36:00)

Brawo nauczyciele! Zasługujecie na wynagrodzenia zgodnie ze swoimi kwalifikacjami i kompetencjami. Pięcioletnie studia i ciągła praca nad własnymi umiejętnościami, a potem takie żenujące wynagrodzenia... Z powodu takich, a nie innych płac już w tej chwili większość zdolnych młodych uważa, że na studiach nauczycielskich się "zmarnuje". Progi na historię, filologie polską, nauczycielską matematykę, chemię czy fizykę są tak niskie, że dostać się na nie może prawie każdy. Pozwólmy odzyskać szacunek do zawodu nauczyciela!

 » edukacja (mike | 08-04-2019, 10:28:41)

A ja Wam polecam ten artykuł, który jasno tłumaczy dlaczego cały system edukacji w Polsce powinno się zmienić https://magazynpismo.pl/pracy-domowej-nie-bedzie-rozmowa-o-szkole-edukacji/?fbclid=IwAR2-mAVRd7VpfvZ2VaowvZr3Ob72hCeRRjCaSxoo-ikz4KmywPZ89QQSJ3U#

 » Strajk (Strajk | 08-04-2019, 10:19:46)

500+na krowę,100+na świnie A kuroniowki w miejscu,tak ze bezrobotni też zastrajkujmy.

 » Popieram ZNP w stu procentach (Ojo | 08-04-2019, 10:14:13)

Popieram strajk w stu procentach każdy ma prawo do lepszego życia, a argumenty co niektorych że maja zmienić pracę albo,że przecież mają tyle wolnego są mega chybione co niektorzy nie potrafia sobie dać rady z jednym dzieckiem a oni przez niemal caly rok musza użerac sie z 20 rozwydrzonych niejednokrotnie bachprów rozpuszczonych przez rodziców bo przecież bezstresowo wychowani i teraz wszsytkie te stresy przejmuja nauczyciele i broń boże żeby sie odzywali, bo przecież to jest ich misja a jak nie to niech zmienią pracę. Miałem nie komentować już nic bo w sumie po co sie kłócić z niedoukami i tempakami,ale nerwy mi puściły komentarze powinny być zablokowane bo nasze społeczeństwo nie jest przygotowane do merytorycznej dyskusji tylko do trolowania po sieci

 » rodzice (rada | 08-04-2019, 10:08:22)

rodzice skladac wnioski do oswiaty zeby wypłacili odszkodowania za brak zajec i za to ze musice brac wolne w pracach

 » budzetówka (kolejny strajkujący | 08-04-2019, 10:07:28)

cała budzetówka będzie strajkować, więc nauczyciele muszą trochę opuścić z tego tysiąca, zeby starczyło dla innych:). Jak widać z wpisów, społeczeństwo raczej nie popiera strajku nauczycieli. Owszem niech dostaną podwyżkę, ale niech nie będą tak pazerni.

 » Strajk (Belo | 08-04-2019, 10:03:30)

Nie dość że na lekcjach nic nie tłumacza dzieciom 4miesiące w roku wolnego to jeszcze się robić nie chce! Później sterta zadań domowych do odrobienia. Jak macie mało to zmienić pracę!!

 » Strajk nauczycieli (Ala | 08-04-2019, 09:39:43)

Szanuje każdą grupę zawodową, ich prawa i roszczenia, ale teraz to przesada. Z punktu widzenia rodziców to zwykły terroryzm. Daliscie się zmanipulować szefowi ZNP w jego tylko interesie.Przykre.

 » Bezczelni (Str | 08-04-2019, 09:36:01)

Przesada. Maja 3tys< na rękę wszystkie weekendy wolne, święta wolne, wakacje 2 miesiące płatne ferie płatne i jeszcze im złe. Paranoja

 » Precz z patologią 500+ (res | 08-04-2019, 09:22:00)

Zlikwidować 500+ dla patoli - to jest największe draństwo. Oburza was żądanie podwyżek za pracę ? A łapówka wyborcza - dawanie kasy za nic 510+ was nie oburza ? Do roboty na swoje dzieciory

 » Belfer (Grek | 08-04-2019, 09:18:14)

Dwa lata temu ZNP wyrzucił flagę narodową na stertę śmierci,a teraz wyciągają łapę po pieniądze.... wstyd.

 » Strajk (Greg | 08-04-2019, 09:14:52)

W tym przypadku nauczyciele łamią prawo,niech zmienią pracę.

 » . (. | 08-04-2019, 09:05:50)

POPIERAM ZNP

 » kolejna kasta (John | 08-04-2019, 09:02:18)

Zlikwidować kartę nauczyciela. Czy oni są jacyś lepsi od innych pracujących, że mają jakieś specjalne prawa i korzyści wynikające z karty nauczyciela. Zawód jak każdy inny a oni święte kr..y. 18 godzin tygodniowo, wakacje, ferie wolne i święta wolne. Kto ma taki luksus i jeszcze inni nie narzekają a oni ciągle bo jest ich dużo i myślą że mogą szantażować rząd bo bez nich wszystko padnie. Spokojnie nie wy to przyjdą inni, na wasze miejsce jest wiele osób po studiach którzy chętnie wstąpią w tą uprzywilejowaną kastę

 » strajk nauczycieli=żart (ewa | 08-04-2019, 08:56:45)

Co to ma być. Kiedyś to jeszcze coś nas nauczyli a teraz jak dziecko mniej zdolne i rodzice w domu nie nauczą to nic ze szkoły nie wyniesie, a nauczyciele zero odpowiedzialności bo powiedzą że dziecko się nie uczy i kto im co zrobi. Wstyd żeby w taki sposób traktować dzieci i żeby szantażować rząd przez dzieci nic niewinne.

 » nauczyciele-wstyd (Mirek | 08-04-2019, 08:53:05)

No tak 180 dni w roku ale po nie całe 4 godziny dziennie. Żyć nie umierać, a jak tak im źle to pracy jest dosyć niech się przekwalifikują.

 » Do Zdzichu (XYZ | 08-04-2019, 08:51:41)

18 godzin lekcyjnych tygodniowo co daje 13,5 godzin zegarowych. Gdzie pozostałe 26,5 by pracowali jak wszyscy?

 » STRAJK (KK | 08-04-2019, 08:51:35)

To po prostu kpina z zwykłych ludzi którzy muszą na etacie pracować 40 godzin, nie wspomnę już o tych którzy pracują u prywaciarza i żeby zarobić godne pieniądze muszą wypracować nadgodziny i do tego praca na zmianę. Jeżeli mają nawet 3 tys. na rękę za 18 godzin to za 40 godz. mieliby 6.600, więc kto zarabia tyle na rękę. Wyliczono że pracują 180 dni w roku

 » Strajk - nieuki uczą nasze dzieci? (Waldi | 08-04-2019, 08:43:19)

Jak można przeczytać w ustawie o sporach zbiorowych, strajk to spór zbiorowy pracowników bądź ich przedstawicieli z PRACODAWCĄ. Skoro nauczyciele myślą, że ich pracodawcą jest rząd to niech wogóle nie wracają do pracy skoro nie umieją przeczytać jednej krótkiej ustawy. Dodatkowo zrównajmy czas pracy i pensje nauczycieli i pielęgniarek!

 » Tacy madrzy.. (ccc | 08-04-2019, 08:40:24)

Widzę w komentarzach same ataki na nauczycieli.Jak mają według Was taką łatwą i dobrze płatną pracę-to dalej robić uprawnienia pedagogiczne i na ich miejsca aplikować! A nie przepraszam,żeby zrobić takie uprawnienia trzeba mieć mgr.Ludzie zastanówcie się co Wy piszecie?! Edukacja to jest podstawa każdego społeczeństwa! Jak się na tym oszczędza to nie ma przyszłości w tym narodzie! Na krowy i świnie jest kasa,a dla ludzi którzy wychowują i kształtują Wasze dzieci nie ma ?! Oczywiście,cały system edukacji w Polsce jest do reformy,bo nie nadąża ze rzeczywistością.Nauczyciele mentalnie jeszcze poprzednia epoka,a dzieci do szkoły przychodzą i się nudzą,bo przyzwyczajone tylko do ekranów telefonów/tabletów a tu trzeba się skupić na zwykłej książce i tablicy..

 » ssss (aaaa | 08-04-2019, 08:34:59)

Wszystko rozumiem ale kosztem dzieci? To są nauczyciele.... Kto im kazał taką profesje wybrać? Jak tak im źle? po 4-5 godzin dziennie i non stop wolne. Jak mało kasy to weźcie się za inna robotę!

 » strajk (rodzic | 08-04-2019, 08:32:23)

W d...ch im się poprzewracało. Strajk. Proszę tylko niech pokażą, że mają na to czas żeby ciągnąć po dwa etaty. A co niektórzy jak by mogli to po pięć by wzięli. Zwykły piekarz, górnik, sprzedawca czy urzędnik nie ma czasu na dwa etaty. Niech pokażą swoje PIT-Y i bardzo łatwo można zobaczyć kto za to zapłaci. Przedsiębiorcy, którym podwyższą podatki, składki i inne....Nie podoba się w szkole niech idą do prywatnego przedsiębiorcy. Jak będzie dobrze pracować to i pensję będzie miał. Poziom nauczania i zaangażowani nauczycieli poniżej średniej a wmagania....na maxa....Do roboty grupa społeczna największych nygusów. i Tyle.

 » Do wiadomości (Obserwuje | 08-04-2019, 08:31:18)

Tak nauczyciele pracują z powołania ,pracują nie 18 godzin tygodniowo tylko 36 godzin tygodniowo też ale chcą pracować za należną za pracę pensję. A co mają pracować może za darmo chore ?..

 » Wstyd,żenada,kompromitacja. (Hania | 08-04-2019, 08:20:40)

Wstyd!!!Niech sobie nie żartują.Wszystkie soboty i niedziele wolne,ferie,wakacje,wycieczki za darmo.Co aż tak się napracują?Jakoś tego nie widać gdyż rodzice ciągle narzekają bo do domu pozadawane.A przepraszam bardzo dom to nie jest filia szkoły.Dlaczego nie pracujecie z dziećmi w szkole tylko najlepiej jest zadać i to ile!Kpina i żenada to co robicie to jest kompromitacja.Nic nie powonniście dostać a jak się nie podoba to zapraszam do mnie z chęcią się zamienię. I nie pisz mi nauczycielu ile ty się musisz narobić umysłowo.Macie za dobrze luz i bluz.Ja też pracuję za 1.630 i muszę pracować 40 godzin niekiedy w soboty.Wstyd.

 » nauczyciele (julek | 08-04-2019, 08:19:49)

Cytat komentarza z innego portalu: "Właśnie patrzę na listę do wypłaty na pierwszego dla nauczycieli. Wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego to 3 483,00zł (brutto) + 20% wysługi czyli 3483,00zł + 696,60zł = 4179,60zł, przy uwzględnieniu ulgi ustawowej i podwyższonych kosztach na rękę dostaje 2.983,99zł za 18 godzin lekcyjnych w tygodniu. Niektórzy nauczyciele mają dodatek motywacyjny i dodatek za wychowawstwo ale nie uwzględniłam tego w wyliczeniach. Zerknęłam jeszcze na listę godzin ponadwymiarowych płatnych na koniec miesiąca(podaję w netto): od 200zł - 1614,68zł oczywiście u dyplomowanego nauczyciela czyli u takiego co najwięcej krzyczy za strajkiem. Godzina ponadwymiarowa nauczyciela dyplomowanego brutto wynosi 46,44zł z tego netto to 32,36zł za 45 minut. Ktoś ma więcej? Do tego można uwzględnić przywileje socjalne + \"13\" i oglądając PITy za 2018 rok oświadczam, że średni dochód nauczyciela dyplomowanego netto!!! wynosi 4400 zł - 4700zł miesięcznie. Proszę zerknąć na plan lekcji nauczyciela, często się zdarza, że maja jeden dzień w tygodniu wolny. Pracują 9 miesięcy w ciągu roku a za 3 miesiące laby płatne jak wyżej" Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-szczegoly-porozumienia-rzadu-z-oswiatowa-solidarnoscia,nId,2926411#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 » Hmmm (*** | 08-04-2019, 08:16:30)

A może my rodzice zaczniemy strajkować ?! Odchudzenie programu szkolnego i nie zadawanie zadań domowych??!!!?

 » Do Rodzic (Zdzichu | 08-04-2019, 08:06:46)

Jakie 24 godz tygodniowo. Obecnie pensum wynosi 18 godzin tygodniowo podczas gdy szary zjadacz chleba pracuje 40 godz. Skandal...

 » xxxx (xxx | 08-04-2019, 07:59:36)

za mało kasy maja? 2 miesiące płatnego wolnego urolpu + ferie !! powinniście się wstydzić!

 » nauczyciele powinni strajować w imieniu całej budżetówki (zbyt mało zarabiający | 08-04-2019, 07:33:00)

wiele jest zawodów zbyt mało opłacanych, pracuje sie za przysłowiową michę ryżu, lecz inne grupy zawodowe nie mają takiego przebicia jak nauczyciele, poza tym jest ich 700 000! Jak w tytule, ale nauczyciele dbają tylko o swoje interesy. Każdy w rodzinie ma nauczyciela i wiemy jak pracują, ile pracują.

 » +++ (Wyborca | 08-04-2019, 07:29:56)

Naczelnik Państwa Jarosław I Chromy postawił nauczycieli do szeregu: krowa +, świnia +, nauczyciele -...

 » Hmmm (*** | 08-04-2019, 07:29:07)

A może my rodzice zaczniemy strajkować ?! Odchudzenie programu szkolnego i nie zadawanie zadań domowych??!!!?

 » Umiaru.. (Rodzic | 08-04-2019, 07:28:45)

W d...się poprzewracalo.. Pracują po 24 godziny tygodniowo, maja ponad 3 m-ce płatnego wolnego, nie mają żadnej odpowiedzialności, nie muszą nic się przygotowywać bo klepią 30 lat to samo i jeszcze im źle.. Niech idą do normalnej pracy i przekonaja się jak to jest pracować po 40 godzin z 20ma kilkoma dniami urlopu... Ze skończyli studia? A kto ich dziś nie skończył? Jak na kasie w sklepie płacą więcej to niech idą. Ilu którzy skończyli kosmonautykę lata w kosmos??? Wzięli dzieci za zakładników... Wstydu nie mają.. I niech nie p...że dużo czasu poświęcają na sprawdzianu itd.. Przyjdź do szkoły na 8smą i wyjdź o 16tej to nie będziesz zabierał pracy do domu...

 » nauczyciele (Grześ | 08-04-2019, 07:23:33)

Praca - 40 godz. tygodniowo, w tym godziny lekcyjne, konsultacje, dokumentacja w szkole. Spotkania z rodzicami w godzinach pracy. Urlop jak dla każdego - 26 dni roboczych.. Wtedy żądajcie sobie tego 1000 zł. Na chwilę obecną, jakakolwiek podwyżka to bezczelność wobec innych pracujących. W rocznym rozrachunku, na godzinę, nawet z pracą w domu o której tak głośno krzyczycie, jesteście najlepiej opłacaną grupą zawodową budżetówki. Nikt nie ma tak dobrze jak wy nauczyciele. NIKT ! Nie wspomnę już miernej jakości tego co robicie w szkołach, braku jakiejkolwiek odpowiedzialności, braku jakiegokolwiek stresu związanego z koniecznością osiągnięcia konkretnego wyniku czy celu, za który faktycznie ktoś powinien was rozliczać. Bo całość waszej działalności sprowadza się tak naprawdę do udawania, kamuflażu i wiecznego odpoczynku za nic. I nie mówcie mi żebym sobie przyszedł do szkoły skoro tam takie cud i miód. Byłem w szkole, nauczałem i nie narzekałem bo miałem obiektywne porównanie z tym jak wyglądają inne profesje.

 » PiS moja partia (Eugeniusz | 08-04-2019, 07:15:55)

Nauczyciel powinien wykonywać swój zawód z powołania a nie patrzeć na pieniądze

 » Strajk (Xxx | 08-04-2019, 07:15:45)

To jest chore. Nauczyciele ogarnijcie się. Każdy z nas chciałby pracować 10 miesięcy w roku z przerwami świątecznym, feriami i dodatkowo wakacje za które macie zapłacone!

 » zs strzelno (zs strzelno | 08-04-2019, 07:14:49)

brak zajeć

 » strajk (jan | 08-04-2019, 06:45:10)

rynek ofert pracy jest pełen ogłoszeń proszę się przekwalifikować a zarobicie na pewno więcej za godne 8 godzin pracy

 » strajk (strajk | 08-04-2019, 05:09:48)

Niech strajkuja ale niech rzad im zrobi jak nam chcecie kase za wakacje swieta rekolekcje itd to do pracy hmm nie ma uczni w szkolach bo maja ferie to mozna teren w kolo szkoly pożadkowac myc okna a nie oni mało ale ile maja wolnego platnegoco siedzą w domu a kasa leci.

 » strajk (były nauczyciel | 08-04-2019, 00:54:31)

Szok!Potępiam!

 » Proponuję... (Kk | 08-04-2019, 00:40:34)

Proponuję wprowadzić naukę multimedialną przez internet w formie wideokonferencji, aby nauczyciele w ogóle nie musieli wychodzić z domu, bo 18 godzinny tydzien pracy to stanowczo za duzo !!!!! I do tego 4000 zl miesiecznie na rękę... a co tam... a tak powaznie, podkręcić im pensum do 30 godzin w tygodniu. Skończy się załatwianie prywaty po 13.00.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Tragiczny początek wakacji (52)
 » Norbertańskie Dni Strzelna 2019 (0)
 » I Senioralny Piknik w Mogilnie (3)
 » Nauczyciele nie fałszowali dzienników (60)
 » ŁĄKIE: Noc Kupały (1)
 » Wystąpił w Tauron Arenie (4)
 » Sukces uczniów ZS Bielice (0)
 » Roztańczeni w Koszalinie (1)
 » STRZELNO: Lato w teatrze (2)
 » Chleb i miód na festynie (6)
 » BYSTRZYCA: Wypadek drogowy (20)
 » Wybuch butli samochodowej (4)
 » Zmiany w klasztorze (8)
 » O profilaktyce i bezpieczeństwie (0)
 » Ostrzeżenie meteorologiczne (6)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ