Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Planują oświetlić bieżnię

2019-01-30 22:46
 

Burmistrz Mogilna planuje przeznaczyć 50 000 zł na oświetlenie bieżni. Z kolei jeden z radnych nie popiera tego typu inwestycji, przytaczając przy tym przykład m.in. braku oświetlenia niektórych ulic, z których korzysta szersze grono mieszkańców, niżeli samych biegaczy.

Radny Robert Przepiórka zwrócił uwagę na pomysł związany z oświetleniem bieżni. Próbował się przy tym dowiedzieć o zainteresowanie, jakim mieszkańcy darzą niedawno powstały obiekt.

- W budżecie, w planach na ten rok przewidziane jest oświetlenie bieżni. Czy w ogóle się analizuje powiedzmy ile osób biega po ciemku po bieżni, ile w ogóle korzysta z tego? (...) Mam wrażenie, że tak z bieżni nie korzysta aż tyle osób, co by się zakładało - mówił radny Robert Przepiórka.

Jak informował włodarz gminy, chodzi tutaj o niewielkie oświetlenie bieżni, by osoby biegające po zmroku mogły z niej korzystać.

- Zapraszam pana serdecznie nawet dzisiaj. To jutro się umówmy na godzinę 18:00, pobiegamy sobie, zobaczy pan ile osób biega (...) Ten teren jest teraz otwarty i dużo osób kiedy jest ciemno korzysta z tego obiektu. Warto byłoby tam niewielkie oświetlenie zamontować (...) To nie będą żadne jupitery, gdzie można rozgrywać mecz piłki nożnej, tylko zwykłe oświetlenie wzdłuż ścieżki - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Nowy radny zauważa również dysproporcje w podziale środków z budżetu gminy. Według niego jest wiele miejsc, gdzie oświetlenie służyłoby szerszemu gronu mieszkańców, a nie tylko sportowcom.

- Mamy szereg ulic, które w ogóle nie mają oświetlenia i z których korzystają tysiące ludzi - korzystają w ciemności. Skala po prostu przeznaczenia pieniędzy powiedzmy tu a tu, przyjemność a obowiązek, a nawet podróż małych dzieci do domu w ciemności (...) Dużo pieniędzy wkładamy w jeden zakątek miasta - mówił radny Robert Przepiórka. Z kolei burmistrz podkreślał, że oświetlenie w każdym zakątku gminy jest sukcesywnie realizowane, a względy bezpieczeństwa przemawiają nad wykonaniem oświetlenia terenu bieżni.

- Uważamy, że w celach bezpieczeństwa i w celach wykorzystania tego obiektu małe oświetlenie jest potrzebne, ale oprócz tego nie rezygnujemy z inwestycji oświetlenia naszej gminy, czy też miejscowości poza Mogilnem i to sukcesywnie robimy od wielu lata - zauważał burmistrz Duszyński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [44]» dodaj komentarz   

 » znowu sport górą (Bigiel | 16-02-2019, 18:43:15)

Ciekaw jestem, ile nas, podatników będzie kosztowała budowa nowego zaplecza dla Noteci Gębice. To kolejne sportowe marzenie pana Duszyńskiego, Myślę, że skoro za zwykły remont świetlicy wiejskiej ( np. Twierdzin, Strzelce) pan burmistrz ochoczo płaci po 700 000 zł, to klub z Gębic otrzyma od burmistrza zaplecze za + - 3,5 mln zł. Jak szaleć, to szaleć. Tylko proszę panie burmistrzu nie zapomnieć o oświetleniu boiska Noteci. W końcu mamy XXI wiek. Zastanawia mnie, ile pan burmistrz Duszyński przeznaczy budżetowych pieniędzy na zaplecze KS Legia Strzelce? Odpowiem za burmistrza: ZERO złotych.

 » oswietlenie (Jacek | 16-02-2019, 12:42:43)

Super.Naprawa oswietlenia nad jeziorem zakonczona.? Szkoda ze nie starczylo kilka zl na zarowke zeby naprawic ostatnia lampe przy schodach Klasztornych. No coz bedzie sie chodzic tak jak do tej pory. ; Na macanego;

 » Oswietlić. (Przemo | 06-02-2019, 13:22:32)

Ciemno na tym waszym stadionie, przyjedźcie do Swaja tu włączają jupitery na treningi.

 » Oswietlenie (Xxxxx | 05-02-2019, 21:07:02)

Oswietlic to pan burmistrz by mógł pasy na mieście, a nie na pasach stale ludzi przejeżdżają i dzieci, za dużo ludzi zginęło już na pasach.

 » Interesujące (Aa | 04-02-2019, 19:59:30)

Badania przeprowadzano w miejscach w pobliżu ruchliwych dróg ze znacznym natężeniem ruchu. Zamieszkanie w miejscach z natężeniem ruchu powyżej 10 tys. pojazdów dziennie uznano za wyznacznik długotrwałej ekspozycji na zanieczyszczenia związane z ruchem drogowym - Smog. Zmieniamy autka na elektryczne i po problemie. Smog to nie tylko to co wychodzi z komina. Jak już zamkną wszystkie Nasze kopalnie to za 4 lata ogrzewanie z sieci i gazowe wzrośnie cena o 500!%A kto naszym niemieckim sąsiadom zabroni podnoszenia cen. Ci na sznurku do ciepłowni zapłacą, a ci z domków i tak kupią węgiel tylko już nie z polskiej kopalni tylko z niemieckiej, a może z rosyjskiej:) To jest biznes. Za 10 lat stwierdzą, ze nie ma już smogu, ale wcześniej nasze czarne złoto już będzie w innych łapach. A wiecie jak się sprzedaje coś co jest teraz bezużyteczne - za bezcen. Pewnie jeszcze dostaną dopłaty przed zamknięciem jako zadośćuczynienie i kasa zarobiona 2 razy za to samo.

 » Smog nad maistem (gość 108 | 04-02-2019, 14:53:55)

Chciała bym zwrócić uwagę odnośnie biegania jak już temat kreci się w koło bieżni.Proszę zwrócić uwagę że bieganie w mieście, parku czy bieżni jest strasznie szkodliwe.Zanieczyszczenie w naszym mieście jest tak okropne że ciężko się oddycha a co dopiero biega.Ludzie przyłączcie się do akcji Grażyny Wolszczak bo niedługo z domu nie wyjdziemy bez maski.Wtedy na pewno nie będzie potrzebna nam bieżnia i to oświetlenie zostanie bieżnia ale na hali

 » Lampka ledowa. (Kk | 04-02-2019, 00:15:14)

Lampka ledowa i przed siebie, powodzenia. No, ale po co za swoje wydać na lamkę jak mogą wszyscy się zrzucić mieszkańcy na oświetlenie. A co:)

 » Ok (Luna | 03-02-2019, 20:04:49)

Jeśli pan burmistrz robi tylko wszystko dla miasta to ja panu powiem że jestem z mogilna i wolę aby pan wioski oświetlił bo jeżdżąc do pracy widzę te biedne matki prowadzające dzieci na przystanek które uciekają po rowach przed tirami bojąc się o zdrowie swoich pociech

 » Szok (Luck | 03-02-2019, 19:59:34)

Oświetlić to trzeba drogi na wioskach bo zabić kogoś można .A na bieżni auta nie jeżdżą....

 » jestem załamany (Filutek | 03-02-2019, 18:17:33)

Przede wszystkim powinny być oświetlone mózgi naszych radnych, którzy ślepo zgadzają się na zachciankami burmistrza. No, oczywiście nie wszyscy. A gdzie panie burmistrzu są słynne już i 10 at temu zapowiadane ścieżki rowerowe? Powiem wprost: nie lubi pan roweru! Jedyna ścieżka rowerowa jaka powstała przez 12 lat rządów L. Duszyńskiego to aż 300 mb łączące ul. Sądową z ul.Powstańców Wielkopolskich. No, po prostu rewelacja!

 » Kilka przetargów... (KK | 03-02-2019, 17:23:21)

Dlaczego czegoś nie zrobiono za jednym razem? Jak nie wiadomo o co chodzi,.. Kilka przetargów to KILKA okazji do... wiecie czego...

 » . (c | 03-02-2019, 07:32:13)

Cóż się nie robi dla naszej zasłużonej w boju Pogoni, Orliki,basen, a teraz bieżnia i podwyższenie kosztów za śmieci. NIE ZGADZAM SIĘ.

 » Ttttt (Hgfffdd | 03-02-2019, 04:56:20)

Du*a ku*wa tam oswietlacie wszystko a wioski nam nie umiecie oswieclic

 » oswietlenie (nul | 02-02-2019, 13:23:39)

projektant oswietlenia ten sam co od lat bedzie ???

 » Tylko czy będzie nowocześnie?? (Kolo | 02-02-2019, 09:59:58)

Pytanie powinno być inne. CZy te oświetlenie będzie energooszczędne. Bo widziałem jak pod koniec 2018r. montowano nowe lampy uliczne i oczywiście zamontowali sodowe pożerające mnóstwo energii. Kto na to pozwolił przy rosnących cenach energii? Czy ludzie w urzędzie nie umieją przeliczyć że nawet jak się wyda teraz trochę więcej to przy tak długim użytkowaniu energooszczędne oświetlenie się spłaci szybo? Inne gminy inwestują na potęgę - dostają dotacje na wymianę oświetlenia a u nas wiek XX. I to dobry radny powinien zauważać

 » marnotawstwo (jasiu z pacanowa | 02-02-2019, 08:45:03)

mam pytanie, kto w projekcie tak budowy drogiej bieżni nie zadbał żeby od razu było oświetlenie, zwyczajne niechlujstwo i brak rozeznania, a może celowe działanie żeby dalej doić budżet gminy? dziwne to jeśli słońce mogilna zapomniało o tym niech przeznaczy (stać go na to), ze swoich, to dopiero będzie chwalebny czyn, jak radni zgodzą się na to są niczym

 » oswietlenie (Mati | 02-02-2019, 00:56:30)

5 osob na biezni potrzebuje oswietlenia za tyle kasy.... A co z tymi co biegaja , chodza z kijkami nad jeziorem od parku w strone Klasztoru ? Tam od prawie roku palila sie co druga lampa a teraz to nie pali sie wieksza polowa.Z tego chodnika korzysta wiecej biegaczy niz na biezni.Moze ktos sie tym zainteresuje i naprawi.Wyjdzie taniej bo tylko kilkanascie zl na zarowki.[ nie tysiace ]

 » zapomniał (Jutek | 01-02-2019, 23:00:28)

KK, mistrzem świata trzeba być, żeby budując w dziewiczym terenie obwodnicę Mogilna nie pomyśleć o budowie ścieżki rowerowej!!!

 » popieram (obywatel | 01-02-2019, 19:24:37)

Pan Duszyński ma rację. Oświetlenie na bieżni powinno być.

 » Bieżnia (jjj | 01-02-2019, 12:02:48)

...a ja za to biegam jak debilka do urzędu pracy 2 lub 3 razy w miesiącu bo wysyłają mnie ze skierowaniem do pracy gdzie już dana osoba jest dawno na to miejsce i urząd o tym wie tylko głupków udają ale swoje zrobić muszą w końcu oni pracę maja i o swoje emerytury martwić się nie muszą,a my latamy tam bez celu tracąc na to czas,więc jak ktoś napisał zrobić coś w tym kierunku Panie Burmistrzu żeby ludzie mieli pracę,a ten urząd nie nadający się do niczego powinien być dawno już zlikwidowany

 » Oświetlenie (igo | 01-02-2019, 11:46:13)

Są tanie naczołowe lampki ledowe,bardziej funkcjonalne niż "jupitery" Duszyńskiego.

 » Dotacja (Xyz | 01-02-2019, 07:34:06)

Z dotacjami nie jest tak, że burmistrz o tak wpadnie sobie na pomysł i dostanie dotacje na swoje widzi mi się. Niestety, w tej perspektywie finansowej, którą mamy obecnie, dużo trudniej jest otrzymać dotacje, a co najważniejsze, najczęściej swoje pomysły trzeba skonfrontować z rzeczywistością oraz konkretnymi zapisami programów i to do nich się wpasować. Nic mi nie wiadomo o dotacjach na oświetlenie stadionu. Jeśli mają to być kolejne wydane o tak pieniądze z budżetu gminy, to jestem przeciwna. Niektórzy ludzie czekają na postawienie im chociażby jednej lampy od początku kadencji burmistrza. To, że ilość punktów świetlnych się zwiększa, nie zmienia faktu, że są czarne plamy na terenie naszej gminy.

 » Brawo Burmistrz! (Henio rolnik | 31-01-2019, 21:05:20)

Każda Twoja decyzja Leszku, Słońce Mogilna kochane przez wielu, utwierdza mnie w przekonaniu, że świetną decyzją z mojej strony było głosowanie na twojego oponenta. Szkoda tylko Mogilna...

 » Brak słów na to wszystko (Yahu | 31-01-2019, 20:53:12)

KIERUJE PYTANIE DO BURMISTRZA.. CZY ZDARZY SIĘ,ŻE PODEJMIE PAN MĄDRA I PRZEMYŚLANA DECYZJĘ DOTYCZĄCĄ INWESTYCJI, A NIE OD TAK WYDAJE PAN NASZE PIENIĄDZE BO SIĘ PANU TO PODOBA LUB KOMUŚ CHCE PAN ZROBIĆ DOBRZE.. TO NIE JEST STADION Z MADRYTU CZY TEŻ NARODOWY, CHCESZ PRZYCIĄGNĄĆ LUDZI ALBO CHOCIAŻ ICH ZATRZYMAC TO DAJ MOŻLIWOŚĆ ZYCIA W TYM "MIESCIE" BO JAK NARAZIE TO LUDZIE UCEKAJA ZA CHLEBEM DO POZNANIA CZY TEŻ DO NIEMIEC

 » ciemnosc widze (ciemnosc | 31-01-2019, 16:05:08)

Bieżnie chce sie oswietlac, a od roku dwie lampy na ul. Kasprowicza nie świecą. I to w dwóch strategicznych meijscach. Lampy 14 i 16. JEdna na przeciw targowiska nad miejscem dla osób niepełnosprawnych i bramą PPOŻ na boisko SP3, a druga na przeciw wyjazdu z garaży, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Ogrodową. Niecgh ktoś się tym zajmie, bo nawet nie ma jak zgłosić do energetyki. Tak samo przy dworcu - 1 z 4 śłupów oświetleniowych daje światło. Reszta ciemna. I tak od pół roku. A tam przecież jeżdżą samochody, chodza podróżni i uczniowie Zespołu Szkół. Czy trzeba czekać, aż w wymienionych miejscach dojdzie do wypadku z potrąceniem osoby pieszej? TYM NIECH SIĘ BURMISTRZ ZAJMIE, A NIE BIEZNIĄ, z kt órej nikt nie korzysta.

 » Dotacja ( Xyz | 31-01-2019, 12:49:43)

To dlaczego nie powiedział ze na to dotacje dostanie?wiadomo ze dotacje na określony cel trzeba przeznaczyć nie na inny. Dlaczego nie powiedział na sesji?i byłoby po sprawie

 » Ważne sprawy (B.S | 31-01-2019, 12:41:56)

Na te jego zachciewojki to brak słów.Jest tyle ważniejszych inwestycji w Mogilnie,a Burmistrz tylko sport sport. Nie idzie w końcu zatrzymać tych zbędnych w tym czasie inwestycji? Burmistrz nie jest właścicielem miasta ze może robić co chce. To są nasze pieniądze, dla większości duże,dla burmistrza pewnie nie, to ze swoich niech zrobi. Ja nie godzę się ,tylko myśle żeby na opłaty mieć i leki i żeby do pierszego starczyło.Wychodzi z tak głupimi propozycjami i tylko ludzi denerwuje, a potem ze nienawiść,hejt, sam to robi, nie jest dla wszystkich mieszkańców równy. Mieszkamy w demokratycznym kraju i mam prawo wyrazić swoją opinie, nikogo nie obrazajac

 » Oświetlenie (Max | 31-01-2019, 11:49:43)

Piszecie takie głupoty ,aż głowa boli.Pewnie jest możliwość dostania jakiejś dotacji,dobrze wiecie że na takie pro sportowe rzeczy w pierwszej kolejności.Wiem że są inne potrzebniejsze sprawy ,ale jak burmistrz nie weźmie na oświetlenie bieżni to nie dostanie wcale .Taka POLITYKA.

 » Bezpieczenstwo (Mieszkaniec | 31-01-2019, 11:09:14)

P. Robercie ma pan racje. Są o wiele ważniejsze sprawy, ale jak ktoś ma kupę kasy to się w głowie przewraca,nie czarujmy się Mogilno jest biednym miastem, braki oświetlenia na ulicach, we wsiach, brak ścieżek rowerowych, a jak jedzie po chodniku dla bezpieczeństwa to mandat, brak słów.To są ważne sprawy, najwazniejsze, a jak były by pieniądze na mniej ważne inwestycje to czemu nie?A co tam 50 tys nie?Chcialbym mieć chociaż raz w roku taki dochód jak niektórzy prominenci co miesiąc. W mogilnie to tyle co prezydenci dużych miast, gdzie większa odpowiedzialność. A wiem z oświadczeń majątkowych co rocznych,które są podawane, łatwo podzielić przez12 mies. Brak slow

 » Oświetlenie (Niekoniecznie Szewińska | 31-01-2019, 10:47:23)

Wczoraj ok godziny 19.30 byłam na bieżni. Łącznie ze mną biegało 5 osób. Faktem jest, że każdy z nas jakoś sobie radził. Jesteśmy na tyle poważni, że wiemy czym grozi bieganie po ciemku bez oświetlenia. Oczywiście, że brak lamp nie stanowi dla nas przeszkody i nadal będziemy korzystać z bieżni. Jeśli jednak powiedziało się "A" i powstała bieżnia to niech będzie to dokończona inwestycja, która będzie bezpieczna dla użytkowników i spełniała swoją funkcję. Oczywiście Radny Przepiórka jak najbardziej ma rację, że chodniki powinny być bez dziur i oświetlone tak samo jak i drogi, jednak ciemna bieżnia to porażka (to jak znaczek bez kleju ;)

 » cyrk (k | 31-01-2019, 10:45:31)

cyrk na kółkach w tym mogilnie

 » Bieżnia (mog | 31-01-2019, 10:21:27)

Panie BURMISTRZU jeśli ma Pan takie zacięcie sportowe,to przeznaczyć te pięniądze na ścieżke rowerową do Wiecanowa,to i większy poklask i poświęcić co będzie i bezpieczeństwo wzrośnie,a na bieżni jeśli ktoś chce naprawde pobiegać to do wieczora dosyć ma czasu.Prosze popatrzyć obok na orlika,nie jest wykorzytywany po zmroku chociaż jest oswietlenie i to samo będzie z bieżnią.Reasumując prosze o ponowne przemyślenie sprawy,czasem warto wziąć pod uwagę sugestie wyborcy,a niekoniecznie upierać się przy swoim.

 » Przemysłowa (M.S | 31-01-2019, 09:54:21)

Pewnie, lepiej oświetlić bieżnię niż chyba jedną z najbardziej dochodowych ulic Mogilna czyli PRZEMYSŁOWĄ. Tyle firm, tyle wpływów z podatków, a ulica od lat nie doczekała się kilku latarni...bardzo ładnie Pan radny nazwał to słowem 'dysproporcja'

 » lampy (xxl | 31-01-2019, 09:48:54)

Bardzo dobry pomysł bo w mogilnie z miejscem do biegania jest bardzo kiepsko.

 » A w Padniewku na nowych osiedlach dalej po omacku (Dek | 31-01-2019, 09:37:47)

W Padniewku na nowych osiedlach powinny byc lampy.

 » .. (Xf | 31-01-2019, 09:36:07)

Kogoś synuś ma teraz ciemno ??

 » ciemności egipskie na STADIONIE (sportowiec | 31-01-2019, 08:56:46)

a gdzie są inni radni, dupowłazy, może już dosyć samowolki burmistrza, może w końcu teraz stanowcze nie dla tych inwestycji, nasze słoneczko takimi decyzjami sonduje jak daleko "nowa" rada będzie uległa, może już dosyć, szanowne panie i panowie radni, nie ma siedzenia, czego się boicie, że burmistrzunio nie da nowej kuchenki, stolika do świetlic, jesteście żenujący, on żadnej łaski nie robi żeby tam pieniądze przeznaczyć, a wy jesteście po to żeby podejmować decyzje, jak się zgodzicie , kolejne 5 lat zmarnowane, słoneczko będzie was za mordki trzymał, mam nadzieję że się w końcu opamiętacie, a jeśli zostaną jakieś zasoby to dopiero wówczas , na razie dnia coraz więcej i za chwilę można bedzie biegać do 22

 » Oswietlenie (Andrzej | 31-01-2019, 08:34:32)

Kiedy doczeka się oświetlenia ulica Przemysłowa .Największe wpływy kasy do budżetu Gminy z tej ulicy.Ja proponuję zakupic biegaczom latarki ledowe na czoło ,będzie taniej i bezpieczniej- HeHe

 » Oświetlenie (Kozak | 31-01-2019, 08:19:44)

Trochę pomyśleć przy korytach to nie boli pobudowali bierznie czeba oświetlić postawili pomnik niema dojścia co będzie następne szpital? a wszystko za nasze pieniądze są ważniejsze inwestycje

 » burmistrz (obserwator | 31-01-2019, 06:44:28)

Brawa dla radnego ( szkoda że tylko jeden ma odwagę )Panie Burmistrzu!!! Dużo osób wg. Pana to ile ?A gdzie reszta radnych ??? Srają w majty ???

 » Ha ha ha (KK | 31-01-2019, 05:06:47)

Mistrzem swiata trzeba być, aby nie przygotowac takiego oswietlenia na etapie przebudowy stadionu !!! Teraz, po takim czasie na to wpadli ???

 » ... (arczi | 31-01-2019, 00:28:52)

chcieliście Duszyńskiego, to macie Duszyńskiego.

 » Bieznia (Bieznia | 30-01-2019, 23:10:38)

Burmistrz znowu swoje. Znowu dotacje na sport a na ulice w miescie nic. Ktoa w ogole korzysta z tej biezni? Ten temat sie juz robi nudny.

 » dociekliwy radny (Waldi | 30-01-2019, 23:03:26)

Brawo dla radnego R. Przepiórki. Chyba będzie z niego dobry radny bo widzi problemy szerzej. A może pan burmistrz pobiegałby na osiedlu gdzie mieszka Pan Robert? Ulice są nieźle oświetlone a potężny smog chyba by burmistrzowi nie przeszkadzał, także tym grającym na naszym orliku?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Uwaga nauczycielu! (0)
 » Agresywny i pijany 37-latek (6)
 » Urok wsi i moc przyrody (4)
 » STRZELNO: Kolorowa sobota (21)
 » DZIERZĄŻNO: Gminne dożynki (1)
 » Dwóch kandydatów do Sejmu (12)
 » Citroenem w drzewo (19)
 » Kolizja w Żabienku (8)
 » 46-latek uciekał przed policją (10)
 » Wystawa i koncert w Mogilnie (2)
 » Golf spadł z wiaduktu (28)
 » Dożynkowy korowód w Strzelnie (12)
 » Gra terenowa w Parlinie (1)
 » Uderzył w drzewo i uciekł (7)
 » Zmiany w mogileńskim starostwie (36)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ