Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Rozpoczną wyprzedaż mieszkań

2019-01-09 21:55
 

Dariusz Chudziński zapowiada chęć sprzedaży jak największej liczby mieszkań spośród puli ponad 500 lokali gminnych. Jednocześnie nie chce, aby w budynku byłego kina znalazły się mieszkania socjalne.

Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński, uważa, że w odbudowywanym po spaleniu budynku byłego kina powinny znaleźć się mieszkania dla stomatologów, jednak nie powinno tam być mieszkań socjalnych.

- Jestem zdania, stoję na stanowisku, oczywiście od państwa to będzie zależało, że ryzykowanie podzielenia tego parteru na kostki po trzydzieści parę metrów i czekanie, aż znowu coś się spali jest dla mnie mało takie zasadne działanie. Wprowadzania w takim budynku i w takim miejscu i przy takiej instytucji jakim jest dom kultury czy kino, czy jakby to się nie nazywało, lokali socjalnych, mieszkalnych jest dla mnie totalną porażka. Ja wiem, że jest tam jedno mieszkanie wykupione na środku i trzy wytyczone w trakcie pierwszego etapu. Na pewno będziemy chcieli, żeby tą górę zostawić, bo od tego zależy funkcjonowanie opieki stomatologicznej w Strzelnie - informował radnych burmistrz Dariusz Chudziński.

Według burmistrza gminie brakuje lokali dla własnych potrzeb, stąd też pomysł, aby rodziny wcześniej zamieszkujące spalony budynek przy ulicy Gimnazjalnej nie wracały do swoich mieszkań, a otrzymały innego gminne lokale. Jednocześnie dzięki zagospodarowaniu górnej części budynku na potrzeby mieszkań dla stomatologów, w Strzelnie mogłaby funkcjonować nocna opieka stomatologiczna.

- Część rodzin lokujemy w mieszkaniach, które posiadamy w zasobie. Zapraszamy te osoby do rozmowy, rozmawiamy z nimi, żeby w jakiś sposób znaleźć im inne miejsce, lepsze - mówił Dariusz Chudziński.

Przy okazji tego tematu, nowe władze Strzelna poinformowały, że rozpoczęto procedurę zbierania wniosków na wykup mieszkań komunalnych. Jednak, aby to nastąpiło radni muszą podjąć stosowną uchwalę, bo jak się okazuje gmina od roku nie ma aktualnych przepisów dotyczących procedury sprzedaży lokali komunalnych.

- Mieliśmy spotkanie z mieszkańcami trzech nieruchomości, które mamy zamiar przekształcić we wspólnoty. To nie jest żadna łaska z naszej strony tylko bezwzględny, ustawowy obowiązek burmistrza - poinformował burmistrz Chudziński.

Zdaniem włodarza, utworzenie wspólnot we wspomnianych trzech budynkach powinno przywrócić w nich normalność. Jak się okazuje, przez ponad 20 lat budynki nie były remontowane, a nawet nie były prowadzone dla nich odpowiednie dokumentacje techniczne, czy też badania gazowe i elektryczne.

- To są długofalowe działania. Tego nie zrobi się w jeden dzień. Zauważcie państwo, że dzięki temu, że radca prawny umie czytać dokumentację wpadliśmy, że uchwały tej nie ma i od tego trzeba zaczynać. Musimy tworzyć program gospodarowania nieruchomościami gminnymi i jak najszybciej, ile tylko się da tego sprzedać. Mamy ponad 500 mieszkań w gminie - mówił Dariusz Chudziński.

Dokumentację związaną z gospodarowaniem mieszkaniami w gminie Strzelno ma w ciągu najbliższych tygodni przygotować radca prawny. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [42]» dodaj komentarz   

 » Teraz ja ! (Hejka | 19-01-2019, 21:07:44)

Wystarczy sprawdzić księgi wieczyste naiwniacy , gmina , burmistrz to tylko zarządca nie właściciel , tylko cięć !

 » PRACA (mieszkaniec | 18-01-2019, 09:20:12)

PAN BURMISTRZ ZWALNIA OSOBY KTÓRE NIE SĄ CHRONIONE PRAWEM ,TO TERAZ PYTANIE-JAK MYŚLICIE CZY ZWOLNI SPRZĄTACZKĘ PRYWATNIE SWOJĄ LOKATORKĘ KTÓRA MOŻE IŚĆ NA RENTĘ PO MĘŻU ,GDYŻ TEŻ NIE JEST CHRONIONA A DRUGA SPRAWA CZY PAN PALACZ KTÓRY MA DWA STANOWISKA PRACY,JEDNO W URZĘDZIE JAKO PALACZ A DRUGĄ JAKO ORGANISTA W KOŚCIELE I CZĘSTO WYKONUJE PRACĘ W KOŚCIELE W TRAKCIE PRACY W URZĘDZIE -CZY TEN PAN ZOSTANIE ZWOLNIONY ,BO NIE JEST CHRONIONY PRAWEM NO I MA PRACĘ W KOŚCIELE,

 » oczernianie (Michał | 17-01-2019, 09:27:17)

jak potraficie i macie odwage oczerniac radnych to miejcie odwage sie podpisac imieniem i nazwiskiem

 » długi (Kama | 17-01-2019, 08:58:31)

A ci ludzie co są na stronie..INNE DŁUGI STRZELNA. Przechodzą obok nas i udają wielkich panów a toną w długach i jeszcze dojdą długi niektórym za czynsze to mają namioty jak w banku,i to będzie sprawiedliwe bo wiele rodzin oszczędza na jedzeniu a zeby zapłacić za mieszkanie a ci oszuści mają pieniądze ale zawsze mówili z uśmiechem a co mi Matczak zrobi ,jak wyrzuci to musi dać inne i tak ten młyn się kręcił,dlatego mieszkańcy strzelna są zgodni aby zakupić blaszane kontenery i tam umieszczać rodziny które są dłużnikamyi bo jeżeli mogą brać porzyczki na byle co np:na prawo jazdy to i na zadłużenie mieszkania mogą brać ,bo nam uczciwym lokatorom nikt nie mówi żebyśmy płacili na raty po 10 zł .

 » Burmistrz Strzelna (Leszek | 17-01-2019, 07:47:17)

Burmistrz Strzelna zadłuża gminę jeszcze więcej, z gminy socjalnej która była przyjazna dla wszystkich całego społeczeństwa. Jeżeli ktoś będzie czy już narzeka to nich ma żal sam do ciebie panie panowie gmina staje się liberalna to koniec żartów

 » Dlugi (Ania | 16-01-2019, 22:34:58)

Wystarczy wejść na stronr wwdługi.info i sa wszystkie imiona i nazwiska z kwotą zadłużenia danych osób .

 » Strzelno (mieszkaniec | 16-01-2019, 17:34:54)

WYBRANO RADNYCH KTÓRZY SĄ WINNI BANKRUCTWA STRZELNA I CI LUDZIĘ MAJĄ GODNOŚĆ -RACZEJ NIE,A DLACZEGO NIE PRZYCHODZĄ ZA DARMO TYLKO PATRZĄ ILE KASY DOSTANĄ ,TO TAK IM ZALEŻY NA STRZELNIE.

 » Strzelno (Mieszkańcy | 16-01-2019, 07:45:07)

WYBORCA-wreszcie ktos pisze prawde. Oczywiscie ze radni wymienieni to hieny idace tylko na kase i robiace wielkie zero. Nie wiem dlaczego glupi ludzie ciagle ich wybieraja choc nic nie robia.

 » winni-niewinni (Henry | 15-01-2019, 20:43:42)

WYBORCA-piszesz moimi słowami! Masz 100% racji. Szkoda, że radni przez Ciebie wymienieni biernie akceptowali to co się działo w ostatnich latach. Wielką winę ponosi P.Pieszak. Tyle lat był przewodniczącym rady, a nawet burmistrzem i co? I NARÓD go znowu wybrał. Porażka.Zawsze mówiłem, że w przypadku Strzelna, 25% winy ponosił E. Matczak, a 75% radni.

 » Strzelno (Jasiu | 15-01-2019, 12:43:02)

ja cię walę ,ludzie opanujcie się bo tyle długów co macie to chyba co niektórzy do śmierci nie spłacą a potem jak zwykle zwalą wine na Burmistrza bo nie dał pracy i to jest męntalność ludzi ze Strzelna że tylko gminy chcą się trzymać jakby innej pracy nie było

 » Do JASIU (WYBORCA | 15-01-2019, 12:33:50)

Jasiu z tymi pytaniami zwróć się najlepiej do właściwych adresatów : obecny radny Pieszak , radni ; Dubicki , Cieślik . Radni powiatowi Mikołajczak , radna Pani Zawodniak ! Wszyscy wymienieni ponoszą również współodpowiedzialność wobec nas WYBORCÓW za katastrofalną sytuację finansową GMINY! Dużo mieli i nadal mają czasu by o tym społeczeństwo skutecznie ! informować ! Ale oni wybrali wygodnictwo osobiste i trwanie przy władzy od sesji do sesji , od kadencji do kadencji ! Nie ma tłumaczenie dziś, że byli bezsilni wobec poprzedniej władzy , którą w naszym imieniu sprawowali ! Wystarczyło referendum o odwołanie burmistrza lub co najmniej jego inicjatywa ! Tylko ,że tu potrzebna była ODWAGA ! Trzeba było się narazić burmistrzowi , staroście , którym było się podległym !WYSTARCZYŁO WCZEŚNIEJ ZWRÓCIĆ SIĘ DO WYBORCÓW I UZYSKAĆ ICH WSPARCIE ! Dziś ci sami ludzie, którzy są współodpowiedzialni za tę sytuację finansową lepiej niech milczą i nie biorą udziału w uzdrawianiu finansów gminy! Dość zmarnotrawili NASZYCH PIENIĘDZY !!!

 » Sprzedaz (Mieszkaniec | 15-01-2019, 11:32:26)

Wie ktoś ile będą mogły kosztować takie mieszkania?

 » Strzelno (JASIU | 14-01-2019, 22:17:02)

Poczytajcie sobie lekture Strzelna ( INNE DŁUGI STRZELNA) to ciekawe jak niektórzy udają panów a długów więcej jak włosów na głowie.

 » >>>> (Obywatel!!! | 14-01-2019, 21:28:09)

"cudze mienie poniemieckie czy pożydowskie...:?! Za chwilę udowodnisz tezę, że Strzelno jest niemieckie tylko coś poszło nie tak i przypadkowo jest polskie? Ogarnij się człowieku. Albo inaczej: od tego są lekarze i specjaliści. Szczególnie od głowy.

 » Do Obywatel (PODATNIK | 14-01-2019, 21:06:54)

Obywatelu . Nie siej paniki . Będą sprzedane tylko te mieszkania, na sprzedaż których pozwala prawo a obecni najemcy zgłoszą chęć ich kupna! Tym samym zmniejszony zostanie obszar socjalizmu i PRLu doskonale zakorzeniony i podtrzymywany ciągle w Strzelnie! Przyszli właściciele sami lepiej zagospodarują własnymi pieniędzmi tworząc swoją wspólnotę mieszkaniową . Mieszkańcy bloku przy ul. Inowrocławskiej jako jedni z pierwszych uwolnili się od socjalizmu .Można-! Można ! A pożydowski budynek opodal niegdyś komunalny dziś prywatny ! Można ! Można ! Trzeba to zrobić!

 » Mieszkania (Obywatel | 14-01-2019, 20:21:06)

Sprzedawać cudze mienie poniemieckie czy pożydowskie jest niemoralne.Te domy mieli lub mają prawowitych właścicieli.A to że wojna zmieniła prawowitych właścicieli na gminę nie znaczy że mamy prawo je rozsprzedawać.A pozbywanie się mieszkań komunalnych świadczy o pozbywaniu się obowiązków i gospodarności burmistrza.Pozdro

 » Teraz ja ! (Hejka | 14-01-2019, 16:49:28)

Śmiech i wyrazy współczucia dla maluczkich ! Żałoba w Polsce ,!

 » Ściema (Hejka | 12-01-2019, 13:11:43)

Kota w worku ? , ale jaja !

 » Cena (Lol | 11-01-2019, 16:57:34)

Czy ktoś wie ile będą kosztować mieszkania?

 » Cena (Lol | 11-01-2019, 16:39:50)

Czy ktoś wie ile będą kosztować mieszkania?

 » Cena (Lol | 11-01-2019, 16:29:09)

Czy ktoś wie ile będą kosztować mieszkania?

 » do emil (obywatel | 11-01-2019, 13:20:50)

Ale błysnąłeś chłopie no no.

 » ???? (emil | 11-01-2019, 03:35:32)

dlaczego nie można ufać łysym i siwym??? bo oni kiedyś mogli być rudzi

 » do Haha (obywatel | 11-01-2019, 00:36:34)

I co tam takiego pod tym linkiem mialobyc? Nic ciekawego żadna afera. Czyżby za dużo ewarystowki wypiłaś / wypiłeś?

 » Wykup mieszkań . (Haha | 10-01-2019, 22:39:54)

https://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/15163_referendum_w_dobrczu_o_polnocy_zaczyna_sie_cisza_wyborcza.html# Ciekawy materiał o Sekretarzu nowym.

 » Kompetencja (Ariana | 10-01-2019, 19:57:41)

Pan Chudziński otacza się samymi madrymi ludźmi, jeśli już kogoś przyjmuje do pracy to napewno kogoś komu chce się pracować i zrobić coś dobrego dla tej gminy, osoby kompetentne.

 » Do LOLO (mieszkaniec | 10-01-2019, 18:40:42)

Ty LOLO akurat naszemu MIASTU , MIESZKAŃCOM i burmistrzowi z takim prymitywnym języki nie czynisz nic POZYTYWNEGO !

 » Strzelno (kazek | 10-01-2019, 18:26:39)

Panie Burmistrzu,będzie pan sprzedawał mieszkania to super ale jeżeli dłużnikom pozwoli pan żeby spłacali na raty to myślę że do tego nie można dopuścić,bo ci ludzie wiecznie będą mącić i zwlekać ,dlatego jeżeli nie będą w stanie wykupić za gotówkę to wtedy take mieszkanie sprzedać komu innemu

 » Burmistrz (Hejka | 10-01-2019, 18:14:23)

Warszawka !handluje ? , paserstwo !

 » do ZAZ (LOLO | 10-01-2019, 14:40:42)

weż się nie skichaj, weż się nie zrób w majty, weż się ogarnij. Tu o ważnych sprawach a ty ciągle o du*ie Maryni, jakiejś teściowej zazdrościsz pracy. Tylko zazdrość , pomówienia, przecież Burmistrz takich bzdur nie słucha, ma swoich mądrych doradców i mądrego mecenasa i to z nimi bedzie ustalał co i kiedy a nie z warczącym motłochem, nie rozumiesz to stul du*ke i cisza

 » DO MIESZKANIEC (DO MIESZKANIEC | 10-01-2019, 13:52:38)

A TY NIE WIESZ ZE RADA Z BURMISTRZEM SIE SPOTYKA I USTALA WSZYSTKO NA KOMISJACH ?

 » Strzelno (mieszkaniec do jana | 10-01-2019, 13:27:14)

PANIE JANIE NIE WIEM CZY PAN CHOĆ TROCHE MYŚLI .KTOŚ MIESZKA POWIEDZMY 40 LAT I PŁACI UCZCIWIE A PRZYJEDZIE KTOŚ Z W-WY G-ŃSKALUB PIERON WIE ZKĄD I MA DUŻO KASY I CO WYKUPI TE MIESZKANIA ,ZANIM COŚ NAPISZESZ TO POMYŚL ,BO NAPRAWDĘ TAKICH BZDUR TO NIE SŁYSZAŁEM.

 » Mieszkania (MIESZKANIEC | 10-01-2019, 13:09:47)

Panie Burmistrzu rada i sposób na to jest jeden,tych wszystkich radnych bez radnych wysłać w kosmos,bo żeby doradzać, radzić i reprezentować mieszkańców w różnych sprawach trzeba się choć trochę na tych problemach znać a nie udawać wielkiego radnego bez wiedzy!!!.CZAS NA ZMIANY!

 » pozytywnie (obywatel | 10-01-2019, 12:44:20)

Idzie ku dobremu. Żeby tylko udalo sie z tymi finansami ogarnąć i będzie dobrze. Panie Burmistrzu trzymamy kciuki!

 » Będzie dobrze ! (PODATNIK | 10-01-2019, 11:47:53)

Powoli , małymi krokami ,(bez "wielkiej" zbędnej polityki) a z Mieszkańcami i dla Mieszkańców ! Będzie dobrze !

 » Pytanie dot.wykupu mieszkań kom.. (mieszkaniec | 10-01-2019, 11:22:10)

Co z wnioskami złożonymi o wykup mieszkania komunalnego złożonymi do poprzedniego burmistrza zarejestrowanymi w księdze przyjęć korespondencji, na które do dziś nie ma żadnej odpowiedzi? Jak się czują w tym temacie wszyscy poprzedni radni oraz dziś zasiadający w R.M? Pieszak , Cieślik .Dubicki ,Mikołajczak, Repulak , PułkownikI. , Chudziński R. Co teraz mają do powiedzenia w tym zlekceważonym wobec WYBORCÓW bardzo ważnym i istotnym dla gminy temacie? Słuchamy !

 » W końcu! (Strzelno | 10-01-2019, 10:48:12)

Wszystkich tych którzy nie płacą i nie dbają o mieszkania socjalne powinni wyrzucić! Postawić blok z kartongipsu na obrzeżach miasta i tam całą patologie umieścić, ogrodzajac murem!

 » brawo (xxx | 10-01-2019, 07:56:54)

Brawo Panie Burmistrzu za błyskawiczne i konkretne działania.Strzelno będzie miastem pięknym i bogatym w atrakcje i oferty dla mieszkańców oraz gości spoza miasta :)

 » Budynki (cm | 09-01-2019, 23:20:43)

z gazem i instalacjami elektrycznymi w budynkach komunalnych prawdopodobnie jest bardzo słabo, zaniedbania od pokoleń.

 » Zaz (Zaz | 09-01-2019, 22:40:51)

Panie Darku proszę rozliczyć Zaz i etaty po znajomości a nie organizować dojazd do tych przekretow na zimowisko! Tam albo żona albo koleżanka żony a to kolega przyjaciela i przyjaciel kolegi

 » mieszkania (jan | 09-01-2019, 22:39:59)

myślę że wszystkie mieszkania komunalne będą wystawione na przetarg i kupi je ten kto da więcej a nie ten kto pomieszkuje czasowo

 » Dokladnie (Sj | 09-01-2019, 22:15:34)

A tych którzy nie chcą wykupić lub nie płacą czynszu (większość ludzi na to stać), wyeksmitować na wioskę lub na pokój z kuchnią. Trudno się mówi, tyle lat się nie płaciło, to teraz nastał czas na porządki !

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Tragiczny początek wakacji (52)
 » Norbertańskie Dni Strzelna 2019 (0)
 » I Senioralny Piknik w Mogilnie (3)
 » Nauczyciele nie fałszowali dzienników (60)
 » ŁĄKIE: Noc Kupały (1)
 » Wystąpił w Tauron Arenie (4)
 » Sukces uczniów ZS Bielice (0)
 » Roztańczeni w Koszalinie (1)
 » STRZELNO: Lato w teatrze (2)
 » Chleb i miód na festynie (6)
 » BYSTRZYCA: Wypadek drogowy (20)
 » Wybuch butli samochodowej (4)
 » Zmiany w klasztorze (8)
 » O profilaktyce i bezpieczeństwie (0)
 » Ostrzeżenie meteorologiczne (6)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ