Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Wybory 2018

STRZELNO: Trzech kandydatów

2018-09-26 09:24
 

W Strzelnie o fotel burmistrza będzie rywalizowało trzech kandydatów popieranych przez partie polityczne.

Pierwszym kandydatem, który ujawnił się był reprezentant Prawa i Sprawiedliwości Roman Szydzik. Jest to prywatny przedsiębiorca ze Strzelna, właściciel restauracji oraz działacz lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Startuje on również do Rady Miejskiej w Strzelnie.

Drugim kandydatem jest popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe Ewaryst Matczaka. Sprawuje on funkcję burmistrza nieprzerwanie od 16 lat. W poprzednich wyborach wygrał w drugiej turze przewagą 571 głosów nad swoim kontrkandydatem.

O fotel burmistrza ubiegać będzie się także Dariusz Chudziński, popierany przez koalicję Platformy z .Nowoczesną. Dariusz Chudziński to obecny radny powiatowy. Startuje on także do Rady Miejskiej. (PK | fot. arch., facebook.com)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [308]» dodaj komentarz   

 » ....... (Aeiouy | 23-10-2018, 23:04:49)

Lumpy nie lubiły DCh bo ich gonił. Skoro u części osób wywołał takie emocje i poczucie niesprawiedliwosci to czemu nie odwoływały się od mandatów do sądu? Cieniasy...

 » Burmistrz Strzelna (Ktoś | 23-10-2018, 21:18:29)

Gratuluję Panie Darku. Odpowiedni człowiek na odpowiednim ważnym miejscu. Miałam przyjemność pracować z p.Darkiem w DPS,ie i te wszelkie zarzuty że był taki czy owaki są nie na miejscu,bez pokrycia i prawdopodobnie piszą je osoby które nigdy nie miały do czynienia z danym człowiekiem,albo po prostu osoby zawistne które lubią dokuczyć innym...albo takie które z opowieści usłyszały gdzieś od kogoś jaki to Pan Darek był "zły"jak pracował w straży...a co to znaczy w ogóle...śmieszne te opowiadania są uhhhhaaa Bez przesady...każdy jest jakiś i każdy ma wady...Ale i też zalety. Najlepiej komuś łatkę przykleić od tak...bo czemu nie... Dlatego należy pamiętać że zawsze są dwie strony medalu... Bardzo dobrze się stało że Strzelno ma nowego Włodarza...i po mału...po mału...może za parę lat będzie wychodziło na prostą... Szczerze kibicuje

 » Burmistrz Strzelna (Ktoś | 23-10-2018, 21:14:09)

Gratuluję Panie Darku. Odpowiedni człowiek na odpowiednim ważnym miejscu. Miałam przyjemność pracować z p.Darkiem w DPS,ie i te wszelkie zarzuty że był taki czy owaki są nie na miejscu,bez pokrycia i prawdopodobnie piszą je osoby które nigdy nie miały do czynienia z danym człowiekiem,albo po prostu osoby zawistne które lubią dokuczyć innym...albo takie które z opowieści usłyszały gdzieś od kogoś jaki to Pan Darek był "zły"jak pracował w straży...a co to znaczy w ogóle...śmieszne te opowiadania są uhhhhaaa Bez przesady...każdy jest jakiś i każdy ma wady...Ale i też zalety. Najlepiej komuś łatkę przykleić od tak...bo czemu nie... Dlatego należy pamiętać że zawsze są dwie strony medalu... Bardzo dobrze się stało że Strzelno ma nowego Włodarza...i po mału...po mału...może za parę lat będzie wychodziło na prostą... Szczerze kibicuje

 » wybory2018 (WYBORCA | 19-10-2018, 17:13:58)

Popieram Izę. Siłą naszych kart wyborczych stwórzmy własną RADĘ MIASTA I GMINY. 1. Wybierzmy wszystkich NOWYCH RADNYCH- kierując się własną wiedzą o kandydacie . Wybierzmy ludzi bezpartyjnych ! Wyrzućmy PSL i komuchów na śmietnik historii- to jedyny sposób na rozliczenie tej partii chorej na władzę na wszystkich szczeblach. Jedynie taka NOWA RADA-WSPARTA RZECZYWISTĄ SIŁĄ NASZYCH GŁOÓW WYBORCZYCH - MUSI W NASZYM IMIENIU TWARDO PILNOWAĆ i ROZLICZAĆ BURMISTRZA .

 » Wybory (Edyta | 19-10-2018, 09:22:04)

WIELKI APEL DO MIESZKAŃCÓW STRZELNA I WSI PROSZĘ ABY NIE GŁOSOWAĆ NA NAUCZYCIEL ONI NIECH UCZĄ NASZE DZIECI BO PO TO SĄ- A NIE CHODZIĆ NA SESJE I NAUKA W SZKOLE POZIOM SPADA BO DZIECI SIĘ RÓŻNIE UCZĄ JEDEN LEPIEJ DRUGI SŁABIEJ ROZLICZYĆ RADNYCH CO ZROBILI ZA OKRES 4 LAT GMINNYCH I POWIATOWYCH MYŚLĘ ŻE WIELKIE NIC A JESZCZE RODZINY ROBIĄ PO SZKOŁACH PANI MOCH I JUŻ DZIĘKUJEMY Z POWAŻANIEM.

 » Wybory (Antyfaszysta | 19-10-2018, 00:37:17)

Na wszystkich głosujcie... tylko nie na faszystów! Proszę was o to Strzelniacy.Mam nadzieję, ze rozumiecie...

 » WSZYSCY DO WYMIANY (Iza | 18-10-2018, 22:14:22)

Wszyscy pisza o kandydatach na burmistrza i komentuja kto powinien zostac burmistrzem, ludzie obudzcie sie bo to nad radnymi trzeba sie zastanowic, oni maja najwiecej do zadecydowania. Moje zdanie jest takie - WSZYSCY DO WYMIANY. CZAS NA NOWYCH BEZ UKŁADÓW.

 » bez debaty (debata | 18-10-2018, 21:07:49)

Z tego co widać na fb R.Szydzik rzucił rękawicę do wspólnej debaty przed wyborcami E.Matczakowi i D.Chudzinskiemu. Niestety obaj panowie się chyba wystraszyli, a szkoda.

 » kandydat (gosc | 18-10-2018, 20:29:18)

SZANOWNI KANDYDACI PAN SZARZYŃSKI-PANI REPULAK I INNI.WPYCHACIE SWOJE ULOTECZKI DO SKRZYNEK A KTO PO WAS MA SPRZĄTAĆ TE WASZE ŚMIECI

 » Strzelno: trzech kandydatów (Wyborca | 18-10-2018, 17:44:40)

Jedna z redaktorek popularnego tygodnika pięknie wybieliła swojego familjanta kandydata na burmistrza - ani słowa o wyroku i dopuszczonych się przez niego występków. W rodzinie siła :)

 » Strzelno (przechodzień | 18-10-2018, 08:57:36)

Czy jest w Strzelnie ktoś,kto zwróci uwagę gospodarzom prywatnych kamiennic na rynku z tymi balkonami że kwiatki mogą sobie sadzić ale muszą pomyśleć o przechodniach i podlewając te swoje kwiatki pomyślcie że może ktoś właśnie będzie szedł w nowym ubraniu i do tego jasnym --dlatego dzisiaj ostrzegam bo następnym razem zgłosze do ukarania i zwrot za ubranie

 » Strzelno (wacho | 17-10-2018, 19:30:40)

Melchizedek ty przestań ćpać bo takich bzdur nikt przy zdrowych zmysłach nie pisze a jak co to zmień dilera bo ten cie wykończy

 » wybory2018 (WYBORCA | 17-10-2018, 17:42:47)

Do ZDZICH. Zdzich cofnij się do TYŁU nie do przodu i nie siej fermentu . Bez reformy GMINNEJ OŚWIATY żaden D. CH . ani R.SZ. nie jest w stanie nic zrobić . Czy znasz program wyborczy w tej kwestii nowych pretendentów do fotela burmistrza ? Jeden stoi przed sklepem i "robi kampanię " rozdając prezenty wyborcze ,drugi zamiast wyjaśnić dziwne sympatie dot. brunatnych czasów Polaków woli występy w TV Zbliżenia ogłaszając jedynie jednozdaniowy "program" z plakatu wyborczego? Gdzie wiarygodność obu nowicjuszy?

 » kandydat (ZDZICH | 17-10-2018, 11:23:25)

NO TO ZBLIŻAMY SIĘ DO WYBORÓW I TU OKAŻE SIĘ ILU ZOSTAŁO LUDZI KTÓRYM NIE LEŻY DOBRO STRZELNA A ILU JEST LUDZI PRZYSZŁOŚCIOWYCH I KTÓRYM ZALEŻY NA TYM ABY STRZELNO ROZWIJAŁO SIĘ A NIE JAK ZA P.BURMISTRZA OBECNEGO ,CO GROZI NAM ŻE BĘDZIEMY MIEĆ SOŁTYSA ZAMIAST BURMISTRZA MAM NADZIEJE ŻE NORMALNI LUDZIE WIEDZĄ ŻE NIE MOŻNA COFAĆ SIĘ W CZASIE I MUSIMY CAŁY CZAS IŚĆ NAPRZÓD,BO PRZEZ 16 LAT COFALIŚMY SIĘ DO TYŁU I WKRÓTCE MUSIELIBYŚMY CHODZIĆ Z LATARKAMI PO ULICACH

 » O jakim postępie piszecie? (Melchizedek | 17-10-2018, 07:36:14)

Wyborcom polecam dzisiejszy artykuł na jednym z ogólnopolskich portali pt."Śmieciowa kampania. Wyborcy wściekli, politycy bezkarni". Wynika z niego, że wiejsko-miejska elita polityczna zatrzymała się we wczesnych latach 90-tych zaśmiecając swoimi wizerunkami przestrzeń publiczną, klatki schodowe, wycieraczki i chodniki. Panie D.Ch. dlaczego naraża Pan drogich Pana sercu mieszkańców na niebezpieczeństwo? Pana ulotki zatknięte w w dzwonki informują potencjalnego złodzieja kto jest a kogo nie ma w niedzielę w domu. Jako były Strażnik Galaktyki powinien Pan to wiedzieć - czyżby Pana wiedza z bezpieczeństwa jest tak mizerna? Kto ma po Panu sprzątać? To odnośnie ulotek - więc sami widzicie jaki postęp nas czeka.

 » Do wyborca (Ono | 17-10-2018, 07:36:01)

Uczciwy i doświadczony życiowo to za mało żeby zostać burmistrzem, tu potrzeba twardej ręki, tylko i wyłącznie pan Darek Może zostać Burmistrzem godnym rządów.

 » wybory2018 (wyborcaxyz | 16-10-2018, 21:24:32)

WYBORY NA BURMISTRZA STRZELNA -21.X. 1018 - WYGRA PAN EWARYST MATCZAK - CZŁOWIEK UCZCIWY ORAZ DOŚWIADCZONY ŻYCIOWO ! Strzelna nie stać na eksperymenty i ludzi bez żadnego doświadczenia samorządowego !!! Jeden kontrkandydat pokazał w Siemionkach jak traktuje się pieniądze PODATNIKOW - wszystkie zarzuty i nieprawidłowości opisane są w protokole pokontrolnym Urz. Woj. w Bydgoszczy ! Drugiemu wydaje się , że wstąpienie do Prawa i Sprawiedliwości i dziwna rekomendacja partyjna zagwarantuje wygraną !?

 » Urzedasy (Patriota | 16-10-2018, 07:31:36)

Urzedasy już trzesa pantalonami na myśl że broda nie przejdzie i trzeba będzie zrobić porządek i się podporządkować nowej władzy... CZAS NA ZMIANY

 » Wybory (Leon | 15-10-2018, 20:11:07)

Cza wymienić te patologiczne ,,rządy". Tylko normalni chcą zmian bo widzą co się w mieście dzieje. Amen.

 » Obecną sytuacja w Gminie Strzelno (Mieszkanka Strzelna | 15-10-2018, 17:44:26)

W Gminie Strzelno obecnie obserwujemy marazm, brak decyzyjnosci ze strony obecnego burmistrza, czekanie miesiącami a nawet latami na realizacji jakichkolwiek inwestycji które są realizowane częściowo przed wyborami a najczęściej i tak nic nie jest robione. W sąsiednich gminach tak wiele jest robione min. dzięki środkom unijnym wystarczy odrobina inicjatywy czego niestety w naszej gminie nie widać. Naszym dzieciom i nam samym może żyć się lepiej, wszystko zależy od naszej decyzji. Zamiast pogłębiać obecną sytuację, zagłosujmy na D. Chudzinskiego, osobę która dzięki swojej pomysłowości, rzetelności, pracowitości, odwadze może spowodować że nasza Gmina zacznie się rozwijać.

 » psl (mieszkaniec | 15-10-2018, 16:09:13)

i co pan Matczak przypomniał sobie o wolnym spotkaniu z mieszkańcami tydzień przed wyborami gdzie był 16 lat co zrobil nie ma nic my na osiedlu nie mamy nawet pozadnych placów zabaw bo przecież musza być kolo czlonkow zarządu spoldzielni a kto roliczyl pana jablonskiego z pieniędzy które dostal z gminy ok 7 tys zl gdzie one sa proszę wielki czas na zmiany żeby ktoś wkoncu zrobil pozadek w gminie bo przy matczaku zostaną zabrane prawa miejskie i tyle będzie z tego.

 » kandydat (PRZECHODZIEŃ | 15-10-2018, 15:37:34)

PANIE MATCZAK KANDYDUJE PAN NA BURMISTRZA STRZELNA I W OBECNEJ CHWILI JEST PAN BURMISTRZEM TO PROSZE ZROBIĆ WGLĄD NA KAMERY I UJAWNIĆ CZŁOWIEKA KTÓRY ZERWAŁ PLAKAT WISZĄCY NA BUDYNKU RESTAURACJI PIASTOWSKA NA KTÓRYM WIDNIAŁ KANDYDAT DARIUSZ CHUDZIŃSKI.

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 15-10-2018, 11:25:04)

Ja nikogo nie obrażam i wypraszam sobie te obelgi mówię że będę popierał burmistrza Matczaka i tyle, a wy od razu od najgorszych szkoda że to wy jesteście bardzo nie w porządku ja pisałem tylko prawdę z poważaniem

 » kandydat (wacek | 15-10-2018, 08:46:36)

Kmita ty masz nas.ane pod kopułą ,bo gdzie P.MATCZAK MA HONOR TO MY WIEMY I JAKI Z NIEGO CZŁOWIEK Z HARAKTEREM TEŻ WIEMY,DLATEGO STRZELNO WIE ŻE TRZEBA GŁOSOWAĆ NA KANDYDATA KTÓRY MA HONOR I MA HARYZME I DZIĘKUJEMY P.MATCZAKOWI BO TAKICH LUDZI BEZ AMBICJI I HONORU NIE TRZEBA

 » Do KMITA (strzelno | 15-10-2018, 07:41:17)

Prostaku i chamie- A co kogo obchodzi życie prywatne kandydatów? Obecny włodarz jest cyniczny i cwany. Zgrywa Matkę Teresę i biedaczka zastraszonego przez kontrkandydatów, a tak naprawdę cieszy się że jakoś do emerytury dojedzie. Sprawdź sobie proszę paragrafy, które przygotował w uchwale ,,odłączenia" gminy strzelno od powiatu mogileńskiego. Otóż dotyczyły one nie odłączenia gminy, a jej likwidacji i połączenia z sąsiednią gminą. Tak więc pozbyłby się długów a sam zostałby SOŁTYSEM! To są informacje sprawdzone nawet w ministerswie.Ot i cała prawda o waszym idolu. PSZOK-u też nadal w naszym mieście nie ma, a od 2012roku jest taki obowiązek! I to jest dobry burmistrz?

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 14-10-2018, 21:43:15)

Tak jak pisałem głosujemy wszyscy na burmistrza Ewarysta Matczaka człowiek z charakterem wspaniały mąż i dziadek rodziny nie tak jak dziadek i koło niego młoda dziewczyna nie piszę co to jest i następny dwulicowy kasanowa tam jedna a tam druga Chudziński D do kościoła chodzi a gdzie komunia ch cha ch a

 » kandydat (zyko | 14-10-2018, 16:08:30)

Co zrobił p.Matczak dla Strzelna to widać,dlatego najwyższa pora aby ktoś inny zajoł się Strzelnem,tylko nie Matczak,bo te kumoterstwo nigdy nie będzie mieć końca

 » prośba (obywatel | 14-10-2018, 15:08:58)

Proszę nie pisać komentarzy po alkoholu bo niektóre trudno zrozumieć. 21.10.2018 oddajmy swój głos na D.Ch lub R.Sz bo panu Matczakowi czas podziękować za dotychczasowe osiągnięcia.

 » Strzelno: trzech kandydatów (Wyborca | 13-10-2018, 19:19:00)

Przed głosowaniem warto się zastanowić co dobrego zrobili dla Gminy Panowie D.Ch. i R.Sz. bo co zrobił Pan E.M. to wszyscy wiemy. Jako radny D.Ch. do Gminy nie wniósł nic pożytecznego ani dobrego. Po co kandydaci pchają się do pustej kasy Gminy? Jak ktoś dobrze ująl po dietę. Bo kto z pustego naleje? 4 lata rządów nowego włodarza to będzie tłumaczenie że poprzedni burmistrz za dużo długów zostawił i nie było z czego robuć. Ot cała filozofia. A radnych wymienić trzeba jak najbardziej. Bo oni mają żyć w zgodzie i razem dążyć do poprawy sytuacji w Gminie a nie się ciągle kłócić. Aha i jeszcze jedno, po wygranej jednego z nowych kandydatów na burmistrza możemy spodziewać się nowej inwestycji w pobliskiej wiosce, będzie się wyróżniała oryginalną wonią w całej wiosce i na mieście ;)... i na nic zdadzą się protesty...

 » kandydat (byku | 13-10-2018, 14:11:08)

CZY MOŻE BYĆ BURMISTRZEM KTOŚ KTO NIE REAGUJE NA ROZWALAJĄCE SIĘ DOMY ALE REAGUJE JAK KTOŚ ŻYCZY SOBIE ZROBIENIE DACHU I RYNNY NA SZOPIE CZY TAKIEGO BURMISTRZA CHCEMY.

 » kandydaci (emeryt | 13-10-2018, 08:02:30)

PANIE KSIĘGOWY TO MOŻE ROZLICZY PAN TE PANIUSIE PRACUJĄCE NA MIEŚCIE ,AUTOBUSY ,PANIENKI Z TYMI KIJKAMI NA ZEBRACH --TE DAMULKI PRACUJĄ PO 1 GODZ RANO I PO 1 LUB PÓŁTORA GODZINKI PO POŁUDNIU TO JAK TO JEST ŻE PŁACĄ IM ZA 8 GODZ TO GDZIE ZNIKA RESZTA GODZ GDZIE TO JEST -NO TO CO KSIĘGOWY ROZLICZYSZ I ZNAJDZIESZ TE GODZINY

 » Urzednik (tom | 13-10-2018, 01:41:01)

Urzednik czyli uważasz że można s...ć stojąc na rękach ?..

 » Wybory (Marszałek | 12-10-2018, 21:16:28)

Zagłosuję na p. Szydzika, p. Matczak swoje szanse już miał i zamiast polepszyć to pogorszył. Z kolei p. Chudziński to dwulicowy gość, który ma na celu swoje interesy. Tyle w temacie.

 » wybory2018 (ALARM | 12-10-2018, 18:42:06)

Jako wyborca i zwolennik PRAWA i SORAWIEDLIWOŚCI zmuszony jestem nie zagłosować na kandydatów tej partii wobec całkowitego braku kontaktów z wyborcami . Również sposób zaproponowania niektórych kandydatów budzących negatywne emocje jest dla mnie nie do zaakceptowania . Wybór ten nie ma nic wspólnego z WIARYGODNOŚCIĄ - jest to lokalne partyjniactwo . Za taką arogancję wobec WYBORCÓW PiS poniesie w STRZELNIE PORAŻKĘ WYBORCZĄ !!!

 » kandydat (gospodarz | 12-10-2018, 18:20:20)

A TAKI CIEKAWSKI JESTEŚ TO JA CI POWIEM --PAN CHUDZIŃSKI MA ŻONE KTÓRA PRACUJE I BARDZĄ DOBRZE ZARABIA I CO ŁYSO CI ---TY KSIĘGOWY JAK TAKI CIEKAWSKI TO PYTAJ W URZĘDZIE GMINY GDZIE TE PIENIĄDZE KTÓRE BRAKUJĄ

 » ŁUKASZENKO ODPOWIADA do mk (Łukaszenko | 12-10-2018, 18:18:53)

Nierób to ty jesteś i twoja świta zaślepiony d....u kto jest nierób to wiesz kto jest twój kand. na b......a a wy mu w tym pomagacie . niech się wypowie publicznie gdzie te golona i te mięso jest i jak dbał o Siemionki.

 » Wybory (Urzednik | 12-10-2018, 18:04:21)

Księgowy ma rację!

 » Do Łukaszenko (Ona | 12-10-2018, 16:05:19)

A co ty tak tego chudego do roboty fizycznej wyganiasz, On jest mądry chłop to go na burmistrza a do roboty to wygnać tych co na rynku pod sklepem stoją.

 » wybory2018 (księgowy | 12-10-2018, 11:54:20)

Gdzie obecnie zatrudniony jest kandydat na burmistrza STRZELNA D.CH.? z czego żyje ? Wyborcy mają prawo to wiedzieć . Z diety radnego da się żyć i spłacać kredyty? Polecam zaglądnąć w oświadczenia majątkowe - radnych gminnych i powiatowych oraz kandydatów na burmistrza z wyjątkiem jednego. Tam jest odpowiedź na pytanie ..dlaczego polityka to dobry biznesik…. Nie dajmy się nabrać do wielką miłości KANDYDATÓW do WYBORCÓW-.. Ta 'miłość trwa do momentu wrzucenia głosu do urny wyborczej. Na drugi dzień przeliczana jest na dietę -dodatek do pensji trwający pięć lat. Da się żyć...? Da.....bez żadnej odpowiedzialności!!! Dlatego wybierzmy CAŁA NOWĄ RADĘ BEZ NAUCZYCIELI ,KTÓRYCH MIEJSCE JEST W SZKOŁACH PRZY UCZNIACH NIE W POLITYCE.

 » do ŁUKASZENIK (mk | 12-10-2018, 11:40:52)

Jest ok ale dla nierobów.

 » Burmistrz Strzelna (Łukaszenko | 12-10-2018, 10:37:08)

Jaki Chudziński D na burmistrza ja bym go nie chciał do pasania bydła bo stado mogło by mi się denerwować na widok tego delikwenta i mleka by mi nie dały - niech on lepiej do tych Niemiec jedzie do tego zakładów z mięsem trochę fizycznie porobić że by zaznał co to jest ciężka praca a nie żerować na dietach radnego i rozliczyć go z okresu tych 4 lat bo nic nie zrobił dobrego dla gminy a w Siemionkach to porażka NIECH ZOSTANIE TEN SAM BURMISTRZ ZNAMY GO JEST OK.

 » kandydat (koala | 12-10-2018, 08:43:56)

Jak najlepszy KANDYDAT to tylko DAREK CHUDZIŃSKI bo to jedyny człowiek który zatrzyma kumoterstwo i przekręty które zrobioną przyjmując do przyjezierza ,więc nie mówcie że p,Matczak taki uczciwy i dobry bo wiedział co robią a jednak cicho siedział to aż tak ich się boi.jak czytam te komentarze jaki p.Burmistrz dobry i uczciwy to śmiech mnie ogarnia że starsze osoby przed emeryturą mają szukać pracy a dziewczynki po 30 i pare lat śmieją się że kasa darmowa leci

 » wybory2018 (wyborcax | 12-10-2018, 00:18:04)

Program wyborczy dla Strzelna kandydata PiS..."będę się starał dotrzymać słowa TAK JAK MAMY TO NA PLAKATACH WYBORCZYCH "...tylko że , na plakatach wyborczych PROGRAMU DLA STRZELNA BRAK !!!! kiepsko to widzę dla PiS ! Wybory to nie konkurs blagierów .Tu chodzi o KONKRETY!!!!

 » Chudy (Małpa | 11-10-2018, 23:32:43)

Pan M to może i dobry chłop jest,ale to za mało. tutaj trzeba twardej ręki Pana Ch jest idealny i tyle w tym temacie. Radni wszyscy do wymiany. Dziękuję.

 » Burmistrz (Gość | 11-10-2018, 20:41:55)

Wybory idą bo p. Ch. zaczął na różaniec chodzić. Ostatni raz był widziany na różańcu cztery lata temu przed poprzednimi wyborami. To jest jednak obłuda i fałsz, aż przykro co jest zdolny zrobić człowiek aby dorwać się do władzy. Jak to mówią Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek.

 » JA (JA | 11-10-2018, 20:35:31)

DO PANA CHUDEG0 SŁUCHAJ JAK NADAL BĘDZIESZ MOJĄ RODZINNE NARUSZAŁ TO JA SAMA ZGŁOSZĘ TEN FAKT DO BYDGOSZCZY DO KOMISJI WYBORCZEJ !!!!KIM TY JESTEŚ BY MIESZKAŃCÓW OBRAŻAĆ MYŚLISZ ZE ŚMP.E. IWINĘ STRAŻ MIEJSKĄ UTWOŻYŁEŚ TO NADAL GWIAŻDOŻYSZ !!!!!MY CIĘ ZNAMY STARSZE POKOLENIE !!!!!WEZ SIĘ ZA PRACE NA KRAJOWEJ I ZOBACZE JAK BĘDZIESZ SKUMLAŁ

 » księgowy (tom | 11-10-2018, 20:28:05)

Wsadź sobie w D.. Golonki .. Mnie obchodzi gdzie Matczak przetracił około 14.7 mln .zł ...

 » Strzelno (wrona | 11-10-2018, 17:57:41)

NO TAK P. Darek może i był despotą ale to że ludzie się go niby bali to nawet dobrze,bo zanim p.Chudziński objoł Siemionki to pensjonariusze mieli rany i odleżyny ,bo tak dbali pracownicy a dzięki Chudzińskemu zaczęto dbać o chorych,więc kogo wolicie -człowieka który potrafi rządzić czy człowieka którym rządzą a z urzędu gminy urządzili kawiarnie ,cherbaciarnie poprostu prywatny lokal.

 » wybory2018 (wyborcax | 11-10-2018, 16:24:27)

Wybieramy Pana MATCZAKA.

 » Do mieszkaniec (Pszczoła | 11-10-2018, 13:24:38)

Ja wole despote niż... Przynajmniej ludzie się kogoś boją i tak trzymać, bo inaczej nie ujedziemy z obecną sytuacja.

 » Do podatnik (Tom | 11-10-2018, 12:40:19)

To nie wina radnych.. Tylko samego Burmistrza.. Bo burmistrz robi co chce.. Dla przykladu... Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic.. Michelsona z kolejową.. Budynek komunalny miał zostać wyburzony.. Tak zadecydowali radni .. A burmistrz i tak blokował inwestycję że na końcu GDKiA się wkurzyła i wytnie część skweru przy Michelsona.. A burmistrz całe zamieszanie tłumaczył tym że mieszkańcy miasta byli przeciwni.. Matczak to kłamca....

 » Wybory (Jerzy | 11-10-2018, 11:26:30)

Jestem już starszym człowiekiem i pozwolę sobie na takie słowa nienawidzę wulgaryzmy i tego jazgotu .Znam burmistrza Matczaka od lat jest za dobrym burmistrzem dlatego go lubicie i ma poszanowanie dlatego oddam głos tylko na niego bo jest tego wart

 » Temacik (Urzednik | 11-10-2018, 10:59:28)

Oby wygrał któryś z dwójki nowych. Szkoda że rolasy, urzedasy i interwencyjni będą na matczaka głosować ale cóż... Oby nie wygrał

 » Do tom (PODATNIK | 11-10-2018, 08:56:47)

PODATNIKU -WYBORCO tom .Bardzo dziękuję Tobie, za trud i pracę i informacje dot . gminnych finansów . Dzięki Twojemu wysiłkowi widać jak na dłoni ,że TO RADA GMINY ustanawiała wszystkie uchwały dotyczące spraw finansowych !!! W wyborach oceńmy przede wszystkim RADNYCH ODPOWIEDZIALNYCH ZA TAKĄ SYTUACJĘ! OCEŃMY ICH PRACĘ PRZY URNACH . Dajmy czerwone kartki wszystkim wieloletnim bez-RADNYM !!!

 » Strzelno (do kmity | 11-10-2018, 08:41:01)

Kmito nikt tutaj nie chcę ciebie obrażać ale pomyśl logicznie ,że specjalnie dla ludzi bezmózgowców którzy za wszelką cene chcą utrzymać przy korycie p. BURMISTRZA Matczaka tylko dlatego ,że dostajecie darmowe wypłaty,to nie myślicie mózgami ale portfelikami,no wybaczcie ale to co narobił bałaganu p.Burmistrz z tymi pracownikami to naprawdę jest nie do zrozumienia i nie po to ludzie płacą podatki żeby p. Burmistrz utrzymywał nierobów.

 » Blałki (Margaret | 11-10-2018, 07:51:25)

Są radni którzy notorycznie opuszczają zebrania, Ja już napewno nie zagłosuje na taką osobę. Radny musi być radnym z powołania i być obecny na zebraniu całym sobą, angażować się a nie tylko być na liście, inaczej to nie ma sensu.

 » Do tom (księgowy | 11-10-2018, 07:29:34)

Golinki i inne zarzuty muszą i będą rozliczone do końca. ! Tu chodzi o pieniądze PODATNIKÓW . Nie o politykę wyborczą ! DPS to nie prywatny folwark !

 » Strzelno trzech kandydatów (Mieszkaniec | 11-10-2018, 01:22:15)

Czytam komentarze i widzę jaka wzajemna nienawiść wylewa się wśród piszących. Moich drodzy ja osobiście nie wiem jaką decyzje podjąć. Jeśli porozmawia się z pracownikami z Siemionek to można usłyszeć jak mówią, o tym że pan Darek kiedy kierował domem to był despotą. Podwładni (pracownicy) się go po prostu bali. Pan Matczak to co tu dużo mówić tyle kadencji a miasto w ruinie. Rozdawnictwo publicznych pieniędzy. Pamiętam jego obietnice o budowie skate parku i innych inwestycjach. I co? Puste słowa. Ale należy też tu wspomnieć, że nie on sam tym miastem kieruje. Od wielu lat są ci sami radni, którzy nie zrobili NIC szczególnego do tego miasta. No i pan Szydzić. Osoba o szerokich koneksjach w Urzędzie Marszałkowskim. Jednak czytałem na forach o jego fascynacji niemiecką kulturą zwłaszcza z okresu 1939 - 1945r. Niewątpliwym jest fakt, że obecnie na swoim lokalu ma on napisy tzw. Szwabachą czyli pismem , które dało początek pismu niemieckiemu. Co może potwierdzać powyższą teorię. Powiedzcie więc drodzy mieszkańcy Strzelna komu z w/w panów powierzyć kierowaniem Naszym miastem? Uważam, że mamy ogromny dylemat. Ja na chwilę obecną nie mam koncepcji, którą z postaci wybrać. Życzę jednak nam mieszkańcom dobrego wyboru i na następne lata gospodarza kreatywnego. Marzeniem moim jest aby przyszły burmistrz jak i przyszli radni całe swoje działania skierowali w celu zakończenia obecnej stagnacji. Pozdrawiam - mieszkaniec tego miasta

 » Matczak (strzelno | 10-10-2018, 18:46:45)

Chyba Ewuś boi się starcia wyborczego z Darkiem i próbuje ratować się wszelkimi możliwymi sposobami. W związku z tym nie zdziwiłbym się jeśli prawdą byłyby te donosy do ministerstwa i błaganie o wznowienie sprawy.... Sprawa już zakończona, już dawno Starosta z kolegami strawili jadło z imprez w DPS.... Pamiętam jak na bogato się spotykali w nieistniejącej już restauracji z Wieżą.... same frykasy szły z pieniędzy podatników....

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 10-10-2018, 16:00:33)

TYLKO I WYŁĄCZNIE EWARYST MATCZAK MOŻECIE MNIE OBRAŻAĆ WREDNE KUNDLE ALE TO NIC GŁOSUJEMY ALE TO WSZYSCY NA NASZEGO BURMISTRZA ZAPRASZAM DO WYBORÓW 21 -10-2018 ROK JEST TO SZCZĘŚLIWA LICZBA DLA NAS LUDZI PRACY, KTÓRZY CIĘŻKO PRACUJĄ A Z WASZEJ STRONY KRYTYKA TO DLA NAS AKTYWACJA BARANKI.

 » tak Burmistrz niszczy gminę (tom | 10-10-2018, 15:49:40)

Uchwała Nr XV/63/2018 Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy z dnia 27 czerwca 2018 r w sprawie rozpatrzenia zastrzeżeń Burmistrza Strzelna do Raportu o stanie gospodarki finansowej Gminy Strzelno. Na podstawie art. 10a ust. 4 ustawy z dnia 7 października 1992 r. o regionalnych izbach obrachunkowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 561) Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy uchwala, co następuje: oddala zastrzeżenia Burmistrza Strzelna do Raportu o stanie gospodarki finansowej Gminy Strzelno. Uzasadnienie W dniu 13 czerwca 2018 r. do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy wpłynęły zastrzeżenia Burmistrza Strzelna (pismo z dnia 8 czerwca 2018 r., sygnatura ROR 1710.1.2018) do Raportu o stanie gospodarki finansowej Gminy Strzelno, przyjętego Uchwałą Nr X/41/2018 Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy z dnia 25 kwietnia 2018 r. Zastrzeżenia do raportu zostały rozpatrzone na posiedzeniu Kolegium w dniu 27 czerwca 2018 r. W treści pisma Burmistrz Strzelna złożył zastrzeżenia wskazując na brak podstaw do twierdzenia przez Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy, iż: - ,,przyjmując najbardziej prawdopodobny scenariusz” zwrot nienależnie pobranej subwencji nastąpi metodą potrącenia z rat subwencji przyznanej na 2018 r., co ,,znajdzie (…) swoje odbicie w braku środków z budżetu państwa na realizację zadań oświatowych w Gminie Strzelno przez okres prawie 4 miesięcy 2018 r.”, - ,,prezentowane wyniki budżetu Gminy są w części nierealne”, - „Gmina Strzelno zawiera pozorne ugody i porozumienia z wierzycielami Gminy, w celu zmniejszenia na koniec danego roku budżetowego kwoty zobowiązań Gminy, których termin płatności upłynął”, - ,,w całym okresie objętym Raportem trudna sytuacja finansowa Gminy ulegała systematycznemu pogorszeniu”.

 » TAK Matczak rządzi w Strzelnie (tom | 10-10-2018, 15:46:33)

Uchwała Nr VI/30/2018 Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy z dnia 7 marca 2018 r. w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Nr XXXIV/268/2018 Rady Miejskiej w Strzelnie z dnia 9 lutego 2018 roku zmieniającej uchwałę Nr XXXIII/242/2017 Rady Miejskiej w Strzelnie z dnia 28 grudnia 2017 roku w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strzelno na lata 2018-2026. Na podstawie art. 18 ust. 1 w związku z art. 11 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 7 października 1992 r. o regionalnych izbach obrachunkowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 561), art. 91 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1875 z późn. zm.) i art. 226 ust. 1 pkt 6 oraz art. 72 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2017 r, poz. 2077), Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy uchwala co następuje stwierdza nieważność uchwały Nr XXXIV/268/2018 Rady Miejskiej w Strzelnie z dnia 9 lutego 2018 roku zmieniającej uchwałę Nr XXXIII/242/2017 Rady Miejskiej w Strzelnie z dnia 28 grudnia 2017 roku w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strzelno na lata 2018-2026 z uwagi na nierealistyczne ustalenie wielkości długu jednostki samorządu terytorialnego w latach 2018-2026.

 » kandydat (do pracownicy Siemionek | 10-10-2018, 13:39:01)

Wie pani że take -bo ja się dowiedziałam to wychodzizazwyczaj bardzą żle ,bo pani dostanie wyrok a ten co to pani powiedział będzie miał ubaw po pachy ,że znalazł debila co mu kit wcisnoł

 » do (mk | 10-10-2018, 10:57:36)

A ty jako były pracownik nie wyjadałaś golonek ?????

 » Siemionki (Pracownik | 09-10-2018, 22:02:29)

JAKO BYLA PRACOWNICA DOMU POMOCY DOWIEDZIALAM SIE O ZLOZENIU ZAWIADOMIENIA DO MINISTRA SPRAWIEDLIWOSCI I PROKURATURY GENERALNEJ O WSZCZECIE REWIZJI NADZWYCZAJNEJ POSTANOWIEN I ORZECZEN PROKURATURY I SADU REJONOWEGO W MOGILNIE O PONOWNE WSZCZECIE POSTEPOWAN WYJASNIAJACYCH SPRAWY D.CH.

 » Obietnice (Iga | 09-10-2018, 21:13:42)

Obietnice Pana Matczaka z 2010 roku: Rozbudowa sieci wodociągowej, budowa skate parku, zagospodarowanie parku 750 lecia, rozbudowa oczyszczalni ścieków z siecią kanalizacyjna, obwodnica. Odpuście te golonki i 21 października Idźcie na wybory i zagłosujcie tak aby w końcu coś się zmieniło w naszym mieście.

 » Wybory (Jan | 09-10-2018, 21:02:56)

O Siemionki to drapiecie się jak koty, ale jak Ewuś przepieprzył 12 milionów i Strzelno jest już na dnie gospodarczym to tego nikt nie widzi. Co za ślepota, głupota i obłuda. Ale za cudze podatki się dobrze żyje.

 » Do tom (WYBORCA | 09-10-2018, 20:43:02)

Tom przekonaj swojego idola kandydata na burmistrza STRZELNA D.CH by w czasie kampanii wyborczej OSOBIŚCIE wyjaśnił jak to został niesłusznie pobawiony pracy w DPS SIEMIONKI. By ustosunkował się do pozostałych około czterdziestu zarzutów i nieprawidłowości w czasie wypełnianiu obowiązków służbowych na stanowisku dyrektora DPS. Jeśli nie ma sobie nic do zarzucenia to dlaczego milczy w tej kwestii? Ty zaś nie występuj w roli adwokata CH,D. To jego powinność wobec WYBORCÓW . ŻADNA ŁASKA ! No i oczywiście ….jak zostały zaksięgowane ...GOLONKI i ok. pół tony jadła mięsnego ...skoro nie zostały zjedzone przez mieszkanki DPS ?Sprawa musi być ponownie i dokładnie zbadana !!!

 » Do Pracownik DPS Siemionki .. (tom | 09-10-2018, 19:33:28)

Proszę dokładnie określić .. " JAKO BYLA PRACOWNICA DOMU POMOCY DOWIEDZIALAM SIE O ZLOZENIU ZAWIADOMIENIA DO MINISTRA SPRAWIEDLIWOSCI I PROKURATURY GENERALNEJ O WSZCZECIE REWIZJI NADZWYCZAJNEJ POSTANOWIEN I ORZECZEN PROKURATURY I SADU REJONOWEGO W MOGILNIE O PONOWNE WSZCZECIE POSTEPOWAN WYJASNIAJACYCH SPRAWY D.CH. " Kto wszczyna dane postępowanie?? Dane..Adres Itp.. .. Bo jeżeli to kłamstwo będą grozić surowe konsekwencje!!!! .... Bo to nie jest pomówienie ... Tylko szkalowanie człowieka który nigdy nie miał wyroku sądowego skazującego .!!!.. ZA takie coś dwa lata do paki !!!...

 » wybory 2018 (Ciekawy | 09-10-2018, 14:57:28)

Czy ktoś może opublikować lub wskazać jaką drogą można dotrzeć do treści protokołu pokontrolnego z przeprowadzonej kontroli w DPS SIEMIONKI z czasów dyrektorowania D.CH.? Dowiemy się całej prawdy Skoro sam kandydat unika tego tematu, zróbmy to za niego !

 » Do tom (WYBORCA | 09-10-2018, 14:22:48)

Tom...dobrze, że "nie jesteś taki głupi" ! A co wiesz o swoim kandydacie??????

 » kandydat (mieszkaniec | 09-10-2018, 14:02:08)

Mnie to nie dziwi że take coś jak kmita i temu podobne chcą by dalej mieszkać w gównie ,bo oni nauczeni brudastwa ,kłamstwa i brania darmowej kasy - oni wiedzą że nikt inny nie będzie rozdawał gminnych pieniędzy jak obecny Burmistrz dlatego walczą wszelkimi zmyślonymi brudami i oczerniają p. Darka ale normalny człowiek na umyśle to wie że ci siedzący na garnuszku gminy to sięgną dna ziemi i będą czołgać się jak zwierzyna na polowaniu ,byle uniknąć prawdziwej pracy .KMITA TOBIE DZIĘKUJEMY ALE TA PŁYTA JUŻ JEST ZDARTA

 » wybory2018 (wybory | 09-10-2018, 13:13:07)

puk , puk ….kto tam ?..... CBA...najwyższy już czas !!!!

 » Do wyborca.. (Tom | 09-10-2018, 12:52:08)

Nie jestem aż tak głupi żeby głosować na Matczaka!!....

 » Siemionki (Pracownik | 09-10-2018, 11:12:24)

JAKO BYLA PRACOWNICA DOMU POMOCY DOWIEDZIALAM SIE O ZLOZENIU ZAWIADOMIENIA DO MINISTRA SPRAWIEDLIWOSCI I PROKURATURY GENERALNEJ O WSZCZECIE REWIZJI NADZWYCZAJNEJ POSTANOWIEN I ORZECZEN PROKURATURY I SADU REJONOWEGO W MOGILNIE O PONOWNE WSZCZECIE POSTEPOWAN WYJASNIAJACYCH SPRAWY D.CH.

 » Wybory (Kmita | 09-10-2018, 11:05:26)

Głosujemy tylko i wyłącznie na pana burmistrza Ewarysta Matczaka i czy to wam się podoba czy nie możecie wypisywać różne wulgaryzmy cuda nie widy tylko i wyłącznie Matczak. WYŻERACZA golonek i mięsiwa nie chcemy rozwodnika ILE NAGROMADZONE NIERUCHOMOŚCI PEWNIE W TOTOLOTO WYGRAŁ.

 » Wybory (Make Strzelno Great Again | 09-10-2018, 10:20:46)

Mam nadzieję, że Chudziński przegra po raz kolejny i burmistrzem zostanie Pan Szydzik. Myślący ludzie z otwartymi oczami zagłosują na Szydzika, nieroby i "stara gwardia" na Matczaka, garstka krzykaczy na Chudzińskiego (!?!). Mam nadzieję że myślących ludzi wystarczy, bo w przeciwnym wypadku po raz kolejny zostanie wybrany Matczak i, jak to mawiał Krzysztof Kononowicz, nie będzie niczego. Zachęcam szczególnie młodych, niezepsutych jeszcze, mieszkańców do głosowania - każdy głos się liczy. Macie realną szansę coś zmienić, bo starsi zawistni ludzie będą się tu wyzywać, a i tak w większości zagłosują na Matczaka, bo tak im pasuje.

 » Do tom (WYBORCA | 09-10-2018, 10:08:21)

WYBORCO-PODATNIKU tom ! To nie Ty ubiegasz się o fotel burmistrza STRZELNA lecz D.CH. To Jego powinnością jest przedstawić PODATNIKOM-WYBORCOM wiarygodne rozliczenie się z przedstawionych dyrektorowi DPS Siemionki zarzutów przez kontrolujących urzędników Urz.Woj. To MY PODATNICY byliśmy przcodawcą D.CH. Więc nie występuj w roli adwokata kandydata na ewentualnego burmistrza wszak MASZ TYLKO JEDEN GŁOS WYBORCZY !

 » kandydaci (gość | 09-10-2018, 08:42:29)

A MOŻE BYŚCIE ZAPYTALI OBECNEGO WŁADCY ,GDZIE TE WSZYSTKIE PIENIĄŻKI PRZEZNACZONE NA DANE INWESTYCJE,GDZIE PIENIĄDZE LUDZI KTÓRZY PŁACĄ ZA MIESZKANIA A REMONTÓW NIE WIDZĄ,DLATEGO DOMY ROZPADAJĄ SIĘ -DLACZEGO W PRZYJEZIERZU OBSADZONĄ STANOWISKA LUDZMI Z RODZIŃ PRACUJĄCYCH W URZĘDZIE I JEST WIELE PYTAŃ NA KTÓRE W KOŃCU TRZEBA BĘDZIE ODPOWIEDZIEĆ.

 » do seniora (junior | 09-10-2018, 08:07:34)

Szanowny Panie Seniorze. Sformułowanie na banerze "Dariusz Chudziński burmistrzem Strzelna" nie jest przejawem lekceważenia wyborców, w tym przypadku nie ma ono charakteru oznajmującego, a jest sformułowaniem życzeniowym, dopuszczalnym i nader często stosowanym w kampanii (vide Karol Nawrot w Mogilnie). Ale skąd ma o tym wiedzieć przedstawiciel elektoratu Matczaka, który charakteryzuje dość niski poziom wiedzy oraz inteligencji, co zresztą widać po wpisach na tym portalu..

 » Wybory (Esesman | 09-10-2018, 07:40:02)

Dotychczasowy burmistrz nic nie zrobił przez swoją kadencję i nie możemy pozwolić aby znów wygrał. Może i nie ma kandydata ale gorzej być nie może więc dajmy szansę nowemu. Cała sielanka z gminy, rolnicy i interwencyjni będą głosować na brodę ale mam nadzieję że większość mieszkańców odda głos na obojetnie kogo ale byle nie na matczaka. Idzmy wszyscy głosować

 » Wybory (Esesman | 09-10-2018, 07:39:41)

Dotychczasowy burmistrz nic nie zrobił przez swoją kadencję i nie możemy pozwolić aby znów wygrał. Może i nie ma kandydata ale gorzej być nie może więc dajmy szansę nowemu. Cała sielanka z gminy, rolnicy i interwencyjni będą głosować na brodę ale mam nadzieję że większość mieszkańców odda głos na obojetnie kogo ale byle nie na matczaka. Idzmy wszyscy głosować

 » Burmistrz Strzelna (Łukaszenko | 08-10-2018, 22:38:46)

TY I TWÓJ DAREK DO NIEMIEC NA ROBOTY NICH SIĘ UCZY ROBOTY FIZYCZNEJ GAMON JEDEN ROZWODNIK TERAZ SIĘ KŁANIA PACHOŁEK TYCH BARANKÓW SWEJ ŚWITY NIEROBY DARECZKA

 » Wybory (Antyjawor | 08-10-2018, 21:03:47)

W Strzelnie boją się Darka:patologia, nieroby, Matczak i jego cała sitwa, kombinatorzy, którzy za nic nie płacą itd, itp.

 » Strzelno (ktoś | 08-10-2018, 19:39:25)

Gamoniu ty już z tej złości że ludzie szanują Chudzińskiego to zezarłeś własną golone a jak ci mało to zryj swoich kolesi i przestań puszczać ciągle te samo gatke z radia bo to już nudzi normalnych ludzi i tylko debile tacy jak ty czytają

 » wybory 2018 (PODATNIK | 08-10-2018, 17:39:03)

Zwolennikom kandydata na burmistrza STRZELNA D.CH.- dedykuję wpis Strzelnioczka - bardzo dokładnie streszczający treść protokołu pokontrolnego w DPS-SIEMIONKI . To jest prawdziwy obraz człowieka , który przed PODATNIKAMI i WYBORCAMI nigdy i nigdzie , również w trwającej kampanii wyborczej NIE ROZLICZYŁ SIĘ i nie odniósł publicznie do stwierdzonych nieprawidłowości przez kontrolujących DPS . Dziś człowiek ten ponownie stara się nas przekonać by udzielić mu zaufanie w objęciu fotela burmistrza Strzelna . Trzeba mieć wyjątkowy tupet ! Najpierw wyjaśnienie odnoszące się punkt po punkcie do wszystkich zarzutów a później zastanowimy się czy dać ewentualnemu burmistrzowi w pełnym zaufaniu NASZE PIENIĄDZE do zagospodarowania i zarządzania. Najpierw rozliczmy przysłowiowe GOLONKI -kupione za pieniądze podatników wyłącznie dla mieszkanek DPS !!!

 » ujadanie matczakowych kundelków (Jerzy | 08-10-2018, 17:02:13)

Możecie sobie ujadać, mnożyć i troić swoje prymitywne wpisy Darek Chudziński i tak wygra. Stop matczakowemu dziadostwu,

 » ....... (Aeiouy | 08-10-2018, 16:36:11)

Ferdek Kiepski na burmistrza, na vice kura na patyku, a skarbnika z parabanku..! Komornik na przewodniczącego rady!

 » A tu wyrok sądu ... Czytajcie ewusiowe gamonie (tom | 08-10-2018, 15:50:49)

Dariusz Chudziński dostanie z budżetu Domu Pomocy Społecznej kilkanaście tysięcy złotych. To pieniądze za zwolnienie go z pracy. Dariusz Chudziński został odwołany w 2012 roku. Od początku uważał, że został pozbawiony stanowiska bezprawnie. Władze powiatu argumentowały, że Chudziński nie może być dyrektorem, bo kontrola urzędu wojewódzkiego wykazała szereg nieprawidłowości w DPS. Później, badająca sprawę prokuratura umorzyła dochodzenie i nie dopatrzyła się złamania prawa. Były dyrektor dochodził swoich praw w sądzie pracy. Ten podzielił jego stanowisko w pierwszej instancji, w listopadzie minionego roku. Jednak powiat, a konkretnie obecny dyrektor DPS w Siemionkach odwołał się. W drugiej instancji sędziowie podtrzymali wyrok. I byłemu dyrektorowi trzeba zapłacić około 20 tysięcy złotych.

 » Strzelno (gosciu | 08-10-2018, 15:42:07)

Powiem krótko -w Strzelnie to mieszkają powiedzmy 1/2 debili co to do pracy dwie lewe ręce i może być nasrane wokół ale najważniejsze że kase w Strzelnie dają za nic robienie ,dlatego pieprzą bzdury jakeś matczakowe oszołomy jak by kogoś to obchodziło ,ludzie wiedzą kto będzie dobrym gospodarzem a że są między tymi pierdusami jakeś chyba gejaki bo szukają modela bo pana Darka twarz mu się nie podoba to może poszukaj między takimi jak ty jesteś gejak i niech ci zad wystawi .choroba umysłowa nie boli ale ile jej się teraz w Strzelnie ujawniło

 » Burmistrz Strzelna (Paweł | 08-10-2018, 14:00:05)

No ja nie głosuję , to ten pan chce Strzelno na swój użytek dziękuję wysiadam z tego wagonu tym pociągiem nie jadę dalej. lecę zobaczę swoją lodówkę czy mam tam swoje golonka bo może już w j....ł przez tego kolesia, ale zdjęcie na tym plakacie to rzeczywiście czerwony choć by z.......ł pałę. a za przeproszeniem o groby nie dbał bo były p.........e.

 » Burmistrz Strzelna (Paweł | 08-10-2018, 13:56:56)

No ja nie głosuję , to ten pan chce Strzelno na swój użytek dziękuję wysiadam z tego wagonu tym pociągiem nie jadę dalej. lecę zobaczę swoją lodówkę czy mam tam swoje golonka bo może już w j....ł przez tego kolesia, ale zdjęcie na tym plakacie to rzeczywiście czerwony choć by z.......ł pałę.

 » Do Strzelnioczek (PODATNIK | 08-10-2018, 11:30:21)

Szanowny Strzelnioczku- Proszę jeszcze o wątek z protokołu pokontrolnego DPS w SIEMIONKACH dotyczący spadków , a w szczególności mienia pozostawionego po zmarłych mieszkankach . WYBORCÓW i PODATNIKÓW interesuje sposób dysponowania mieniem spadkowym oraz pieniędzmi mieszkanek pozostającym w depozycie DPS i na kontach mieszkanek w czasie objętym kontrolą .

 » Kontrola (Strzelnioczek | 08-10-2018, 10:06:58)

W okresie od 14 listopada 2011 r. do 13 marca 2012r. Kujawsko – Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy –Wydział Polityki Społecznej przeprowadził doraźną kontrolę w Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach obejmując nią okres lat 2007-2011 (sprawaWPS.VIII.431.25.2011-zachęcam do lektury całego dokumentu) stwierdzając szereg nieprawidłowości, w tym między innymi: -zakup za pieniądze mieszkanek domu urządzenia rehabilitacyjno-medycznego do hydromasażu za 4.000 zł ( protokół kontroli strona 23), - zakup za pieniądze mieszkanek stołu rehabilitacyjnego za 7.110 zł, ( strona 23 protokołu kontroli), - zakup za pieniądze mieszkanek domu aparatu EKG za 11.901 zł (strona 23 protokołu kontroli), -zakup za pieniądze mieszkanek lampy solarnej za 6.552 zł, - zakupy za pieniądze mieszkanek i dla tych mieszkanek następujących przedmiotów: 13 stycznia 2010 r. kwiaty doniczkowe, kadzidełka, dezodoranty, świece za 2.194 zł, 15 lutego 2010 r. kadzidełka, ozdoby za kwotę 2.537,60, 17 marca 2010 r. ozdoby świąteczne, girlandy, kurę na patyku, kurę wiszącą za 854 zł, 12 maja 2010 r. kwiaty doniczkowe za kwotę 3.600 zł – wszystko w kwiaciarni tej samej osoby, która prowadziła warsztaty w Domu Pomocy Społecznej w zakresie układania kompozycji kwiatowych ( protokół strona 26-27). Z protokołu wynika, iż w okresie objętym kontrolą (2007-2011) z kont depozytowych mieszkanek na powyższe cele wypłacono 133.570,40 zł, przy czym z zakupionych przedmiotów mieszkanki korzystały bardzo rzadko (np. od daty zakupu EKG z mieszkanek które go finansowały, odczyt EKG miała tylko jedna z nich po 9 miesiącach – protokół strona 24, pozostałe w ogóle). Z protokołu kontroli wynika także, iż mieszkanki, które dokonywały zakupów sprzętu specjalistycznego takiego jak stół rehabilitacyjny, aparat EKG, wózki inwalidzkie, ciśnieniomierze, łóżka rehabilitacyjne, meble ogrodowe wymagały szczególnej troski i opieki osób trzecich, głównie z tego powodu, że nie mogą one, cyt.” świadomie i swobodnie wyrazić własnej woli w istotnych sprawach życiowych” ( protokół strona 27). Z pisma urzędu wynika, także że odpowiedzialnym za te sprawy był ówczesny dyrektor Dariusz Chudziński.

 » Strzelno (mogilniak | 08-10-2018, 09:31:12)

W Strzelnie to z zawiści do p.Chudzińskiego to już bzdury wymyślają a ja znam p.Darka i wiem że to gość naprawdę w porząsiu i on jedyny może uratować te wasze upadające Strzelno,bo on tu się urodził i tu spędził młodość i jemu naprawdę zależy na Strzelnie,dlatego zastanówcie się zanim postawicie krzyżyk -gdzie go stawiacie BRAWO DAREK CHUDZIŃSKI

 » PANIE CHUDŻIŃSKI (senior | 08-10-2018, 09:11:45)

NOWY BURMISTRZ STRZELNA PO CO PANU WYBORCY,PAN SAM SIĘ JUŻ WYBRAŁ.NIECH PAN SPOJRZY NA SWÓJ BANER . TO KPINY Z KONKURENTÓW I Z WYBORCÓW.

 » Wybory (Ola | 08-10-2018, 08:21:07)

P Chudziński D kłania się po pas a po wyborach łeb w drugą stronę będzie obracał Fałsz i obłuda cwaniak a pro po zdjęcia pana takie jakieś twarz czerwona ja ko by po............u

 » golonki (strzelno | 08-10-2018, 07:57:06)

Piszecie ciągle o tych golonkach.To już się nudne robi- ta antykampania od zwolenników Ewarysta.Żeby zamknąć temat powiem wam gdzie te golonki- ÓWCZESNY SKŁAD RADY POWIATU PRZEŻARŁ NA IMPREZACH KTÓRE MUSIAŁBY BYĆ ORGANIZOWANE PRZEZ PODWŁADNYCH IM PODLEGAJĄCYCH. Miało to miejsce zarówno w Siemionkach jak i chociażby na targach w Bielicach.... Wymyślcie sobie inną formę kampanii wyborczej.....

 » Wybory 2018 (NOWY | 08-10-2018, 07:56:17)

Jaka trzeba mieć pychę w sobie zeby na plakatach pisac nowy burmistrz strzelna.ten kandydat jest z opcji PO i .N a wiemy jak oni potrafią rządzić,jako wyborcy domagajmy się debaty bedziemy mogli ich rozliczyc za 4 lata bo te haselka na plakatach to PIC na wodę, mam nadzieje ze nie bedziemy mieli drugiego PARYżA w strzelnie!!!!!

 » Wybory (Kmita | 08-10-2018, 07:05:18)

to on tyle golonek w j...ł i te kontakty zamaskowane cuda na patyku ale odmieciemy ten dywan .

 » ha&ha (ha&ha | 07-10-2018, 23:13:30)

Gdzie są te golonki i sprzęt co nakupiłeś z pieniędzy mieszkanek?

 » Strzelno trzech kandydatów (wyborca | 07-10-2018, 22:13:30)

Całkowicie się zgadzam z wpisem na temat radnej p. Repulak, dokładnie NIC nie zrobiła dla Strzelna ( zresztą jak wiekszośc radnych), potrafi tylko pojawiac sie tam gdzie cos sie dzieje i obdarowywac nieszczerym uśmieszkiem.

 » Nie dla pani Repulak (Roman | 07-10-2018, 21:18:17)

Pani Repulak to tylko potrafi sie uśmiechać i nic poza tym , co dobrego wywalczyła dla Strzelna? Co nam załatwiła ? Nawet podczas głosowań była bardzo kontrowersyjna , czy na prawde starzy wyjadacze nie potrafią sobie powiedzieć dosyć i dopuścic młodych ambitnych do rządzenia w powiecie ? Pani Repulak mojego głosu też Pani nie dostanie i pozostali z PSL również nie .

 » kampania trwa (obywatel | 07-10-2018, 20:31:15)

Tyle szumu i przekrzykiwania się czyj kandydat lepszy a który gorszy. Jak co cztery lata norma a i tak wygra Matczak. Niestety szkoda ze Darek Kurzawa nie startuje w wyborach na burmistrza Strzelna.

 » wybory 2018 (wyborca | 07-10-2018, 16:07:55)

Gratuluję kandydatowi D.CH.i jego wielbicielom pomysłu przeniesienia gminnej kampanii wyborczej i walki o fotel burmistrza STRZELNA do PARYŻA . Dobre...aaaa...i tak trzeba będzie z POKORĄ wyjaśnić PODATNIKOM sprawę golonek i ok.pół tony mięsiwa ,które ominęły stoły i talerze mieszkanek DPS w Siemionkach...i innych spraw zawartych w protokole pokontrolnym Urz.Woj. w Bydgoszczy ! Do wyjaśnienia proponuję przyłączyć Barczaka swego bezpośredniego przełożonego odpowiedzialnego za nadzór nad placówką!

 » kandydatka (Janecek | 07-10-2018, 12:03:10)

Otwieram drzwi w niedziele a tu ulotka i patrze a tu p. Repulak na ulotce i oczywiście napis że liczy na dalsze wsparcie i twój głos--to ja się pytam p.Repulak co pani zrobiła dla Strzelna oprócz brania pieniędzy od Strzelna chyba za to że jest pani łaskawa siedzieć na sesjach i nudzić się-Pani Repulak tak ładnie pani pisze na tej ulotce to prosze mi powiedzieć ,kiedy wysłuchała pani jakegoś mieszkańca i zapytała o zdanie a potem przekazała tam gdzie trzeba i dlaczego żaden z obecnych RADNYCH nie zatrzymał zwykłego obywatela Strzelna i nie zapytał o zdanie co jest żle co by zmienić-p. REPULAK MOJEGO GŁOSU PANI NIE DOSTANIE I MAM NADZIEJE ŻE WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW MA TAKE ZDANIE.

 » kandydat (do wyborcy | 07-10-2018, 08:32:00)

WYBORCO CO TY ZA BZDURY PISZESZ,JAKIE BAŁWOCHWALSTWO JAKI ŚWIĘTY WIDAĆ ŻE DLA CIEBIE TO NAWET OSIOŁ STANIE SIĘ ŚWIĘTY ALE NIE BÓG.JUŻ NIE MACIE DO CZEGO CZEPIAĆ SIĘ TO PRUBUJECIE NA WIARE ALE JA CI WYBORCO POWIEM ŻE WIARA TO BÓG A NIE POMNIK I NIE JAKIŚ CZŁOWIEK ALE CO ATEIŚCIE I TAK NIE WYTŁUMACZE.

 » wybory (MIESZKANKA | 07-10-2018, 00:49:11)

BURMISTRZ muszę przyznam rację co do OPIEKI nie którzy co wnioski składają mało że rodzinne 500 plus, alimenty to jeszcze wysokie zasiłki otrzymują i po zwalniali się z pracy po co im praca jak z OPIEKI KASĘ BIJĄ A SĄ TAKIE RODZINNY CO POZBAWIONO ICH RODZINNEGO 500 PLUS GDYŻ OBOJE RODZICE PRACUJĄ NA RODZINĘ????I GDZIE JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ PIS???? A NIE MÓWIĘ O NIE KTÓRYCH CO SWOJE DO CHODY UKRYWAJĄ A ZNAM KILKA RODZIN W SWOIM OTOCZENIU ŻE CO 9 MIESIĘCY POTOMSTWO I DLA NICH GRATULACJE DBAJĄ O PRZYROST LUDNOŚCI W STRZELNIE!!!DOBRANOC

 » Burmistrz (uczciwi | 06-10-2018, 18:12:11)

MAMY NADZIEJE ŻE JAK WEJDZIE ODPOWIEDNIA OSOBA NA STANOWISKO TO CI CO DZISIAJ NIE PŁACĄ ZA MIESZKANIA TO BĘDĄ SZYBKO SPRZEDAWAĆ TE SWOJE DOBRA I PŁACIĆ BO KOMORNIK UKŁONI SIĘ A NIE ŻE CO NIEKTÓRZY KUPUJĄ CUDA A ZA MIESZKANIE NIE PŁACĄ BO ICH ODPOWIEDZ BRZMI--A CO MI BURMISTRZ ZROBI TO NIECH MI PRACE DA -PRACY JEST DUŻO ALE BURMISTRZ NAUCZYŁ DAWAĆ DARMO TO TERAZ ŻĄDAJĄ W KRUSZWICY JAK CHCESZ ZAPOMOGĘ TO MUSISZ ODROBIĆ I LUDZISKA NAUCZYLI SIĘ ŻE OSZUSTWO NIE POPŁACA A W STRZELNIE ROBIĄ NA LEWO I CHODZĄ PO ZAPOMOGI A PANIE Z OPIEKI DAJĄ ZAMIAST DAĆ OCZYWIŚCIE ALE ZA ODROBIENIE .

 » Przypominamy. (Dział Reklamy | 06-10-2018, 17:58:37)

Panom obwieszajacym się na płotach, wychodkach, słupach, snopkach słomy przypominamy, że swoje piękne uśmiechnięte facyjaty trzeba zdjąć, zerwać i usunąć po wyborach. Tak wiecie po gospodarsku, z inwencją jak się naświni to trzeba posprzątać po sobie. A nie tak jak ostatnimi wyborami obraziliście się, focha strzeliliście i wisieliście, wisieliście aż zgniliście. Towarzysze.

 » wybory 2018 (wyborca | 06-10-2018, 17:47:10)

Trzeba mieć wyjątkowy tupet by z Francji , z PARYŻA na tle Katedry Notre Dame , pod pomnikiem Wielkiego ŚWIĘTEGO POLAKA - z minką niby zatroskanego o losy STRZELNA ,ogłaszać światu swoją kandydaturę na burmistrza STRZELNA . To żadna POKORA lecz OBŁUDA , PYCHA i WIELKIE BAŁWOCHWALSTWO !!! Jak mawiał król Salomon- "PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM" ! I tak ma być bo mądrości króla SALOMONA ZAWSZE SIĘ SPEŁNIAJĄ !!!

 » zwykły mieszkaniec (do rototondo | 06-10-2018, 13:27:44)

czytam te twoje bzdurne wypociny i śmiech mnie ogarnia,bo jak dziecko wybiegnie to obserwator odpowie a kto odpowie jak ty wypuścisz z autobusu i odjedziesz a dziecko zostaje i musi dojść do domu to może łaskawie zaczniesz każdego po kolei odprowadzać pod sam dom-czasami niektóre osoby dla tej darmowej kasy to bzdury plotą ale mam nadzieje że w końcu ktoś zrobi w Strzelnie porządek ,bo kto to słyszał żeby za dwie godziny pracy dostawać tyle co inni za cały dzień.

 » 1111 (112 | 06-10-2018, 12:53:08)

sa jeszcze lepsze rodzynki niż Panie stojące, na wsi otwierane są drzwi od świetlicy na 10 minut ? !!! dziennie - DZIECI NIE KORZYSTAJĄ Z TEGO OD LAT( jak ktos sie przyczepi TO PEWNIE GADKA, ŚCIEMA ,ŻE PALĄ W PIECU ?? ITD. ROBOTA NA 10 MINUT DZIENNIE !!!- A TO MOŻE ???? BYĆ NAWET PRAWIE ETAT???? PUBLICZNYCH PIENIEDZY - 5 KILOMETR. OD STRZELNA NAD JEZIOREM , WIEC PŁACIC PODATKI BO WYDATKÓW DUŻO :- ) OCZYWISCIE JST JAKIS SOŁTYS Z PSL I JAKIS BURMISTRZ I WSZYSCY MAJA NAD WSZYSTKIM KONTROLE ????

 » Strzelno (poprostu ktoś do rototondo | 06-10-2018, 08:14:09)

POWIEM TAK -KIEDYŚ DZIECI WOŻONĄ TRAKTOREM Z PRZYCZEPO I JAKOŚ ŻADNE DZIECKO NIE ZGINEŁO A TO PROSTE BO RODZICE TYCH DZIECI MIELI DYŻURY I WYCHODZILI PO NICH,I NIE PLEĆ BZDUR ,BO WY STAJECIE W DRZWIACH ALBO NA ŚRODKU ULICY I CO MYŚLISZ ŻE TO POMOŻE COŚ ,A DZIECKO DALEJ IDZIE SAMO TO CIEKAWE CZY BIERZESZ NA SIEBIE WINE JAK NIE DOJDZIE DO DOMU I CO ZATKAŁO CIĘ PANI WALCZĄCA O DARMOWĄ KASĘ.

 » Pracownicy (wyborca | 05-10-2018, 21:45:17)

Opiekunka dzieci w autobusie super robota dwie godziny dziennie w autobusie potem kawusia na straży i dzionka leci.I tak co dnia a może zamiast kawy chwycić za miotłe i pozamiatać w koło z kierowcami bo syf obok remizy że szok. Codziennie chodzę ul Sportową i ten sam widok oj czas na zmiany wielki czas.Nowy burmistrz zaoszczędzi mnóstwo kasy a to wszystko z naszych podatków.Czas wziąść sie do roboty

 » wybory (MIESZKANKA | 05-10-2018, 21:35:57)

OBSERWATOR ZNOWU ZMIANA NICK SUPER MISTRZEM JESTEŚ W PO MAWIANIU !!!!!!TE TWOJE UKŁONY NA ŻADNEGO Z WYBORCÓW KTÓRZY CIĘ ZNAJĄ NA PEWNO GŁOSÓW NIE O DADZĄ GDYŻ NIE JEDEN MIESZKANIEC SKRZYWDZONY WIEMY KIM JESTEŚ NA PEWNO ŻULE Z RYNKU BĘDĄ NA CIEBIE GŁOSOWAĆ!!!!!POZDRAWIAM ORAZ MIŁEJ NOCY !!!!PRZETRAW TO PRZEZ NOC GDYŻ KAŻDY TWOJE KOMENTARZE ROZPOZNA

 » Pracownicy (wyborca | 05-10-2018, 21:32:51)

Opiekunka dzieci w autobusie super robota dwie godziny dziennie w autobusie potem kawusia na straży i dzionka leci.I tak co dnia a może zamiast kawy chwycić za miotłe i pozamiatać w koło z kierowcami bo syf obok remizy że szok. Codziennie chodzę ul Sportową i ten sam widok oj czas na zmiany wielki czas.Nowy burmistrz zaoszczędzi mnóstwo kasy a to wszystko z naszych podatków.Czas wziąść sie do roboty

 » Do MIESZKANKI (Strzelno | 05-10-2018, 21:08:11)

W mojej ocenie, po tych kilku komentarzach widzę że to nie młodsza Pani Rz. Tylko mamusia wypełnia obowiązki wobec miłosiernie nam panujacemu od którego jest zależna. Mieszkanko trzeba jakoś odpracować. Dzięki takim ludziom jak Pani to miasto niedługo zniknie z powierzchni ziemi! I ciekawe dla kogo będziecie stopy na pasach trzymać? Patologia i prostaki- inaczej tego nie da się nazwać! Przepraszam za wyrażenie- wam by się dyktator przydał. Wziąłby was wszystkich za ryj i do roboty A jak nie to zesłanie na Syberię i spokój...TYLE

 » ZGODA (OBSERWATOR | 05-10-2018, 09:10:32)

ZGADZAM SIĘ Z MOIM PRZEDMÓWCĄ CO DO PAŃ OPIEKUNEK W AUTOBUSIE I PRACUJĄCYCH NA ULICY. STRATA PIENIĘDZY. OBSERWUJĘ I WIDZE PRZY SZKOLE JAK STOJĄ TO TYLKO SMIECHY , WYGŁUPY I PIERDOŁY . PO PROSTU HAY LIVE!!!!WIĘCEJ STATECZNIOŚCI PANIE BO ROZPUSTA NA CAŁEGO.CZAS TO ZMIENIĆ.

 » Komentarze (rototondo | 05-10-2018, 08:19:24)

Opieka nad dziećmi w autobusach to zmarnowane pieniądze ??? Rozumiem, że Strzelniok weźmie na siebie odpowiedzialność jeśli dziecko wybiegnie z autobusu i wpadnie pod samochód bo nie będzie mialo opieki ??? Osoby na pasach również dbają o bezpieczeństwo naszych mieszkańców ponieważ nie ma bezpiecznych przejść dla pieszych ze sygnalizacją. Czytam komentarze i wstyd mi za nasze społeczeństwo jacy jesteście przepełnieni nienawiścią i zazdrością. Jeden na drugiego pluje a idąc przez miasto wszyscy się do siebie uśmiechacie. Nie wstyd Wam, że wszyscy z okolicy śmieją się z Waszych komentarzy ??

 » Poziom dyskusji (obserwator | 05-10-2018, 07:35:14)

Poziom dyskusji jak widać pierwszej klasy, te stylizowane błędy ortograficzne i stylistyczne. Ludzie jak Wy macie dobrze wybrać gospodarza skoro nie potraficie pielęgnować własnego języka? Czytam te wasze wypociny i nie widzę w tym żadnej merytoryki. Mieszkacie w mieście pisarzy, bajkopisarzy, fizyka Michelsona, biskupów...i smutne, że nie potrafią oni wynieść Was ponad to co tutaj czytam.

 » Charytatywna gmina. (Zmęczona | 05-10-2018, 07:00:02)

Ja pracuje, inni pracują, przychodzą po całym dniu do domu i nie wiedzą za co się zabrać, Czy za ugotowanie dzieciom obiadu Czy za posprzątanie, czy za zrobienie lekcji z dziećmi, trzeba zrobić opłaty, głowic się Jak związać koniec z końcem natomiast gdy inni w naszym charytatywnym mieście, naszej charytatywnej gminie mają wszystko w d... Gmina to nie jest instytucja charytatywna 8 musimy to zmienić, bo ja mam już tego dosyć!!!

 » wybory (MIESZKANKA | 05-10-2018, 05:03:38)

Do Strzelniok moja rada z rób pierw porządki w swoim życiu jako nie rób i nie obrażaj nie których mieszkańców którzy swoje prace wykonują według prawa a co do Gminny zgadzam się by za po przednich Burmistrzów nierobów i wyżeraczy którzy swoje dzieci po ustawiali dzięki Gminnie za tego Burmistrza świecąc mu w oczy jaki sumienny pracownik z niego !!!Niektórych już nie po winno być dawno gdyż mało że pracują i mają po trzy dochody a nawet po cztery więc się po ustawiali a my musimy pracować na minimalnej krajowej

 » Do MIESZKANKA (Adaś Miauczyński | 05-10-2018, 01:02:23)

Po pierwsze - gdzie to pytanie? Po drugie - nie obrażam mieszkańców, tylko nazywam burdelem obecny stan gospodarczy Strzelna. Po trzecie - kto płaci za czytanie Pani bzdur i odpisywanie na nie? Proszę o namiar bo na razie robię to za darmo i widzę, że kasa koło nosa mi przelatuje:) Po czwarte - proponuję coś mocnego na nerwy bo widzę, że ostro się Pani udziela tu w komentarzach i jak na razie to Pani obraża wszystkich dookoła, więc idąc tokiem Pani myślenia, wychodzi na to, że to Pani ma płacone! Niech mi Pani da namiary to się podzielimy. Nikomu nie powiem. To będzie nasza tajemnica:)

 » wybory (MIESZKANKA | 04-10-2018, 20:39:22)

Do Adama >>>>> ZADAM PYTANIE CZY TO TY MASZ BURDEL W DOMU WIĘC UPORZĄDKUJ TO A POTEM RÓB PORZĄDKI W URZĘDZIE TWOJE SŁOWA WYNIKAJĄ ŻE KTOŚ CI PŁACI!!!! A OBRAŻANIE MIESZKAŃCÓW CI NIC NIE DA BO WYBORCY SWOJE ZDANIE MAJĄ NA TEMAT KANDYDATÓW !!!!!WIĘC DOBRANOC.PRZETRAW TO CO CI 60 LETNIA KOBIETA PISZE KTÓRA PRACUJE NA PAŃSTWOWEJ

 » wybory (MIESZKANKA | 04-10-2018, 20:08:38)

A by kasę bić na dzieciach w Szkołach choć nie które dzieci nie nauczeni są obsługi tych maszyn a szczególnie maluchy w tej szkole podstawowej !!!!!Moim zdaniem P.Dyrektor po winien co przerwę stać i obsługę automatu robić to dla dzieci dobra!!!!!

 » kandydaci (strzelniok | 04-10-2018, 19:55:53)

NIE WIADOMO KTO BĘDZIE BURMISTRZEM ALE JEŻELI NIE BĘDZIE TO MATCZAK TO PROPONUJE TYM DWÓM PANOM ABY ZROBILI PORZĄDEK W STRZELNIE ,BO PANIE NA AUTOBUSACH ,PASACH ,ULICY TO ZMARNOWANE PIENIĄDZE ,NO I STRAŻ MIEJSKA TO JUŻ PRZESADA W TAK MAŁYM MIASTECZKU A RACZEJ WIOSCE BO TAK NAS WIDZĄ PRZEJEZDNI-NO A POŁOWE W GMINIE TO RACZEJ NA KURONIÓWKI PRZYDA SIĘ WYSŁAĆ I BĘDZIEMY MIELI KUPE KASY NA SPŁATY KREDYTÓW

 » wybory (MIESZKANKA | 04-10-2018, 18:05:51)

DO KNURA SAM PO ROZUM SIĘ PO MÓDL WIDZĘ ŻE TEGO POTRZEBUJESZ I SAM WY JEDZ BO TOBIE JEST POTRZEBNY JAK NIE JEDNYM KANDYDUJĄCYM ILE MASZ PŁACONE BY OBRAŻAĆ??????MIESZKAŃCÓW STRZELNA???????

 » Drożdżowki (A | 04-10-2018, 17:30:19)

Najpierw zamknęli sklepik w szkole, zakaz sprzedaży nawet drożdżowek a teraz automat ze słodyczami stanął w szkole podstawowej :) :) :) Strzelno....

 » Do majonez (Adaś Miauczyński | 04-10-2018, 16:34:25)

Brawo!! Porządnie się uśmiałem:) Też oddam głos na pana Sz. bo chcę żeby ktoś w końcu wziął się za ten burdel.

 » zabrać prace bierną postawić sygnalizacje (999 | 04-10-2018, 16:12:16)

Dokładnie Sygnalizacja zamiast słupów

 » Do ,,,,,,,,,,,, (majonez | 04-10-2018, 14:17:34)

O tym właśnie pisałem, zapewne zmieniłeś sobie nick i obrażasz mnie pod innym. Nie będę dyskutował z umysłową amebą, która nawet nie ma pomysłu na nowy nick, ale mam za to dobrą radę - przeczytaj komentarz "knura" i rozważ propozycję zabrania się na wycieczkę razem z MIESZKANKĄ tym samym transportem. Poza tym, możesz sobie pluć na ludzi którzy nie chcą Chudzińskiego za burmistrza, bo tylko to umiesz, ale myślący ludzie i tak zagłosują na pana Szydzika.

 » Do-dziwny mundur (O | 04-10-2018, 13:52:39)

„Witajcie ludzie. Słyszeliście coś na temat dziwnych gustów modowych naszych kandydatów? Mam na myśli stroje/mundury bardzo popularne podczas wojny w latach 1939-1945r. Jeśli to prawda, jak można nawet myśleć o kandydowaniu na Burmistrza i inne stanowiska??” Dziwny mundur, Twoja wypowiedź to informacja czy zapytanie ???!!! cyt: Słyszeliście?Mam na myśli,Jeśli to prawda? Weź się chłopie do pracy bo szukasz bezpodstawnej sensacji. 😊

 » Millitarny Look (wyborczyni | 04-10-2018, 10:40:12)

Strzelno wyraził niezadowolenie w kwestii stylu ubierania się jednego z kandydatów. Uważam, że ten kandydat ma ogromną szansę na zwycięstwo. Jeszcze nie tak dawno z aplauzem przyjmowano ustawę o zakuwaniu dzieci w mundurki, coś jest na rzeczy..

 » Strzelno (bbbbbbbbbbbbbbb | 04-10-2018, 08:10:34)

W TWOJEJ OCENIE TO JESTEŚ PIERDUSEM I KŁAMCO I NIE MASZ NIC DO ROBOTY OCZYWIŚCIE ŻYJESZ ZAPEWNE NA KOSZT PAŃSTWA,I DLATEGO SIEJESZ KŁAMSTWO--PANI A.RZ MŁODSZA (TWOJE SŁOWA)NIE ZAJMOWAŁA SIĘ W TAMTYM MOMENCIE PIERDOŁAMI ALE BIEGAŁA Z PASÓW NA PASY I MAM DLA CIEBIE PROPOZYCJE -STAŃ ZA NIĄ A WTEDY ODSZCZEKASZ TE KŁAMSTWO.A MOŻE KTOŚ ZAINTERESUJE SIĘ TYMI Z AUTOBUSU ŻE PRACUJĄ GODZINE I DO DOMKU TO TEGO NIE WIDZICIE NO I ZAINTERESUJCIE SIĘ CZY TE OSOBY MAJĄ UPRAWNIENIA ABY BYĆ OPIEKUNAMI DZIECI,BO JAK MI WIADOMO TO TRZEBA MIEĆ ŚREDNIO SZKOŁE I UKOŃCZONY CHOCIAŻBY KURS OPIEKUNKI.

 » Strzelno (,,,,,,,,,,,, | 04-10-2018, 06:14:26)

majonez ty śmieszna kukiełko wstyd czytać te twoje wypociny bo trzeba było poniżyć się do twego poziomu.

 » wybory (strzelno | 03-10-2018, 23:56:24)

W mojej ocenie Pani młodsza Rz. znów pisze masę bzdurnych komentarzy na polecenie komitetu PSL. Byle oczernić przeciwników jej pracodawcy... Weź się lepiej do roboty na pasach a nie pierdoły cały dzień z koleżankami na chodniku!

 » Do MIESZKANKA (knur | 03-10-2018, 23:45:07)

Słyszałem, że Elon Musk planuje wystrzelić w kosmos kolejny samochód - zbieraj znajomych i się pakujcie.

 » Wybory (majonez | 03-10-2018, 23:27:29)

Poziom dyskusji w komentarzach sięgnął już dna. Strzeleńskie "elity" namiętnie obrzucają się kupą. Właśnie dlatego nie będzie tu żadnych zmian bo jacy wyborcy, takie miasto. Popychają gluty o jakimś mięsie, o mundurach i o prokuratorach - co to ma być? Fani Chudzińskiego (np. "gość DO MAJONEZA") wmawiają tym, którzy mają inne poglądy, że są chorzy z nienawiści, a tylko oni plują jadem na około. Ja się już śmieję jak czytam te komentarze, bo widzę, że na normalną, rzeczową dyskusję nie ma tu miejsca. I jeszcze raz powtórzę, specjalnie dla fanów pana komendanta Dariusza, że zagłosuję na pana Szydzika bo, MOIM ZDANIEM, to jedyny rozsądny kandydat z tej trójki. Widzę, że jest też wiele osób, które moje zdanie podzielają, więc jakieś ziarno nadziei na zmianę w tym naszym małym Bangladeszu istnieje. Pozdrowienia dla wszystkich krzykaczy.

 » Do Mieszkanka (Aeiouy | 03-10-2018, 22:58:37)

Jesteś tak bystra ze Ferdek powinien ci powierzyć funkcję dyrektora parku... Szokujesz...że potrafisz tu coś napisać.. Sprawiasz wrażenie osoby, która nie potrafi się sama ubrać.. A tu proszę.. Popracuj nad składnią to może ktoś czasem cię zrozumie... Alleluja i do przodu..

 » Dziwny mundur. (Strzelno | 03-10-2018, 21:55:46)

Witajcie ludzie. Słyszeliście coś na temat dziwnych gustów modowych naszych kandydatów? Mam na myśli stroje/mundury bardzo popularne podczas wojny w latach 1939-1945r. Jeśli to prawda, jak można nawet myśleć o kandydowaniu na Burmistrza i inne stanowiska??

 » wybory (MIESZKANKA | 03-10-2018, 21:37:32)

Ten Komentarz do Strzelno piszesz tekst obrażając tego Burmistrza że wywalił za wódę !!!!!!!Jak byś chodził trzezwy to byś pracy nie stracił jełopie !!!!!Dobranoc

 » EM NIC NIE ROBI!!! (nawołanie troskliwego) (Wampir | 03-10-2018, 20:29:53)

KAŻDY, KAŻDY TYLKO NIE EWARYST...

 » Do musi .. (tom | 03-10-2018, 20:29:04)

Jedynka myśli ...Ja im pokażę .... 2 . Jak przegram to będzie przesrane...Wszystko na jaw wyjdzie ... A trójka ... Myśli Pierwsza kadencja na spłaty długów ;-/...

 » wybory (MIESZKANKA | 03-10-2018, 20:21:54)

Do STRZELNIANINA CZYTAJ SWÓJ KOMENTARZ Z ZROZUMIENIEM JAK NIE DOROSŁEŚ DO WYBORÓW ZA MIAST PIWA KUP MLEKO 3/2 TO CI POMOŻE ROZUMOWAĆ!!!POZDRAWIAM I DOBRANOC BO TE WYPOCINY NA TEMAT WASZYCH IDOLI TO JUŻ NIE DO CZYTANIA

 » wybory (MIESZKANKA | 03-10-2018, 20:05:59)

Do Aeiouy oraz majonez do pierszego komentarza zmien nick analfabeto widzę ze to ty po tej parkowej w trójce to tylko analfabeci tak piszą wychodząc ile kasy z garnołeś od kandytata trzeciego płaci jak w po przednich wyborach po 200zł za głos wam ?????Więc do następnego prywatnego Pana Koproskiego wasz słyny idol niech ludzią płaci niszą krajową ale nie wykorzystuje ich dalsza debata skończona po trójce z problemami bez inteligencji nie debatuje !!!!!!

 » Do mewa (Xxx | 03-10-2018, 19:36:35)

Skoro Strzelno to miasto starych ludzi to pozwol nam decydować kogo chcemy na burmistrza..bo skoro młoda jesteś to i tak stąd wyjdziesz i nie wrócisz więc po co głos zabierasz ?

 » wybory 2018 (wyborca | 03-10-2018, 18:58:37)

Oczekuję na pilną interwencję szefa Krajowego Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości na dokonanie sprawdzenia kandydatów przedstawionych na listach P i S przez lokalne struktury partyjne w STRZELNIE !!!

 » wybory 2018 (Kto to pamięta??? | 03-10-2018, 18:42:01)

Kto pamięta taki obrazek...Samochód "Syrenka" za szybą "lizak" milicyjny , za kierownicą jakiś ORMOWIEC...zagadka...kto był kierowcą SYRENY ?

 » do gosc (majonez | 03-10-2018, 17:28:09)

Umiesz czytać? Napisałem coś o przestępstwie? I co Ty z tą prokuraturą? Widziałem wcześniej kilka komentarzy w podobnym stylu. Zapewne piszesz sobie komentarze pod różnymi pseudonimami. Poziom niższy od podłogi. Napisałem, że p. Chudziński nie jest godny zaufania i w moich oczach nigdy nie będzie, znam go jako człowieka (z resztą połowa starszych mieszkańców Strzelna go zna) i nie mam zamiaru wyciągać brudów tu w komentarzach, w dyskusji z kimś takim jak Ty. To jest moje zdanie i nikt nie musi się z tym zgadzać. Aha, a Ty napisz do prokuratury, a najlepiej od razu do Ziobry, że mam podejrzenia, że piszesz komentarze pod różnymi nickami. Brak słów - dorośnij człowieku, bo widzę, że jesteś typem człowieka który z wszystkim biega na policję. Bohater narodowy - jak Wałęsa. I jeszcze jedno - nie poć się przy pisaniu do mnie bo nie mam czasu, ani ochoty na dyskusje z ludźmi Twojego pokroju, a i za stary jestem na dziecięce kłótnie w komentarzach. Idź zagłosuj na Chudzińskiego, ja zagłosuję na Szydzika i wszyscy będą szczęśliwi. Przypominam również, że to jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać. Bez odbioru.

 » Do Musi (Koniecpolska hrabina | 03-10-2018, 13:09:06)

Racja, mina a'la detektyw Rutkowski..Aż nasz Mount Evaryst się przestraszył. Wy w soboty do roboty się szykujta, nauczyciele nie trójka wam w radiu pozostanie, haha.

 » Do Putina (Musi | 03-10-2018, 12:15:15)

Trzeci kandydat patrzy w dół dlatego ze właśnie dowiedział się ile Ewaryst nabrał kredytów w parabankach

 » Wybory (Putin | 03-10-2018, 11:57:07)

Mam pytani dlaczego ten trzeci kandydat patrzy w dół ,myślę że ma coś do ukrycia znowu knuje jak obrobić do reszty pozostałych LUDZISKA KOCHANI NIE DAJCIE SIĘ BO BĘDZIECIE SOBIE W BRODĘ PLULI TO CWANIAK JEST.......

 » kandydat (gosc DO MAJONEZA | 03-10-2018, 10:22:33)

Majonez podaj dowody i oczywiście musisz iść do prokuratury jeżeli znasz jakeś przestępstwo kandydata,a jeżeli tylko --bo tamten powiedział frankowi a franiu Bolkowi to weż człowieku uważaj bo to nie franiu pójdzie do ciupy ale ty za pisanie oszczerstw niezgodnych z prawdą --wy Strzelniaki naprawdę jesteście chorzy z nienawiści to lepiej miotła w rączki i zamiataj a nie pierdoły robisz

 » Do Mieszkanka (Aeiouy | 03-10-2018, 05:01:12)

Ty jesteś absolwentką szkoły na Parkowej czy jeszcze wtedy nie istniała i skrzywdzono Cię posyłając do zwykłej szkoły? Ten od "jadła mięsnego" i jego zacięta płyta... Chudy Cie powinien do Kogutka na golonkę zaprosić jak tak Ci żal d..ściska:d

 » Wybory (Strzelniak | 03-10-2018, 04:01:57)

Precz z Chudym! Nas nie omamisz!

 » do kolo (majonez | 02-10-2018, 23:11:00)

Słuszna uwaga, aż oczy szczypią jak się czyta te hieroglify. Pokazuje to z jakim elektoratem mamy tu do czynienia. Zgadzam się że pan Koprowski to dobry kandydat, niestety pan Chudziński nie jest, nie był i nigdy nie będzie człowiekiem godnym zaufania. Polacy mają bardzo krótką pamięć. Też rzadko tu zaglądam, ale przeczytałem kilkadziesiąt komentarzy i widzę, że chyba znów wygra pan Matczak (?!?). A ja pierwszy raz udam się na wybory i zagłosuję na pana Szydzika, może w końcu coś się tu zmieni.

 » Uczciwość??? (Make Strzelno Great Again | 02-10-2018, 22:51:40)

Właśnie zobaczyłem, że błogosławiony Pan Dariusz dodał program wyborczy na fb, z komentarzem "...Czas na normalność i uczciwość..." - studiując ten plan, natrafiłem na punkt 15: "Zaadoptowanie torowiska kolejowego na potrzeby ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Jeziorki z Wronowami" - to jest pomysł Pana Romana Szydzika, który wielokrotnie o tym wspominał! Zapewne Pan Dariusz wpadł na ten sam pomysł jak wróżbita Maciej. Ciekaw jestem jak jego wyznawcy teraz go będą bronić. Z resztą z nimi to nie ma żadnej dyskusji, bo to jak zapasy ze świnią w błocie - w pewnej chwili zdajesz sobie sprawę, że świni się to podoba. Mam nadzieję, że podczas debaty Pan Roman zmiecie tego człowieka.

 » wybory (MIESZKANKA | 02-10-2018, 22:48:01)

A co do wnuków wnuczek dam ci do uświadomienia pogawędka Nauczyciel na lekcji temat kandydaci wybory bo teraz młodzież nie jest głupia i swoje opinie na temat kandydatów mają kim są i co robili w przeszłości więc nie naruszaj tego tematu na forum a opinie swoje notuj w pamiętniku !!!!Dobranoc

 » wybory 2018 (PODATNIK | 02-10-2018, 22:25:47)

Pan D.CH. jest kandydatem na burmistrza STRZELNA . Rozpoczęła się i trwa kampania wyborcza . Pan D.CH. był i jest nadal osobą publiczną . To jego powinnością i obowiązkiem było i jest dziś publiczne wyjaśnienie tych zarzutów , które były postawione dyrektorowi DPS Siemionki przez kontrolerów Woj. Urz. w Bydgoszczy. Żadna łaska!

 » wybory (MIESZKANKA | 02-10-2018, 22:18:55)

Do Mewy co ty masz do starszych ludzi Strzelna ??????Z Twoje wypowiedzi są już śmieszne i jesteś śmieszna chcę cię po informować że my starsi mamy swoje rozumy chociaż wieku !!!!!!Nas już życie nauczyło kto z poprzednich burmistrzów się na chapał i rodzinny po obsadzał oraz znajomych i kto Straż Miejską stworzył w naszej GMINNIE BY DZIECI WOZILI Z SZKOŁY ŻONKĄ SPRAWUNKI I TO JEST DO DZIŚ !!!!!!! Więc wy dorośli do wypowiedzi komentarzy na temat obecnego Burmistrza jeśli nie dorosłaś!!!!A co do nie których prywatnych to niech nieroby wezmą za prace i niech nie poniżają Ludzi Strzelna

 » Do Podatnika (Strzelnianin | 02-10-2018, 18:16:17)

Szanowny Wyborco Podatniku. Cóż, w swoim poście stwierdzasz ,ze kandydat na Burmistrza p. Dariusz Chudziński zagarnął 0,5 tony"jadła mięsnego" które było przeznaczone dla Podopiecznych. Jeśli , jako PRAWY WYBORCA masz takie informacje , niepodważalne dowody, to masz obywatelski obowiązek zgłoszenia przestępstwa (przywłaszczenie art 284kk) do prokuratury. Zgodnie z art.304 par 1 KPK masz OBOWIĄZEK moralny i etyczny powiadomienia o popełnieniu rzekomego przestępstwa, również jako podatnik. Jeśli, Szanowny Podatniku, Twoje IQ jest powyzej 86 (człekokształtne mają 85) to moje wyjaśnienie jest całkowite. Tak na marginesie do Wszystkich tu piszących, jeśli stawiacie komuś jakiekolwiek zarzuty, tym bardziej z KK, to na miłość Boską miejcie i przytoczcie podstawy prawne. W przeciwnym razie jest to dla nasz wszystkich tylko spam wyborczy.

 » wybory (MIESZKANKA | 02-10-2018, 18:14:41)

Jeden kandydat oraz drugi jak się wykazują!!!!!! Wielkie remont robi dla gimnazjum murów i grafiki a drugi chodzi po Strzelnie zbiera głosy i po parcia i na mawia jakie to prace otrzymają jak burmistrzem będzie a na wet są tacy pracownicy teraz na lewych chorobowym którzy piją pod sklepami i tylko czekają do wyborów by znowu chodzić z teczką na pocztę i głupa palić jaki to sumiennie prace wykonuje jako pracownik tym Zus się zajmie też inni chorzy tak gminny jak ten pracownik oszukuje i grochówki na chorobowym gotuje na imprezy inny pracownik by już za to by wyleciał !!!!!!!Pozdrawiam

 » APEL (Mewa | 02-10-2018, 14:25:37)

Strzelno to miasto ludzi starszych,nie żeby wszyscy :) Dużo tutaj żyje osób w podeszłym wieku, więcej jak w innych miejscowościach,może to te spaliny albo woda z bakteriami koli tak im służy :) Ale tak całkiem Serio, stare nie lubi nowego, dlatego apeluje do wszystkich którzy mają w rodzinie starsze osoby, uświadomcie te osoby o obecnym stanie naszej gminy, niech nie mówią "mi jest tak dobrze jak jest, poco zmieniać", powiedzcie im żeby poszło na wybory 21 października i dokonali zmian, żeby zrobili to dla swoich wnuków. Dziękuję.

 » Do strzelnianin. (Mewa | 02-10-2018, 14:12:29)

Masz chłopie rację te trzy osoby które wymieniłeś Koprowski, Wawer i kaszkowiak to są osoby które do czegoś w życiu doszły, które płacą podatki i ciężką pracą zarabiają na swój chleb, mają swoje firmy i rozwijają je, myjnia samochodowa, panele fotowoltaiczne na dachu, czy wiele innych. Takich ludzi nam potrzeba z pomysłami, skoro sami do czegoś doszli to znaczy że dobrze myślą. Darek schodziński nie jest ideałem i miał jakieś niemiłe sytuację.... ale któż ich w życiu nie ma? A to jest facet z charyzmą z pomysłami On wie jak wyciągnąć gminę z bagna a wsparcie miałby duże przy Radzie z jego ramienia, którzy by razem z nim wkoncu coś zrobili.

 » Strzelno (kolo | 02-10-2018, 13:34:15)

nie za bardzo wtykam nos w sprawy wyborów ale tak przypadkowo wszedłem na CMG i widzę że tacy znawcy j.polskiego tutaj są że aż przykro ale zapewne zanim dogryzł komuś to słownik maglował ze dwie godziny-ludzie,ludzie ile w was nienawiści i zakłamania,bo to nie nowina że w Strzelnie to tylko kłamcy ,oszuści i cwaniacy a tych uczciwych to na palcach można zliczyć.a dla ścisłości to pan Chudziński faktycznie nadaje się na Burmistrza i w dodatku jak wybierzecie pana Koprowskiego to Strzelno szybko odbije się od dna,no i pan Koprowski wyszedł z propozycją budowy domów dla biedniejszych mieszkańców a temu panu możecie zaufać

 » Do podatnika (Misi | 02-10-2018, 13:23:08)

A jak tam się ma prokurator w Zakładzie Aktywności Zawodowej? Co tam Ewaryst wyjaśnił ??

 » Do Strzelnianin (PODATNIK | 02-10-2018, 12:37:11)

Skoro podjąłeś się mimo wszystko roli adwokata i promocji kandydata na burmistrza Strzelna D.Ch. to spróbuj wyjaśnić ok. czterdzieści zarzutów do dyr.Siemionek .,Ch. , zawartych w protokole pokontrolnym Urz.Woj. w Bydgoszczy ! Tylko nie tłumacz ,że wszystko jest wyjaśnione !? Sam kandydat nigdy nie wyjaśnił publicznie jak to się stało, że ok.pół tony jadła mięsnego ominęło stoły i talerze mieszkanek DPS w SIEMIONKACH? To były PIENIADZE PODATNIKÓW -NIE DYREKTORA !!!

 » Do kmita=Kmita (obserwator | 02-10-2018, 11:59:11)

Człowieczku mały nie kombinuj WSTYDU SOBIE "OSZCZĘĆ" !!! kmita !

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 02-10-2018, 10:08:42)

TYLKO PAN EWARYST MATCZAK NA FOTEL BURMISTRZA ,A TEN Z SPUSZCZONĄ GŁOWĄ MYŚLI CO BY TAM ZNOWU I GDZIE I KOMU.

 » Do Kmita (ortografia się kłania- | 02-10-2018, 08:02:04)

"OSZCZĘĆ" -PAN TEGO WSTYDU"-Kmita- sobie OSZCZĘDŹ ! OSZCZĘDŹ raz na zawsze !!! Najpierw spójrz na swoje podwórko, nim zaczniesz kogoś publicznie oceniać i krytykować !!!

 » Burmistrz Strzelna (Kmita | 02-10-2018, 07:19:32)

TYLKO EWARYST MATCZAK NA FOTEL BURMISTRZA WYCISZONY SPOKOJNY CZŁOWIEK Z CHARAKTEREM DBA O WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NASZEJ KOCHANEJ GMINY TO JEST MOJE ZDANIE I PROSZĘ TO USZANOWAĆ MOJA DECYZJA I NIE OBRAŻAĆ MNIE WPISAMI Z POWAŻANIEM.

 » Zauważcie (PRowiec | 02-10-2018, 07:12:44)

Popatrzcie na fotki... w kulturze anglo - amerykańskiej szczególną uwagę zwraca się na postawę, mowę ciała oraz gesty. Ludzie uśmiechnięci, z podniesioną głową, uśmiechem na twarzy budzą szybko naszą sympatię, gdyż kojarzą się nam z sukcesem, otwartości i luzem. Natomiast osoby z grymasem, spuszczoną głową budzą w odbiorcach niechęć oraz negatywne skojarzenia. Odbieranie są jako osoby zamknięte, ponure czym budzą lęk. Amerykanie rozebrali takie postawy na części i o dziwo sprawdza się to w większości przypadków. No chyba, że 15 min. przed wyborami pojawi się uśmiech i otwartość. ale co z tego skoro 5 min. po wyborach zniknie. Tak więc dzięki amerykańskiemu PR-owi mieszkańcy Strzelna mogą spać spokojnie.

 » wybory (jan | 02-10-2018, 06:04:49)

Matczak podzielił społeczeństwo na dwie grupy pierwsza to ta która płaci systematycznie podatki i nic z tego nie ma. Druga grupa to ci co są uzależnieni i podlegli władzy Matczaka z wzajemną adoracją wy mnie wybierajcie a ja wam będę za to przez cztery lata płacił z podatków tych co płacą. Panie Matczak a może pan zacznie płacić ze swojej pensji.

 » Burmistrz i Radni (Strzelnianin | 01-10-2018, 23:55:05)

Przeczytałem prawie wszystkie wpisy i dokładnie wszystkie określaja tylko który kandydat będzie lepszym Burmistrzem. Szanowni Wyborcy czy ktoś z Was analizował jacy kandydaci ubiegają się o mandat Radnego? Dla przypomnienia, to przede wszystkim Radni podejmują decyzje o przyszłości Gminy. To oni mają największą władzę ustawodawczą na poziomie Gminy. Sam Burmistrz nawet o najlepszych zdolnościach i wielkiej kreatywności nic nie przeforsuje bez wiekszości zgody Radnych. Wszyscy opluwają . Matczaka- osobiście nie jestem jego zwolennikiem - , ale to my Wyborcy wybraliśmy poraz kolejny bo 3- ci tych samych radnych- bezradnych którzy z racji wykonywanej pracy są uzależnieni w 100% od Burmistrza, to radni którzy z wiedzy zarządzania i ekonomi musieliby zacząc edukację od przedszkola. Zarządzanie Gminą można by porównac do zarządzania dość dużym przedsiębiorstwem, gdzie podobnie jak w jednym, tak i w drugim nie tylko wiedza administracyjna, a przede wszystkim wiedza oparta na przemyślonych decyzjach, mądrych inwestycjach i podejmowanym ryzyku daje pozytywne rezultaty.Moim zdaniem najlepsze kandydatury stoją za Darkiem Chudzińskim łącznie z Jego osobą. Dobrał ludzi z dynamiką, z pomysłami, z doświadczeniem i z wiedzą która bedzie mu pomocna jako Burmistrzowi. Są to m.in p. Remigiusz Koprowski, p. Milena Wawer, p. Jarosław Kaszkowiak. Są to przedsiębiorcy wiekszego i mniejszego planu z bardzo duzym doswiadczeniem w gospodarnym zarządzaniu. P Remigiusz rozwinął firmę FATO, zbudował nowe inwestycje np. myjnia, zatrudnia ok 100 osób, płaci podatki do Gminy, z informacji jaką uzyskałem bedzie budował tanie mieszkania dla najbardziej potrzebujacych, od kilkunastu lat pracuje społecznie dla całego powiatu przy strukturach LGD. To nie jest faworyzacja z mojej strony. Chcę tylko Wyborco uświadomić Ci ,ze głosujmy na tych co juz mają osiagnięcia, co wspieraja Gminę poprzez swoja pracę i płacenie podatków, bo przecież one są nam tak bardzo potrzebne, tym ludziom nie bedzie zależało na 500 zł diety radnego. Do zobaczenia 21- października

 » warto się zapoznać ! (WYBORCA | 01-10-2018, 19:12:30)

Warto sprawdzić oświadczenia majątkowe radnych powiatowych i gminnych by zobaczyć jak robi się biznes w polityce lokalnej , pracując w sferze budżetowej . Czy tak naprawdę chodzi o dobro mieszkańców ? Musimy tym razem pozbyć się wszystkich etatowych ,od lat zasiedziałych , przyspawanych do partyjnych układów RADNYCH POWIATOWYCH i GMINNYCH . Nie mamy nic do stracenia ODWAŻMY SIĘ NA RADYKALNĄ ZMIANĘ Podziękujmy starym wygom politycznym , którzy traktują dietę radnego jak DODATEK DO WYPŁATY!!! Nauczyciele do szkół nie do polityki !!!

 » kandydaci (kmita | 01-10-2018, 17:13:24)

PANIE MATCZAK JEST PAN CZŁOWIEKEM BEZ HONORU,BO MIMO SWOICH SŁÓW KTÓRE WYPOWIEDZIAŁ PAN PUBLICZNIE TO WALCZY PAN O TEN STOŁEK I MIMO TEGO ŻE STRZELNO PANA NIE CHCĘ BO DOSYĆ NAROBIŁ PAN BAŁAGANU TO PAN TERAZ MÓWI O TYM CO TO PAN MA ZAMIAR ZEOBIĆ I ZAWSZE POWTARZA PAN TO CO PAN CHUDZIŃSKI PIERWSZY POWIEDZIAŁ .BO PAN MIAŁ CAŁĄ KADENCJE ŻEBY DOPROWADZIĆ STADION TO ŁADU ALE DOPIERO JAK CHUDZIŃSKI POKAZAŁ ŻE TRZEBA ZROBIĆ TO PAN TO TERAZS MÓWI JAKO SWÓJ POMYSŁ---OSZCZĘĆ PAN TEGO WSTYDU SOBIE I ODEJDZ PÓKI CZAS.

 » Do tom (Xyz | 01-10-2018, 15:02:06)

Tak krytykujesz p. Chudzinskiego za jego upór z a czy właśnie nie chodzi o to żeby władze objęła osoba, która dąży do celu, a nie poddaje się przy pierwszym niepowodzeniu?

 » Do kandydat „Strzelniok” (O | 01-10-2018, 12:29:58)

Panie Strzelniok. Po pierwsze mam do dziś styczność z Panem R.Szydzikiem oraz Panem D. Chudzińskim. W przypadku pana Darka nie neguje jego zasług. Uważam,że i On mogły dużo zmienić. Zmienić na lepsze i godniejsze warunki miasta i mieszkańców. Co do Pana Romana. Uważam i wiem,że wielokrotnie pomagał charytatywnie oraz bezinteresownie. A,że nie robi przy tym fajerwerków to już widocznie świadczy o jego cechach charakteru. Pozwolę sobie przytoczyć cytat,aby jednak „nie oceniać książki po okładce” Miłego dnia dla Pana.

 » kandydat (do DZIDKA | 01-10-2018, 08:37:50)

Biedaku aż ci mózg spleśniał z obawy że stracić możesz darmowe pensje,ale nie przejmuj się -staniesz na Jeziorkach,może na te flaszke zarobisz.

 » Wybory (Dzidek | 01-10-2018, 07:31:46)

Najwięksi to Ewaryst Matczak i Pan Szydzik Roman kandydaci Panu Chudzińskiemu Dariuszowi dziękujemy za Siemionki on o tym wie i to dobrze .

 » E..... (Masło | 30-09-2018, 23:34:32)

Jak ktoś pisze ze tylko Pan E jest godny fotela burmistrza to myślę że sam nie Wierzy w to co pisze :)

 » Destruktor kontra 2 budowniczych (Pecunia | 30-09-2018, 23:16:59)

W tym roku będzie ciężko wybierać pomiędzy dwoma mocnymi kandydatami czyli pomiędzy DCh i RS. Pan EM już pokazał jak nie powinno się zarządzać majątkiem gminy (tzn. z tego majątku już nic nie pozostało).

 » Fioletowy skarpetek (strażnik texasu | 30-09-2018, 22:50:35)

Hipotetycznie mozna by przyciągnac wyborcow palajac nagla miloscia do ks. Lemanskiego i jego pogladow. W przeciwienstwie do ks. Lemanskiego ludzie częściej zmieniają poglądy. Tylko wychwalajac publicznie poglądy Lemanskiego mozna stac sie/jest sie niewiarygodnym. Ale co nie jest zabronione jest dozwolone - oby mieszkancy nie dali się nabrac. Obluda az kipi.

 » Wybory (Zimno | 30-09-2018, 20:21:29)

Może jak będzie nowy burmistrz to przy ul.Kasprowicza 6 zostanie włączone ogrzewanie. Ciekawe co się stało z pieniędzmi za czynsze tylu mieszkańców?

 » Wybory (Dzidek | 30-09-2018, 19:24:35)

Tylko nie na chudego jak słyszę nazwisko to od razu mi się przypomina komendat straży miejskej ludzie opamiętajta się

 » szydzik (ws | 30-09-2018, 18:43:06)

Dokładnie bez obrzucania sie g.wnem, na spokojnie GŁOSUJE NA PANA SZYDZIKA

 » burmistrz (byly mieszkaniec | 30-09-2018, 18:01:59)

jedynym czlowiekiem ktory moze zmienic cos w strzelnie jest pan Dariusz. dotychczasowy burmistrz co mial pokazac to pokazal a pana Romana osobiscie nie znam i mu nie ufam.Panie Darku powodzenia!!!

 » Wybory (Kmita | 30-09-2018, 17:45:06)

Tylko pan Ewaryst Matczak jest godny na fotel burmistrza- nie tak jakiś Darek co on zrobił do Siemionek każdy wie co nie prawda?

 » kandydat ( STRZELNIOK | 30-09-2018, 10:26:06)

SZanowny panie (0) a prosze mi powiedzieć ,co takiego zrobił p.Szydzik choć dla jednej osoby w Strzelnie,bo p.Chudziński zrobił dużo dla niektórych osób -kiedy był Strażnikiem,kuratorem i prywatnie również zawsze służył pomocą i nie oczerniajcie człowieka o którym nic nie wiecie ,a jedno co wam fajnie wychodzi to branie pieniążków za nic nie robienie

 » Do mieszkanka i Jan (Wyborca | 30-09-2018, 10:18:02)

Cieszę się że moj APEL zrozumiały chociaż dwie osoby !! Musimy wybrać mądrze ! Nie musimy lubić Burmistrza to Burmistrz musi lubić (kochać) Strzelno !!! Głosujmy na Pana Darka Ps. Jestem kobietą :)

 » Strzelno (fantomas | 30-09-2018, 10:13:06)

CAŁKOWICIE ZGADZAM SIĘ Z KOLEGO PONIŻEJ ŻE KTOŚ MUSI DOIĆ TĄ KASĘ ALE BURMISTRZ NIE POMYŚLAŁ KIEDY ZATRUDNIAŁ TYCH CWANYCH NIEROBÓW DO PRACY Z CZEGO BĘDZIE IM PŁACIŁ -NIEKTÓRZY PRACOWALI W ZAKŁADACH ALE ZWALNIALI SIĘ BO PO CO PRACOWAĆ JAK TUTAJ POMACHA MIOTŁĄ 1 LUB 2 GODZINKI A WYPŁATKA JEST ,NO ALE WIADOMO WYBORCÓW TRZEBA BYŁO SOBIE ZAŁATWIĆ-OJ PILNIE TRZEBA PORZĄDNEGO GOSPODARZA

 » wybory (waldi | 30-09-2018, 09:50:43)

bez emocji, na spokojnie głosuję na Szydzika

 » Wybory (strzelno | 30-09-2018, 00:19:39)

w mojej opinii od razu widać, że uaktywnili się główni wyborcy p.Matczaka. Brak znajomości podstawowych zasad języka polskiego, ale najważniejsze to sypać brudami na lewo i prawo, byle jak najdalej od Matczaka. Bo kto im da jak nie on? Oj przydałby się u nas w kraju taki ustrój, żeby nierobów likwidować.Przynajmniej nie byliby pijawkami całego społeczeństwa! Ale wracając do meritum- widać że Strzelno to gniazdo kujawskich os! Najważniejsze to dowalić kandydatom poniżej pasa poruszając kwestie ich prywatnego życia. żal mi was wszystkim bo jesteście nierobami i zwykłymi pijawkami, które wykańczają nasze piękne miasto od kilkunastu lat! Dlatego właśnie będę głosował na p.Darka- może uda mu się wprowadzić porządek w tym mieście. Żeby nie trzeba było się przepychać pomiędzy śmierdzącymi menelami spacerując na rynku.Żeby nie trzeba było się martwić zimą, czy będzie można przejść odśnieżonymi chodnikami, i żeby iść do gminy coś załatwić bez przepychania się przez kolejki pod tytułem PAN DA PAN DA!

 » PO NOWOCZESNA (mleko | 29-09-2018, 20:01:40)

Niech Pan Darek i jego swita w Urzedzie na dobre zawita :) Trzymam kciuki.

 » Nie rozliczajmy innych,rozliczajmy siebie. (O | 29-09-2018, 16:18:34)

Ludzie,skąd w Was tyle nienawiści?! Pan Roman jest miły,przychylny,życzliwy dla innych. Nie zwraca uwagi na to,skąd ktoś pochodzi,ani jaki ma światopogląd. Szanuje u innych własne przekonanie,nie rzuca klątwy na tych, którzy myślą inaczej jak On. Pan Roman jest wyrozumiały ,nie idzie po trupach do celu. Jeśli zmusza go do tego sytuacja,stara się zawsze szukać dobra,które mogłoby złagodzić zło. Myśle,że jak każdy z nas,stara się,by móc rano powiedzieć,że jest odrobinę lepszy niż był dzień wcześniej. Pan Roman wcale nie próbuje wychwalać samego siebie kosztem drugiego człowieka. Nie pyszni się swoim dorobkiem materialnym,ani zaszczytami jakich dostępił. Pracowałam kilka lat wstecz z Panem Romanem i traktował nas z ludzką dobrocią i życzliwością. Jeżeli trzeba potrafi się również podporządkować. Miło wspominam każdy dzień 3letniej współpracy. Pozdrawiam serdecznie.

 » kandydat (mieszkaniec | 29-09-2018, 13:03:11)

Panu Darkowi życzymy powodzenia ,bo gdzie by się nie odwrócić to słyszy się tylko Chudziński na Burmistrza .

 » kandydaci (jan do wyborcy | 29-09-2018, 08:59:10)

SZANOWNY PANIE WYBORCO WIDZĘ ŻE JAKO JEDYNY TUTAJ KIERUJE SIĘ PAN ROZSĄDKIEM I WIELKI SZACUNEK DLA PANA A WRACAJĄC DO TEMATU TO PRAWDA ŻE ZA PANA CHUDZIŃSKIEGO TO WSZĘDZIE LUDZIE PRACOWALI I NIE DOSTAWALI WYPŁAT ZA PICIE KAWY ALE ZA CIĘŻKO PRACE A ZAPEWNE WIEKSZOŚĆ Z PAŃSTWA WIE ŻE W NASZYM URZĘDZIE COŚ ZAŁATWIĆ TO TRZEBA MIEĆ WIELE SZCZĘŚCIA,BO ALBO PANIE WŁAŚNIE SĄ W MILI NA ZAKUPACH ALBO BIEGAJĄ Z CZAJNIKIEM -COKOLWIEK CHCESZ ZAŁATWIĆ W BIURZE ODPOWIEDNIM DO SPRAWY TO ZAWSZE TA SAMA ODPOWIEDZ TO TRZEBA IŚĆ DO BURMISTRZA A WŁADCA ROKŁADA RĘCE I JAK ZAWSZE CAŁUJE RĄCZKI I MÓWI ZAŁATWIMY JAK BĘDĄ PIENIĄŻKI TO JA SIĘ PYTAM GDZIE SĄ PIENIĄDZE KTÓRE WPŁYWAJĄ OD UCZCIWYCH LOKATORÓW A GDZIE SĄ PODATKI OD GOSPODARZY I MIESZKAŃCÓW PRYWATNYCH DOMÓW ,DLATEGO POPIERAM KANDYDATA P.CHUDZIŃSKIEGO

 » WYBORY (MIESZKANKA | 29-09-2018, 00:34:37)

DO WYBORCY MOJE PO SZANOWANIE I ROZUMOWANIE PANA MY JUŻ ZA PO PRZEDNICH BURMISTRZÓW DOS RODZINY PO ZATRUDNILI ??? A TERAZ JESZCZE TEN OBECNY POWINIEN WYCZYŚCIĆ RESZTĘ CO NIBY SUMIENNIE PRACUJĄ DLA NIE GO A ZA PLECAMI SWOJE ROBIĄ !!!!!

 » wybory (MIESZKANKA | 29-09-2018, 00:15:17)

OBSERWUJE WASZE WYPOCINY W KOMENTARZACH ZDANIEM JAKO NIE KTÓRZY DO WYBORÓW NIE DOROŚLI????? A CHCĘ ZA ZNACZYĆ NIGDY PRACOWNIKIEM GMINNY NIE BYŁAM I NIE JESTEM A CO DO TYCH DWÓCH KANDYDATÓW CHUDY ORAZ WIELKI P.ROMAN WEZMĄ ŁOPATY WRAZ Z ŻONAMI I NIECH ZOBACZĄ CO TO JEST PRACA NA NAJ NISZEJ KRAJOWEJ I BĘDE CIEKAWA CZY TEŻ BĘDĄ SZPANOWAĆ ZA TE PĘSJE?????

 » do OBI (ja2 | 29-09-2018, 00:08:03)

księgowy akurat ma rację, a Ty bredzisz jak pisowiec albo matczakowiec.

 » Kobiety (Mama | 28-09-2018, 23:37:18)

Kobiety do rady, dajcie szansę kobietom.

 » Darek (Ble ble | 28-09-2018, 22:56:54)

Tylko i wylacznie Pan Darek wie co i jak może uratować Strzelno, to jest człowiek stąd, z dziada pradziada, ma charakter i wszystko trzyma w ryzach. Całe miasto pójdzie głosować na niego, oby się obudzily wioski na czas.

 » dyskusja (OBI | 28-09-2018, 21:28:29)

Nie widzę powodu,aby prowadzić z Tobą wymianę poglądów. Chociaż nadałeś sobie nick księgowy, to napisany komentarz wskazuje na bardzo niski poziom inteligencji, a wręcz nawet poniżej 0.

 » Kandytat (Wybory | 28-09-2018, 20:56:41)

Ludzie co wy za brednie piszecie, jak chcecie to idźcie i głosujcie na kogo chcecie, Strzelno ginie w mgnieniu oka i tyle.

 » kandydat (mieszkaniec | 28-09-2018, 19:12:59)

Tej Dzidek ty to jesteś jak to mówią chyba GEJUS bo tak się boisz p, Darka bo jakoś normalni ludzie nie boją się i wiedzą że tylko pan CHUDZIŃSKI jest człowiekem z harakterem a taki gejus jak ty to pikuś i te twoje zmyślone bajki

 » Burmistrz (Nieznany | 28-09-2018, 18:53:34)

Pan burmistrz Ewaryst Matczak jak mogl tak wszystko robil. Moim zdaniem dla niego powinien byc ogromny szacunek.

 » kandydat (mieszkaniec | 28-09-2018, 16:57:46)

Ktoś napisał że p.Matczak jest taki uczciwy a to się jeszcze okaże -poczekamy i zobaczymy--a ci co tak plują na p. Chudzińskiego to ci co niby pracują w gminie i wypłaty biorą ale za co? A tak przy okazji to powodzenia p.Darku i co ma być to będzie a znając pana to wiem że na prośbę wielu ale to wielu mieszkańców zdecydował pan wziąć udział w wyborach na Burmistrza.

 » Apel (Wyborca | 28-09-2018, 15:05:25)

Po pierwsze apel do wszystkich !!! Ludzie nie możecie sie kierować przy wyborze tym który kandydat jest milszy czy młodszy. Wybrać trzeba człowieka który będzie dobrze rządził i uratuje Strzelno z zapaści. Trzeba odrzucić sentymenty do Marczaka bo jest miły czy dobry i niechęć do Chydzinskiego tylko dlatego że jest cięty i zawzięty !!! Trzeba o tym zapomnieć i zrobic sucha kalkulacje mocnych stron kandydatów!!! 3Matczak juz pokazał na co go stać natomiast Chydzinski rządząc strażą miejska i Siemionkami trzymał wszystko w ryzach i ludzie w tych miejscach pracowali a nie pili kawę. Pan Szydzik natomiast to niepewność tak naprawdę nikt nie zna stylu jego pracy itd. Podsumowując wybór jest prosty !!!! Z kalkulacji wynika ze Burmistrzem powinien zostać D. Chudzinski i to wszystko.

 » Do OBI (księgowy | 28-09-2018, 11:29:01)

INWESTYCJA TO FUNDAMENT ROZWOJU , TYM SAMYM ŹRÓDŁO ZYSKU !!! Spróbuj osiągnąć zysk z działalności gospodarczej bez inwestycji...pacanie ,miernoto .!!!

 » do księgowy (OBI | 28-09-2018, 11:05:14)

To nawet koń się uśmieje."Inwestycje są źródłem zysku".Uchroń nas Panie Boże od takiego księgowego i nawet jego potomstwa.

 » TYLKO NIE MATCZAK !!!!! (Maria | 28-09-2018, 10:32:03)

PAN MATCZAK TO NIEDORAJDA I NIEUDACZNIK. NIECH TA GMINA WRESZCIE ODŻYJE I MŁODZI DOSTANĄ GODNĄ PRACĘ. W URZĘDZIE WSZYSCY SIEDZĄ PO ZNAJOMOŚCIACH A JAK ZADZIERAJĄ WYSOKO GŁOWĘ W KTÓREJ MAJĄ PUSTO.

 » Burmistrz (Marcin | 28-09-2018, 10:24:40)

Pan MATCZAK PSL - NIC NIE ZROBIŁ I NIE ZROBI - DNO I 3 METRY MUŁU Pan Szydzik PIS - TO POSTĘP I ZMIANY NA LEPSZE. Człowiek pracuje w URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM, MA KONKRETNY POMYSŁ I WIZJĘ TEJ GMINY

 » Roman Szydzik (xxx | 28-09-2018, 10:00:11)

W końcu ktoś z głową na karku startuje w wyborach ... Jedynym kandydatem, który może coś zdziałać w naszej gminie to Pan Roman Szydzik, który przez wiele lat wypracował sobie układy i znajomości w strukturach politycznych. Nie jestem za PIS-em, ale będę na niego głosować!

 » Tylko Chudźińki jest w stanie coś zrobić (Joker | 28-09-2018, 08:42:00)

Beton i pisior w odstawkę.

 » do ARCHEO (OBI | 28-09-2018, 08:00:03)

Twoje wywody odnośnie zadłużania i umarzania w jednostkach budżetowych i samorządowych mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.Tak samo, jak w firmach osiągane zyski, a płynność finansowa.To prawie, jak coś nazwanego "osełka" ma niewiele wspólnego z masłem.Kiedyś było takie słynne powiedzenie "są działy i wydziały, żeby osły nie wiedziały, gdzie się pieniądze podziały".

 » Wyboryty (Dzidek | 28-09-2018, 07:50:56)

To on te golonka prze żar wszystkie to rud.....c

 » Do Xxx oraz do tom . (WYBORCA | 28-09-2018, 07:48:54)

Do Xxx- powiadasz ,ze "ludzie biedniejsi , którym gmina pomaga zagłosują na Matczaka...a ludzie inteligentni na Chudzińskiego" -do tom... powiadasz..."elektorat obecnego burmistrza jest ubogi umysłowo"...Otóż obaj jesteście w dużym błędzie ! Elektorat obecnego burmistrza to przede wszystkim nie ludzie biedniejsi lecz dobrze sytuowani , inteligentni wykształceni , myślący lepiej niż WY , zatrudnieni głównie w gminnych socjalistycznych zakładach pracy chronionej tj.w oświacie -firmie wyjątkowo uprzywilejowanej - podpartej socjalistyczną kartą nauczyciela, gwarantującą nietykalność i ochroną zawodową . Również pracownicy pozostałych gminnych firm socjalistycznych - również zakłady pracy chronionej; ZEC czy komunalki wraz z jakąś gminną grupką - niby budowlaną . Przeliczcie sobie głosy i macie gotowy JEDNONACZNY wynik wyborów . Kto z Z TEGO ELEKTORATU zechce zmieniać obecny stan POSIADANIA swojego spokojnego I W MIARĘ BEZPIECZNEGO życia i zagłosuje na niepewnego i zagadkowego Szydzika ? Kto zagłosuje na kandydata D.CH.-znanego już z różnych dziwnych spraw i sprawek ( DPS-SIEMIONKI) .Do usłyszenia po wyborach! Wybory wygrywa PAN EWARYST MATCZAK -obecny burmistrz STRZELNA . Mimo wszelkiej krytyki ma swój dorobek (TYLKO TRZEBA CHCIEĆ TO DOSTRZEC)! Przede wszystkim pan Matczak jest CZŁOWIEKIEM UCZCIWYM !!! Za to WYBORCY pana MATCZAKA docenią przy urnach !

 » Wybory (Kmita | 28-09-2018, 07:33:29)

Krótko głosujmy na Ewarysta Matczaka pozdrawiam

 » Wybory (Dzidek | 28-09-2018, 07:23:23)

Nigdy ale prze nigdy na rudego chudego

 » puk,puk... (księgowy | 28-09-2018, 06:31:04)

Kto tam...CBA....sprawdzamy oświadczenia majątkowe kandydatów ...wszystkich ! I wszelkie sprawy zamiecione POd dywanik...Siemionki i reprywatywację mienia również ...

 » ... (tom | 28-09-2018, 05:54:28)

ARCHEO A twój pupil Wielki Burmistrz M. już dawno powinien siedzieć w pierdlu za te nie prawidłowości w papierach ...

 » Do Xxx (Szeryf | 28-09-2018, 04:30:21)

Ludzie inteligentni na Chudzińskiego? Ludzie inteligentni inaczej, strzeleńska "elita" cepów. Ludzie którym wydaje się, że są inteligentni, nie wiedząc co to słowo znaczy. Jesteście inteligentni na swoim podwórku w dyskusji z sąsiadem którego jedyne osiągnięcie to 3 tygodniowy ciąg w chlaniu. Właśnie dzięki takim ludziom zapatrzonym w Chudzińskiego, to miasto nie ma szans wyjść na prostą - bo głos należy do baranów.

 » Mataczak (strzelno | 27-09-2018, 22:25:11)

W mojej ocenie p.Matczak nie ma za grosz honoru- i to w przypadku obwodnicy i to szpitala deklarował że jak się nie uda to rezygnuje z kandydowania na burmistrza. Dodatkowo mami mieszkańców próbami ,,odłączenia" gminy od powiatu mogileńskiego, a zagłębiając się w paragrafy przytaczane przez burmistrza w projekcie uchwały dla rady gminy chociażby, okazuje się że dotyczą one nie tyle odłączenia gminy od powiatu, a jej likwidacji. Tak tak- gmina zostałaby zlikwidowana, połączona np.z Jeziorami Wielkimi, a p.Matczak zostałby sołtysem! I co? DŁUGU BY NIE BYŁO!

 » Odp (Xxx | 27-09-2018, 21:58:07)

Ludzie biedniejsi którym gmina pomaga..interwencyjni..zagłosuja na Matczaka.Ludzie inteligentni pracujacy na Chudzinskiego ..bo chcą aby zrobił porządek w gminie..Coś tam głosów zbierze Szydzik..dlatego w pierwszej turze się nie rozstrzygnie.

 » WYBORY (ARCHEO | 27-09-2018, 21:14:36)

''Mieszkaniec''- jakiś ty głupi! Nikt nie może w demokracji na nikogo cudzych głosów oddać, bo każdy wyborca ma swój rozum przy głosowaniu za kotarą!!! Ale ja z innej beczki . Czy ktoś z wasali tu popierających byłego dyrektora DPS Siemionki zadał sobie pytanie, co po wyborze tego pana na burmistrza się stanie? Ja tak!!! Ano tym protokołem komisji wojewódzkiej z Siemionek zainteresuje się komórka prokuratury krajowej , tzw'' Archiwum X'' sprawdzające wszystkie dziwne umorzenia spraw za czasów PO i PSL! A tamto umorzenie jest nadzwyczaj dziwne! Czy ktoś, komu zostają przedstawione zarzuty w ilości ok.40-u może twierdzić że jest niewinny? A jeśli zostaje uniewinniony to kto został ukarany??? Nikt??? To w takim razie czy komisja wojewody była ustawiona? Tak? A to dlaczego przez 6 lat na stronie urzędu był dostęp do tej niby fałszywej kontroli!!!? Dlatego twierdzę ,że najdalej w pół roku PiS zastąpi niewinnego burmistrza zarządcą komisarycznym a będzie nim p.Szydzik!!! Pozdrawiam popleczników p.Ch.

 » Wybory (Rock | 27-09-2018, 20:01:42)

Czegoś tu nie rozumiem, jeżeli tak źle się dzieje w tym Strzelnie to myślę, że Matczak by nie startował a startuje to chyba jest świadomy sytuacji. Dajcie mu spokój.

 » ...... (tom | 27-09-2018, 20:01:30)

Nie chce się mi już komentować ..Ale widzę że elektorat obecnego Burmistrza jest ubogi umysłowo ....Ciekawe jak Pan M będzie miał już emeryturę i wszystko w D....e .. Do kogo pójdziecie żebrać ..

 » Do wążboa (p.J | 27-09-2018, 19:47:11)

Nazywanie kogoś Hitlerowcem jest karane. Ciekawe czy będzie ci do śmiechu jak Policja zastuka? Zanim coś napiszesz doucz się prawa panującego w UE odnośnie używania symboli i nazewnictwa kojarzonego z nazizmem.

 » Burmistrz (p.k | 27-09-2018, 19:44:09)

Zmiana Burmistrz wymagana głosujmy na Pana Romana Szydzika jest spora szansa że będzie lepiej

 » Strzelno (mieszkaniec | 27-09-2018, 19:03:06)

OJ WIDZĘ ŻE WYBORCA ZAPOMNIAŁ ŻE MATCZAK WYGRAŁ TYLKO DLATEGO ŻE PAN P.P ODDAŁ MU SWOJE GŁOSY CO KATEGORYCZNIE POWINNO BYĆ ZAKAZANE-MATCZAK NIE POTRAFI RZĄDZIĆ A LUDZIE PODDANI JEGO WŁADZY ROBIĄ CO CHCĄ A WYPŁATKI DOSTAJĄ I PODEJRZEWAM ŻE JESTEŚ JEDNYM Z NICH-- TYCH CO FIGE ROBIĄ A I TAK ZAROBIĄ,--TA PANI MIAŁA RACJE PANIE WYBORCO

 » wybory (MIESZKANKA | 27-09-2018, 18:32:48)

IZABELLA MAM PYTANKO JAK JUŻ DAJESZ TAKIE MEDALE CHUDZIŃSKIEMU TO CZEMU NIE JEST NADAL DYREKTOREM NIECH WYJAŚNI NAM JAKĄ KASĘ ZBIJAŁ I CZEMU WY LECIAŁ??????????????

 » wybory (ciekawy | 27-09-2018, 18:09:12)

Ciekawy jestem co zrobi naczelny PREZES PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI gdy w Strzelnie zjawi się ekipa TV- CAŁA PRAWDA-CAŁĄ DOBĘ i będzie chciała przepytać lokalne struktury PiS kogo wystawili na swoje listy wyborcze , mimo ogromnej krytyce i dużych wątpliwościach wielu wyborców i zwolenników tego ugrupowania! Prezes mówił i wiele razy powtarzał - "najważniejsza jest WIARYGODNOŚĆ " !? niestety w Strzelnie panowie z PiS zawiedliście pana Prezesa!

 » Do Izabella (WYBORCA | 27-09-2018, 17:53:50)

Izabello- konkretnie co masz do Pana burmistrza Matczaka ? Konkretnie ! Natomiast Twój idol D.CH. trzeci raz startujący na fotel burmistrza Strzelna niestety nie taki bystry DWA RAZY PRZEGRAŁ Z panem Matczakiem ! Tym razem też przegra i zapomni o tym fotelu na zawsze . Społeczeństwo potrafi odróżnić i wyróżnić dobrych ludzi .Tak przypomnij nam za co Twój idol wyleciał z Siemionek. Przypomnij sobie treść protokołu pokontrolnego kontroli przeprowadzonej przez Urząd Wojewódzki z Bydgoszczy w DPS Siemionki !

 » Strzelno (gosc | 27-09-2018, 17:00:20)

Wy nazywacie siebie ludzmi wiary a tu właśnie widać jakiej jesteście wiary --wiara szatańska daleko was nie zaprowadzi,ludzie opamiętajcie się z tą nienawiścią bo po waszych wpisach widać że wy sami siebie nienawidzicie a co tu mówić o szacunku do drugiego człowieka.jestem osobą która nie potrzebuje już żadnego Burmistrza ale jeżeli miałabym wybrać to pan Chudziński jest człowiekem przedewszystkim gospodarnym a to znaczy że da sobie rade z tym bałaganem -życzę powodzenia temu panu

 » do (bela | 27-09-2018, 16:47:32)

Jeśli zwolennicy Chudzińskiego powinni kupić sobie "Słownik ortograficzny" to zwolennicy Matczaka powinni być cofnięci do trzeciej klasy szkoły podstawowej, aby nauczyli się pisać. Im już nawet nie pomoże słownik ortograficzny.

 » Roman (wążboa | 27-09-2018, 15:34:53)

Współczuję wszystkim, którzy wierzą w fikcyjne znajomości \"cudownie nawróconego\" hitlerowca Romana.

 » Elektorat Chudego (Tylko nie Chudy | 27-09-2018, 13:59:38)

@mieszkaniec - proponuję jeszcze zakup słownika ortograficznego.

 » kandydat (Izabella | 27-09-2018, 13:55:57)

Szanowni państwo znamy mniej lub więcej wszystkich kandydatów i wiemy co potrafi p.Matczak-doprowadzić Strzelno do całkowitego unicestwienia -p.Chudziński to bystry człowiek i ma głowe na karku i to dzięki p.Chudzińskiemu Siemionki tak świetnie prosperują ,dlatego stawiam na p. Chudzińskiego a p.Szydzik no cóż -myślę że powinien zostać radnym i jeżeli chcę pomóc to jako radny jak najbardziej będzie miał wiele okazji.

 » Do Zibi (co z tą Polską? | 27-09-2018, 13:54:34)

Nie sposób się nie zgodzić. Tylko, że ja, w przeciwieństwie do większości ludzi zakochanych w Panu Chudzińskim, znam tego człowieka i oczy mi krwawią jak widzę tylu chętnych żeby go poprzeć. No ale cóż, jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy. Nie mam zamiaru przekonywać nikogo do swoich racji. Pozdrawiam.

 » Do mieszkaniec (Tylko nie Chudy | 27-09-2018, 13:49:41)

Uderz w stół a nożyce się odezwą.

 » Do Kmita (Obla di | 27-09-2018, 12:17:54)

Znam Pana Matczak i znam też pozostałych kandydatów i dlatego pójdę zagłosować na Pana Darka. Wskażcie mi gminę w której jest takie dziadostwo jak u nas? No to macie odpowiedź.

 » wybory (marta | 27-09-2018, 11:45:51)

potrzebna jest debata wszystkich kandydatow i ich zaplecza - wtedy zobaczymy co to za ludzie i co chcą zrobić dla Strzelna i mieszkańców

 » wybory (jan | 27-09-2018, 11:18:58)

Do p.matczaka i jego wyborców polecam przeczytanie blog prawa administracyjnego zarząd komisaryczny

 » Odp (Xxx | 27-09-2018, 09:35:05)

Czy to już wszyscy kandydaci??

 » kandydat (geno | 27-09-2018, 09:24:03)

Dla tych w gminie i na ulicy to P.Matczak to zbawca ,bo nigdzie nie dają wypłat za friko jak w Strzelnie a w urzędzie wiele spraw pozostanie w urzędzie.--boicie się p. Darka i dobrze wiecie dlaczego ale wiecie też że karty czasami odwracają się

 » kandydaci (mieszkaniec | 27-09-2018, 09:17:10)

Pan Chudziński nie jest desperatem żeby sam o sobie pisać ,i prosze nie pisać głupstw ,bo prawda jest taka że wy w tym dziadoskim Strzelnie nauczeni jesteście chlania ,srania i oszukiwania a potem prubujecie wmówić że to kto inny--możecie głosować nawet na ferdynanda kiepskiego ale to wy zapłaczecie a p. Darek może tylko roześmiać wam się w wasze gęby i wtedy nie tylko on ale wszyscy którzy są za p.Chudzińskim powiedzą --wybraliście to teraz milczcie.

 » Wybory (Kmita | 27-09-2018, 09:12:17)

Tylko pan Matczak głosujmy na niego to człowiek którego znamy.

 » ... (max | 27-09-2018, 08:05:24)

Mieszkańcy Strzelna, współczuję wam takiego wyboru, z całego serca współczuję....

 » Wybory (Wyborca | 27-09-2018, 02:06:37)

Jedyna szansa dla Strzelna to Roman Szydzik .... doswiadczenie, znajomosci, pozyskiwanie srodkow unijnych, a co najwazniejsze poparcie z gory.

 » Do co z tą Polska (Zibi | 27-09-2018, 00:17:25)

Jeden woli matkę a drugi córkę, tak było i tak będzie, szanujmy swoje decyzję a po jakimś czasie okaże się czy to był słuszny wybór.

 » Konon (świniak | 26-09-2018, 23:52:36)

Kononowicz na burmistrza!!!

 » Do Zibi (co z tą Polską? | 26-09-2018, 23:30:16)

Wolałbym zagłosować na Maćka z Klanu niż na Chudzińskiego.

 » Wynalazki (co z tą Polską? | 26-09-2018, 23:25:26)

Koalicja PO + Nowoczesna + KOD + DVD + USB + ADHD

 » Do Realista (Make Strzelno Great Again | 26-09-2018, 23:22:45)

Ja też jestem realistą i dla mnie również wybór Pana Szydzika to wybór oczywisty. Aczkolwiek widzę, że Pan Chudziński jest kreowany na zbawcę przez lokalną społeczność, co nie mieści mi się w głowie. Chyba, że sam sobie pisze te komentarze, co nie zdziwiłoby mnie ani trochę. Tak czy owak, ja zagłosuję na Pana Romana Szydzika, przynajmniej będę mógł sobie potem spojrzeć w twarz w lustrze.

 » Do świadomy wyborca. (Zibi | 26-09-2018, 23:15:20)

Takiej stanowczej osoby nam trzeba, mocnej, twardej ręki, napewno Chudy nie jest ideałem ale teraz czas na stanowcze rządy, nawet jeśli miały by być chamskie, no niestety nie ma już czasu na głaskanie po głowie. Wolę dostać kopa w d... i mieć lepsza gminę niż być głaskanym i zostać w obecnej sytuacji gminy.

 » Do świadomy wyborca. (Zibi | 26-09-2018, 23:14:12)

Takiej stanowczej osoby nam trzeba, mocnej, twardej ręki, napewno Chudy nie jest ideałem ale teraz czas na stanowcze rządy, nawet jeśli miały by być chamskie, no niestety nie ma już czasu na głaskanie po głowie. Wolę dostać kopa w d... i mieć lepsza gminę niż być głaskanym i zostać w obecnej sytuacji gminy.

 » Chudziński??? (TW Bolek | 26-09-2018, 23:04:37)

Dajcie sobie ludzie spokój z tym człowiekiem. Co on sobą reprezentuje? Arogancję i bezczelność. Panu Szydzikowi to może co najwyżej sznurowadła zawiązać... A co do Pana Matczaka, to moim zdaniem powinien honorowo usunąć się w cień.

 » burmistrz (mac | 26-09-2018, 22:24:25)

ludzie co wy z tym chudzinskim? nie wiecie co to za czlowiek?

 » Tylko nie Chudziński.... (Ktosik | 26-09-2018, 22:20:43)

Miałem nie iść na wybory ale skoro startuje p.Dariusz to jestem zmuszony iść i zagłosować na p.Matczaka...już ludzie zapomnieli jak się panoszył w straży miejskiej i jakie cyrki odstawiał karierowicz wielki...pozytywne opinie piszą pewnie osoby co nigdy nie miały z tym panem docznienia...

 » wybory 2018 (WYBORCA | 26-09-2018, 22:10:27)

Wybory na burmistrza Strzelna wygrywa spokojnie Pan Ewaryst Matczak. Wystarczy zagłębić się i przeanalizować wyniki minionych wyborów. Dla mniej zorientowanych...Tu nie urna lecz działa matematyka !!!

 » Chudy (Bi | 26-09-2018, 21:59:55)

Tylko Chudziński, nie może być inaczej.

 » Jest tylko 2 kandydatow (Swiadomy Wyborca | 26-09-2018, 21:59:28)

Mysle, ze warto by bylo dac szanse panu Romanowi Szydzikowi znam go jest bardzo przedsiebiorczy i zorganizowany i napewno ma dobry plan na zmiany, ktore zrealizuje, drugim jest pan Matczak, ktory fakt moze za duzo nie zmieni, ale juz nie tez nie pogorszy naszego miasta. darek chudzinski to jakas kpina. Ten czlowiek to totalne porazka. To, ze jest mlodszy to nie oznacza ze cokolwiek zmieni. darek tylko moze zmienic wszystko na gorsze. Jako straznik miejski byl bezwzgledna gnida i chamem. Jak ludzie moga mu tego nie pamietac. Ludzie zero tolerancji dla tyrani tego pseudo kandydata darka zero!!!

 » wybory (elektorat | 26-09-2018, 21:56:11)

Czy któryś z kandydatów służył w ORMO ?

 » Wybór jest oczywisty tylko ROMAN SZYDZIK (Realista | 26-09-2018, 21:28:55)

Ludzie !!! przecież wybór jest jasny i oczywisty ... dlaczego : 1)Pracował w kuratorium - może ktoś w końcu uzdrowi naszą lokalną oświatę 2)Urząd Marszałkowski - wie gdzie i jak pozyskać środki do gminy 3)Przedsiębiorca - prowadzi firmę więc wie co i jak żeby zarobić 4)Działacz PIS a chyba to ważne bo zapowiada się że najbliższe lata będą rządzić w PL 5)Ktoś nowy, niezatruty regionalnymi konfliktami Wybór jest oczywisty ROMAN SZYDZIK !!!

 » Wybór jest oczywisty tylko ROMAN SZYDZIK (Realista | 26-09-2018, 21:12:35)

Ludzie !!! przecież wybór jest jasny i oczywisty ... dlaczego : 1)Pracował w kuratorium - może ktoś w końcu uzdrowi naszą lokalną oświatę 2)Urząd Marszałkowski - wie gdzie i jak pozyskać środki do gminy 3)Przedsiębiorca - prowadzi firmę więc wie co i jak żeby zarobić 4)Działacz PIS a chyba to ważne bo zapowiada się że najbliższe lata będą rządzić w PL 5)Ktoś nowy, niezatruty regionalnymi konfliktami Wybór jest oczywisty ROMAN SZYDZIK !!!

 » Nie wierze... (nana | 26-09-2018, 20:43:56)

Panie Matczak...wstydzę się swojego miasta właśnie dlatego że przez te wszystkie lata gdy pan jest przy władzy popadło w ruinę...nie wywalczył pan dla nas ani złotówki z powiatu. Jak panu nie wstyd. Normalnie nie wierzę jak można tak zrujnować miasto i jeszcze mieć mało...

 » Dwójka spalonych psełdo samorządowców (Rambo | 26-09-2018, 20:33:16)

Pan Dariusz jak i Ewaryst już w naszej lokalnej polityce działają od lat. Z jakim skutkiem to widać i słychać. Gmina zadłużona na potęgę bo jak można zaciągać pożyczki w parabankach !!! , a drugi kandydat skłócony z każda możliwą osobą w starostwie i gminie. Dajmy szanse nowej osobie gdyż tamci swoje zrobili czyli nic. Mój głos wędruje na Pana Szydzika :)

 » Pan Roman SZ....... (PUTIN | 26-09-2018, 20:26:00)

Wiele można powiedzieć o każdym z kandydatów, ale jeden przedstawia się najokazalej gdyż wspólnie z rządzącą władzą PIS będzie potrafił ściągnąć do naszej gminy unijne pieniądze. Kontakty i doświadczenie z Urzędu Marszałkowskiego który przyznaje dotacje na województwo to idealna symbioza. Tylko Pan ROMAN SZ....

 » ... (Tom | 26-09-2018, 20:00:35)

(tom | 26-09-2018, 16:41:50)Boisz się że twój guru odejdzie i japonkę będziesz musiał na magazynową odstawić ? ..

 » Tupet (Obserwator | 26-09-2018, 19:42:30)

Pan Matczak ma parcie na szkło, nie otrzymał absolutorium a dalej pcha się na fotel -wstydu nie ma, i kogoś takiego będą wybierać, kròtkowzroczni mieszkańcy wsi, i miasta, wstyd, do czego nas to zaprowadzi??

 » Wybory. (Mieszkaniec | 26-09-2018, 19:35:03)

Pan Szydzik ma swoje lata, Pan Chudziński jest młodszy i ma głowę na karku wszyscy którzy go znali jako szefa Siemionek chwalą go jako świetnego organizatora i gospodarza, dajmy mu szansę i zagłosujmy na niego.

 » Wybory burmistrza (Obserwator | 26-09-2018, 19:27:26)

Pana Szydzika nie znam, ale z tego co zaobserwowałem, to Pan Szydzik jest raczej dogadany z obecnym burmistrzem,(pokazują się razem na zebraniach wiejskich) chodzi o to aby była druga tura. Jeśli nie wygra Pan Chudziński To będziemy mieć burmistrza i wiceburmistrza i nic się nie zmieni. Zróbmy więc wszystko, aby wygrał dobry gospodarz, głosujemy na Pana Dariusza

 » wybory (ciekawy | 26-09-2018, 19:18:52)

Kandydat P i S ... jaki z niego przedsiębiorca ????? Ile lat urzędnik a ile "przedsiębiorca " ….jakiej firmy ? Gdzie działającej ?

 » Wybory (Xxx | 26-09-2018, 19:08:57)

Jeżeli ktoś z was liczy na ,,znajomości" i bezinteresowne wykorzystanie tychże znajomości kandydata na burmistrza p. Szydzika , to się mocno zdziwi... :)

 » Pan Darek Chudziński burmistrzem (Rozsądna | 26-09-2018, 19:02:25)

Jedyna nadzieja w tym, że mieszkańcy gminy Strzelno, ockną się, przecież człowieka poznajemy po owocach, co zostawia po sobie, obecny burmistrz długi, długi.. Brak dobrego gospodarza widać na każdym kroku - dziwna firma, która promuje pateractwo i jest na utrzymaniu urzędu i Pana burmistrza. Wszędzie widać biedę, nie pozyskujemy środków z Unii Europejskiej, rozkopana ulica św. Anny będzie święciła rocznicę - wstyd, w dodatku jest to ulica przy której znajduje się posesja arcybiskupa Gądeckiego. Ludzie zaglosujcie na Pana Darka bo niedługo w Strzelnie będzie skansen

 » Do Aeiouy (R12 | 26-09-2018, 19:01:38)

Jak jesteś taki mądry to sam startuj do wyborów.

 » KANDYDACI (nhvg | 26-09-2018, 18:59:25)

żaden z nich!!! PO i PSL juz dosyć się " narządzili"

 » Drżyjcie wszyscy. (bolek | 26-09-2018, 18:45:18)

Co niektórzy już pewnie mają pełne gacie, że parasol ochronny może się skończyć. Tak więc pełna mobilizacja w szeregach podopiecznych na socjalach. Darmocha wnet może się skończyć.

 » Haha (Aeiouy | 26-09-2018, 18:02:12)

Nic się nie zmieni... Nieroby i patole zaglosuja na obecna władzę. Pracownicy wszystkich szkół podobnie-bojac się likwidacji takiej egzotyki jak np szkola w Stodołach i drżąc o swoje etaty, zagnaja cale rodziny do urn. Podobnie z reszta nauczycieli, bojaca się o swoje etaty i nadgodziny.. Bo tych zwolnionych nasz miłośnik stołka będzie chciał gdzieś kolanem upchac. Do tego pracownicy gminnych "przedsiębiorstw", jak np ci z ZECu z Piastowskiego którzy 1 stronę bloku ocieplają kilka miesięcy (gdzie poważna prywatna firma robi to w 2 tygodnie). Każdy inny wywali ich na zbity pysk.. Itd itp

 » 3- króli (VIKI | 26-09-2018, 17:46:40)

Mój Boże! Strzelno potrzebuje młodych, prężnych ludzi.Nic się nie zmieni.

 » kandydaci (tom | 26-09-2018, 16:41:50)

chudini ten to ma parcie na fotel drzwiami go wywalą to oknem wejdzie no i chyba tylko on pisze same pochlebne komentarze o sobie o szydku to nawet nie wspomnę

 » Przyszłość (Matrix | 26-09-2018, 15:46:31)

Przepowiem Wam przyszłość. Obawiam się, że świadomych wyborców w Strzelnie jest zbyt mało, żeby wybrać nowego kandydata i w konsekwencji po raz kolejny wygra Pan Matczak głosami ludzi którym jest to na rękę. Chciałoby się żeby był to Pan Szydzik, który ma głowę na karku i jeszcze byłby w stanie coś tu zmienić, ale obawiam się (czytając komentarze), że ludzie ostro wierzą w Pana Chudzińskiego (nie jestem w stanie pojąć dlaczego) i część z nich pójdzie oddać głosy właśnie na niego. Myślę jednak, że i tych głosów nie wystarczy żeby pobić Pana Matczaka. Trzymam jednak kciuki za Pana Szydzika, który ma mój głos, głosy wszystkich moich znajomych i rodziny. Może jakaś debata zmusiłaby niektórych wyborców do refleksji?

 » do Wyborcy (max | 26-09-2018, 14:57:38)

A kogo "zwolenniku" PiS, strzeleński PiS miałby wystawić na burmistrza ? Bo ten niedobry, tamten zły. Proponuję wstąpić do tej partii,jako zwolennikowi nie powinno być z tym problemu i wystawić albo swoją osobę albo innego tak zacnego i godnego. Kogo wystawił PiS, PO albo PSL, to już sprawa ich sprawa a wyborcy przy urnach to zweryfikują.

 » 1kandydant (koniec | 26-09-2018, 14:42:01)

To już nie jest śmieszne jak pan Matczak wygra to już tylko popiół.

 » Kandydaci (Wybory | 26-09-2018, 14:35:41)

Dobrze. A co z kandydatami np w jeziorach wielkich? Wybory za chwilę a obywatele na dobrą sprawę nie wiedzą kto kandyduje. Ot kampania wyborcza...

 » Burmistrz (yoy | 26-09-2018, 14:26:13)

Tylko Szydzik z trójki kandydatów ma możliwość realnego ratowania miasta.

 » kandydat (gosc | 26-09-2018, 14:20:46)

Widzę tutaj tylko jednego kandydata który twardo stąpa po ziemi i wie jak uleczyć Strzelno-DAREK CHUDZIŃSKI-wasz błąd Strzelnianie że dopiero teraz otworzyli wam się oczy i Strzelno musiało upaść na dno żebyście zrozumieli że p.Darek to ten którego powinniśmy wybrać w poprzedniej kadencji to człowiek który nas nie zawiedzie a więc idziemy do urn i skreślamy Darka Chudzńskiego A Panu panie Matczak dziękujemy za ten bałagan i cwaniactwo które powstało pod pana rządami

 » kpina z wyborców (wyborca | 26-09-2018, 13:58:13)

Prawo i Sprawiedliwość zakpiło ze swoich WYBORCÓW i ZWOLENNIKÓW w STRZELNIE !!!! Jako zwolennik tego ugrupowania nie zagłosuję na wskazanego kandydata na burmistrza z oczywistych względów ! Mój głos oddam na Pana Ewarysta Matczaka . Władze Prawa i Sprawiedliwości wkrótce dostrzegą , że nie należy lekceważyć WYBORCÓW nawet na prowincji!!Kiedy poznamy uzasadnienie rekomendacji kandydata P i S w Strzelnie na fotel burmistrza ?

 » Burmistrz (Mała | 26-09-2018, 13:31:30)

Tylko Pan Darek. Wszyscy na wybory.

 » Burmistrz Tylko Chudzińki (I AM | 26-09-2018, 13:23:11)

Brawo Darek za odwagę że próbujesz jeszcze ratować Strzelno.Szacun.Wygraj:)

 » powiem wam prawdę (Roman | 26-09-2018, 13:16:39)

nie jestem ze Strzelna czy terenu gminy, ale popieram burmistrza Matczaka, spotkałem go kilka razy i miałem zaszczyt rozmawiać, człowiek naprawdę właściwy na włodarza gminy.

 » wybory (domel | 26-09-2018, 12:52:58)

Głosujmy na Pana Szydzika, człowiek ma głowę na Karku i wie jak działać. Jego znajomośći też się bardzo przydadzą tonącej gminie w ratowaniu

 » Burmistrz (Strzelnianin | 26-09-2018, 12:51:13)

Panie Ewaryście daj sobie Pan już spokój. Gmina tonie przez Panśkie działania w długach. Chyba koniecznie chce Pan się przekonać na własnej skórze jak wygląda zarząd komisaryczny. Okres parasola ochronnego już dawno się skończył. Miej Pan choć odrobinę honoru...., który w przypadku szpitala gdzieś uciekł

 » Do wyborcy (Misi | 26-09-2018, 12:30:41)

Kolego!! Twój Ewaryst jest z psl-u!!! Rozlicz go koniecznie 😅

 » wybory (ksiegowy | 26-09-2018, 12:18:11)

Kawa na ławę ! BEZ REFORMY GMINNEJ OŚWIATY nie są możliwe żadne zmiany w całej naszej GMINIE zwiększające środki na INWESTYCJE , które są źródłem zysku.!. Kto odważy się to przeprowadzić , kto ruszy tę obecną skamielinę polityczno-administracyjną ? Który z tych kandydatów powie to wprost otwarcie bez owijania w bawełnę? Kto powie prawdę ile MY PODATNICY DOKŁADAMY DO ŹLE ZORGANIZOWANEJ GMINNEJ OŚWIATY ?! Jest okazja poinformować SPOŁECZEŃSTWO o tej kwestii.

 » CHUDZIŃSKI BURMISTRZEM !!! (buła | 26-09-2018, 12:02:53)

Tylko Chudziński i jego radni moga cos zmienic, reszcie juz dziekujemy, juz sie dosyc wykazaliscie !

 » Matczak (Margolcia | 26-09-2018, 11:42:39)

Matczak ....to komedia jakaś ...masakra !!!

 » wybory (CZEKAM | 26-09-2018, 11:35:11)

TERAZ CZEKAM NA PROGRAMY WYBORCZE kandydatów i ich plan spotkań oko w oko z WYBORCAMI, sam na sam ,bez żadnych zewnętrznych towarzyszy partyjnych .

 » wybory (WYBORCA | 26-09-2018, 11:22:55)

Zagłosuję na burmistrza STRZELNA PANA EWARYSTA MATCZAKA , człowieka uczciwego ,sprawdzonego i rozumiejącego środowiska małego miasteczka i gminy!. Strzelna nie stać na partyjnych koniunkturalistów chcących eksperymentować STRZELNEM dla spełnienia wygórowanych ambicji własnych! Jednocześnie zachęcam do podziękowania i ostatecznego rozliczenia wszystkich kandydatów PSLu , czy to do rady miasta czy powiatu !

 » Boże zmiłuj się nad nami. (Ona | 26-09-2018, 11:13:59)

Ksiądz na ambonie w zeszłym roku podsumowując 2017 rok powiedział jakie są statystyki, ile tysięcy młodych ludzi wyjechało z miasta, przy obecnych rządach za kolejne 16 lat tego miasta już nie będzie, zostanie jedynie sama patologia bo wszyscy normalni ludzie stąd wyjadą, bo tu dla młodych nie ma żadnych perspektyw.

 » Brak slow ... (Olgierd | 26-09-2018, 11:00:19)

Matczak daj sobie spokoj !!!! Wstyd !!

 » Wybory (Strzelno | 26-09-2018, 10:51:41)

Matczak człowiek bez honoru

 » Ewek (Ewuś | 26-09-2018, 10:51:34)

Tylko nie boski Ewaryst!!!!

 » tylko jeden (Mona Lisa | 26-09-2018, 10:42:15)

Hm....z tego co Ci Panowie sobą prezentują to tylko jeden się nadaję i jest to wiadomo kto.....ma on IKRĘ i charyzmę oraz determinacje w tym co robi.....po prosto posprząta i wymieni cała kadre na nową....i zacznie się coś w tym Strzelnie dziać.....dla młodych ludzi, dla dzieci dla całego miasta a tak to Strzelno obumiera.....

 » Burmistrz Matczak (Jacek | 26-09-2018, 10:29:51)

Pan burmistrz Matczak publicznie deklarował że jeśli szpital w Strzelnie będzie przeniesiony do Mogilna sam poda się do dymisji ... W Mogilnie budują szpital w Strzelnie wygaszają a burmistrz Matczak kandyduje na kolejną kadencję ...jak można tak kłamać

 » po staremu (leo | 26-09-2018, 09:57:27)

SZKODA SŁÓW.

 » 123 (Tom | 26-09-2018, 09:39:31)

Matczak dobre sobie.. Strzelno upadnie do końca.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Postrzelił znajomego z wiatrówki (0)
 » Kradli narzędzia i przewody (3)
 » Minister może przejąć tylko część rolniczą (15)
 » Targowa niedziela w Bielicach (2)
 » Zmiany w sanktuarium (14)
 » Kolekcjoner strażackich pamiątek (3)
 » BIELICE: 16. edycja targów (3)
 » Zablokował drogę krajową (7)
 » Rockowe brzmienie z satyrą (7)
 » Policjanci będą znakować rowery (3)
 » Bieg po zdrowie we Wszedniu (0)
 » "Pyszadło 2019" rozpoczęte (2)
 » Niezapomniane melodie (1)
 » Metalowy element uderzył w Tico (11)
 » Strażacka wystawa w Dąbrowie (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ