Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Wybory 2018

DĄBROWA: Dwóch kandydatów

2018-09-22 13:44
 

W gminie Dąbrowa będzie dwóch kandydatów na stanowisko wójta. Swojego reprezentanta wystawi Polskie Stronnictwo Ludowe oraz SLD Lewica Razem.

Polskie Stronnictwo Ludowe zarejestrowało obecnego wójta Marcina Barczykowskiego, jako kandydata na kolejną kadencję. Jego kontrkandydatką będzie dyrektor Niepublicznej Szkoły w Parlinie Danuta Koziołkiewicz-Fiuta, którą popiera SLD Lewica Razem. (PK | fot. arch.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [33]» dodaj komentarz   

 » Kandydatury (Hana | 28-09-2018, 13:46:03)

Szkoda, że do wyborów nie zgłosił się ktoś, z kim obecny Pan Wójt mógłby realnie rywalizować; ktoś, kto miałby jakąś nową wizję rozwoju gminy i nowe spojrzenie. Obiektywnie patrząc Pan Wójt robi dużo dla tak małej i niezbyt bogatej gminy jak nasza, jednak niektóre pomysły mogły być lepiej zorganizowane, a przede wszystkim przemyślane. Np. chodniki w miejscowościach, gdzie nikt teraz nimi nie chodzi zarastają chwastami - szkoda pieniędzy. Z kolei place zabaw drewniane zagrażające bawiącym się dzieciom - brak funduszu na konserwacje/naprawy? Dużo jeżdżę po całej gminie i to widać w każdej wsi. Świetlice-kontenery jako przykład kolejnej chybionej inwestycji. Ciężko w mini-kuchence zorganizować kawę i cisto dla 10 osób a co dopiero porywać się z organizacją tam czegoś innego. Lepiej mniej świetlic, ale porządnych takich jak np. w Mokrem, Dąbrowie, Parlinku (choć ta, z tego co obserwuję również mało wynajmowana). Mimo to, obecny Wójt stara się bo "coś" działo się w każdej wsi. Odnosząc się krótko do Pani Kandydatki - gdybym nie wiedziała, gdzie w Parlinie jest szkoła, w życiu nie pomyślałabym że ten niepozorny budynek i zaniedbany teren wokół to placówka gdzie uczą się dzieci. A wystawianie kandydatów na radnych z rodziny czy współpracowników to już smutny dowód na nieporadność. Nauczyciele w tej szkole, co widać po wpisach na ich kontach prywatnych na Faceboku, to kółko wzajemnej adoracji, więc nie dziwo że nie odmówili. Pozdrawiam wyborców z Gminy Dąbrowa

 » Do (wyborca | 27-09-2018, 16:54:28)

Wójt dba o dwie szkoły (Szczepanowo i Dąbrowa). Pani Fiuta gdyby cudem została wójtem nie będzie miała możliwości dofinansowywać niepublicznej szkoły jaką jest szkoła w Parlinie. Nie może przeznaczyć żadnej kwoty z budżetu gminy. Tak więc nie pisz bzdur o rzeczach o których nie masz pojęcia.

 » Panie (Robert | 27-09-2018, 16:43:45)

To nie wójt chciał zamknąć szkołę. Po prostu gminie obcięto dotację z ministerstwa oświaty. Gminy nie było stać na utrzymanie więcej niż dwóch dużych szkół w Dąbrowie i Szczepanowie. O likwidacji małych szkół w całej Polsce decydowały władze oświatowe. Nauczyciele w Parlinie pracują na umowę- zlecenie za marny grosz, w przeciwieństwie do pani dyrektor której zarobki ujawniły "Pałuki". Nie wyjdziesz z podziwu ile wyciąga na rękę pani Fiuta. Tak naprawdę to ona nie ratowała szkoły tylko swoje miejsce pracy. Od czterech lat głosi nieprawdę że uratowała szkołę, a obwinia o chęć zamknięcia szkoły Wójta i pana Cywińskiego. Zasługi pana wójta Barczykowskiego i pana Cywińskiego w gminie i w samej wsi Parlin są widoczne na każdym kroku. Natomiast pani Fiuta jako radna z Parlina dla wsi nie zrobiła nic, i jeszcze się pcha na wójta i radną.

 » Czas na zmiany (Optymista | 27-09-2018, 15:33:46)

Skoro p. dyrektor walczyła o szkołę, to na stanowisku wójta ma jeszcze większe możliwości, aby jej pomóc. Obecny p. wójt dba tylko o jedną szkołę.

 » Do (Ania | 27-09-2018, 10:03:50)

Odpowiedz kolego na jedno pytanie: Skoro pani Danuta tak "walczyła" o szkołę to dlaczego teraz kandyduje na wójta, co w razie wygranej oznacza odejście ze szkoły? Odpowiem: walczyła nie o szkołę, a o stanowisko dyrektorki dla siebie. Oko by ci zbielało jak byś się dowiedział jakie to pieniądze. Gdyby szkoła została rozwiązana gdzie by znalazła pracę? Młoda już nie jest, a w naszym powiecie nauczycieli jest pod dostatkiem. Kto by ją zatrudnił znając jej konfliktowy charakter. Teraz też sobie przekalkulowała że lepszy interes to stanowisko wójta. Jest powiedzenie, że kapitan schodzi z okrętu ostatni, a ona próbuje zachować się odwrotnie. Ochłoń kolego i nie wypisuj wytartych sloganów.

 » do mec (Abcd | 26-09-2018, 23:42:59)

Skoro tak walczyła o szkołę to dlaczego już nie chce w niej pracować?

 » ozzzzzz (wybory 18 | 26-09-2018, 21:58:51)

Mokre, wybory tuż, tuż, wybierzmy Panią Magdę, młoda, inteligentna osoba. Zna temat wsi bardzo dobrze, Pan Tomek superrrrr rolnik, Pani Magda jest prężną młoda osobą. Głosujmy na Magdę !!!!!!!!

 » Gmina (Krzeko | 26-09-2018, 21:42:14)

Według mnie p. Zielińska nie nadaje się na radną, a gdzie tu na wójta. Jako radna nie zrobiła nic dla wsi Krzekotowo.

 » wybory (mec | 26-09-2018, 20:39:24)

Powiem tobie drogi panie co zrobila pani Danuta a mianowicie dzieki niej szkola Parlin istnieje.To wojt chcial szkole za wszelka cene zlikwidowac ale sie nie udalo .Dzieki jej uporowi mamy te szkole i twoje dzieci moga do niej chodzic ale Ty swoje zawozisz do szkoly do Dabrowy Ty i wojt.

 » wybory (paolo | 26-09-2018, 20:33:12)

obecny wojt ktory mieszka na plebani kojarzy mi sie z filmem Klerr Smarzowskiego.On podesle proboszczowi pracownikow z gminy na porzadki wokolo kosciola a wielebny w zamian zalatwil jemu darmowe zamieszkanie na plebani czysty uklad-ale to podly uklad!!!!

 » Thespecialone (Gminniak | 26-09-2018, 20:22:27)

O pierwszy głos kogoś komu jest ciepło.. i jest pomoczony ciekawe tylko czy w linii prostej czy może z układanki? Powodzenia

 » Do Gminniak (Thespecialone | 26-09-2018, 19:40:55)

To czemu żeś mądralo nie wystartował? Byloby dwóch takich sobie kandydatów i jeden głupiomądry

 » Do "Ja" (Robert | 26-09-2018, 14:05:10)

Masz rację kolego, że pani Fiuta nie jest wiarygodną osobą na stanowisko wójta czy radnego. Wpycha się wszędzie gdzie tylko może. Gdyby była możliwość startowała by jeszcze na radnego powiatowego. A nuż się uda? Pytanie: dlaczego nie startuje ze swojej miejscowości Mierucin? Odpowiedź: nie miała by najmniejszych szans, tak samo jak jej mąż Sławomir który staruje z listy z Dąbrowy. W Mierucinie znają ich aż za dobrze. Dla Mierucina nic nie zrobili to dlaczego dla innych miejscowości maja coś zrobić? Ona jest zresztą osobą bardzo konfliktową z którą trudno prowadzić jakieś negocjacje. Będąc radną z Parlina dla wsi nie zrobiła kompletnie nic. Myślicie że jak zostanie znowu radną to coś zrobi? Ludzie, przejrzyjcie wreszcie na oczy i przestańcie wypisywać głupoty że Parlin na nią czeka, nic podobnego, wręcz przeciwnie. Jej tylko chodzi o kasę którą by dostawała jakby nie daj Boże została wójtem.

 » Pani Fiuta - na wójta do rady i jeszcze gdzie...? (Ja | 26-09-2018, 09:19:32)

Nie wiem czy poważna i wiarygodna jest kandydatka która jednocześnie kandyduje na radnego i wójta, a nie pojawia się (jak dotąd) na żadnym zebraniu wiejskim aby ludziom cokolwiek powiedzieć a przede wszystkim ich posłuchać.

 » Pan Barczykowski (Śmiechu warte | 26-09-2018, 06:45:25)

Pan Barczykowski powinien dawno spać że stołka - zero szacunku dla mieszkańców Dąbrowy, dbanie tylko o swój tyłek. Mam nadzieję że Pan nie wygra.

 » wybory (wyborca | 25-09-2018, 22:19:02)

A moj glos powedruje do p.Danuty. I mam nadzieje, ze wielu wyborcow zaglosuje tak samo no zmiany sa potrzebne!

 » wybory (Gminniak | 25-09-2018, 20:33:29)

A ja pytam dlaczego w tej Gminie jest tylko dwoje kandydatów? Czy ta Gmina jest tak uboga w intelekt czy może beton jest nie do ruszenia? Ludzie mieszkańcy wystarcz przejść się przez Dąbrowe i zobaczyć jak tam jest głucho ciemno ponuro... Czas na zmianę czy Wy nie zauważacie manipulacji gry z Ludźmi dawkowania robót prac wykonywanych w danych wioskach? PSL-OSP czas pożegnać tę układankę... Nie jestem zwolennikiem żadnej kandydatury na Wójta ale myślę o organizacji patrząc obecnych kandydatów na radnych by ułożyć strukturę i przygotować mieszkańców do kolejnych wyborów...

 » Szkoła już nie jest ważna dla p.Dyrektor? (Ktoś | 25-09-2018, 11:59:10)

Ja chcę spytać co p. Dyrektor Fiuta powie rodzicom uczniów, których tak przekonywała do podjęcia nauki w szkole w Parlinie o swoim zamiarze odejścia ze szkoły, bo przecież kandyduje na na inne stanowisko. Kapitan powinien schodzić ze statku ostatni nie pierwszy...

 » Wybory (Robert | 25-09-2018, 10:34:30)

Pani Danuta będąc radną z Parlina dla wsi nie zrobiła kompletnie nic. Startowała cztery lata temu z Parlina, bo z Mierucina nie miała by w ogóle szans. W Mierucinie bardzo dobrze ją znają. Teraz kandyduje na wójta i na radną, jak nie uda się na wójta to może chociaż radną zostanie. Dobrze że wójta wybiera cała gmina Dąbrowa, a nie wieś Parlin. Myślę że z Barczykowskim w wyborach na wójta nie ma szans. Co do wyborów na radnego, to cztery lata temu chodziła po domach w Parlinie i agitowała by głosować na nią, a nie na Cywińskiego. Teraz historia się powtarza i znowu konkuruje z Cywińskim. Tylko teraz po czterech latach mam nadzieję że, ludzie przejrzeli na oczy i ta pani nie zostanie radną a tym bardziej wójtem.

 » wybory (wyborca | 24-09-2018, 15:19:34)

Pani Danuto gratulacje że Pani Startuje na Wójta w końcu trzeba to Ranczo przerwać... Powodzenia odwagi i wiary. Ludzi bardzo wielu chcę poprzeć Pani kandydaturę Ogromne ma Pani szansę. Proponuję intensywnie ruszyć w teren wyborcy czekają np. od Parlina niech Pani zacznie wieś czeka!

 » Do Pani Danuty (Zainteresowanie | 24-09-2018, 10:33:49)

Proszę najpierw zapewnić dzieciom w przedszkolu odpowiednią opiekę, a nie żeby jedna opiekunka zajmowała się całą grupą maluchów. Dzieci potrzebują zainteresowania, a jedna osoba nie jest w stanie dotrzeć do każdego dziecka. Również do toalety dzieci chodzą ze starszymi dziećmi same. W naszej gminie jest wiele osób chętnych do pracy, choćby na staż. To wiele nie kosztuje, a jak stanie się coś jakiemuś dziecku to dopiero będzie płacz.

 » realiaa (pozytyw | 24-09-2018, 09:53:14)

Mysle, ze nikt bez ambicji by nie kandydowal,wiec te komentarze dotyczace spraw prywtanych nie powinny miec miejsca. Ludzka zawisc nie zna granic. Trzymam kciuki za oboje kandydatow. Powodzenia

 » Co by było (Nie z tej gminy | 24-09-2018, 07:39:27)

Do wszystkich narzekających SAMI STARTUJCIE i do wszystkich szkoda że nie ten a ten i szkoda bo kiedyś było lepiej ŻYJCiE REALIAMI. Ale zdjęcie fakt bardzo kiepskie. Jaka gmina tacy kandydaci i tyle w temacie. Dla mnie największa satysfakcja jest że każdego radnego może prześwietlić lud wybierający i sprawdzić zeznania majątkowe

 » Kandydaci (Znający sytuacje | 23-09-2018, 19:36:33)

Oczywiście każdy kandydat ma swoje za uszami i zarówno Pan Marcin jak i Pani Danuta nie są krystaliczny ale nikt z nas nie jest ! I również jest prawda że żadna z kandydatur nie jest satysfakcjonujaca chociażby ze względu na brak prezencji i wysokiej kultury osobistej i wzbudzanie swoim zachowaniem respektu jak to robiła świętej pamięci Pani Łagowksa której można było wiele zarzucić ale to była kobieta z klasą. A co do pani Juli to tez kobieta z wykształceniem potrafiąca odnaleźć się z każdym rozmówcą na każdym poziomie czego brakuje chociażby prostemu przewodniczącemu Rady, ale mój drogi Mieszkańcu Gminy - bycie wójtem to duża odpowiedzialność i obowiązki i obdywa się to kosztem rodziny co z pewnością Twoja kandydatka wzięła pod uwagę. W dzisiejszych czasach nie dla wszystkich liczy się władza i pieniądze a rodzina i wartości. Szkoda ze wszyscy kandydujący z wszystkich okręgów to w 95 % ludzie chcący siebie podbudować a nie mający niczego do zaoferowania ! Miłego tygodnia !

 » waleczna (mierucin | 23-09-2018, 08:01:32)

Pani Danuta to waleczna osoba .Uwielbia sie procesowac,zadzierac z sasiadami(niszczyc )Moze to GMINIE potrzebne.Pytanie co zrobila do tej pory ?We wsi nic w gminie nic.No ale walka o dom trwa.Wstyd pani pedagog.

 » Kandydatury (Mieszkaniec Gminh | 22-09-2018, 21:46:32)

Najbardziej szkoda że do władzy nie pchają się ludzie mający coś do zaprezentowania nie tylko sobą ale i swoją postawą. Największa szkoda ze pani Zielińska nie chciała kandydować :(

 » Wójt (Marino | 22-09-2018, 20:15:01)

Mój głos dla Marcina

 » Najgorzej (Mieszkaniec Parlina | 22-09-2018, 17:42:38)

Serio nie ma nikogo lepszego? Barczykowski od dawna jest pod łapą dwóch aktywnych pań w Dąbrowie, robi tylko koło siebie i nic więcej. A z taką kandydatką nie da się przegrać...

 » Plotki (Ola | 22-09-2018, 16:48:37)

Ode mnie głos dla p.MARCINA !!! Pani Danuta wg mnie nie nadaje się na to stanowisko. Będąc radna a w Parlinie nie zrobiła nic dla tej wsi...

 » kolo (kolo | 22-09-2018, 16:11:10)

ciekawe jak pan wojt zakonczy te oczyszczalnie pszydomowe a kara 5 tys za kazdy dzien pogadamy na koncu jawnie

 » Haha (Aeiouy | 22-09-2018, 15:32:37)

Oburzona...a co...to jakieś gwiazdy? Retuszu trzeba? Wygladają jak wyglądają.. Jakby stali z kubkiem to..ja bym wrzucił ze 2 złote..

 » zdjęcie (mieszkanka gminy | 22-09-2018, 15:16:01)

Dla wyborców ważne są argumenty,program, a nie fotka. Ważne jest co kto ma w głowie,choćby nawet wyglądał niekorzystnie na zdjęciu. Po co się zaraz oburzać? A może należy retuszować zdjęcia?

 » Zdjęcia (Oburzona | 22-09-2018, 14:02:40)

Kto wybrał takie niekorzystne zdjęcia ? Co za redakcja

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Tragiczny początek wakacji (52)
 » Norbertańskie Dni Strzelna 2019 (0)
 » I Senioralny Piknik w Mogilnie (3)
 » Nauczyciele nie fałszowali dzienników (60)
 » ŁĄKIE: Noc Kupały (1)
 » Wystąpił w Tauron Arenie (4)
 » Sukces uczniów ZS Bielice (0)
 » Roztańczeni w Koszalinie (1)
 » STRZELNO: Lato w teatrze (2)
 » Chleb i miód na festynie (6)
 » BYSTRZYCA: Wypadek drogowy (20)
 » Wybuch butli samochodowej (4)
 » Zmiany w klasztorze (8)
 » O profilaktyce i bezpieczeństwie (0)
 » Ostrzeżenie meteorologiczne (6)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ